SK101497A3 - Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha - Google Patents

Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha Download PDF

Info

Publication number
SK101497A3
SK101497A3 SK101497A SK101497A SK101497A3 SK 101497 A3 SK101497 A3 SK 101497A3 SK 101497 A SK101497 A SK 101497A SK 101497 A SK101497 A SK 101497A SK 101497 A3 SK101497 A3 SK 101497A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
particles
grinding
rotatable
chamber
swirling
Prior art date
Application number
SK101497A
Other languages
English (en)
Inventor
Ernest Csendes
Original Assignee
Ernest Csendes
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ernest Csendes filed Critical Ernest Csendes
Priority to SK101497A priority Critical patent/SK101497A3/sk
Publication of SK101497A3 publication Critical patent/SK101497A3/sk

Links

Landscapes

  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)

Abstract

Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha vykonáva mletie tuhých látok v riadenom vírení vírivého lôžka, zaisťuje riadené vedenie jemných čiastočiek tuhých látok všeobecne smerom hore do vírivej mlecej zóny a vykonáva mletie nahor odvádzaných čiastočiek tuhých látok vo vírivej mlecej zóne prechodom častí čiastočiek touto vírivou mlecou zónou.

Description

Oblasť techniky
Prihlasovaný vynález sa týka spôsobu a zariadenia na mletie tuhých látok za sucha.
Doterajší stav techniky
Proces mletia za sucha sa v súčasnosti robí s použitím kladivových mlynov, nárazových mlynov, guľových mlynov, vaňových alebo valcových mlynov vybavených vnútornými triediCmi, ktoré prepúšťajú požadované jemné frakcie a vracajú hrubé kuBy do mlecej komory. Na Buperjemné mletie a na ultrajemné mletie sa používa podobné vybavenie v kombinácii s vibračnými mlynmi, nárazovými - odieracimi mlynmi alebo prúdovými mlynmi. Všetky uvedené mlyny majú malú výkonnosť pri jemnom mletí, nadmiernu spotrebu energie a vykazujú vysoké opotrebovanie.
V bežne používaných mlynoch má mletie tuhých látok mechanickými nárazmi nevýhodu, ktorá spoCíva v tom, že v priebehu procesu mletia nastáva viazanie CiastoCiek jemnej frakcie pevných látok vplyvom elektrostatickej elektriny na seba, a tak vznikajú väCšie kopy takých CiaetoCiek, ktoré tlmia úCinky nárazov následných stretov a tak znižujú výslednú efektivitu mletia.
Hoci prúdové mlyny nemajú elektrostatické problémy, ako je to v prípade nárazových mlynov, pretože prúdové mlyny využívajú vysoké tlaky plynov, napriek tomu vykazujú veľkú energetickú náročnosť, veľkú náročnosť na vykonávanie údržby a obmedzenú výkonnosť.
Podstata vynálezu
Hlavný cieľ prihlasovaného vynálezu je odstrániť nevýhody známych systémov v tejto oblasti techniky a vyvinúť Bpôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, ktoré bude produkovať veľmi jemne mleté výrobky v bezpečných, energeticky úsporných a z hľadiska životného prostredia prijateľných podmienkach pri malých investičných a výrobných nákladoch.
Prihlasovaný vynález využíva riadené vírenie vírivého lôžka na hrubé a jemné mletie tuhých látok pri malých hodnotách statického tlaku, po ktorom nasleduje erózia vyvolaná plynom a rezanie čiastočiek vysokotlakovým prúdmi prúdiacimi vo zvislom alebo vodorovnom vírení, aby boli získané jemné, superjemné a ultrajemné výrobky. V prihlasovanom vynáleze je obmedzenie veľkosti čiastočiek materiálu dodávaného do rozomieľacej zóny, kde je vykonávané jemné, superjemné a ultajemné mletie, zabezpečované vystavením zmesi čiastočiek účinkom gravitačného triedenia, ktoré vykonávajú prostriedky odstredivého vypudzovacieho ventilátora, a umožnením prieniku prudu plynu, ktorý strháva triedené čiastočky smerom hore do vírivej mlecej zóny.
Na rozdiel od bežných mlynov prináéa prihlasovaný vynález priame odvádzanie jemných čiastočiek silným, smerom hore strhávajúcim prúdom vzduchu, a to zdokonaľuje účinnosť mletia za sucha. V prihlasovanom vynáleze je to spojené b účinným vnútorným, spätným navrátením čiastočiek, ktoré majú nadmernú veľkosť, do predchádzajúcej íázy hrubého mletia účinkom otáčania polopriepustných prostriedkov.
Na rozdiel od prúdových mlynov nevyužíva prihlasovaný vynález stlačené plyny ako zdroj rozomieľacej energie, a tým značne znižuje investičné náklady, energetické požiadavky a požiadavky na údržbu, ale umožňuje dosahovať SirSiu Škálu v súvislosti priemyselnom výkonnosti .
Prihlasovaný vynález uplatňuje rotory na vytváranie riadeného vírenia vo vírivom lôžku, v ktorom je mletie vykonávané hlavne samovoľným narážaním a odieraním, ďalej uplatňuje vírivé generátory obsahujúce otočné polopriepustné prostriedky, ktoré generujú zvislé vírenie a mletie hlavne plynovou eróziou, a takisto uplatňuje odstreďovacie kotúče, ktoré vytvárajú vodorovné vírenie a mletie najmä rezaním.
Prihlasovaný vynález môže byť použitý na veľmi jemné mletie uhlia alebo vápenca, a umožňuje uplatniť lacné, veľmi jemne mleté výrobky v súvislosti s využitím energetických surovinových materiálov, petrochemických materiálov, b podporou ochrany životného prostredia pri vykurovaní a výrobe elektrického s potrubnou prepravou veľmi jemne mletých tuhých látok, výrobou stavebných materiálov, výrobou nových alebo zdokonalených materiálov, ako sú izolačné materiály, ktoré bú opatrené záťažou, výrobou keramiky a supervodičov a v súvislosti s výrobnými postupmi metelurgie kovov, pokiaľ ide o priprevu rudy, a to aj v prípade drahých kovov.
V tomto vynáleze sú použité nasledujúce vymedzenia, ktoré sa týkajú veľkosti výrobkov:
a úžitkovom prúdu, ďalej v súvislosti
1Výrobná veľkosť
Hrubá
Jemná
Superjemná
Ultrajemná
Oko sita (podľa Tylera)
I +270
I 270 & -270
I 500 & -500
I -500 až —4 500 j
T-1
I um I
I >56 I
I <56 I
I <32 I |<32 až <5 | J_I
V prípade tejto patentovej prihláBky je urobený odkaz na veľmi jemne mleté látky, ako bú napríklad uhlie a vápenec. V uvedených prípadoch sú jemne mleté tuhé látky definované ako tuhé látky mleté zo 75% v rozsahu, ktorý je vyjadrený označením podľa veľkosti oka sita, to je -400 (75% <40 um).
Prihlasovaný vynález ea vyhýba investičným problémom, ktoré sú spojené s priamym narážaním čiastočiek na vnútorné pohyblivé súčasti mlecieho strojného vybavenia, ako je to v nárazových mlynoch, kde v dôsledku tohto priameho narážania vznikajú veľké energetické náklady, nadmerné opotrebovanie a nároky na údržbu takých zariadení. Prihlasovaný vynález využíva rýchlo sa pohybujúce vzduchové vankúše, na ktorých sa melú čiastočky účinkom samovoľného narážania a odierania, plynovej erózie a rezania. Mlecí mechanizmus podľa tohto vynálezu je vyriešený tak, aby nedochádzalo k stretávaniu čiastočiek tuhých látok s vnútornými súčasťtani mlyna. Pri vytváraní riadeného vírenia vírivého lôžka pôBobia rotory prihlasovaného vynálezu ako otáčajúce sa ventilátory, kde lopatky rotorov pôsobia na plyn a plyn ďalej prenáša tak vyvolanú kinetickú energiu na čiastočky vznášajúce sa v počiatočnej zóne hrubého mletia. Tak by prihlasovaný vynález mohol byť vykonávaný s uplatnením liatych polyuretánových alebo polyuretánom pokrytých/povlečených vnútorných súčasti, ktoré zmenšujú veľkosť čiastočiek takto spracovaných rúd, a pritom by bol stále vykazovaný nízky stupeň opotrebovania. Uvedené údaje prihlasovaného vynálezu zdôvodňujú výkonnosť mletia, malé požiadavky na energiu, malý stupeň opotrebovávania a malé náklady na údržbu.
Prihlasovaný vynález predstavuje mlyn na základe vírivej energie, kde plyn, ako je napríklad vzduch, oxid uhličitý, dusík alebo niektorý vzácny plyn, účinkuje ako proetriedok vytvárajúci pracovné vírenie a UBkutočhuje prenos energie, ktorá je nevyhnuteľná na zrýchlenie vznášajúcich sa čiastočiek, ktoré sú vystavené zmenšovaniu svojej veľkoeti. U doteraz známych mlynov na základe vírivej energie, napríklad v prúdových mlynoch, je rýchlostná výška čiastočiek vytváraná veľkými vonkajšími tlakmi, ktoré pôsobia na dodávanie Čiastočiek svojou zaCiatoCnou rýchlosťou. Taká rýchlostná výBka ale po krátkom úseku dráhy klesá, a to spôsobuje v prípade uvedených prúdových plynov nižBiu výkonnosť a vysoký pomer spätného vrátenia hrubých CiaetoCiek a takisto veľký stupeft opotrebovania. Na rozdiel od toho sú v prípade prihlasovaného vynálezu dodávané CiastoCky postupne zrýchľované odstredivými silami a ich rýchlostná výBka je nadväzne obnovovaná vzduchovými poduBkami, ktorým dodáva energiu rýchlo sa otáCajúca sústava rotora mlyna. Prihlasovaný vynález pracuje pri malom statickom tlaku (do 15 palcov vodného stĺpca, t.j. približne 37,36 kPa), ale generuje veľmi silné prúdové tlaky na základe diíuzérových účinkov Sírených vnútri konBtrukCného rieBenia zariadenia. Hriadeľove rýchlosti sú v rozsahu od 3 000 do 10 000 otáCok za minútu.
Rotory v mlecej komore podľa prihlasovaného vynálezu pôsobia ako zdroj odstredivých síl. ZmieBanie CiastoCiek vírivého lôžka sa dosahuje generovaným rotormi v spojení prúdenie, ktoré sú zvislo pripevnené na vnútorné eteny mlyna. KonBtrukCné rieBenie rotorových lopatiek je zvolené tak, aby boli dosiahnuté optimálne podmienky na zrýchľovanie a riadené vírenie vzduchových vankúBov. NavyBe také konBtrukCné rieBenie zabezpečuje minimálnu spotrebu energie a bráni stretnutiu rotorových lopatiek s dodávanými
CiastoCkami.. Pokiaľ ide o jemné,
CiastoCky nedochádza k stretom vrtstvy.
Vzdialenosť medzi rotorovými lopatkami a pláBťovou stenou mlyna urCuje Blrku mlecej zóny vírivého lôžka. Keď sa skrátia ramená rotorových lopatiek, potom sa BÍrka vírivého lôžka zväCBÍ a tým sa zväCBl výkonnosť poCiatoCnej zóny hrubého mletia.
Prihlasovaný vynález pracuje na princípe vírivého mletia, kde plyn je použitý ako pracovný prostriedok vírenia. Na zmenBenie svojej začiatočnej veľkosti využíva riadené vírenie vírivé poľe, v ktorom sú odstredivé sily vírivým pohybom vzduchu s tyCami podporujúcimi superjemné a ultrajemné vplyvom vztlaku medznej a premietanie vírivého lôžka vytvárané rotorovou sústavou.
Vírivé lôžko je nesené silným, nahor smerujúcim prúdom vzduchu, ktorý takisto zabezpečuje okamžité odvádzanie jemných CiastoCiek. Špeciálny mechanizmus vnútorného spätného vracania zabezpečuje pri malých energetických nákladoch vracanie hrubých alebo nadmerne veľkých CiastoCiek, ktoré boli strhnuté prúdom vzduchu smerujúcim hore spolu s jemnými Čiastočkami do poCiatoCnej zóny hrubého mletia preto, aby boli zmiešané s novo privádzanými čiastočkami uvádzanými do vírenia. Na svoje jemné a superjemné mletie využíva tento vynález nové spôsoby rozomielania pomocou vírivého mletia, a to: (i) otáCanie polopriepustných prostriedkov; a (ii) otáčanie odstredivých kotúčov.
Vo svojom prvotnom mlecom procese tento vynález využíva vírivé lôžko v podmienkach malých statických tlakov a vo svojom druhotnom mlecom procese využíva vysokotlakové prúdy.
V tomto druhotnom mlecom procese môžu byť jemné CiastoCky premenené na superjemné a ultrajemné CiastoCky až do rozsahu od jednej Štvrtiny do jednej polovice celkového množstva vyrobených jemných CiaBtoCiek. Na základe toho je vyjadrenie pomeru vyprodukovaných jemných CiastoCiek k superjemným CiastoCkám 4 ku 2 bez podstatného zvýšenia energetických nákladov nad tie náklady, ktoré sú vynaložené v prvotnom mlecom procese. Druhotný mlecí proces môže byť zdokonalený úpravami konštrukčného riešenia vnútorného technického vybavenia. .Ovládanie mlecieho systému umožňuje udržovať vnútorný obeh plynu ktorý pôsobí ako pracovný prostriedok vírenia, a to robí uvedený systém bszpeCný z hľadiska ochrany životného prostriedia. Navyše, k týmto pozitívnym aspektom životného prostredia sa dajú priCítať aj tie skutočnosti, že mlecí systém podľa prihlasovaného vynálezu pracuje v podmienkach veľmi malej úrovne hluCnosti.
Riadené vírenie generované podľa prihlasovaného vynálezu umožňuje primerané rozptyľovanie tepla počas hrubého mletia vo vírivom lôžku a takisto umožňuje priame riadenie procesu zmenšovania veľkosti CiastoCiek v poCiatoCnej mlecej komore. Prihlasovaný vynález navyše prekonáva nevýhody doterajšieho stavu techniky, podľa ktorého mlyny pracujú v podmienkach neriadeného vírenia, ktoré spôsobuje nekontrolovateľný vzostup teplôt, nedostavujúce priame riadenie procesu zmenšovania veľkosti čiastočiek a nežiadúcu zmenu kvality výrobkov.
Používanie otočných Bít na triedenie tuhých látok podľa veľkoBti je veľmi dobre známe. Na tomto princípe pracujú odstredivé presievacie stroje, ktoré triedia mleté výrobky tak, že umožhujú prechod menších čiastočiek cez otvory sita a odstredivo znemožňujú zotrvanie hrubších čiastočiek na takom site. Presievacie zariadenia pracujú pri rýchlosti otáčania od 30 do 120 otáčok za minútu. Keď Ba rýchlosť presievacieho zariadenia zvýši nad 1200 otáčok za minútu, presievacie zariadenie se zanesie a triedenie podľa veľkosti nepokračuje pretože sa sito zapchá. Pokiaľ je v mlecom systéme podľa prihlasovaného vynálezu použité presievacie zariadenie, ktoré má označenie veľkosti oka sita 100 pri rýchlosti otáčania od 1 500 do 4 000 otáčok za minútu, nastane okamžité zapchanie sita jemnými čiastočkami a toto sito stráca účinnosť. Čiastočky tuhých látok, ktoré vznikajú ako produkt vírivého mletia vo vírivom lôžku počiatočnej mlecej komory a ktoré sú premiesťované nahor vztlakom prúdu plynu, majú označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 40 do 500.
Jeden cieľ prihlasovaného vynálezu je využiť otočné polopriepustné prostriedky, ktoré obsahujú zoetavu, ktorá má otočné sito s väčšou veľkosťou otvorov, aby nedochádzalo k ich zapchatiu pri vyššej rýchlosti otáčania. Jeden cieľ využitia polopriepustných prostriedkov je aj účinnejšie vrátenie hrubých alebo nadmerných čiastočiek vznášajúcich sa v plynovom médiu späť do počiatočnej mlecej komory. Takto sa dosiahne navrátenie nadmerných čiastočiek z rýchlo sa pohybujúceho prúdu plynu do počiatočnej mlecej komory pri vynaložení malých nákladov. Priehradky na rýchlo sa otáčajúcom site, ktoré má označenie podľa veľkosti oka sita od 4 do 10 účinkujú ako štatistické prekážky na pomalejšie sa pohybujúce čiastočky. Otočné polopriepustné prostriedky θ
nemajú schopnosť rozoznávať rozdiely vo veľkostiach CiastoCiek tak, ako odstredivé presievacie zariadenie a CiastoCky, ktoré majú veľkosť podľa označenia rozmeru oka sita 40 by nemali byť zablokované otoCným presievacim zariadením, ktoré má sito s oznaCenlm veľkosti oka 4. CiastoCky, ktoré sa vznáBajú nahor z mlecej zóny vírivého lôžka, dosahujú svoju rýchlosť v laminárnom prúdení plynu v závislosti na ich unáBaní podľa Stokesovho zákona, podľa ktorého väCBie CiastoCky dosahujú menBiu rýchlosť než menBie Čiastočky. NavyBe pomalejBie sa pohybujúce CiastoCky pravdepodobnejBie narazia na priehradky rýchlo sa otáčajúceho sita s väCBÍmi okami, ktoré sú súčasťou sústavy otoCných polopriepustných prostriedkov, a ich prechod bude odmietnutý, takže, keď sa odrazia, spadnú späť do poCiatoCnej zóny hrubého mletia. Preto pomer rýchlosti otáčajúceho sa sita k rýchlosti stúpajúcich CiastoCiek, ktoré eťúpajú v prúde vzduchu, urCuje, ktoré CiastoCky budú zablokované priehradkami rýchlo sa otáCajúceho sita s väCBÍmi okami. Zmenami rýchlosti sita môže byť riadená veľkosť CiastoCiek prechádzajúcich cez rýchlo sa otáCajúce sito. Tým je vysvetlené, že v prihlasovanom vynáleze nemá veľkosť CiastoCiek žiadny vzťah na veľkosť rozmeru daného oka otáCajúceho sa sita. OtoCné polopriepustné prostriedky môžu zablokovať CiaBtoCky, ktoré majú označenie podľa veľkosti rozmeru oka sita od 60 do 150, v závislosti na uvedenom pomere rýchlosti kruhovo sa otáCajúceho sita a rýchlosti nahor sa pohybujúcich CiastoCiek. NavyBe rýchlosť CiastoCiek bude závisieť na rýchlosti prúdu stúpajúceho plynu a veľkosti CiastoCiek, a tak bude urCené ich unáBanie podľa Stokesovho zákona.
V predchádzajúcom texte uvedený výraz triediaceho odmietania prechodu menovaných CiaBtoCiek cez systém, ktorý má rýchlo sa otáCajúce sito s väCBou veľkosťou otvorov, v dôsledku ich rozdielnych rýchlostí, na základe ktorých je podľa prihlasovaného vynálezu urobené spätné vrátenie hrubých alebo nadmerne veľkých CiastoCiek do poCiatoCnej mlecej zóny, je obmedzený na eystém využívajúci nadnáBavé takých menších rozmeroch rýchlo slabnúť. Preto triedenia otočných stane zanedbateľná strhávanie čiastočiek tuhých látok rýchlo sa pohybujúceho prúdu plynu. Tento už uvedený úkaz Ba neprejavuje v hustom médiu, napríklad v tekutinách ako je voda. Polopriepustné prostriedky podľa prihlasovaného vynálezu účinne pracujú pri rýchlosti otáčania v rozsahu od 1 500 do 10 000 otáčok za minútu a najvýhodnejšie v rozsahu od 3 000 do 4 500 otáčok za minútu. Polopriepustné prostriedky podľa prihlasovaného vynálezu prekonávajú ťažkosti, ktoré sú v doterajšom stave techniky v tejto oblaBti známe na základe skúseností zo sít, ktoré sa upchávajú a stávajú sa neúčinné pri otáčaní vo vyBokých rýchlostiach.
Potom, keď čiastočky opustia začiatočnú komoru na hrubé mletie, bude ich rozmer v rozsahu označenia podľa veľkosti oka sita od 150 do 500 alebo menej, pričom pri čiastočiek budú unášacie sily rýchlosť polopriepustných prostriedkov sa v prípade menších rozmerov čiastočiek, ktoré prevládajú v mlyne po opuetenl počiatočnej komory na hrubé mletie.
Ďalšie využitie polopriepustných prostriedkov, ktoré sa nachádzajú mimo počiatočnú zónu na hrubé mletie, je určené na mletie jemných tuhých látok pri vytvorení zvisle vedeného vírenia. To poskytuje superjemné a ultrajemné mletie pri vynaložení malých nákladov. Plyn, ktorý prechádza veľkou rýchlosťou otáčajúcimi sa polopriepustnými prostriedkami, sa rozdeľuje do plynových zväzkov vplyvom prehradenia sita s väčšími okami a tieto zväzky sú vírené hybnosťou rýchleho otáčania sita tak, že je generované vírenie v podobe zvisle orientovanej špirály. V tomto zvislom vírení sú čiastočky rozomielané eróziou plynom. Účinnosť tohoto rozomielania závisí na rýchlosti plynu vo vírivej mlecej zóne, pretože uvedená rýchlosť určuje čas pobytu čiastočiek vo vírení, a na rýchlosti otáčania polopriepustných prostriedkov, ktoré určujú hybnosť vírenia pôsobiaceho na plynové zväzky, ktoré sú obeiahnuté vo vírení.
