PL236994B1 - Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym - Google Patents

Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym Download PDF

Info

Publication number
PL236994B1
PL236994B1 PL421322A PL42132217A PL236994B1 PL 236994 B1 PL236994 B1 PL 236994B1 PL 421322 A PL421322 A PL 421322A PL 42132217 A PL42132217 A PL 42132217A PL 236994 B1 PL236994 B1 PL 236994B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rod
articles
channels
container
intermediate store
Prior art date
Application number
PL421322A
Other languages
English (en)
Other versions
PL421322A1 (pl
Inventor
Radosław OWCZAREK
Radosław Owczarek
Original Assignee
Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia filed Critical Int Tobacco Machinery Poland Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia
Priority to PL421322A priority Critical patent/PL236994B1/pl
Publication of PL421322A1 publication Critical patent/PL421322A1/pl
Publication of PL236994B1 publication Critical patent/PL236994B1/pl

Links

Landscapes

  • Manufacturing Of Cigar And Cigarette Tobacco (AREA)

Abstract

Sposób opróżniania pojemnika napełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym zawierający następujące etapy: doprowadza się przeznaczony do opróżniania pojemnik do obszaru wejścia do magazynu pośredniego zawierającego sąsiadujące ze sobą kanały oddzielone od siebie ściankami; przy pomocy płytek podpierających przekazuje się artykuły prętopodobne z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego; kanały magazynu pośredniego wypełnia się artykułami prętopodobnymi; charakteryzujący się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych (R) z pojemnika do kanałów (7) magazynu pośredniego, magazyn pośredni wykonuje ruch posuwisto-zwrotny w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym.
W fabrykach przemysłu tytoniowego wytwarzane są różnego rodzaju artykuły przeznaczone do palenia. Zarówno gotowe produkty jak i półprodukty powstające na kolejnych etapach produkcyjnych można opisać wspólnym określeniem artykuły prętopodobne, które mogą być transportowane na przenośnikach lub w pojemnikach. W przemyśle tytoniowym powszechnie są stosowane pojemniki plastikowe lub kartonowe, które mają zastosowanie do wszystkich typów artykułów prętopodobnych, między innymi do papierosów, cygaretek, cygar i sztabek materiału filtracyjnego. Pojemniki plastikowe mają kształt prostopadłościanu pozbawionego dwóch ścian, czyli są to pojemniki posiadające cztery ściany lub pojemniki kartonowe posiadające pięć ścian. Pojemniki służą do czasowego przechowywania i transportu artykułów prętopodobnych do miejsca docelowego, gdzie następnie są opróżniane w celu dostarczenia ich w postaci przepływu masowego do maszyn, na których wykonywane są operacje technologiczne związane z wytwarzaniem artykułów do palenia.
Z opisu patentu europejskiego nr EP1020126 znany jest sposób i urządzenie do transportowania papierosów, w którym papierosy są przenoszone za pomocą kaset z maszyny wytwarzającej do magazynu pośredniego, gdzie są rozładowywane, a następnie transportowane przenośnikiem odbierającym do kosza samowyładowczego pakowaczki. Magazyn pośredni jest podzielony przez elementy dzielące na wiele pionowych sąsiadujących ze sobą kanałów, a dla każdego kanału jest przypisany element podpierający, przemieszczający się wraz z papierosami od góry w dół magazynu, przy czym elementy dzielące mają kształt kropli oraz budowę w rodzaju grzebienia, w którego wystające żebra wchodzą wycięcia elementów podpierających, wykonanych w postaci płaskiego grzebienia. Pionowa ścianka boczna magazynu pośredniego od strony pakowaczki jest ruchoma i przesuwa się wraz z przenośnikiem usuwającym papierosy w stronę kosza pakowaczki. Długość elementów dzielących jest mniejsza od wysokości magazynu pośredniego, przy czym najkrótszy jest element usytuowany najbliżej ruchomej ścianki bocznej, a długość następnych elementów zwiększa się stopniowo, natomiast koniec najdłuższego elementu znajduje się w znaczącej odległości od przenośnika odbierającego. Tak więc, papierosy są przenoszone do kosza samowyładowczego warstwą odpowiadającą wysokości ruchomej ścianki bocznej magazynu pośredniego, a wysokość warstwy jest utrzymywana przesuwającą się ścianką boczną aż do osiągnięcia kosza samowyładowczego.
