SK8056Y1 - Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu - Google Patents
Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu Download PDFInfo
- Publication number
- SK8056Y1 SK8056Y1 SK50107-2016U SK501072016U SK8056Y1 SK 8056 Y1 SK8056 Y1 SK 8056Y1 SK 501072016 U SK501072016 U SK 501072016U SK 8056 Y1 SK8056 Y1 SK 8056Y1
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- molecular weight
- neoplasms
- neoplasm
- contrast
- tissue
- Prior art date
Links
Landscapes
- Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
Abstract
Opísaná je kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu pozostávajúca z 0,0005 % - 0,01 % hmotnostných nízkomolekulárnej zložky, 0,05 % - 6 % hmotnostných vysokomolekulárnej zložky a izotonického roztoku, pričom nízkomolekulárna zložka je kontrastovacia látka, ktorou je sodná a/alebo vápenatá soľ [4-(alfa-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4- disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-1-ylidén] dietylamónium hydroxidu a vysokomolekulárna zložka je koloidný modulátor rýchlosti, ktorým je hydroxymetylškrob a/alebo hydroxyetylškrob.
Description
SK 8056 Υ1
Oblasť techniky
Technické riešenie sa týka kontrastovacej zmesi so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu a patrí do oblasti medicíny.
Doterajší stav techniky
Novotvary tráviaceho traktu sú nádorovo modifikované tkanivá, ktorých neliečenie s vysokou pravdepodobnosťou vedie ku vzniku zhubných novotvarov. Liečba detegovaných novotvarov je spravidla radikálna, t. j. chirurgickým zákrokom, ktorý odstraňuje zistený novotvar. Umiestnenie, tvar a veľkosť novotvaru sa štandardne zisťuje endoskopickými technikami, kde operatér pomocou endoskopickej optickej sondy lokalizuje postihnutý úsek tráviaceho traktu. Novotvary nezasahujúce do hlbších vrstiev tkaniva sa dajú odstrániť počas toho istého endoskopického vyšetrenia použitím techník polypektómie, t. j. nasadenia polypektomickej slučky a odstránenia tkaniva (v angličtine „jumbo biopsia“, „strip biopsia“) cez rigidný sigmoidoskop. Tieto techniky označované ako endoskopická mukozálna resekcia (EMR) a endoskopická resekcia (ER) typu nadvihni a odrež (v angličtine „lift&cut“) vyžadujú pred samotným zákrokom submukóznu injektáž. Injekčné podanie takéhoto roztoku do submukózneho tkaniva má za cieľ zabezpečiť separáciu novotvaru (jeho odchlípenie) od muscularis propria. Takéto vystúpenie novotvaru umožňuje nasadenie polypektomickej slučky a kontrolu reznej plochy.
Zloženie injektážneho roztoku na použitie pri EMR a ER nie je štandardizované. V literatúre je udávané použitie koagulátora - vysokokoncentrovaného roztoku soli s prídavkom adrenalínu alebo epinefrínu (Conio, Massimo. „Endoscopic Mucosal Resection.“ Gastroenterology & Hepatology 7, č. 4, (Apríl 2011): 248-50, https://www.nchi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3127027/), fyziologického roztoku s prídavkom metylénovej modrej alebo sodnej soli indigotíndisulfonátu ako vizuálnej pomôcky ofarbujúcej novotvar (Conio, Massimo. „Endoscopic Mucosal Resection.“ Gastroenterology & Hepatology 7, no. 4 (Apríl 2011): 248-50. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3127027/) ako aj fyziologického roztoku s pridaním derivátov celulózy, sukcinyl želatíny, glycerolu a fibrinogenového roztoku ako spomaľovača difúzie (Hwang, Joo Ha, Vani Konda, Barham K. Abu Dayyeh, Shailendra S. Chauhan, Brintha K. Enestvedt, Larissa L. FujiiLau, Sri Komanduri, et al. „Endoscopic Mucosal Resection.“ Gastrointestinal Endoscopy 82, no. 2 (August 2015): 215- 26. doi: 10.1016/j.gie.2015.05.001).
