SK87796A3 - Tobacco dosing and expanding method and device for carrying out this method - Google Patents

Tobacco dosing and expanding method and device for carrying out this method Download PDF

Info

Publication number
SK87796A3
SK87796A3 SK877-96A SK87796A SK87796A3 SK 87796 A3 SK87796 A3 SK 87796A3 SK 87796 A SK87796 A SK 87796A SK 87796 A3 SK87796 A3 SK 87796A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
tobacco
chamber
channel
batch
zone
Prior art date
Application number
SK877-96A
Other languages
English (en)
Inventor
Hoyt S Beard
Denise Fox
Robert C Johnson
James E Lovette
Jr Franklin Allan Stump
Original Assignee
Reynolds Tobacco Co R
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Reynolds Tobacco Co R filed Critical Reynolds Tobacco Co R
Publication of SK87796A3 publication Critical patent/SK87796A3/sk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24CMACHINES FOR MAKING CIGARS OR CIGARETTES
    • A24C5/00Making cigarettes; Making tipping materials for, or attaching filters or mouthpieces to, cigars or cigarettes
    • A24C5/32Separating, ordering, counting or examining cigarettes; Regulating the feeding of tobacco according to rod or cigarette condition
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A24TOBACCO; CIGARS; CIGARETTES; SIMULATED SMOKING DEVICES; SMOKERS' REQUISITES
    • A24BMANUFACTURE OR PREPARATION OF TOBACCO FOR SMOKING OR CHEWING; TOBACCO; SNUFF
    • A24B3/00Preparing tobacco in the factory
    • A24B3/18Other treatment of leaves, e.g. puffing, crimpling, cleaning
    • A24B3/182Puffing

Landscapes

  • Manufacture Of Tobacco Products (AREA)
  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)

