SK6489Y1 - Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems - Google Patents
Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems Download PDFInfo
- Publication number
- SK6489Y1 SK6489Y1 SK50084-2012U SK500842012U SK6489Y1 SK 6489 Y1 SK6489 Y1 SK 6489Y1 SK 500842012 U SK500842012 U SK 500842012U SK 6489 Y1 SK6489 Y1 SK 6489Y1
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- horizontal
- recess
- self
- vertical
- locking joint
- Prior art date
Links
Landscapes
- Assembled Shelves (AREA)
- Furniture Connections (AREA)
Abstract
Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems consists of a vertical element (1) with a slot (2) of the vertical element (1) and with the slot (3) for a fastening element (8) and of a horizontal element (11). Thickness of the horizontal element (11) corresponds to the slot (2) of the vertical element (1). The horizontal element (11) comprises the slot (6) of the horizontal element (11), and in the slot (6) of the horizontal element (11) at the front edge of the horizontal element (11) is fixed by the fastening element (8) a flexible fitting (7) and its wings (7a) clamp an acute angle with the horizontal plane. The angular ends of the wings (7a) of a flexible fitting (7) overlap the thickness of the horizontal element (11) and the fastening element (8) overlaps the flexible fitting (7), wherein the superelevation of the fastening element (8) corresponds to the slot (3) for the fastening element (8) in front edge of the slot (2) of the vertical element (1); or to the vertical element (1) and to the horizontal element (11) comprising a slot to accommodate the coupling corresponding to the slot, and on one or both end sides of the coupling are fastened to one or more flexible fittings (7), whose wings (7a) clamp with a horizontal plane an sharp angle and the angular ends of the wings (7a) overlap the thickness of the coupling.
Description
Oblasť techniky
Technické riešenie sa týka samosvomého spoja, najmä pre policové, stojanové a nábytkové systémy.
Doterajší stav techniky
Policové, stojanové a nábytkové systémy sú väčšinou spájané pomocou pevných bočných vertikálnych stien alebo rámov zhotovených zo stojok, do ktorých sú rôznym spôsobom prichytávané horizontálne police. Systém spájania políc s bočnými stenami (rámami) je riešený pomocou lepidiel, skrutiek, klincov, kolíkov, uholníkov, rôznych profilov a narážacích hrán. Spravidla je na zhotovenie danej regálovej alebo nábytkovej zostavy potrebné množstvo upevňovacieho materiálu a rôzne druhy nástrojov a pomôcok na jej zloženie. Tieto skutočnosti spôsobujú vo väčšine prípadov spolu s neprehľadnými a komplikovanými návodmi na montáž mnohým technicky menej zdatným zákazníkom nemalé problémy pri konečnej montáži na mieste použitia. Okrem toho väčšinu týchto systémov je nutné stabilizovať zo zadnej strany priečnou výstuhou alebo zadnou stenou.
Čapové spoje uvedené v SK 2616 U, GB 2195001 A a v DE 10 2006 012 897 A1 sa vyznačujú rýchlou montážou jednotlivých prvkov, no tieto spoje sú určené len na veľmi úzku škálu použitia v praxi a vyžadujú komplikovanú a časovo náročnú výrobu jednotlivých spojov v dielcoch.
Nábytkové spoje, resp. spoje na prevažne drevené dielce sú uvedené v SK 5170 Y1 a v DE 102008 054 055 Al. V oboch prípadoch ide o spoj držaný oceľovým tŕňom so širšou vrchnou časťou ako spodné telo, ktoré je pevne prichytené v jednom z dielcov. Druhý dielec má vytvorené vybranie, tak, aby sa doň vošla širšia časť tŕňa a zasunutím do užšieho vybrania v dielci sa obe časti aretujú. Výhodou je rýchla rozobrateľnosť spoja, nevýhodou je jeho obmedzené využitie a náročná výroba spojových častí.