Z dokumentu US 4'489'534 znane jest urządzenie do wypełniania kaset papierosami z magazynu. Kasety są opuszczane w sposób ciągły lub stopniowo podczas, gdy kanały magazynu prowadzą strumienie lub kolumny papierosów w dół do kaset tworząc warstwy papierosów w kasetach. Odpowiednie upakowanie papierosów zapewniają wały lub prowadnice umieszczone w dolnej części kanałów magazynu.
Z patentu europejskiego EP 2' 676' 884 firmy Sasib znane jest urządzenie do podawania artykułów prętopodobnych z hoppera do pakowaczki poprzez pionowe kanały utworzone przez ściany usytuowane jedna obok drugiej. Ponieważ pionowe kanały mają szerokość zasadniczo równą średnicy artykułu prętopodobnego, a napływ artykułów w postaci przepływu masowego może blokować wejście do kanałów, wynalazca umieścił nad każdą z pionowych ścian przed wejściem do kanału rolkę lub wałek, które oscylują w dwóch kierunkach wokół ich osi która jest równoległa do osi wzdłużnej artykułów prętopodobnych. Oscylacja wałków powoduje płynne przejście artykułów prętopodobnych z hoppera do kanałów magazynu.
Wszystkie znane sposoby i urządzenia do rozładowywania pojemników charakteryzują się wspólną zasadą, że opróżnianie pojemników z elementów prętopodobnych przekazywanych do magazynu pośredniego, hoppera lub na przenośnik odbywa się grawitacyjnie dzięki usunięciu jednego wspólnego elementu podpierającego elementy prętopodobne od dołu lub indywidualnych elementów podpierających w poszczególnych segmentach lub grupach segmentów. Wiąże się to z ryzykiem zakłócenia jednolitego przepływu przekazywanych elementów prętopodobnych ich zakleszczenia lub deformacji poprzez nacisk wywierany od góry przez warstwy kolejnych napływających elementów prętopodobnych i docisk do elementów porządkujących czy dzielących przepływ masowy takich jak przegrody.
Istotą wynalazku jest sposób opróżniania pojemnika napełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym zawierający następujące etapy: doprowadza się przeznaczony do opróżniania pojemnik do obszaru wejścia do magazynu pośredniego zawierającego sąsiadujące ze sobą kanały oddzielone od siebie ściankami; przy pomocy płytek podpierających przekazuje się artykuły
PL 236 994 B1 prętopodobne z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego; kanały magazynu pośredniego wypełnia się artykułami prętopodobnymi. Sposób charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, magazyn pośredni wykonuje ruch posuwisto-zwrotny w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, płytki podpierające wykonują ruch posuwisto-zwrotny w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że płytki podpierające wykonują ruch posuwisto-zwrotny zsynchronizowany z ruchem posuwisto-zwrotnym magazynu pośredniego.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, magazyn pośredni wykonuje ruch posuwisto-zwrotny o wielkości skoku zasadniczo równym wielkości średnicy artykułów prętopodobnych.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, magazyn pośredni wykonuje ruch posuwisto-zwrotny o skoku od 2 do 40 mm korzystnie od 4 do 8 mm.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, magazyn pośredni wykonuje zasadniczo tyle pełnych cykli ruchu posuwisto-zwrotnego ile warstw artykułów prętopodobnych znajduje się w wypełnionym pojemniku.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, liczba pełnych cykli ruchu posuwistozwrotnego wykonywanego przez magazyn pośredni jest większa od liczby warstw artykułów prętopodobnych znajdujących się w wypełnionym pojemniku.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego, liczba pełnych cykli ruchu posuwistozwrotnego wykonywanego przez magazyn pośredni jest mniejsza od liczby warstw artykułów prętopodobnych znajdujących się w wypełnionym pojemniku.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego częstotliwość ruchów posuwistozwrotnych jest zasadniczo proporcjonalna do prędkości przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego częstotliwość ruchów posuwistozwrotnych jest stała.
