PL83804B1 - - Google Patents

Download PDF

Info

Publication number
PL83804B1
PL83804B1 PL1973164313A PL16431373A PL83804B1 PL 83804 B1 PL83804 B1 PL 83804B1 PL 1973164313 A PL1973164313 A PL 1973164313A PL 16431373 A PL16431373 A PL 16431373A PL 83804 B1 PL83804 B1 PL 83804B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
connector
housing
female
sleeve
contact
Prior art date
Application number
PL1973164313A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Bunker Ramo Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bunker Ramo Corp filed Critical Bunker Ramo Corp
Publication of PL83804B1 publication Critical patent/PL83804B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/46Bases; Cases
    • H01R13/50Bases; Cases formed as an integral body
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/40Securing contact members in or to a base or case; Insulating of contact members
    • H01R13/42Securing in a demountable manner
    • H01R13/422Securing in resilient one-piece base or case, e.g. by friction; One-piece base or case formed with resilient locking means
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01RELECTRICALLY-CONDUCTIVE CONNECTIONS; STRUCTURAL ASSOCIATIONS OF A PLURALITY OF MUTUALLY-INSULATED ELECTRICAL CONNECTING ELEMENTS; COUPLING DEVICES; CURRENT COLLECTORS
    • H01R13/00Details of coupling devices of the kinds covered by groups H01R12/70 or H01R24/00 - H01R33/00
    • H01R13/64Means for preventing incorrect coupling

Landscapes

  • Connector Housings Or Holding Contact Members (AREA)
  • Coupling Device And Connection With Printed Circuit (AREA)