Jediná funkcia polopriepustných prostriedkov mimo počiatočnú komoru na hrubé mletie je to.
že pracuje ako účinný generátor vírenia. Mimorladnosť prihlasovaného vynálezu je v umiestení generátorov vírenia v triediacich komorách, kde sú umiestené odstredivé vypudzovacie ventilátory vykonávajúce gravitačné oddeľovanie hrubBlch čiastočiek. Oddelené čiastočky, ktoré zostávajú v nahor Btúpajúcom prúde plynu sú vystavené účinkom vírivého mletia generovaného polopriepustnými prostriedkami. Opakovaním tohto procesu v jednotlivých stupňoch, kde každý stupeň vykonáva gravitačné oddeľovanie a vírivé mletie, môžu byť jemné čiastočky zmenBené až na ultrajemnú veľkosť. Mletie jemných čiastočiek na superjemné a ultrajemné výrobky účinkom plynového vírenia, vytvoreného otáčajúcim Ba sitom, je neočakávané a vykonáva sa pri použití veľmi malej sily. Sito je uprednostňované vyrobené z ocele a má označenie veľkosti oka v rozsahu od 2,5 do 60, najuprednostňovanéjBie potom v rozsahu od 4 do 10. Optimálna veľkosť oka otáčajúceho sa sita a rýchlosť jeho otáčania musia byť etanovené na základe skúBok. Vírenie generované otáčaním polopriepustných prostriedkov sa obmedzuje len na plynné média. V prípade hustých médií, a to napríklad tekutín, ako je voda, je vírenie vytvárané otáčajúcim sa sitom miestne obmedzené a zaniká v dôsledku trenia.
ĎalBie využitie otočných polopriepustných prostriedkov je možné na účinné odstraňovanie tuhých látok z horúceho, vysokotlakového prúdu plynu prúdiaceho veľkou rýchlosťou pri nepatrnom poklese tlaku a znížení teploty. Polopriepustné prostriedky určené pre túto patentovú prihláBku majú otočné sito s označením veľkosti oka v rozsahu od 2,5 do 60, na j uprednostňované jBie potom v rozsahu od 4 do 10, a sú vyrobené z kovu alebo zliatiny ako je wolírám alebo oceľ, aby boli odolné voči účinkom teploty a rýchlosti otáčania, ktorým budú vystavené. Pomer rýchlosti otáčajúceho Ba sita a rýchlosti vysokotlakového prúdu plynu, pri ktorom sa prejaví primeraný rozdiel nadnáBajúcich sa čiastočiek tuhých látok, musí byť taký, aby bolo zaistené prÍBluBné zablokovanie určitých čiastočiek účinkom otáčania polopriepustných prostriedkov.
DalBie prečistenie prúdu *
plynu môže byť doeiahnuté gravitačným triedením, urobeným odtredivým vypudzovaclm ventilátorom, a to nasleduje po prechode prúdu plynu cez otočné polopriepustné prostriedky.
ĎalSí cieľ je využiť prstencové medzery vymedzené stálym kruhovým otvorom a kruhovým otočným kotúčom, ktorý je v tomto otvore umiestený, na mletie jemných čiastočiek tuhých látok v uvedenej prstencovej medzere, na základe vytvorenia vodorovne nasmerovaného vírenia, generovaného otočným kotúčom. Prstencová medzera má Šírku od 0,5 do 6 palcov (t.j. od 1,27 do 15,24 cm), uprednostňované približne 3 palce (t.j. 7,62 cm), a výBku od 0,5 do 6 palcov (t.j. od 1,127 cm do 15,24 cm). Účinnosť rozomielacieho procesu v prstencovej medzere bude závisieť na Čase pobytu jemných čiastočiek v tej medzere a na existencii rezacích síl. Preto bude účinnosť prstencovej medzery určovaná rýchlosťou vztlakového prúdu plynu a rýchlosťou otáčania otočného kotúča. Zmenšovanie veľkosti čiastočiek v prstencovej medzere Ba vykonáva pri použití veľmi malej sily.
Na základe veľmi známeho uplatňovania otočných kotúčov na riadenie veľkosti čiastočiek vstupujúcich do rozomielacej zóny je odvodené, že Šírka prstencovej medzery (na vykonanie jemného a superjemného mletia) by mala byť v rozsahu od 0,125 do 0,20 palca (t.j. od 0,31 do 0,51 cm). Pri existencii takej malej Šírky prstencovej medzery by sa generovanie vírenia stalo neúčinné na dosahovanie výsledného zmenšovania veľkoeti čiastočiek rezaním, avSak použitie sily by sa výrazne zväčBilo. Prihlasovaný vynález je mimoriadny v tom, že generátor vírenia obsahujúci prstencovú medzeru je umiestený v triediacej komore, kde zmenSované čiastočky, ktoré opúSťajú vodorovné vírenie prstencovej medzery, podstupujú triedenie podľa veľkosti v gravitačnom poli, vytvorenom odstredivými vypudzovacími ventilátormi.
Prihlasovaný vynález využíva na superjemné a ultrajemné mletie generátory vírenia, ktoré obsahujú otočné polopriepustné prostriedky a prstencovú medzeru, ktorá je umiestená v triediacej komore, pričom toto druhotné mletie je vykonávané s použitím malej sily a b vynaložením malých nákladov na údržbu. Na základe toho prihlasovaný vynález prekonáva nevýhody doterajšieho stavu techniky, podľa ktorého je superjemné a ultrajemné mletie v nárazových - odieracích mlynoch vykonávané v počiatočnej mlecej komore účinkom neriadeného vírenia v úzkom priestore medzi rotormi a plášťovou stenou a účinkom vytvorenia vnútro-1opátkového a vnútro-doskového vírenia (v niektorých prípadoch posilneného generovaním ultrazvukových vín). Všetky také víriace a zvukové posilňovania podľa doterajšieho stavu techniky predstavujú postupy s malou výkonnosťou jemného mletia, b veľkými nárokmi na silu a b vysokými nákladmi na údržbu.
Ďalší cieľ je využiť samovoľné mlecie médium a/alebo usporiadanie vykonávajúce eróziu plynom alebo rezaním čiastočiek tuhých látok, vznášajúcich sa v pracovnom prúde plynu s cieľom upraviť reagenčné povrchy menovaných čerstvo mletých čiastočiek pevných látok organickými alebo anorganickými chemickými činidlami. Schopnosť reagovať pri čerstvo obrúsených povrchoch a ich úprava chemickými činidlami je dobre známa, ale postupy takej úpravy v mlecích systémoch podľa doterajšieho stavu techniky v tejto oblasti, napríklad v nárazových-odieracích mlynoch, alebo prúdových plynoch, sa robí neriadeným spôsobom. Preto hospodárnosť postupov úpravy povrchu nie je výhodná kvôli nadmernému použitiu činidiel a kvôli obmedzeniam, ktorými sa musí riadiť kontrola vlastností finálnych výrobkov. V mlecom systéme podľa prihlasovaného vynálezu môže byť vytvorenie čerstvých povrchov na základe rezania v prstencovej medzere riadené priamo a požadované čiastočné úpravy povrchu môžu byť vykonávané v podmienkach hospodárneho použitia chemických činidiel tak, aby bol vyprodukovaný upravený výrobok, majúci požadované povrchové vlastnosti.
Ďalší cieľ prihlasovaného vynálezu je využiť víriace generátory obsahujúce kombináciu otočných polopriepustných prostriedkov, ktoré majú zostavu otočného sita. a prstencovej medzery vytvorenej otočným kotúčom a stálym kruhovým otvorom s cieľom dosiahnuť superjemné a ultrajemné mletie pevných látok pri vynaložení malej sily. Mimoriadnosť prihlasovaného vynálezu je tá BkutoCnosť. že taká kombinácia vírivých generátorov je použitá v triediacej komore, v ktorej odstredivý vypudzovací ventilátor triedi veľkosť CiastoCiek opúšťajúcich vodorovné vírenie prstencovej medzery, a potom môže takto vyčistený prúd plynu, ktorý nesie zmenšené CiastoCky, ktoré majú požadovanú veľkosť, vstúpiť do zvislej víriacej zóny, ktorá je generovaná otoCnými opakované ho polopriepustnými použitia takých prostriedkami. Výsledok kombinácií vo zvislej šachte superjemné a ultrajemné vykonávané víriacimi otoCné polopriepustné triediacich komôr je výroba ultrajemných výrobkov. CiastoCky s nadmernou veľkosťou, ktoré sú oddelené v danej triediacej komore, sú vonkajšou cestou vrátené späť do predchádzajúcej triediacej komory vo zvislej šachte, s cieľom ďalej zmenšiť ich veľkoBť úCinkom vírivého mletia.
Ešte ďalší cieľ je využiť mlecí systém, ktorý obsahuje komoru s rotormi na poCiatoCné hrubé a jemné mletie tuhých látok v riadenom vírení mlecej zóny vírivého lôžka, a prídavnú mleciu zónu urCenú na mletie uvedených tuhých látok, generátormi, ktoré obsahujú prostriedky, do ktorých je dodávaná delená hnacia sila, ktorá umožhuje veľmi rýchle otáCanie sita a kotúCa pri vynaložení malej sily. Sito b deleným pohonom sa môže otáCať väCšou rýchlosťou ako 10 000 otáCok za minútu, zatiaľ Co rýchlosť otáCania rotorovej sústavy je menšia ako 3 200 otáCok za minútu, priCom uvedený systém stále udržuje charakteristiky vynaloženia malej sily a malého Btuprta opotrebovania. Aby mohla byť vnútorná recyklovacia íunkcia vykonávaná v poCiatoCnej komore na hrubé mletie, ktoré využíva triedenie jednotlivých CiastoClek na základe ich rozdielnych rýchloetí vo vztlakovom prúde plynu, musia otoCné polopriepustné prostriedky obsahovať rýchlosť menšiu ako 4 500 otáCok za minútu, w
Ďalší cieľ je vytvoriť systém, v ktorom je rotorová súetava pokrytá gumou, polyuretánom alebo iným plastovým materiálom, alebo je rotorová sústava vytvorená liatim
svojich dielov z takých materiálov. Alternatívne môže byť rotorová sústava pokrytá keramickými materiálmi (napríklad karbidom chrómu, karbidom volfrámu) alebo oxidom hlinitým.
ĎalSl cieľ je vytvoriť eystém, v ktorom sú jeho steny a otočné sito a kotúč pokryté gumou, polyuretánom alebo inými plastovými materiálmi, keramickými materiálmi, alebo oxidom hlinitým.
Tieto a ďalSie ciele a výhody prihlasovaného vynálezu sú dosiahnuté v súlade so spÓBobom podľa prihlasovaného vynálezu na mletie tuhých látok za sucha, kde uvedený spôsob obsahuje všeobecne krok riadeného nasmerovania jemných čiastočiek tuhých látok hore do vírivej mlecej zóny a krok mletia hore smerujúcich jemných čiastočiek tuhých látok činnosťou vírivých generátorov, ktoré su umiestené vo vírivej mleciej zóne, prechodom časti uvedených čiastočiek vírivou mlecou zónou, kde táto vírivá mlecia zóna obsahuje prinajmenšom jeden nasledujúci, zvisle umiestený mlecí stupeh, v ktorom čiastočky prechádzajú emerom hore cez polopriepustný prostriedok, je vymedzená stálou doskou kotúčom otáčajúcim sa prinajmenšom jeden otočný a prstencovú medzeru, ktorá s kruhovým otvorom a kruhovým v uvedenom kruhovom otvore.
Krok prechodu čiastočiek smerom hore cez uvedené otočné polopriepustné prostriedky obsahuje prechod čiastočiek cez rýchlo sa otáčajúce sito. Toto sito nie je hrubSie ako sito b označením veľkosti oka 2,5; výhodne s označením veľkosti oka v rozsahu od 2,5 do 60; a najvýhodnejšie s označením veľkosti oka od 4 do 10; a rýchlosťou otáčanie v rozsahu od 1 500 do 10 000 otáčok za minútu a najvýhodnejšie v rozsahu od 3 000 do 4 500 otáčok za minútu.
Krok prechodu čiastočiek prstencovou medzerou obsahuje prechod čiastočiek prstencovou medzerou, ktorá má Šírku od 0,5 do 6 palcov (t.j. 1,27 až 15,24 cm), výhodne približne 3 palce (t. j. 7,62 cm) a výSku od 0,5 do 5 palcov (t. j. 1,27 do 15,24 cm).
Každý stupeh výhodne obsahuje prechod čiastočiek otočnými polopriepustnými prostriedkami a následne
prstencovou medzerou. S cieľom roztriediť veľkoBť čiastočiek opúšťajúcich prstencovú medzeru, je nahor vedený prúd plynu so zmesou vznášajúcich sa čiastočiek vystavený gravitačnému triedeniu, ktoré vykonáva uvedený odstredivý vypudzovacl ventilátor, pričom hore smerujúci prúd plynu s roztriedenými čiastočkami môže vstúpiť do zvislej, vírivej mlecej zóny obsahujúcej otočné polopriepustné prostriedky.
V počiatočnej komore na hrubé mletie využíva pracovný postup takiBto vnútorné recyklovacie navrátenie nadmerne veľkých čiastočiek účinkom otáčania uvedených polopriepustných prostriedkov, otáčajúcich sa takou rýchlosťou, ktorá stačí zabrániť prechodu časti nadmerne veľkých čiastočiek cez tieto prostriedky. Tento postup ďalej obsahuje externé recyklovanie účinkom otáčania odstredivého vypudzovacieho ventilátora, umiesteného následne za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdenia a vytvorenie recyklovacieho vratného kanálu, ktorý odvádza čiastočky z otočného ventilátora a má vývod pod prinajmenšom jedným vírivým mlecím stupňom.
V jednom vytvorení uvedený spÔBob obsahuje takisto krok počiatočného mletia hrubých čiastočiek na jemné čiastočky pred premiestenlm jemných čiastočiek do mlecej zóny, generátory. Krok počiatočného mletia tuhých látok do komory, vytvorenie tuhých látok a vedením vzduchu v komore obsahujúcej vírivé obsahuje dodávanie vírivého lôžka z smerom hore. a generovanie riadeného vírenia vo vírivom lôžku, aby bolo dosiahnuté samovoľné mletie. Krok vonkajšieho recyklovania obsahuje návrat nadmerne veľkých čiastočiek vonkajSou recyklovacou cestou do vírivého lôžka.
Spôsob môže mať určitý počet mlecích stupňov, ktoré obsahujú vírivé generátory s vonkajším recyklovanlm čiastočiek b nadmernou veľkosťou do predchádzajúceho stupňa. Krok triedenia a oddeľovania obsahuje oddeľovanie v dvoch zvisle umiestených oddeľovaclch stupňoch na triedenie a oddeľovanie čiastočiek b menBími rozmermi.
V inom vytvorení obsahuje krok počiatočného hrubého mletia generovanie riadeného vírenia b použitím rotorov.
vírivý látok.
mlecí stupefi a prostriedky
Víriace generátory, ktoré obsahujú otočné polopriepustné prostriedky a odstredivý kotúč sa môžu otáčať na Bpoločnom hriadeli.
Krok mletia môže byť vykonaný v inertnom plynnom prostredí, pri prítomnosti chemického Činidla, aby bola dosiahnutá riadená povrchová úprava čiastočiek tuhých látok.
Prihlasovaný vynález sa takisto zameriava na zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, obsahujúce prostriedky na vytvorenie vírivej mlecej zóny, ktorá má víriace generátory ako aj prinajmenšom jeden nadväzujúci, zvisle umiestený na mletie jemných čiastočiek tuhých na premiesťovanie jemných čiastočiek tuhých látok véeobecne Bmerom hore, do vírivej mlecej zóny. Tento prinajmenšom jeden vírivý mlecí stupeň obsahuje víriace generátory, ktoré majú prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok, a prostriedky tvoriace prstencovú medzeru, obsahujúcu stálu dosku, ktorá ma v sebe vytvorený kruhový otvor, a otočný kruhový kotúč v uvedenom kruhovom otvore. kde uvedené otočné polopriepustné prostriedky a uvedená prstencová medzera bú usporiadané tak, aby prepustili čaeť hore smerujúcich zmenšených čiastočiek, pričom uvedený, prinajmenšom jeden vírivý mlecí stupeň, má triedič veľkosť čiastočiek výrobkov opúšťajúcich vodorovnú vírivú zónu prstencovej medzery, kde bú nadmerné čiastočky oddelené účinkom gravitácie v odstredivom vypudzovacom ventilátore.
Otočné polopriepustné prostriedky výhodne obsahujú sito, ktoré nie je hrubSie ako sito s označením veľkosti oka 2,5; výhodne s označením veľkosti oka v rozsahu od 2,5 až 60, a najvýhodnejšie s označením veľkosti oka od 4 do 10. Prstencová medzera má Šírku od 0,5 do 6 palcov (t.j. 1,27 až 15,24 cm), výhodne približne 3 palce (t.j. 7,62 cm) a výSku od 0,5 do 5 palcov (t.j. 1,27 až 15,24 cm). Oba tieto víriace grenerátory bú využité na účinné mletie jemných čiastočiek v nahor smerujúcom prúde vzduchu, a na zmenšovanie týchto čiastočiek na superjemné a ultrajemné výrobky .
V jednom vytvorení každý stupeň obsahuje uvedené otočné polopriepustné prostriedky a prostriedky tvoriace prstencovú medzeru, ktorá je umiestená následne po otočných polopriepustných prostriedkoch v smere prúdu plynu, a ďalej obsahuje gravitačný triediť na oddeľovanie čiastočiek s nadmernou veľkosťou v nahor smerujúcom prúde plynu, pričom tento triedič má odstredivý vypudzovacl ventilátor.
V inom vytvorení toto zariadenie takisto obsahuje proetriedky na vnútorné recyklovanie hrubých čiastočiek v počiatočnej mlecej komore a takisto prostriedky na otáčanie menovaných polopriepustných prostriedkov takou rýchlosťou, ktorá stačí zabrániť prechodu tej časti uvedených čiastočiek, ktorá vykazuje menSiu rýchlosť v nahor smerujúcom prúde plynu. Toto zariadenie takisto obeahuje prostriedky na vonkajšie recyklovanie, kde tieto prostriedky majú otočný odstredivý vypudzovací ventilátor, ktorý je umiestený v počiatočnej komore na hrubé mletie následne za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdu plynu, a vratný kanál na recyklované čiastočky oddelené z otočného vypudzovacieho ventilátora, pričom tento vratný kanál má výstup pod prinajmenšom jedným vírivým mlecím stupňom.
V ďalSom vytvorení zariadenie takisto obsahuje prostriedky na počiatočné mletie hrubých čiastočiek na jemné čiastočky pred tým, ako sú riadene premiestené do mlecej zóny obsahujúcej víriace generátory. Tieto prostriedky na počiatočné mletie obsahujú výhodne prostriedky na prísun pevných látok do komory, proetriedky na vytvorenie vírivého lôžka z tuhých látok v komore ako aj prostriedky na vedenie vzduchu v tejto komore smerom hore a prostriedky na generovanie riadeného vírenia vo vírivom lôžku, a účinkom toho je vykonávané samovoľné mletie.
V eSte inom vytvorení toto zariadené obsahuje určitý počet mlecích stupňov, kde každý z týchto stupňov má víriace generátory a prostriedky na triedenie účinkom gravotácie a na vonkajšie recyklovanie nadmerných čiastočiek do predchádzajúceho stupňa.
Prostriedky na oddeľovanie výhodne obeahujú prostriedky na oddeľovanie v dvoch zvislo umiestených oddeľovaclch stupňoch na triedenie a oddeľovanie diastodiek e postupne menSou veľkosťou. Prostriedky na podiatodné mletie výhodne obsahujú rotory na generovanie riadeného vírenia.
Víriace generátory, ktoré obsahujú otodné polopriepusnté prostriedky a otočný kotúč sa výhodne otádajú na spolotinom hriadeli.
V ďalšom vytvorení podľa prihlasovaného vynálezu uvedený spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha obsahuje prostriedky na prísun tuhých látok do komory, prostriedky na vytvorenie vírivého lôžka z tuhých látok v komore vedením vzduchu v tejto komore smerom hore a generovanie riadeného vírenia vo vírivom údinok vykonáva samovoľné mletie. Toto prostriedky na lôžku, ktorého vytvorenie takiBto výhodne zahrnuje prostriedky na triedenie a oddeľovanie diastodiek nad prostriedky na recyklovanie vírivého lôžka.
