SK120198A3 - Corner-profile strip for electromagnetically shielded mounting rack - Google Patents

Corner-profile strip for electromagnetically shielded mounting rack Download PDF

Info

Publication number
SK120198A3
SK120198A3 SK1201-98A SK120198A SK120198A3 SK 120198 A3 SK120198 A3 SK 120198A3 SK 120198 A SK120198 A SK 120198A SK 120198 A3 SK120198 A3 SK 120198A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
contact
arm
strip
corner
corner profile
Prior art date
Application number
SK1201-98A
Other languages
English (en)
Inventor
Siegfried Kurrer
Werner Korber
Ernst Billenstein
Kurt-Michael Schaffer
Original Assignee
Siemens Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Ag filed Critical Siemens Ag
Publication of SK120198A3 publication Critical patent/SK120198A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K9/00Screening of apparatus or components against electric or magnetic fields
    • H05K9/0007Casings
    • H05K9/0015Gaskets or seals
    • H05K9/0016Gaskets or seals having a spring contact
    • HELECTRICITY
    • H05ELECTRIC TECHNIQUES NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • H05KPRINTED CIRCUITS; CASINGS OR CONSTRUCTIONAL DETAILS OF ELECTRIC APPARATUS; MANUFACTURE OF ASSEMBLAGES OF ELECTRICAL COMPONENTS
    • H05K9/00Screening of apparatus or components against electric or magnetic fields
    • H05K9/0007Casings
    • H05K9/0015Gaskets or seals

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Microelectronics & Electronic Packaging (AREA)
  • Shielding Devices Or Components To Electric Or Magnetic Fields (AREA)