Description

Przedmiotem wynalazku jest zlacze elektryczne zapewniajace uszczelnienie w stosunku do otocze¬ nia wspólpracujacych styków elektrycznych i ich polaczen wraz iz usytuowanymi z tylu przewoda¬ mi wychodzacymi na zewnatrz ze zlacza, zwlasz¬ cza zlacze utworzone z czlonu gniazdowego i wspól¬ pracujacego z nim czlonu wtykowego, z których kazdy zapewnia uszczelnienie w swej czesci tylnej i które po polaczeniu czlonów zapewniaja równiez uszczelnienie od czola dla zabezpieczenia styków przed wilgocia i innymi wplywami warunków oto¬ czenia.
Dawniej zlacza takie mialy rózne konstrukcje, zaleznie od wymagan i warunków eksploatacji.
W jednym typie znanego zlacza, czlon gniazdowy i czlon wtykowy sa zlozone z wielu odizolowanych i oslonietych czesci. Jezeli pozadane jest wyjmo¬ wanie styków i polaczonych z nimi przewodów w kierunku do tylu, czlony zlacza zawieraja tylny pierscien uszczelniajacy, który czesto utworzony jest przez obwodowe sprezyste zeberka.
Ponadto czlony zlacza zawieraja jedna lub kilka, usytuowanych z przodu, wkladek dielektrycznych, przeznaczonych do ustalania polozenia styków i do tworzenia przedniego uszczelnienia przez oparcie czlonu wspólpracujacego z odpowiednia przednia wkladka. Stosuje sie ponadto rózne srodki mocu¬ jace, na przyklad pierscienie mocujace, do moco¬ wania ze soba róznych czesci w metalowej obudo¬ wie i do tworzenia zadanej konstrukcji.
Chociaz zlacza takie maja wiele zalet, wymaga¬ ja jednak stosowania wielu czesci i sa stosunkowo drogie w produkcji, a ponadto wymagaja wielu operacji produkcyjnych i montazowych. Ponadto zlacza takie wymagaja zwykle pierscienia sprzega¬ jacego lub innych srodków do zlaczenia wkladek przednich z soba dla utworzenia przedniego uszczel¬ nienia.
Chociaz produkowano i inne typy takich zlacz, o mniej skomplikowanej konstrukcji i przy uprosz¬ czonym wytwarzaniu, to nie zawsze zapewnialy one przedniego i tylnego uszczelnienia wyjmowal- nych styków.
Celem wynalazku jest usuniecie wad znanych rozwiazan a zadaniem jest konstruowanie zlacza z uszczelnieniem przednim i tylnym, umozliwia¬ jacego wyjmowanie styków w kierunku do tylu.
Zadanie to zostalo rozwiazane przez zlacze we¬ dlug wynalazku charakteryzujace sie tym, ze kaz¬ dy czlon zlacza ma jednoczesciowa, odlewana obu¬ dowe ze sprezystego materialu izolujacego, na przyklad iz syntetycznego kauczuku, i posiada ce¬ chy, które razem zapewniaja zarówno tylne jak i przednie uszczelnienie, gdy czlony te sa polaczo¬ ne, przy czym uszczelnienie tylne umozliwia rów¬ niez wyjmowanie styków w kierunku do tylu.
Obudowa jest wykonana z wglebieniem lub z wglebieniami, wokól których z tylu utworzonych jest wiele sprezystych zeberek, rozmieszczonych wzdluznie w odstepach od siebie w celu utworze- 83 804-nia ograniczonego kanalu w kazdym, wglebieniu.
Z przodu w kazdym wglebieniu usytuowane sa srodki do ustalenia polozenia styku i do uniemozli¬ wienia wciagniecia go przez sily wystepujace nor¬ malnie przy laczeniu lub rozlaczaniu zlacza", przy czym jednak istnieje mozliwosc wyciagniecia sty¬ ku w kierutiku -do tylu za pomoca wiekszej sily skierowanej do tylu.
Obudowa czlonu gniazdowego zawiera ponadto cienka, sprezysta, cylindryczna tuleje ze skiero¬ wana do wewnatrz, elastycznie rozciagliwa warga uszczelniajaca, uteytuowana obwodowo wokól cze¬ sci przedniej tulei. Obudowa czlonu wtykowego za¬ wiera natomiast czesc przednia z cylindryczna po¬ wierzchnia zewnetrzna, przeznaczona do teleskopo¬ wego laczenia z wymieniona tuleja, oraz usytuo¬ wany z tylu obwodowy rowek przeznaczony do uszczelniajacego polaczenia z warga czlonu gniaz¬ dowego w koncowym etapie laczenia obu czlo¬ nów zlacza.
Podczas laczenia czlonów zlacza, promieniowo rozciagliwa warga tulei czlonu gniazdowego slizga sie po cylindrycznej powierzchni zewnetrznej czesci przedniej czlonu wtykowego i nastepnie zaskakuje w usytuowany z tylu rowek. Zapewnia to szczel¬ ne polaczenie ze soba obu czlonów zlacza bez ko¬ niecznosci stosowania dodatkowych czesci sprzega¬ jacych.
Poniewaz obudowy obu czlonów zlacza sa jedno¬ czesciowe, rozlaczanie tych czlonów powoduje zwy¬ kle wytworzenie niewielkiego pocisnienia pomiedzy rozdzielanymi powierzchniami czolowymi tych czlo¬ nów, co korzystnie ogranicza szkodliwy wplyw chwilowych sil skierowanych do tylu na przewód.