Description

Oblas Ϊ-j-ento vynález sa týka spôsobu a prístroja na prípravu, úpravu a plnenie dávok tabaku zvlášť v spojení so spôsobom dávkovania a rozpínania tabaku . Tento vynález sa tiež týka spôsobu vylepšenia rozpínania tabaku a zariadenia na vylepšenie rozpínania tabaku.
Doterajší stav techniky
V dvoch minulých desaťročiach sa spôsoby roz pínania tabaku stáli dôležitou súčasťou spôsobu vý roby cigariet .Procedúry na rozpínanie tabaku sa po* užívajú na obnovenie jeho objemu , ktorý sa stráca pri sušení a skladovaní tabakového listu . Proces ro zpínania tabaku sa tiež používa nä zväčšenie objemu usušeného tabaku nad obvyklú hodnotu objemu tabakového listu , a tým dochádza aj ku zníženiu obsahu dechtu a nikotínu v mnohých cigaretových výrobkoch , vrátane cigariet s nízkym obsahom dechtu a cigariet s veľmi nízkym obsahom dechtu .
Procesy rozpínania tabaku sa skladajú zo zmiešania tabaku s impregnátorom , potom nasleduje rýchle ohrievanie za účelom vyprchania impregnátora , a tým aj k rozpätiu tabaku . Tieto procesy sú opísané v patentových dokumentoch U.S. No. 3524451 od Predricksona a spol., a v patentovom dokumente U.S.
No. 3524452 od Mosera a spol.„Proces , zahrňujúci odpar ováciu impregnáciu tabaku , nasledujúcu hneď po ohrievaní r alebo znížením tlaku za účelom rozpätia tabaku , je opísaný v patentovom dokumente U.S.
No. 3683957 od Fredricksona a spol.
Na rozpínanie tabaku bolo v patentovom dokumente U.S. No. 4235250 od Utsche , ďalej v U.S. No 4258729 od Burdeho a spol ., a v U.S. No.4336841 od Sykesa a spol., a v iných , opísané použitie oxidu uhličitého . V týchto procesoch je tabak impregnovaný oxidom uhličitým , ktorý je buď v plyn nej , alebo v kvapalnej forme , potom je impregnovaný tabak rýchlo zahriaty , a tu dochádza aj k jeho rozpätiu . Tieto známe spôsoby rozpínania tabaku s využitím oxidu uhličitého však vyžadujú nadmerné zahrievanie impregnovaného tabaku na to , aby sa mohlo dosiahnuť účelné a stabilné rozpätie tabaku . Toto nadmerné zahrievanie môže mať škodlivý vplyv na príchuť tabaku , alebo môže vyt voriť nadmerné množstvo jemnej tabakovej frakcie. Naviac v procesoch , ktoré využívajú k impregnácii tabaku kvapalný oxid uhličitý , dochádza často k tomu , že impregnovaný tabak vo forme pevných tabakových blokov obsahuje suchý ľad , ktorého je potrebné najskôr sa zbaviť , a to ešte skôr , ako dôjde k tepelnému spracovaniu uvedeného ta baku . Toto môže viesť k poškodeniu tabaku a taktiež k nárastu zložitosti a finančných nákladov na prooes rozpínania tabaku .
Patentový dokument U.S. No. 4531529 od Whiteho a Conrada pripisuje proces zvyšovania plniacej kapacity tabaku , v ktorom je tabak impregnovaný pomocou vysoko prchavej rozpínacej zložky s nízkym bodom varu , ako napríklad normálny plynný halo karbón alebo uhľovodík , a to v podmienkach spracovania nad alebo blízko kritického tlaku a teploty pre rozpínaciu zložku . Tlak je tu rýchlo redukovaný t čo potom má za následok rozpätie tabaku bez potreby jeho zahriatia aby sa rozpínal ,alebo kvôli zafixovaniu tabaku v rozpínavom stave . Tlakové podmienky sa pri tomto procese menia od 3,722 MPa /512 PSI / a vyššie , bez známeho hor ného limitu ; Na získanie uspokojivého rozpínania tabaku bez jeho nadmerného polámania boli používa né tlaky pod hodnotou 14,286 MPa / 2000 PSI / . Normálne plynné uhľovodíky ako metán , etán , propán t sú medzi uprednostňovanými impregnátormi , ktoré sú normálne v tomto uvedenom procese používané .
Patentový dokument U.S. No. 4554932 od Conrada Whiteho opisuje zariadenie na úpravu kvapalinovým tlakom , včítane trubícovej skrine na umiestnenie zostavy cievky . Cievka sa skladá z valcovitého tela s relatívne malým priemerom , ktorý je pretiahnutý medzi dvoma koncami cievky , ktoré majú priemer väčší ako je telo tejto cievky , ale zas menší , ako je priemer celej skrine. Cievka je pripevnená v skrini a umožňuje sa jej vzájomný vratný pohyb medzi nakladacou polohou mimo skrine , úpravovacou polohou v skrini a vykladacou polohou mimo skrine . Ked je cievka v skrini , sú deformovaťeľné tesnia ce krúžky nesené v prsteneovitých drážkach na valcovitých koncoch cievky natlačené radiálne smerom von , aby došlo k ich záberu s vnútrom skrine . Toto tvorí utesnenú , prstencovitú tlakovú komoru vnútri skrine , v priestore medzi krajmi skrine , obklopujúcimi menšie telo cievky . Jeden alebo viac θ'* tvorov cez skriňu spolupracujú s vodiacimi výsekmi , ktoré sú pretiahnuté radiálne na konce cievky a axiálne pozdĺž tela cievky , aby umožnili vstup a odoberanie procesných kvapalín do a z prstencovitého priestoru okolo tela cievky vo vnútri skrine . Použitie tohoto prístroja na vysokotlakovú impreg náciu tabaku s rozpínacími zložkami dovoľuje rýchle nakladanie a vykladanie tabaku a je tak možno vyhnúť sa problémom s otváraním a uzavieraním , spojeným s konvenčnými tlakovými tesniacimi a zamykacími mechanizmami , ako napríklad otáčavé viečka autoklávu na bežných tlakových nádobách . Tlaková nádoba s cievkou a skriňou tak tvorí časovú úsporu a vylepšuje ekonomické aspekty uvedeného procesu rozpínania tabaku .
Procesy rozpínania tabaku včítane tých , ktoré boli opísané vyššie , a taktiež aj iné musia byť robené v dávkovacích procesoch , kecl impregnačný tlak podstatne prevyšuje tlak atmosférický . Aby bolo možno dosiahnuť účinného a opakovateIného rozpínania tabaku pri takom procese dávkovania , je potrebné opakovane formovať dávky tabaku na presnú veľkosť t založenú na vnútornom objeme tlakovej nádoby alebo na hustote rozpínavostných charakteristík , spojených s typom tabaku , ktorý je práve rozpínaný . Typicky je dávkovací proces obmedzený a ovplyvnený ostatnými fázami rozpínania tabaku , včítane požiadavky na minimalizáciu presakovania prchavej zlúčeniny určenej na rozpínanie tabaku , keä je tabak formovaný do dávok a potom zavádzaný a nakladaný do tlakovej nádoby , kde prechádza impregnovaním .
Podstata vynálezu
Tento spôsob a prístroj na formovanie , plnenie a úpravy dávok tabaku v spojení s procesom rozpínania tabaku a ďalšími operáciami pri spraco vaní tabaku . Vynález taktiež poskytuje prístroj , určený na rozpínanie tabaku a spôsob spracovania * ktorý môže byť použitý na rozpínanie tabaku rýchlym spôsobom pomocou vysokého tlaku pri impregnovaní tabaku a horľavých , plynných rozpínacích zlúčenín .
Prístroj a proces podľa tohoto vynálezu sú zvlášť užitočné v spojení s procesom a prístrojom zhotoveným podľa patentového dokumentu U.S. No . 5485977 od Conrada a spol., ktorý poskytuje veľmi zvýšené množstvo tabaku impregnované vo vysokotlakových impregnačných systémoch , a U.S.No.5469872 od Bearda a spol., ktorý umožňuje rôzne formovanie dávok tabaku a plniaceho procesu a prístroja a äalšie vylepšenie vysoko výkonných procesov uvedené ho rozpínania tabaku . Proces a prístroj na túto aplikáciu má obvyklé Časy impregnačných a rozpína cích cyklov dlhé menej ako 20 - 30 sekúnd . Ďalej sa tu využíva predhriata.', vysokotlaková rozpínacia zložka ako napríklad propán , vyšší obsah vlhkosti, plnenie predhriatym tabakom alebo stláčanie tabaku vo vysokotlakovej nádobe za účelom veľkého zlepšenia využitia priestoru v impregnačnej nádobe .
V súlade s uvedeným vynálezom sa zistilo , že fáza na tvorenie dávok tabaku a na plnenie , zvlášť pri uprednostňovanom vynáleze podľa vyššie vysvet leného patentu Conrada a spol. a Bearda a spol., predstavuje nikdy predtým nezistené ťažkosti, ktoré môžu byť obzvlášť nepríjemné z dôvodu vysokého pomeru t pri ktorom vhodne veľká dávka tabaku musí byť zhoto vená a naplnená do impregnačnej zóny . V skutoč nosti sa zistilo , že predhrievanie tabaku a jeho navlhčovanie neočakávane komplikuje vysokorých lostné dávkovanie a plnenie tabaku a to preto , že tabak za týchto podmienok tvorí hrudy , čo potom vedie k nerovnomernej hustote prúdu náplňová ného tabaku . Naviac sa člalej zistilo , že prehrievaný a navlhčený tabak uvoľňuje alebo zmäkčuje rôzne prírodné tabakové gumy a živice 9 čo člalej komplikuje problém hrudkovatenia a vzájomne interferuje s prenosom tabaku z jedného miesta na druhé , pretože tabak má tendenciu priľnúť na spracovacie vybavenie . Tieto ťažkosti nielen že majú vplyv na jednotlivé fázy dávkovania tabaku , ale tiež môžu mať v niektorých prípadoch za následok zablokovanie tabakového vstupu do prístroja . V tých rozpínacích procesoch , kde sa využíva horľavý plynný rozpínací prostriedok , ako napr. propán , je prekonanie problému s hrudkovatením ešte člalej zaťažené potrebou ovládania procesu a prístrojov , ktoré má zaistiť bezpečnosť prevádzky .
Z jedného pohľadu vynález umožňuje dávkovanie a plnenie tabaku so spoľahlivosťou a ekonomickosťou pri tvorbe a plnení tabaku s dopredu určenou veľkos ťou smerom člalej do spracovacieho systému , najlepšie smerom do operácie impregnácie tabaku . Tento prístroj zahŕňa dávkovaciu tabakovú komoru , ktorá je definovaná sčasti v podstate vertikálnou vstupnou stenou , ktorá je umiestnená v určitej horí zontálnej vzdialenosti od vstupnej steny . Vstupný otvor vedený cez vstupnú stenu je umiestnený tak, aby zaistil prístup tabaku do komoty v priečnom smere k opernej stene . Pneumatický dopravník je spojený so vstupom na dopravu tabaku do vstupu v plniacom pomere dostatočný na to , aby spôsobil a kumuláciu tabaku pri opernej stene. V hornej čas-ti komory je umiestnený rošt, ktorý má umožnit dopravnému plynu , ktorý je súčastou dávky tabaku a zároveň tak tvorí bariéru hornú , ktorá zabraňuje tabaku v úniku z komory