Nevýhodou doteraz používaných prípravkov pri diagnostike a chirurgickej liečbe novotvarov tráviaceho traktuje najmä krátky čas vystúpenia novotvaru (separácie novotvaru) a jeho vizuálne odlíšenie od okolitého tkaniva. Čas existencie takto vytvoreného pseudopolypu je určovaný rýchlou difúziou injektovanej zmesi, ktorá má za následok vymiznutie vystúpenia novotvaru bez jeho farebného ohraničenia. Tento čas vystúpenia novotvaru pritom určuje časové okno pre chirurgický výkon. V prípade použitia pomocnej farbiacej zložky je rozhranie novotvaru a zdravého tkaniva difúzne (t. j. neohraničené, rozptýlené) v dôsledku rýchlej difúzie farbiacej látky do oboch objemov.
V dokumente US 2005/0171419 Al je extrémne široko formulovaný mechanizmus média s časovo závislou viskozitou na použitie v rôznych zobrazovacích modalitách vnútrotelových dutín. Opísané médium sa podáva do vnútrotelových dutín a nie formou injektáže do muscularis propria, t. j. do tkaniva a mechanizmus jeho pôsobenia je založený na zmene viskozity podávaného média.
V dokumente US 2008/0008656 Al je opísané fluorescenčné značenie lúmenu tráviaceho traktu florescenčnou značkou a kontrastovací efekt novotvaru a okolitého tkaniva je dosahovaný použitím fluorescencie.
V dokumente EP 0 627 632 BI je opísaná príprava kontrastovacej látky využívajúcej fyzikálne vlastnosti magnetickej rezonancie (MRI), kde kontrastný činiteľ pre MRI pozostáva z magnetitových častí viazaných v nosiči.
V dokumente US 7,582,283 B2 je opísaný kontrastovací činiteľ určený pre potreby počítačovej tomografie (CT) v abdominálnej a panvovej oblasti. Fyzikálny princíp kontrastovania pri CT je založený na kontraste v X - ray oblasti a nie vo viditeľnej oblasti.
V dokumente US 5,653,959 je opísané zvýšenie kontrastu obrazu pri diagnostickom vyšetrovaní tráviaceho traktu všeobecnou metódou zobrazovania vo (viditeľnom) svetle („ light imaging“ pre potreby ultrazvukovej echografie a nukleárnej magnetickej rezonancie (NMRI) s použitím paramagnetických látok (kovy v iónovom alebo organokovovom stave, napr. Fe, Gd 3+).
V dokumente US 4,986,256 je opísané zloženie kontrastovacej látky s použitím paramagnetických metaloporfyrínov pre potreby MRI.
V dokumente US 5,370,901 je opísané vytvorenie kontrastovacej zmesi pre ultrazvukové zobrazovanie založené na mikročasticiach.
V dokumente US 6,241,968 BI je opísaná kontrastovacia látka, kde kontrastovacím činiteľom sú varianty paramagnetických kovových chelátov určené pre potreby MRI.
SK 8056 Υ1
V dokumente US 5,429,814 je opísaná kontrastovacia látka obsahujúca prechodné kovy alebo vzácne kovy vzácnych zemín pre kontrastovanie tráviaceho traktu v MRI štúdiách. Tieto kovy sú chránené pred priamym prístupom v molekulárnych sitách.
Cieľom tohto technického riešenia bolo nájsť zloženie injektážneho roztoku na použitie na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu a to so zvýšeným afinitným a selektívnym účinkom na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu, ktorým sa zlepší zraková kontrola novotvaru a zdravého tkaniva počas zákroku, ktorým sa dosiahne predĺženie časového okna zákroku a tým sa tiež dosiahne zvýšenie presnosti a kvality polypektomického zákroku. Lepšia zraková kontrola počas zákroku umožňuje presnejší zásah aj v zložitejších podmienkach (napr. horšia dostupnosť pre polypektomickú slučku, prípadne blízkosť neoperovateľného nádoru).
Podstata technického riešenia
Kontrastovacia zmes so zvýšeným afinitným a selektívnym účinkom na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia, ktorej podstata spočíva v tom, že je trojzložková a pozostáva z 0,0005 % - 0,01 hmotnostných % nízkomolekulárnej zložky a 0,05 % - 6 hmotnostných % vysokomolekulárnej zložky a izotonického roztoku, pričom nízkomolekulárna zložka je kontrastovacia látka a vysokomolekulárna zložka je koloidný modulátor rýchlosti určený na spomalenie difúzie kontrastovacej zmesi do tkaniva, pričom rýchlosť difúzie do zdravého tkaniva tráviaceho traktu a rýchlosť difúzie do tkaniva novotvaru tráviaceho traktuje rozdielna.