Ponadto sposób według wynalazku charakteryzuje się tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego częstotliwość ruchów posuwistozwrotnych jest zmienna.
Zaletą sposobu według wynalazku jest wyeliminowanie zakleszczania i uszkadzania artykułów prętopodobnych podczas opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi przemysłu tytoniowego do magazynu pośredniego.
Przedmiot wynalazku został bliżej przedstawiony w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku, na którym:
Fig. 1 przedstawia stację opróżniania wypełnionego pojemnika w widoku z przodu w trakcie wprowadzenia artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego;
Fig. 2 przedstawia fragment wlotu magazynu pośredniego w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego;
Fig. 3 przedstawia sposób przemieszczania się elementów wlotu magazynu pośredniego w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego przy ruchu posuwisto-zwrotnym magazynu pośredniego;
Fig. 4 przedstawia ruch wybranych artykułów prętopodobnych w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego przy ruchu oscylacyjnym magazynu pośredniego;
Fig. 5 przedstawia ruch wybranych artykułów prętopodobnych w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego przy ruchu oscylacyjnym magazynu pośredniego;
PL 236 994 B1
Fig. 6 przedstawia ruch wybranych artykułów prętopodobnych w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego przy ruchu oscylacyjnym magazynu pośredniego.
W celu lepszego zrozumienia wynalazku, przedmiot wynalazku został zilustrowany na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przykład wykonania stacji 1 opróżniania wypełnionego pojemnika 5 do magazynu pośredniego 2, natomiast fig. od 2 do 6 przedstawiają zachowanie wybranych artykułów prętopodobnych w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych do kanałów magazynu pośredniego 2.
Na fig. 1 przedstawiona została stacja 1 do opróżniania pojemników 5 wypełnionych artykułami prętopodobnymi R. Stacja 1 posiada magazyn pośredni 2, element transferujący 8, przenośnik odprowadzający 19 oraz zsyp 20. Magazyn pośredni 2 posiada przegrody 6 dzielące przestrzeń magazynu pośredniego 2 na szereg pionowych kanałów 7. W pionowych kanałach 7, w ich wlotach 15, znajdują się dodatkowe przegrody 18. Element transferujący 8 posiada szereg płytek podtrzymujących 9, które są przystosowane do podtrzymywania przepływu masowego artykułów prętopodobnych w kanałach 7 magazynu pośredniego. Płytki podtrzymujące 9 mogą być wsuwane do kanałów 7 przez wcięcia przy wlotach 15 kanałów 7 i wysuwane z kanałów 7 przez wcięcia przy wylotach 10 kanałów 7. Gdy płytki podtrzymujące 9 zostają wysunięte z kanałów 7 przepływ masowy artykułów prętopodobnych R w kanałach trafia do zsypu 20 lub zostaje podtrzymany przez pasy 11, 12.
Poniżej magazynu pośredniego 2 usytuowany jest przenośnik odprowadzający 19. Pomiędzy magazynem pośrednim 2, a przenośnikiem odprowadzającym 19 umieszczony jest przesuwny zsyp 20 dostosowany do poruszania się wzdłuż przenośnika odprowadzającego 19. Przesuwny zsyp 20 służy do przekazywania przepływu masowego artykułów prętopodobnych R z kanałów 7 na przenośnik magazynu odprowadzający 19, który odprowadza artykuły prętopodobne R, odebrane z kanałów 7 magazynu pośredniego 2, w kierunku T odprowadzania, przy czym zsyp ma oddzielny napęd i jest przystosowany do poruszania się względem przenośnika odprowadzającego 19. Ponad zsypem 20 znajduje się przelot utworzony przez pasy 11 i 12.
Magazyn pośredni 2 został pokazany na fig. 1 w chwili, gdy kanały 7 są wypełniane artykułami prętopodobnymi R pochodzącymi z pojemnika 5. Proces opróżniania pojemnika 5 opiera się na przesypywaniu artykułów prętopodobnych R z pojemnika 5 do magazynu pośredniego 2, przy czym artykuły prętopodobne R, w czasie wypełniania magazynu pośredniego 2, są podtrzymywane od dołu za pomocą płytek podtrzymujących 9, które wraz z przepływem masowym artykułów prętopodobnych R są opuszczane do momentu osiągnięcia maksymalnego dolnego położenia w wylotach 10 kanałów 7. Płytki podtrzymujące 9 następnie zostają wycofane z magazynu pośredniego 2 przez szczeliny w wylotach kanałów 7, a artykuły prętopodobne pozostają podtrzymane przez pas 11.