V komore je umiestnený senzor , ktorý určuje , či sa v komore nej stene už nahromadilo dopredu určené pri opermnožstvo tabaku . Rošt je posuvný medzi aspoň dvoma vertikálnymi polohami , čo umožňuje menit objem komory na dávkovanie tabaku . Najlepšie na spodnej stene komo ry je zhotovený aspoň čiastočne uzáver , ktorý sa otáča smerom nadol , a umožňuje tak riadené uvoľňovanie dávok tabaku cez dno komory .
Tento prístroj sa vyhýba použitiu pohyblivých Častí , ktoré by slúžili na dopravu tabaku a na oddeľovanie tabaku do dávok , Čím sa minimalizuje problém s hrudkovatením tabaku včítane nedosttatoč nej uniformity hustoty plneného tabaku , a tažkos v ti spojené s odstraňovaním hrudiek tabaku a pod. Prístroj môže rýchlo a ekonomicky dodat dávky ta baku s dopredu danou veľkosľou , a môže byt pohotovo prestavený na inak veľké dávky tabaku s prihliadnutím na zmenu spracovávacieho procesu , aleto na zmeny v podobe hustoty plneného tabaku .
Z iného pohľadu uvedený vynález poskytuje prístroj a spôsob na dopravu dávok tabaku do impregnačnej zóny a súčasne minimalizuje únik tabakovej rozpínacej zlúčeniny z vnútra impregnačnej zóny do plniča tabaku . Prístroj sa skladá z tabakovej dávkovacej komory , najlepšie takého - typu , ktorý bol opísaný vyššie . Dávkovacia komora je defino vaná čiastočne uzáverom komory , prispôsobenom na pohyb medzi uzavretou polohou t v ktorej tento uzáver tvorí aspoň časť spodnej steny komory a medzi otvorenou polohou , v ktorej tento uzáver definuje otvor v spodnej časti komory , určený na uvoľňovanie dáv ky tabaku , ktorá je v komore umiestnená . Vertikálne orientovaný kanál na vedenie dodávky tabaku je umies tnený pod komorou dávkovania tabaku a zahŕňa separo vateľnú zónu medzi uzáverom komory a uzáverom kaná la dodávky t umiestneným pod uzáverom dávkovacej komory . Uzáver dodávacieho kanála je prispôsobený na po hyb medzi uzavretou polohou , definujúcou v podstate tesnenie dodávkového kanála, a medzi otvorenou polo hou , definujúcou otvor v dodávkovom kanáli . Kanál dodávky inertného plynu je spojený so separovateľnou zónou vo vertikálnom kanáli , úlohou ktorého je dodávka inertného plynu do tejto zóny .
Separovateľná zóna vo vertikálnom kanáli dodávky tabaku poskytuje bariéru plynu , ktorá znemožňuje , aby akékoľvek množstvo impregnačného plynu preniklo smerom nahor cez kanál dodávky tabaku a do vnútra dávkovacej tabakovej komory , čím by mohlo dôjsť ku kontaminácii pneumatického dodávkového systému . Počas prevádzky je uzáver kanála udržiavaný v uzavretej polohe , ked je uzáver komory otvorený pre dodávku tabaku do. kanála . Uzáver·’· kanála prijíma; á podporuje dávku tabaku , dodávanú z dávkovacej komory . Keä je uzáver komory vrátený do uzavretej polohy , otvorí sa uzáver kanála a uvoľní sa dávka tabaku v spodnej časti kanála . Uzáver kanála sa potom vráti do polohy zatvorenej , a súčasne je uzáver komory podržaný taktiež v polohe zavretej , čím dôjde k pneumatickej izolácii separovateľnej zóny od dávkovacej tabakovej komory a od spodnej časti kanála na dodávku tabaku . Jodávka inertného plynu do separovaťeľnej zóny umožní inertnému plynu, aby vstúpil do pneumaticky izolovanej zóny, takže keä je uzáver komory nasledovne otvorený a je umožnená dodávka ďalšej dávky tabaku do vertikálneho kanála ,akýkoľvek plyn, ktorý by mohol uniknúť do dávkovacej tabakovej komory je len čistiaci /odvzduáňov*cí /. plyn .
Z ešte ďalšieho pohľadu uvedený vynález zjednodušuje a vylepšuje proces rozpínania uniformných dávok ohriateho a navlhčeného tabaku . Podľa tohoto pohľadu na vynález je dávka tabaku s dopredu určenou veľkosťou zhotovená z tabaku , ktorý má obsah vlhkosti nad hodnotou 12% hmotnosti . Predíormovaná dávka navlhčeného tabaku príde potom do styku s parou , čím dochádza k podstatnému nárastu teploty a vlhkosti dávky tabaku . Prehriata a navlhčená dávka tabaku je potom naplnená do impregnačnej zóny . Táto impregnačná zóna je prednostne tvorená prístrojom skladajúcim sa z cievky a zo skrine , v priľahlej zóne je potom tiež urobené naparenie predformovanej dávky tabaku parou . V súlade s týmto pohľadom na vynález sa zistilo , že oddeleným zhotovením dávky navlhčeného tabaku a potom aj prehriatím jednotlivých dávok , sa možno v podstate vyhnúť problémom spojených s uvoľňovaním a zmäkčovaním prirodzených tabakových gúm . Naviac bolo zistené , že priamy styk tabaku s parou môže uniformné prehriať jednotlivé dávky tabaku veľmi rýchlo , napríklad behom niekoľkých sekúnd alebo menej , a súčasne môže dôjsť ku zvý šeniu vlhkosti tabaku . Naviac môžu byť minimalizované zmeny teplôt medzi jednotlivými dávkami tabaku , a to rýchlym prehriatím jednotlivých dávok tabaku v mieste blízkom impregnačnej zóne , čím dôjde tiež k väčšej súmernosti rozpätia tabaku .
Ešte z ďalšieho pohľadu uvedený vynález posky tuje predkompaktnú zónu na prehriatie a naparenie dávky tabaku . Z tohoto pohľadu je dávka tabaku dopravená do prvej časti horizontálne pretiahnutého kanálu . Priepustná bariéra je operatívne spojená s kanálom na pohyb medzi zatiahnutou polohou mimo kaná 10 lu a polohou bariéry vo vnútri a pretiahnutou cez kanál v mieste medzi prvým koncom a druhým koncom kanála . Nakladací prvok /nakladač / je prispôsobený na pohyb individuálnymi dávkami tabaku pozdĺž pri ľahlej prvej a .c druhej cesty vo vnútri horizón tálneho kanála . Prvá cesta je vedená medzi prvým koncom kanálu a predkompaktnou polohou umiestnenou pozdĺžne v určitej vzdialenosti od polohy bariéry . Druhá cesta je vedená od predkompaktnej zóny do polohy priľahlej k. druhému koncu kanála . Tabaková predkompaktná zóna je definovaná v kanáli medzi predkompaktnou polohou a polohou bariéry a aspoň jeden otvor vedie cez stenu kanála v tejto predkompaktnej zóne a spája tak zdroj pary , určený na predhrievanie tabaku , s predkompaktnou zónou . Výhodne je tabaková predkompaktná zóna umiestnená blízko ako priľahlá ku nakladaciemu miestu , na ktorom je dáv ka tabaku hneď plnená do impregnačného prístroja . Použitie predkompaktnej zóny na dávky tabaku umožňu je v súlade s týmto pohľadom na vynález rýchlu prípravu a plnenie dávok tabaku , ktoré majú opti málnu vlhkosť a teplotu , čím sa tak vylepší výkon a ekonomika procesu ·
Rôzne vlastnosti vynálezu môžu byť využité buď samostatne , alebo v ich vzájomnej kombinácii . Pri uprednostňovaných zhotoveniach vynálezu , kde sú vyu žité rôzne vlastnosti tohoto uvedeného vynálezu v kombinácii so systémami impregnácii dávok tabaku a rozpínaním tabaku , môže spôsob a prístroj v zhotovení podľa uvedeného vynálezu poskytnúť účinný systém na ohrievanie, plnenie , dávkovanie a rozpínanie tabaku , čo potom poskytuje významné vylepšenie výkonu spracovania tabaku a ekonomických aspektov rozpínania uvede ného tabaku .
Prehíad obrázkov na výkresoch x’a obrázkoch , ktoré sú súčastou originálne ho opisu uvedeho vynálezu :
Ctr. 1 je schematický perspektívny pohíad na uprednostňované zhotovenie prístroja na dávkovanie, plnenie a prehrievanie tabaku , ktorý tvoria dva systémy na tvorenie dávok tabaku , plnenie a prehrievanie , ktoré súčasne pripravujú a plnia dve predhriate a navlhčené dávky tabaku do posúvajúceho sa tela cievky .
Cbr. 2 je čelný natočený pohíad na prístroje podía vynálezu z obr. 1.
Obr. 3 je bočný natočený pohíad , vedený poz dĺž priamok 3-3 z obr. 2 , ktorý ilustruje up rednostňované zhotovenie komory na dávkovanie tabaku podlá vynálezu .
Cbr. 4 je zväčšený , čiastočne bočný pohíad v reze na vertikálne a horizontálne kanály dodávky tabaku, umiestnené pod komorou dávkovania tabaku z obr. 3 , ktorý ilustruje pneumaticky separovateínú zónu vo vertikálnom kanáli , určenú na zabránenie úniku plynnej rozpínacej zložky z vnútra impregnačnej zóny do komory dávkovania tabaku , a taktiež ilustruje nakladací prvok /nakladač / v horizontálnom ka náli , ktorý je nakreslený v predkompaktnej polohe .
^br. 5 je Čiastočný rez v náryse , vedený pozdĺž priamok 5-5 z obr. 4 , ktorý ilustruje u prednostňované zhotovenie otvorov v parnom rozvádzačom potrubí , ktoré zaistujú rovnomerné vstrekovanie pary do predkompaktnej dávky tabaku , a taktiež ilu12 struje množstvo blízko rozmiestnených hrotov , ukázaných v priereze , ktoré sa pohybujú smerom dovnútra a von vo vnútri uvedeného horizontálneho kanála , a zaistujú tak priepustnú bariéru .
dený
Cbr. ô je čiastočný pozdĺž priamok 6-6 prierez z obr. 5 » vea ilustrujúci predkompaktnú dávku a priepustná tabaku , umiestnenú medzi tabakovú bariéru , ktorá nakladačom je priiahlá k nakladacej polohe , ku nasledovne naplnená do tejba cievky , ktorá tvorí kového prístroja , a tiež z ktorej je dávka tabaposuvne sa pohybujúceho čast impregnačného tabailustruje uprednostňova.-» né blokovacie zástrčky umiestnené na otvoroch v parných rozvodoch , umiestnených nad predkompaktnou tabakovou zónou .
x'ríklady zhotovenia vynálezu
Uprednostňované zhotovenie sp&sobu a prístroja podía uvedeného vynálezu sú opísané nižšie v texte . Pokiai vynález je opísaný s odkazom na špe cifické procesy a prístroje , včítane tých , ktoré sú na pripojených obrázkoch , ge gasné , že vynález nie je týmto opisom nijako obmedzený . Naopak, vynález zahŕňa množstvo lentov , čo bude jasné tailnom opise .
