PL234942B1 - Kanał przesyłowy - Google Patents

Kanał przesyłowy Download PDF

Info

Publication number
PL234942B1
PL234942B1 PL426052A PL42605218A PL234942B1 PL 234942 B1 PL234942 B1 PL 234942B1 PL 426052 A PL426052 A PL 426052A PL 42605218 A PL42605218 A PL 42605218A PL 234942 B1 PL234942 B1 PL 234942B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
main
additional
conduit
channel according
conductor
Prior art date
Application number
PL426052A
Other languages
English (en)
Other versions
PL426052A1 (pl
Inventor
Kamil Pochwat
Daniel Słyś
Ś Dan Iel Sły
Sabina Kordana
Mariusz Starzec
Original Assignee
Politechnika Rzeszowska Im Ignacego Lukasiewicza
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Politechnika Rzeszowska Im Ignacego Lukasiewicza filed Critical Politechnika Rzeszowska Im Ignacego Lukasiewicza
Priority to PL426052A priority Critical patent/PL234942B1/pl
Publication of PL426052A1 publication Critical patent/PL426052A1/pl
Publication of PL234942B1 publication Critical patent/PL234942B1/pl

Links

Landscapes

  • Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)
  • Sewage (AREA)

Abstract

Kanał przesyłowy zawiera połączone ze sobą, co najmniej dwa przewody z których co najmniej jeden jest przewodem głównym (1), z którym połączony jest co najmniej jeden przewód dodatkowy (2). Kanał zawiera także studzienkę kanalizacyjną. W przestrzeni transportowej (4) przewodu głównego i przestrzeni dodatkowej (5) przewodu dodatkowego (2) transportowane są media lub prowadzona jest infrastruktura liniowa. Przewód główny (1) jest połączony z przewodem dodatkowym (2) ściankami zewnętrznymi tych przewodów (1, 2) połączeniem nierozłącznym (3). Studzienka kanalizacyjna ma w dennicy co najmniej jeden spocznik. Przewód główny (1) ma co najmniej jeden właz główny, a przewód dodatkowy (2) ma co najmniej jeden właz dodatkowy, przy czym właz główny oraz właz dodatkowy są w przestrzeni studzienki kanalizacyjnej. Kanał przesyłowy przeznaczony jest do stosowania zwłaszcza w miejscach, w których istnieje potrzeba równoczesnego transportu różnych płynów, w tym ścieków bytowo-gospodarczych i opadowych, wody wodociągowej, wody ciepłowniczej, gazu i innych, a także prowadzania w nich pośrednio innej infrastruktury liniowej, w szczególności kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest kanał przesyłowy, zwłaszcza do równoczesnego transportu różnych mediów, w szczególności płynów, w tym ścieków bytowo-gospodarczych i opadowych, wody wodociągowej, wody ciepłowniczej, gazu, a także prowadzenia w nim pośrednio innej infrastruktury liniowej takiej jak kable elektryczne i telekomunikacyjne.
Budowa obiektów infrastruktury liniowej generuje potrzebę poniesienia znaczących nakładów finansowych, które wynikają zarówno z wysokich cen poszczególnych przewodów i ich uzbrojenia, jak i znacznych kosztów robót ziemnych. Nie bez znaczenia pozostaje też zagospodarowanie terenu, w którym dana sieć ma zostać zlokalizowana. Postępująca urbanizacja przyczynia się bowiem do ograniczenia powierzchni dostępnej pod zabudowę poszczególnych obiektów, a także utrudnia modernizację obiektów już istniejących. Problem ten powoduje potrzebę poszukiwania takich konstrukcji przewodów transportujących poszczególne media, których zastosowanie pozwoli ograniczyć koszty ponoszone na budowę obiektów infrastruktury komunalnej oraz umożliwi częściowe uniezależnienie od stopnia zabudowy na danym terenie.
Z opisu patentowego PL 226424 B1 znane jest rozwiązanie multimedialnej sieci komunalnej, która może zostać wykorzystana do równoczesnego transportu ścieków, prowadzenia przewodów wodociągowych, ciepłowniczych i gazowych oraz kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych. Jednakże w rozwiązaniu tym, zarówno przestrzeń transportująca ścieki bytowo-gospodarcze, jak i część wydzielona dla ścieków deszczowych, znajdują się we wnętrzu jednego przewodu, co może znacznie ograniczać możliwą do uzyskania przepustowość kanału. Ponadto inne przewody umieszczone są w obrębie głównego kanału, co może dodatkowo utrudniać odprowadzenie transportowanych nim ścieków. Budowa takiego obiektu jest także kłopotliwa z uwagi na trudności w wykonaniu wewnętrznych przewodów.
