PL67555Y1 - Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru - Google Patents
Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieruInfo
- Publication number
- PL67555Y1 PL67555Y1 PL120497U PL12049711U PL67555Y1 PL 67555 Y1 PL67555 Y1 PL 67555Y1 PL 120497 U PL120497 U PL 120497U PL 12049711 U PL12049711 U PL 12049711U PL 67555 Y1 PL67555 Y1 PL 67555Y1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- box
- wall
- paper
- plate section
- box according
- Prior art date
Links
Landscapes
- Cartons (AREA)
Description
Opis wzoru
Przedmiotem wzoru jest pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru. Wzór ten dotyczy w szczególności pudła na cięte arkusze papieru z częściowo wielokrotnie zamy-kalną pokrywą, przy czym pudło to ma wielkość i ciężar ułatwiające przekładanie i składowanie go oraz ma zrywany pasek ułatwiający dostęp do papieru. Pudło takie po otworzeniu go nadaje się do powtórnego zamykania, aby utrzymywać nieużywany papier w stanie świeżym i porządnie ułożony w stos, a ponadto może mieć ono wbudowany uchwyt do łatwego i wygodnego przenoszenia pudła.
Cięty na wymiar papier, taki jak konwencjonalny papier do fotokopiarki, zwykle jest pakowany w ryzy, z których każda zawiera przykładowo 500 arkuszy. Zwykle wiele ryz pakuje się razem w pojemnik z tektury falistej do transportu, magazynowania i przekładania. Przykładowo, zwykle pakuje się od pięciu do dziesięciu ryz papieru w jeden pojemnik z pokrywą mocowaną na tym pojemniku w celu zabezpieczenia ryz przed wypadaniem z pojemnika podczas transportu i przeładunku. Ponieważ jedna ryza papieru waży w przybliżeniu dwa i pół kilograma opakowania zawierające od pięciu do dziesięciu ryz papieru są ciężkie i trudno je przekładać. Ponadto są one stosunkowo duże i wymagają znacznej przestrzeni do magazynowania. Oprócz tego ryzy papieru są ściśle otoczone przez ścianki pojemnika, a brak odstępu pomiędzy ryzami papieru a ścianami pojemnika utrudnia wyjmowanie ryz papieru w celu ich użycia. Dodatkowo każda ryza musi być oddzielnie otwierana, by uzyskać dostęp do papieru, a opakowanie ryzy jest wyrzucane.
Zwykle sprzedawane są pojedynczo pakowane ryzy papieru i chociaż takie opakowania można łatwo składować i przekładać, nie chronią one papieru przed fizycznym uszkodzeniem. Ponadto większość urządzeń wykorzystywanych w domu lub w niewielkich biurach nie przyjmuje całej ryzy papieru. W konsekwencji po otworzeniu ryzy i wyjęciu z niej potrzebnej ilości papieru pozostający nieużyty papier nie jest chroniony.
Wielu użytkowników domowych i w małych biurach woli kupować kilka ryz papieru za jednym razem zamiast kupować częściej pojedyncze ryzy, ale nie chce kupować więcej niż dziesięć ryz za jednym razem. Opracowano opakowania, które zawierają pięć ryz papieru, ale nawet takie opakowania są ciężkie i jako takie nadają się raczej dla odbiorców przemysłowych i komercyjnych, którzy zwykle mają sprzęt do przeładunku materiałów, taki jak podnośniki z własnym napędem i ręczne wózki do przeładunku ciężkich przedmiotów. Przeciętni użytkownicy domowi, którzy chcą kupować za jednym razem kilka ryz papieru, zwykle nie mają dostępu do takich urządzeń przeznaczonych do przeładunku materiałów.
Nieopakowane cięte arkusze papieru pakuje się czasami w pudła kartonowe ściśle dopasowane do papieru i chroniące papier przed uszkodzeniami. Nieopakowane cięte arkusze papieru nie wymagają usuwania i wyrzucania opakowania ryzy, ale konwencjonalne pudła tego rodzaju zwykle mają też wymiary dostosowane do trzymania w nich od pięciu do dziesięciu ryz papieru, a zatem ich przechowywanie i przekładanie sprawiają pewne trudności. Ponadto pudła takie zwykle mają albo zdejmowaną pokrywę albo odginane klapy do zamykania wierzchu pudła, przy czym pokrywa jest usuwana lub też klapy są otwierane w celu otworzenia pudła od góry, by tą drogą wyjąć produkt z pudła. Przy takim pakowaniu trudno jest wyjmować zawartość bez uszkadzania pudła lub odwracania go w celu wyjęcia zawartości, ponieważ brak jest miejsca na wprowadzenie rąk użytkownika pomiędzy boczne ścianki pudła a przechowywany w nim papier. W publikacji WO 2008124193 ujawniono pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru, zawierające podstawową część pudła posiadającą denną ściankę, przeciwległe pionowe przednią ściankę i tylną ściankę, przeciwległe pionowe boczne ścianki, z których każda jest połączona wzdłuż swojej dolnej krawędzi z krawędzią dennej ścianki, otwarty wierzch oraz pokrywę nałożoną teleskopowo na otwarty wierzch. W pudle tym przednia ścianka podstawowej części pudła ma na dolnej krawędzi oś obrotu dla położenia otwartego pudła względem dennej ścianki, ma na swych przeciwległych końcach zwrócone do wewnątrz pudła wsuwane klapy przylegające, równoległe i zakładkowe względem sąsiednich bocznych ścianek w położeniu zamkniętym przedniej ścianki, zaś do pokrywy jest przymocowany uchwyt do przenoszenia. Pudło to nie ma jednak częściowo zamykanej górnej pokrywy.