Oddeľovanie prinajmenšom vírivým lôžkom a výhodne oddelených diastodiek do diastodiek je vykonávané výhodne otádaním jedného odstredivého vypudzovacieho ventilátora, ktorý je umiestený nad vírivým lôžkom v smere prúdenia a reciklovanie je výhodne vykonávané otádaním odstredivého vypudzovacieho ventilátora umiesteného nad vírivým lôžkom v smere prúdenia, pridom nadmerné diastodky sú odvádzané, od otádajúceho sa odstredivého vypudzovacieho ventilátora recyklovaclm kanálom, ktorého vývod ústi do vírivého lôžka. Čiastodky môžu byť oddeľované v dvoch zvisle umiestených oddeľovaclch stupňoch na triedenie a oddeľovanie diastodiek s postupne menšou veľkosťou.
Vytvorenie riadeného vírenia výhodne využíva otodné rotory a mletie môže byť vykonané v neutrálnom plynnom prostredí pri prítomnosti chemického tiinidla určeného na riadenú úpravu povrchu diastodiek tuhých látok.
v
Ďalšie vytvorenie podľa tohto vynálezu je zamerané na epôsob a zariadenie na oddeľovanie diastodiek z prúdu plynu otádaním prinajmenšom jedného otodného polopriepustného prostriedku, kde prinajmenšom jeden prúd plynu 8 čiastočkami tuhých látok je vedený cez prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok, kde sú oddelené tie čiastočky, ktoré neprejdú cez uvedený prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok, pričom čiastočky, ktoré prejdú, ďalej prechádzajú otočným vypudzovaclm ventilátorom, ktorý je umiestený následne za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdenia.
Prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok výhodne obsahuje sústavu, ktorá má otočné Bito, a to Bito ktoré nie je hrubSie ako Bito s označením veľkosti oka 2,5; výhodne Bito b označením veľkosti oka v rozsahu od 2,5 až 60; a najvýhodnejšie sito b označením veľkosti oka od 4 do 10.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Tieto a ďalSie ciele a výhody prihlasovaného vynálezu budú zrejmejSie z nasledujúceho podrobného technického opisu, ktorý je doplnený pripojenými výkresmi, na ktorých:
Obr.l je blokové schéma zariadenia podľa prihlasovaného vynálezu na vykonávanie spôsobu podľa prihlasovaného vynálezu.
Obr.2 je schematický priečný rez mlynom, ktorý využíva energiu vírenia, znázornený na Obr. 1.
Obr. 3 je schematický priečný rez reformátorom, ktorý využíva energiu vírenia prodľa prihlasovaného vynálezu.
Obr. 4 je schematický priečný rez reformátorom, ktorý využíva energiu vírenia na ultrajemné mletia podľa prihlasovaného vynálezu.
Obr. 5A a 5B znázorňujú podľa prísluSnosti pôdorys a rez odstredivým vztlakovým ventilátorom, ktorý je znázornený na Obr. 2.
Obr. 6A a 6B znázorňujú pohľad na dva rôzne súosové rotory, ktoré sú použité v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Obr. 7A a 7B znázorňujú podľa prÍBluSnostl pôdorys a rez otočným polopriepustným prostriedkom, ktorý je použitý v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Obr. 8A a 8B znázorňujú podľa príslušnosti pôdorys a rez odstredivým kotúčom, ktorý je použitý v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Obr. 9A a 9B znázorňujú podľa príslušnosti pôdorys a rez otočnou doskou, ktorá je použitá v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Obr. 10 znázorňuje pôdorys vnútornej stabilizačnej sústavy uplatnenej v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Obr. 11 je pôdoryB tyčí podporujúcich prúdenie, ktoré sú použité v mlyne znázornenom na Obr. 2.
Príklady vytvorenia wnálezu
Obr. 1 je blokové schéma zariadenia podľa prihlasovaného vanálezu a toto zariadenie vykonáva spôsob podľa prihlasovaného vynálezu.
Na Obr. 1 je znázornené, že mlecia jednotka 10 obsahuje dolnú zónu 11 na hruhé a ktorej je kusový alebo presunovaný cez dodávací jemné mletie v podobe komory, do čiastkový materiál tuhých látok vstupný otvor 14 a do ktorej je plyn, ako je vzduch, privádzaný zdola vstupným otvorom 12. Čiastočky z dolnej zóny 11 bú premiesťované účinkom prostriedkov prúdu plynu do prostrednej mlecej zóny 12 na ďalšie mletie. Prostredná zóna 12 má dva vratné.
recyklovacie priechody lfi, lfi čiaetočiek do dolnej zóny Íl* zóne 12 sú dodávané účinkom na spätné vrátenie nadmerných Čiastočky mleté v prostrednej prostriedkov prúdu plynu do hornej, triediacej zóny 12· Horná zóna 12 vykonáva oddeľovanie výstupných výrobkov (ako sú Buperjemné čiastočky), ktoré sú odvádzané vedením odprašovača, kde je superjemný výrobok čiastočky sú odvádzané z hornej zóny lfi do vírivého izolovaný. Jemné 12 prostredníctvom vedenia 1Z do vírivého odprašovača 2fl, kde je jemný výrobok izolovaný. Vírivý odprašovač 20 recyklovať ho cez vedenie 22 na dno premiestňuje čiastočky prostredníctvom produkčného bubna 21 jemných čiastočiek.
prepúšťa plyn s cieľom dolnej zóny U. a vedenia 24 do Vírivý odprašovať recykluje plyn cez vedenie 22 na dno dolnej zóny U.. Superjemné čiastočky prechádzajú vedením 22 do produkčného bubna 31. Alternatívne môže vírivý odprašovač prepúšťať časť alebo celý unášajúci plyn prostredníctvom vedenia áQ do filtra zberného bloku.
Obr. 2 znázorňuje detailnejšie mleciu jednotku LQ znázornenú na Obr. 1. Mlecia jednotka využíva vnútorný hriadeľ SI, ktorý je poháňaný motorom 52/ ktorý je uložený v ložiskách 53 a ktorý vykonáva roztáčanie všetkých vnútorných súčastí 54 až 68 mlecej jednotky. Aby bol otočný hriadeľ odolný proti vibráciám, je uplatnený jeden alebo niekoľko vnútorných stabilizátorov (pozri sa na Obr. 10), kde tieto stabilizátory sú pripevnené pomocou oceľových ramien ZS na vonkajšiu stenu mlyna. V podmienkach prevádzky, kde rýchlosť otáčanie presahuje 4 000 otáčok za minútu, môže byť použitý dutý hriadeľ, aby sa zabránilo hádzaniu hriadeľa. Zariadenie môže pracovať b deleným hriadeľom vtedy, keď sa hriadeľ v zóne 11. ktorá obsahuje rotory, otáča pomalšie a ostatné otočné súčasti sa otáčajú väčšou rýchloeťou.
Dolná zóna 11 obsahuje otočnú dosku 54/ ktorá je umiestená pod vnútorným vztlakovým ventilátorom SS- Doska 54 chráni ventilátor pred vírením, ktoré je spôsobené prúdmi recyklovaného plynu vystrekujúcimi zo vstupných otvorov 22 a 22· Činnosť ventilátora 55 vytvára vztlakový prúd vzduchu, ktorý prúdi v mlecej jednotke.
Vztlakový ventilátor 55 je detailnejšie znázornený na Obr. 5A a 5B. Na týchto obrázkoch je vidieť, že ventilátor obsahuje hlavovú čaBť 55A a určitý počet lopatiek 55B, kde každá s týchto lopatiek je ohnutá do uhla približne 15°, pričom toto ohnutie sa strieda vo vzťahu k hlave smerom hore a dole, aby pri otáčaní bol vytvorený vztlakový efekt.
Nad ventilátorom 55 bú štyri rady krížom stupňované súosové, zdvojené rotory 55 až 52- Tieto rotory sú výhodne ploché doskové ramená alebo zaoblené tyčové ramená, ktoré sú nakllnované na hriadeľ a na každom konci neeú súosovú rotorovú lopatku. Rotorové lopatky sú znázornené detailnejšie na Obr. 6A a 6B.
Obr. 6A znázorňuje rotor s plochým doskovým ramenom, kde tento rotor má plochú dosku 561. ktorá na svojich koncoch je opatrená rotorovými lopatkami 562 a 563. Rotorove lopatky sú umiestené tak, aby uhol ich nastavenia bol približne 70° vo vzťahu na rameno 564.
Ventilátor 55 generuje obvodovú vzduchovú clonu, ktorej v účinnosti pomáhajú obruby (nie sú znázornené), ktoré sú pripevnené na dolné konce tyči 77. ktoré podporujú prúdenie a sú pripevnené na stenu Z£, ako je to znázornené na Obr.
11. Stena 78 môže byť pokrytá gumou alebo polyuretánovým povlakom a uvedené tyče ZZ podporujúce prúdenie sú rozmiestené okolo Bteny výhodne vo vzdialenostiach od 3 do 7 palcov (t. j. od 7,62 do 17,78 cm) pozdĺž steny. Rotorové lopatky premiešajú vírivé lôžko vytvorené ventilátorom ££. Rotorové lopatky môžu byť ohnuté v rôznych uhloch, alebo môžu mať rôzne uhlové nastavenie vo vzťahu k vodorovnej rovine, a môžu mať rôzne uhly sklonu, a to znamená, že sú naklonené k zvislej rovine, alebo môžu mať vychyľovateľné uhly vo vzťahu k rotorovým ramenám. Navyše, môžu mať rotory deflektory (nie sú znázornené), ktoré zvyšujú účinnok vírenia, alebo zväčšujú mleciu zónu účinkom rozvirovania prúdu vzduchu.
Nad rotor 59 sú na začiatku prostrednej zóny LZ umiestené otočné polopriepuBtné prostriedky 60. ktoré slúžia na uľahčenie vnútorného recyklovania hrubých alebo nadmerných čiastočiek do počiatočnej mlecej zóny H., a ktoré takisto podporujú prídavné jemné a superjemné mletie účinkom svojej zvislej vlracej činnosti, ktorá pôsobí na čiastočky pohybujúce sa smerom hore v prostrednej zóne 12. Štruktúra týchto otočných polopriepustných prostriedkov 60 je znázornená na Obr. 7A a 7B.
Na týchto obrázkoch je znázornené, že otočné polopriepustné prostriedky fifl. majú rám £QA obsahujúci hlavu 60B. ktorá je naklinovaná na hriadeľ £L. Na dolnej časti nosného rámu 60A je sito 60C. Toto sito môže mať označenie veľkoeti oka od 2,5 do 60, pričom za výhodné je považované označenie podľa velkoBtl oka sita od 4 do 10. Sito je uprednostňované vyrobené z ocele. Pod sitom je deflektor 6OD, ktorý bráni prechodu CiastoCiek stredom sita 60C. Priemer kotúCa deílektora sa môže meniť od 4 do 10 palcov (t.j. od 10,16 do 25,4 cm) v závislosti na požadovanom množstve a jemnosti spracovávaných tuhých látok.
medzeru 70B. (t. j. 1,25
CiaBtoCky, ktoré prejdú cez otoCné polopriepustné prostriedky 60 musia následne prejsť prstencovou medzerou 70B medzi stálou doskou ZQ. a odstredivým kotúCom 61 umiesteným v otvore 70Ά stálej dosky ZQ. Obr. 8A a Obr. 8B detailnejšie znázorňujú umiestenie odstredivého kotúCa v stredovom otvore stálej dosky, ktorý tvorí prstencovú Prstencová medzera 70B má šírku 0,5 až 6 palcov až 15,24 cm), výhodne približne 3 palce (t. j.
7,62 cm), a výšku od 0,5 do 5 palcov (t. j. 1,27 až 15,24 cm). Vzdialenosť medzi prostriedkami £Q a doskou ZQ Je výhodne väCšia ako 2 palce (t. j. 5,08 cm). Odstredivý kotúC ££ a stála doska 70 sú uprednostňované v rovnakej rovine, ale rovina kotúCa môže byť umiestnená v takej polohe, ktorá je približne vo vzdialenosti 1 palec (t. j. 2,54 cm) nad, alebo pod rovinou dosky. Odstredivý kotúC a stála doska sú výhodne vyrobené z ocele.
Prostredná zóna 12 obsahuje odstredivý vypudzovacl ventilátor £2, ktorý svojou Činnosťou vypudzuje hrubé alebo nadmerné CiastoCky, ktoré prejdú cez otoCné polopriepustné prostriedky 60 a prstencovú medzeru 70B medzi odstredivým kotúCom £1 a stálou doskou ZQ. Tieto hrubé alebo nadmerné CiastoCky sú recyklované prostredníctvom priechodov 17 a 18 do poCiatoCnej mlecej zóny 11..
Nad ventilátorom £2 sú umistené otoCné pol opri epustné prostriedky £2, ktoré majú rovnakú konštrukciu ako otoCné polopriepustné prostriedky £Q. OtoCné polopriepustné prostriedky £2 už nevracajú CiaBtoCky ktoré získali malé rozmery, do recyklovacieho procesu, ale slúžia iba na plnenie funkcie generátora vírenia. Nad prostriedkami 63 sa nachádza stála doska ZJL a v jej otvore 71A je umiestený odstredivý kotúC £4, a tak je vytvorená prstencová medzera ZJLB· Stála doska ZÁ a kotúC £4 majú rovnaké konštrukčné riešenie ako stála doska 70 a odstredivý kotúč
Nad odstredivým kotúčom 64 je umiestený odstredivý vypudzovacl ventilátor 65. ktorý vypudzuje jemné čiastočky cez vývod iZ· Nad týmto vypudzovacím ventilátorom ££ je umiestená otočná doska 66. ktorá má rovnaké konštrukčné riešenie ako otočná doska 54 a ktorá je detailnejšie znázornená na Obr. 9A a 9B. Na týchto obrázkoch je vidieť, že otočná doska má hlavu 661. ktorá je naklinovaná na hriadeľ 5i tak, aby sa otáčala spolu s ním. Úlohou dosky 66 je zoslabiť vírenie postupujúce smerom hore do zóny Í3. a pomôcť triedeniu čiastočiek, ktoré vykonávajú odstredivé vypudzovacie ventilátory £5 a 68. vypudzujúce zmenšené čiastočky cez výBtupné vývody iZ a ife. V prípade, keď je treba prísnejšie triediť jemné alebo superjemné čiastočky podľa veľkosti, môžu byť výstupy z vývodov JLZ a 16 zavedené do elutriačnej jednotky.
Nad otočnou doskou 66 sa nachádza stála doska 72. ktorá má vo svojom stredovom otvore 72A otočný odstredivý kotúč £Z, a tak je vymedzená prstencová medzera 72B. Konštrukčné rešenie je i v tomto prípade rovnaké, ako v prípade už uvedenej stálej dosky s otočnými kotúčmi.
Nad ostredivým kotúčom 67 je umiestený vypudzovacl ventilátor 68. ktorý vypudzuje čiastočky cez vývod 16.
Dolná zóna 11 môže pracovať ako Bystém s uzavretým prostredím a v tomto prípade je VBtup JL5 a výstup 40 uzavretý. Keď má byť použitý mokrý prisunovaný materiál, môže byť na vstup pripojené bleskové vysušovacie zariadenie, ktoré vysušuje prisunovaný materiál na úroveň vlhkosti menšiu ako 4X, zatiaľ čo súčasne je vykonávané mletie. Musia byť urobené také konštrukčné úpravy na odvádzanie pary uvoľňované pri vysušovaní vytvorením výstupu po opuetení vírivých odprašovačov, kde takéto výstupy bývajú umiestené pri vstupoch 22 a 22- Vstupy 22 a 22 znázornené na Obr. 1 slúžia na privádzanie plynu recyklovaného z vírivých odprašovačov.
Účinok plynových podušiek generovaných činnosťou rotorov odstredivý superjemné t
až 52 rozháňa čiastočky prieunované vstupom 14 po obvode tak, aby bolo vytvorené kruhové vírivé lôžko, ktoré je udržované v nadnášavom pôsobení nadväzných vztlakových síl prúdu plynu prúdiaceho z ventilu 55..
Rýchlostná výška narážajúcich čiastočiek v kruhovom vírivom lôžku je generovaná odstredivými silami rotorov 55 až 52 a je prenášaná po celom plynnom pracovnom prostredí. Taká rýchlostná výška je obnovovaná pri každom otočení rotorov, ktoré sú pripevnené na otočný hriadeľ 5JL. Otáčanie lopatiek rotora, ktoré majú výhodné nastavenie uhla sklonu, vykonáva riadené premiešanie vírivého lôžka. TyCe na poBÍlenie prúdenia, ktoré sú zvisle pripevnené na vnútornú stenu mlecej jednotky 15« modulujú premiešanie vírivého lôžka, pričom nútia čiastočky vstupovať do tesných vriec a vyvíjajú na tieto vrecia diíuzérový čerpací eíekt kolísaním tlaku prúdu.
v
Čiastočky sú vypudené z kruhového vírivého lôžka súvislou, nahor stúpajúcou clonou, generovanou ventiláciou 52 a toto vypudenie je podporované navyše špirálovým vztlakom plynného pracovného proetredla vytvoreného v priečnom stupňovaní rotorových dvojíc 56 až 59.
V pojmoch síl vyvíjaných na čiastočky v dolnej zóne budú odstredivé sily vytvorené otáčaním rotorov najviac Pôsobiť na väčšie čiastočky tak, že ich budú hnať k vonkajšiemu obvodu vírenia, zatiaľ čo unášacie sily budú udržovať tieto čiastočky vo vznášaní vo víriacej zóne v situácii, kde rýchloBť vztlakových prúdov je udržovaná v rovnakých hodnotách. Potom, keď čiastočky zmenšované vplyvom samovoľného narážania, trenia, odierania alebo erózie dosiahnu požadovanú zmenšenú veľkosť, prestane pôsobiť účinnok odstredivých síl. Preto sa premiesti do vnútorného obvodu vírenia. V prípade čiastočiek, ktoré dosiahli menšiu veľkosť, sa unášanie zoslabí do takej miery, že dynamika vztlakového prúdu prevládne a premiesti také zmenšené čiastočky k otočným polopriepustným prostriedkom
55.
Otočné polopriepustné prostriedky podporujú svojou
Činnosťou účinnejšie vnútorné reciklovanie nadmerných CiastoCiek na základe triediaceho odmietania. Tieto otoCné poloprlepustné prostriedky navyňe ovplyvňujú prechádzajúci prúd plynu rozdelením plynových zväzkov a ich rozvírením, takže sú vytvorené zvisle vedené sily vírenia, ktoré dodatoCne vytvárajú ďalšie jemné CiastoCky predovšetkým úCinkom odierania a erózie plynom. Pri vyšších rýchlostiach hriadeľa sa účinnosť otočných polopriepústných prostriedkov na jemné mletie významne zvyšuje.
Odstredivé kotúCe 61. 64. a fiZ, ktoré sú umiestené v príslušných stredových otvoroch 70A. 71A a 72A stálych dosiek 70. 71 a 72 vyvolávajú diíuzérový úCinok a vysokotlakové prúdy. V tejto súvislosti je superjemné mletie dosahované pri pôsobení posílených kruhových rezacích síl vírenia, ktoré úCinkujú na jemné CiastoCky.
K danému pomeru prisunovanej suroviny a rotorovej rýchloeti existuje vo vírivom lôžku maximálna hustota prítomných CiastoCiek, a energie vírenia pôsobiaci CiastoCiek. Tento vynález vykonávať vynaložení tak je optimalizovaný ÚCinok na rozomielanie vznášajúcich sa umožňuje dosiahnuť úroveň tejto maximálnej hustoty a takisto umožňuje riadené udržovanie optimálneho úCinku nastavením vnútorného technického vybavenia a optimálnych parametrov. Na základe toho prihlasovaný vynález, ktorý využíva riadené vírenie vírivého lôžka, poskytuje najúčinnejší prenos energie dodávanej do plynného pracovného prostredia na úCinné rozomielanie spracovávaných CiastoCiek.
Na zvýšenie úrovne výkonu existujúcich mlecích obvodov, ktoré využívajú guľové mlyny, vaňové mlyny, valcové mlyny alebo iné nárazové zariadenia, a zavedenie schopnosti zdokonalené jemné a superjemné mletie pri malých nákladov môže využívajúci energiu vírenia, ktorý Na tom obrázku oznaCujú rovnaké Čísla podobné súCaeti, ktoré sú nakreslené na obr. 2, Uvedený reformátor sa líši od vytvorenia znázorneného podľa Obr. 2 v tom, že jeho dolná byť uplatnený reformátor Je znázornený na Obr. 3.
2Τ7 zóna je použitá hlavne na prípravu prisunovaného materiálu a má len dva rotory a vonkajBie recyklovanie výrobku je vykonávané z prostrednej mlecej zóny cez vedenie 18' a 19' späť do vírivého výrobok jemných Reformátor, ktorý lôžka, aby bol vyprodukovaný finálny čiastočiek podľa uvedeného spôsobu, využíva energiu vírenia podľa Obr. 3 uplatňuje otočné polopriepustné prostriedky 73 vo funkcii generátora vírenia namiesto dosky ££, ktorá je použitá vo vytvorení podľa Obr.2. Podobne ako v prípade vytvorenia podľa obr. 2 uplatňuje reformátor využívajúci vírenia otočné polopriepustné energiu na prostriedky najúčinnejBie vnútorné v počiatočnej mlecej prostriedky 63 a 73 a generátory vírenia na rečiklovanie nadmerných čiastočiek komore a otočné polopriepustné odstredivé kotúče £1, £4 a £Z ako zdokonalenie jemného a superjemného mletia. Superjemné mletie v reformátore, ktoré využíva energiu vírenia môže byť spomalené alebo zrýchlené výberom vymeniteľných súčaBtl a nastavením vnútorného technického vybavenia mlyna.