Description

Oblasť, technik?/
Vynález sa týka rohovej profilovej lišty na elektromagneticky tienený nosič montážnych celkov.
Aby sa mohla zaistiť bezporuchová funkcia elektrických zapojení a pod., je nutné ich tieniť proti elektromagnetickým vlnám. 2a tým účelom musí kryt, ktorý obklopuje elektrické zapojenie, pozostávať prevažne z kovových častí. Pritom zabraňuje tienieniu ako vnikaniu elektromagnetických vín, taktiež ich výstupu z krytu. Za tým účelom je potrebné, aby sa medzi kovovými časťami krytu vytvorili priechodzie elektricky vodivé spojenia, najmä prostredníctvom kontaktných pružných prvkov. V závislosti na veľkosti elektromagnetických frekvencií musia byť tieto spojenia vytvorené pokiaľ možno neprerušované.
Doterajší stav techniky
V katalógu firmy Siemens s názvom’ Einbautechnik und Stromversorgung fur Industrieelektronik, katalóg ET1 1983 je na strane 8/13 znázornmený 'tienený nosič montážnych celkov. Bočné steny majú pritom v prednej oblasti pripevňovaciu prírubu, ktorá súčasne tvorí rohovú oblasť. Elektromagnetické tienenie prístrojov, zasunutých v bočnej oblasti, vyžaduje vytvorenie dotyku jeho prednej dosky s bočnou stenou nosiča montážnych celkov. To je ale pri nosiči montážneho celku, uvede1 neho dokumentu, možné len prostredníctvom neznázorneného prídavného konštrukčného dielu v tvare predného podporného profilu, ktorý výlučne slúži na vytvorenie elektrického dotyku medzi vonkajšou prednou doskou a bočnou stenou.
Z katalógu Systémy na tienenie elektromagnetických poruchových vplyvov firmy Schroff, 9/94, objednacie číslo D 9/94 7/7 je známy systém nosiča montážnych celkov, ktorý je popísaný na str. 53. Tento systém má na každú rohovú oblasť rohový profil a k elektromagnetickému tieneniu prídavné ešte kontaktnú alebo nosnú lištu, a vysokofrekvenčný pásik. Kontaktné alebo nosné lišty slúžia na vytváranie elektrického dotyku predných dosák zásúvných prvkov s vlastným krytom, čím sa realizuje elektromagnetické tienenie. Nevýhodné je to,' že elektrický dotyk medzi zásuvnými prvkami s prístrojmi a ich predných dosiek a medzi bočnými stenami možno realizovať len prostrednáctvom dodatočne montovaných kontaktných líšt, nosných líšt a vysokofrekvenčných pásikov. To vyžaduje nielen zvýšené materiálové a montážne náklady, ale má to za následok aj nezanedbateľnú stratu priestoru v nosiči montážnych celkov.
Z patentového spisu EP-A-0 516'' 986 je známy tienený nosič montážnych celkov, ktorý má dva upevňovacie uholníky, ktoré sú spojené vždy s jednou postrannou stenou v prednej oblasti nosiča montážneho celku. Každý upevňovací uholník má dalej podporné rameno na bočnú stenu a rosponové rameno v tvare lišty, ktoré je upravené v pravom uhle na podporné rameno. Aby sa dosiahol dobre elektricky vodivý prechod medzi prednými doskami a bočnými stenami, sú usporiadané dalšie lišty, ktoré sú upevnené do rohov medzi bočnými stenami a ich dopredu ohnutými okrajmi prostredníctvom skrutiek.
Podstata vynálezu
Úlohou vynálezu je navrhnúť účinnejšie a jednoduhšie manipulovateľné elektromagnetické tienenie rohovej oblasti nosiča montážnych celkov.
Táto úloha je riešená podľa nároku ľ rohovou profilovou lištou na elektromagneticky tienený nosič montážnych celkov. Táto rohová profilová lišta má podperné rameno v tvare lišty na bočnú dosku krytu, rozponové rameno v tvare lišty, ktoré je v pravom uhle na podperné rameno a kontaktné rameno v. tvare lišty', ktoré je rovnobežné s podperným ramenom a smerované dovnútra od rozponového ramena.
Prednosťou rohovej profilovej lišty podľa vynálezu je uskutočnenie tejto rohovej profilovej lišty elektromagneticky tieneného nosiča montážnych celkov v jednom celku s kontaktným ramenom. Kontaktné rameno rohovej profilovej lišty môže byť napríklad vytvorené tak, že jednak kontaktná pružná lišta je nasúvateľná a jeho vonkajšia strana súčasne slúži ako kontaktná plocha na dosadajúce pružné prvky. Rohová profilová lišta sa tak stáva univerzálna a najmä je použiteľná na protiľahlých doskách krytu. To má za následok, že na jednej strane nosiča montážnych celkov je napríklad rohová profilová lišta a na protiľahlej strane je umiestnená kontaktná plocha rovnakej konštrukcie ako rohová profilová lišta. To umožňuje jednoduchú výrobu a montáž profilovej lišty podľa vynálezu.
Ďalšou prednosťou je lepšie priestorové využitie v oblasti rohov, čo umožňuje vyrobenie rohovej profilovej lišty v jednom celku, teda ako jeden kus. Priestor potrebný na rohovú profilovú lištu podľa vynálezu vo vnútrajšku elektromagneticky tieneného nosiča montážnych celkov sa tak zredukuje na minimum. Zásuvky s prístrojmi sa tak môžu zasunúť do nosiča montážnych celkov bezprostredne vedľa rohovej profilovej lišty a s ňou vytvoria elektrický dotyk, čím sa uskutoční elektromagnetické tienenie.
Uskutočnenie podperného a kontaktného ramena v jednom celku prostredníctvom rozponového ramena umožňuje výhodné zhotovenie rohovej profilovej lišty v jednom celku najmä pretlačným lisovaním. Hrúbka materiálu rohovej profilovej lišty je ďalekosiahlo závislá na hrúbke dosák krytu. Tým sa môže kontaktné rameno rohovej profilovej lišty podľa vynálezu výhodne vytvoriť tak, že je možné bezprostredné nasunutie pružných prvkov.
Ďalšie výhodné uskutočnenia vynáľe’zu sú uvedené v podružných patentových nárokoch.
Vynález bude v dalšom texte bližšie objasnený na príklade uskutočnenia, znázorneného na pripojenom výkrese.