rôznych možností a ekvivaz úvah v nasledujúcom déObr. 1 schematicky ilustruje uprednostňované zhotovenie prístroja a procesu baku podía vynálezu , včítane rý je všeobecne skonštruovaný hlášky U.S. No.4554932 , ktorá na impregnáciu ta cievky a skrine ,ktopodia patentovej pribola vydaná 26.no 13 vembra 1985 pre Conrada a spol., áalej podía paten tovej prihlášky U.S. No. 5483977 , vydanej 16. januára 1966 pre Conrada a spol., a nakoniec podía patentovej prihlášky U.S. No. 5469872 , vydanej 28 novembra 1995 pre Eearda a spol., opisy ktorých sú tu pripojené ako odkazy . Rôzne detaily, opísané v prihláškach U.S.No. 4554932, U.S.No.5483977 a U.S.No.5469872 tu nie sú uvedené z dovodu stručnosti . No patentové prihlášky U.S.No.4554932 , a U.S.No.5483977 a U.S. No.5469872 však môžu slúžit ako referencie.
Zostava cievky a skrine detailne opísané vyššie v patentových prihláškach U.S.No.4554932 , U.S.No. 5483977 a U.S.No.5469872 zahŕňajú trubicovú skriňu , v ktorej je uložená cievka .Cievka sa skladá z valcovi tého tela s relatívne malým priemerom , ktorý je pretiahnutý medzi dvoma koncami cievky , ktoré majú priemer väčší ako telo tejto cievky , ale zas menší , akc je priemer celej skrine . Cievka je pripevnená v skrini a je jej umožnený vzájomný vratný pohyb med zi nakladacou polohou mimo skrine , upravovacou / pracovnou / polohou v skrini a vykladacou polohou opät mimo skrini . Keá je cievka v nakladacej polohe , je prednostne naplnená tabakom na oboch svojich proti íahlých koncoch .
Obr. 1 a obr. 2 ilustruje uprednostňované zhoto venie uvedeného vynálezu , včítane dvoch systémov na dávkovanie a spracovanie tabaku , ktorý sa každý skladá z dávkovacej komory , z vertikálneho a horizon tálneho kanála , ktoré spolupracujú tak , aby bolo umožnené súčasné tvorenie , spacovanie a nakladanie dvoch dávok tabaku do cievky , za účelom nasledovnej impreg.nácie s rozpínacou zložkou . V nasledujúcom texte je detailne opísaný jeden z dávkovacích a spracovacích systémov , hoci je jasné , že celý systém tvoria uvedené dva identické systémy tak , ako je to vidno na obr. 1 a 2 ·
Obr. 3 ukazuje prístroj na dávkovanie tabaku v uprednostňovanom zhotovení . Tabak v akejkoľvek forme. , včítane tabakových listov / včítane stoniek a žilkovania / . cigarovej zmesi , cigaretovej zrne si / pásiky narezané , alebo rozdrvené na výrobu cigariet / , alebo zmesí vyššie uvedených foriem , zvyškov tabaku . alebo zmätkov tabakových výrobkov a pod. t prednostne však vo forme rozrezanej tabakovej zmesi t je dopravený do dávkovacej tabakovej komory 10 cez vstupný tabakový otvor , alebo pomocou dopravníka 11 · Pred dodávkou do dávkovacej komory 10 je tabak najlepšie dopredu upravený akýmkoľvek známym spôsobom / nie je vidieť / tak . aby bol zvýšený obsah jeho vlhkosti až na hodnotu aspoň 13% hmotnosti , lepšie však na 16% hmotnosti , najlepšie však na hodnotu 20 % hmotnosti . Keď je tabaková rezaná zmes upravená v súlade s vynálezom.
môže byť tabak . by došlo k jeho tý vo vynáleze , došlo k ďalšiemu ktorý je normálne navlhčený , a uľahčeniu rezania , priamo použialebo môže byť upravený tak , aby nárastu vlhkosti v ňom . Navlhčený tabak je potom dopravený do dávkovacej tabako vej komory 10 akýmkoľvek vhodným konvenčným spôso bom 10 . ale najlepšie a uprednostňované zhotovenie je pneumatické podávanie cez vstupný otvor tabaku 11 pod tlakom . vyvolaným zdrojom vákua 12.
Dávkovacia tabaková komora 10 zahŕňa v podstate vertikálnu vstupnú stenu 13 * cez ktorú je vedený vstupný tabakový otvor 11 , ktorý ho spája s dávkovacou komorou 10 a ďalej v podstate vertikálnou opornou stenou 15 , ktorá je horizontálne umiestnená v určitej vzdialenosti od vertikálnej vstupnej steny 13 . i'abak sa dodáva do dávková cej komory 10 , najlepšie pneumatickým dopravníkom a vstupuje do tejto komory 10 cez vstupný otvor pod -tlakom , ktorý je vyvolaný zdrojom vákua 12. *ento zdroj 12 poskytuje dostatočnú silu na pohon tabaku cez komoru a spôsobuje t že sa tabak akumuluje pri opornej stene 15 .
Dávkovacia komora 10 sa ďalej skladá z uzáveru 16 , ktorý tvorí spodnú stenu komory 10 a z nastaviteľného roštu 1J , ktorý tvorí hornú stenu komory 10 . Hoci je rošt 17 priepustný pre plyn , čím umožňuje priechod plynu týmto roštom 9 je tento rošt však dostatočne jemný na to , aby zabránil prie chodu tabaku , a tak vlastne zaisťuje hornú bariéru , zabraňujúcu tabaku v úniku z dávkovacej komory 10 · Tak tabak t dodávaný cez vstup 11 , príde do kon taktu s opornou stenou 15 a bude sa akumulovať pri tejto stene 1§ pod roštom 17 . V uprednostňovanom zhotovení vynálezu je rošt 17 zhotovený ako horná bariéra na dávku tabaku , pretože rošt umožňuje únik tlaku vzduchu , ktorý vznikol zdrojom vákua 12 , z dávkovacej komory 10 * pokiaľ tabak je udržiavaný pod roštom 17 · Však ako horná bariéra môžu byť použité aj iné prvky , umožňujúce únik vzduchu a súčasne udržujúce tabak v komore 10 , čo bude jasné ďalej z výkladu v ďalšom texte .
Rošt 1J je vertikálne nastaviteľný t a môže sa takto pohybovať do rôznych vertikálnych polôh , a tak aj definovať rôzny objem dávkovacej tabakovej komory 10 , a tak aj dávok tabaku , ktoré sa tu tvoria.
Toto je zvlášť výhodné , ak zvážime fakt , že rôzne formy tabaku , t.j. cigaretová zmes, cigárová zmes , listy, a pod., majú rôzne hustoty a baliace vlas tnosti . Nastaviteľná bariéra 17 v komore 10 tak umožňuje , aby variácie v typoch tabaku , a tiež variácie v potrebách procesu boli rýchlo a pohotovo nastavené , a tým aj sformované rôzne dávky tabaku.
Poloha roštu 17 je výhodne nastaviteľná pomocou vertikálneho polohovacieho zariadenia 18 , ktoré sa v najuprednostňovanéjšom zhotovení vynálezu skladá z vertikálneho pohonu , spojeného s ovládaním na pohon podľa dopredu určeného zoznamu inštrukcií . Tento do predu určený zoznam inštrukcií môže byť založený na hustote tabaku , ktorý sa spracúva , na premenných , ktoré ovplyvňujú proces spracovania a podobne . Aj kečl automatizované vertikálne polohovacie zariadenie 18 je na obrázku nakreslené , vynález nie je nijako obmedzený touto presnou konfiguráciou , a ani ďalšími prostriedkami na nastavenie vertikálnej výšky roštu 17 · Tieto časti , ako napríklad mechanicky nastaviteľné prevodové súkolie alebo podobne, môžu byť vo vynáleze použité , čo bude z ďalšieho výkladu jasné .
Na zaistenie konzistentného prietoku navlhčeného tabaku cez pneumatický trubicový dopravník , ktorý zaisťuje dodávku do vstupu 11 , je tento vstup , alebo dopravník 11 výhodne vybavený oddelenými časťami rôznych priemerov , včítane prvej časti 20 a druhej časti 21 . Prvá časť 20 je spojená., so vstupom tabaku 11 na vstupnej stene 13 , a druhá časť 21 vstupnej trubky 11 je umiestnená v blízkosti miesta dodávky tabaku , alebo priamo v ňom . Priemer dru hej časti 21 je väčší ako priemer prvej časti 20, aby sa zaistilo pôsobenie vákua v tom istom mieste, ako sa zaistí , aby tabak , ktorý je sem privádza ný , sa stále odoberal a dodával ďalej do vstupu druhou časťou 21 dopravníka 11 . V uprednostňovanom zhotovení vynálezu môže mať menšia časť dopravník ovej trubice 20 priemer asi 102 milimetrov, k-ým väčšia časť dopravníkovéj trubice 21 môže mať priemer 127 milimetrov , čo zaistí prietok tabaku asi 1*362 kilogramov každých 5 sekúnd . Všeobecne usporiadanie tejto trubice redukuje veľkosť sily , použitej na dopravu tabaku , pokiaľ sa dosiahne rela tívne vysoký objem dopraveného tabaku , a tiež mi nimalizácia tlakového spádu , t.j. rozdielového tlaku , ktorým je tabak dopravovaný . Toto ešte redu kuje stlačenie tabaku , keä je dopravovaný , čo vylepšuje konzistenciu dávok tabaku . Na druhej strane, ak sa tabak dopravuje veľmi pomaly s relatívne vysokým tlakovým spádom , môže sila dopravujúca tabak spôsobiť to , že tabak bude stlačený , čo tvorí vyššiu hustotu dávky tabaku , a tak týmto spôsobom interferuje s tvorbou uvedenej konzistentnej dávky tabaku .
Prevádzka dávkovacieho tabakového systému z obr.
a obr. 3 je začať dodávku tabaku , ktorá je zaistená tlakom z vákuového zdroja 12 do dávkovacej, komory 10 cez vstup tabaku 11 cez vstupnú stenu 13 . Tabak , ktorý vstupuje do komory 10 je nat lačený vertikálnym smerom na nastaviteľný rošt 17 a horizontálne potom na opornp stenu 15 . Pod tlakom vákuového zdroja 12 sa tabak dodáva prietokom , ktorý smeruje priečne na opornú stenu 15 tak , že sa akumuluje v horizontálne dávkovacej tabakovej komore 10 . Polohový senzor 22 detekuje okamžik , keň sa v komore 10 nahromadilo dostatočné a dopredu určené množstvo tabaku .
V jednom zo zhotovení vynálezu je senzor 22 určený na detekovanie okamžiku , keä horizontálna akumulácia tabaku pri opornej stene 15 dosiahla dopredu určenú vzdialenosť od opornej steny 15 « Pretože bočná , horná a spodná stena komory 10 sú pevné , definuje táto dopredu daná vzdialenosť objem dávky tabaku . Pokiaľ konvenčný polohový senzor 22 môže byť tiež použitý , v jednom z uprednostňovaných zhotovení vynálezu je použité jeden alebo niekoľko optických senzorov napr.senzor so zdrojom svetla a fotobunkovým detektorom , tieto sú umiestnené tak , aby boli vzájomne zarovnané na protiľahlých bočných stra nách komory 10 , alebo nahor a dole , a to v dopredu danej vzdialenosti .
V dalšom z výhodných zhotovení vynálezu je tento vybavený približovacím senzorom vo forme napr. senzora , založeného na využití kapacitancie . Tento senzor je umiestnený v dopredu danej polohe pri stene alebo na spodku , či vrchu komory 10 a zaisťuje dopredu určené horizontálne naakumulovanie tabaku pri opornej stene 15 .
