SK17042002A3 - Spôsob opätovného získavania kovov - Google Patents

Spôsob opätovného získavania kovov Download PDF

Info

Publication number
SK17042002A3
SK17042002A3 SK1704-2002A SK17042002A SK17042002A3 SK 17042002 A3 SK17042002 A3 SK 17042002A3 SK 17042002 A SK17042002 A SK 17042002A SK 17042002 A3 SK17042002 A3 SK 17042002A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
fine fractions
flame
burner
furnace
fractions
Prior art date
Application number
SK1704-2002A
Other languages
English (en)
Other versions
SK287060B6 (sk
Inventor
Henrik Gripenberg
Scheele Joachim Von
Original Assignee
Aga Aktiebolag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aga Aktiebolag filed Critical Aga Aktiebolag
Publication of SK17042002A3 publication Critical patent/SK17042002A3/sk
Publication of SK287060B6 publication Critical patent/SK287060B6/sk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22BPRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
    • C22B7/00Working up raw materials other than ores, e.g. scrap, to produce non-ferrous metals and compounds thereof; Methods of a general interest or applied to the winning of more than two metals
    • C22B7/02Working-up flue dust
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22BPRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
    • C22B1/00Preliminary treatment of ores or scrap
    • C22B1/14Agglomerating; Briquetting; Binding; Granulating
    • C22B1/24Binding; Briquetting ; Granulating
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P10/00Technologies related to metal processing
    • Y02P10/20Recycling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)