Spoje v zasúvacích a modulámych policových systémoch sú opísané v DE 202004 008 102 U1, v DE 20 2008 011 638 U1 a v DE 197 01 280 Al. Ide o zostavy tvorené prevažne kovovými stojkami v kombinácii s kovovými nosníkmi. Ako spoje sú v stojkách umiestnené otvory na prichytenie nosníkov, ktoré sa upevňujú pomocou skrutiek a matíc, kovových tvaroviek alebo zásuvných prvkov. Ich výhodou je značná priestorová stabilita. Nevýhodou je, že sú zložené z kovových stĺpikov a nosníkov, ktorých výroba ohýbaním, tvarovaním a zváraním je komplikovaná a finančne náročná. Takisto ich montáž je náročná na čas a vyžaduje si množstvo upevňovacieho materiálu. V takýchto konštrukciách vznikajú mnohé priestory, v ktorých sa usadzuje prach a iné nečistoty. Tieto priestory sú veľmi ťažko prístupné na ich čistenie a údržbu.
V EP 451 012 A1 je uvedený podobný policový systém, ktorý je spájaný hotovou rámovou konštrukciou, do ktorej sa pomocou tvarových príchytiek zasúvajú jednotlivé police. Celý systém je variabilný a rozoberateľný. Nevýhodou je, že výroba komponentov je ešte zložitejšia a nákladnejšia ako v predchádzajúcich riešeniach.
Policové systémy opísané v DE 20 2007 010 269 Ul, v DE 20 2010 002 382 U1 a v DE 196 24 941 Al sú zhotovené z bočných zvislých stien a vodorovných políc. Police sú do bočných stien pripájané pomocou kovových profilov, kolíkov a narážacích profilov. Ich výhodou je pomerne rýchla montáž. Nevýhodou je, že umiestnenie jednotlivých políc je presne určené konštrukčným systémom a ich polohu po montáži nie je možné dodatočne meniť.
Riešenie, ktoré poskytuje EP 0 862 876 Al, má police zasunuté do drážok vo zvislých stĺpikoch. Police sú v drážkach tvarovo upravené tak, aby nedošlo k ich uvoľneniu a sú zaistené tvarovaným profilom. Tento systém je kombinovaný s kovovým profilom v tvare písmena U, ktorý je prichytený vo vybraní stojky. Nevýhodou tohto systému je to, že sa dá použiť len na policový systém s policami prichytenými len na jednej a tej istej hrane, napr. police zavesené na stenu. Modulámy, variabilný policový systém je uvedený v DE 20 2007 013 817 Ul a v DE 20 2008 012 761 Ul. Obe riešenia využívajú možnosť variability policového systému, ktorého spájanie vo vertikálnom smere sa zabezpečuje pomocou vkladania dištančných prvkov medzi jednotlivé úrovne políc. Následne stabilizuje celú zostavu systém tyčí vedených v otvoroch cez jednotlivé police a dištančné prvky. V druhom prípade dištančné prvky sa navzájom spájajú kolíkmi zapadajúcimi do otvorov v ich telese. Výhodou je variabilita rôznej polohy police v regálovom systéme. Nevýhodou je množstvo komponentov (dištančných prvkov), ktoré zbytočne komplikujú celú zostavu aj jej montáž. Okrem toho pôsobia takéto systémy v interiéri značne mohutným dojmom až ťažkopádne.
Podstata technického riešenia
Hlavným cieľom technického riešenia je vytvoriť samosvorný spoj horizontálnych a vertikálnych prvkov systému, ktorý umožňuje jednoduchú a rýchlu montáž zostavy priamo na určenom mieste bez použitia pracovných nástrojov alebo pomôcok a rôzneho dodatočného upevňovacieho materiálu, ako sú skrutky, vruty,
SK 6489 Υ1 matice, klince a iné. Zásadným rozdielom v porovnaní s podobnými spojovacími systémami je totiž to, že montáž sa uskutoční iba jednoduchým ručným zasunutím horizontálnych prvkov do vybraní vo vertikálnych prvkoch.