Reformátor využívajúci energiu vírenia by mohol nadväzne odoberať finálne výrobky už existujúceho mlecieho obvodu a použiť ich ako vstupný materiál určený na ďalBie spracovanie.
Reformátor určený na mletie znázornený na Obr. 4 je zariadenie na málo nákladné a výkonné ultrajemné mletie, ktoré uplatňuje zdokonalenú schopnosť jemného, Buperjemného a ultrajemného mletia generátorov vírenia, ktoré sú otočné polopriepustné prostriedky (£Q, 22, 22, 92 a 95) a odstredivé kotúče (24* SZ, 22, 22* 2£* a 99) . Účinnosť takého rieBenia je dosahovaná v dôsledku využitia Btupnov, v ktorých vykonávané postupné recyklovanie nadmerných čiastočiek pomocou gravitačného triedenia na základe činnosti odstredivých vypudzovaclch ventilátorov (81. 85. 22* 21 a 24) a premiesťovaním vypudených nadmerných čiastočiek do predchádzajúceho, nižBieho stupňa cez recyklovacie kanály (HOft. 114A. a 110B. 114B).a tak je znásobovaný účinok generátorov na stúpavé vírenie, ktoré sú otočné polopriestupné prostriedky a odstredivé kotúče usporiadané vo zvislom odstupňovaní. Okrem počiatočnej zóny U. na hrubé mletie, sú čiastočky v smere nahor vystrekovaným prúdom vzduchu dostatočne zmenšované a tým sa akékoľvek vnútorné recyklovanie vykonávané otočnými polopriepustnými prostriedkami stáva nepotrebné. Preto otočné polopriepustné prostriedky pracujú vo vyšších stupňoch uvedeného ultrajemného reformátora len ako generátory vírenia.
Dokonalejšie zmenšovanie veľkosti čiastočiek na ultrajemné hodnoty na základe použitia stupňov a postupného recyklovania pri vynaložení malej sily je neočakávané.
Ultrajemný reformátor unázornený na Obr. 4 je nízkotlakové zariadenie na zmenšovanie veľkosti čiastočiek tuhých látok, ktoré bude pracovať pri vysokých rýchlostiach otáčania hriedeľa a pri vynaložení malého množstva energie. Ultrajemný reformátor generuje prúdy majúce vysoké tlaky pri malých hodnotách statického tlaku a tým účinne dosahuje zmenšenie materiálu určeného na spracovanie, ktorý má označenie podľa veľkosti oka Bitá 270 (t. j. 56 um) na čiastočky s označením podľa veľkosti oka sita 4 500 (t. j. 5 um) alebo menšie rozmery finálneho výrobku, ako to bolo špecifikované.
Na Obr. 4 označujú rovnaké čísla podobné súčasti tak, ako to bolo v prípade Obr. 2 a Obr. 3. Nad rotormi ££ a £2 sú umiestené otočné polopriepustné prostriedky fifl nasledované stálou doskou 101 Po tej doBke nasleduje séria piatich stupňov, ktoré obsahujú odstredivé vypudzovacie ventilátory 81. 85. ££, £1 á 94· otočné polopriepustné prostriedky 82. 86. 89. 92 a££, stále dosky JL£2 až 106 a odstredivé kotúče £á, 87. ££, 33 a 93 vytvárajúce prstencové medzery 102B až 106B. Stupne majú recyrkulovácie cesty 110A až 114A a 110B až 114B. Horná čaBť super jemných a ultrajemných reformátorov obsahuje vypudzovacie ventilátory 2Z a 100. otočnú doeku 2£, odstredivý kotúč 23 a etálu dosku 107 vytvárajúcu prstencovú medzeru 107b. Vypudzovacie ventilátory 97 a 100 vypudzujú člaBtočky do výstupov ±Z a Ifc.
Prisunovaný materiál urCený na Bpracovanie je do dolnej zóny dodávaný prísunovým otvorom 14 a CiastoCky tohto materiálu sú uvedené do vznáBavého pohybu pôsobením vztlakových síl odstredivého ventilátora 55 a víriacou Činnosťou naprieC stupňovaných rotorov ££ a Potom sú CiastoCky vystavené úCinku vírenia otoCných polopriepustných proetriedkov Sfl a sú vypudené do série nad sebou usporiadaných stupňov. Okrem plynového vstupu 15 sú na dne vstupnej prísunovej komory vývody potrubia 22 a 22· ktoré vracajú plyn z vírivých odpraBovaCov (po prechode predradenou kompresorovou komorou, ktorá slúži, keď je to potrebné ná zvýBenie tlaku; na obrázkoch nie je znázornené).
Prostredná zóna na superjemné a ultrajemné mletie je rozdelená na päť stupňov. Každý z týchto stupňov podrobuje prichádzajúce CiastoCky následnému ÚCinku Činnosti generátorov vírenia, ktorými sú uvádzané otoCné polopriepustné prostriedky odstredivé kotúCe umiestené v danom poradí nad sebou. Každý stupeh má odstredivý vypudzovacl ventilátor, ktorého CinnoBť súvisí s Činnosťou uvedených generátorov vírenia a ktorý slúži na vyháňanie nadmernej frakcie produktu cez recyklovacie výstupné vedenie do predchádzajúceho dolného stupňa potom, keď vyletí z vodorovného vírenia prstencovej medzery. V tejto súvislosti gravitačné triedené oddeľuje rozdielne frakcie pevných látok a rozliBuje veľkosť CiastoCiek, ktoré vstupujú do následnej vírivej mlecej zóny so zviBlým generátorom vírenia, ktorý obsahuje otoCné polopriepustné prostriedky.
Horná zóna je urCená na triedenie a má odstredivé vypudzovacie ventilátory 2Z a 100. ktoré vypudzujú finálne výrobky cez výstupné vedenie XZ a Xfi. do prísluBných vírivých odpraBovaCov. Pokiaľ je vyžadované prisnejBie triedenie veľkosti CiastoCiek, môžu výstupy z vedenia 17 a 16 ústiť v elentriaCnej jednotke.
Ultrajemný reformátor môže mať priemer 2 stopy (t.j. približne 61 cm) a výBku 7 stôp (t. j. približne 213,4 cm), pričom pohon môže byť premenlivý, aby umožfíoval rýchlosť otáCania hriadeľa od 3 000 do 15 500 otáCok za minútu.
Vnútorné súčasti reformátora budú naklinované na dutý rúrkový hriadeľ 51. Stena jednotky môže byť pokrytá gumou a môžu na Ku byť pripevnené tyče podporujúce prúdenie, ktoré eú umiestené na obvode každého 3 až 7 palcov (t.j. 7,62 cm až 17,8 cm).
Pokiaľ by malo byť žiadúce použiť mlyn na základe energie vírenia podľa obr. 2 na rozdeľovanie určitých zložiek dodávaného materiálu v podobe hrubých koncentrátov, je treba počítať s jeho zabudovanou pružnosťou. V takom prípade musí byť víriaca a recyklovacia činnosť mlyna obmedzená. V súvislosti s tím je otočná doska £5 (Obr. 9A) umiestená bezprostredne nad otočnými polopriepustnými prostriedkami 60 (Obr. 2), aby obmedzila svoju úlohu pri vnútornom recyklovanl na dolnej zóne počiatočného hrubého mletia, zatiaľ čo odstredivé kotúče 61 a 64 sú odstránené epolu b otočnými polopriepustnými prostriedkami £2 a odstredivým vypudzovaclm ventilátorom ££, a tým je obmedzený alebo uzavretý priechod recyklovaclmi vedeniami 1£ a 12, avšak objem plynu privádzaného do mlyna vstupom 15 je zvýšený. Hrubé koncentráty budú odchádzať vývodom vedenia 12, zatiaľ čo jemné frakcie budú vypudzované cez vedenie 16.
V ultrajemnom reformátora bude prúd malých čiastočiek stúpať hore pri pomerne malom Btatickom tlaku (do 15 palcov stĺpca vody t.j. 37,36 kPa) a bude vystavený jednak veľmi rýchlym hore stúpajúcim špirálovým cyklónom, ktoré sú generované otáčaním polopriepustných prostriedkov, a jednak priečnym, rýchle cirkulujúcim rezacím zónam, ktoré bú generované v prstencových medzerách. Zmenšovanie veľkosti čiastočiek bude vykonané na základe rezania a erózie plynom. Odstredivý vypudzovací ventilátor, ktorý náleží ku každému zo stupKov, bude robiť gravitačné triedenie a bude pomáhať pri vrátení nadmerných čiastočiek do predchádzajúceho nižšieho stupňa na ďalšie zmenšovanie. Takto bude na každom stupni uvedeného ultrajemného reformátora postupne emerom hore urobené ďalšie a ďalšie zmenšovanie veľkosti čiastočiek účinkom víriacich mlecích zón, generovaných otáčaním polopriepustných prostriedkov a odstredivých kotúčov.
Priemer jednotlivých stupňov ultrajemného reformátora sa môže smerom nahor zväčšovať. Výkonnosť môže byť takisto zvýSená zvýBením počtu nad sebou usporiadaných stupňov určitej jednotky.
Vzhľadom na prísun jemnejšieho materiálu a počiatočného použitia rotorov na premiešanie prieunovaného materiálu môže reformátor, ktorý je znázornený na Obr. 4, pracovať pri podstatne vySSích rýchlostiach otáčania hriadeľa, ako je to v prípade mlyna využívajúceho energiu vírenia, znázorneného na Obr. 2, takže uvedený reformátor má vySSiu výkonnosť, zatiaľ čo udržuje stále nízku energetickú náročnosť.
Prisunovaný materiál, ktorý je zvyčajne používaný na jemné mletie, má veľkosť čiastočiek od 1/2 palca do 1/8 palca (t.j. od 12,7 mm do 3,175 mm) a je pripravovaný pri malých nákladoch činnosťou rôznych drtičov. Jemné mlecie systémy sú všeobecne mlyny so strhujúcimi účinkami prúdu vzduchu, kde k mlynom sú pridané triediace mechanizmy, ktoré vracajú nadmerné frakcie čiastočiek do mlecieho obvodu na ďalSie zmenšovanie svojej veľkosti. Túto funkciu plní rad nárazových mlynov - guľové mlyny, rúrkové mlyny, kladivové mlyny, vaňové mlyny, valcové mlyny a ďalSie nárazové rozomielacie zariadenia. Prvotné mletie vo vSetkých týchto zariadeniach je vykonávané na základe fyzikálneho narážania mlecích súčastí na čiastočky prisunovaného materiálu určeného na mletie.
Využiteľnosť nárazových mlynov a ich výhody bú dobre známe - vysoká výkonnosť pracovných jednotiek a účinné zmenšovanie veľkosti čiastočiek. Nevýhody sú takisto veľmi dobre známe - vysoký Btupeň opotrebovania, vysoké nároky na energiu a malá výkonnosť v prípade jemného mletia. Pokusy zamerané na rozšírenie využiteľného mlecieho rejstrlka uvedených nárazových plynov uplatnením generovaného vírenia, sú dobre zdokumentované. Vírivé nárazové mlyny, alebo nárazové odieracie mlyny, využívajú otočné mlecie súčasti obsahujúce radiálne mlecie dosky a krycie kotúče.
Priame mechanické nárazy čiastočiek na mlecie dosky a odieranie čiastočiek pri stretoch s povrchom zariadenia sú využité na j e možno vzájomných rýchloBti generované nárazových nadmernom výkonnosti výrobky. V jemné mletie. Prínos druhotných úCinkov vírenia ľahko pochopiť - odieranie CiastoCiek pri stretoch, erózia a rezanie v dôsledku vysokej plynov vo vírení. Neriadené víriace zóny v nárazových - odieracích mlynoch nachádzajú v úzkom priestore medzi rotorom a stenou plášťa a vo vnútorných úsekoch lopatiek alebo dosák v rotorovej Búetave. Generované vírenie môže byť podporené zvlnením steny plášťa a ultrazvukovými vibráciami budenými pripojenými vibraCnými lopatkami, alebo vibraCnými kotúCmi. Nedostatky vírivých mlynov spočívajú vo vysokej spotrebe energie, opotrebovaní, vysokom náraste tepla, malej a pomerne malého výťažku, pokiaľ ide o jemné dôsledku toho je ťažké ich zaradenie do väCších pracovných komplexov.
KonstrukCné riešene prihlasovaného vynálezu, ktoré je znázornené na obr. 2, prekonáva tieto nedostatky využitím prvotného zmenšovania veľkosti CiastoCiek v riadenom vírení vírivého lôžka pôsobiaceho na obvode mlyna, kde sa CiastoCky stretávajú v dôsledku pôsobenia odstredivých síl generovaných rotormi a úCinne prenášených pracovným prúdom plynu. Šírka vírivého lôžka môže byť zväčšená zaťažením rotorových lopatiek (skrátením rotorových ramien) a s tým súvisiacim zvýšením rýchlosti otáCania a rýchlosti prúdu vztlakového plynu. Samovoľným naražáním CiastoCiek na seba vo výhodných uhloch dochádza k odieraniu a tým je maximalizovaný účinok odierania pri vysokých trecích pomeroch. ÚCinné hrubé a jemné mletie je vykonávané veľmi výkonným vnútorným recyklovaním nadmerných CiaBtoCiek do poCiatoCnej mlecej zóny H. (obr.l) s využitím Činnosti otoCných polopriepustných prostriedkov zabezpečujúcich triedenie podľa rýchlosti, kde pomaléjšie sa pohybujúce CiastoCky, ktoré prúd plynu premiesťuje smerom hore a z ktorých väčšina má väčšiu veľkosť, menované otoCné polopriepustné prostriedky odmietnu. Na rozdiel od doterajšieho stavu v tejto oblasti techniky nie je väCšina jemného a superjemného mletia robená v začiatočnej mlecej *
zóne. V prihlasovanom vynáleze je väčSlna jemného a superjemného mletia robená vo vírivých mlecích zónach, v ktorých otočné polopriepustné prostriedky a odstredivé kotúče pracujú ako generátory vírenia a podporujú jemné, superjmené a ulatrajemné mletie účinkom erózie plynom a trenia v podmienkach vysokých prúdových tlakov. Preto prihlasovaný vynález vykazuje malú spotrebu energie, minimálne opotrebovanie a minimálny náraet tepla a vyznačuje sa veľmi výkonnou produkciou jemných a superjemných výrobkov.
Ultrajemný reformátor, ktorý je znázornený na obr. 4 vykonáva ultrajemné mletie pri vynaložení malých nákladov na základe nového konštrukčného rieBenia, ktoré využíva generovanie zviBlých, Špirálovitých, cyklónových prúdov na eróziu čiastočiek plynom v kombinácii s vodorovnými cirkulujúcimi trecími zónami, v ktorých sa čiastočky odierajú v podmienkach malých prúdových tlakov a malých statických tlakov. Tento vírenie generujúci systém využíva otočné polopriepustné prostriedky na generovanie zvislej. Špirálovitej víriacej zóny a odstredivé kotúče na vodorovnú víriacu zónu, kde oba tieto generátory vírenia pracujú ako účinné prostriedky na zmenšovanie veľkosti čiastočiek, ktoré sa pohybujú hore v prúde plynu, pričom ich rozomielanie sa uskutočňuje pri nízkom vynaložení energie. V každom stupni, ktorý nasleduje po prechode čiastočiek vodorovnou víriacou zónou, sú . nadmerné čiastočky oddeľované gravitačným triedením, ktoré vykonáva odstredivý vypudzovací ventilátor. Oddelené nadmerné čiastočky sú vonkajBou ceetou recyklované do predchádzajúcej vírivej mlecej zóny, kde je ich veľkosť dodatočne zmenSená. Jemné čiastočky, ktoré zostávajú v stúpajúcom prúde plynu po uvedenom gravitačnom triedení podľa veľkosti, postupujú do ďalSej vírivej mlecej zóny, kde pokračuje zmenšovanie ich veľkosti, a tým spôsobom je účinok mletia znásobený postupným nastupovaním čiastočiek do nahor zoradených stupňov. Ultrajemný reformátor robí ultrajemné mletie v podmienkach malého opotrebovania, malej energetickej náročnosti a nízkych výrobných nákladov.
Hrubo mletý vápenec je už dlhý čas hlavný priemyselný výrobok používaný v stavebníctve, výrobe cementu a v poľnohospodárstve. Jemne mletý vápenec je používaný v krmive pre zvieratá a pri úprave vody. Ultrajemný vápenec je nákladný výrobok, ktorý je používaný ako glej pri výrobe papiera, farbiva, ako je priemyselná zložková prísada a prostriedok čistenia životného prostredia.
Lacný superjemný a ultrajemný vápenec by bol veľmi užitočný pri odeírevaní dymových plýnov a zmiernil by účinky emisií pri spaľovaní lacného uhlia s vysokým obsahom síry, majúceho vysoké kalorické hodnoty. Mletý vápenec je používaný pri dávkovaní zložiek nastavovaných uhoľných palív. Superjemný dolomit a magnezit sú hodnotné odslrovacie prísady do rôznych topnych olejov, ťažkých karbónov alebo petrokoksov.
Keď je prihlasovaný vynález použitý pri výrobe mletého uhlia/mletého vápenca, umožftuje lacné odstrahovanie SOz a oxidov dusíka.
S použitím prihlasovaného systému môže byť mleté uhlie a mletý vápenec súčasne dodávaný cez horákové dýzy do spaľovacej komory. Pri takto danej veľkosti čiastočiek bude spaľovanie dokonalé a bude sa konať pri podobnej rýchlosti ako je spaľovanie vykurovacieho oleja a prírodného plynu, keď sú tieto látky použité ako palivo na horáky. Aby boli vytvorené podmienky na úplné dokončenie reakcie SOz s vápencom, môže vzniknúť potreba recirkulovania výstupných plynov v rúrkach prechádzajúcich ohrievačom. Úplné spaľovanie uhlíka a veľmi jemné čiastočky popola sú faktory, ktoré vysvetľujú odpor k spojovaniu a slepovaniu týchto čiastočiek, a tým by malo byť minimalizované aj znečisťovanie, erózia a korodovanie povrchov, ktorými je materiál vedený. alebo ktorými prúdi. Úplné spaľovanie uhlíka znižuje tepelné straty pri vypúBťanl spalín a zvyBuje teplotný výkon ohrievača. NavyBe vyprodukuje lietavý popolček b malým obsahom uhlíka (menej ako 0,5X), ktorý môže byť využitý ako Bpeciálna náhrada cementu a prísada v betónových zmesiach.
*
V prípade použitia druhov uhlia e malým obsahom síry, ako je napríklad uhlie z Wyomingu s názvom Powder River Basin coal, je výhrevnosť nižšia v porovnaní s druhmi uhlia s vysokým obsahom síry z amerického východu alebo etredovýchodu. Preto použitie rovnakého množstva mletého uhlia e nízkym obsahom síry (označenie veľkosti podľa oka sita 200, čo je 75 um) má taký výsledok, že sa zruší užitočný ohrievačový systém kvôli malému teplotnému zisku zo spaľovania takého paliva. Avšak použitie jemne mletého uhlia s nízkym obsahom síry (označenie veľkoBti podľa oka sita 400, čo je 40 um) značne urýchľuje spaľovanie a tým je výkonnosť ohrievača zvýšená, pretože je vytvorená vyššia schopnosť spaľovania väčšieho množstva paliva za hodinu.
Jemná veľkosť čiastočiek uvedeného lietavého popolčeka by mala predísť poškodzovaniu lopatiek a lietov plynových turbín. Jedna z možností je tá, že z horúcich spal inových plynov by boli odstránené lietavé čiastočky bez podstatného zníženia tlaku alebo teploty činnosťou uvedených otočných polopriepustných prostriedkov.
Podobne môžu byť do horúcich spalinových plynov pridané činidlá na obsorpciu síry, činidlá na absorpciu alkálil a modifikátory popolčeka a tak upravené spalinové plyny by mohli byť Čistené s použitím otočných polopriepustných prostriedkov. Čistenie môže byť zdokonalené pridaním vypudzovacieho prostriedky v ventilátora smere prúdenia za otočné spalinových že by v spaľovacej komore mali byť použité (uhoľné zmesi s prírodným plynom, ťažkými karbônmi alebo vodou), malo by určité množstvo jemne mletého vápenca, ustálenie zmesi tak, aby prostriedok odstredivého polopriepustné plynov.
V prípade, nastavované palivá vykurovacím olejom, byť vopred pridané ktoré by zaistilo odstraňovania SOz bol k dispozícii už v spaľovacej komore. Použitie jemne mletého uhlia v nastavovaných palivách (vykurovací olej, ťažké karbôny, alkohol) určených na použitie v úžitkových ohrievačoch spaľujúcich vykurovací olej a plyn bez podstatného poklesu výkonnosti takých ohrievačov je možné v tom prípade, keď je zväčšená povrchová plocha, rozptyľovateľnoeť jemne mletého uhlia a v dôsledku toho aj jeho ľahšia Bpaľovateľnosť, ktorá poskytuje uvoľKovanie väčšieho objemu tepelnej kapacity. Tieto nastavované palivá môžu byť spaľované s použitím horákov umožňujúcich obmedzený prístup vzduchu, a tým je zabránené alebo minimalizované tvorenie oxidov dusíka.