Description

Spôsob opätovného získavania kovov
Oblasť techniky
Vynález sa týka vo všeobecnosti spôsobu na opätovné získavanie kovov a konkrétnejšie získavanie kovov z kovových jemných frakcií.
Doterajší stav techniky
V rôznych procesoch metalurgického priemyslu, okrem iného pri rozpojovaní a preosievaní, sa tvoria veľké množstvá kovového prachu, práškov a jemných frakcií. Ďalšou oblasťou, v ktorej sa zberajú kovové jemné frakcie, sú napríklad filtre na plyny a mokré čističe plynov. Manipulácia a opätovné získavanie kovov z týchto jemných frakcií sú často obťažným a nákladným problémom. Trvalo sa zvyšuje tlak zo strany verejných činiteľov i zákazníkov na hľadanie nových riešení. Predchádzajúce riešenie skládkovaním už nie je prijateľným riešením a v mnohých krajinách je nezákonné. Existujúce metódy konverzie a opätovného získavania kovov sú nákladné.
Z ekonomického a ekologického hľadiska je opätovné získavanie kovov často uprednostňovaným riešením vyššie uvedeného problému spracovania prachu. Avšak opätovné získavanie kovov často znamená určitý druh vonkajšieho spracovania, ktorý vedie k doprave do prevádzok a k procesom, ktoré sú mimo normálneho reťazca procesov.
Je veľmi ťažké vrátiť prach alebo jemné frakcie priamo do pece v dôsledku ich tendencie horieť. Ďalej, v dôsledku nízkej hmotnosti prachov a jemných frakcií sú tieto ľahko odnášané plynom, ktorý sa má miešať s odsávanými plynmi z pece, čím sa znižuje výťažok a vznikajú ekologické riziká.
Známym riešením týchto problémov je peletizácia alebo briketovanie prachu alebo jemných frakcií na následné dodanie do pece. Avšak toto riešenie je spojené s problémom dodatočných nákladov na samostatnú prevádzku na peletizáciu a spojivo.
-2V prípade, keď sú jemné frakcie zamiešané do kalov alebo suspenzií, ako v prípade, keď sa jemné frakcie získavajú z mokrých čističov plynov, je tu problém dodatočných nákladov na samostatnú prevádzku na sušenie a odpadový materiál.
Spôsoby opätovného získavania kovov sú opísané v patentových dokumentoch EP-A1-0618419, US-A-5 108 496, US-A-6 001 148 a JP 8295956. Avšak všetky tieto dokumenty sa týkajú spôsobov, pri ktorých východiskový materiál obsahuje nekovový materiál, ako sú oxidy.
Cieľom tohto vynálezu je poskytnúť spôsob a zariadenie na opätovné získavanie kovov z jemných kovových frakcií, pri ktorých sa vyhneme vyššie uvedeným nevýhodám známych spôsobov, alebo sa tieto prinajmenšom zmiernia.
Podstata vynálezu
Vynález sa zakladá na poznaní, že kovové jemné frakcie majú normálne známe zloženie, a preto sa jemné frakcie v kovovej forme dajú vrátiť priamo do procesu bez toho, aby sa podstatne menilo chemické zloženie jemných frakcií, vrátane maximálneho zabránenia oxidácii, čím sa umožní vytvoriť účinný vnútorný cyklus operácií.
Podstatou vynálezu je spôsob opätovného získavania kovov z v podstate kovových jemných frakcií, ktorý zahrnuje nasledujúce kroky:
a) dodávanie v podstate kovových jemných frakcií do plameňa kyslíkovopalivového horáka,
b) privedenie týchto jemných frakcií k aglomerovaniu pomocou tepla z uvedeného plameňa bez podstatnej zmeny ich chemického zloženia, čím sa vytvorí v podstate kovový aglomerovaný produkt, a
c) opätovné získanie tohto aglomerovaného produktu.
Z druhého aspektu tohto vynálezu sa poskytuje zariadenie na opätovné získavanie kovov.
So spôsobom a zariadením podľa tohto vynálezu sa problémy doterajšieho stavu techniky prekonajú, alebo sa prinajmenšom zmiernia.
Pri použití kyslíkom obohateného plynu s horákom sa taviaci proces dá kontrolovať uspokojivým spôsobom, čím sa vyhneme spaľovaniu jemných frakcií,
-3dodávaných k horáku. Tiež sa so spôsobom a usporiadaním horáka podľa tohto vynálezu neočakávane zistilo, že nadmernej oxidácii výsledného produktu sa dá zabrániť, čím sa umožní opätovné získanie kovov ľahkým a z hľadiska nákladov efektívnym spôsobom.
Vynález teraz opíšeme na príklade s odkazom na priložené výkresy.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 je schematický diagram prevádzky podľa tohto vynálezu na opätovné získavanie kovov z jemných frakcií alebo prachu,
Obr. 2 je pohľad v reze na horák, použitý pri spôsobe podľa tohto vynálezu,
Obr. 3 je pohľad na prierez horáka, znázorneného na obr. 2,
Obr. 4 znázorňuje prach z jemných frakcií, použitý pri spôsobe podľa tohto vynálezu, a