Celem wzoru jest opracowanie pojemnika lub pudła z częściowo wielokrotnie zamykalną pokrywą, które rozwiązuje opisany powyżej problem, i dostarczenie estetycznego pojemnika lub pudła, w którym usunięcie zrywanej taśmy umożliwia odchylne otwieranie pojemnika z tektury falistej.
Istotą wzoru jest pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru, zawierające podstawową część pudła, posiadającą denną ściankę, przeciwległe pionowe przednią ściankę i tylną ściankę, przeciwległe pionowe boczne ścianki, z których każda jest połączona wzdłuż swojej dolnej krawędzi z krawędzią dennej ścianki, otwarty wierzch oraz pokrywę nałożoną teleskopowo na otwarty wierzch, przy czym przednia ścianka podstawowej części pudła ma na linii oś obrotu dla położenia otwartego pudła względem dennej ścianki, oraz ma na swych przeciwległych końcach zwrócone do wewnątrz pudła wsuwane klapy przylegające, równoległe i zakładkowe względem sąsiednich bocznych ścianek w położeniu zamkniętym przedniej ścianki, zaś do pokrywy jest przymocowany uchwyt do przenoszenia pudła, charakteryzujące się tym, że pokrywa zawiera oddzielone linią zagięcia płytową sekcję górnej ścianki oraz płytową sekcję wielokrotnie zamykalnych drzwiczek, przy czym płytowa sekcja wielokrotnie zamykalnych drzwiczek ma na linii zagięcia oś obrotu względem płytowej sekcji górnej ścianki, jak również płytowa sekcja wielokrotnie zamykalnych drzwiczek zawiera zrywany pasek, natomiast płytowa sekcja górnej ścianki obejmuje płytę górnej ścianki, z którą połączone są płytowa sekcja wielokrotnie zamykalnych drzwiczek, boczne kołnierze oraz tylny kołnierz, przy czym tylny kołnierz pokrywy jest przymocowany do tylnej ścianki pudła, zaś boczne kołnierze pokrywy są przymocowane do pionowych bocznych ścianek pudła.
Korzystnie, na zewnętrznej części narożników każdej z pionowych bocznych ścianek znajdują się pierwsza zamykająca nakładka i druga zamykająca nakładka.
Korzystnie, na zewnętrznej części narożników każdej z wsuwanych klap znajdują się trzecia zamykająca nakładka i czwarta zamykająca nakładka.
Korzystnie, płyty ścianek bocznych zawierają pierwszą zamykającą nakładkę oraz drugą zamykającą nakładkę, zaś wsuwane klapy zawierają trzecią zamykającą nakładkę oraz czwartą zamykającą nakładkę, przy czym zamykające nakładki mają hakowaty kształt.
Korzystnie, płytowa sekcja wielokrotnie zamykalnych drzwiczek zawiera górną kołnierzową część i przednią kołnierzową część oddzielone linią zagięcia.
Korzystnie, górna kołnierzowa część na swoich przeciwległych bocznych końcach jest połączona z pierwszą klejową nakładką i drugą klejową nakładką, posiadającymi oś obrotu na liniach zagięcia.
Korzystnie, przednia kołnierzowa część na swoich przeciwległych bocznych końcach jest połączona z trzecią klejową nakładką i czwartą klejową nakładką, posiadającymi oś obrotu na liniach zagięcia.
Korzystnie, pierwsza klejowa nakładka i druga klejowa nakładka są połączone z zewnętrzną powierzchnią trzeciej klejowej nakładki i czwartej klejowej nakładki.
Korzystnie, na przylegających do trzeciej nakładki i czwartej nakładki przeciwległych bocznych krawędziach przedniej kołnierzowej części płytowej sekcji wielokrotnie zamykalnych drzwiczek znajdują się dwie szczeliny.
Korzystnie, pudło według wzoru zawiera zamykające nakładki do umieszczenia w szczelinach.
Korzystnie, płytowa sekcja wielokrotnie zamykalnych drzwiczek zawiera ponadto przechylną nakładkę z paskiem klejowym połączoną ze zrywanym paskiem.
Korzystnie, przechylna nakładka ma pasek klejowy do łączenia z zewnętrzną powierzchnią przedniej ścianki.
Korzystnie, przechylna nakładka z paskiem klejowym jest połączona ze swobodną krawędzią przedniej kołnierzowej części poprzez zrywany pasek, przebiegający wzdłużnie pomiędzy przednią kołnierzową częścią a nakładką z paskiem klejowym.