Artykuły prętopodobne R w pojemniku 5 są zwykle ułożone prostopadle do tylnej ściany pojemnika 5. W przypadku, gdy pojedyncze artykuły prętopodobne R są ułożone skośnie tzn. nieprostopadle do tylnej ściany, górne krawędzie 6a przegród 6 oraz górne krawędzie 18a dodatkowych przegród 18 wymuszają przemieszczanie się tych artykułów w czasie przepływu w dół tak, aby ustawiły się równolegle do pozostałych artykułów prętopodobnych R w przepływie masowym w pionowych kanałach 7.
Na fig. 2 został przedstawiony fragment wlotu 15 magazynu pośredniego 2 w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych R do kanałów 7 magazynu pośredniego 2. Istnieje ryzyko, że podczas przemieszczania artykułów prętopodobnych R z pojemnika 5 do kanałów 7 niektóre artykuły prętopodobne Rb zostaną dociśnięte do górnych krawędzi 6a przegród 6 oraz do górnych krawędzi 18a dodatkowych przegród 18 przez napływające z góry artykuły prętopodobne R. Artykuły prętopodobne Rb, które zostały dociśnięte do górnych krawędzi 6a i 18a ulegają deformacji, która może być stała lub chwilowa, w zależności od rodzaju materiału wypełniającego, materiału owijki czy prędkości wypełniania kanałów 7 artykułami prętopodobnymi R. Charakter deformacji ma znaczący wpływ na stabilność procesu produkcji oraz jakość finalnego produktu.
W celu wyeliminowania deformacji wprowadzony został dodatkowy posuwisto-zwrotny ruch S magazynu pośredniego 2 wykonywany podczas jego napełniania. Ruch posuwisto-zwrotny S odbywa się w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych R umieszczonych w pionowych kanałach 7. Magazyn pośredni 2 zostaje wprowadzony w ruch posuwisto-zwrotny w kierunku S przy pomocy elementu napędowego 27. Razem z magazynem pośrednim 2 ruch posuwistozwrotny o takiej samej częstotliwości i wielkości skoku wykonują płytki podpierające 9, które podtrzymują wprowadzane artykuły prętopodobne R do kanałów 7 magazynu pośredniego 2. Dodatkowo płytki podpierające 9 wraz z elementem transferującym 8 podczas wykonywania ruchu posuwisto-zwrotnego,
PL 236 994 B1 który jest zsynchronizowany z ruchem posuwisto-zwrotnym magazynu pośredniego 2 wykonują operację napełniania kanałów 7 artykułami prętopodobnymi R poprzez ruch zasadniczo w dół w kierunku transportowania U. Jako element napędowy 27 może być zastosowany siłownik liniowy lub inny mechanizm mogący wprowadzić magazyn pośredni w ruch posuwisto-zwrotny.
Ruch posuwisto-zwrotny S można opisać jako relatywnie drobne oscylacje magazynu pośredniego 2 względem położenia spoczynkowego wykonywane podczas wypełniania magazynu pośredniego 2 artykułami prętopodobnymi R. Ruch magazynu pośredniego 2 jest ruchem o charakterze posuwisto-zwrotnym, niemniej może on się przejawiać w postaci drgań lub innych ruchów oscylacyjnych jednak dla większości artykułów prętopodobnych przemysłu tytoniowego korzystne jest wprowadzenie ruchu łagodnego, który nie będzie wprowadzał przeciążeń prowadzących do niepożądanej degradacji artykułów prętopodobnych, czy też usypywania się materiału wypełniającego z artykułów prętopodobnych. Skok ruchu posuwisto-zwrotnego jest uzależniony od typu artykułów prętopodobnych R. Zalecane jest, aby długość skoku ruchu posuwisto-zwrotnego mieściła się w przedziale 2 do 40 mm, korzystnie była większa niż ½ średnicy artykułu prętopodobnego podawanego do magazynu pośredniego 2, a częstotliwość ruchu była równa ilości warstw przemieszczanych artykułów prętopodobnych. Korzystne jest również takie wykonanie wynalazku, gdzie wielkość skoku w ruchu posuwisto-zwrotnym magazynu 2 będzie wielokrotnością połowy średnicy artykułu prętopodobnego R, a wartość częstotliwości była wielokrotnością ilości warstw przemieszczanych artykułów prętopodobnych.
