UA100336U - Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії - Google Patents

Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії Download PDF

Info

Publication number
UA100336U
UA100336U UAU201500023U UAU201500023U UA100336U UA 100336 U UA100336 U UA 100336U UA U201500023 U UAU201500023 U UA U201500023U UA U201500023 U UAU201500023 U UA U201500023U UA 100336 U UA100336 U UA 100336U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
gastrostomy tube
video
colonoscopy
endoscopic gastrostomy
liquid
Prior art date
Application number
UAU201500023U
Other languages
English (en)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed filed Critical
Priority to UAU201500023U priority Critical patent/UA100336U/uk
Publication of UA100336U publication Critical patent/UA100336U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії включає введення їм рідини, причому за кілька днів до дослідження важким хворим з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм встановлюють ендоскопічну гастростомічну трубку, крізь яку у день напередодні відеоколоноскопії хворі отримують рідкі страви і прозору рідину до п'ятнадцятої години, а з дев'ятнадцятої до двадцять першої годин у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, вранці за шість годин до відеоколоноскопії повторюють описаний алгоритм, у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, за чотири години до відеоколоноскопії хворим повністю припиняють введення будь-якої їжі і рідини крізь ендоскопічну гастростомічну трубку.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, а саме до гастроентерології, проктології, хірургії, онкології, і може бути використана при підготовці до відеоколоноскопії важких хворих з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм.
Підготовка товстої кишки до відеоколоноскопії у важких хворих з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм має певні складнощі. При клінічній необхідності (шлунково-кишкова кровотеча невідомого походження, необхідність виключення онкологічних процесів товстої кишки тощо) таких хворих зазвичай готують до відеоколоноскопії за допомогою очисних клізм. Такий спосіб підготовки не є оптимальним, в порожнині товстої кишки зберігається значна кількість рідкого непрозорого і твердого вмісту, що заважає виконанню огляду слизової оболонки, пошуку джерела кровотечі, поверхневих неоплазій товстої кишки.
Відомо спосіб підготовки товстої кишки до відеоколоноскопії за допомогою очисних клізм, згідно з яким клізми з водопровідною водою призначають ввечері перед обстеженням і/або зранку в день його проведення |Підготовка до колоноскопії / В.І. Нікішаєв, І.М. Тумак, А.Р. Патій та співавт.| // Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії. - 2010. - Т. 14, Мо 3. -
С. 34-42).
Недоліками відомого способу є те, що таких чином вдається підготувати дистальні сегменти товстої кишки, а в порожнині проксимальних сегментів товстої кишки зберігається значна кількість рідкого непрозорого і твердого вмісту, що заважає виконанню огляду слизової оболонки, пошуку джерела кровотечі або поверхневих неоплазій товстої кишки.
В основу корисної моделі поставлено задачу підвищення якості підготовки товстої кишки до відеоколоноскопії у важких хворих з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно- мозкових травм.
Поставлену задачу вирішують тим, що у способі підготовки важкохворих до відеоколоноскопії, який включає введення їм рідини, згідно з корисною моделлю, за кілька днів до дослідження важким хворим з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм встановлюють ендоскопічну гастростомічну трубку, крізь яку у день напередодні відеоколоноскопії хворі отримують рідкі страви і прозору рідину до п'ятнадцятої години, а з дев'ятнадцятої до двадцять першої годин у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, вранці за шість годин до відеоколоноскопії повторюють описаний алгоритм, у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, за чотири години до відеоколоноскопії хворим повністю припиняють введення будь-якої їжі і рідини крізь ендоскопічну гастростомічну трубку.
Як рідкі страви призначають бульйон, чай, каву, освітлені соки, кисіль.
Як прозору рідину вживають фільтрований бульйон, освітлений сік, негазовану воду або чай без молока.
Спосіб, що заявляється, дозволяє отримати добру підготовку порожнини товстої кишки у важких хворих з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм без непрозорого, твердого вмісту і піни, що поліпшує діагностику джерел кишкової кровотечі і поверхневих неоплазій товстої кишки.
Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії дозволив покращити якість підготовки товстої кишки у важких хворих з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм, що позначилося на швидкості і повноті виконання відеоколоноскопії, можливості застосування методів покращення зображення (високого збільшення, вузькосмугового дослідження, хромоскопи) і, як наслідок, збільшення кількості виявлених поверхневих неоплазій товстої кишки, можливості виконання складних ендоскопічних оперативних втручань без ускладнень з відмінним результатом.
Встановлення ендоскопічної гастростомічної трубки дозволило виконати ентеральне введення значного об'єму розчину для підготовки товстої кишки у хворих з порушеннями ковтання.
Використання інфузомату дозволило виконати контрольоване програмоване введення розчину для підготовки товстої кишки важким хворим з порушенням ковтання, не створюючи при цьому додаткового навантаження на медичний персонал.
Додавання емульсії симетикону до розчину поліетиленгліколю 4000 зменшує піноутворення.
Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії здійснюють наступним чином.
За кілька днів до дослідження важким хворим з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм встановлюють ендоскопічну гастростомічну трубку, крізь яку у день напередодні відеоколоноскопії хворі отримують рідкі страви і прозору рідину до п'ятнадцятої 60 години, а з дев'ятнадцятої до двадцять першої години в ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину. Вранці за шість годин до відеоколоноскопії повторюють описаний алгоритм в ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину. За чотири години до відеоколоноскопії хворим повністю припиняють введення будь-якої їжі і рідини крізь ендоскопічну гастростомічну трубку.