Obsah kontrastovacej látky v rozsahu podľa tohto technického riešenia možno prispôsobiť morfologickému typu nálezu v tráviacom trakte tak, aby sa dosiahol optimálny vizuálny kontrast. Nízkomolekulárna zložka je sodná a/alebo vápenatá soľ [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-1-ylidén] dietylamónium hydroxidu a vysokomolekulárna zložka je hydroxymetylškrob a/alebo hydroxyetylškrob.
Použitie kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia je na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu.
Použitím kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia sa dosahuje predĺženie času farebného kontrastovania tkaniva novotvaru od zdravého tkaniva na 10 - 25 minút (kontrastovanie je negatívne) a tiež sa dosahuje farebné kontrastovanie tkaniva rozhrania medzi zdravým tkanivom a tkanivom novotvaru od tkaniva novotvaru a od zdravého tkaniva na 10 - 25 minút. Na rozdiel od doteraz používaných prípravkov, kde je v dôsledku rýchlej difúzie farbiacej látky do oboch objemov rozhranie tkaniva novotvaru difúzne (t. j. neohraničené, rozptýlené), v prípade použitia kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia je rozhranie medzi zdravým tkanivom a tkanivom novotvaru tráviaceho traktu ostro farebne zvýraznené. Tiež sa dosahuje predĺženie času zväčšenia objemu novotvaru tráviaceho traktu a tým jeho vystúpenie zo zdravého tkaniva tráviaceho traktu a to na 10-25 minút a to vo viditeľnej oblasti.
Novotvar tráviaceho traktu tvorí štruktúru, ktorej epitelové bunky sú navzájom spojené, takže z lúmenu do steny novotvaru makromolekulárne zložky prenikajú pomalšie ako nízkomolekulárne zložky.
Rozdiely v prenikaní vysokomolekulárnej zložky v zmesi do zdravého tkaniva a do tkaniva novotvaru sú kvantitatívne, nie kvalitatívne, t. j. vysokomolekulárna zložka preniká do zdravého tkaniva inou rýchlosťou ako do tkaniva novotvaru. Difúzia je dynamický proces, výsledkom ktorého je počas terapeutického okna rozdielna koncentrácia farbiacej zložky v neoplastickom tkanive proti zdravému, t. j. dosahuje sa farebné odlíšenie tkaniva novotvaru od zdravého tkaniva (tmavomodré - bledomodré) a kontrastovanie je negatívne.
Rozhranie medzi zdravým a neoplastickým tkanivom je rozdielne tkanivo, nakoľko obsahuje prvky oboch tkanív (bunky a extracelulárny matrix) a vysokomolekulárna zložka preniká do tkaniva rozhrania inou rýchlosťou ako do zdravého tkaniva a do tkaniva novotvaru, čím sa dosahuje iné a ostré zafarbenie tohto úzkeho rozhrania.
Použitím kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia sa dosiahne predĺženie časového okna zákroku na 10-25 minút. Zároveň farebne ostré zvýraznenie rozhrania medzi zdravým tkanivom a novotvarom, ako aj samotný objem vystúpeného novotvaru, zvyšuje presnosť a kvalitu polypektomického zákroku. Lepšia zraková kontrola počas zákroku umožňuje presnejší zásah aj v zložitejších podmienkach (napr. horšia dostupnosť pre polypektomickú slučku, prípadne blízkosť neoperovateľného nádoru).
Toto predĺženie času aplikovateľnosti redukuje časový stres personálu aj komfort pre samotného pacienta (zákrok spadá do ambulantnej starostlivosti, vykonáva sa pri lokálnej anestéze a pri plnom vedomí pacienta). Zlepšená vizuálna informácia pri endoskopickej diagnostike a samotnom zákroku znižuje invazivitu zákroku (menej odstráneného zdravého tkaniva), kognitívnu záťaž medicínskeho personálu, skracuje čas zákroku, minimalizuje riziko pre pacienta (perforácia črevnej steny a steny dvanástnika) a zlepšuje komfort operatéra pri nasadzovaní ligátora a následnej resekcii. Vizuálny kontrast umožňuje presnejšie lokalizovať novotvar a redukovať tak resekciu zdravého tkaniva.