Na fig. 3 został przedstawiony sposób przemieszczania się przegród 6 oraz dodatkowych przegród 18 magazynu pośredniego 2 w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych R do kanałów 7 magazynu pośredniego 2 przy ruchu S posuwisto-zwrotnym magazynu pośredniego 2. Częstotliwości oraz skoku ruchu posuwisto-zwrotnego S została dobrana odpowiednio do prędkości przemieszczania oraz rozmiaru artykułów prętopodobnych tak, aby górne krawędzie 6a i 18a poruszały się pomiędzy poszczególnymi artykułami prętopodobnymi R. Górne krawędzie 6a i 18a wykonują ruch w przepływie masowym artykułów prętopodobnych R oznaczony ścieżką 19. Oznacza to, że artykuły prętopodobne R znajdujące się pomiędzy sąsiadującymi ścieżkami 19 zostaną wprowadzone do magazynu pośredniego 2 pomiędzy górnymi krawędziami 6a i 18a, które wyznaczają te ścieżki 19. W idealnej sytuacji górne krawędzie 6a i 18a poruszają się w przepływie masowym wyłącznie pomiędzy artykułami prętopodobnymi R przez co ryzyko deformacji artykułu prętopodobnego R zostaje wyeliminowane.
Na fig. 4-6 został przedstawiony ruch wybranych artykułów prętopodobnych Ro, Ri, R2 w trakcie wprowadzania artykułów prętopodobnych R do kanałów 7 magazynu pośredniego 2 przy ruchu posuwisto-zwrotnym S magazynu pośredniego 2. Przerywana linia X rozdziela obszar w którym artykuły prętopodobne R znajdują się jeszcze poza magazynem pośrednim 2 przykładowo w pojemniku 5 lub w obszarze pomiędzy pojemnikiem 5, a magazynem pośrednim 2 powyżej linii X oraz obszar w którym artykuły prętopodobne R znajdują się wewnątrz magazynu pośredniego 2 poniżej linii X. Ruch artykułów prętopodobnych R znajdujących się powyżej linii X odbywa się w kierunku transportowania U zasadniczo w dół i wymuszony jest siłą grawitacji, natomiast na artykuły prętopodobne R znajdują się poniżej linii X, wewnątrz magazynu pośredniego 2 pomiędzy przegrodami 6 oraz 18 zostają bezpośrednio przełożone ruchy posuwisto-zwrotne S magazynu pośredniego 2. Oprócz składowej ruchu skierowanej w dół wymuszonej siłą grawitacji dochodzi składowa ruchu zgodna z ruchem S posuwisto-zwrotnym.
Na fig. 4 wybrane artykuły prętopodobne Ro, Ri, R2 znajdują się w obszarze jednego z wlotów 15 magazynu pośredniego 2. Artykuł prętopodobny Ro znajduje się tuż nad krawędzią 6 co mogłoby doprowadzić do zaklinowania i deformacji artykułu prętopodobnego Ro. Aby temu zapobiec magazyn pośredni wykonuje ruch Sa oznaczony na fig. 4 strzałką stanowiący pierwszy etap jednego cyklu ruchu posuwisto-zwrotnego S. Magazyn pośredni 2 wraz z artykułami prętopodobnymi R, które znajdują się w jego wnętrzu czyli poniżej linii X wykonuje ruch w prawo względem artykułów prętopodobnych R znajdujących się powyżej linii X o skok Z, którego odległość w tym przypadku jest zasadniczo równa ½ średnicy artykułu prętopodobnego R.
Na fig. 5 przedstawiony jest kolejny etap ruchu posuwisto-zwrotnego S, w którym krawędź 6a przemieściła się w kierunku horyzontalnym poprzecznym do osi wzdłużnej artykułów prętopodobnych o skok Z względem artykułów znajdujących się powyżej linii X, na chwilę się zatrzymała i znajduje się pomiędzy artykułami Ro i Ri. Artykuły prętopodobne znajdujące się poniżej linii X wraz z artykułem prętopodobnym R2 przemieściły się z całym magazynem pośrednim 2 o odległość zasadniczo równą ½ średnicy artykułu prętopodobnego. Podczas chwilowego zatrzymania ruchu magazynu pośredniego 2 pokazanego na fig. 5 na artykuły prętopodobne znajdujące się zarówno nad jak i pod linią
PL 236 994 B1
X cały czas oddziałuje siła grawitacji co powoduje ich przemieszczanie się w dół w kierunku transportowania U do pozycji przedstawionej na fig. 6. Artykuły prętopodobne R, Ro, Ri i R2 przemieszczają się do magazynu pośredniego, gdzie wybrany artykuł prętopodobny Ro trafia do magazynu pośredniego 2 po jednej stronie przegrody 6, a wybrany artykuł prętopodobny Ri trafia do magazynu pośredniego 2 po przeciwnej stronie przegrody 6. Następnie magazyn pośredni wykonuje ruch Sb stanowiący kolejny etap cyklu ruchu posuwisto-zwrotnego S w którym, tak usytuowane artykuły prętopodobne Ro, Ri i R2 względem przegrody 6 wykonują kolejny ruch wspólny z magazynem pośrednim 2.