Samotný samosvomý spoj pozostáva z vybrania vo vertikálnom prvku, v ktorom je vybranie na upevňujúci prvok, prichytený v čelnej hrane horizontálneho prvku, vo vybraní tohto prvku, pričom vybranie môže mať skosený, polkruhový alebo iný vhodný tvar. Vybranie na upevňujúci prvok má priemer rovnaký alebo väčší ako priemer upevňujúceho prvku. Tieto upevňujúce prvky, ktoré môžu pozostávať zo skrutky s podložkou, sú umiestnené prevažne v rohoch horizontálneho prvku a pripevňujú pružné tvarovky výhodne z pružinovej ocele. Horizontálny prvok je prevažne v rohoch tvarovo upravený tak, aby v ňom mohla byť pružná tvarovka pevne prichytená a aby pri zasunutí do vybrania vertikálneho prvku mal horizontálny prvok rovnakú alebo menšiu hrúbku, ako je hrúbka vybrania vertikálneho prvku. Krídla pružnej tvarovky sa po úplnom zasunutí horizontálneho prvku do vybrania vertikálneho prvku svojimi hranatými koncami zarežú do protiľahlých stien vybrania vertikálneho prvku a tak zabránia spätnému uvoľneniu horizontálneho prvku, čím sa vytvorí samosvomý spoj. V prípade použitia tvrdých materiálov je vhodné zhotoviť v protiľahlých stenách vybrania vertikálneho prvku drážky, do ktorých hranaté konce krídiel pružnej tvarovky po úplnom zasunutí zapadnú. Upevňujúci prvok, ktorý prichytáva pružnú tvarovku, po zasunutí do vybrania na upevňujúci prvok stabilizuje systém v samosvomom spoji vo vertikálnom aj horizontálnom smere. Na ľahšie ručné zasunutie horizontálneho prvku do vertikálneho prvku je vhodné, keď je na protiľahlých vonkajších hranách vybrania vertikálneho prvku vytvorená mierna skosená hrana, aby sa vrchná a spodná strana horizontálneho prvku ľahšie vsunula do tesného zovretia protiľahlých stien vybrania vertikálneho prvku. Po zasunutí horizontálneho prvku do vybrania vertikálneho prvku sa bočná hrana vo vybraní horizontálneho prvku tesne oprie o bočnú stenu vertikálneho prvku a spolu s upevňujúcim prvkom, vsunutým do vybrania na tento prvok, zabraňuje skrúteniu vertikálneho prvku do bočných strán. Spojovacie prvky takto vytvoreného každého samosvomého spoja sú prichytené v niekoľkých bodoch, resp. rovinách, čím sa podstatne zvyšuje tuhosť celého systému.
Na prichytávanie horizontálnych prvkov navzájom, alebo na zhotovenie rôznych zostáv a doplnkov, je možné použiť spojky osadené pružnými tvarovkami. Tieto spojky obsahujú pružné tvarovky buď z jednej alebo z dvoch protiľahlých strán. Zasúvajú sa do oválnych alebo kruhových vybraní jednotlivých segmentov. Ich funkcia je rovnaká ako v uvedenom alternatívnom riešení. Po zasunutí spojky do oválnych alebo kruhových otvorov sa zarezaním hranatých koncov krídiel pružnej tvarovky do protiľahlých stien oválnych alebo kruhových otvorov zabráni spätnému uvoľneniu a celý samosvomý spoj sa stabilizuje. Spojky majú tvar uspôsobený tak, aby sa dali ľahko zasunúť do oválnych alebo kruhových otvorov, ale zároveň aby sa po zasunutí svojimi bočnými stenami tesne opreli do stien oválneho alebo kruhového vybrania. Takto vytvorený samosvomý spoj je odolný proti skrúteniu a uvoľneniu.
Demontáž systému sa vykonáva uvoľnením hranatých koncov ohybných krídiel pružných tvaroviek z protiľahlých stien vybrania vertikálnych prvkov, z bočných strán horizontálnych prvkov.
Vzájomnou kombináciou hore uvedených riešení samosvomých spojov, prípadne ich modifikáciou, je možné vytvoriť rôzne zostavy v neobmedzených dizajnových a materiálových variáciách.