SK 8056 Yl
Kontrastovacia zmes podľa tohto technického riešenia umožňuje priamu náhradu existujúceho prípravku novým prípravkom bez potreby zmeny protokolu a inštrumentácie (tzv. „drop-in“ náhradu) existujúcich kontrastovacích látok pri predĺžení časového intervalu použiteľnosti pre chirurgický zákrok a zlepšenia jeho presnosti, pričom nedochádza k navýšeniu jednotkového nákladu na výrobu.
Príklady uskutočnenia
Predložené technické riešenie je ďalej vysvetlené pomocou nasledujúcich neobmedzujúcich príkladov.
Príklad 1
Bola pripravená kontrastovacia zmes na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia, ktorá mala zloženie:
Nízkomolekulárna zložka, t. j. kontrastovacia látka, ktorou bola v tomto príklade uskutočnenia sodná soľ [4-(a-(4-dietylaminoťenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfoťenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu v množstve: 0,025 g, t. j. 0,0025 % hmotnostných. Vysokomolekulárna zložka, t. j. koloidný modulátor rýchlosti, ktorým bol v tomto prípade hydroxyetylškrob v množstve: 30,000 g, t. j. 3,0000 % hmotnostných.
Izotonický roztok v množstve: 969,975, g, t. j. 96,9975 % hmotnostných.
Obsah kontrastovacej látky v rozsahu podľa tohto technického riešenia možno prispôsobiť morfologickému typu nálezu v tráviacom trakte tak, aby sa dosiahol optimálny vizuálny kontrast. Koloidný modulátor rýchlosti zabezpečuje spomalenie diťúzie kontrastovacej zmesi do tkaniva, pričom rýchlosť diťúzie do zdravého tkaniva tráviaceho traktu a rýchlosť diťúzie do tkaniva novotvaru tráviaceho traktuje rozdielna.
Kontrastovacia zmes podľa tohto technického riešenia bola použitá na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvaru hrubého čreva.
Použitím kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu sa dosiahlo ťarebne ostro zvýraznenie rozhrania medzi zdravým tkanivom a tkanivom novotvaru tráviaceho traktu a to vo viditeľnej oblasti, ako aj zväčšenie objemu novotvaru tráviaceho traktu a tým jeho vystúpenie zo zdravého tkaniva tráviaceho traktu a to na typických 15 minút. Farebne ostro zvýraznenie rozhrania sa dosahuje odlišnou rýchlosťou diťúzie nízkomolekulárnej zložky a vysokomolekulárnej zložky do zdravého a neoplastického tkaniva.
Novotvar tráviaceho traktu tvorí štruktúru, ktorej epitelové bunky sú navzájom spojené, takže z lúmenu do steny novotvaru makromolekulárne zložky prenikajú pomalšie ako nízkomolekulárne zložky.
Rozdiely v prenikaní vysokomolekulárnej zložky v zmesi do tkaniva sú kvantitatívne, nie kvalitatívne, t. j. vysokomolekulárna zložka preniká do zdravého tkaniva inou rýchlosťou ako do novotvaru. Injektovanie kontrastovacej látky sa robí do zdravého tkaniva (podpichnutie novotvaru), takže prvotná diťúzia kontrastovacej zmesi je v mieste podania (vpichu) v zdravom tkanive. Diťúzia je dynamický proces, výsledkom ktorého je počas terapeutického okna zvýšená koncentrácia ťarbiacej zložky v neoplastickom tkanive proti zdravému, t. j. dosahuje sa ťarebné odlíšenie tkaniva novotvaru od zdravého tkaniva (tmavomodré - bledomodré) a kontrastovanie je negatívne.
Farebný prechod medzi zdravým a neoplastickým tkanivom je rozdielne tkanivo, ktoré obsahuje prvky oboch tkanív (bunky a extracelulárny matrix), čím sa dosahuje nové zaťarbenie tyrkysovej ťarby tohto úzkeho rozhrania.
Použitím kontrastovacej zmesi podľa tohto technického riešenia sa dosiahne predĺženie časového okna zákroku na typických 15 minút a to bez opakovaného podania kontrastovacej zmesi. Zároveň ťarebne ostro zvýraznenie rozhrania medzi zdravým tkanivom a novotvarom, ako aj samotný objem vystúpeného novotvaru zvyšuje presnosť a kvalitu polypektomického zákroku. Fepšia zraková kontrola počas zákroku umožňuje presnejší zásah aj v zložitejších podmienkach (napr. horšia dostupnosť pre polypektomickú slučku, prípadne blízkosť neoperovateľného nádoru).