W opisie ochronnym wzoru użytkowego CN 201818027 U zostało ujawnione rozwiązanie konstrukcyjne rury wielootworowej, której przestrzeń wewnętrzna podzielona jest dwoma lub czterema szczelnymi przegrodami na cztery bądź dziewięć stref przeznaczonych do transportu różnych mediów. Wykonywanie takiej konstrukcji jest jednak problematyczne z uwagi na konieczność wykonania szczelnych przegród, które uniemożliwią kontakt transportowanych mediów.
Z opisu patentowego PL 147554 B1 znany jest kanał piętrowy, który przeznaczony jest do równoczesnego transportu ścieków deszczowych i bytowo-gospodarczych. Przewód transportujący ścieki bytowo-gospodarcze umieszczony jest niewspółosiowo nad kanałem deszczowym, w związku z czym dno studzienki kanalizacji bytowo-gospodarczej posadowione jest w otulinie betonowej kolektora deszczowego. W tym znanym urządzeniu brak jest jednak możliwości przyłączenia przewodów transportujących pozostałe media, co powoduje potrzebę wykorzystania dodatkowego terenu pod ich budowę. Ponadto przewód kanalizacji bytowo-gospodarczej nie może zostać umiejscowiony poniżej kanału deszczowego, co znacznie ogranicza możliwości grawitacyjnego odprowadzenia ścieków z budynków i wymusza prowadzenie tego znanego kanału na znacznych głębokościach.
W opisie patentowym. PL 185340 B1 zostało przedstawione rozwiązanie kanału prowadzącego, który przeznaczony jest do zastosowań w budynkach mieszkalnych. Jego zadaniem jest prowadzenie przewodów transportujących podgrzewane ciekłe media w budynku w kombinacji z kablami energetycznymi. Rozwiązanie to stanowi jednak jedynie obudowę dla innych przewodów, gdyż nie przewiduje możliwości bezpośredniego przepływu płynów. Ponadto może ono znaleźć zastosowanie tylko w obrębie budynków.
W celu eliminacji istniejących wad dotychczasowych rozwiązań oraz w celu jednoczesnego transportu różnych mediów, a przy tym ograniczenie kosztów ponoszonych na budowę obiektów infrastruktury komunalnej oraz umożliwienie częściowego uniezależnienia od stopnia zabudowy na danym terenie opracowano nową konstrukcję kanału przesyłowego.
Kanał przesyłowy zawierający połączone ze sobą, co najmniej, dwa przewody, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera co najmniej jeden przewód główny i połączony z nim co najmniej jeden przewód dodatkowy oraz studzienkę kanalizacyjną, zaś w przestrzeni transportowej przewodu głównego i przestrzeni dodatkowej przewodu dodatkowego transportowane są media lub prowadzona jest infrastruktura liniowa, a przewód główny jest połączony z przewodem dodatkowym ściankami zewnętrznymi tych przewodów połączeniem nierozłącznym, a ponadto studzienka kanalizacyjna ma w dennicy co najmniej jeden spocznik, zaś przewód główny ma co najmniej jeden właz główny, a przewód dodatkowy ma co najmniej jeden właz dodatkowy, przy czym właz główny oraz właz dodatkowy są w przestrzeni studzienki kanalizacyjnej.
PL 234 942 B1
Korzystnie połączeniem nierozłącznym jest spaw, zaś przewód główny jest połączony poprzez wspornik z przewodem dodatkowym, a przekrój poprzeczny przewodu głównego ma kształt owalu o jednej osi symetrii albo kształt owalu o dwóch osiach symetrii albo ma kształt koła albo wieloboku.
Dalsze korzyści uzyskiwane są, jeżeli przekrój poprzeczny przewodu dodatkowego ma kształt owalu o jednej osi symetrii albo owalu o dwóch osiach symetrii albo ma kształt koła albo wieloboku, zaś przewód główny i przewód dodatkowy są z tego samego materiału.