Na nlzkotlaké odstraňovanie SOz je najúspornejšie riešenie injektovanie jemne mletého vápenca buď do spaľovacej zóny alebo do existujúcich horúcich spalinových plynov. Výkon zariadenia podľa prihlasovaného vynálezu umožni spaľovanie lacnejších palív b vysokým obsahom síry — uhlia a lignitu, petrokoksu, zvyškových olejov, ťažkých karbónov a asíalténu — nenákladným odstraňovaním SOz na základe použitia jemne mletého vápenca/dolomitu. Do vápenca/dolomitu môže byť pridaný jemne mletý oxid železitý ako tavivo. aby úplné dokončenie reakcie bolo urýchlené.
Jemne mleté uhlie s vysokým obsahom síry, ktoré je pripravované podľa prihlasovaného vynálezu, môže byť použité na pridanie do zvyškových olejov a ťažkých karbónových olejov pred spoloCnou úpravou takých zmesí úCinkom vysokotlakovej hydrogenácie (H-uhlie, H-olej, f1exikoksové procesy) s cieľom ich premeny na vysokohodnotné ropné tekutiny (dopravné pohonné hmoty, nafta, plynný olej), pričom sírne neCistoty sú odstraňované v podobe Čistej síry. Jemne mleté, uhlie na tieto ciele vykazuje takú veľkosť čiastočiek, ktorá je z 80* menšia ako 30 um (označenie veľkosti podľa oka sita je 525) a z 20* menšia ako 20 um (označenie veľkosti podľa oka sita je 875), Také zmesi oleja s jemne mletým uhlím uplatní viac ako 50* jemne mletého uhlia v systéme. Výsledok prítomnosti takého uhlia v zmesiach prechádzajúcich hydrogenaCným procesom je vyšší zisk ropných tekutín a zlepšená úspornosť procesu.
V určitých prípadoch je vyžadované ultraCisté uhlie. Ide o použitie uhlia v nastavovaných palivách spaľovacích motorov (v motoroch osobných automobilov, nákladných automobilov alebo naftových lokomotívach). Také uhlie by t
malo byť zmenSené na rozmer označenia podľa veľkoBti oka sita -400 (t.j. <40 um) a potom vystavené účinku penovej flotácie, aby bol odstránený popolový materiál. Užitočné uhlie by bolo vysušené a podrobené zmenšeniu rozmerov čiastočiek v ultrajemnom reformátora na veľkosť menšiu ako <1 um. Lacné ultrajemné uhlie by samo o sebe predstavovalo náhradné samohybné palivo alebo by mohlo byť použité v zmesiach s motorovým benzínom, ropou, metanolom, MTBA (metyl-t-butyléter) alebo v podobe kalového paliva uhlia s vodou.
Úprava povrchu čiastočiek tuhých látok majúcich zmenšenú veľkosť je mimoriadne dôležitá na ich prepravu vnútri potrubia alebo na ich priemyselné využitie ako plnivá, pigmenty, absorbčné činidlá, brúsne činidlá, cementy, uhoľné kalové palivá motorov s vysokotlakovým vstrekovaním alebo ako meziproduktové suroviny na ďalšie spracovanie.
Čerstvé povrchy vytvorené samovoľným mletím, odieraním a eróziou plynom v procese zmenšovania čiastočiek podľa prihlasovaného vynálezu predstavujú reaktančné miesta buď v podobe mechanických radikálov (t.j. reaktačných miest, ktoré existujú ako výsledok prerušenia chemických väzieb v oblastiach molekúl na povrchu dodávaného materiálu) alebo ako zvyškové valenčné väzby (t.j. aktívne miesta, ktoré existujú ako výsledok prerušenia kryštalických mriežkových štruktúr na povrchu takých dodávaných materiálov). Tieto reaktančné miesta majú zvyčajne krátkodobé rozpätie a sú sýtené v bežnom priebehu procesu kyslíkom alebo oxidom uhličitým prítomným v ovzduší anebo molekulami vody z vlhkosti okolitého prostredia.
Prihlasovaný vynález využívajúci inertnú atmosféru (pracovný plyno v mlyne je napríklad dusík alebo vzácny plynu pracujúci v úplne uzavretom recyklovacom obvode) umožhuje priamo na mieste úpravu čerstvo zmienšaných a reaktačných povrchov chemickými činidlami, a to ako organickými, tak aj anorganickými chemikáliami a výsledok toho je získanie nových hodnotných materiálov pre obchod aminy, amonné soli, (napríklad etylenoxid, V prípade saturovania chemické činidlá soli a priemysel.
V prípade povrchovej úpravy podľa prihlasovaného vynálezu sa môžu chemické činidlá odparovať, keď sú prchavé, v pracovnom prúde plynu systému alebo môžu byť rozprašované v podobe aerosolov, keď majú vyšší bod varu, alebo keď ide o tuhé látky, a sú zriedené inertnými plynmi prítomnými v pracovnom prúde plynu systému. V prípade sýtiacich mechanických radikálov sú chemické činidlá alkoholy (napr. metanol až stearylalkohol), mastné kyseliny (napr. kyselina mravčia až kyselina stearová) alebo vinylové zlúčeniny (napríklad vinylalkohol, kyselina akrylová, vinyikyanid, vinylchlorid, styrén, butadién), karboxamídy, močoviny, epoxidy propylenoxid, epichlororhydrin). zvyšných valenčných väzieb sú (napríklad alkálie, alkalické zeminy alebo základné kovové halogenidy alebo stearáty alebo amonné soli).
Zmenšené čiastočky tuhých látok, ktorých povrchy sú upravované vo výrobnom zariadeni, predstavujú nové látkové kompozície vykazujúce hodnotné vlastnosti - zmenenú povrchovú zvlhčovateľnosť a povrchové pnutie, zníženú koherenciu medzi čiastočkami, voľný prietok príznačný suchým práškom, nízku dynamickú viskozitu, keď sa vznášajú s uhľovodíkom alebo vo vodnom médiu.
Povrchová úprava vykonávaná vo výrobnom zariadení podľa tohto vynálezu produkuje nové, jemne mleté uhoľné kompozície, ktoré sú využiteľné pri zostavovaní formúl nastavovaných palív (t.j. uhoľných kalov s alkoholom, palivových olejov, ťažkých karbónov alebo majú schopnosť byť využité ako aktivačné medziprodukty. Takto upravené uhoľné produkty vykazujú lepšiu schopnosť sa rozptýľovať, nižšiu viskozitu pri vysokom obeahu uhlia v kaloch (t.j. v kalových palivách obsahujúcich uhlie s vodou, alebo v nastavovaných palivách), zlepšenú stálosť pri skladovaní a menší sklon na odieranie a eróziu.
Taká úprava je dôležitá na prípravu jemne mletých príeunových materiálov, ktoré bú prepravované potrubím na transport, tuhých látok vykazujúcich prijateľne reologicke vlastnosti pri vysokom zaťažení a v dôsledku toho môžu byť realizované nižšie prepravné náklady vyjadrené jednotkou ceny za prapravu jednej tony tuhých látok.
Povrchová úprave jemne mletého vápenca vykonaná vo výrobnom zariadení je využiteľná pri zostavováni formúl palív s vysokým obsahom síry (ťažkých karbónov, zvyškových palív, mazutových palív, asfalténov, uhlia s vysokým obsahom siry a petrokoksov) v súvislosti s požiadavkami ochrany životného prostredia pri ich spaľovaní.
Povrchy ďalších jemne mletých produktov sú upravovane kovovými rudami a ďalšími minerálmi. Výsledok toho je produkcia predreagovaných výrobkov na ich ďalšie využitie pri vykonávam rôznych spôsobov suchého triedenia (napríklad gravitačného, magnetického alebo elektrostatického triedenia) a triedenie s využitím vody (napríklad na základe gravitácie, penovej flotácie alebo olejovej aglomerácie).
z
Úprava povrchov podľa prihlasovaného vynálezu môže byť pri mletí plnidiel a pigmentov. V prípade plnidiel (napríklad ropných sadzí, dinasu, ílov, uhličitanov vápenca) vykazujú upravované kompozície lepšie rozptyľovacie a veľmi dobré spevňovacie charakteristiky v polymérickom médiu. V prípade pigmentov vykazujú upravené kompozície lepšiu rozptýľovateľnoBť a schopnosť vyfarbovania (t. j. vyfarbovacie hodnoty).
V prípade prípravy povrchovo upravených materiálov na vysokoteplotné heterogénne chemické reakcie získavajú takto upravené povrchy rýchlejšie reaktačné pomery a vyšší zisk koncového produktu. Výsledok toho je ÚBpora výrobných nákladov.
V prípade cementu a kameňa je výsledok úpravy jemne mletých produktov lepšie skladovacie a spojivové vlastnosti a vlastnosti súvisiace bo životnosťou takých produktov.
Zariadenie podľa prihlasovaného vynálezu je kompaktné a má pomerne malú hmotnosť. A to umožňuje premiesťovať také mlecie zariadenia do výrobných miest s cieľom rýchlo vyprodukovať čerstvé, jemne mleté prášky. Tým spôsobom môže byť vyrábaný rozpustný cement z črepinovych slinkov alebo drtených slinkov. Súčasne spôsoby zostavovania elinkových formúl využívajú prostriedky na spomalenie procesu vytvrdzovania, ktoré pôsobia proti tvrdnutiu skladovaného cementu. PoBtup podľa tohto vynálezu bude zabraňovať znečisteniu umletého cementu výrobou čerstvo umletého cementu priamo na stavenisku. Podobne sa dá postup podľa prihlasovaného vynálezu využiť pri zostavovaní cementových zmesí umožňujúcich rýchle vytvrdzovanie. To je výhodné na urýchlenie stavebných prác. Schopnosť výroby Čerstvého cementu na Btavenisku môže priniesť výsledky v podstatnej úspore nákladov súvisiacich s mletím, balením, skladovaním a prepravou.
Výsledok samovoľného mletia podľa tohto vynálezu je úspornejšie uvoľňovanie žiadúcich zložiek prísadových rod, než je možno dosiahnuť v nárazových mlynoch. To je preto, že účinky samovoľného mletia umožňujú uvoľňovať také zložky pri väčšej veľkosti čiastočiek, než je to v prípade nárazového mletia. Pri nárazovom mletí je časť žiadúcej zložky stratená v úpravnickom odpade a pri mletí dochádza k plýtvaniu s energiou kvôli nadmernému mleciemu výkonu, ktorý je nutný na uvoľnenie požadovanej zložky. Z tých dôvodov môže byť prihlasovaný vynález úsporne využitý na také ciele, ako je príprava uhoľných materiálov vyžadujúcich lacné uvoľnenie pyritov a s nimi súvisiacich anorganických sírnych zložiek.
Prihlasovaný vynález takisto dovoľuje rozdielne mletie, aby bolo dosiahnuté oddeľovanie zložiek v minerálnych prísadách na základe potreby rozdieľnych indexov mletej schopnosti zložiek a na základe riadenia víriacich, rezacích a eróznych síl v systéme. Napríklad rudy vzácnych kovov by mohli byť upravované rozdielnym mletím suchých rýžoviskových usadenín obsahujúcich vysoké koncentrácie Ílu. Podobne by mohli byť upravované aj zlaté rudy rozdielnym mletím zlatonosných čiernych pieskov za sucha. Rozdielne mletie za sucha podľa prihlasovaného vynálezu môže byť použité pri zušľachťovaní a triedení plaveného uhlia s vysokým obsahom ílu nasledujúcim po vysušení takých zásobných materiálov pred ich dodaním do mlecieho zariadenia.
Jemné mletie reaktantcw tuhých látok na prášky, ktoré eú z 80* menšie ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525) a z 20 - 60* menšie ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500) umožňuje lacnú výrobu celého radu jemne mletých chemikálií, medzi ktoré patrí alkalická zemina, kremík a karbidy ťažkých kovov (napríklad MgCz, CaCz , SiC, Crj Ca , FegC, WaC, NiCz ) . Tento proces vyžaduje prijateľne nízke náklady na výrobu, ktoré by nemali iba znížiť súčasne vynakladané výrobné náklady na produkciu týchto karbidov, ale taktiež umožniť ich nové uplatnenie.
Predchádzajúci opis všeobecne uvádza niektoré oblasti, v ktorých má prihlasovaný vynález uplatnenie. Teraz následujú niektoré podrobnejšie príklady konkrétneho využitia.
1.Jemne mleté uhlie na výrobu elektrického prúdu. Uhlie je mleté podľa tohto vynálezu na priame spaľovanie v spaľovacej komore ohrievača, a pritom veľkosť jeho čiastočiek je z 80* menšia ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500). Uhlie horí krátkym, jasným plamefíom ako vykurovací olej 2. triedy alebo prírodný plyn. Spaľovanie uhlíka je podstatne rýchlejšie a dosahuje >99*. pričom strata suchého spal inového plynu je <6*, v porovnaní b 96* spaľovania a 9* stratou suchého spalinového plynu v prípade rozomletého uhlia spaľovaného v systéme plytkého vírivého lOžka, kde uvedené rozomleté uhlie má veľkosť čiastočiek 75 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 200).
2u_Ekologicky čisté uhoľné palivo na kúrenie v ohrievačoch. Jemne mleté uhoľné palivo a jemne mleté vápencové prečisťovacie činidlo (napríklad vápenec alebo zmes vápenca a zásaditého oxidu) sú mleté podľa tohto vynálezu na priame spaľovanie v spaľovacej komore ohrievača, pričom veľkosť čiastočiek mletého uhlia je z 90* menšia ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500) a čiastočky vápenca sú umleté z 90* na veľkosť menšiu ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 15* na veľkosť menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500). Uhlie horí ako vykurovací olej 2. triedy, pričom spoľovanie uhlíka je >99*. strata suchého spalinového plynu je <6% a vápenec prečistením odstraňuje >95* SO2 a ΝΟχ.
3. Ekologicky čisté uhoľné palivo na kúrenie v plynových turbínach. Jemne mleté uhlie a jemne mleté vápencové prečiBťovacie činidlo sú zvlášť mleté podľa tohto vynálezu na priame spaľovanie v systéme plynovej turbíny, pričom uhlie a vápenec sú mleté z 90* na veľkosť menšiu ako 30 um (oznčenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 35* na veľkosť menšiu ako 10 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 2 000) a z toho 15* na veľkosť menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500). Uhlie horí ako vykurovací olej 2. triedy. vápenec prečistením odstraňuje >95* SOz a NOx .
4. Ekologicky čisté uhoľné palivo použiteľné v procesoch splynovania. Jemne mlete uhlie a jemne mleté vápencové prečisťovacie činidlo su zvlášť mlete podľa tohto vynálezu na spaľovanie s kyslíkom vo vysokotlakovej komore na splynovanie uhlia b cieľom generovať plyn so strednou hodnotou BTU (t.j. britská tepelná jednotka), pričom čiastočky paliva a prečisťovacie činidlo sú mleté z 80* na veľkosť menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500). z toho 25* na veľkosť menšiu ako 20 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 875). Výsledný plyn so strednou hodnotou BTU môže byť využitý ako palivo do spaľovacej turbíny, môže slúžiť ako palivový vstup palivového článku, alebo môže byť použitý ako medziprodukt pri výrobe tekutých palív (napríklad metanolu, benzínu, motorovej nafty) alebo ako chemický východiskový materiál. V porovnaní s hrubším uhlím poskytuje jemne mleté uhlie rýchlejšie spaľovacie pomery, a výsledok toho je zvýšená výkonosť splynovača.
5·. Ekologicky_fiialé_nastavované_palivo: uhlie/plvn.
Čiastočky zložiek pevných látok palivovej zmesi obsahujúce prírodný plyn, jemne mleté uhlie a jemne mletý vápenec eú zvlášť mleté podľa tohto vynálezu z 90* na veľkosť menšiu ako 32 um (označenie veľkosti podľa oka sita je 500). z toho 15* na veľkosť menšiu ako 5 um (oko sita má označenie 4
500). V porovnaní s Čistým prírodným plynom táto palivová zmes znižuje náklady na kogenerovanie a kombinovane obežne generovanie elektrického prúdu.
6. Ekologicky čisté nastavované palivo : Uhlie/olei.
Zmes paliva b obsahom síry, ktorá sa skladá z tekutého paliva s obsahom síry, jemne mletého uhlia a jemne mletého vápencového prečisťovacieho Činidla má čiastočky svojich zložiek tuhých látok zvlášť mleté podľa tohto vynálezu z 90% na veľkosť menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500), z toho 15% na veľkosť menšiu ako 5 um (oko sita má označenie 4 500), pričom obe zložky tuhých látok sú pri mletí chemicky upravené priamo v mlecom zariadení. Povrchová úprava umožňuje vyššiu koncentráciu tuhých látok (až do 70%) v tekutej palivovej zmesi (s prijateľnými reologickými vlastnosťmi), ako by to bylo možné pri iných podmienkach.
7, Ekologicky čisté tekuté palivo : Ťažký olei. Tekuté palivo s obsahom síry je zmiešané b Čiastočkami jemne mletého vápencového prečisťovacieho činidla mletými podľa tohto vynálezu z 90% na veľkosť menšiu ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 20% na veľkosť menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4500), pričom obe zložky tuhých látok sú pri mletí chemicky upravené priamo v mlecom zariadení. V zmesi 8a dajú použiť lacné vykurovacie oleje s obsahom síry, mazuty, zvyškové oleje a ťažké karbóny a výsledok spaľovania je lacné teplo a/alebo elektrický prúd z priamo vykurovaných ohrievačov alebo z kombinovaných obežných generátorov elektrického prúdu, zatiaľ čo priamo v zariadení je umožnené odstraňovať
90% SOz a NOx .
ÍL_Ekologicky čiBté_kalové_palivo_í_Uhli e/voda. V prípade kalového paliva, ktoré obsahuje zmes uhlia a vody je uhlie a vápencové prečisťovacle činidlo zvlášť mleté podľa tohto vynálezu z 90% na veľkosť čiastočiek menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500), z toho 15% na veľkosť menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500), pričom povrch palivovej zložky je chemicky upravený pri mletí priamo v mlecom zariadení. Toto kalové palivo z uhlia/vody vykazuje stále plamene a poskytuje rýchle spaľovacie pomery, je stále pri skladovaní a umožňuje nasýtenie uhlím až do 80*. Jemne mletý vápenec umožňuje prečisťovacie odstraňovanie SOz a NOx priamo v spaľovacom zariadení pri spaľovaní. Vzhľadom na vysoký obsah uhlia a ľahké použitie môže byť také kalové palivo z uhlia/vody využité na prepravovanie uhlia potrubím, riečnými nákladnými člnmi alebo námornými tankérmi. Také tekuté kalové palivo z uhlia/vody vykazuje úspory pri mletí, manipulácii a preprave v porovnaní so zvyčajne používaným kusovým uhlím.
2-.· Riadgnie_Obsahu_SO?/NO* : Kombinácia_spaľovania s tvorením karbidu vápnika. Uhlie a vápenec sú mleté podľa tohto vynálezu na priamy prísun do spaľovacej komory ohrievača, pričom ako uhlie, tak aj vápenec sú mleté zo 70* až 90* na veľkosť čiastočiek menšiu ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 20* až 70* na veľkosť čiastočiek menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500), následne sú obe zložky zmesi zmiešané v molárnom pomere uhlie vápenec = 4 1 a potom sú injektované do spaľovacej komory ohrievača. Karbid vápnika sa v spaľovacej komore tvorí pri teplote plameňa 2 920°F až 3 350” F (tj. 1 604 £ až 1843 £), a na takto vytvorený karbid vápnika sa viažu oxidy síry a oxidy dusíka. SO? je redukovaný karbidom vápnika na sírnik vápenatý (CaS) a NOx je redukovaný na dusík (Nz ) s prečisťovacim účinkom 90* až 99*. Vytvorené čiastočky môžu byť zachycované v smere prúdenia spalinového plynu v odlučovačom íiltri. pričom je značne znížená (nebo odstránená) potreba prečisťovania výstupných epalinových plynou zvlhčovaním v Bmere ich prúdenia.