Nespornou výhodou navrhovaného riešenia je to, že pri výrobe celej zostavy sú potrebné len minimálne úpravy hotových segmentov. Zhotovia sa iba vybrania a otvory. Ďalšou výhodou je, že po zložení, zasunutí horizontálnych prvkov do vertikálnych prvkov, nie sú zo žiadnej strany viditeľné spojovacie prvky (skrutky, podložky, pružné tvarovky), čím sa dosiahne povrchovo čistý a nerušivý dizajnový dojem. Výhodou tohto samosvomého spoja je, že jednotlivé, takto vzniknuté moduly sú samonosné, dostatočne tuhé a nevyžadujú si už žiadne dodatočné spevnenie alebo vystuženie (zavetrovanie) a môžu sa ľubovoľne skladať pomocou spojovacích prvkov alebo spojok v horizontálnom aj vertikálnom smere bez toho, aby ich bolo nutné stabilizovať. Takto vytvorenú zostavu je možné doplniť ďalšími horizontálnymi prvkami na ľubovoľnom mieste a kedykoľvek ich zase premiestniť podľa potreby inde. Výhodou je, že po zložení zostavy je možný prístup k horizontálnym prvkom zo všetkých strán. Predmetné riešenie umožňuje užívateľovi zložiť si celú zostavu podľa individuálnych potrieb daného priestoru a účelu, ktorého nároky má spĺňať. Tento samosvomý spoj zaručuje variabilitu policových, stojanových a nábytkových zostáv a svojou skladbou tak poskytuje neobmedzene veľa možností na využitie v priestoroch kancelárií, predajní, skladov, domáceho interiéru aj v exteriéroch garáží, balkónov a terás.
Vzhľadom na skutočnosť, že po zostavení systému sa všetky prichytávacie a stabilizačné prvky nachádzajú skryté vnútri konštrukcie, možno ho využívať vo vlhkom prostredí v interiéri, ako aj v exteriéri, kde sú zvýšené nároky na odolnosť spojovacích častí proti poveternostným vplyvom. Ďalšou výhodou je, že takýto systém svojím výhodným konštrukčným riešením zaberá v rozloženom stave minimum priestoru a hmotnosti, a tak v nemalej miere šetrí značnú časť nákladov na distribúciu aj na skladovanie.
SK 6489 Υ1
Prehľad obrázkov na výkresoch
Na obr. 1 je zobrazený rez vertikálnym a horizontálnym prvkom v samosvornom spoji. Na obr. 2 je rez vertikálnym a horizontálnym prvkom po úplnom zložení samosvomého spoja a detail „A“. Na obr. 3 je rez vertikálnym a horizontálnym prvkom po úplnom zložení samosvomého spoja a detail „B“. Na obr. 4 je priestorové zobrazenie vybrania horizontálneho prvku a prichytenie pružnej tvarovky. Na obr. 5 je priestorové zobrazenie vertikálneho a horizontálneho prvku a zobrazenie vybrania horizontálneho prvku. Na obr. 6 je priestorové zobrazenie ďalšej možnej úpravy vybrania horizontálneho prvku. Na obr. 7 je priestorové zobrazenie horizontálneho a vertikálneho prvku s drážkami. Na obr. 8 je priestorové zobrazenie vybrania horizontálneho prvku na jeho čelnej hrane. Na obr. 9 je príklad priestorového zobrazenia zostavy. Na obr. 10 je príklad priestorového zobrazenia zvislého spájania modulov. Na obr. 11 je príklad priestorového zobrazenia policového modulu - stolík, pojazdný kontajner. Na obr. 12 je príklad priestorového zobrazenia závesnej police. Na obr. 13 je priestorové zobrazenie spojky a oválneho vybrania a príklady realizácie. Na obr. 14 je zobrazenie spojky s obojstranným vybraním s drážkou. Na obr. 15 je zobrazenie spojky s jednostranným vybraním.