Obr. 5 znázorňuje aglomerát, ktorý je výsledkom spôsobu podľa tohto vynálezu.
Príklady uskutočnenia vynálezu
V ďalšom uvedieme podrobný opis spôsobu a zariadenia podľa tohto vynálezu. Začínajúc s obr. 1, je znázornený celkový diagram prevádzky na opätovné získavanie kovov, vo všeobecnosti označenej ako W. Prevádzka je vybudovaná okolo horáka 20, inštalovaného v bočnej stene pece 30. Horákom je takzvaný kyslíkovo-palivový horák a je teda zásobovaný palivom, ako je palivová nafta, propán, zemný plyn alebo bután, cez prvé prívodné vedenie 21. a kyslíkom cez druhé prívodné vedenie 22. Pod kyslíkom máme v tomto kontexte na mysli plyn s obsahom O2 prevyšujúcim 21 % a výhodne takzvaný technický kyslík s obsahom O2 90 až 99,5 %.
Jemné frakcie alebo prach sa dodávajú cez tretie prívodné vedenie 23. Z nasledujúceho opisu je jasné, že spôsob podľa tohto vynálezu sa dá použiť pre v podstate kovové produkty s priemerom menším než približne 5 milimetrov. Teda tak jemné frakcie, ktoré normálne znamenajú produkty, vznikajúce pri drvení a spekaní,
-4 ako aj prach, ktorý normálne znamená produkty, zachytené vo filtroch, sú možnými surovinovými materiálmi na použitie pri spôsobe podľa tohto vynálezu, ako aj iné ekvivalentné materiály, ako sú prášky.
Horák 20 podrobnejšie opíšeme ďalej s odkazom na obr. 2 a 3.
Tretie prívodné vedenie 23 jé tiež spojené s plniacim zariadením, vo všeobecnosti označeným ako 40. Plniace zariadenie 40 zahrnuje silo 42, do ktorého
Λ sa dodávajú kovové jemné frakcie (znázornené na obr. 4). Tieto jemné frakcie sa privedú zo sila 42 k tlakovej nádobe 44. z ktorej sa ďalej vedú k tretiemu prívodnému vedeniu 23, spojenému s horákom 20. Pomocou tohto usporiadania sa zabezpečí požadovaná rýchlosť dodávania jemných frakcií do horáka 20.
V príkladnej prevádzke, znázornenej na obr. 1, je pecou 30 takzvaná elektrická oblúková pec. Táto obsahuje rad elektród 32, zásobujúcich pec elektrickou energiou, ktorá sa používa na roztavenie materiálu v peci, ako je bežné. Teda na dne pece sa zhromažďuje šarža 34, vznikajúca z materiálu, dodaného do pece 30.
Horák 20 teraz podrobne opíšeme s odkazom na obr. 2 a 3. Horák 20 zahrnuje hlavnú časť 24, na ktorú sú napojené uvedené tri prívodné vedenia 21 až 23, znázornené na obr. 1. Časť 24 má v podstate kruhový prierez, pozri obr. 3, na ktorom sú detailnejšie znázornené prívodné vedenia 21 až 23. Palivo sa dodáva cez prvé prívodné vedenie 2Ί vo forme šiestich ekvidištančných rúr 21a až 21f, umiestnených v konštantnej vzdialenosti od stredovej osi hlavnej časti 24. Kyslík sa dodáva cez prstencovú vonkajšiu časť 22 a teda obklopuje palivo, dodávané cez rúry 21a až 21 f. Napokon, jemné frakcie sa dodávajú cez rúru 23, ktorá je v horáku umiestnená koaxiálne.
Ako sme už uviedli, horák 20 je namontovaný v bočnej stene pece 30. Vo výhodnom uskutočnení môže byť horák sklonený, t. j. môže byť umiestnený pod rôznymi uhlami vzhľadom na horizontálu a vertikálu. Rôzne orientácie sa dajú použiť na dosiahnutie požadovaných charakteristík taviaceho procesu.
V ďalšom podrobne opíšeme spôsob opätovného získavania kovov.
Najprv sa jemné frakcie dodajú do sila 42 plniaceho zariadenia 40. Jemnými frakciami, použitými v opísanom procese, pozri obr. 4, sú kovové častice v kovovej forme s nízkym obsahom oxidov. Tieto jemné frakcie majú normálne priemer menší
- 5než jeden milimeter a môže to byť napríklad železo-kremíkový, železo-chrómový alebo železný prášok.
Jemné frakcie spadnú zo sila do tlakovej nádoby 44, kde sa udržiava tlak pomocou plynu, ktorý pôsobí tiež ako nosný plyn, ako je stlačený vzduch, dusík alebo argón. Pomocou tlaku v tlakovej nádobe 44 sú potom jemné frakcie unášané do kyslíkovo-palivového horáka 20 rýchlosťou, ktorá je určená úrovňou tlaku v nádobe 44, množstvom jemných frakcií v sile 42, atď. V príkladnej prevádzke bola rýchlosť vnášania a tavenia 3,5 tony za hodinu v elektrickej oblúkovej peci a roztavené jemné frakcie boli perfektnou náhradou za iné surovinové materiály, ako je odpad a legovacie prísady.
Činnosť kyslíkovo-palivového horáka 20 sa kontroluje pomocou množstva paliva a kyslíka, dodávaného cez prvé a druhé prívodné vedenie 21 a 22. Prívodné vedenia sú spojené so zdrojmi paliva a kyslíka (neznázornené), ako je bežné.