-Riadenie obsahu_SO?/NO*: Kombinácia spaľovania a recirfculácie. Odstraňovanie SOz a NOx, ktoré sa tvoria pri spaľovaní palív s obsahom síry, je urobené spaľovaním paliva s jemne mletým vápencovým prečisťovacim činidlom, kde obe zložky spaľovanej zmeBi sú zvlášť mleté podľa tohto vynálezu z 80* na takú veľkosť čiastočiek, ktorá je menšia ako 20* um *
(označenie podľa veľkosti oka sita je 875), τ toho 20* na veľkosť menšiu ako 10* (označenie podľa veľkosti oka sita je 2 000), takže palivové plyny môžu cirkulovať pri teplote 1600® F (t.j. 87io c) tak, aby bolo dokončené prečisťovanie pred vstupom spal inových plynov do zberača prachového odlučovača. S uplatnením uvedenej veľkosti čiastočiek sú SOz a ΝΟχ absorbované z >99*.
LL_Riadenie obsahu SO?/NO»: Kombinácia_spaľovania a hvdratácie. Odstraňovanie SOz a N0x, ktoré Ba tvoria pri Bpaľovanl palív s obsahom síry, je robené spaľovaním paliva s jemne mletým vápencovým prečišťovacím činidlom, kde obe zložky spaľovanej zmesi sú mleté podľa tohto vynálezu z 80* na takú veľkosť čiastočiek, ktorá je menšia ako 20 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 875), z toho 20* na veľkosť menšiu ako 10* (označenie podľa veľkosti oka sita je 2 000), a ďalej je vykonané úpravou výsledných spalinových plynov na základe rozprašovania jemných kvapičiek vody, aby prečišťovacie činidla boli ďalej aktivizované a aby úroveň teploty spalinových plynov bola v rozsahu od 1 400® F do 1 800® F (t j od 760® C do 982® C) pred vstupom týchto spalinových plynov do zberača prachového odlučovača. Rozprašovanie veľmi jemných kvapičiek vody stlačeným vzduchom mení pálené vápno (oxid vápenatý, CaO) prítomné vo spalinových plynoch na hasené vápno [hydroxid vápenatý, CafOH);], ktoré pohlcuje všetky zvyškové SQz a NOx. Uvedený spôsob absorbuje >99* SQz a NOx.
L2L.-Riadenie.obsahu_SO?/NO» : Iniektovanie abBorPčného činidla. Alternatíva ku kombinácii spaľovania jemne mletého uhlia s jemne mletým vápencovým prečišťovacím činidlom môže byť injektovanie absorpčného činidla do horúcich plynov, ktoré viria nad spaľovacou zónou. V prípade absorpčného činidla určeného na toto injektovanie sú čiastočky jemne mletého vápencového prečisťovacieho činidla mleté z 80* na veľkosť menšiu ako 20 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 875), z toho 20* na veľkosť menšiu ako 10 um (označenie podľa veľkoeti oka sita je 2 000). Účinok absorbovania môže byť ďalej zdokonalený pridaním jemne mletého íerozinku alebo jemne mletého oxidu železitého. Uvedený epÔBob absorbuje >96* SO2 a NOx .
13. Riadenie obsahu_NOx J_Opätovné-horenie. Ako alternatíva spôsobu riadenia obsahu NOx je jemne mleté uhlie v množstve, ktoré je vyššie ako 20* celkovej hmotnosti použitého paliva, mletého podľa tohto vynálezu z 80* na veľkosť CiastoCiek menšiu ako veľkosti oka Bitá je 500) a bezprostredne nad epaľovacou um (označenie podľa následne je injektované zónou, aby bolo vyvolané opätovné horenie, ktoré vytvára zónu nedostatku kyslíka, a tým eú znemožnené úniky emisií zvyškového NOx.
14. Vylepšené cementové slinky. Materiály na výrobu cementových slinkov ínapr. vápenec,íly, horniny/krémičitany, železná ruda a ďalšie prímesi) sú mleté podľa prihlasovaného vynálezu z 90* na veľkosť CiastoCiek menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500), z toho 15% na veľkosť CiaBtoCiek menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500), zmiešané a vypálené vo vypaľovacej peci na cementové slinky. Slinky vyrobené zo superjemných a ultrajemných CiastoCiek horninových zložiek, ktoré boli uvedené v predchádzajúcom texte, majú vyššiu a podstatne súdržnejšiu kvalitu ako slinky vyrobené bez uvedenej prípravy svojich reaktaCných zložiek.
15. Vylepšené cementy. Povrchy CiastoCiek cementu sú chemicky upravované priamo pri mletí v mlecom zariadení podľa tohto vynálezu. Povrchová úprava jemne mletého cementu zdokonaľuje pevnosť a podporuje rýchlejší vývoj konečných fyzikálnych vlastností betónovej zmesi.
16. Zdokonalená príprava cementu. Zmenšovanie veľkosti cementových slinkov Ba robí tak, že tento cementový medziprodukt podstupuje mletie podľa tohto vynálezu z 90* na veľkosť Čiastočiek menšiu ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 20* na veľkosť CiastoCiek menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500) a z uvedených 20* ďalšie 10* na veľkosť Čiastočiek menšiu ako 2 um. Cement so superjemnými a ultrajemnými CiastoCkami, ktorých veľkosť bola práve špecifikovaná, vykazuje vyššiu pevnosť, vynikajúcu odolnosť proti stárnutiu a rýchlejšie vytvrdzovanie v betónových zmesiach.
17. Nové sioženís betónových zmesi. Sopečné sklá (napr. sopečný puzolán, popol, tuf alebo ryolit) môže byť spracované na jemne mleté sklo. Napríklad ryolit je podrobený mletiu podľa tohto vynálezu z 80* na veľkosť čiastočiek menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500) , z toho 20* na veľkosť čiastočiek menéiu ako 10 um (podľa veľkosti oka sita je označenie veľkosti 2 000) . Keď je také jemne mleté sopečné sklo pou2ité pri príprave zloženia cementových zmesí, získava takto obohatený betón veľmi rýchlu pevnosť a rýchlu vytvrdzovateľnosť.
pričom získava viac. ustálenie v tlaku 4 i 000 psi (27,58 MPa) aj
Lietajúci popolček. ktorý je známy ako vedľajší
e1ektrárenský produkt, môže byť jemne mletý podľa
prihlasovaného vynálezu a využitý pri príprave veľmi pevných
betónových zmesí, kde je • pridávaný do takých zmesí spolu
s portlandským cementom, jemným práškom oxidu kremičitého (pripraveného hydrolýzou v plameni) a vhodnými agregátmi, a toho výsledok je betón s hodnotou ustálenia v tlaku od 17 000 do 20 000 psi (tj. od 117,215 MPa do 137,9 MPa). Výsledok vylepšenia lietavého popolčeka na prvotriedny jemne mletý produkt by mal byť zníženie nákladov na výrobu elektrického prúdu.
18, Recvklácia betónu. Použitý betón je podľa tohto vynálezu premenený na jemne mletú recyklovanú betónovú zmeB mletím na takú veľkosť čiastočiek, ktorá je prijateľná na využitie pri príprave nových betónových zmesí v kombinácii s čerstvým cementom ako prídavným Bpojivom. Schopnosť recyklovať už použitý betón priamo na stavenisku prináša významné materiálne úspory, ďalej úspory spojene s dopravou, manipuláciou a vykonanou prácou.
ϋ_Nové stavebné materiály. Po rozomletí je urobené zmenšovanie veľkosti čiastočiek granita, kremeňa, wolastonita alebo iných tvrdých kremičitanov a vyvrelých hornín mletím podľa prihlasovaného vynálezu z 90* na veľkosť
- 48 čiastočiek menBiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500), z toho 20% na veľkosť čiastočiek menBiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500), a potom bú také produkty podrobené reakcii so spojivom, aby boli
Vyrobky pripravene z jemne mletých pevnosť a lepBie hodnoty ďalších to v prípade zvyčajných ako sú malty, tehly.
než je získané nove materiály, hornín vykazujú väčšiu fyzikálnych vlastnosti, výrobkov stavebného priemyslu, tvarovky, dlaždice a panely.
Betónové zmesi s vysokou pevnosťou, do ktorých sa pridávajú prísady veľmi jemne mletého oxidu kremičitého (pripraveného hydroiyzou v plameni) a lietavého popolčeka vykazujú vysokú ustrnutosť v tlaku, ale nedostatočnú tvárnoBť, stávajú sa krehké a majú zníženú pevnosť v strihu. Nahradenie týchto bežných agregátov použitých v týchto zmesiach jemne mletou horninou, ktorá je pripravená podľa prihlasovaného vynálezu. prekonáva uvedené nedostatky a poskytuje veľmi pevný betón s vysokou ustrnutosťou v tlaku a vysokou pevnosťou v strihu.
20, Nove izolačné materiály. Pórovité betónové peny vyrobené z jemne mletého ryolitu alebo iných sopečných skiel obsahujú uzavreté pórové Štruktúry, ktoré v týchto horninách existujú v dôsledku zadržania sopečných plynových bubliniek. Také peny vykazujú vysoké izolačné hodnoty a prídavnú Štrukturálnu pevnosť [k hodnotám 30 až 40 a tlakovej pevnosti do * 2 000 psi (tj. 13,79 MPa)]. Okrem toho, že sú úplne ohňovzdorné, sú ryolit-pórovité betónové penové zmesi výborné teplotné a zvukové izolačné hmoty a taktiež majú dobrú schopnosť vstrebávať nárazy. Také lacné peny môžu nahradiť nákladné polyuretánové penové izolačné hmoty, ktoré keď sú vystavené ohňu, uvoľňujú jedovaté plyny (napríklad kyanovodík). Také peny môžu takisto znížiť potrebu oceľových výstuží vo výškových Štruktúrach, môžu byť použité na stavbu lacných izolovaných skadlsk a môžu slúžiť ako základy na podložie ciest, a tým bude zaistené zníženie nákladov na údržbu súvisiacu s poškodením ciest v dôsledku teplotných výkyvov.
21, Výroba karbidu železa a hubovitého železa. S cieľom premeniť železo na prášok karbidu železa je suchá železná ruda mletá podľa tohto vynálezu na jemne mletý produkt majúci veľkosť čiastočiek z 90% menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500). z toho 15* menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500). Jemne mletá železná ruda je zmiešaná s jemne mletým uhlím, ktoré ma veľkosť čiastočiek z 90* menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500), z toho 15* menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500) a potom je zmes dodaná do redukčnej pece, kde je získaný karbid železa. Výsledok premeny železnej rudy na karbid železa v blízkosti ťažobného zdroje je produkt s podstatne vyšším obsahom železa (FezC s 93,22* Fe proti FezOs s 69,94* Fe), a tým sú trh. Karbid železa je priamo v elektrických peciach, kde znížené náklady na prepravu na využiteľný pri výrobe ocele v prípade malých oceliarni slúži ako náhrada odpadnej ocele, protože dovoľuje obísť nákladný krok redukcie peletizovanej železnej rudy vo vysokej peci.
S cieľom premeniť železnú rudu na hubovité železo je suchá železná ruda mletá podľa tohto vynálezu na jemne mletý produkt, ktorý má veľkosť čiastočiek z 60* menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka Bitá je 500). Jemne mletá železná ruda je spracovaná v redukčnej peci so splynovaným uhlím pripraveným z jemne mletého uhlia a kyslíka. Výsledné hubovité železo je syntetické odpadové železo, ktoré je využiteľné pri nahradzovaní odpadového železa na výrobu ocele v elektrických peciach malých oceliarní.
22. Jemne mleté uhlie do šachtových pecí. Jemne mleté uhlie mleté podľa tohto vynálezu z 80* na veľkosť čiastočiek menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 500) môže byť použité priamo v bežných šachtových peciach na redukovanie železnej rudy dodaním takého jemne mletého uhlia do výfučne uvedenej pece. Na viac ako 40* koksu a celý prírodný plyn použitý ako prídavné palivo v takom procese môže byť uplatnená náhrada v podobe lacného, jemne mletého uhlia s vysokým obsahom síry, pričom síra pochádzajúca z takého uhlia je zachycovaná v etruské vznikajúcej v tejto Šachtovej peci. Dodaním jemne mletého uhlia a kyslíka do šachtovej pece pri vykonávaní redukčného procesu môže byť až 90* koksu nahradené jemne mletým uhlím s vysokým obsahom Blry pripraveným podľa prihlasovaného vynálezu, a výsledok toho je lacnejšia výroba ocele.
23. Získávanie strategických kovov. Na zaklade toho, Že sú k dispozícii lacné rudy, ktoré sú mleté podľa tohto vynálezu, a lacný vodík ako produkt splynovania jemne mletého uhlia s vysokým obsahom síry, existuje možnosť získavať strategické kovy (mangán, nikel, kobalt, cín, titán, chróm, molybdén, wolírám a vanád) z ich podradných rúd. Podradné rudy strategických kovov sú mleté podľa tohto vynálezu z 90* na veľkosť čiastočiek menšiu ako 30 um (označenie veľkosti podľa oka Bitá je 525). Tieto jemne mleté prášky prichádzajú v redukčnej peci do styku s vodíkom a v dôsledku toho sú uvoľňované čiastočky strategických kovov, ktoré môžu byť oddeľováné účinkom gravitácie z nežiadúcej rudnej hlušiny.
2ŕL-Vvtrieďovanie_drahých kovov za sucha. Pri vytrieďovaní drahých kovov z usadeného ílu obsahujúceho rýžovištnú zeminu, čierne piesky alebo ich koncentráty a pri získavam týchto kovov z tažko taviteľných rúd môže byť použité zmenšovanie veľkosti čiastočiek uvedených materiálov, ktoré sa robí podľa prihlasovaného vynálezu. Vykonávanie tejto činnosti za sucha prináša úspory súvisiace s použitím vody a so zavedením recirkulácie vody a výsledok toho je zníženie nákladov v procese získavania drahých kovov, a to najmä v prípade usadenín nachádzajúcich sa v oblastiach typických svojim suchým podnebím.
25. Uvoľňovanie zlata a Platiny z rúd. Pri uvoľňovaní elementárneho zlata z tvrdého kremeňa alebo kremičitých rúd a uvoľňovaní platiny zo zapuzdrených magnetitových hrudiek môže byť použité zmenšovanie veľkosti čiastočiek uvedených materiálov urobené podľa prihlasovaného materiálu. Získané zlato môže byť zušľachtené vyplavením alebo chemickým vylúhovaním a platina môže byť zušľachtená magnetickým *
triedením za sucha.
26. Výroba vodíka. Uhlie a vápenec sú zvla&ť mlete podľa tohto vynálezu na spaľovanie s kyslíkom za prítomnosti vody vo vysokotlakovej komore na splynovanie, aby bola vyprodukovaná zmes oxidu uhoľnatého (CO) a vodíka i H.·» ) , pričom čiastočky uhlia sú mleté z 80* na veľkosť menšiu ako 32 um (označenie podľa veľkoBti oka sita je 525), z toho 25* na veľkosť menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500). Použitie jemne mletého uhlia skracuje čas, v ktorom reakcia prebieha, a umožňuje lepšie riadenie tejto reakcie, a proto náklady na výrobu vodíka sú v tomto prípade nižší, ako je to v prípade použitia väčších čiastočiek dodávaného zásobného uhlia. To, čo bylo práve uvedené, predstavuje jeden z nej lacnejších spôsobov výroby vodíka.
27. Čistenie spalinového pivnú Pre turbíny s priamym spaľovaním uhlia. Spal inové plyny pre turbíny s priamym spaľovaním uhlia, ktoré spaľujú Čiastočky majúce veľkosť 75 um (označenie podľa oka sita je 200), prechádzajú vodorovne cez otočné polopriepustné prostriedky podľa tohto vynálezu. Tieto polopriepustné prostriedky predstavuje sústava, ktorá obsahuje otočné sito umiestené medzi spaľovacím priestorom a turbínou, pričom pod otočným sitom sa nachádza odlučovač. Väčšina horúcich, roztavených čiastočiek popolčeka vytvorených z uhlia je odstraňovaná z prúdu plynu, a to je doprovádzané zanedbateľnou stratou tlaku a nepatrným znížením teploty. pričom veľkosť čiastočiek popola zostávajúceho v prúde plynu je takto zmenšená, takže nedochádza k poškodzovaniu lopatiek alebo listov turbíny. Podobne môžu byť otočné polopriepustné prostriedky použité v prípade prečisťovania epalivnových plynov, kde do prúdu horúcich plynov sú injektované upravovače popolčeka alebo absorpčné činidlá pohlcujúce síru a alkálie, aby sa predišlo erózii a korodovaniu plynovej turbíny a aby boli eplnené emisné normy ochrany Životného prostredia. Účinnosť takého prečisťovania môže byť posilnená prídavným použitím odstredivého vypudzovacieho ventilátora.
ktorý plní funkciu ďalšieho prečisťovania po prechode horúcich plynov cez uvedené otočné polopriepustne proetriedky.
28. Prečisťovanie spalinových plynov v prípade spaľovača s tlakovým__vírivým_lôžkom. Spal inove plyny odvádzané zo spaľovača s tlakovým vírivým lôžkom, ktoré obsahujú popolček a čiastočky alkalií, sú prečisťované tak, že horúcim plynom je umožnený prechod cez zostavu obsahujúcu otočné polopriepustné prostriedky podľa prihlasovaného vynálezu pred tým, ako vstúpia do plynovej turbíny, a tým je eliminovaná potreba inštalovať nákladné a krehké keramické priečne priechodné filtre. Účinnosť takého prečisťovania môže byť posilnená použitím odstredivého vypudzovacieho ventilátora, ktorý je umiestený za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdu plynu, aby boli z prúdu horúceho plynu odstránené zwySne čiastočky tuhých látok.
2S,-£r.ečigťgyaxils_spalinových Plynov v prípade ohrievačov vykurovaných uhlím. Otočné polopriepustné prostriedky podľa tohto vynálezu sú vyrobené z wolírámu a sú umiestené vodorovne v spaľovacej komore v zóne vedenia ohrievačových rúr ohrievača vykurovaného uhlím, ktorého čiastočky sú mleté na veľkosť 75 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 200). Otočné polopriepustné prostriedky odrážajú väčšie žeravé čiastočky späť a udržujú ich v spaľovacej komore dOBť dlho na to, aby preniesli zvyšné teplo na ohrievačové rúrky, takže spaľovanie uhlíka je zvýšené až na 99%, pričom strata suchých spalinových plynov je znížená pod 8%.
3-0, Výroba karbidu vápnika. Vápenec a uhlie sú zvláéť mleté podľa tohto vynálezu z 80% na veľkosť čiastočiek menšiu ako 30 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 525), z toho 20% a 60% na veľkosť čiastočiek menšiu ako 5 um (označenie podľa veľkosti oka sita je 4 500) . Jemne mleté uhlie horí plameňom v cyklônovom spaľovači a jeho teplota je udržovaná v rozmedzí od 2 920° F do 3 350° F (tj. od 1 604° C do 1 843°C). Jemne mletý vápenec a jemne mleté uhlie sú zmiešané v molekulovom pomere vápenec uhlie =1 : 4, a po tom nasleduje dodanie tejto zmesi do spaľovacej zóny. kde sa tvorí karbid vápnika. Tatko vytvorený karbid vápnika je odvádzaný prúdom vzduchu do potrubnej sústavy, v ktorej sú výsledné produkty reakcie ochladené na 300°F (t j. 149°'ľ), a potom je práškový karbid vápnika oddelený z unášajúceho prúdu vzduchu vo vírivom odprašovači.
Predcházajúci opis uvádza na základe príkladu, avšak neobmedzujúcom, uprednostňované vytvorenie tohto vynálezu. Skúseným odborníkom v tejto oblasti techniky sa budú vybavovať varianty, ktoré sú porovnateľné s opísanými riešeniami. Také varianty, modifikácie a porovnateľné riešenia sú pokryté rozsahom tohto vynálezu vymedzeným s väčšou konkétnosťou v nasledujúcich patentových nárokoch, ktorých výklad je zameraný na uplatnenie výhod všetkých rovnocenných riešení, na ktoré tento vynález dáva plné právo.