Príklady technického riešenia
Príklad 1
Samotný princíp samosvomého spoja je zobrazený na obr. 1, kde vertikálny prvok 1, vytvorený z hranola v tvare stojky, má vybranie 2 vertikálneho prvku 1 a vybranie 3 na upevňujúci prvok 8 na zasunutie tohto upevňujúceho prvku 8, ktorý pozostáva zo skrutky 16 a podložky 9. Táto skratka 16 prichytáva cez podložku 9 pružnú tvarovku 7 na čelnej hrane horizontálneho prvku 11 vo vybraní 6 horizontálneho prvku 11, ktoré má skosený tvar 1 la. Po úplnom zasunutí horizontálneho prvku 11, ktorý má tvar police, do vybraní 6 horizontálneho prvku 11 sa krídla 7a svojimi hranatými koncami 12 zarežú do protiľahlých stien vybrania 2 vertikálneho prvku 1, čím sa zabráni spätnému uvoľneniu spoja a zároveň hlava skratky 16 s podložkou 9 sa tesne vsunie do vybrania 3 na upevňujúci prvok 8 vo vertikálnom prvku L To spôsobí, že bočná hrana 10 vo vybraní 6 horizontálneho prvku 11 sa tesne oprie o bočnú hranu vertikálneho prvku 1, spodná a vrchná strana horizontálneho prvku 11 sa pevne zovrie medzi protiľahlými stenami vybrania 2 vertikálneho prvku 1, ako je to zrejmé z obr. 2. Pritom platí, že hrúbka H vybrania 2 vertikálneho prvku 1 je rovnaká alebo väčšia ako hrúbka Hl horizontálneho prvku ÍL Detail „A“ zobrazuje zarezanie hranatých koncov 12 krídiel 7a pružnej tvarovky ]_ do steny vybrania 2 vertikálneho prvku 1. V stojkách z tvrdých materiálov je vhodné vytvoriť v protiľahlých stenách vybrania 2 vertikálneho prvku 1 drážky 2a, do ktorých po zasunutí horizontálneho prvku H. zapadnú hranaté konce 12 krídiel 7a pružnej tvarovky 7, ako to znázorňuje obr. 3 s detailom „B“. Prichytenie pružnej tvarovky 2 na čelnej hrane horizontálneho prvku 11 vo vybraní 6 horizontálneho prvku 11 zobrazuje obr.4.
Priestorové znázornenie samosvomého spoja je na obr. 5. Tento je možné cez otvor skosenej bočnej hrany 5 horizontálneho prvku 11 stlačením krídel 7a uvoľniť zo spoja. Ďalšiu z alternatív vybraní 6 horizontálneho prvku U, a to polkruhový tvar 1 lb vybrania, zobrazuje obr. 6. Aby sa dosiahla ochrana spojovacích prvkov od vonkajších vplyvov a vlhkosti predovšetkým pri použití tvrdších materiálov je nutné, aby po zasunutí horizontálneho prvku 11 do vertikálneho prvku 1 bočná hrana 5a horizontálneho prvku 11 uzatvorila vybranie 2 vertikálneho prvku (1) zboku, ako je to znázornené na obr. 7. Vertikálny prvok 1 v tvare stojky, prípadne iné segmenty, je možné spojiť s horizontálnym prvkom 11 v tvare police, v ktoromkoľvek mieste jej bočnej hrany, čo zobrazuje obr. 8.
Príklad 2
Na obr. 9 je znázornený jednoduchý policový modul, ktorý sa skladá zo štyroch vertikálnych prvkov 1 v tvare stojok a dvoch horizontálnych prvkov 11 v tvare políc. Tento modul je možné po montáži tiež rozobrať, ako bolo už opísané. Spájanie takýchto modulov pomocou spojovacích prvkov 13, ktorým sú v tomto prípade kolíky, do otvorov na spojovací prvok 14, je znázornené na obr. 10.
Príklad 3
Na obr. 11 je znázornená možnosť vytvorenia stolíka pridaním vrchnej police 15 na hotový policový modul, prípadne pridaním kolies 18 do otvorov 17 na spodku vertikálnych prvkov 1 je možné zhotoviť pojazdný kontajner. Do otvorov na spojovací prvok 14 v bočných hranách vertikálnych prvkov 1 možno vsunúť kolíky, ako spojovacie prvky 13, na uchytenie dodatočných horizontálnych prvkov 11 v ktoromkoľvek mieste.
SK 6489 Υ1
Príklad 4
Na obr. 12 je znázornená závesná polica na stenu. Vertikálne prvky 1 v tvare hranolov držia v samosvorných spojoch horizontálny prvok 11 v tvare police, ktorá môže byť poistená ťahadlom 19, prípadne inou výstuhou.