Činnosť horáka 20 teraz opíšeme podrobne s odkazom na obr. 2 a 3. Jemné frakcie sa dodávajú cez stredovú prívodnú rúru 23 rýchlosťou, ktorá sa kontroluje plniacim zariadením. Palivo sa dodáva do šiestich prívodných rúr 21a až 21 f pre palivo, pozri obr. 3, zatiaľ čo kyslíkový obal sa dodáva cez prstencovú prívodnú oblasť 22. Kyslíkovo-palivová zmes vedie k tomu, že plameň 25 má vlastnosti, ako je dĺžka, teplota atď., ktoré sú kontrolované rýchlosťou dodávania paliva a kyslíka. Čím vyšší je obsah kyslíka, tým vyššia je teplota, čo vedie k teoretickej teplote plameňa 1900 až 2500 °C. Teda jemné častice sa vnášajú do stredovej časti plameňa 25.
Ako vidieť na obr. 2, jemné frakcie, vnesené do plameňa 25, sa privedú k aglomerovaniu, vytvárajúc aglomeráty 60 s väčšou veľkosťou, než majú jemné frakcie, dodávané do horáka. Počas niektorých experimentov, uskutočnených so spôsobom podľa tohto vynálezu, bola typická veľkosť týchto aglomerátov 3 až 8 milimetrov, pozri obr. 5, ktorý znázorňuje železo-chrómové aglomeráty 60, vytvorené pomocou spôsobu podľa tohto vynálezu z prachu alebo jemných frakcií s priemerom menším než 1 milimeter.
Aglomeračný proces sa kontroluje pomocou niekoľkých parametrov, z ktorých môžeme uviesť: teplota a rýchlosť plameňa 25, obsah alebo hustota energie vnášaných jemných frakcií, stechiometria, t. j. pomer oxidujúceho plynu k
-6pridávanému palivu, obsah kyslíka v oxidujúcom plyne, rýchlosť dodávania kyslíka a pridávaného paliva, rýchlosť vnášania jemných frakcií a ich charakteristiky, doba pohybu jemných frakcií v plameni a charakteristiky a konfigurácia horáka, ako je napríklad jeho sklon.
Aby sa minimalizovala oxidácia jemných frakcií, tavenie vnášaného materiálu by sa malo minimalizovať. Teda plameň sa výhodne kontroluje tak, že k taveniu sa privedie len povrch jemných frakcií, vnesených cez horák. Verí sa, že toto podporuje aglomeračný proces, t. j. jemné frakcie s kvapalnými povrchmi majú tendenciu navzájom sa zlepiť, čím vytvoria požadované aglomeráty. Tiež sa verí, že palivo čiastočne odtieňuje jemné frakcie od kyslíka, čím sa zníži úroveň oxidácie.
Vytvorené aglomeráty padajú na dno pece 30, kde sa pridajú k šarži 34. Teplo z pece privedie aglomeráty k taveniu, čím ich konvertuje do použiteľnej formy.
Výhodou spôsobu podľa tohto vynálezu je to, že úroveň oxidácie jemných frakcií je veľmi nízka. Jedným možným dôvodom môže byť to, že jemné frakcie sú odtienené od kyslíka nosným plynom, ktorý má výhodne nízky obsah kyslíka, t. j. menej než 21 %.
Opísali sme výhodné uskutočnenie spôsobu a zariadenia podľa tohto vynálezu. Skúsený odborník v tejto oblasti zistí, že toto sa dá meniť v rámci priložených nárokov. Teda, hoci bol uvedený kyslíkovo-palivový horák 20, môžu sa použiť iné ekvivalentné horáky, ako sú plazmové horáky, pokiaľ sa dosiahnu požadované úrovne kyslíka, presahujúce 21 %.
Ďalej bola uvedená elektrická oblúková pec 30. Spôsob podľa tohto vynálezu sa dá rovnako aplikovať na iné typy pecí, ako sú indukčné pece, plameňové pece a elektricky vyhrievané pece.
Jemné frakcie a prach s priemerom do jedného milimetra boli opísané ako materiál, dodávaný do pece. Avšak sú predstaviteľné kovové častice s priemerom až do 5 milimetrov.
Hoci je v opise povedané, že jemné frakcie sa tavia len čiastočne, je možné roztaviť ich úplne, pokiaľ sa dosiahnu požadované aglomeráty bez podstatnej zmeny chemického zloženia dodávaného kovového materiálu, t. j. s nízkou alebo žiadnou oxidáciou.
-7Tiež je v opísanom uskutočnení horák umiestnený v bočnej stene pece. Zisťuje sa však, že sú možné iné vhodné polohy, ako je poloha v hornej časti pece. Tiež je možná konfigurácia s viac než jedným horákom.
V opísanom uskutočnení sa jemné frakcie dodávajú do pece pomocou plniaceho zariadenia. Avšak jemné frakcie, ktoré sa dodávajú do pece, by tiež mohli byť voľne tečúce, nesené pomocou plniaceho ozubenia, atď.
Na obrázkoch bol znázornený suchý východiskový materiál. V prípade, že jemné frakcie sú premiešané s kvapalinou, ako je voda alebo kal, musí sa vytvoriť vhodné podávacie usporiadanie, napríklad zahrnujúce podávaciu závitovku. Tiež, keď sa dostane do pece, mokrá časť sa vyparí vysokou teplotou plameňa, čo vedie k vzrastu množstva odpadových plynov cez pec 30 a následne ju opúšťajúcich cez odťahový otvor (neznázornený). Jemné frakcie sa potom privedú k aglomerácii vyššie opísaným spôsobom.