Korzystnie, płytowa sekcja górnej ścianki pokrywy jest trwale przymocowana do podstawowej części pudła.
Korzystnie, uchwyt do przenoszenia jest przymocowany do centralnej części płytowej sekcji górnej ścianki pokrywy.
Korzystnie, chwyt do przenoszenia zawiera giętki pasek przymocowany na swoich przeciwległych końcach do płyty podstawy znajdującej się pod płytą górnej ścianki pokrywy, przy czym giętki pasek przechodzi przez otwór w płycie górnej ścianki pokrywy.
Pudło według wzoru, z częściowo wielokrotnie zamykalną pokrywą na cięte arkusze papieru, powinno mieć wymiary i ciężar sprzyjające łatwemu przekładaniu i przechowywaniu. Posiada pokrywę częściowo otwieraną aby ułatwić dostęp do papieru. Pudło takie po otworzeniu może być wielokrotnie zamykane aby utrzymywać nieużywany papier w stanie świeżym i starannie ułożonym w stos, oraz ma wbudowany uchwyt do łatwego i wygodnego przenoszenia tego pudła.
Przednia ścianka części podstawowej nie jest przymocowana do sąsiednich ścianek bocznych, i jest przechylna wokół swej krawędzi dolnej do dołu i w kierunku od pudła do położenia otwartego kiedy pokrywa jest przemieszczana do góry w kierunku od ścianki przedniej, przez co odsłaniany jest cięty papier od góry i z jednej strony aby umożliwić łatwy dostęp do papieru zawartego w pudle w celu szybkiego wyładowania papieru z pudła. Przednia ścianka ma po swych przeciwległych stronach zagięte do wewnątrz klapy, które wchodzą w pudło przylegająco, równolegle i zakładkowo w stosunku do sąsiednich ścianek końcowych, kiedy wymieniona ścianka przednia jest w położeniu zamkniętym. Do wymienionej pokrywy w celu ułatwienia przenoszenia wymienionego opakowania przymocowany jest uchwyt. Płyta z paskiem klejowym jest połączona ze swobodną krawędzią przedniej kołnierzowej części poprzez zrywany pasek, przebiegający wzdłużnie pomiędzy przednim kołnierzem a płytą z paskiem klejowym, aby umożliwiać oddzielenie wielokrotnie zamykalnych drzwiczek od części podstawowej. Wsuwane klapy na przedniej ściance części podstawowej powinny być stosunkowo wąskie, tak że można je wprowadzać w pudło i wyprowadzać z pudła bez niepotrzebnego ruszania zawartości pudła.
Pudło według wzoru ma wbudowany uchwyt do przenoszenia i jest dostosowane do trzymania w nim więcej niż jednej ryzy papieru, ale mniej niż pięciu lub dziesięciu ryz normalnie umieszczonych w konwencjonalnym opakowaniu. Przykładowo, pudło według wzoru jest dostosowane do trzymania w nim w przybliżeniu trzech ryz papieru, a więc jest lekkim opakowaniem, które łatwo można przekładać. Wzór nie powinien być jednak ograniczany do pudła przeznaczonego do trzymania w nim trzech ryz papieru. Pudło takie może być przeznaczone na dowolną ilość papieru, ale zwykle jest ograniczone do pewnej ilości, którą łatwo jest przekładać i składować oraz którą wbudowany uchwyt do przenoszenia może niezawodnie obsługiwać, a która zwykle nie jest znacznie większa niż trzy ryzy. Po otworzeniu pudła użytkownik może po prostu chwycić i wyjąć tyle arkuszy ile mu potrzeba, bez konieczności otwierania oddzielnych ryz, a pudło można z powrotem zamknąć by chronić nieużywane arkusze.
Pudło według wzoru można otworzyć w celu uzyskania dostępu do stosu papieru wewnątrz pudła, i zamknąć je z powrotem by zabezpieczyć pozostały papier. Nie potrzeba zasadniczo klejowego mocowania pomiędzy pokrywą a podstawą ani oddzielnych środków mocujących, takich jak pasy utrzymujące pokrywę założoną na podstawę. Ponadto pudło takie mieści więcej niż jedną ryzę papieru, korzystnie w przybliżeniu trzy ryzy, a dzięki swym zmniejszonym wymiarom i mniejszemu ciężarowi, jak również dzięki zastosowaniu uchwytu, pudło takie jest łatwiejsze do przenoszenia i magazynowania.
Chociaż przedmiotowy wzór został opisany jako przeznaczony do przechowywania w nim nie-opakowanych arkuszy papieru, należy rozumieć, że mógłby być on użyty do przechowywania opakowanych ryz papieru. Choć przedmiot zgłoszenia dotyczy przechowywania w przybliżeniu trzech ryz papieru, pudło takie mogłoby mieć wymiary umożliwiające trzymanie w nim innych ilości papieru dopóki wymiary i ciężar nie przekroczą wartości (przykładowo w przybliżeniu 10 kg), która zapewnia łatwe przekładanie i przenoszenie przy użyciu uchwytu.