Claims (11)

1. Sposób opróżniania pojemnika napełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym zawierający następujące etapy:
doprowadza się przeznaczony do opróżniania pojemnik do obszaru wejścia do magazynu pośredniego zawierającego sąsiadujące ze sobą kanały oddzielone od siebie ściankami;
przy pomocy płytek podpierających przekazuje się artykuły prętopodobne z pojemnika do kanałów magazynu pośredniego;
kanały magazynu pośredniego wypełnia się artykułami prętopodobnymi;
znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych (R) z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), magazyn pośredni (2) wykonuje ruch posuwisto-zwrotny w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych.
2. Sposób według zastrz. 1, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych (R) z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), płytki podpierające (9) wykonują ruch posuwisto-zwrotny w kierunku horyzontalnym, poprzecznym do osi artykułów prętopodobnych.
3. Sposób według zastrz. 2, znamienny tym, że płytki podpierające (9) wykonują ruch posuwisto-zwrotny zsynchronizowany z ruchem posuwisto-zwrotnym magazynu pośredniego (2).
4. Sposób według zastrz. 1 do 3, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych (R) z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), magazyn pośredni (2) wykonuje ruch posuwisto-zwrotny o wielkości skoku zasadniczo równym wielkości średnicy artykułów prętopodobnych.
5. Sposób według zastrz. 1 do 4, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), magazyn pośredni (2) wykonuje ruch posuwisto-zwrotny o skoku od 2 do 40 mm korzystnie od 4 do 8 mm.
6. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 5, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), magazyn pośredni (2) wykonuje zasadniczo tyle pełnych cykli ruchu posuwisto-zwrotnego ile warstw artykułów prętopodobnych znajduje się w wypełnionym pojemniku.
7. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 5, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych (R) z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), liczba pełnych cykli ruchu posuwisto-zwrotnego wykonywanego przez magazyn pośredni (2) jest większa od liczby warstw artykułów prętopodobnych znajdujących się w wypełnionym pojemniku.
8. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 5, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2), liczba pełnych cykli ruchu posuwisto-zwrotnego wykonywanego przez magazyn pośredni (2) jest mniejsza od liczby warstw artykułów prętopodobnych znajdujących się w wypełnionym pojemniku.
9. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 8, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2) częstotliwość ruchów posuwisto-zwrotnych jest zasadniczo proporcjonalna do prędkości przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2).
PL 236 994 Β1
10. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 9, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2) częstotliwość ruchów posuwisto-zwrotnych jest stała.
11. Sposób według któregokolwiek z zastrz. od 1 do 9, znamienny tym, że podczas przekazywania artykułów prętopodobnych z pojemnika (5) do kanałów (7) magazynu pośredniego (2) częstotliwość ruchów posuwisto-zwrotnych jest zmienna.
PL421322A 2017-04-18 2017-04-18 Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym PL236994B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL421322A PL236994B1 (pl) 2017-04-18 2017-04-18 Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL421322A PL236994B1 (pl) 2017-04-18 2017-04-18 Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL421322A1 PL421322A1 (pl) 2018-10-22
PL236994B1 true PL236994B1 (pl) 2021-03-08