Kolejne korzyści uzyskuje się, jeżeli przewód główny jest wyposażony w co najmniej jedną przegrodę piętrzącą lub przewód dodatkowy jest wyposażony w co najmniej jedną przegrodę piętrzącą, zaś media do przewodu dodatkowego doprowadzane są poprzez co najmniej jeden przykanalik dodatkowy, a media do przewodu głównego doprowadzane są poprzez co najmniej jeden przykanalik główny, a ponadto pomiędzy przewodem głównym a przewodami dodatkowymi jest przestrzeń międzyprzewodowa na media lub infrastrukturę liniową.
Kanał przesyłowy będący przedmiotem wynalazku jest rozwiązaniem uniwersalnym, które może zostać wykorzystane zarówno w przypadku sieci komunalnych, jak i sieci instalacji wewnętrznej. Jego zastosowanie pozwala w sposób znaczący zredukować nakłady inwestycyjne konieczne do poniesienia na realizację poszczególnych obiektów liniowych, co jest możliwe w szczególności dzięki ograniczeniu liczby studzienek i komór stosowanych na różnych sieciach, poprzez zastosowanie jednej studzienki multimedialnej. Zastosowanie przedmiotowego kanału przesyłowego pozwala zredukować również koszty robót ziemnych. Również istotną korzyścią płynącą z zastosowania wynalazku jest także ograniczenie przestrzeni wymaganej pod zabudowę poszczególnych przewodów oraz usystematyzowanie przestrzenne różnych elementów infrastruktury podziemnej, co jest szczególnie istotne w przypadku obszarów charakteryzujących się silną urbanizacją. Dodatkową zaletą przedmiotowego wynalazku jest umożliwienie etapowania prowadzonej inwestycji oraz uwzględnienia na etapie budowy przewodów, które zostaną wykorzystane w przyszłości do transportu niesprecyzowanych obecnie mediów.
Przedmiot wynalazku jest bliżej wyjaśniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia kanał przesyłowy w widoku z przodu z przewodem głównym o kształcie okrągłym jednym przewodem dodatkowym o kształcie okrągłym, fig. 2 - ten sam kanał w widoku izometrycznym z przodu, góry i lewego boku, fig. 3 - kanał przesyłowy w widoku z przodu z przewodem głównym o kształcie prostokątnym i jednym przewodem dodatkowym o kształcie prostokątnym, fig. 4 - ten sam kanał w widoku izometrycznym z przodu, góry i lewego boku, fig. 5 - kanał przesyłowy w widoku z przodu z przewodem głównym o kształcie okrągłym i dwoma przewodami dodatkowymi o kształtach okrągłych, fig. 6 - ten sam kanał w widoku izometrycznym z przodu, góry i lewego boku, fig. 7 - kanał przesyłowy w widoku z przodu z przewodem głównym o kształcie okrągłym i dwoma przewodami dodatkowymi o kształtach okrągłych oraz ze wspornikiem, fig. 8 - ten sam kanał w widoku izometrycznym z przodu, góry i lewego boku, fig. 9 - przedstawia kanał przesyłowy w widoku z przodu z przewodem głównym o kształcie okrągłym i przegrodą spiętrzającą wewnątrz tego przewodu i jednym przewodem dodatkowym o kształcie okrągłym i przegrodą spiętrzającą wewnątrz tego przewodu, fig. 10 - studzienkę rewizyjną z wyrwaniem uwidaczniającym ułożenie w niej kanału przesyłowego, fig. 11 - tą samą studzienkę rewizyjną w przekroju poprzecznym wzdłuż linii A-A pokazanej na fig. 12, fig. 12 - tą samą studzienkę rewizyjną w przekroju wzdłużnym wzdłuż linii B-B pokazanej na fig. 11, natomiast fig. 13 tą samą studzienkę rewizyjną w przekroju wzdłużnym wzdłuż linii C-C pokazanej na fig. 11.
Kanał przesyłowy w pierwszym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 1:2 złożony jest z przewodu głównego 1 wykonanego ze stali, o przekroju poprzecznym w kształcie koła oraz przewodu dodatkowego 2 również o przekroju poprzecznym w kształcie koła i również wykonanego ze stali. Przewód główny 1 jest połączony z przewodem dodatkowym 2 poprzez połączenie nierozłączne 3, którym jest spaw. W przestrzeni transportowej 4 przewodu głównego 1 prowadzona jest woda wodociągowa, a w przestrzeni dodatkowej 5 przewodu dodatkowego 2 prowadzony jest gaz.