Корисна модель пояснюється фігурами.
На Фіг. 1 зображено приклад фотографії хворого після встановлення ендоскопічної гастростомічної трубки. Ендоскопічна гнастростомічна трубка із замком і канюлєю для ентерального введення по передній стінці черевної стінки.
На Фіг. 2 зображено приклад ендофотографії у білому світлі. Проксимальній кінець ендоскопічної гастростомічної трубки із бампером по передній стінці тіла шлунка.
На Фіг. 3 зображено приклад ендофотографії у білому світлі. Поліп на ніжці, множинні дивертикули у сигмовидній кишці.
На Фіг. 4 зображено приклад ендофотографії у білому світлі. Операційна рана сигмоподібної кишки після ендоскопічної резекції слизової оболонки, розміром до 1,5 см, глибиною до м'язового шару, який забарвлений попередньою підслизовою ін'єкцією розчину індигокарміну.
Краї рани коагульовані аргоноплазмовою абляцією.
На Фіг. 5 зображено приклад ендофотографії у білому світлі. Операційна рана сигмоподібної кишки ушита ендокліпсами.
На Фіг. б зображено приклад макрофотографії. Операційний матеріал. Резецований фрагмент слизової і підслизової оболонки сигмовидної кишки, в центрі - поліп на ніжці, виразка на ніжці біля головки поліпу. Резекція в межах здорових тканин.
Для підтвердження ефективності розробленого способу підготовки важкохворих до відеоколоноскопії, який був апробований на базі відділення ендоскопії та малоінвазивної хірургії медичного центру "Універсальна клініка "Оберіг", наведено клінічний приклад.
Клінічний приклад.
Пацієнт, Б., 64 роки, був госпіталізований в інсультний центр медичного центру
Зо "Універсальна клініка "Оберіг" з наслідками важкого ішемічного інсульту, порушенням ковтання і ознаками шлунково-кишкової кровотечі. При езофагогастродуоденоскопії джерело кровотечі не виявлено. Для забезпечення ентерального харчування і підготовки до відеоколоноскопії у відділенні ендоскопії та малоінвазивної хірургії була встановлена ендоскопічна гастростомічна трубка (Фіг. 1, 2). Для підготовки товстої кишки на відеоколоноскопію у день напередодні відеоколоноскопії хворому крізь гастростомічну трубку вводили рідкі страви і прозору рідину до п'ятнадцятої години, а з дев'ятнадцятої до двадцять першої години в ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано ввели 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10 мл за хвилину. Вранці, за шість годин до відеоколоноскопії, в ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано ввели 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10 мл за хвилину. За чотири години до відеоколоноскопії хворому повністю припинили введення будь-якої їжі і рідини крізь ендоскопічну гастростомічну трубку.
При виконанні відеоколоноскопії підготовка добра, в порожнині товстої кишки відсутній непрозорий вміст і твердий кал. Час інтубації сліпої кишки - 2 хв. 10 с, час інтубації здухвинної кишки - 10 с, час виведення колоноскопу - 12 хв. Слизова оболонка товстої кишки рожева, судинний малюнок чіткий. Виявлене подовження сигмоподібної кишки, множинні дивертикули сигмоподібної кишки без вмісту і ознак запалення до 0,5-1,5 см. У проксимальній частині сигмовидної кишки - поліп на ніжці, голівка розміром 1,8 см, гіперемована. Ніжка до 2,0х0,6 см, з виразкою біля голівки поліпу до 0,4 см (Фіг. 3). Після ендоскопічної підслизової ін'єкції розчину індигокарміну під основу ніжки поліпу виконана ендоскопічна резекція слизової оболонки сигмоподібної кишки з поліпом разом з ніжкою в межах здорових тканин по ширині і глибині, аргоноплазмова абляція країв і дна рани, рана ушита ендокліпсами (Фіг. 4-6). Ендоскопічний висновок: кишкова кровотеча. Поліп сигмоподібної кишки, виразка в ніжці поліпу. Стан після ендоскопічної резекції слизової оболонки з поліпом. Доліхосигма. Дивертикульоз сигмовидної кишки. Морфологічний висновок: тубулярна аденома з дисплазією низького ступеню, виразка в ніжці поліпу, резекція в межах здорових тканин.
Таким чином застосування способу підготовки важкохворих до відеоколоноскопії дозволило якісно підготувати товсту кишку у важкохворого з порушенням ковтання після інсульту, що дало змогу швидко виконати інтубацію купола сліпої кишки і ілєоцекального клапану, дослідити бо слизову оболонку товстої кишки і термінального відділу здухвинної кишки, знайти джерело кровотечі, виконати складну операцію ендоскопічної резекції слизової оболонки з поліпом в межах здорових тканин.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії, що включає введення їм рідини, який відрізняється тим, що за кілька днів до дослідження важким хворим з порушенням ковтання внаслідок інсультів, черепно-мозкових травм встановлюють ендоскопічну гастростомічну трубку, крізь яку у день напередодні відеоколоноскопії хворі отримують рідкі страви і прозору рідину до п'ятнадцятої години, а з дев'ятнадцятої до двадцять першої годин у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, вранці за шість годин до відеоколоноскопії повторюють описаний алгоритм, у ендоскопічну гастростомічну трубку за допомогою інфузомату програмовано вводять 2 л розчину поліетиленгліколю 4000 з 30 мл емульсії симетикону із швидкістю 10-15 мл за хвилину, за чотири години до відеоколоноскопії хворим повністю припиняють введення будь-якої їжі і рідини крізь ендоскопічну гастростомічну трубку.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як рідкі страви призначають бульйон, чай, каву, освітлені соки, кисіль.
З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як прозору рідину вживають фільтрований бульйон, освітлений сік, негазовану воду або чай без молока.
Фіг. 1 КН КК С їх о
Фіг. 2
Б 5 о. о. . "Фіг. З шо
Фіг. 4
ОО о. о. І . З
З . с
Фіг. 5 хо /,
біг. 6
UAU201500023U 2015-01-05 2015-01-05 Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії UA100336U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201500023U UA100336U (uk) 2015-01-05 2015-01-05 Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201500023U UA100336U (uk) 2015-01-05 2015-01-05 Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA100336U true UA100336U (uk) 2015-07-27