Przedmiot wzoru użytkowego jest uwidoczniony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z góry wykroju B1, z którego tworzona jest podstawa pudła, fig. 2 przedstawia widok z góry wykroju B2, z którego utworzona jest pokrywa, fig. 3 przedstawia perspektywiczny widok z góry podstawowej części pudła utworzonej z wykroju B1 i przedstawia ścianki boczne częściowo zagięte w celu zamknięcia części podstawowej, fig. 4 przedstawia perspektywiczny widok z góry pokrywy, w rozłożeniu na części, uchwytu do przenoszenia i części podstawowej w odstępach od siebie przed zmontowaniem pudła według wzoru, fig. 5 przedstawia częściowo złożone pudło w widoku perspektywicznym z góry, fig. 6 przedstawia perspektywiczny widok z góry całkowicie złożonego już pudła, fig. 7 przedstawia powiększony widok narożnika pudła pokazanego na fig. 6 gdy zamknięta pokrywa jest sprzężona z podstawą, fig. 8 przedstawia zrywaną taśmę częściowo usuniętą z pudła w celu otworzenia tego pudła, fig. 9 przedstawia perspektywiczny widok z góry pudła ukazanego na fig. 8 gdy zrywana taśma jest usunięta, a wielokrotnie zamykalna część drzwiczkowa pokrywy jest odchylona do góry, przy czym ruchoma ścianka przednia jest odchylona do dołu do położenia częściowo otwartego a pudło zawiera nieopakowane arkusze papieru, natomiast fig. 10 przedstawia perspektywiczny widok z góry pudła z fig. 9, przy czym odpowiednio ścianka przednia i ruchoma część pokrywy są usytuowane z powrotem w swych położeniach zamkniętych. W przypadku przedmiotowego wzoru użycie znaku prim w oznaczeniach cyfrowych na figurach rysunki dotyczących innej postaci wzoru oznacza, że te elementy są albo takie same, albo przynajmniej działają tak samo, albo też elementy te są w położeniu rozłożonym.
Pudło według wzoru jest oznaczone ogólnie przez 10 na figurach rysunku, przykładowo na fig. 6. Pudło 10 zawiera zasadniczo prostokątną podstawową część 11, pokrywę 12 oraz uchwyt 13 do przenoszenia, który jest przymocowany do pokrywy 12 aby ułatwić przenoszenie pudła. Pudło 10 zawiera wewnątrz cięte na wymiar arkusze papieru. Pudło 10 jest skonstruowane tak aby ułatwiać dostęp do papieru przy wyładowywaniu go z pudła, i jest szczególnie dostosowane do przewożenia i składowania nieopakowanych arkuszy papieru, chociaż może być dostosowane do przewożenia i przechowywania oddzielnie opakowanych ryz papieru. Montaż podstawowej części 11 jest najlepiej pokazany na fig. 3. Podstawowa część 11 ma denną ściankę 14, przeciwległe boczne ścianki 15 i 16, tylną ściankę 17, ruchomą przednią ściankę 18 oraz otwarty wierzch 19. Pokrywa 12, pokazana na fig. 4 i 5, jest teleskopowo umieszczona na otwartym wierzchu 19 podstawowej części 11. Pokrywa 12 zawiera płytę 20a górnej ścianki posiadającą wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24, boczne kołnierze 21 i 22 oraz tylny kołnierz 23. Przechylna nakładka 25 z paskiem klejowym jest przyklejona do dolnej krawędzi wielokrotnie zamykalnych drzwiczek 24, aby rozłączalnie mocować przód pokrywy 12 do przedniej ścianki 18 podstawowej części 11. Zrywany pasek 26 przebiega pomiędzy przednią kołnierzową częścią 24b a przechylną nakładką 25 z paskiem klejowym, aby oddzielać wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24 od podstawowej części 11 i umożliwiać odchylanie wielokrotnie zamykalnych drzwiczek 24 do góry, do położenia odblokowanego, i do dołu, do położenia zablokowanego. Konstrukcja i używanie zrywanego paska 26 zostanie opisane bardziej szczegółowo poniżej. Uchwyt 13 do noszenia jest przymocowany do centralnej części górnej ścianki 20 pokrywy.