Alternatívne alebo naviac k polohovému senzoru 22 môže sa použiť tlakový senzor 23 , ktorého úlohou je detekovanie akumulácie doprédu určený rozdielový tlak medzi polohou nad nastaviteľným roštom 17 a polohou pod týmto roštom 17 . Ked sa tabak naakumuluje pri opornej stene 15 ,dôjde k zakrytiu väčšej časti roštu 17 . Tlakový rozdiel medzi oboma stranami roštu 12 sa tak zvýši so zvyšujúcim sa množstvom tabaku v dávkovacej komore 10 . Podľa toho sa dosiah ne rozdiel tlakov dopredu danou hodnotou v chvíli , ked sa v komore 10 nahromadilo zodpovedajúce množs tvo tabaku ·
Ked jeden alebo obidva zo senzorov 22 alebo detekovali sformovanie dopredu danej veľkosti dáv ky tabaku v dávkovacej komore 10 , dôjde k uzavretiu pneumatického ventilu 24, umiestneného na vákuovom potrubí 12Α» a to spôsobí ukončenie dodávky tabaku do komory 10 . Uzáver 16 komory , ktorý je počas plnenia komory udržiavaný ako uzavretý , sa presunie do polohy otvorené , a tak vytvorí v bočnej stene komory 10 otvor , ktorý z tejto komory 10 uvoľní dávku tabaku . Uzáver 16 komory tvorí prednostne prvok rovinnej steny 25 ( ktorý- sa otáča okolo čapov 26 , hoci tu môže byť použitá aj iná konštrukcia .
Výhodne je tento uzáver 16 ovládaný servopohonom 27 / obr. 2 /, ktorý je spojený s riadením 28, ktoré je zas spojené s jedným , alebo s oboma senzormi 22 alebo 23 a so servopohonom pneumatického ventila 24 · Alternatívne môžu byť uzáver 16 a ven til 2£ ovládané manuálne v jedného alebo oboch senzorov hon 27 , ktorý je najlepšie hýbuje s uzáverom 16 komory keď uzáver 16 tvorí spodnú odpovedi na signály z alebo 23 . Servopo vidieť na obr. 3 , po10 z polohy zavreté , stenu dávkovacej komory , čo je najlepšie vidieť na obr. 4 » do polohy otvorené , ktorá je najlepšie ilustrovaná na obr.l. V uprednostňovanom, zhotovení vynálezu , keď je ser vopohon 27 spojený so senzorom 22 alebo 23 cez ovládanie 28 , môže byť toto ovládanie 28 tvorené sériou pneumatických alebo elektrických spínačov , alebo môže byť tvorené mikroprocesorom , ktorý je vybavený dopredu danou sadou inštrukcií , ktorá inici uje prevádzku servopohonu 27 a ventilu 24 uvedené ho uzáveru 16 .
Pod dávkovacou komorou je umiestnený vertikálne orientovaný kanál %0 , ktorý sa skladá zo separovateľnej zóny 31 , ktorá je definovaná medzi uzáverom 16, a tesnením kanála 32 / na obr. 2/ .
Kanál 30 tiež zahŕňa uzáverový prvok , spojený s jeho spodným koncom , a to vo forme uzáveru 33 tohoto kanála 30 · Tesnenie 32 kanálu môže byť v podstate v podobnej konfigurácii ako uzáver ko mory 16 , a je v prvom rade rovinného charakteru, ako prvok , ktorý. sa otáča okolo čapu 36 medzi polohou uzavreté , v ktorej je kanál utesnený , hoci obvykle nikdy nie vzduchotesne , a medzi polo hou otvorené , keä je tento kanál tiež otvorený . Uzáver kanála 33 sa otáča smerom nahor a poskytuje tak vstupný otvor alebo výstupný otvor pre dávky tabaku zo spodného konca vertikálneho kaná la 2P , alebo sa otáča smerom nadol , a tým dochádza k uzavretiu spodného konca tohoto kanála . Prednostne tento uzáver 33 pracuje tiež ako prvok , ktorý zaisťuje natláčanie tabaku , ktorý uniká kanálom čo bude vysvetlené pozdejšie . Ako je najlepšie vidieť na obr. 1 a obr. 4 , skladá sa tento uzáver 33 kanála z plochého rovinného povr chu 38 , ktorý sa otáča okolo čapu 39 · Tesnenie
kanála a uzáver kanála 22 zvýhodnene ovlá -
dané servopohonmi 40 , respektívne 41 ·
Tesnenie kanála 22 a uzáver kanála 33 sú vý-
hodne riadené v spolupráci oboch . Tesnenie 32 , ak
je v polohe uzavreté , prijíma dávku tabaku uvoľnenú z dávkovacej komory 10 a dočasne podopiera túto dávku vo vertikálnom kanáli 30 . Pokiaľ je dávka tabaku uvoľňovaná z dávkovacej komory 10 cez uzáver 16 a ešte krátko po tom , ako je tesnenie^ , tak aj uzáver 33 kanálu udržiavané v polohe uzavreté , čím je vytvorená dvojitá fyzická bariéra, zabraňujúce v priechode akejkoľvek rozpínacej zložky smerom nahor do dávkovacej komory 10. Hneú , ako sa uzáver 16 vrátil do polohy zavreté, dôjde k pohybu uzáveru 35 do polohy otvorené , a potom sa pohne aj tesnenie 52 rovnako do polohy otvorené , čím sa uvoľní dávka tabaku , ktorá sa tu podoprela , a to do vertikálne smerovaného kanála 50. Dávka tabaku potom cez teraz otvorený ti záver 22 vypadne von z vertikálneho kanála 50 .
Inertný plyn , napríklad dusík y je vypustený cez otvory 42 a pokrýva utesnenú časť vertikálneho kanála 50 medzi uzáverom 16 dávkovacej komory 10 a utesnením 52 , ked sú obidva tieto prvky uzavreté . Dusík pokryje celú separovatelnú zónu , a pretože je vypustený pod kladným tlakom , a pretože je ľahší ako propán , tvorí v separovaťeľnej zóne vertikálneho kanála 30 plynnú bariéru , ktorá bráni prieniku akejkoľvek rozpínacej zložky , ako napríklad práve propánu , ktorý môže vniknúť do spodku vertikálneho kanála £0 , a tak minimalizuje pravdepodobnosť úniku rozpínacieho plynu smerom nahor dez kanál 56 a do uvedenej dávkovacej komory 10 ·
Ovládanie 28 koordinuje prevádzku komorového uzáveru 16 a tesnenia %2 ako aj uzáveru kanála 55 , aby tak zaistilo dodávku tabaku cez kanál 50 a súčasné uzavieranie separovateľnej zóny , čo zase za isťuje, že propán , alebo iná rozpánacia zložka ne unikne cez vertikálny kanál 50 do dávkovacej komory 10 , /aspoň bez podstatného rozriedenia alebo eliminácie inertného plynu / alebo do zdroja vákua 12 , ak je cez kanál 50 dodávaná dávka tabaku . To sa dosiahne koordináciou prevádzky troch prvkov 16 , 52 a .
S odkazom na obr. 4» ked je dávka tabaku 43 v dopredu danej veľkosti , t.j. objemom alebo hmotnosťou f sa naakumulovala pri opornej stene 15 v dáv22 kovacej komore 10 , vyšle senzor 22 alebo 23 zodpovedajúci signál do ovládania 28 / obr. 2/ , ktorý potom zastaví dodávku tabaku do komory 10, a to signalizáciou zatvorenia ventilu 24 . Výhodne tiež ovládanie 28 overuje , že kanálové tesnenie 32 je v polohe zavreté , a potom signalizuje otváraciu operáciu servopohonu 27 uzáveru komory , ktorý spôsobí uzatvorenie záveru 16 na komore 10 , ktorý sa prestaví okolo čapu 26 do dolnej polohy , a tým tak umožní dávke tabaku 43 , aby spadla do vertikálneho kanála 30 .
Dávka tabaku 42 potom spadne na uzavretý tes niaci prvok %2 . Ovládanie 28 potom signalizuje uzavierací cyklus servopohonu 27 uzavierania komory, ktorý spôsobí navrátenie uzáveru 16 komory 10 do polohy uzatvorené , čím utesní separovateľnú zónu medzi uzáverom 16 a tesnením 32 . Ked sa uzáver 16 vráti do polohy zatvorené , signalizuje ovládanie 28 otvorenie pneumatického ventilu 24 , čím dôjde k začatiu pneumatickej dodávky tabaku do komory 10.
Pokiaľ nová dávka tabaku je tvorená v komore 10 a uzáver komory 16 je v polohe zavreté , posiela ovládanie 28 otvárací signál servopohonu 40 /obr. 3 / na tesnenie kanála 32_, čo spôsobí pretočenie tohoto tesnenia 32 do spodnej polohy okolo čapu £& , a tým aj umožnenie prepadnutia dávky tabaku smerom nadol a von zo separovať e ľne j zóny 31 . Pred otvo rením tesnenia 32 posiela ovládanie 28 otvárací sig nál servopohonu 41 pre uzáver kanála 22 » čo spôsobí otočenie tohoto uzáveru 33 do hornej polohy okolo čapu 32 t a tým sa otvorí výstupný otvor 45 na spodku kanála 2θ · Dávka tabaku 43 potom padá od tesnenia 32 a vystupuje z kanála £0 cez tento uvedený otvor 45 . Tesnenie kanála 32 a uzáver ka23 nála ^3 sa potom vrátia do polohy zavreté , potom začne nový cyklus , a to uvoľnením novej dávky tabaku z dávkovacej komory 10 .
Zvlášť výhodným rysom tejto dávkovacej a plniacej tabakovej sekvencie je to , že táto zvláštna kombinácia nielen udržiava rozpínaciu zložku tabaku pod vertikálnym kanálom , ale tiež vylepšuje rozvádzanie ta baku a rovnomernosť hustoty v dávke tabaku . Keď dávka tabaku padá cez vertikálny kanál 30 a dopadá na rovný povrch tesnenia £2 vplyvom gravitačnej sily , výsledná sila v dávke tabaku spôsobí , že sa táto dávka viac ·» menej rovnomerne rozprestrie na povrchu tohto tesnenia 32 . Rozloženie tabaku v jednej ta bakovej dávke je ďalej normalizované , keď táto dávka nasledovne padá von zo separovateľne j zóny 31 * cez otvor vo vertikálnom kanáli ,a potom dopadá na spodnú stenu 46 vodorovného kanála 47 .
Pri vyššie opísanom zhotovení vynálezu boli v kontexte jednotlivého integrovaného ovládania vysvetlené: koordinovaná prevádzka rôznych fáz procesu , a taktiež prevádzka prístroja na tvorbu a transport dávok tabaku , včítane prevádzky pneumatického dopravníka t uzáveru komory r uzáveru kanála . Sude však jasné t že v tomto vynáleze sa môžu použiť rôzne typy ovláda nia · Napríklad koordinácia procesových fáz a ovládanie prístroja môžu sa riešiť pomocou samostatných ovládačov , môžu byť koordinované s podmienkami v zariadení smerom proti , alebo po prúde t alebo tu môžu byť implementované podľa požiadavky aj mechanické riadiace prvky .
Pod vertikálnym kanálom %Q je umiestnená pri jímacia zóna na príjem spadnutej dávky tabaku, ktorá tak patrí už k horizontálnemu kanálu 47 . Kanál 42 je v podstate definovaný bočnými stenami 46 .spodnou stenou 46 a hornou stenou 49 . Nakladač £0 má konkávne , polovalcovité čelo , / najlepšie je vidno na obr. 4/ » a je umiestnený v horizontálnom kanáli 47 , kde sa pohybuje axiálnym smerom vo vnútri tohoto kanála £7 a pohybuje zároveň s dávkou tabaku v prijímacej zóne 44 pozdĺž spodnej steny horizontálneho kanála 47 . Nakladač 50 je spojený operatívne tyčeu §1 s prvkom , ktorý vyvoláva vratnú silu , ako napríklad s hydraulickým piestom $2 , alebo s podobným zariadením . ktoré teda umožňuje cyklický pohyb po ceste medzi polohou úplne zaťažené a úplne vysunuté . V uvedenej úplne zaťaže nej polohe je nakladač £0 umiestnený smerom proti prúdu, vzhľadom na prijímaciu zónu tabaku 44 · V polohe úplne vysunuté je nakladač 50 umiestnený v priľahlej polohe na cievku 55 impregnačného tabakového prístroja . ked vzniká nakladanie dávky tabaku na cievku 53 .