Claims (61)

1. Spôsob mletia tuhých látok za sucha. v y z n a č u j ú c i sa t ý m, Se obsahuje kroky: riadene unafeanie čiastočiek tuhých látok všeobecne smerom hore do vírivej mlecej zóny: a mletie smerom nahor unášaných čiastočiek tuhých látok vo vírivej mlecej zóne počas prechodu časti čiastočiek touto vírivou mlecou zónou, kde tato vírivá mlecia zóna obsahuje, prinajmenšom jeden, zvisle za sebou umiestený vírivý mlecí stupeň, v ktorom prechádzajú čiastočky smerom hore cez, prinajmenšom jeden, otočný polopriepustný prostriedok a cez prstencovú medzeru vymedzenú stálou doskou s plochým povrchom, ktorá má v sebe vytvorený kruhový otvor, a otočným kotúčom bez otvorov, ktorý je otočné umiestený v uvedenom kruhovom otvore.
Spôsob tým, uvedené prechod
Bito.
podľa nároku 1, vyznačujúci sa Se krok prechodu čiastočiek smerom hore cez otočné polopriepustné prostriedky zahrnuje čiastočiek cez zostavu, která obsahuje otočné
3. Spôsob podľa nároku 2, vyznačujúci sa tým, Se krok prechodu čiastočiek cez uvedené otočné sito zahrnuje prechod čiastočiek cez sito, ktoré nie je hrubšie než sito s označením podľa veľkosti oka sita 2,5.
4. Spôsob podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, Se sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 2.5 do 60.
5. Spôsob podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, Se sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 4 do 10.
6. Spôsob podľa nároku i, vyznačujúci sa tým, že krok prechodu čiastočiek cez prstencovú medzeru zahrnuje prechod čiastočiek prstencovou medzerou, ktorá má Šírku od 0,5 palca do 6 palcov í i, 27 cm až 15,24 cm).
7. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa t ý m, že v každom stupni prechádzajú čiastočky cez otočné polopriepustné prostriedky a následne cez uvedenú prstencovú medzeru.
8. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ďalej obsahuje krok vonkajšieho recykiovania, ktoré je vykonávané na základe umiestenia otočného odstredivého vypudzovacieho ventilátora za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere pohybu prúdu pracovného plynu a vytvorenia recyklovacieho kanalu, do ktorého vstupujú čiastočky po vypudení z otočného vypudzovacieho ventilátora a ktorý má svoj výstupný otvor pod prinajmenšom jedným vírivým mlecím stupňom.
9. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ďalej obsahuje krok odvedenia čiastočiek nachádzajúcich sa nad mlecou zónou.
10. Spôsob podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že na vykonanie kroku odvedenia čiastočiek je nad prinajmenšom jedným mlecím stupHom, v smere pohybu prúdu plynu, umiestený prinajmenšom jeden otočný odstredivý vypudzovací ventilátor.
11. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ďalej obsahuje krok počiatečného mletia tuhých Čiastočiek na jemné čiastočky pred riadeným nadnáSanlm jemných čiastočiek do vírivej mlecej zóny.
12. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že ďalej obsahuje krok počiatočného hrubého a jemného mletia vykonávaný tak, že tuhé látky prisunovane do komory sú nadnášané nahor smerujúcim prúdom vzduchu, a tým je vytvorené vírivé lôžko a vytvorenie riadeného vírenia v mlecích zónach vírivého lôžka b cieľom dosiahnúť samovoľné mletie.
13. Spôsob podľa nároku 12, vyznačujúci sa tým. že ďalej obsahuje krok vnútorného recyklovania vykonávaného na základe umiestenia otočných polopriepustných prostriedkov v počiatočnej zóne na hrubé mletie a otáčania týchto polopriepustných prostriedkov takou rýchlosťou, ktorá je dostatočná na zabránenie prechodu časti nadmerných čiastočiek cez uvedené otočné polopriepustné prostriedky, pričom uvedené nadmerne čiastočky sú vnútri zariadenia recyklované do počiatočnej zóny na hrubé mletie.
14. Spôsob podľa nároku 12, vyznačujúci Ba t ý m, že ďalej obsahuje krok recyklovania čiastočiek vonkajším vedením do vírivého lôžka.
15. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým. že využíva určitý počet vírivých mlecích stupňov a ďalej · zahrnuje krok recyklovania čiastočiek do predchádzajúceho stupňa vonkajším vedením.
16. Spôsob podľa nároku 9, vyznačujúci sa tým, že krok odvedenia čiastočiek zahrnuje odvádzanie čiastočiek v dvoch nad sebou umiestených odvádzaclch stupňoch na odvádzanie Čiastočiek, ktoré majú postupne menš i e rozmery.
17. Spôsob podľa nároku 12, vyznačujúci sa tým, že krok vytvorenia regulovaného vírenia zahrnuje využitie rotorov.
18. Spôsob podľa nároku 7, vyznačujúci sa t y m, že zahrnuje otáčanie otočných polopriepustnych prostriedkov a otočného kotúča na spoločnom hriadeli.
19. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že krok mletia prebieha v inertnej atmosfére za prítomnosti chemického činidla, aby bola urebená riadená úprava povrchu.
20. Postup úpravy spalinových plynov, z ktorých je odstraňovaný SO* a NOx, vyznačujúci sa tým. že obsahuje kroky:
mletie uhlia a vapenca zo 70% až 90% na veľkosť čiastočiek menšiu ako 30 um, z toho 20% až 70% na veľkosť čiastočiek menšiu ako 5 um, dodanie zmesi uvedeného mletého uhlia a mletého vapenca v molekulovom pomere prinajmenšom 4 : 1 do komory pri teplote medzi 2 850° F a 3 350° F ft.j. od 1 565.5°C do 1 843,3°C) s cieľom vytvoriť CaCz ; a zmiešanie vytvoreného CaCz so spalinovými plynmi s cieľom odstrániť Sox a NOx zo spalinových plynov vytvorením CaS a Nz.
21. Zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, ktoré obsahuje·: prostriedky na vytvorenie vírivej mlecej zóny majúce najmenej jeden, postupne zviBle na seba umiesťovaný vírivý mlecí Btupeň na mletie čiastočiek tuhých látok: a prostriedky na riadené unášanie čiastočiek tuhých látok všeobecne smerom nahor do vírivej mlecej zóny, vyznačujúce sa tým, že uvedený najmenej jeden vírivý mlecí stupeň obsahuje prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok a prostriedky vytvárajúce prstencovú medzeru vzájomným konštrukčným vzťahom stálej dosky s plochým povrchom, ktorá má v sebe kruhový otvor, a otočného kruhového kotúča bez otvorov *
a Že otočné polopriepustné prostriedky a prstencová medzera sú konštrukčne riešené tak. aby prepustili čaeť hore unášaných čiastočiek, a t ý m. že každý vírivý mlecí stupeň obsahuje otočný vypudzovacl ventilátor, ktorý je umiestený za otočnými polopriepustnymi prostriedkami v smere pohybu prúdu plynu a ktorý podľa veľkosti triedi nahor unášené čiastočky.
22. Zariadenie podľa nároku 2i, vyznačujúce sa tým, že otočné polopriepustné prostriedky majú zostavu obsahujúcu otočné sito.
23. Zariadenie podľa nároku 22. vyznačujúce sa tým, že otočné polopriepustné prostriedky obsahujú sito, ktoré nie je hrubšie než sito s označením podľa veľkosti oka sita 2.5.
24. Zariadenie podľa nároku 22, vyznačujúce sa t ý m, že sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 2,5 do 60.
25. Zariadenie podľa nároku 23, vyznačujúce sa tým, že Bito ma označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 4 do 10.
26. Zariadenie podľa nároku 21, vyznačujúce sa tým, že prstencová medzera má šírku od 0,5 palca do 6 palcov (t.j. od 12,7 mm do 152,4 mm).
27. Zariadenie podľa nároku 21, vyznačujúce sa t ý m, že každý stupeň obsahuje otočné polopriepustné prostriedky tvoriace prstencovú medzeru a odstredivý vypudzovacl ventilátor, ktorý je umiestený za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdenia plynu.
28. Zariadenie podľa nároku 21, vyznačujúce sa tým. že takisto má prostriedky na vnútorné recyklovanie obsahujúce prostriedky na otacanie uvedených polopriepustných prostriedkov takou rýchlosťou, ktorá je dostatočná na zabránenie prechodu časti nadmerných čiastočiek cez tieto prostriedky.
29. Zariadenie podľa nároku 28, vyznačujúce sa t ý m, že má takisto prostriedky na vonkajšie recyklovanie, ktoré obsahujú jednak otočný odstredivý vypudzovací ventilátor, ktorý je umiestený za otočnými polopriepustnými prostriedkami v smere prúdenia, a jednak recyklovací kanál. do ktorého vstupujú čiastočky po vypudení z otočnýho vypudzovacieho ventilátora a ktorý má svoj výstupný otvor pod prinajmenšom jedným vírivým mlecím stupňom.
30. Zariadenie podľa nároku 21, vyznačujúce sa t ý m, že ďalej obsahuje prostriedky na odvedenie čiastočiek nachádzajúcich sa nad mlecou zónou.
31. Zariadenie podľa nároku 30, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na odvádzanie čiastočiek obsahujú prostriedky na otáčanie prinajmenšom jedného, otočného, odstredivého vypudzovacieho ventilátora, ktorý je umiestený za prinajmenšom jedným, vírivým mlecím stupňom v smere prúdenia plynu.
32. Zariadenie podľa nároku 21. tým, že ďalej obsahuje mletie hrubých čiastočiek riadeným vznášaním jemných zóny.
vyznačujúce sa prostriedky na počiatočné na jemné čiastočky pred čiastočiek do vírivej mlecej
33. Zariadenie podľa nároku 31, vyznačujúce sa tým. že má takibto prostriedky na počiatočné mletie, ktoré obsahujú prostriedky na dodávanie tuhých látok do komory, prostriedky na vytvorenie vírivého lôžka z tuhých látok v komore, ako aj prostriedky na riadené prúdenie vzduchu smerom hore a prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia vo vírivom lôžku s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie.
34. Zariadenie podľa nároku 30, vyznačujúce sa tým, že ďalej obsahuje prostriedky na recykiovanie čiastočiek do vírivého lôžka vonkajším vedením.
35. Zariadenie podľa nároku 21, vyznačujúce sa tým, že obsahuje určitý počet mlecích stupňov a prostriedky na recykiovanie čiastočiek do predchádzajúceho stupňa vonkajším vedením.
36. Zariadenie podľa nároku 30, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na odvádzanie čiastočiek obsahujú prostriedky na odvádzanie čiastočiek vo dvoch, zvisle nad sebou umiestených odvádzaclch stupňoch s cieľom odvádzať čiastočky b postupne menšími rozmermi.
37. Zariadenie podľa nároku 33, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia obsahu j ú rotory.
38. Zariadenie podľa nároku 27, vyznačujúce sa tým, že obsahuje prostriedky na otáčanie otočných polopriepustných prostriedkov, otočného kotúča a otočného vypudzovacieho ventilátora na společnom hriadeli.
39. Spôsob mletia tuhých látok za sucha, vyznačujúci sa tým, že obsahuje kroky dodávania tuhých látok do komory, vytvorenia vírivého lôžka unášajúceho tuhé čiastočky vedením vzduchu v komore smerom hore a uvedenie vzduchu do pohybu smerom do strán, účinkom odstredivých síl v komore, aby čiastočky boli prinútené k pohybu smerom k obvodu komory, a v dôsledku toho má uvedené vírivé lôžko podobu širokého, voľne sa vznášajúceho prstenca, neBúceho čiastočky tuhých látok pri obvode komory. a vytvorenie riadeného vírenia vo vírivom lôžku s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie, počas ktorého nedochádza k priamym nárazom mechanických súčasti mlyna na tuhé látky v mlecej zóne širokého, voľne se vznášajúceho prstenca.
40. Spôsob podľa nároku 39, vyznačjuci sa tým, že ďalej obsahuje krok odvádzania čiastočiek nad vírivým lôžkom.
41. Spôsob mletia tuhých látok za sucha, vyznač u j úc i sa t ý m, že obsahuje kroky dodávania tuhých látok do komory, vytvorenia vírivého lôžka unášajúceho tuhé čiastočky vedením vzduchu v komre smerom hore, vytvorenie riadeného vírenia vo vírivom lôžku s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie, odvádzanie čiastočiek nad vírivým lôžkom a recyklovanie odvádzaných čiastočiek do vírivého lôžka.
42. Spôsob podľa nároku 40, vyznačujúci sa t ý m, že krok odvádzania čiastočiek zahrnuje otáčanie, prinajmenšom jedného, otočného, odstredivého vypudzovacieho ventilátora, ktorý je umiestený nad vírivým lôžkom v smere prúdenia plynu.
43. Spôsob podľa nároku 41, vyznačujúci sa tým, že krok recyklovania zahrnuje otáčanie odstredivého vypudzovacieho ventilátora, ktorý je umiestený nad vírivým lôžkom v smere prúdenia plynu, a vytvorenie recyklovacieho kanála, ktorý odvádza čiastočky od otáčajúceho sa ventilátora a ktorého výstupný otvor ústi do vírivého lôžka.
44. SpÔBob mletia tuhých látok za sucha, vyznač u j úc i sa t ý m, že obsahuje kroky dodávania tuhých látok do komory, vytvorenia vírivého lôžka tuhých
čiastočiek vedením vzduchu v vytvorenia riadeného vírenia vo dosiahnuť samovoľné mletie. a
komore smerom hore, drivom lôžku s cieľom a odvádzanie čiastočiek v dvoch, zvisle nad sebou umiestených odvádzaclch stupňoch s cieľom odvádzať čiastočky s postupne menšími rozmermi.
46. Spôsob podľa nároku 39, vyznačujúci sa tým, že mletie prebieha v inertnej atmosfére pri prítomnosti chemického činidla, aby bola vykonaná riadená úprava povrchu.
vyznáprost riedky tuhých látok vírivého lôžka prostriedky na
47. Zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, čujúce sa tým, že obsahuje tvoriace komoru, prostriedky na dodávanie do komory, prostriedky na vytvorenie unášajúceho tuhé čiastočky, ako aj vedenie vzduchu v komore smerom hore, prostriedky na generovanie odstredivých síl vytvárajúcich pohyb vzduchu smerom do strán v komore, aby Čiastočky boli prinútene k pohybu smerom k obvodu komory, a v dôsledku toho uvedené vírivé lôžka tvoria široký, voľne sa vznášajúci prstenec, a prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia v komore s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie, počas ktorého nedochádza k priamym nárazom mechanických súčastí mlyna na tuhé látky, širokého, voľne sa vznášajúceho prstenca mlecej zóny.
48. Zariadenie podľa nároku 47, vyznačujúce sa tým, že ďalej obsahuje prostriedky na odvádzanie čiastočiek nad vírivým lôžkom.
49. Zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, vyznačujúce sa tým, že obsahuje prostriedky tvoriace komoru, prostriedky na dodávanie tuhých látok do komory. prostriedky na vytvorenie vírivého lôžka unášajúceho tuhé čiastočky v komore, ako aj prostriedky na vedenie vzduchu v komore smerom hore a prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia vo vírivom lôžku s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie, proetriedky na odvádzanie čiastočiek nad vírivým lôžkom, a prostriedky na recyklovanie odvádzaných čiastočiek do vírivého lôžka.
50. Zariadenie podľa nároku 48, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na odvádzanie čiastočiek obsahujú prinajmenšom jeden otočný, odstredivý, vypudzovacl ventilátor, ktorý je umiestený nad vírivým lôžkom v smere prúdenia plynu.
51. Zariadenie podľa nároku 49, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na recyklovanie obsahujú otočný, odstredivý, vypudzovacl ventilátor, ktorý je umiestený nad vírivým lôžkom v smere prúdenia plynu, a recyklovací kanál, ktorý odvádza čiastočky od otáčajúceho sa ventilátora a ktorého výstupný otvor ÚBti do vírivého lôžka.
52. Zariadenie na mletie tuhých látok za sucha, vyznačujúce sa tým, že obsahuje prostriedky tvoriace komoru, proetriedky na dodávanie tuhých látok do komory, prostriedky na vytvorenie vírivého lôžka unášajúceho tuhé čiastočky v komore, ako aj prostriedky na vedenie vzduchu v komore smerom hore a prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia vo vírivom lôžku s cieľom dosiahnuť samovoľné mletie, prostriedky na odvádzanie čiastočiek nad vírivým lôžkom, obsahujúce prostriedky na plnenie zvislo nad sebou umiestených stupňov, z ktorých sú odvádzané čiastočky s postupne menšími rozmermi.
53. Zariadenie podľa nároku 47, vyznačujúce sa tým, že prostriedky na vytvorenie riadeného vírenia obsahu j ú rotory.
54. Spôsob vytrieďovania čiastočiek z prúdu plynu, vyznačujúci sa t ý m, že obsahuje kroky:
otáčanie, prinajmenšom jedného, polopriepustneho prostriedku, riadene vedenie, prinajmenšom jedného, prúdu plynu s čiastočkami tuhých látok cez, prinajmenšom jeden, otočný polopriepustný prostriedok, a odvedenie tých čiastočiek, ktoré neprešli cez, prinajmenšom jeden, otočný polopriepuetný prostriedok.
55. Spôsob podľa nároku 54, tým, že čiastočkami proBt. riedky vyznačujúci krok riadeného vedenia cez uvedené otočné.
obsahuje riadené vedenie prúdu plynu s polopriepust né prúdu plynu cez zostavu obsahujúcu otočné sito.
56. Spôsob podľa nároku 55, vyznačujúci sa tým, že krok riadeného vedenia prúdu plynu s čiastočkami cez uvedené otočné Bito zahrnuje riadené vedenie prúdu plynu s čiastočkami cez sito, ktoré nie je hrubšie než sito označené podľa veľkosti oka sita 2.5.
57. Spôsob podľa nároku 56, vyznačujúci sa tým. Že sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od Ξ.5 do 60.
58. Spôsob podľa nároku 56, tým, že sito má označenie rozsahu od 4 do 10.
vyznačujúci podľa veľkosti oka sita v
59. Zariadenie na vytrieďovanie čiastočiek v prúde plynu, vyznačujúce sa tým, že obsahuje prinajmenšom jeden otočný polopriepustný prostriedok, prostriedky na riadené vedenie prúdu plynu cez, prinajmenšom jeden, otočný polopriepustný prostriedok, prostriedky na odvádzanie čiastočiek, ktoré neprešli cez prinajmenšom jeden, otočný polopriepustný prostriedok, a prostriedky na odvádzanie čiastočiek, ktoré prešli cez otočné polopriepustné prostriedky, regulovaným vedením prúdu plynu cez odstredivý vypudzovacl ventilátor.
60. Zariadenie podľa nároku 59, vyznačujúce sa t Ý m, že prinajmenšom jeden. otočný polopriepustný prostriedok obsahuje zostavu,ktorá má otočné Bito.
61. Zariadenie podľa nároku 60, vyznačujúce sa tým, že otočné sito je sito, ktoré nie je hrubšie ako sito s označením podľa veľkosti oka sita 2,5.
62. Zariadenie podľa nároku 61, vyznačujúce sa tým, že sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 2,5 do 60.
63. Zariadenie podľa nároku 61. vyznačujúce sa tým, že sito má označenie podľa veľkosti oka sita v rozsahu od 4 do 10.
SK101497A 1997-07-24 1997-07-24 Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha SK101497A3 (sk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK101497A SK101497A3 (sk) 1997-07-24 1997-07-24 Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK101497A SK101497A3 (sk) 1997-07-24 1997-07-24 Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK101497A3 true SK101497A3 (sk) 1999-02-11

