PL237355B1 - Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej - Google Patents
Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej Download PDFInfo
- Publication number
- PL237355B1 PL237355B1 PL429367A PL42936719A PL237355B1 PL 237355 B1 PL237355 B1 PL 237355B1 PL 429367 A PL429367 A PL 429367A PL 42936719 A PL42936719 A PL 42936719A PL 237355 B1 PL237355 B1 PL 237355B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- mounting
- mounting base
- base
- universal magnetic
- rail
- Prior art date
Links
Landscapes
- Connection Of Plates (AREA)
- Dynamo-Electric Clutches, Dynamo-Electric Brakes (AREA)
Description
Przedmiotem wynalazku jest uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej w standardzie montażu na szynie TH35, znajdująca zastosowanie w automatyce budynkowej, przemysłowej, z możliwością mocowania wykorzystującego siły magnesu i/lub mechaniczny sposób mocowania obudów modułowych.
Znany jest z opisu patentowego PL225880 uchwyt do radia CB charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden element mocujący (1) o regulowanej długości, wyposażony co najmniej w zaczep (4) oraz w co najmniej jeden element dociskowy (7). Uchwyt może być dodatkowo wyposażony w element do mocowania mikrofonu.
Z opisu patentowego wzoru użytkowego nr PL59298 znane jest urządzenie przystosowujące, zwane adapterem, umożliwiające połączenie dowolnego uchwytu wiertarskiego z wrzecionem wkrętarko-wiertarki z napędem elektrycznym. Istotą urządzenia przystosowującego-adaptera jest jego korpus, posiadający zewnętrzną, stopniowaną, cylindryczną powierzchnię, na której ukształtowana jest gwintowana końcówka do mocowania uchwytu wiertarskiego, następnie część cylindryczną z płaską powierzchnią pod klucz, na której usytuowany jest łańcuch pierścieniowy kanał z osadczym pierścieniem, sprzężonym z tuleją oporowo-osłonową oraz powierzchnię cylindryczną z pierścieniowym kanałem dla pomieszczenia ograniczającego pierścienia, usytuowanego w przesuwnej tulei, podpartej centralnie walcową sprężyną, usytuowaną między przesuwną tuleją, a tuleją oporowo-osłonową.
Z niemieckiego opisu patentowego DE10212484.1 znany jest wspornik przewodów, w którym przebiegające obok siebie przewody zasilające różnego rodzaju lub inne elementy budowlane, których długość jest decydującym wymiarem, są zamocowane wzajemnie i/lub są zamocowane na elemencie nośnym. Wspornik ten składa się z podtrzymki posiadającej ukształtowane na niej wybrania mocujące, odpowiadające przekrojowi poprzecznemu przewodów, oraz ukształtowane po obu stronach wybrań mocujących, pochylone wzajemnie do siebie ramiona zaciskowe, oraz z obejmy zabezpieczającej, zatrzaskiwanej na podtrzymce, wyposażonej w wybrania, symetrycznie ukształtowane i komplementarne względem wybrań mocujących wykonanych w podtrzymce i dopasowane również do przekroju poprzecznego przewodów, przy czym przy obydwu zakończeniach podtrzymki i obejmy zabezpieczającej ukształtowane są elementy zatrzaskowe, które przy zatrzaskiwaniu obejmy zabezpieczającej na podtrzymce zatrzaskują się w sobie wzajemnie. Gdy w przypadku takich wsporników przewodów, obszary zaciskowe określone przez ramiona zaciskowe przy różnych wybraniach mocujących, są przestawione względem siebie, można, w mniejszej przestrzeni zamocować kilka, lub większą niż do tej pory, ilość przewodów, nie uszkadzając ich zwłaszcza przy ich układaniu. Również z patentu DE10024528.5 znany jest wspornik korpusu synchronicznego urządzenia synchronizującego w przekładniach zmianowych stopniowych z jarzmem i prowadnicą nasuwową, przy czym jarzmo i prowadnica nasuwowa są połączone ze sobą bez możliwości obrotu, wspornik posiada co najmniej jeden element ustalający, usytuowany promieniowo od zewnątrz do wewnątrz jarzma, a element ustalający mocuje element dociskowy, przynajmniej zabezpieczając go przed wypadnięciem, przesuwny wzdłużnie i prowadzony wzdłuż osi wzdłużnej wspornika, element zatrzaskowy wystający promieniowo z elementu ustalającego i co najmniej jeden element sprężynowy. Również ze zgłoszenia konwencyjnego ES 201430274 znany jest adapter do gniazdek wyjściowych głosu i danych, instalowany w pokrywie, charakteryzujący się tym, że zawiera prostokątny element z dwoma bokami krótszymi i dwoma bokami dłuższymi, oraz elastyczną dźwignię, umieszczoną poprzecznie na jednym z krótszych boków ramy adaptera, a na wewnętrznej części przeciwnego krótszego boku znajduje się wgłębienie.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji podstawki montażowej oraz sposobu mocowania urządzeń na szynę TH35 z wykorzystaniem konstrukcji podstawki montażowej skonfigurowanej z korpusem urządzeń na szynę TH35, która umożliwi mocowanie urządzenia w miejscu jego instalacji i mocowania w sposób uniwersalny, trwały, łatwy i prosty dla użytkownika.
Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa służąca do mocowania urządzeń elektrycznych na różnych powierzchniach charakteryzuje się tym, że ma korpus w postaci prostopadłościanu o podstawie prostokąta otwartego z jednej i/lub z obu przeciwległych stron tworząc komorę dla magnesu zabezpieczony przez zatrzask który go zabezpiecza przed wypadnięciem, a boczne elementy korpusu zaopatrzone ma w ucha z otworami montażowymi, przy czym konstrukcja podstawki montażowej umożliwia montaż urządzeń które standardowo przewidziane są do montażu na szynie w standardzie TH 35.
PL 237 355 B1
Korzystnie podstawka montażowa ma korpus wyposażony w górnej i dolnej części w końcówki montażowe w postaci widełek pozycjonujących górnych oraz widełek pozycjonujących dolnych. W wersji wykonania podstawka montażowa wyposażona jest w element podnoszący współczynnik tarcia z mocowaną powierzchnią. Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa według wynalazku znajduje zastosowanie do mocowania na różnych powierzchniach urządzeń przewidzianych do montażu na szynie w standardzie TH35.
Sposób mocowania obudów modułowych przy użyciu podstawki montażowej polega na tym że, urządzenie modułowe z zaczepem na szynę w standardzie TH35 zatrzaskuje się w adapter a następnie zespół mocuje się na powierzchni docelowej przy użyciu magnesu lub wkrętów. Kolejność montażu można odwrócić.
Konstrukcja podstawki montażowej umożliwia mocowanie mechanicznie poprzez wkręcenie wkrętów wykorzystując ucha mocujące pod wkręt oraz otwór w tym uchu. Dla wzmocnienia przyczepności i trwałości mocowania na powierzchnię tylną korpusu podstawki montażowej adaptera nakleja się element zwiększający przyczepność łączonych powierzchni.
Konstrukcja umożliwia mocowanie obudów modułowych dzięki sile magnesu na powierzchniach metalowych bez konieczności mocowania mechanicznego ale jednocześnie umożliwia sposób mechanicznego mocowania gdyż podstawka ma uchwyty z otworami do przykręcania za pomocą śrub lub innych łączników mechanicznych. Istotą rozwiązania jest uniwersalność montażu na powierzchniach metalowych lub mechaniczna (przy użyciu wkrętów, opasek zaciskowych, taśmy dwustronnej).
Podstawka montażowa pozwala na zamocowanie różnego rodzaju urządzeń przewidzianych do mocowania na szynę w standardzie TH35.
Podstawka montażowa adaptera według wynalazku bezpośrednio zamocowana do powierzchni mocującej nie reagującej na siły magnetyczne pozwala na zastosowanie drugiego sposobu mocowania - mocowania z wykorzystaniem bocznych uchwytów montażowych.
Podstawka montażowa ma uproszczoną modułową konstrukcję umożliwiającą sprawny montaż, zapewnia także szybki i nieskomplikowany montaż i demontaż zamocowanych przy jej użyciu urządzeń.
Przedmiot wynalazku przedstawiony jest w przykładzie wykonania na rysunku schematycznym, na którym Fig. 1 przedstawia podstawkę montażową w widoku z przodu w rzucie aksonometrycznym, Fig. 2 - podstawkę montażową w widoku z tyłu w rzucie aksonometrycznym, Fig. 3 - podstawkę montażową z wyjętym magnesem, Fig. 4 - podstawkę montażową osadzoną w korpusie obudowy modułowej, Fig. 5 - rzut aksonometryczny z przodu drugiej wersji podstawki montażowej w wersji z pełnym otwarciem tylnej ścianki, Fig. 6 - rzut aksonometryczny z tyłu drugiej wersji podstawki montażowej z naklejonym materiałem o podwyższonym współczynniku tarcia, Fig. 7 - rzut aksonometryczny z tyłu drugiej wersji podstawki montażowej w wersji rozłożonej z widocznym pełnym otwarciem tylnej ścianki, Fig. 8 - rzut aksonometryczny z tyłu trzeciej wersji podstawki montażowej z otwartą tylną ścianką Fig. 9 - przedstawia rzut aksonometryczny z tyłu trzeciej wersji podstawki montażowej w wersji rozłożonej z częściowo otwartą tylną ścianką.
Podstawka montażowa ma korpus 1 w postaci otwartego z jednej strony prostopadłościanu 2 o kształcie otwartej od przodu komory o podstawie kwadratu w którym umieszczony jest magnes 3, który trzyma zatrzask 2. Korpus 1 ma po obu stronach ucha 4 z otworami 5 pod wkręt do montażu mechanicznego. W przykładowym wykonaniu co zostało uwidocznione na fig. 1, fig. 2, fig. 3,oraz na fig. 4 została pokazana podstawka montażowa osadzona na korpusie obudowy modułowej. W drugiej wersji wykonania co uwidoczniono na fig. 5, 6 i 7 w górnej i dolnej części korpus 1 ma dodatkowe po dwie widełki 6 jako górne elementy pozycjonujące i dolne elementy pozycjonujące 7 tworzące ramiona pozycjonujące służące do osadzenia podstawki montażowej w korpusie obudowy modułowej 8 urządzenia. Podstawka montażowa adaptera znajduje zastosowanie szczególnie w montażu wszelkiego rodzaju urządzeń które przewidziane są do montażu na szynę THI35.