Kanał przesyłowy w drugim przykładzie wykonania pokazanym na fig. 3:4 złożony jest z przewodu głównego 1 wykonanego z polietylenu (PE) o przekroju poprzecznym w kształcie prostokąta oraz przewodu dodatkowego 2 wykonanego z polipropylenu (PP) o przekroju poprzecznym również w kształcie prostokąta. Przewód główny 1 jest połączony z przewodem dodatkowym 2 nierozłącznie poprzez połączenie ścianek zewnętrznych połączeniem nierozłącznym 3. W przestrzeni transportowej 4 przewodu głównego 1 prowadzone są ścieki opadowe, a w przestrzeni dodatkowej 5 przewodu dodatkowego prowadzone są ścieki bytowo-gospodarcze.
Kanał przesyłowy w trzecim przykładzie wykonania pokazanym na fig. 5:6 składa się z przewodu głównego 1 wykonanego z polichlorku winylu (PVC) o przekroju poprzecznym w kształcie koła oraz
PL 234 942 B1 połączonych z nim połączeniem nierozłącznym 3 dwóch przewodów dodatkowych 2 wykonanych z PVC o przekroju poprzecznym również w kształcie koła każdy. Przestrzenią transportową 4 przewodu głównego prowadzona jest woda wodociągowa, pierwszą przestrzenią dodatkową 5a pierwszego przewodu dodatkowego 2a prowadzona jest woda ciepłownicza, w drugiej przestrzeni dodatkowej 5b drugiego przewodu dodatkowego 2b prowadzone są kable elektryczne, a przestrzenią międzyprzewodową 6 kanału przesyłowego prowadzone są kable telekomunikacyjne.
Kanał przesyłowy w czwartym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 7:8 zbudowany jest tak jak kanał przesyłowy w trzecim przykładzie wykonania, przy czym pierwszy przewód dodatkowy 2a jest połączony z przewodem głównym 1 wspornikiem 7 w celu poprawy stateczności konstrukcji.
Kanał przesyłowy w piątym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 9 złożony jest z przewodu głównego 1 wykonanego z kamionki, o przekroju poprzecznym w kształcie koła oraz przewodu dodatkowego 2 również o przekroju poprzecznym w kształcie koła i wykonanego z odlewanych odśrodkowo żywic poliestrowych wzmocnionych włóknem szklanym (GRP). Wewnątrz przewodu głównego 1 po obu stronach zainstalowana jest przegroda piętrząca 8, a wewnątrz przewodu dodatkowego, po jednej stronie również jest zainstalowana przegroda piętrząca 8. Przewód główny 1 jest połączony z przewodem dodatkowym 2 poprzez połączenie nierozłączne 3. W przestrzeni transportowej 4 przewodu głównego 1 prowadzone są ścieki bytowo-gospodarcze, a w przestrzeni dodatkowej 5 przewodu dodatkowego 2 prowadzone są ścieki opadowe.
Kanał przesyłowy w szóstym przykładzie wykonania pokazanym na fig. 10:13 zbudowany jest z przewodu głównego 1 wykonanego z betonu i przekroju poprzecznym w kształcie koła oraz przewodu dodatkowego 2 wykonanego z polimeru betonowego o przekroju poprzecznym w kształcie koła. Przewód główny 1 jest połączony z przewodem dodatkowym połączeniem nierozłącznym 3 oraz wspornikiem 7. Przewód główny 1 posiada w wierzchniej części właz główny 9, a przewód dodatkowy 2 posiada w swojej wierzchniej części właz dodatkowy 10. Przewód główny 1 oraz przewód dodatkowych 2 doprowadzone są do rury 11 stanowiącej korpus studzienki rewizyjnej 12. W celu ułatwienia inspekcji w dennicy 13 studzienki rewizyjnej 12 wykonany jest spocznik 14. Studzienka rewizyjna 11 przykrywana jest włazem. Ścieki bytowo-gospodarcze doprowadza się przykanalikiem dodatkowym 15 do przestrzeni dodatkowej 5 przewodu dodatkowego 2, zaś ścieki pochodzenia opadowego za pomocą przykanalika głównego 16 do przestrzeni transportowej 4 przewodu głównego 1. W studzience rewizyjnej 12 realizuje się zmiana kierunku przepływu prowadzonych w kanale przesyłowym mediów, zmiana średnicy lub rodzaju przewodu głównego 1 lub przewodu dodatkowego 2.
Kanał przesyłowy przeznaczony jest do stosowania zwłaszcza w miejscach, w których istnieje potrzeba równoczesnego transportu różnych płynów, w tym ścieków bytowo-gospodarczych i opadowych, wody wodociągowej, wody ciepłowniczej, gazu i innych, a także prowadzania w nich pośrednio innej infrastruktury liniowej, w szczególności kabli elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Claims (17)