Vstupný otvor 4§ . ktorý je spojený s vertikálnym kanálom 50 a s horizontálnym kanálom 47 , je výhodne pretiahnutý priečne plnou šírkou kanála 47 , takže dávka tabaku . plnená do prijímacej zóny 44 je uniformné rozložená po tejto šírke . Potom ako sa dávka tabaku dopraví do prijímacej zóny 44 t uzavrie sa uzáver 35 kanála . Ak výška dávky tabaku presahuje výšku horizontálneho kanála 47 . stlačí uzáver J5 túto dávku tabaku do priestoru v kanáli vo chvíli , keä sa presúva do polohy uzavreté.
Bariéra 54 prepúšťajúca plyn , je tvorená množstvom paralelných , blízko rozmiestnených hrotov £5 » a je zaťahovateľne umiestnená v horizontálnom kanáli 47 medzi prijímacou zónou a cievkou 55 . Hroty 55 sa zasúvajú do množstva otvorov £6 /najlepšie sú vidieť na obr. 6/ * a preťahujú sa cez hornú stenu 49 kanála a sú pripevnené tak , že je umožnený ich vratný pohyb medzi zatiahnutou polohou mimo kanála 47 a medzi bariérovou polohou §2 v0 vnútri tohoto kanála 47 ,keď sú cezeň natiahnuté priečne . Ked sú tieto hroty 55 v bariérovej polohe , zabraňuje priepustná bariéra 54 pohybu dopredu dávky tabaku cez horizontálny kanál 47 . Naviac priepustná bariéra 54 taktiež tvorí kompresný povrch , ktorý spolupracuje s nakladačom £0 , a poskytuje tak predkompresiu dávok tabaku , pohybujúcich sa v kanáli pomocou nakladača £0 . Blízko rozmiestnené hroty , ktoré tvoria priepustnú bariéru £4 v uprednostňovanom zhotovení vynálezu tvoria zábranu pre dávku tabaku , ale zároveň umožňujú únik tlaku vzduchu , ktorý vznikol pohybom nakladača 50 , horizontálnym kanálom 47 · to to
Ako je najlepšie vidno z obr. 6 , je prehrievacia zóna 63 tabaku umiestnená v horizontálnom kanáli 47 smerom proti prúdu vzhľadom na bariéru 54 . Množstvo parných vstrekovacích otvorov 68 je vedené cez hornú stenu £<? kanála 47 v mieste prehrievacej zóny 65 . Tieto otvory umožňujú pare naznačenej šípkou 70 , aby sa vstrekla do prehrievacej zóny a rýchlo sa prehriala a navlhčila dávku tabaku 43 « potom je umiestnený v prehrievacej zóne 63 a najlepšie je udržiavaný v stlačenom stave medzi nakladačom 50 a hrotmi 55 . Každý zo vstrekovacích otvorov 68 je výhodne spojený s parným rozvodom 69 t ktorý je umiestnený nad prehrievacou zónou , a to cez kondenzačnú blokovaciu zarážku 71 t ktorá je tvorená pozdĺžnym priechodom 72 . Ako je vidno na obr. 6 , kondenzačná blo26 kovacia klapka 71 a jej pozdĺžne vŕtanie 72 je vedené smerom nahor nad spodný povrch 73 parného rozvodu , aby sa umožnil prechod pary cez kon denžačnú klapku 71 , a súčasne aby sa zabránil.vstup možného kvapalného kondenzátu zo spodného povrchu 73 parného rozvodu 6% do prehrievacej zóny 63 .Steny parného rozvodu 69 sú tiež výhodne nakonfigurované tak , aby zabránili prechodu kondenzátu cez parné otvory . Ako je vidieť na obr. 6 , je parný rozvod pretiahnutý do kupolovitého tvaru , takže akýkoľvek kondenzát , ktorý vznikne na stene rozvodu stečie dolu pozdĺž steny kupole a nespadne tak na otvorené prechody v kondenzačných klapkách 71 .
Použitie pary na prehrievanie dávok tabaku v prehrievacej zóne 63 je obzvlášť výhodné , pretože teplo môže byť účinne prenesené na dávku tabaku počas niekoľkých málo sekúnd , alebo menej . Toto je hlavne v prípade , že dávka tabaku sa drží v relatívne malej zóne a v stlačenom stave . V rovnakú chvíľu môže byť hodnota vlhkosti tabaku tiež zvýšená pomocou pary , a to až do asi 2 - 4 % hmotnosti . Teplota pary , vstrekovanej do vnútra je dostatočná na to , aby prehriala tabak až nad teplotu okolitého prostredia , najlepšie nad 65 °C t lepšie ale nad 79 °C , napr. v rozsahu teplôt od 65 °C do 93 °C .
Pretože uprednostňované rozpínacie procesy použité v uvedenom vynáleze môžu pohotovo rozpínať tabak rôznych hustôt a rôznych veľkostí dávok , môže byť výhodné meniť veľkosť prehrievacej zóny alebo pomer medzi objemom dodanej pary na jednotku objemu prehrievaného priestoru . Toto môže byť zhotovené podľa jednej z realizácií vynálezu pomocou množstva rozvádzač ich parných otvorov 68 , ktoré sú rozložené dO tva27 ru mriežky , a ktoré sú skonštruované tak , že mô žu byť jednotlivo voliteľne zakryté bariérou , ako napríklad bariérou klapiek 74 , zobrazených na obr.5·
Klapky 74 sú tu , aby zabránili braných otvorov . Toto umožňuje , menej alebo viac pary , či tepla cej hustú dávku tabaku . Obr. 5 pare vstup do vyaby sa aplikovalo na menej alebo viaopisuje pôdorys jednou výhodnou konfiguráciou parného výstupu v hornej stene prehrievacej zóny 63 . Ako je na obr. 5 vid no , niekoľko parných otvorov obsahuje klapky 74 ,pokiaľ iné obsahujú kondenzačné klapky 71 . Pokiaľ mriežkovitá konfigurácia otvorov je opísaná na obr. 5>
a sú tu tiež nakreslené jednotlivé klapky 74 , je jasné t že tu taktiež môže byť použité množstvo iných konfigurácií otvorov a rovnako tak môže byť využité aj rôzne usporiadanie zaisťujúce selektívne blokovanie , alebo separovateľné privádzanie pary do vybraného otvoru , alebo skupiny otvorov .
Parné otvory 68 môžu mať rôzne priemery , ale najlepšie sú dopredu dané veľkosti, aby mohli ovládať rýchlosť a množstvo impregnačnej pary . V uprednostňovanom zhotovení vynálezu je použitá mokrá para pod nízkym tlakom , t.j. asi 107 kPa , a otvory sú konfigurované tak > aby vstrekovali mokrú paru s dostatočnou rýchlosťou dovnútra , aby došlo k rýchlemu narastaniu teploty tabaku na hodnotu medzi 52 do 93 °C * ako bolo vysvetlené vyššie . V istých situáciách , keď sa nepožaduje maximálne rozpínanie tabaku , nemusí dávka tabaku vyžadovať dodatočné vlhčenie alebo prehrievanie . V takých prípadoch môže byť vynechaný uvedený krok s použitím pary .
Prednostne sú steny horizontálneho kanála pre hrievané vyhrievacími článkami 82 , ktoré sú najlepšie vidieť na obr. 1 , účelom ktorých je zabrá28 niť okrem iného tvoreniu kondenzátu vo vnútri, alebo okolo dávky tabaku . Aby sa dosiahlo konzistentné rozpínanie tabaku na požadovanej vysokej úrovni, je vlhkosť , pridávaná do tabaku , výhodne rozvádzaná cez tabak relatívne uniformným spôsobom . No kvapalný kondenzát je asi absorbovaný a koncentrovaný do malých miest tabaku , a je tak obyčajne možné vyhnúť sa vystaveniu objemu tabaku vplyvu tohto kondenzátu .
Výhodne má horizontálny kanál £7 v podstate obdĺžnikový prierez , a je zhotovený z materiálu , ako napr* vytvrdeného hliníku , ktorý je schopný vydržať opotrebenie spojené s opakujúcim sa horizontálnym pohybom nakladača 50 . Bočné steny 48 horizontálneho kanála sú vybavené takým povrchom 84 , ktorý je schopný vydržať veľké sily , z materiálu , po povrchu ktorého sa môže nakladač 50 pohotovo pohybovať bez veľkého opotrebenia a tretia v kanáli 47 . Povrch 84 je v uprednostňovanom zhotovení vynálezu zhotovený z vytvrdeného plastu a umožňuje mazanie medzi vbútor nými stenami horizontálneho kanála a vonkajším povrchom nakladača a zabraňuje jeho upchávaniu alebo priečeniu v kanáli . Príkladom použiteľných materiálov, ktoré tvoria odolný povrch 84 , môžu byť polyéteréterketon / PEEK / , ktorý je možno dostať v ICI Ameri cas, Inc. a v RTP C o .
V prevádzke sa nakladač £0 pohybuje smerom k cievke 53 pri uzavretí kanála , po uzavretí uzáveru 23 t a pohybuje ' s dávkou tabaku axiálne vnútrom kanála 47 . Pred , alebo počas začiatočného pohybu nakladača £0 sa hroty 55 pohybujú do polohy , keä tvoria bariéru 57 v kanáli 47 . Pohyb nakladača 50 sa zastaví , ked nakladač 50 dosiahne dopredu danú predkompaktnú polohu v prehrievacej zóne , alebo priľahlé k tejto zóne , ktorá je pozdĺžne vzdialená smerom proti prúdu od hrotov 55 · Predkompaktná poloha sa môže meniť s rôznymi dávkami tabaku a je určená na základe objemu , hustoty a formy dávky tabaku . Najlepšie , keď je predkompaktná poloha dosta točne blízko k hrotom 55 , takže dávka tabaku za berie celý objem medzi nakladačom a hrotmi . Výhod ne môže byť tabak natlačený na hroty 55 a vytvo riť tak aspoň menšie objemové množstvo , napr . na 10 - 50 % objemu · Pokiaľ dávka tabaku je udržiavaná oproti hrotom 55 , je para 70 vstrekovaná do dávky tabaku £3 dostatočne dlhú dobu na prehriatie tabaku.
Hroty 55 sa potom vytiahnu z kanála 47 , a a nakladač £0 sa ešte raz pohne poodížne po kanáli , pokým nedosiahne svoju úplne vysunutú polohu , keď je priľahlý ku cievke 53 . Polovalcovitý nakladač íjO pracuje vo svojej úplne vysunutej polohe tak , aby vytvoril časť skrine okolo spájacej tyče cievky £3 » takže stlačený tabak sa udržiava na spájacej tyči cievky počas svojho pohybu do impregnaČ nej polohy . Cievka je potom naplnená prehriatym a navlhčeným tabakom v nakladacej polohe , ako je to nakreslené na obr. 6 .
Výhodne sú pohyb nakladača , zasúvanie a vyťaho vanie hrotov a dodávka pary do rozvodov riadené a koordinované ovládacím zariadením , ktoré sa skladá z dopredu daného počtu inštrukcií , ktoré majú umožniť splnenie procesu tak , ako to bolo opísané vyššie.
Vynález bol opísaný v rozumných podrobnostiach s odkazom na uprednostňované zhotovenia tohto vynálezu . No mnoho zmien , modifikácií a úprav sa môže urobiť bez toho , že by došlo k odchýleniu od podstaty vynálezu a od poľa jeho pôsobnosti tak , ako bolo opísané vo vyššie uvedenom výklade a ako bu de äalej opísané v tiež pripojených patentových nárokoch ·