Prehľad obrázkov na výkrese
Ma obr. 1 je znázornená v perspektívnom pohľade rohová profilová lišta podľa vynálezu.
Na obr. 8 je znázornená v perspektívnom pohľade rohová profilová lišta podľa vynálezu s prídavné natvarovanou upevňovacou prírubou.
Ma obr. 3 je znázornený prierez rohovou profilovou lištou podľa vynálezu, ktorá je umiestnená na jednej stene krytu a pričom na kontaktné rameno je nasunutá pružná kontaktná lišta.
Príklady uskutočnenia vynálezu
Na obr. 1 je znázornená rohová profilová lišta podľa vynálezu. Táto má podperné rameno I a naň v pravom uhle usporiadané rozponové rameno 8 v tvare lišty. Na druhom konci, resp. na druhej strane rozponového ramena 8 je približne v pravom uhle smerom dovnútra a rovnobežne s podperným ramenom X usporiadané kontaktné rameno 3 v tvare lišty. Podporné rameno i, rozponové rameno 8 a kontaktné rameno 3 tvoria tak jednodielnu rohovú profilovú listú.Táto umožňuje elektromagnatické tienenie tiež v oblasti hrán stien krytu. Podporné rameno X má otvory XX, aby sa rohová profilová lišta mohla umiestniť v okrajovej oblasti na obr. 1 neznázornených dosák krytu nosiča montážnych celkov. Rohový profil sa môže umiestniť napríklad na ľavej prednej strane a druhý natočený rohový profil je umiestnený na protiľahlej pravej strane nosiča montážnych celkov.
Na obr. S je znázornený variant uskutočnenia rohovej profilovej lišty podľa vynálezu s upevňovacou prírubou 6 v tvare lišty. Táto príruba je v pravom uhle natvarovaná na podporné rameno i a približne lícuje s prednou stranou rozponového ramena S a tvorí tak jeden celok s rohovou profilovou lištou podľa vynálezu. Napríklad dve predné protiľahlé strany nosiča celkov môžu byt opatrené lištami podľa prostredníctvom montážnych prof Ílovými nosič môže rohovými sa tento vynálezu, takže upevňovacej príruby 6 na rozvodnej skrini pripevniť.
Na obr. 3 je znázornený prierez rohovou profilovou lištou podľa vynálezu. Táto je umiestnená na doske 5 krytu elektromagneticky tieneného nosiča montážnych celkov napríklad vždy na protiľahlej bočnej stene.
byť spojená ako tak prostredníctvom X s doskou 5 krytu.
Rohová profilová lišta môže prostredníctvom vonkajšej plochy, vnútornej plochy podperného ramena
Výhodne je v jednom variante uskutočnenia rohovej profilovej lišty usporiadané kontaktné rameno 3 na rozponovom ramene 5 tak, že vznikne vybranie 9 v tvare písmena U, ktoré je ohraničené podperným ramenom X a kontaktným ramenom 3. Do vybrania 9 v tvare písmena U možno vložiť bočnú hranu dosky 5 krytu a táto je tak stabilne umiestnená na podpernom ram'ene X a vytvára bezprostredne elektrický dotyk. Rohová profilová lišta obopína tak oblasť hrán dosky 5 krytu. Rohová profilová lišta môže byť opäť opatrená prídavné upevňovacou prírubou v tvare lišty. Rohová profilová lišta môže byť umiestnená v prednej oblasti hrán dvoch protiľahlých postranných stien nosiča montážnych skupín.
V jednom ďalšom variante uskutočnenia rohovej profilovej lišty podľa vynálezu je kontaktné rameno 3 v tvare lišty uskutočnené tak, že sú nasunuté pružné prvky 4, najmä kontaktná pružná lišta. Tieto sú pružne odhnuté od vonkajšej strany 51 kontaktného ramena 3 a slúžia na vytvorenie kontaktu so susednými časťami krytu. Pri príklade uskutočnenia znázorneného na obr. 3 je toto znázornené susednou časťou 7 krytu. Pritom sa môže jednať napríklad o prednú, zadnú, bočnú stenu, zásuvku s prístrojmi alebo kryciu dosku krytu. Časť 7 krytu má prídavné kontaktné rameno 8, na ktoré pružne dosadajú pružné prvky 4. Tým sa vytvára elektrický dotyk medzi doskou 5 krytu, na ktorej je umiestnená rohová profilová lišta a medzi časťou 7 krytu. To umožňuje elektromagnetické tienenie aj v rohových oblastiach krytu. Vonkajšia strana 51 kontaktného ramena 3 môže byť pritom vytvorená tak, že prídavné slúži ako kontaktná plocha.
Prednosťou rohovej profilovej tyče podľa vynálezu je to, že je vytvorená ako jeden diel. Rohová profilová lišta podľa vynálezu spája funkčnosť mechanického spojovacieho stavebného dielu pre podstatné časti krytu s funkčnosťou stavebného dielu vytvárajúceho elektrický kontakt na elektromagnetické tienenie nosiča montážnych skupín. Pritom je vhodná ako na držanie kontaktných pružných líšt, tak aj ako kontaktná plocha na pružné prvky. Tým sa jednak znížia výrobné náklady a jednak montážne náklady. To má dalej za následok, že jedno jediné uskutočnenie rohovej profilovej lišty podľa vynálezu sa môže použiť pri všetkých štyroch rohoch nosiča montážnych skupín. Priestor spotrebovaný rohovou lištou podľa vynálezu vo vnútri elektromagneticky tie7 neného nosiča montážnych skupín je obmedzený na minilišta, vyrobí teľná odtakéto vytvorenie konmum. Ďalej, rohová profilová delene od stien krytu, umožňuje taktného ramena 3, že je možné nasunutie pružných prvkov 4, najmä potom kontaktnej pružnej lišty. Výhodná nízka výška kontaktného ramena 3 umožňuje, že kontaktný bod kontaktných prvkov 4 a kontaktného ramena 3 susednej časti 7 krytu sa nenachádza v nosiči montážnych celkov. Elektrický kontakt medzi časťami krytu, realizovaný zvonku rohovou profilovou lištou, vytvára takmer ideálne elektromagnetické tienenie v rohovej oblasti. Pružné prvky 4 prípadne kontaktné pružné lišty sú výhodne vytvorené tak, že sa môže použiť jediného uskutočnenia nasunovateľnej kontaktnej pružiny na celom nosiči montážnych celkov.