Claims (11)

1. Spôsob opätovného získavania kovov z v podstate kovových jemných frakcií, vyznačujúci sa tým, že zahrnuje nasledujúce kroky:
a) dodávanie v podstate kovových jemných frakcií (50) do plameňa (25) kyslíkovo-palivového horáka (20),
b) privedenie týchto jemných frakcií k aglomerovaniu pomocou tepla z plameňa (25) bez podstatnej zmeny ich chemického zloženia, čím sa vytvorí v podstate kovový aglomerovaný produkt (60), a
c) opätovné získanie aglomerovaného produktu (60).
2. Spôsob podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že horák (20) je zásobovaný oxidujúcim plynom s obsahom O2 najmenej 21 % O2.
3. Spôsob podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, že horák (20) je zásobovaný oxidujúcim plynom s obsahom O2 najmenej 90 % O2.
4. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 3, vyznačujúci sa t ý m, že kovovými jemnými frakciami (50) sú železo-kremíkový, železo-chrómový alebo železný prášok.
5. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 4, vyznačujúci sa t ý m, že kovové jemné frakcie (50) majú priemer menší než približne 5 milimetrov, a výhodnejšie priemer menší než približne 1 milimeter.
6. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 5, vyznačujúci sa t ý m, že krok c) získavania aglomerovaného produktu (60) zahrnuje dodávanie uvedeného produktu do pece.
7. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 6, vyznačujúci sa t ý m, že získavanie v kroku c) sa uskutoční v jednom z nasledujúcich typov pecí:
-9elektrická oblúková pec, indukčná pec, plameňová pec alebo elektricky vyhrievaná pec.
8. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 7, vyznačujúci sa t ý m, že aglomeračný proces v kroku b) sa kontroluje pomocou prinajmenšom niektorých z nasledujúcich parametrov: teplota a rýchlosť plameňa (25), obsah alebo hustota energie jemných frakcií (50), pomer oxidujúceho plynu k pridanému palivu horáka (20), obsah kyslíka v oxidujúcom plyne, rýchlosť dodávania kyslíka a pridaného paliva, rýchlosť dodávania jemných frakcií a ich charakteristiky, doba pohybu jemných frakcií v plameni a charakteristiky a konfigurácia horáka, ako je jeho sklon.
9. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 8, vyznačujúci sa t ý m, že proces aglomerácie v kroku b) sa kontroluje tak, že prinajmenšom niektoré z jemných frakcií (50) sú roztavené len čiastočne.
10. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 9, vyznačujúci sa t ý m, že krok a) zahrnuje dodávanie jemných frakcií (50) v podstate do stredovej časti plameňa (25).
11. Spôsob podľa ktoréhokoľvek z nárokov 1 až 10, vyznačujúci sa t ý m, že jemné frakcie sú premiešané s kvapalinou, a že krok b) zahrnuje privedenie kvapalnej časti k odpareniu pomocou plameňa.
SK1704-2002A 2000-05-05 2001-05-03 Spôsob opätovného získavania kovov SK287060B6 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE0001661A SE518531C2 (sv) 2000-05-05 2000-05-05 Sätt för återvinning av metaller
PCT/SE2001/000947 WO2001086011A1 (en) 2000-05-05 2001-05-03 A method and an apparatus for recovery of metals