Claims (33)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob rozpínania tabaku , ktorý sa skladá z týchto nasledovných krokov :
    vytvorenie dávky tabaku dopredu určeného množstva, ktorého obsah vlhkosti je nad hodnotou asi 12 % hmotnosti , umiestnenie uvedenej dávky navlhčeného tabaku do blízkosti impregnačnej zóny , privedenie dávky navlhčeného tabaku do styku s parou za účelom podstatného zvýšenia teploty dávky tabaku , naloženie uvedenej naparenej dávky tabaku do uvedenej impregnačnej zóny , a z impregnovania uvedenej dávky tabaku s uvedenou rozpínacou zložkou .
  2. 2* Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 1, ktorý sa ďalej skladá z týchto nasledovných kro kov :
    pneumatického dodania tabaku do dávkovacej tabakovej komory , ktorá sa skladá aspoň z jednej koncovej steny a z jedného uzáveru tejto komory , vytvorenia kontinuálnej vrstvy tabaku v tejto uvedenej komore , táto vrstva je pretiahnutá hori zontálnym smerom od uvedenej koncovej steny , z detekovania okamžiku , keď je uvedená vrst va tabaku pretiahnutá do dopredu danej vzdialenosti od uvedenej koncovej steny , a z otvorenia uzáveru komory za účelom uvoľnenia dávky tabaku z uvedenej dávkovacej komory .
  3. 3. Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 2 » ktorý sa äalej skladá z týchto nasledovných kro kov :
    uvoľnenie dávky tabaku z uvedenej komory do vertikálne orientovaného kanála , ktorý je umiest nený pod uvedenou dávkovacou komorou , uvedený kanál sa skladá zo separovateľnej zóny , definovanej uvedeným uzáverom komory a tesnením uvedeného kanála , udržiavania uvedeného tesnenia kanála v uzatvorenej polohe, kým uvedený uzáver komory je otvorený » zadržiavania uvoľneného tabaku na povrchu tes niaceho prvku kanála , z uzatvorenia uvedeného uzáveru komory , a z otvorenia uvedeného tesnenia za účelom uvoľnenia dávky tabaku .
  4. 4· Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 3 t ktorý sa äalej skladá z kroku , pri ktorom dochádza ku skompaktneniu uvoľnenej dávky tabaku .
  5. 5· Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 4 * ktorý sa äalej skladá z týchto nasledovných krokov:
    získanie pohyblivého nakladača , pohyby nakladača smerom naproti uvedenej dávke tabaku , a äalej z natlačenie uvedeného tabaku naproti povrchu opornej steny za účelom zaistenia skompaktnenia dáv ky tabaku .
  6. 6· Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 5 , pri ktorom dochádza k odobratiu uvedenej opornej steny za účelom umožnenia uvedenému nakladaču äalej zatlačiť dávku tabaku .
  7. 7 . Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 4 , ktorý sa ďalej skladá z krokov f pri ktorých dochádza k premiešaniu dávky tabaku parou .
    6. Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 7 , ktorý sa ďalej skladá z poskytnutia vyhrievacej zó- ny , ktorá sa skladá z bočných stien a hornej steny a z prehrievania uvedených stien na dopredu určenú hodnotu teploty .
  8. 9. Spôsob rozpínania tabaku podľa nároku 7 * ktorý sa ďalej skladá z nasledovných krokov :
    z naloženia prepareného tabaku na cievku , prispôsobenú vratnému pohybu , a z uvedenia uvedenej dávky tabaku do styku s rozpi nacou zložkou ,
  9. 10 . Prístroj na dávkovanie tabaku na systém spracovania tabaku , ktorý sa skladá z :
    dávkovacej tabakovej komory /10/ , ktorá je definovaná čiastočne v podstate vertikálnou opornou stenou /15/ , ktorá je umiestnená v horizontálnej vzdialenosti , vstupu /11/, spojeného so vstupnou stenou /13/, ktorý zaisťuje pneumaticky dodávku tabaku do uvedenej komory /10/ a je umiestnený tak , aby zaistil dopravu uvedeného tabaku v priečnom smere na uvedenú opornú stenu /15/ t dopravníka , úlohou ktorého je doprava tabaku do uvedeného vstupu /11/ v prietoku, ktorý ije dostatočný na to , aby sa spôsobila akumulácia uvedeného ta54 baku pri uvedenej opornej stene /15/ , nastaviteľného roštu /17/ , umiestneného v uvedenej komore /10/ , ktorý zaisťuje hornú bariéru pre tabak , ktorý sa pneumatickým spôsobom dodáva cez uvedený vstup /11/ * kde uvedený nastaviteľný rošt /17/ je pohybli vý medzi aspoň dvoma vertikálnymi polohami , čo umožňuje zmenu objemu dávkovacej tabakovej komory /10/, a zo senzora /22/ , operatívne spojeného s uvedenou komorou , úlohou ktorého je určiť okamžik , kedy došlo k horizontálnemu naakumulovaniu dopredu daného množstva tabaku uvedenej opornej steny /15/ .
  10. 11. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 10 , v ktorom je vyššie uvedený senzor /22/ tvorený optickým detektorom .
  11. 12. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 10 , v ktorom je uvedený detektor /-22/ úsppriadaný tak , aby určoval veľkosť tlakového rozdielu v mie stách nad a pod uvedeným roštom /17/ .
  12. 13. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 10 , v ktorom je uvedený senzor /22/ približovacím senzorom .
  13. 14. xrístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku
    10 , v ktorom je uvedený senzor /22/ tvorený senzorom , založeným na využití kapacitancie ·
  14. 15. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku
    10 , v ktorom je uvedený dopravník /11/ tvorený pneumatickým dopravníkom .
  15. 16. xrístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku
    10 9 ktorý sa ďalej skladá z polohovacieho zariade 35 nia /18/ , ktoré je spojené s uvedeným roštom /17/ a jeho úlohou je meniť vertikálnu polohu tohoto uvedeného roštu /17/ ·
  16. 17» Prístroj na dávkovanie tabaku podľa náro ku 16 , ktorý sa dalej skladá z ovládania /28/ , ktoré je spojené s uvedeným polohovacím zariadením . /18/ , a účelom ktorého je ovládať uvedené polohovacie zariadenie /18/ podľa dopredu určených pravidiel a inštrukcií ·
  17. 18 . Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 10 , v ktorom je uvedený vstupný otvor /11/ zložený z prvej časti /20/ , ktorá je spojená s uvedeným vstupom /11/ a dalej z druhej časti /21/ , ktorá je umiestnená blízko vstupu dodávky tabaku. /11/ , a kde je priemer uvedenej druhej Časti /21/ väčší , ako je priemer uvedenej prvej časti /20/ .
  18. 19. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku
    10 , v ktorom je uvedená komora /10/ dalej v pod state definovaná uzáverom /16/ komory , ktorý je usporiadaný tak , aby sa pohyboval medzi prvou polohou, kedy tento uzáver /16/ tvorí aspoň časť spodku /dna/ tejto komory /10/ a medzi druhou polohou , kedy tento uzáver tvorí otvor na uvoľnenie dávky tabaku z uvedenej komory /10/ .
  19. 20. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 19, v ktorom uvedený uzáver /16/ tvorí v podstate tesnenie na plyn , ked je tento uzáver /16/ v polohe uzavretej .
  20. 21. Prístroj na dávkovanie tabaku podľa nároku 19 , ktorý sa dalej skladá zo servopohonu /27/ , ktorý zaisťuje pohyb uvedeného uzáveru /16/ komory /10/ medzi uvedenou prvou a druhou polohou .
  21. 22. Prístroj na
    10 , ktorý sa ďalej dávkovanie skladá :
    spojeného z ovládania /28/ /22/ a s uvedeným servopohonom tabaku podľa nároku s uvedeným senzorom /27/ uzáveru /16/ a /28/ obsahuje ovládanie odpovedi v ktorom uvedené ovládanie inštrukcií , úlohou ktorých je /27/ uvedeného uzáveru /16/ v cie obdržané z uvedeného senzoru /22/ sadu servopohonu na informá
  22. 23· Prístroj na rozpínanie tabaku , na jeho dávkové spracovanie , ktorý sa skladá z :
    komory na dávkovanie tabaku /10/ horizontálne vedeného kanálu /47/ , ktorý je definovaný bočnými stenami /48/ a hornou stenou /49/ a spodnou stenou /46/ , kde uvedený kanál /47/ má svoju prvú časť spojenú s uvedenou dávkovacou komorou /10/ za účelom periodického príjmu jednotlivých dávok tabaku z tejto uvedenej dávkovacej komory /10/ priepustnej bariéry /54/ , ktorá je spojená s uvedeným kanálom /47/ a je pripevnená tak , aby sa mohla pohybovať medzi polohou zatiahnutou , ktorá je mimo tohoto kanála /47/ a medzi bariérovou polohou /57/ vnútri kanála /47/ kedy je pretiahnutá priečne uvedeným kanálom /47/ v mieste medzi uvedenou prvou časťou tohoto kanála /47/ a medzi druhým koncom tohoto kanála /47/ nakladača /50/ , ktorý je usporiadaný tak , že môže pohybovať s dávkou tabaku v osovo priľahlej prvej ceste a po druhej ceste v uvedenom horizontálnem kanáli /47/ smerom k jeho druhému koncu .
    kde je uvedená prvá cesta umiestnená medzi uvede nou prvou časťou uvedeného kanála a medzi dopredu určenou predkompaktnou pozíciou vzdialenou v pozdĺžnom smere od uvedenej bariérovej polohy /57/ , uvedený priestor medzi predkompaktnou polohou a uvedenou bariéro37 vou polohou /57/ definuje túto predkompaktnú zónu.
    a kde uvedená druhá cesta je pretiahnutá od uvedenej predkompaktnej polohy do polohy priľahlej k uvedenému druhému koncu uvedeného kanála , a aspoň z jedného otvoru vedeného cez stenu kanála v uvedenej predkompaktnej zóne a spojeného tak so zdrojom pary určenej na prehrievanie tabaku v tejto uvedenej predkompaktnej zóne.
  23. 24 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 23 , ktorý sa dalej skladá z vertikálne orientovaného kanála /30/ , ktorý spája prvú časť uvedeného horizontálneho kanála a dávkovaciu tabakovú komoru /10/ , uvedený vertikálne orientovaný kanál /30/ sa skladá zo separovateľnej zóny /31/ , definovanej aspoň dvoma uzávermi /33/ » z ktorých každý je umiestnený tak , aby mu bol umožnený pohyb medzi polohou , keS je otvorený a medzi polohou , kečl je tento uzáver /33/ uzavretý ,
    Šalej sa skladá z otvoru /42/ na vstup iner tného plynu do uvedeného vertikálne orientovaného kanála /30/ v mieste medzi uvedenými oboma uzávermi /33/ , a kde oba uvedené uzávery /33/ a uvedený vstup inertného plynu /42/ navzájom spolupracujú tak , aby vytvorili plynovú bariéru v uvedenej separovateľnej zóne /31/ tohoto uvedeného vertikálne orientovaného kanála /30/ vo chvíli , keS uvedené uzávery sú v polohe uzavretej .
  24. 25 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 23 , v ktorom je uvedená priepustná bariéra /54/ spojená so servopohonom , ktorý je prispôsobený k za- ťaženiu uvedenej bariéry /54/ z uvedenej bariérovej polohy /57/ .
  25. 26. Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 25 , ktorý sa ďalej skladá z ovládania , ktoré je spojené s uvedeným servopohonom pre uvedenú priepustnú bariéru /54/ a ktoré sa skladá zo sady inštrukcií , zaisťujúcich zaťahovanie uvedenej bariéry /54/ z uvedenej bariérovej polohy /57/ .
  26. 27 · Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 23 * ktorý sa ďalej skladá z prehrievača , spojeného s uvedenými bočnými stenami /48/ tejto predkompaktnej zóny, a ktorý je určený na prehrievanie týchto bočných stien /48/ .
  27. 28 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 23 t v ktorom je uvedený prehrievač prispôsobený na udržiavanie teploty uvedených bočných stien /48/ nad hodnotou 93»3 °C .
  28. 29 . Prístroj na rozpínanie tabaku , n®, jeho dáv- kové spracovanie , ktorý sa skladá z:
    dávkovacej tabakovej komory /10/ , ktorá je definovaná čiastočne v podstate vertikálnou vstupnou stenou /13/ a v podstate vertikálnou opornou stenou /15/ , ktorá je od steny /13/ umiestnená v určitej horizontálnej vzdialenosti , zo vstupu /11/ spojeného so vstupnou stenou /13/ za účelom vsunutia dávky tabaku do uvedenej komory /10/ a na premiestnenie a naskladanie uvedenej dávky tabaku v smere priečnom na uvedenú opornú stenu /15/ r z dopravníka /11/ , ktorého úlohou je dopravo vať tabak do uvedeného vstupu /11/ v množstve , do39 statočnom na to , aby spôsobilo , že sa uvedený tabak bude zhromažďovať pri uvedenej opornej stene /15/ , z vertikálne orientovaného kanála /30/ , umiestneného pod uvedenou dávkovacou tabakovou komorou /10/ , z horizontálne pretiahnutej predkompaktnej zóny , umiestnenej v mieste pod uvedeným vertikálne orientovaným kanálom /30/ preto , aby do nej bol dopravovaný tabak z uvedeného vertikálneho kanála /30/ , z prehrievacej zóny /63/ t spojenej s uvedenou predkompaktnou zónou a v podstate definovanou bočnými stenami /48/ , hornou stenou /49/ a spodnou stenou /46/ , z nakladača /50/ , spojeného s uvedenou predkompaktnou zónou , určeného na priečne pohybovanie s dávkou tabaku do uvedenej predkompaktnej zóny a do uvedenej prehrievacej zóny /63/ » a z parných otvorov /68/ , umiestnených pozdĺž uvedenej hornej steny /49/ tejto prehrievacej zóny /63/, účelom ktorých je impregnovať uvedený tabak parou.
  29. 30. Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku
    29 t v ktorom majú parné otvory /68/ dopredu danú veľkosť a sú tu v dopredu danom počte , aby bolo možno ovládať množstvo a pomer pary .
  30. 31 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku
    30 , v ktorom je rýchlosť a množstvo pary dostatočné k narastaniu a udržiavaniu teploty dávky tabaku na hodnote aspoň 93 »3 °C .
  31. 32 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku
    29 , v ktorom je parný rozvod /69/ pretiahnutý nad uvedenou parnou komorou a ohradzuje tak uvedené parné otvory /68/ v uvedenej hornej stene /49/ prehrievacej zóny /63/ .
  32. 33. Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 29 , ktorý sa skladá aspoň z jedného , voliteľne uzatváracieho parného otvoru /68/ .
  33. 34 . Prístroj na rozpínanie tabaku podľa nároku 29 » ktorý sa skladá aspoň z jednej kondenzačnej blokovacej klapky /71/ , prispôsobenej na to , aby mohla byť vložená do uvedeného parného otvoru /68/ t a ktorá obsahuje taktiež otvor /72/ , ktorý má umožňovať , aby para vstúpila do uvedenej prehrievacej zóny .
SK877-96A 1995-07-10 1996-07-03 Tobacco dosing and expanding method and device for carrying out this method SK87796A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/500,006 US5657771A (en) 1995-07-10 1995-07-10 Process and apparatus for tobacco batch preparation and expansion