Príklad 5
Na obr. 13 je znázornené spájanie predovšetkým plochých dielcov alebo políc navzájom, pomocou spojok 21, ktorých tvar je prispôsobený účelu a spôsobu použitia, pričom môžu mať aj obojstranné vybranie s drážkou 6a alebo jednostranné vybranie 6b zobrazené na obr. 14 a 15. Tieto spojky 21 majú pružné tvarovky 7 z jednej alebo oboch strán a spájajú jednotlivé segmenty systému úplným zasunutím spojok 21 do oválnych vybraní 20 v stenách alebo hranách príslušných dielcov. Pritom platí, že bočné steny spojok 21 sa tesne oprú o vnútorné steny oválnych vybraní 20.
Priemyselná využiteľnosť
Praktickým využitím takto vytvoreného samosvomého spoja môže byť zostava tvorená dvomi alebo viacerými stojkami, ktoré spolu s jednou alebo viacerými policami vytvoria základný modul systému, ktorý sa dá ľubovoľne modifikovať podľa predstavy užívateľa, prípadne dopĺňať ďalšími policami. Police môžu mať rôzne tvary a stojky môžu mať rôzny prierez, či už štvoruholníkový, kruhový, trojuholníkový alebo iný. Samostatný modul je dostatočne stabilný a dá sa z neho po osadení vrchnej dosky vytvoriť napríklad stolík. Po osadení koliesok na spodok stojok môže slúžiť ako pojazdný kontajner. Doplnením bočných a zadných stien, prípadne zásuviek a predných dvierok, je možné vytvárať celé nábytkové zostavy. Spojky samosvomého spoja je možné využiť aj na prichytávanie káblov, líšt, rámov, krytov a pod. Uvedený samosvomý spoj sa dá použiť i na zostavenie ľahkých stavebných konštrukcií, ako sú pergoly, prístrešky, terasy, záhradné nábytky a domčeky, prípadne skelety rodinných domov.
Vhodným materiálom na využitie tohto samosvomého spoja je predovšetkým drevo a rôzne materiály na báze dreva, no dá sa použiť aj plast, kov, sklo a rôzne kompozitné materiály a ich vzájomné kombinácie.
Claims (10)
- NÁROKY NA OCHRANU1. Samosvomý spoj, najmä pre policové, stojanové a nábytkové systémy, vyznačujúci sa tým, že pozostáva z vertikálneho prvku (1) s vybraním (2) vertikálneho prvku (1) a s vybraním (3) na upevňujúci prvok (8) a z horizontálneho prvku (11), ktorého hrúbka zodpovedá vybraniu (2) vertikálneho prvku (1), a ktorý obsahuje vybranie (6) horizontálneho prvku (11), pričom vo vybraní (6) horizontálneho prvku (11) na čelnej hrane horizontálneho prvku (11) je upevnená upevňujúcim prvkom (8) aspoň jedna pružná tvarovka (7), ktorej krídla (7a) zvierajú s horizontálnou rovinou ostrý uhol, pričom hranaté konce (12) krídiel (7a) presahujú hrúbku horizontálneho prvku (11) a upevňujúci prvok (8) prevyšuje pružnú tvarovku (7), kde prevýšenie upevňujúceho prvku (8) zodpovedá vybraniu (3) na upevňujúci prvok (8) v Čelnej hrane vybrania (2) vertikálneho prvku (1), alebo z vertikálneho prvku (1) a horizontálneho prvku (11) obsahujúcich vybranie (20) na umiestnenie spojky (21), zodpovedajúcej vybraniu (20), pričom na jednej alebo na obidvoch čelných stranách spojky (21) je upevnená jedna alebo viac pružných tvaroviek (7), ktorej krídla (7a) zvierajú s horizontálnou rovinou ostrý uhol, pričom hranaté konce (12) krídiel (7a) presahujú hrúbku spojky (21).
- 2. Samosvomý spoj podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že upevňujúci prvok (8) je skrutka (16) s podložkou (9).
- 3. Samosvomý spoj podľa nároku la 2, vyznačujúci sa tým, že vertikálny prvok (1) má skosené hrany (4).