Claims (5)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Rohová profilová lišta na elektromagneticky tienený nosič montážnych celkov, vyznačujúca sa tým, že obsahuje podperné rameno (1) v tvare dosku (5) krytu, rozponové rameno podperným ramenom v pravom uhle a (3) v tvare lišty, prebiehajúce s podperným ramenom (1) a od rozponového lišty na bočnú (S) spojené s kontaktné rameno rovnobežne ramena (S) je smerované smerom dovnútra
S. Rohová profilová lišta podľa nároku 1, vyznačujúca sa t ý m, že rozponové rameno (
2) je vytvorené tak, že kontaktným ramenom (3) a podperným ramenom (1) je ohraničené vybranie (9) v tvare písmena U, do ktorého je uložená bočná hrana dosky (5) krytu a je umiestnená na podpernom ramene (1). '
3. Rohová profilová lišta podľa nároku 1 a 2, v yz n a č u j ú c a sa t ý m, že kontaktné rameno (3) je vytvorené na nasunutie pružných prvkov(4), najmä kontaktnej pružnej lišty.
4. Rohová profilová lišta podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov 1 až 3, vyznačujúca sa tým, že vonkajšia strana kontaktného ramena (3) je vytvorená ako kontaktná plocha.
5. Rohová profilová lišta podľa niektorého z predchádzajúcich nárokov 1 až 4, vyznačujúca sa t ý m, že obsahuje prídavné natvarovanú upevnova je usporiadaná v pravom uhle na a lícuje s prednou stranou clu prírubu (6), ktorá podperné rameno (1) rozponového ramena (2) vytvárajú spolu jediný celok.
SK1201-98A 1996-03-12 1997-03-04 Corner-profile strip for electromagnetically shielded mounting rack SK120198A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29604450U DE29604450U1 (de) 1996-03-12 1996-03-12 Eckprofilleiste für elektromagnetisch abgeschirmten Baugruppenträger
PCT/DE1997/000398 WO1997034458A1 (de) 1996-03-12 1997-03-04 Eckprofilleiste für elektromagnetisch abgeschirmten baugruppenträger