Toto predĺženie času aplikovateľnosti redukuje časový stres personálu aj komfort pre samotného pacienta (zákrok spadá do ambulantnej starostlivosti, vykonáva sa pri lokálnej anestéze a pri plnom vedomí pacienta). Zlepšená vizuálna informácia pri endoskopickej diagnostike a samotnom zákroku znižuje invazivitu zákroku (menej odstráneného zdravého tkaniva), kognitívnu záťaž medicínskeho personálu, skracuje čas zákroku, minimalizuje riziko pre pacienta (perforácia črevnej steny a steny dvanástnika) a zlepšuje komfort operatéra pri nasadzovaní ligátora a následnej resekcii. Vizuálny kontrast umožňuje presnejšie lokalizovať novotvar a redukovať tak resekciu zdravého tkaniva.
Kontrastovacia látka podľa tohto technického riešenia sa vyznačuje selektívnym kontrastovaním novotvarov v celej dĺžke tráviaceho traktu.
SK 8056 Υ1
Príklad 2
Kontrastovacia zmes na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia môže mať obdobné zloženie ako v príklade uskutočnenia 1 s tým rozdielom, že namiesto sodnej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu bola použitá vápenatá soľ [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu.
A namiesto hydroxyetylškrobu bol použitý hydroxymetylškrob.
Príklad 3
Kontrastovacia zmes na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia môže mať obdobné zloženie ako v príklade uskutočnenia 1 s tým rozdielom, že namiesto sodnej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu bola použitá zmes sodnej a vápenatej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu v pomere 1:1, pričom zmes je v množstve 0,0025 % hmotnostných.
A namiesto hydroxyetylškrobu bola použitá zmes hydroxyetylškrobu a hydroxymetylškrobu v pomere 1 : 1, pričom zmes je v množstve 3,00 % hmotnostných.
Príklad 4
Kontrastovacia zmes na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia môže mať obdobné zloženie ako v príklade uskutočnenia 1 s tým rozdielom, že namiesto sodnej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu bola použitá zmes sodnej a vápenatej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu v pomere 3 : 7, pričom zmes je v množstve 0,0025 % hmotnostných.
A namiesto hydroxyetylškrobu bola použitá zmes hydroxyetylškrobu a hydroxymetylškrobu v pomere 1 : 1, pričom zmes je v množstve 3,00 % hmotnostných.
Príklad 5
Kontrastovacia zmes na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu podľa tohto technického riešenia môže mať obdobné zloženie ako v príklade uskutočnenia 1 s tým rozdielom, že namiesto sodnej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu bola použitá zmes sodnej a vápenatej soli [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén] dietylamónium hydroxidu v pomere 7 : 3, pričom zmes je v množstve 0,0025 % hmotnostných.
A namiesto hydroxyetylškrobu bola použitá zmes hydroxyetylškrobu a hydroxymetylškrobu v pomere 1 : 1, pričom zmes je v množstve 3,00 % hmotnostných.
Priemyselná využiteľnosť
Kontrastovacia zmes podľa tohto technického riešenia sa vyznačuje selektívnym kontrastovaním novotvarov v celej dĺžke tráviaceho traktu, a preto je možné použiť ju aj pre iné novotvary lokalizované v ďalších častiach tráviaceho traktu, akými sú tenké črevo, príp. dvanástnik.
NÁROKY NA OCHRANU
Claims (1)
- Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu, vyznačujúca sa tým, že je trojzložková a pozostáva z 0,0005 % - 0,01 % hmotnostných nízkomolekulárnej zložky, 0,05 % - 6 % hmotnostných vysokomolekulárnej zložky a izotonického roztoku, pričom nízkomolekulárna zložka je kontrastovacia látka, ktorou je sodná a/alebo vápenatá soľ [4-(a-(4-dietylaminofenyl)-5-hydroxy-2,4-disulfofenylmetylidén)-2,5-cyklohexadién-l-ylidén]dietylamónium hydroxidu a vysokomolekulárna zložka je koloidný modulátor rýchlosti, ktorým je hydroxymetylškrob a/alebo hydroxyetylškrob.