1. Kanał przesyłowy zawierający połączone ze sobą, co najmniej dwa przewody, znamienny tym, że zawiera co najmniej jeden przewód główny (1) i połączony z nim co najmniej jeden przewód dodatkowy (2) oraz studzienkę kanalizacyjną (12), zaś w przestrzeni transportowej (4) przewodu głównego i przestrzeni dodatkowej (5) przewodu dodatkowego (2) transportowane są media lub prowadzona jest infrastruktura liniowa, a przewód główny (1) jest połączony z przewodem dodatkowym (2) ściankami zewnętrznymi tych przewodów (1,2) połączeniem nierozłącznym (3), a ponadto studzienka kanalizacyjna (12) ma w dennicy (13) co najmniej jeden spocznik (14), zaś przewód główny (1) ma co najmniej jeden właz główny (9), a przewód dodatkowy (2) ma co najmniej jeden właz dodatkowy (10), przy czym właz główny (9) oraz właz dodatkowy (10) są w przestrzeni studzienki kanalizacyjnej (12).
2. Kanał według zastrz. 1, znamienny tym, że połączeniem nierozłącznym (3) jest spaw.
3. Kanał według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że przewód główny (1) jest połączony poprzez wspornik (6) z przewodem dodatkowym (2).
4. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu głównego (1) ma kształt owalu o jednej osi symetrii.
5. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu głównego (1) ma kształt owalu o dwóch osiach symetrii.
PL 234 942 B1
6. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu głównego (1) ma kształt koła.
7. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu głównego (1) ma kształt wieloboku.
8. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu dodatkowego (2) ma kształt owalu o jednej osi symetrii.
9. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu dodatkowego (2) ma kształt owalu o dwóch osiach symetrii.
10. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu dodatkowego (2) ma kształt koła.
11. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7, znamienny tym, że przekrój poprzeczny przewodu dodatkowego (2) ma kształt wieloboku.
12. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10, znamienny tym, że przewód główny (1) i przewód dodatkowy (2) są z tego samego materiału.
13. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10 albo 11, znamienny tym, że przewód główny (1) jest wyposażony w co najmniej jedną przegrodę piętrzącą (8).
14. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10 albo 11 albo 12, znamienny tym, że przewód dodatkowy (2) jest wyposażony w co najmniej jedną przegrodę piętrzącą (8).
15. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10 albo 11 albo 12 albo 13, znamienny tym, że media do przewodu dodatkowego (2) doprowadzane są poprzez co najmniej jeden przykanalik dodatkowy (15).
16. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10 albo 11 albo 12 albo 13 albo 14, znamienny tym, że media do przewodu głównego (1) doprowadzane są poprzez co najmniej jeden przykanalik główny (16).
17. Kanał według zastrz. 1 albo 2 albo 3 albo 4 albo 5 albo 6 albo 7 albo 8 albo 9 albo 10 albo 11 albo 12 albo 13 albo 14 albo 15, znamienny tym, że pomiędzy przewodem głównym (1) a przewodami dodatkowymi (2) jest przestrzeń międzyprzewodowa (6) na media lub infrastrukturę liniową.
PL426052A 2018-06-25 2018-06-25 Kanał przesyłowy PL234942B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL426052A PL234942B1 (pl) 2018-06-25 2018-06-25 Kanał przesyłowy