Szczegóły konstrukcji podstawowej części 11 najlepiej widać na fig. 1 i 3. Wykrój B1 do utworzenia podstawowej części 11 jest przedstawiony na fig. 1. Ten wykrój B1 jest zasadniczo płaski i symetryczny względem swej osi wzdłużnej. Wykrój B1 jest integralnym kawałkiem materiału, takiego jak ciągły arkusz konwencjonalnej tektury falistej. Wykrój B1 jest cięty wzdłuż swych krawędzi zewnętrznych aby nadać mu jego specyficzny kształt. Wykrój B1 zawiera płytę 14' ściany dennej, a przeciwległe płyty 15' i 16' ścian bocznych są oddzielone od przeciwległych końców płyty 14' ściany dennej poprzez odpowiednie linie 37 i 39 zaginania. Płyta 17' ściany tylnej jest oddzielona od tylnej krawędzi płyty 14' ściany dennej poprzez linię 36 zaginania, a ruchoma płyta 18' ściany przedniej jest oddzielona od przedniej krawędzi płyty 14' ściany dennej poprzez linię 38 zaginania. Klejone klapy 27' i 28' są przechylnie połączone z odpowiednimi przeciwległymi bocznymi krawędziami płyty 17' ściany tylnej, a wsuwane klapy 29' i 30' są przechylnie połączone z odpowiednimi przeciwległymi bocznymi krawędziami płyty 17' ściany tylnej, jak również wsuwane klapy 29' i 30' są przechylnie połączone z odpowiednimi przeciwległymi bocznymi krawędziami płyty 18' ściany przedniej poprzez odpowiednie linie 37 i 39 zaginania. Każda z płyt 15', 16' ścian bocznych zawiera odpowiednie zamykające nakładki 15a', 16a', pierwszą i drugą, utworzone na zewnątrz na odpowiednim narożniku każdej płyty 15', 16' ściany bocznej. Podobnie odpowiednie zamykające nakładki 29a', 30a', trzecia i czwarta, są utworzone na jednym narożniku każdej wsuwanej klapy 29' i 30'. Odpowiednie zamykające nakładki 15a', 16a', 29a' i 30a', pierwsza, druga, trzecia i czwarta, schodzą się ze sobą tworząc podwójny hak kiedy odpowiednie płyty 15', 16' ścian bocznych i odpowiednie wsuwane klapy 29' i 30' są w położeniach zagiętych, i są wykorzystywane do sprzężenia z nadającymi się do wielokrotnego zamykania drzwiczkami 24 by pewnie zamykać pokrywę 12 względem podstawowej części 11. W górnej krawędzi przedniej ścianki 18 może być przewidziane wycięcie 32 na palec by ułatwiać w razie potrzeby przemieszczanie jej do dołu.
Montaż podstawowej części 11 przedstawiono najlepiej na fig. 3. Pierwsze klejone klapy 27 i 28 na przeciwległych krawędziach bocznych tylnej ścianki 17 są zaginane do wewnątrz tak aby były równoległe do siebie, i są klejone lub inaczej odpowiednio mocowane do wewnętrznej powierzchni odpowiednich bocznych ścianek 15 i 16, zaś wsuwane klapy 29 i 30 na przeciwległych krawędziach bocznych pierwszej ścianki 18 są zaginane do wewnątrz, równolegle do siebie, tak aby przylegały do wewnętrznej powierzchni bocznych ścianek 15 i 16. W tym położeniu pierwsze klejone klapy 27 i 28 oraz wsuwane klapy 29 i 30 są zrównane ze sobą, a zamykające nakładki 15a', 16a', 29a' i 30a' schodzą się ze sobą tworząc podwójny hak. Wsuwane klapy 29 i 30 przesuwają się wzdłuż ścianek bocznych pomiędzy ściankami bocznymi i przyciętymi na wymiar arkuszami papieru, trzymanymi w pudle, kiedy przednia ścianka 18 jest przemieszczana pomiędzy swym położeniem podniesionym a położeniem odchylonym do dołu. Wsuwane klapy 29 i 30 mogą być odpowiednio ukształtowane, na przykład z częściowo krzywoliniową, swobodną końcową krawędzią 31 zgodną z krzywizną krawędzi klejonych klap 27 i 28, aby ułatwiać wprowadzanie ich w przestrzeń pomiędzy bocznymi ściankami 15 i 16 a ciętymi na wymiar arkuszami papieru, gdy przednia ścianka 18 jest przemieszczana do swego pod- niesionego położenia zamkniętego. Wsuwane klapy 29 i 30 są ukształtowane w taki sposób, że nie odłączają się one całkowicie od bocznych ścianek 15 i 16 podczas otwierania pudła. I tak kiedy ruchoma przednia ścianka 18 jest odchylana do dołu do położenia częściowo otwartego, krzywoliniowa swobodna końcowa krawędź 31 jest celowo podtrzymywana przez płytę 20a górnej ścianki tak, że wsuwane klapy 29 i 30 nie odłączają się całkowicie od bocznych ścianek 15 i 16.