Priority Applications (6)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK50107-2016U SK8056Y1 (sk) | 2016-10-06 | 2016-10-06 | Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu |
US16/339,446 US20200046855A1 (en) | 2016-10-06 | 2017-10-05 | Contrast mixture and use thereof |
CA3037826A CA3037826A1 (en) | 2016-10-06 | 2017-10-05 | Contrast mixture and use thereof |
PCT/IB2017/056150 WO2018065934A1 (en) | 2016-10-06 | 2017-10-05 | Contrast mixture and use thereof |
EP17804286.7A EP3522937A1 (en) | 2016-10-06 | 2017-10-05 | Contrast mixture and use thereof |
JP2019518508A JP2019532066A (ja) | 2016-10-06 | 2017-10-05 | 混合造影剤およびその使用 |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK50107-2016U SK8056Y1 (sk) | 2016-10-06 | 2016-10-06 | Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK501072016U1 SK501072016U1 (sk) | 2017-10-03 |
SK8056Y1 true SK8056Y1 (sk) | 2018-03-05 |
Family
ID=59955258
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK50107-2016U SK8056Y1 (sk) | 2016-10-06 | 2016-10-06 | Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
SK (1) | SK8056Y1 (sk) |
-
2016
- 2016-10-06 SK SK50107-2016U patent/SK8056Y1/sk unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK501072016U1 (sk) | 2017-10-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Fan et al. | Nanoprobes‐Assisted Multichannel NIR‐II Fluorescence Imaging‐Guided Resection and Photothermal Ablation of Lymph Nodes | |
Valdes et al. | 5-Aminolevulinic acid-induced protoporphyrin IX fluorescence in meningioma: qualitative and quantitative measurements in vivo | |
Gu et al. | Potential role for carbon nanoparticles identification and preservation in situ of parathyroid glands during total thyroidectomy and central compartment node dissection | |
Zhong et al. | Aggregation-induced emission luminogens for image-guided surgery in non-human primates | |
DeLong et al. | Indocyanine green fluorescence-guided parathyroidectomy for primary hyperparathyroidism | |
Liu et al. | First in-human intraoperative imaging of HCC using the fluorescence goggle system and transarterial delivery of near-infrared fluorescent imaging agent: a pilot study | |
WO2014157703A1 (ja) | 生体染色剤 | |
US20120238906A1 (en) | Labeled skin lesion biopsy punch and uses thereof | |
Cheng et al. | Transplanted neural stem cells promote nerve regeneration in acute peripheral nerve traction injury: assessment using MRI | |
He et al. | Protein-enhanced NIR-IIb emission of indocyanine green for functional bioimaging | |
Xu et al. | Shortwave infrared fluorescence in vivo imaging of nerves for minimizing the risk of intraoperative nerve injury | |
Zhang et al. | Synergistic strategy of rare-earth doped nanoparticles for NIR-II biomedical imaging | |
Choo et al. | Neuroendoscopic cylinder surgery and 5-aminolevulinic acid photodynamic diagnosis of deep-seated intracranial lesions | |
EP0742724A1 (de) | Mittel zur visuellen markierung von körpergewebe | |
JP7086863B2 (ja) | 触診可能なマーカー組成物 | |
Helmy et al. | MR imaging findings of a rare pediatric parotid tumor: mammary analogue secretory carcinoma | |
SK8056Y1 (sk) | Kontrastovacia zmes so zvýšenou afinitou a selektivitou na diagnostiku a chirurgickú liečbu novotvarov tráviaceho traktu | |
Liu et al. | Biocompatible KMnF3 nanoparticular contrast agent with proper plasma retention time for in vivo magnetic resonance imaging | |
Katsuda et al. | Splenic sclerosing angiomatoid nodular transformation diagnosed with endoscopic ultrasound‐guided fine needle aspiration. | |
US20080045796A1 (en) | Histofluorescent stain composition for endoscopy | |
Gollapudi et al. | Simple improvisation to enhance utility of fluorescein sodium in resection of intracranial lesions at routine neurosurgical centers | |
SK500642016A3 (sk) | Kontrastovacia zmes a jej použitie | |
US20200046855A1 (en) | Contrast mixture and use thereof | |
Duan et al. | NIR-II fluorescence nanoprobe based on Erbium for fallopian tube diseases diagnosis | |
CN115845088B (zh) | 一种亚甲蓝纳米颗粒、制备方法及其应用 |