- 4. Samosvomý spoj podľa nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa tým, že krídla (7a) pružnej tvarovky (7) zvierajú s horizontálnou rovinou uhol β = 5° až 90°.
- 5. Samosvomý spoj podľa niektorého z nárokov laž 4, vyznačujúci sa tým, že vybranie (6) horizontálneho prvku (11) má skosený tvar (11a) alebo polkruhový tvar (11 b).
- 6. Samosvomý spoj podľa niektorého z nárokov laž5, vyznačujúci sa tým, že vertikálny prvok (1) obsahuje viacero vybraní (2) vertikálneho prvku (1) s vybraním (3) na upevňujúci prvok (8), pričom horizontálny prvok (11) obsahuje rovnaký počet vybraní (6) horizontálneho prvku (11) na upevnenie pružnej tvarovky (7) ako vertikálny prvok (1).
- 7. Samosvomý spoj podľa niektorého z nárokov laž 6, vyznačujúci sa tým, že protiľahlé steny vybrania (2) vertikálneho prvku (1) obsahujú drážky (2a).
- 8. Samosvomý spoj podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že spojka (21) má obojstranné vybranie s drážkou (6a) alebo jednostranné vybranie (6b).SK 6489 Υ1
- 9. Samosvomý spoj podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, tvar.
- 10. Policový, stojanový a nábytkový systém, vyznačujúci sa t ný spoj podľa niektorého z nárokov 1 až 9.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK50084-2012U SK6489Y1 (sk) | 2012-10-12 | 2012-10-12 | Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SK50084-2012U SK6489Y1 (sk) | 2012-10-12 | 2012-10-12 | Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK500842012U1 SK500842012U1 (sk) | 2013-03-01 |
SK6489Y1 true SK6489Y1 (sk) | 2013-08-02 |
Family
ID=47750248
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK50084-2012U SK6489Y1 (sk) | 2012-10-12 | 2012-10-12 | Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
SK (1) | SK6489Y1 (sk) |
-
2012
- 2012-10-12 SK SK50084-2012U patent/SK6489Y1/sk unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK500842012U1 (sk) | 2013-03-01 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US10316509B2 (en) | Post and beam system | |
US4563040A (en) | Furniture assembly | |
US10143298B2 (en) | Modular structural support apparatus and method of constructing the same | |
KR102238387B1 (ko) | 모듈식 방 | |
US9249568B2 (en) | Portable, temporary wall system | |
AU2015217431B2 (en) | Structural attachment system | |
KR200476249Y1 (ko) | 진열대 조립용 연결구 | |
KR20100011293A (ko) | 조립식 구조물 | |
HUE027336T2 (en) | Edge profile | |
SK6489Y1 (sk) | Self-locking joint particularly for shelf, stand and furniture systems | |
US10750867B2 (en) | Wall hanging garage shelf and rack storage system | |
EP1484455A2 (en) | A Modular framing system and a method of construction thereof | |
EP2906836A1 (en) | Self-locking joint particularly for shelf, rack and furniture systems | |
KR102429974B1 (ko) | 망형벽체가 구비된 조립식 전시용 부스 | |
CN204635489U (zh) | 一种新型的型材装配组合式柜体 | |
CN204105269U (zh) | 一种装配组合式柜体 | |
NL2017798B1 (en) | Modular building structure with reinforced beams, cuboid corner elements and connector elements | |
CN201243794Y (zh) | 家具支承组件 | |
CN216135548U (zh) | 一种无侧挡板的展示柜 | |
EP2247219B1 (en) | Modular furnishing structure unlimitately composable in different forms for different uses | |
WO2018144564A1 (en) | Interlocking construction system for modular cabinets | |
KR102055932B1 (ko) | 파이프 행거 장착이 가능한 조립식 선반 | |
CA2621690A1 (en) | Storage kit | |
EP2877056B1 (en) | Furniture item with section bars | |
AU2013100861A4 (en) | The invention relates to a framing system which allows for the construction, in a ready and simple manner and with a minimum of tooling, of structures of any known geometric and/or non-geometric shape. The method and apparatus in accordance with the present invention also allows for the creation of modular constructions, of indeterminate and/or variable length and other dimensions. |