Zlacze wedlug wynalazku ma szereg zalet. Zla¬ cze to jest stosunkowo tanie i wymaga stosunko¬ wo niewielu operacji wytwarzania i montowania.
Ponadto styki moga byc zaciskane na przewodach zewnetrznych i nastepnie montowane w otworach wglebien, po czym styki moga byc oddzielnie wyj¬ mowane w kierunku do tylu w celu dokonania konserwacji lub wymiany ich. Sprezystosc mate¬ rialu zastosowanego na obudowe umozliwia zastoso¬ wanie przednich i tylnych odsadzen oporowych, wykonanych w usytuowanym z przodu otworze kazdego wglebienia i zapewniajacych zamocowa¬ nie styku z mozliwoscia wyciagania go w kierun¬ ku ido tylu.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przy¬ kladzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia czlon gniazdowy i czlon wtykowy zla¬ cza w widoku perspektywicznym, fig. 2 — czlon gniazdowy w przekroju wzdluz linii 2-2 z fig. 1, fig. 3 — czlon gniazdowy w widoku z przodu, fig. 4 — czlon wtykowy w przekroju wzdluz linii 4-4 z fig. 1, fig. 5 — czlon wtykowy z widoku z przo¬ du, fig. 6 — czesci czlonu gniazdowego i czlonu wtykowego w przekroju i w powiekszeniu, a fig. 7 — polaczone ze soba czlon gniazdowy i czlon wty¬ kowy zlacza w przekroju.
Kazdy z czlonów zlacza 10 zawiera jednoczescio¬ wa obudowe ze sprezystego materialu izolujacego, na przyklad z kauczuku syntetycznego. W czlonie gniazdowym 11, przedstawionym na fig. 1-3 obu¬ dowa 14 zawiera powierzchnie czolowa 16 i po- 804 4 ¦ t wierzchnie Vlna 18 oraz wglebienia" SQr W wgle bieniach 20 osadzone sa styki gniazdowi ?2Z, kióie sa zacisniete na przewodach tylnych' 24. wychodza¬ cych z tylu z obudowy 14. Podoicie czljcrn- wtyko- wy 12"zawiera izolujaca obudowe 26 z powierzch¬ nia czolowa 28 i powierzchnia tylna 30, przy czym w obudowie tej wykonane sa wglebienia 32 dla styków wtykowych 34, które sa ^ac^one z prze¬ wodami 36. ;f||^V^^ Jak przedstawiono na fig. 2, 40Et%g|jRenia 2fr i 32 w obu czlonach zlacza rozciaj^allflgyzdluznie pomiedzy powierzchnia czolowa a fro^lftrzehnia tyl¬ na umozliwiajac polaczenie styków i wprowadzenie przewodów dolaczonych do styków. Kazde wglebie- nie 20 czlonu gniazdowego 11 z^#erar potwór 38 dochodzacy do powierzchni czolowof 16 r polaczo¬ ny z tylu z kanalem 40 utworzo^jltó #zea $e1i>erka sprezyste 42 rozmieszczone wzdluznego kanalu. Jak pokazano na fig. 2 styki 22 moga b^ róznej wiel- kosci i normalnie ich maksymalna srednica 44 jest wieksza niz srednica 46 przewodu 24. Zeberka 42 opieraja sie o izolowany przewód 24 i zapewniaja szczelnosc czesci tylnej. Podczas montowania sty¬ ków 22 i przewodów 24 w kierunku z czola i wy- Sft ciagania ich w kierunku do tylu, zeberka sa spre¬ zyscie rozszerzane przy przejsciu styku 22.
Kazdy ze styków 22 w czlonie gniazdowym 11 jest polaczony elektrycznie z izolowanym przewo¬ dem 24. W korzystnym przykladzie wykonania, po- laczenie to jest wykonane przez zacisniecie prze¬ wodu 24 w tulei zaciskowej 48, po czym uklad taki jest wkladany we wglebienie 20 w kierunku czo¬ lowym przez powierzchnie tylna 18 za pomoca od- % powiedniego narzedzia (nie pokazanego). Jak przed- 85 stawiono na rysunku styk 22 i otwór 38 sa tak uksztaltowane, ze styk 22 jest odporny na usunie¬ cie go z otworu 38 przez sily wywierane przy la¬ czeniu i rozlaczaniu styków, podczas laczenia i roz¬ laczania czlonu gniazdowego 11 i czlonu wtyko- 40 wego 12, jednak przez zastosowanie wiekszej sily, styk 22 daje sie wyciagnac do tylu.
W celu utrzymania styku 22 we wglebieniu 20- otwór 38 ma kolnierz 50 z przednim odsadzeniem stanowiacym zderzak 52 i z tylnym odsadzeniem 45 zderzakowym 54, o które opieraja sie odpowiednie odsadzenia 58 i 60 przewezenia 56 styku 22. Odsa- sadzenia 58 i 60 sa przeznaczone do zamontowa¬ nia i utrzymywanie styku 22 w przewezeniu 61 otworu 38. 50 Podobnie jak wglebienia 20 obudowy 14, wgle¬ bienia 32 obudowy 26 zawieraja przebiegajacy od czola otwór 64 i usytuowany od tylu, kanal 66, utworzony przez zeberka 68, a stykr 34 sa uksztal¬ towane podobnie jak styki 22. Otwór 64 jest rów- 55 niez wyposazony w przewezenie 70 z odsadzeniami 72 i 74 o które opieraja sie odsadzenia 76 i 78 two¬ rzace przewezenie 79 styku 34.