Family

ID=63854975

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL421322A PL236994B1 (pl) 2017-04-18 2017-04-18 Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL236994B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL421322A1 (pl) 2018-10-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL226406B1 (pl) Urządzenie,stacja oraz sposób napełniania pod wpływem siły grawitacji zespołu magazynującego
US6648575B2 (en) Device for feeding article to a blister band
USRE32001E (en) Method and apparatus for feeding cigarettes or analogous articles to packing machines or the like
CN105595414B (zh) 输送烟草加工行业棒形制品的产品材料流的系统和方法
JP6613228B2 (ja) ロッド状の物品を運搬するためのシステムおよび方法、ならびにロッド状の物品をコンベヤーバンド内に保持するための配列および方法
US9221227B2 (en) Method and machine for producing bags containing fiber material
CN107912805A (zh) 用于竖直传送棒状物品的质量流的中间料斗及供给设备
PL236994B1 (pl) Sposób opróżniania pojemnika wypełnionego artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym
US10779563B2 (en) Method of emptying a container filled with rod-like articles manufactured in the tobacco industry
US2829476A (en) Tablet bottle filling machine
EP0431084B1 (en) Method and apparatus for compiling deformable, substantially cylindrical bodies, particularly tampons and for packing them
US9434121B2 (en) Method and machine for producing bags containing fiber material
EP3801074B1 (en) Filler of rod-like articles of the tobacco industry
US20130157827A1 (en) Method and machine for producing bags containing fiber material
EP2500284B1 (en) Machine for forming and boxing groups of cigarettes
US5133170A (en) Apparatus for packing cigarettes and other smoking materials into preformed hinged lid packs
CN105831804B (zh) 用于填充托盘的机器的填充系统以及填充托盘的方法
EP3801075B1 (en) Unloader of rod-like articles of the tobacco industry
PL234279B1 (pl) Sposób opróżniania pojemników napełnionych artykułami prętopodobnymi wytwarzanymi w przemyśle tytoniowym
US10779562B2 (en) Method of emptying trays filled with rod-shaped articles of the tobacco industry
US1295722A (en) Apparatus for packing cigarettes.
US3263397A (en) Feeding of rod-like articles
US9561635B2 (en) Method and machine for producing bags containing fiber material
CN117295662A (zh) 一种将预定数量的药物制品罐装瓶子的方法以及用于实现该方法的设备