PL400003A1 - Sposób wytwarzania drzwi ognioodpornych z profili ocynkowanych - Google Patents
Sposób wytwarzania drzwi ognioodpornych z profili ocynkowanychInfo
- Publication number
- PL400003A1 PL400003A1 PL400003A PL40000312A PL400003A1 PL 400003 A1 PL400003 A1 PL 400003A1 PL 400003 A PL400003 A PL 400003A PL 40000312 A PL40000312 A PL 40000312A PL 400003 A1 PL400003 A1 PL 400003A1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- welding
- profiles
- carried out
- galvanized
- galvanized profiles
- Prior art date
Links
Classifications
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B23—MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B23K9/00—Arc welding or cutting
- B23K9/0026—Arc welding or cutting specially adapted for particular articles or work
- B23K26/00—Working by laser beam, e.g. welding, cutting or boring
- B23K26/20—Bonding
- B23K26/21—Bonding by welding
- B23K26/24—Seam welding
- B23K26/26—Seam welding of rectilinear seams
- B23K9/02—Seam welding; Backing means; Inserts
- B23K9/025—Seam welding; Backing means; Inserts for rectilinear seams
- B23K2101/00—Articles made by soldering, welding or cutting
- B23K2101/24—Frameworks
- B23K2101/34—Coated articles ; Surface treated articles
- B23K2103/00—Materials to be soldered, welded or cut
- B23K2103/02—Iron or ferrous alloys
- B23K2103/04—Steel or steel alloys
- B23K2103/08—Non-ferrous metals or alloys
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Plasma & Fusion (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Optics & Photonics (AREA)
- Laser Beam Processing (AREA)
- Butt Welding And Welding Of Specific Article (AREA)
- Arc Welding In General (AREA)
- Special Wing (AREA)
Abstract
Sposób wytwarzania drzwi ognioodpornych z profili ocynkowanych, polega na tym, ze do wytwarzania drzwi ognioodpornych z profili ocynkowanych (1) stosuje sie specjalistyczne oprzyrzadowanie oraz uklad zrobotyzowanego spawania z opcja czyszczenia spoiny i nakladania warstwy ochronnej. Profile (1) sa ciete na precyzyjnej pile z dokladnoscia nie mniejsza niz ±0,2 mm i tak przygotowane sa pozycjonowane na stole, który umozliwia symetryczny i równomierny docisk powierzchni laczonych profili ocynkowanych o dlugosciach do 3 m, co zapewnia, ze niedopasowanie laczonych plaszczyzn jest ponizej 0,1 mm. Spawanie prowadzi sie z uzyciem manipulatora, wykorzystujac w zaleznosci od laczonych plaskowników proces MAG, TIG, spawanie plazmowe (4) lub spawanie laserowe. Spawanie plazmowe i laserowe odbywa sie bez materialu dodatkowego. Proces spawania prowadzi sie od zewnetrznego naroza do 1/4 dlugosci zlacza, nastepnie od naroza wewnetrznego do 3/4 dlugosci zlacza, a na tak wykonana spoine nanosi sie warstwe ochronna, zawierajaca cynk. Wykonywane spoiny charakteryzuja sie bardzo waskim licem (5) od 1 mm do 3 mm i wysokoscia ponad powierzchnie profilu ponizej 0,5 mm.