Jak pokazano na fig. 1-3 i 7 jednoczesciowa obu¬ dowa izolujaca 14 czlonu gniazdowego 11 zawiera 60 ponadto integralnie odlana, cienka, cylindryczna, sprezysta tuleje 80 wystajaca z powierzchni czolo¬ wej 16 wokól wglebien 20 dla osloniecia polacze¬ nia z czlonem wtykowym 12. Tuleja 80 zawiera z przodu czesc koncowa 82, na której przednim 65 skraju 83 usytuowana jest skosna do wewnatrz, /83 804 - * ' 6 elastycznie rozciagliwa warga uszczelniajaca 84.
Dla zapewnienia dobrego uszczelnienia warga 84 przebiega obwodowo wokól wewnetrznej powierz¬ chni 86 tulei 80.
Dla polaczenia z tuleja 80 czlon wtykowy 12 wy¬ posazony jest w skierowana do przodu czesc kon¬ cowa 88, której cylindryczna powierzchnia zewne¬ trzna 89, przeznaczona jest do teleskopowego po¬ laczenia z tuleja 80. Jak przedstawiono to na fig. 1, 4, 5 i 7 czesc koncowa 88 ma z przodu koniec 90 tworzacy powierzchnie czolowa 28 oraz rowek 92 dla uszczelnego polaczenia z warga 84, gdy czlon gniazdowy 11 i czlon wtykowy 12 sa zlaczone z soba, rowek 92 jest usytuowany tak i ma takie wymiary, ze wewnetrzna powierzchnia 86 scisle przylega do powierzchni 89, a warga 86 rozciaga sie obwodowo wzcttuz rowka 92 na jego powierz¬ chni94. f , Przykladowo, kanal 40 czlonu gniazdowego 11 ma srednice w przyblizeniu 15 mm, a zeberka 42 maja kat zbieznosci w przyblizeniu 60° az do sred¬ nicy w przyblizeniu 4,2 mm, a otwór 38 znajduja¬ cy sie za kolnierzem 50, który ma dlugosc w przy¬ blizeniu 5,7 mm i srednice w przyblizeniu 3,9 mm, srednice w przyblizeniu 16,5 mm. Srednica 44 sty¬ ku 22 ma odpowiednio wartosc przyblizona 4,0. mm, a przewezenie 61 ma .dlugosc w przyblizeniu 5,9 mm a przewezenie 56 styku 22 w przewezeniu 61 ma srednice 1,7 mm. Tuleja 80 ma warge 84 o sze¬ rokosci w przyblizeniu 3,4 mm i o wysokosci w przyblizeniu 1,6 mm, przy czym rowek 9p ma dlu¬ gosc w przyblizeniu 2,5 mm.
Przy montowaniu styków w czlonach zlacza, sty¬ ki sa zaciskane na przewodach lub laczone z nimi w inny sposób, po czym styki wciska sie przez przewezenia kanalów wglebien stykowych, korzy¬ stnie za pomoca odpowiedniego narzedzia (nie po¬ kazanego), przy czym styki sa mocowane w otwo¬ rach dzieki odsadzeniom unieruchamiajacym styk.
Sprezyste zeberka opierajac sie o izolacje przewo¬ du zapewniaja uszczelnienie tylnej czesci czlonu zlacza. Gdy trzeba wyjac pojedyncze styki, na jego czolowy koniec naciska sie tepym narzedziem (nie pokazanym) w kierunku do tylu, na skutek czego styk rozpycha zeberka i zostaje usuniety z wgle¬ bienia.
Po zamontowaniu styków czlon gniazdowy i czlon wtykowy laczy sie ze soba, przy czym warga 84 tulei 80 elastycznie rozciaga sie na powierzchni ze¬ wnetrznej 89 przedniej czesci koncowej 88 i na¬ stepnie wchodzi w rowek 92 aby zapewnic szczel¬ nosc czolowych czesci czlonów zlacza. Podczas la¬ czenia styki 22 i 34 sa równiez laczone z soba, za¬ pewniajac polaczenie elektryczne pomiedzy prze¬ wodami 24 i 36.
Aby styki 22 byly laczone ze stykami 34 w za¬ danym ukladzie, na obudowach 14 i 26 czlonów zlacza przewidziano elementy ustalajace ich polo- • zenie. Jak pokazano na fig. i-5 i 7 elementami wi¬ zualnie ustalajacymi polozenie czlonu gniazdowe¬ go 11 i czlonu wtykowego 12 w odpowiednich po¬ lozeniach wzgledem siebie przed polaczeniem sa wzdluzny rowek zewnetrzny 96 na tulei 80 i po¬ dobny rowek 98 na powierzchni 89 czolowej czes¬ ci koncowej 88. Rowek zewnetrzny 98 jest odsu¬ niety od uszczelniajacego rowka obwodowego 92 w kierunku do czola, co umozliwia wciagniecie pewnej ilosci powietrza do wnetrza 98 tulei 80, podczas rozdzielariia sie czlonów zlacza po wyjsciu wTargi 84 z rowka uszczelniajacego 92, jednakze utrzymywane je^t jeszcze wystarczajace podcisnie¬ nie aby zapewnic odpornosc zlacza na chwilowe przypadkowe sily dzialajace rozlaczajace. ¦' ¦ Zlacze oprócz elementów ustawiania wizualnego zawiera równiez elementy wymuszajace prawidlo¬ we ustawianie czlonów zlacza wzgledem siebie, a mianowicie tuleja 80 zawiera wewnetrzna spla¬ szczona czesc 100 odsunieta do tylu od konca 83 i dopasowana do podciecia 101 w czolowej czesci koncowej 88 czlonu wtykowego 12.
Zlacze wedlug wynalazku moze byc montowane w róznych ukladach. W korzystnym przykladzie wykonania czlon gniazdowy 11 ma z tylu rowek 102 do mocowania go w otworze 103 wykonanym w plycie 104.