Szczegóły konstrukcji pokrywy 12 można najlepiej zobaczyć na fig. 2, 4 i 5. Wykrój B2 do wykonania pokrywy 12 przedstawiono na fig. 2. Ten wykrój B2 jest zasadniczo płaski i symetryczny względem swej osi wzdłużnej. Wykrój B2 jest integralnym kawałkiem materiału, takiego jak ciągły arkusz konwencjonalnej tektury falistej. Wykrój B2 jest cięty wzdłuż swego obwodu zewnętrznego by nadać mu jego specyficzny kształt. Wykrój B2 ma dwie sekcje, a mianowicie płytową sekcję 20' górnej ścianki oraz płytową sekcję 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek. Płytowa sekcja 20' górnej ścianki jest trwale przymocowana do podstawowej części 11, zaś płytowa sekcja 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek jest ruchoma względem płytowej sekcji 20' ścianki górnej i podstawowej części 11. Płytowa sekcja 20' ścianki górnej jest ponadto utworzona przez płytę 20a' ścianki górnej, posiadającą odpowiednie płyty bocznych kołnierzy 2T, 22', oraz płytę tylnego kołnierza 23'. Płyty bocznych kołnierzy 21' i 22' są połączone przechylnie z przeciwległymi bocznymi końcami płyty 20a' górnej ścianki, a płyta tylnego kołnierza 23' jest połączona przechylnie, wzdłuż linii L1 zagięcia, z tylną krawędzią płyty 20a' górnej ścianki. Płytowa sekcja 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek jest połączona przechylnie, wzdłuż linii nacięcia lub linii L2 zagięcia, z przednią wzdłużną krawędzią płytowej sekcji 20' ścianki górnej. Płytowa sekcja 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek zawiera górną kołnierzową część 24a' i przednią kołnierzową część 24b', oddzieloną linią L3 zagięcia. Górna kołnierzowa część 24a' zawiera klejowe nakładki 24c', 24d', które są połączone przechylnie z odpowiednimi przeciwległymi bocznymi końcami poprzez odpowiednie linie 41,42 zagięcia.
Przednia kołnierzowa część 24b' zawiera klejowe nakładki 33', 34', trzecią i czwartą, które są przechylnie połączone z odpowiednimi przeciwległymi bocznymi końcami poprzez odpowiednie linie 41, 42 zagięcia. Odpowiednie wewnętrzne powierzchnie klejowych nakładek 24c', 24d', pierwszej i drugiej, są przymocowane klejem lub innymi środkami mocującymi do zewnętrznej powierzchni klejowej nakładki 33', 34', trzeciej i czwartej, kiedy wykrój B2 tworzy pokrywę 12, jak to najlepiej pokazano na fig. 5. Szczeliny 33a', 33b' są utworzone na przeciwległej bocznej krawędzi przedniej kołnierzowej części 24b' przy klejowych nakładkach 33', 34', trzeciej i czwartej. Kiedy pudło 10 jest wstanie zamkniętym, odpowiednie szczeliny 33a, 33b i odpowiednie zamykające nakładki 15a, 16a, utworzone na części podstawowej, są sprzęgnięte ze sobą, jak to najlepiej pokazano na fig. 7 i jak to zostanie dokładniej omówione poniżej. Ponadto zrywany pasek 26' i przechylna nakładka 25' z paskiem klejowym wchodzą w skład płytowej sekcji 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek. Przechylna nakładka 25' z paskiem klejowym jest mocowana za pomocą kleju lub w inny sposób do zewnętrznej powierzchni przedniej ścianki 18, kiedy pudło jest wstanie zamkniętym. Przechylna nakładka 25' z paskiem klejowym jest przymocowana do swobodnej krawędzi przedniej kołnierzowej części 24b' poprzez zrywany pasek 26', przebiegający wzdłużnie pomiędzy przednim kołnierzem 24b' a przechylną nakładką 25', aby umożliwić oddzielenie wielokrotnie zamykalnych drzwiczek 24 od podstawowej części 11. Uchwyt 13 do przenoszenia przechodzi przez soczewkowo ukształtowany otwór 47 znajdujący się zasadniczo na środku płyty 20a' górnej ścianki, jak to pokazano na fig. 4 i opisano bardziej szczegółowo poniżej.
Pasek kleju jest nałożony wzdłuż dolnej krawędzi płyty tylnego kołnierza 23 i dolnej krawędzi odpowiednich płyt bocznych kołnierzy 21, 22, mocując te części do tylnej ścianki 17 ido bocznych ścianek 15, 16 podstawowej części kiedy pokrywa 12 jest montowana na podstawowej części 11. Przechylna nakładka 25 z paskiem kleju jest również mocowana klejowo do przedniej ścianki 18 podstawy, i poprzez pasek kleju nałożony wzdłuż dolnej krawędzi płyty tylnego kołnierza 23 stanowi jedyne klejowe mocowanie pokrywy do części podstawowej. Dzięki temu wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24 mogą być przechylane do góry wokół linii L2 zagięcia, kiedy zrywany pasek 26 jest usunięty oddzielając wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24 pokrywy 12 od przechylnej nakładki 25, jak to pokazano na fig. 8 i 9.
Na fig. 7 pokazano w powiększeniu widok części pudła 10, w której zamykająca nakładka 16a sprzęga się ze szczeliną 33a działając jak hak. Każda zamykająca nakładka 15a, 16a zawiera odpowiednie uskoki 46a, 46b, które wchodzą w odpowiednią szczelinę 33a, 33b i pewnie trzymają wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24 w położeniu zamkniętym.