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK87796A3 true SK87796A3 (en) 1997-05-07

Family

ID=23987653

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK877-96A SK87796A3 (en) 1995-07-10 1996-07-03 Tobacco dosing and expanding method and device for carrying out this method

Country Status (21)

Country Link
US (2) US5657771A (sk)
EP (1) EP0754411A3 (sk)
JP (1) JPH0923863A (sk)
KR (1) KR970005133A (sk)
CN (1) CN1140034A (sk)
AR (1) AR002777A1 (sk)
AU (1) AU697870B2 (sk)
BG (1) BG62470B1 (sk)
BR (1) BR9602978A (sk)
CA (1) CA2180318C (sk)
CO (1) CO4480086A1 (sk)
CZ (1) CZ192096A3 (sk)
HR (1) HRP960293A2 (sk)
HU (1) HU217659B (sk)
NO (1) NO307322B1 (sk)
PL (1) PL315094A1 (sk)
RU (1) RU2156596C2 (sk)
SK (1) SK87796A3 (sk)
TR (1) TR199600558A2 (sk)
TW (1) TW295536B (sk)
ZA (1) ZA965437B (sk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU713186B2 (en) * 1996-07-11 1999-11-25 Cahill Homes Australia Pty. Limited Termite barrier
EP1925218A1 (en) * 2006-11-23 2008-05-28 Philip Morris Products S.A. System for producing expanded tobacco
CN104223354B (zh) * 2014-09-03 2016-08-24 湖南中烟工业有限责任公司 一种受热不塌陷的低温卷烟
CN105731074B (zh) * 2016-04-29 2018-09-25 上海烟草集团有限责任公司 立式的用于烟草碎片除杂及储料的装置

Family Cites Families (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3693631A (en) * 1971-04-28 1972-09-26 Reynolds Leasing Corp Tobacco expansion process
US4172515A (en) * 1976-01-30 1979-10-30 Hauni-Werke Korber & Co. K.G. Method and apparatus for supplying tobacco to tobacco cutting machines
US4336814A (en) * 1977-08-08 1982-06-29 Philip Morris Incorporated Process for expanding tobacco
US4165012A (en) * 1977-12-07 1979-08-21 Philip Morris Incorporated Filler for pressure vessel
US4258729A (en) * 1978-03-29 1981-03-31 Philip Morris Incorporated Novel tobacco product and improved process for the expansion of tobacco
US4235250A (en) * 1978-03-29 1980-11-25 Philip Morris Incorporated Process for the expansion of tobacco
DE2903300C2 (de) * 1979-01-29 1982-06-09 H.F. & Ph.F. Reemtsma Gmbh & Co, 2000 Hamburg Verfahren zur Verbesserung der Füllfähigkeit von Tabaken
US4388932A (en) * 1980-12-31 1983-06-21 Philip Morris, Incorporated Process for improving filling power of expanded tobacco
DE3119330C2 (de) * 1981-05-15 1983-06-01 H.F. & Ph.F. Reemtsma Gmbh & Co, 2000 Hamburg Verfahren zur Verbesserung der Füllfähigkeit von Tabaken
US4561453A (en) * 1981-12-16 1985-12-31 Rothchild Ronald D Treatment of tobacco under pressure in a continuous process
US4531529A (en) * 1982-10-04 1985-07-30 R. J. Reynolds Tobacco Company Process for increasing filling capacity of tobacco
US4554932A (en) * 1983-03-03 1985-11-26 R. J. Reynolds Tobacco Company Pressure vessel and method of using same
US4962773A (en) * 1987-08-13 1990-10-16 R. J. Reynolds Tobacco Company Process for the manufacture tobacco rods containing expanded tobacco material
JPH0330660A (ja) * 1989-06-19 1991-02-08 R J Reynolds Tobacco Co タバコ材膨嵩方法
US5031644A (en) * 1989-12-29 1991-07-16 R. J. Reynolds Tobacco Company Tobacco expansion process and product
US5012826A (en) * 1989-08-04 1991-05-07 R. I. Reynolds Tobacco Company Method of expanding tobacco
US5065774A (en) * 1989-08-18 1991-11-19 R. J. Reynolds Tobacco Company Process for expanding tobacco under moderate conditions
DE4027409C2 (de) * 1990-08-30 2002-11-21 Hauni Werke Koerber & Co Kg Bechickungsvorrichtung für Tabak, vorzugsweise für Schnittabak
US5095923A (en) * 1991-04-11 1992-03-17 R. J. Reynolds Tobacco Company Tobacco expansion process using 1,1,1,2-tetrafluoroethane
US5322074A (en) * 1992-07-01 1994-06-21 The Cardwell Machine Company Tobacco delivery system
SK139993A3 (en) * 1992-12-17 1994-09-07 Philip Morris Prod Method of impregnation and expanding of tobacco and device for its performing
US5483977A (en) * 1993-06-14 1996-01-16 R. J. Reynolds Tobacco Company Tobacco expansion processes and apparatus
US5469872A (en) * 1993-12-06 1995-11-28 R. J. Reynolds Tobacco Company Tobacco expansion processes and apparatus
BG98820A (en) * 1993-06-14 1995-03-31 Reynolds Tobacco Co R Method and device for the expansion of tobacco

Also Published As

Publication number Publication date
HU9601878D0 (en) 1996-08-28
EP0754411A3 (en) 1998-07-08
TW295536B (sk) 1997-01-11
AR002777A1 (es) 1998-04-29
CA2180318A1 (en) 1997-01-11
NO962885D0 (no) 1996-07-09
HU217659B (hu) 2000-03-28
CN1140034A (zh) 1997-01-15
CO4480086A1 (es) 1997-07-09
CA2180318C (en) 1999-09-07
US5657771A (en) 1997-08-19
RU2156596C2 (ru) 2000-09-27
BG62470B1 (bg) 1999-12-30
BR9602978A (pt) 1998-04-28
EP0754411A2 (en) 1997-01-22
HUP9601878A2 (en) 1997-05-28
PL315094A1 (en) 1997-01-20
HUP9601878A3 (en) 1998-03-02
BG100690A (bg) 1997-01-31
JPH0923863A (ja) 1997-01-28
NO307322B1 (no) 2000-03-20
AU697870B2 (en) 1998-10-22
TR199600558A2 (tr) 1997-01-21
ZA965437B (en) 1997-01-24
NO962885L (no) 1997-01-13
US5810019A (en) 1998-09-22
AU5833896A (en) 1997-01-23
HRP960293A2 (en) 1998-02-28
CZ192096A3 (cs) 1998-01-14
KR970005133A (ko) 1997-02-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU219363B (en) Processes and apparatus for impregnation and expansion of tobacco
CN101597850B (zh) 缝制布料的处理装置及处理方法
RU2038812C1 (ru) Способ расширения табака и устройство для его осуществления
DE3854523T2 (de) Vorrichtung zur ausdehnung von nahrungsmitteln oder tabak.
AU591523B2 (en) Anti-coring grain treatment system
SK283243B6 (sk) Spôsob zvyšovania plniacej kapacity tabaku
SK87796A3 (en) Tobacco dosing and expanding method and device for carrying out this method
US5653245A (en) Tobacco expansion processes and apparatus
FI103635B (fi) Tupakan paisutusmenetelmä ja -laite
SK280505B6 (sk) Spôsob expandovania tabaku
US3978867A (en) Apparatus for increasing the volume of moist tobacco
CA2180218A1 (en) Device for binding and protecting sheet-like articles
US6067994A (en) Tobacco expansion batch forming, unloading and expansion agent purging process and apparatus
MXPA96002486A (en) Process and apparatus for the preparation and expansion of tab packages
RU96115321A (ru) Способ и устройство для порционного приготовления табака и расширения табака
JPS6437B2 (sk)
MXPA96004616A (es) Metodo y aparato para desnitrar un material de tallo de tabaco