Claims (5)

Zastrzezenia patentowe
1. Zlacze elektryczne, stanowiace laczone z soba czlony gniazdowy i wtykowy, znamienne tym, ze kazdy z tych czlonów zawiera odlana z izolacyjne¬ go materialu jednoczesciowa obudowe-z powierzch¬ nia czolowa i tylna, wglebienie rozciagajace sie wzdluznie pomiedzy tymi powierzchniami, przy czym wglebienie to zawiera otwór siegajacy po¬ wierzchni czolowej i polaczony z tylu z tym otwo¬ rem ograniczony kanal, ze sprezystymi zeberkami rozmieszczonymi w odstepach od siebie wzdluz tego kanalu, oraz styk elektryczny wyjmowany w kie¬ runku do tylu polaczony elektrycznie z izolowa¬ nym przewodem o mniejszej srednicy i osadzonym w otworze, przy czym styk jest uksztaltowany tak ze opiera sie usuwaniu go przez sily laczenia i roz¬ laczania styków ale umozliwia usuniecie go w kie¬ runku do tylu za pomoca wiekszej isdly przy pro¬ mieniowym rozciagnieciu zeberek, przy czym ze¬ berka normalnie utrzymuja przewód w uszczelnie¬ niu, a obudowa czlonu gniazdowego zawiera cien¬ ka, sprezysta tuleje, wystajaca z powierzohni czo¬ lowej wokól wglebienia wykonanego w tej po¬ wierzchni, przy czym tuleja ta w przednim kon¬ cu zawiera skierowana do wewnatrz, elastycznie rozciagliwa warge uszczelniajaca, która to warga przebiega obwodowo wokól tulei, natomiast obudo¬ wa czlonu wtykowego zawiera przednia czesc z po¬ wierzchnia czolowa i z cylindryczna powierzchnia zewnetrzna dla teleskopowego wchodzenia w tule¬ je czlonu gniazdowego, przy czym powierzchnia zewnetrzna, ma odsuniety do tylu od powierzchni czolowej obwodowy rowek przeznaczony do uszczel¬ niajacego polaczenia z warga czlon- gniazdowe¬ go gdy czlony zlacza lacza sie z soba.
2. Zlacze wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze obudowa czlonów jest wykonana ze sprezystego materialu i w kazdym otworze zawiera odsadze¬ nia oporowe przednie i tylne, a styk zawiera od¬ sadzenia tworzace przewezenie przeznaczone do oparcia sie o odsadzenia obudowy, w celu zamo¬ cowania styku. 15 20 25 30 85 40 45 50 55 6083 804
3. Zlacze wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze czlon gniazdowy i czlon wtykowy zawieraja ele¬ menty umozliwiajace optyczne sprawdzenie usta¬ wienia ich wzgledem siebie, przy czym w po¬ wierzchni zewnetrznej przedniej czesci koncowej czlonu wtykowego wykonany jest rowek podluzny, przesuniety w kierunku do czola od rowka obwo¬ dowego. 8
4. Zlacze wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze tuleja czlonu gniazdowego zawiera integralnie wy¬ konany wewnetrzny ksztaltowy element ustalania polozenia, a czolowa czesc koncowa czlonu wtyko¬ wego zawiera odpowiednie podciecie.
5. Zlacze wedlug zastrz. 1, znamienne tym, ze jeden z czlonów zlacza zawiera srodki do zamoco¬ wania zlacza w otworze plyty. 99 22 _|^34 FIG.2. 104 98 FIG.4 Bo ^82 38.3 804 4 54 &Lso FIG.G 34 76 79 7S FIQ.7 103 Bo A*. 2© BISL5CTSKA
PL1973164313A 1972-07-27 1973-07-26 PL83804B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US27575172A 1972-07-27 1972-07-27