Family

ID=20434179

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK101497A SK101497A3 (sk) 1997-07-24 1997-07-24 Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha

Country Status (1)

Country Link
SK (1) SK101497A3 (sk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2140823C1 (ru) Способ и установка для сухого помола твердых веществ (варианты)
CN101952658B (zh) 将燃料提供到气化系统的方法
AU2002231533B2 (en) Enhancement of cement clinker yield
US20050051500A1 (en) Method and system for beneficiating gasification slag
US20100141013A1 (en) Coal burning methods &amp; apparatus
CN1817437A (zh) 调整循环式流化床反应系统固体循环量的方法和设备
WO2018082489A1 (zh) 分离反应粉磨机
US4277450A (en) Removal of sulfur dioxide from gas
CN1245489C (zh) 配制燃料的方法和装置
AU596064B2 (en) Method for improving solids distribution in a circulating fluidized bed system
CN106040393A (zh) 水射流粉碎系统
CN103611616A (zh) 石灰石制粉系统
EP0021558B1 (en) Method and apparatus for removing sulfur dioxide from gas
JPH02147692A (ja) 流動層ガス化方法及び流動層ガス化炉
SK101497A3 (sk) Spôsob a zariadenie na mletie tuhých látok za sucha
US5551357A (en) Method and system for recycling sorbent in a fluidized bed combustor
CN109569902A (zh) 涡机
JP4512967B2 (ja) 炉底灰循環装置及び流動層ボイラの運転方法
CN106521181B (zh) 一种旋浮铅冶炼方法及旋浮铅冶炼装置
CN106521068B (zh) 一种旋浮铁冶炼方法及旋浮铁冶炼装置
KR100500480B1 (ko) 고체의 건식 연삭 방법 및 장치
CN113181758A (zh) 一种石膏湿法烟气脱硫方法及系统
CN87104411A (zh) 发电厂粉煤灰空心玻璃微珠湿法分选系统
CN112143528A (zh) 一种钻井油基岩屑处理系统及处理方法
CN111203330A (zh) 涡机