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL426052A PL234942B1 (pl) 2018-06-25 2018-06-25 Kanał przesyłowy

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL426052A1 PL426052A1 (pl) 2020-01-02
PL234942B1 true PL234942B1 (pl) 2020-05-18

Family

ID=69160818

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL426052A PL234942B1 (pl) 2018-06-25 2018-06-25 Kanał przesyłowy

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL234942B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL426052A1 (pl) 2020-01-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN205557584U (zh) 一种钢制管廊及大型综合管廊系统
JP2013253444A (ja) 多層式下水道管
PL234942B1 (pl) Kanał przesyłowy
RU2489631C2 (ru) Способ строительства комплекса трубопроводов
CN211692477U (zh) 叠线隧道
CN106013407B (zh) 溢流装置及蓄水池
CN213653515U (zh) 一种装配式多功能综合微型管廊
CN217335020U (zh) 横向排水电缆沟
CN210238720U (zh) 一种雨污合用下水井
CN110952992A (zh) 叠线隧道
CN102562153A (zh) 一种电力隧道辅助系统的设置方法
KR100613394B1 (ko) 맨홀 인출구 관로 침하방지용 배전 맨홀
JPH0472013B2 (pl)
CN219240723U (zh) 适用于高密度老城区沿河截污挂管系统
CN215498200U (zh) 一种卡扣式电缆沟盖板
CN111005761A (zh) 一种矿山法隧道的集水、排水结构及其施工方法
CN218161729U (zh) 防排一体式成品电缆沟
CN215367666U (zh) 一种锐角检查井
CN215681733U (zh) 一种变电站的防漏油电缆沟
CN218116694U (zh) 一种倒虹井结构
CN216739520U (zh) 一种过鱼设施
CN215948262U (zh) 一种贯穿地铁出入口的管线结构
CN214831893U (zh) 一种公路桥梁桥面半隐式竖向排水结构
CN216625246U (zh) 一种箱涵式电缆沟
CN221296184U (zh) 预处理池调控装置