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK120198A3 true SK120198A3 (en) 1998-12-02

Family

ID=8020840

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1201-98A SK120198A3 (en) 1996-03-12 1997-03-04 Corner-profile strip for electromagnetically shielded mounting rack

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0886998B1 (sk)
JP (1) JP2000506318A (sk)
KR (1) KR19990087696A (sk)
CN (1) CN1214187A (sk)
AT (1) ATE184446T1 (sk)
CA (1) CA2248691A1 (sk)
CZ (1) CZ274298A3 (sk)
DE (2) DE29604450U1 (sk)
ES (1) ES2137781T3 (sk)
HU (1) HU219660B (sk)
SK (1) SK120198A3 (sk)
WO (1) WO1997034458A1 (sk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103915987B (zh) * 2013-01-09 2016-09-07 永济新时速电机电器有限责任公司 保护隔离装置和igbt功率模块

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0516986B1 (de) * 1991-05-03 1994-10-19 Licentia Patent-Verwaltungs-GmbH Baugruppenträger
DE4130355C1 (sk) * 1991-09-12 1992-09-10 Schroff Gmbh, 7541 Straubenhardt, De
DE29509102U1 (de) * 1995-06-01 1996-07-04 Siemens AG, 80333 München Kontaktfederleiste zum Aufstecken auf Halteleisten, insbesondere an den Frontplatten der Baugruppen von abgeschirmten Baugruppenträgern

Also Published As

Publication number Publication date
WO1997034458A1 (de) 1997-09-18
DE29604450U1 (de) 1997-04-10
CN1214187A (zh) 1999-04-14
CA2248691A1 (en) 1997-09-18
CZ274298A3 (cs) 1998-11-11
EP0886998A1 (de) 1998-12-30
JP2000506318A (ja) 2000-05-23
DE59700418D1 (de) 1999-10-14
HU219660B (hu) 2001-06-28
ES2137781T3 (es) 1999-12-16
ATE184446T1 (de) 1999-09-15
HUP9901496A2 (hu) 1999-08-30
KR19990087696A (ko) 1999-12-27
HUP9901496A3 (en) 2000-03-28
EP0886998B1 (de) 1999-09-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6813159B2 (en) Display device equipped with plasma display panel
US5323298A (en) Integral enclosure and shield for EMI radiating circuitry
KR101326907B1 (ko) 전기 장치
US20020142632A1 (en) Dual-swiping interconnection clip, and hook and slot arrangement for printed circuit board (PCB) attachment
JPH0139677B2 (sk)
US6837554B2 (en) Cabinet structure of electronic device
JP2875799B2 (ja) アセンブリー収納ケース
KR100379043B1 (ko) 무선주파수간섭개스킷
US6094360A (en) HF module with housing and printed circuit board arranged therein
EP3405016B1 (en) Electronic housing design and method of improving electromagnetic compatibility by mounting and fixation technology
SK120198A3 (en) Corner-profile strip for electromagnetically shielded mounting rack
US6444901B1 (en) Enclosure for electromagnetic sealing of electrical equipment
SK123298A3 (en) Low cover unit for electromagnetically screened metal housings
EP1188358B1 (en) A protecting device against electromagnetic radiation comprising emi-gaskets
US6291765B1 (en) Electromagnetically shielded housing having metal parts snap-connected via a spring contact strip
JP2866638B2 (ja) アセンブリキャリア
US6951979B2 (en) Casing structure for electronic equipment
US6403878B1 (en) EMC shielding device for a housing
CN209963592U (zh) 一种可快速安装的配电箱
CN101855954B (zh) 调谐器壳体
RU2269879C1 (ru) Радиоэлектронный блок
RU8528U1 (ru) Устройство соединения оборудования обработки данных с сетью передачи данных
RU2172575C2 (ru) Закрывающее устройство с низкой конструктивной высотой для электромагнитно экранированного металлического корпуса
US6229715B1 (en) Circuit card guide assembly
KR19990032197U (ko) 위성방송수신기의 실드장치