Claims (16)
- Jak to pokazano na fig. 8, pudło łatwo otwiera się chwytając koniec zrywanego paska 26 kciukiem i palcem wskazującym, i odciągając ją od płytowej sekcji 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek w kierunku oznaczonym strzałką 48. Następnie wielokrotnie zamykalne drzwiczki odchyla się do góry wokół linii nacięcia lub linii L2 zagięcia, i wykorzystując wycięcie 32 na palec przechyla się ruchomą przednią ściankę 18 do dołu, do położenia częściowo otwartego, aby odsłonić przedmioty takie jak rozpakowane arkusze papieru 50, jak to pokazano na fig. 9, i uzyskać dostęp do papieru 50 przechowywanego w pudle. Wreszcie po wyjęciu potrzebnej ilości papieru ruchomą przednią ściankę 18 przechyla się do położenia pionowego z klapami 29, 30 wsuniętymi pomiędzy boczne ścianki podstawy a papier trzymany w pudle, i wielokrotnie zamykalne drzwiczki 24 doprowadza się z powrotem do ich położenia obniżonego, aby zamknąć pudło w celu bezpiecznego przechowywania nieużywanego papieru 50 i trzymać przednią ściankę 18 w jej położeniu zamkniętym. Pudło 10 jest kompaktowe, co umożliwia łatwe przechowywanie go pod biurkiem lub na półce. Jak to najlepiej pokazano na fig. 4, uchwyt 13 do przenoszenia zawiera giętki pasek 54 przymocowany do prostokątnej płyty 56 podstawy, która jest przymocowana przez klejenie do pokrywy poniżej płyty 20a górnej ścianki, przy czym pasek 54 przechodzi przez soczewkowo ukształtowany otwór 47 w górnej ściance pokrywy. Należy zauważyć, że uchwyt 13 do przenoszenia jest przymocowany do płytowej sekcji 20' ścianki pokrywy 12, która z kolei jest trwale przymocowana do podstawowej części 11, zaś płytowa sekcja 24' wielokrotnie zamykalnych drzwiczek jest ruchoma względem płytowej sekcji 20' ścianki górnej i podstawowej części 11. Zastrzeżenia ochronne 1. Pudło (10) do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru (50), zawierające podstawową część (11) pudła, posiadającą denną ściankę (14), przeciwległe pionowe przednią ściankę (18) i tylną ściankę (17), przeciwległe pionowe boczne ścianki (15, 16), z których każda jest połączona wzdłuż swojej dolnej krawędzi z krawędzią dennej ścianki (14), otwarty wierzch (19) oraz pokrywę (12) nałożoną teleskopowo na otwarty wierzch (19), przy czym przednia ścianka (18) podstawowej części (11) pudła ma na linii (38) oś obrotu dla położenia otwartego pudła (10) względem dennej ścianki (14), oraz ma na swych przeciwległych końcach zwrócone do wewnątrz pudła (10) wsuwane klapy (29, 29', 30, 30') przylegające, równoległe i zakładkowe względem sąsiednich bocznych ścianek (15, 16) w położeniu zamkniętym przedniej ścianki (18), zaś do pokrywy (12) jest przymocowany uchwyt (13) do przenoszenia pudła, znamienne tym, że pokrywa (12) zawiera oddzielone linią (L2) zagięcia płytową sekcję (20') górnej ścianki oraz płytową sekcję (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24), przy czym płytowa sekcja (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24) ma na linii (L2) zagięcia oś obrotu względem płytowej sekcji (20') górnej ścianki, jak również płytowa sekcja (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24) zawiera zrywany pasek (26, 26'), natomiast płytowa sekcja (20') górnej ścianki obejmuje płytę (20a, 20a') górnej ścianki, z którą połączone są płytowa sekcja (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24), boczne kołnierze (21, 21', 22, 22') oraz tylny kołnierz (23, 23'), przy czym tylny kołnierz (23, 23') pokrywy jest przymocowany do tylnej ścianki (17) pudła, zaś boczne kołnierze (21, 21', 22, 22') pokrywy są przymocowane do pionowych bocznych ścianek (15, 16) pudła.
- 2. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że na zewnętrznej części narożników każdej z pionowych bocznych ścianek (15, 16) znajdują się pierwsza zamykająca nakładka (15a') i druga zamykająca nakładka (16a').
- 3. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że na zewnętrznej części narożników każdej z wsuwanych klap (29, 29', 30, 30') znajdują się trzecia zamykająca nakładka (29a') i czwarta zamykająca nakładka (30a').
- 4. Pudło według zastrz. 2, znamienne tym, że płyty (15', 16') ścianek bocznych zawierają pierwszą zamykającą nakładkę (15a') oraz drugą zamykającą nakładkę (16a'), zaś wsuwane klapy (29, 29', 30, 30') zawierają trzecią zamykającą nakładkę (29a') oraz czwartą zamykającą nakładkę (30a'), przy czym zamykające nakładki mają hakowaty kształt.
- 5. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że płytowa sekcja (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24) zawiera górną kołnierzową część (24a') i przednią kołnierzową część (24b, 24b') oddzielone linią (L3) zagięcia.
- 6. Pudło według zastrz. 5, znamienne tym, że górna kołnierzowa część (24a') na swoich przeciwległych bocznych końcach jest połączona z pierwszą klejową nakładką (24c') i drugą klejową nakładką(24d'), posiadającymi oś obrotu na liniach (42, 41) zagięcia.