Publications (2)

Publication Number Publication Date
SK17042002A3 true SK17042002A3 (sk) 2003-08-05
SK287060B6 SK287060B6 (sk) 2009-10-07

Family

ID=20279559

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1704-2002A SK287060B6 (sk) 2000-05-05 2001-05-03 Spôsob opätovného získavania kovov

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6989043B2 (sk)
EP (1) EP1278896B1 (sk)
JP (1) JP2003532796A (sk)
KR (1) KR100766346B1 (sk)
AT (1) ATE335862T1 (sk)
AU (2) AU2001260856C1 (sk)
BR (1) BR0110557A (sk)
CA (1) CA2407975C (sk)
DE (1) DE60122128T2 (sk)
EA (1) EA004020B1 (sk)
ES (1) ES2271011T3 (sk)
MX (1) MXPA02010832A (sk)
NO (1) NO20025261L (sk)
PL (1) PL196101B1 (sk)
SE (1) SE518531C2 (sk)
SK (1) SK287060B6 (sk)
UA (1) UA74369C2 (sk)
WO (1) WO2001086011A1 (sk)
ZA (1) ZA200208793B (sk)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
KR101053365B1 (ko) * 2003-12-23 2011-08-01 재단법인 포항산업과학연구원 제철부산물을 이용한 페로-크롬 합금철의 제조방법
SE0402467D0 (sv) * 2004-10-12 2004-10-12 Linde Ag A method and use of an apparatus for calcining
WO2006096125A1 (en) * 2005-03-11 2006-09-14 Linde Ag A method of feeding raw materials
US7513929B2 (en) * 2005-04-01 2009-04-07 Heritage Environmental Services, Llc Operation of iron oxide recovery furnace for energy savings, volatile metal removal and slag control
RU2403289C2 (ru) * 2005-04-08 2010-11-10 Линде Аг Способ отделения металлического железа от оксида
US7820126B2 (en) * 2006-08-18 2010-10-26 Iosil Energy Corporation Method and apparatus for improving the efficiency of purification and deposition of polycrystalline silicon
WO2009126922A2 (en) * 2008-04-11 2009-10-15 Iosil Energy Corp. Methods and apparatus for recovery of silicon and silicon carbide from spent wafer-sawing slurry
JP5612425B2 (ja) * 2010-10-01 2014-10-22 大阪瓦斯株式会社 粉粒体加熱装置
KR101368541B1 (ko) 2010-12-28 2014-02-27 주식회사 포스코 스테인리스 제강용 용융 환원제 및 이를 이용한 용융 환원법