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL83804B1 true PL83804B1 (pl) 1976-02-28

Family

ID=23053647

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL1973164313A PL83804B1 (pl) 1972-07-27 1973-07-26

Country Status (7)

Country Link
JP (1) JPS57636B2 (pl)
AU (1) AU472815B2 (pl)
BE (1) BE802906A (pl)
CA (1) CA983598A (pl)
DE (1) DE2337043C2 (pl)
GB (1) GB1436612A (pl)
PL (1) PL83804B1 (pl)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH04105468U (ja) * 1991-02-22 1992-09-10 第一電子工業株式会社 電気コネクタ
US7247056B2 (en) * 2004-09-27 2007-07-24 Lockheed Martin Corporation Rugged, removable, electronic device
CN114709666B (zh) * 2022-02-16 2024-04-02 广东宇熙新能源技术有限公司 一种定位精准的电连接器

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE631763A (pl) * 1962-05-31
US3199060A (en) * 1962-09-11 1965-08-03 Nottingham & Co Inc J B Cable connector assembly
US3327282A (en) * 1964-06-15 1967-06-20 Amphenol Corp Electrical connectors
US3336569A (en) * 1964-11-17 1967-08-15 Pyle National Co Electrical connector with contact sealing means
CA966569A (en) * 1969-12-15 1975-04-22 Robert F. Dorrell Electrical connector having improved contact retention system

Also Published As

Publication number Publication date
JPS4945389A (pl) 1974-04-30
CA983598A (en) 1976-02-10
GB1436612A (en) 1976-05-19
BE802906A (fr) 1973-11-16
AU5788873A (en) 1975-01-09
JPS57636B2 (pl) 1982-01-07
DE2337043C2 (de) 1984-04-19
DE2337043A1 (de) 1974-02-07
AU472815B2 (en) 1976-06-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10601168B2 (en) Plug connection kit, installation kit, and electrical installation
US7195505B1 (en) Connector assembly
AU748379B2 (en) Three-phase electrical cable plug-type connector
CA2124146A1 (en) Electric connector
US4768970A (en) Electrical connector plug assembly for sealed electrical connection
US4767356A (en) Electrical connectors, particularly connectors fluid-tight on immersion in a liquid
US9379483B2 (en) Connector with backlash suppression function
JP2002141137A (ja) 防水コネクタ
CN210838297U (zh) 一种锁定机构与电连接器
US10270189B2 (en) Push wire connectors
KR19990044924A (ko) 커넥터 조립체 및 케이블 접지 방법
US3456232A (en) Self-sealing connector
JPH0628184B2 (ja) 防水コネクタ
PL83804B1 (pl)
JP2931628B2 (ja) 防水型電気コネクタアセンブリ
ES2916207T3 (es) Conjunto conector de cables con conectores liberables
US11108188B2 (en) Connector
US3742424A (en) Electrical connector assembly
US3553631A (en) Nonstrip connection
DK151429B (da) Elektrisk stik af jack-typen
CN109449693A (zh) 连接器组件、连接器、绝缘体
US3537062A (en) Underwater electrical connector
CN112292789B (zh) 多芯电线的防水结构
JP4080670B2 (ja) コネクタ
JP3079264U (ja) アース機能付きコード接続セット