- 7. Pudło według zastrz. 5, znamienne tym, że przednia kołnierzowa część (24b, 24b') na swoich przeciwległych bocznych końcach jest połączona z trzecią klejową nakładką (33') i czwartą klejową nakładką (34'), posiadającymi oś obrotu na liniach (42, 41) zagięcia.
- 8. Pudło według zastrz. 7, znamienne tym, że pierwsza klejowa nakładka (24c') i druga klejowa nakładka (24d') są połączone z zewnętrzną powierzchnią trzeciej klejowej nakładki (33') i czwartej klejowej nakładki (34').
- 9. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że na przylegających do trzeciej klejowej nakładki (33') i czwartej nakładki (34') przeciwległych bocznych krawędziach przedniej kołnierzowej części (24b, 24b') płytowej sekcji (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24) znajdują się dwie szczeliny (33a, 33a', 33b, 33b').
- 10. Pudło według zastrz. 9, znamienne tym, że zawiera zamykające nakładki (15a, 15a', 16a, 16a', 29a', 30a') do umieszczenia w szczelinach (33a, 33a', 33b, 33b').
- 11. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że płytowa sekcja (24') wielokrotnie zamykalnych drzwiczek (24) zawiera ponadto przechylną nakładkę (25, 25') z paskiem klejowym połączoną ze zrywanym paskiem (26, 26').
- 12. Pudło według zastrz. 11, znamienne tym, że przechylna nakładka (25, 25') ma pasek klejowy do łączenia z zewnętrzną powierzchnią przedniej ścianki (18).
- 13. Pudło według zastrz. 11, znamienne tym, że przechylna nakładka (25, 25') z paskiem klejowym jest połączona ze swobodną krawędzią przedniej kołnierzowej części (24b, 24b') poprzez zrywany pasek (26, 26'), przebiegający wzdłużnie pomiędzy przednią kołnierzową częścią (24b) a przechylną nakładką (25, 25') z paskiem klejowym.
- 14. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że płytowa sekcja (20') górnej ścianki pokrywy (12) jest trwale przymocowana do podstawowej części (11) pudła.
- 15. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że uchwyt (13) do przenoszenia jest przymocowany do centralnej części płytowej sekcji (20') górnej ścianki pokrywy.
- 16. Pudło według zastrz. 1, znamienne tym, że uchwyt (13) do przenoszenia zawiera giętki pasek (54) przymocowany na swoich przeciwległych końcach do płyty (56) podstawy znajdującej się pod płytą (20a, 20a') górnej ścianki pokrywy (12), przy czym giętki pasek (54) przechodzi przez otwór (47, 47') w płycie (20a, 20a') górnej ścianki pokrywy (12).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL120497U PL67555Y1 (pl) | 2011-11-14 | 2011-11-14 | Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL120497U PL67555Y1 (pl) | 2011-11-14 | 2011-11-14 | Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL120497U1 PL120497U1 (pl) | 2013-05-27 |
PL67555Y1 true PL67555Y1 (pl) | 2015-01-30 |
Family
ID=48522881
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL120497U PL67555Y1 (pl) | 2011-11-14 | 2011-11-14 | Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL67555Y1 (pl) |
-
2011
- 2011-11-14 PL PL120497U patent/PL67555Y1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL120497U1 (pl) | 2013-05-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6761269B2 (en) | Dispensing container and method for manufacturing same | |
US3349986A (en) | Protective case | |
WO2008124193A1 (en) | Lidded container with a tear strip | |
US5584430A (en) | Flip-top container with integral handles | |
CA2662232C (en) | Portable food dispenser | |
US11472630B2 (en) | Waste container | |
US4848651A (en) | Carton for shipping or displaying of articles | |
US8413801B2 (en) | Lidded container with a tear strip | |
US20110297702A1 (en) | Dispensing container with bottom valve | |
CA2927913C (en) | Box with carry handles | |
CA2589036A1 (en) | Lidded container with tear-away opening strip and lid deflection take-up means | |
JPH02205546A (ja) | 撓み性包装体 | |
JP2006502059A5 (pl) | ||
JP2006502059A (ja) | 用紙を出荷および保存するための容器 | |
US8459449B2 (en) | Easy-opening carton for shipping and storing cut paper | |
KR20180087242A (ko) | 소비재용 팩 | |
US20110297561A1 (en) | Easy-opening carton for shipping and storing cut paper | |
US20110000956A1 (en) | Folding box for carrying | |
PL66814Y1 (pl) | Opakowanie | |
PL67555Y1 (pl) | Pudło do przewożenia i składowania ciętych na wymiar arkuszy papieru | |
US6357653B1 (en) | Wood charcoal container | |
KR200453474Y1 (ko) | 포장용 상자 | |
GB2496437A (en) | Carton for paper accessible from the side and top | |
AU784715B2 (en) | A container | |
JP2023553558A (ja) | 不正開封防止機構付きボックスおよびスリーブを有する容器 |