Family

ID=53721300

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201500023U UA100336U (uk) 2015-01-05 2015-01-05 Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA100336U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
De La Torre et al. Transanal endorectal pull-through for Hirschsprung disease: technique, controversies, pearls, pitfalls, and an organized approach to the management of postoperative obstructive symptoms
Nicholls et al. Coloproctology: diagnosis and outpatient management
Nichols et al. Surgical management of abomasal and small intestinal disease
Couto-Worner et al. Colonic diverticular bleeding: urgent colonoscopy without purging and endoscopic treatment with epinephrine and hemoclips
CN105581822A (zh) Cit多镜联合保胆取石术
UA100336U (uk) Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії
Mota et al. The use of the cap and underwater technique as an aid in endoscopic diagnosis and treatment of upper gastrointestinal bleeding: case series
RU2569026C1 (ru) Способ выбора тактики лечения кишечной непроходимости, вызванной опухолью левой половины ободочной и прямой кишки
UA100335U (uk) Спосіб підготовки важкохворих до відеоколоноскопії
Rabie Evaluation of Methylene Blue in Difficult Laparoscopic Cholecystectomy
Asokkumar et al. Misplaced “bear claw” in a bleeding gastric ulcer: What next?
Ballew et al. Gastrointestinal bleeding in patients with ventricular assist devices: what every cardiac nurse should know
Green et al. S2875 The Utility of Endoscopic Ultrasound and Fine Needle Biopsy in Diagnosing Remnant Gastric Cancer After Roux-en-Y Gastric Bypass Procedure
UA100315U (uk) Спосіб підготовки товстої кишки до ендоскопічної резекції слизової оболонки
UA100060U (uk) Спосіб підготовки товстої кишки до відеоколоноскопії
UA100311U (uk) Спосіб підготовки товстої кишки і термінального відділу здухвинної кишки до ілеоколоноскопії
Uribe et al. Laparoscopic living donor hepatectomy for Pediatric Liver Transplantation
Gaonkar Endoscopic Evaluation of Esophageal Diseases in Tertiary Care Hospital
Gutierrez et al. 970 SUCCESSFUL SINGLE-SESSION CRICOPHARYNGEAL AND ZENKER’S DIVERTICULUM PER-ORAL ENDOSCOPIC MYOTOMY
Komanduri 971 FROM AFFERENT TO EFFERENT: CREATING A NEW PATHWAY
DiBaise et al. Colonoscopy
Fathalizadeh Diagnostic and Therapeutic Endoscopy: An Overview
RU2598793C1 (ru) Эндохирургическое лечение выпадений прямой кишки у детей
RU2547778C1 (ru) Лапароскопический способ удаления ложных и истинных кист поджелудочной железы у детей
RU2469648C1 (ru) Метод контрастирования остаточного содержимого толстой кишки при виртуальной колоноскопии