Claims (6)
1. Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa służąca do mocowania na różnych powierzchniach urządzeń przewidzianych do montażu na szynie w standardzie TH35 urządzeń znamienna tym, że ma korpus (12) w postaci prostopadłościanu o podstawie prostokąta otwartego z jednej i/lub z obu przeciwległych stron tworząc komorę dla magnesu (3) zabezpieczonego przez zatrzask (2) trzymający magnes (3), a boczne elementy korpusu (12) zaopatrzone ma w ucha (4) z otworami (5) montażowymi, przy czym wymiary podstawy korpusu (1) podstawki montażowej umożliwiają zatrzaśnięcie urządzeń przewidzianych do montażu na szynie w standardzie TH35.
2. Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa według zastrz. 1, znamienna tym, że korzystnie ma korpus (12) wyposażony w górnej i dolnej części w końcówki montażowe w postaci widełek pozycjonujących górnych (6) oraz widełek pozycjonujących dolnych (7).
3. Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa według zastrz. 1, znamienna tym, że wyposażona jest w element (9) podnoszący współczynnik tarcia z mocowaną powierzchnią.
4. Sposób mocowania urządzeń przewidzianych do montażu na szynie w standardzie TH35 przy użyciu uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej znamienny tym, że korpus (12) zatrzaskuje się w podstawie (8) urządzenia przewidzianego do montażu w standardzie na szynę TH35.
5. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że korpus (12) uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej umożliwia mocowanie mechaniczne poprzez wkręcenie wkrętu wykorzystując ucho mocowania (4) pod wkręt oraz otwór (5) w tym uchu.
6. Sposób według zastrz. 4, znamienny tym, że korzystnie na powierzchnię podstawy korpusu (12) uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej nakleja się element (9) zwiększający przyczepność łączonych powierzchni.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL429367A PL237355B1 (pl) | 2019-03-22 | 2019-03-22 | Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL429367A PL237355B1 (pl) | 2019-03-22 | 2019-03-22 | Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL429367A1 PL429367A1 (pl) | 2020-10-05 |
PL237355B1 true PL237355B1 (pl) | 2021-04-06 |
Family
ID=72669297
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL429367A PL237355B1 (pl) | 2019-03-22 | 2019-03-22 | Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL237355B1 (pl) |
-
2019
- 2019-03-22 PL PL429367A patent/PL237355B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL429367A1 (pl) | 2020-10-05 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US10665981B2 (en) | Modular holding frame for plug connectors | |
US8128264B2 (en) | Magnetic light fixture | |
US20060152936A1 (en) | Light assembly for a vehicle | |
US20100103687A1 (en) | Track lighting assembly employing interim assembly between track and track head | |
CN110226066B (zh) | 电子器件外壳安装 | |
JP4361949B2 (ja) | 電気機械のためのブラシホルダ | |
PL237355B1 (pl) | Uniwersalna magnetyczna podstawka montażowa i sposób montażu urządzeń z zastosowaniem uniwersalnej magnetycznej podstawki montażowej | |
DE50001322D1 (de) | Schwingungdämpfende Verbindungsanordnung für zwei gegeneinander verschiebliche Bauteile | |
AU2010200780B2 (en) | Fastening device for placement on a mounting rail | |
CN105051455B (zh) | 易于安装照明器 | |
PT1039632E (pt) | Supressor de ruido electrico e metodo para a sua montagem num cabo | |
SK1262001A3 (en) | Lamp mounting and electrically connecting device | |
PL354448A1 (pl) | Uchwyt do śrub z łbem | |
KR20080005068U (ko) | 턱트 겸용 케이블 트레이 | |
SE0403033L (sv) | Kabelklämma samt förfarande och verktyg för att installera kablar med hjälp av kabelklämmorna | |
PL2157370T3 (pl) | Wkładka uniwersalna | |
KR101207522B1 (ko) | 단열재 고정와샤 체결장치 | |
KR200262938Y1 (ko) | 배선덕트의 등기구 연결장치 | |
CN212850018U (zh) | 一种磁铁固定结构及永磁电机 | |
CN216113677U (zh) | 磁吸灯 | |
DE50003877D1 (de) | Gehäuse für Steckverbinder | |
CN220481520U (zh) | 电桥安装夹具以及电桥合路装置 | |
CN218883873U (zh) | 一种便于安装的支架灯 | |
DE50115061D1 (de) | Befestigungsanordnung zur Aufputzmontage einer Hausinstallationsschnittstelle | |
KR200393103Y1 (ko) | 형광등 홀더 체결구조 |