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4358310A (en) * 1981-02-18 1982-11-09 Midrex Corporation Dry collection of metallized fines
US4613371A (en) * 1983-01-24 1986-09-23 Gte Products Corporation Method for making ultrafine metal powder
US4654076A (en) * 1986-01-30 1987-03-31 Plasma Energy Corporation Apparatus and method for treating metallic fines
CH677195A5 (sk) * 1989-02-09 1991-04-30 Fischer Ag Georg
DE4310931C2 (de) * 1993-04-02 1999-04-15 Air Prod Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Entsorgen von Stäuben durch Verbrennen/Verschlacken in einem Kupolofen
AT403055B (de) * 1993-05-07 1997-11-25 Voest Alpine Ind Anlagen Verfahren zur verwertung von eisenhältigen abfall- oder reststoffen
JP3274931B2 (ja) * 1994-03-14 2002-04-15 日本ファーネス工業株式会社 アルミニウム切粉溶解炉
JPH08295956A (ja) * 1995-04-27 1996-11-12 Daido Steel Co Ltd 製鋼廃棄物を処理する方法および装置
JPH09184006A (ja) * 1995-12-28 1997-07-15 Nippon Sanso Kk 鉄原料の溶解方法
JPH09310126A (ja) * 1996-05-16 1997-12-02 Daido Steel Co Ltd 金属酸化物から金属を得る製造方法
AT403696B (de) * 1996-06-20 1998-04-27 Voest Alpine Ind Anlagen Einschmelzvergaser und anlage für die herstellung einer metallschmelze
JPH11257615A (ja) * 1998-03-10 1999-09-21 Daioo:Kk 球状粒子製造用バーナ
JP2990180B1 (ja) * 1998-09-24 1999-12-13 三宝伸銅工業株式会社 銅基合金切粉の油・水分除去処理装置及び油・水分除去処理方法

Also Published As

Publication number Publication date
DE60122128D1 (de) 2006-09-21
AU2001260856C1 (en) 2006-10-26
EA004020B1 (ru) 2003-12-25
EP1278896A1 (en) 2003-01-29
JP2003532796A (ja) 2003-11-05
CA2407975A1 (en) 2001-11-15
EA200201108A1 (ru) 2003-04-24
ES2271011T3 (es) 2007-04-16
KR20030009467A (ko) 2003-01-29
MXPA02010832A (es) 2003-03-27
ATE335862T1 (de) 2006-09-15
NO20025261D0 (no) 2002-11-01
BR0110557A (pt) 2003-04-01
SE518531C2 (sv) 2002-10-22
PL196101B1 (pl) 2007-12-31
AU6085601A (en) 2001-11-20
KR100766346B1 (ko) 2007-10-15
SE0001661L (sv) 2001-11-06
US20030136226A1 (en) 2003-07-24
US6989043B2 (en) 2006-01-24
UA74369C2 (uk) 2005-12-15
WO2001086011A1 (en) 2001-11-15
SE0001661D0 (sv) 2000-05-05
AU2001260856B2 (en) 2005-09-15
CA2407975C (en) 2009-12-22
EP1278896B1 (en) 2006-08-09
DE60122128T2 (de) 2007-03-08
SK287060B6 (sk) 2009-10-07
AU2001260856B8 (en) 2005-10-13
PL357865A1 (en) 2004-07-26
NO20025261L (no) 2002-11-01
ZA200208793B (en) 2004-02-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101394026B1 (ko) 광체의 열적 처리를 위한 장치 및 방법
SK17042002A3 (sk) Spôsob opätovného získavania kovov
BE1027793B1 (nl) Verbeterde Oven voor het Uitroken met Plasma Inductie
AU2001260856A1 (en) A method and an apparatus for recovery of metals
RU2403289C2 (ru) Способ отделения металлического железа от оксида
US6923129B2 (en) Method and treatment of sludge having particles comprising metal, metal oxide or metal hydroxide intermixed therein
US4006284A (en) Extended arc furnace and process for melting particulate charge therein
KR101842092B1 (ko) 직접환원동 제조 장치 및 방법
AU2002233862A1 (en) Method and treatment of sludge having particles comprising metal, metal oxide or metal hydroxide intermixed therein
CA2580648A1 (en) A method and use of an apparatus for recovery of metals or metal compounds
CN113215390B (zh) 一种含铜污泥烧结方法
WO1997012065A1 (fr) Procede de fusion de ferrailles contenant de l'etain
TH48025A (th) วิธีการผลิตเหล็กและกลไกสำหรับป้อนวัตถุดิบ
JPH0987718A (ja) 錫めっき鋼板スクラップの溶解方法

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of maintenance fees

Effective date: 20110503