PL234680B1 - Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych - Google Patents

Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych Download PDF

Info

Publication number
PL234680B1
PL234680B1 PL418769A PL41876916A PL234680B1 PL 234680 B1 PL234680 B1 PL 234680B1 PL 418769 A PL418769 A PL 418769A PL 41876916 A PL41876916 A PL 41876916A PL 234680 B1 PL234680 B1 PL 234680B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
container
mobile
tanks
plant according
open
Prior art date
Application number
PL418769A
Other languages
English (en)
Other versions
PL418769A1 (pl
Inventor
Tytus Skibiński
Original Assignee
Przed Modernizacji Obiektow Przemyslowych Cema Spolka Akcyjna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Przed Modernizacji Obiektow Przemyslowych Cema Spolka Akcyjna filed Critical Przed Modernizacji Obiektow Przemyslowych Cema Spolka Akcyjna
Priority to PL418769A priority Critical patent/PL234680B1/pl
Publication of PL418769A1 publication Critical patent/PL418769A1/pl
Publication of PL234680B1 publication Critical patent/PL234680B1/pl

Links

Landscapes

  • Foundations (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składająca się z co najmniej jednego segmentu dowolnie zblokowanego w układzie szeregowym, prostopadłym lub mieszanym.
Znane jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 298246 urządzenie do usuwania zanieczyszczeń organicznych i ilasto-mułowych, zwłaszcza z kruszywa naturalnego, które zawiera zasypnik ustawiony nad przenośnikiem taśmowym obudowanym wanną. Zsuwnia zasypnika zbudowana jest z ukośnie ustawionych płyt, pomiędzy które wmontowano przegubowo zamocowane poszczególne stopnie dysz natryskowych. U dołu zasypnika zamontowane są dysze kierunkowe.
Znany jest z opisu patentowego PL 189064 sposób i urządzenie do wytwarzania lekkiego kruszywa budowlanego. Skład mieszanki zawierającej wagowo: odpad poflotacyjny 40-60%, rozdrobniony odpad popłuczkowy 30-40% oraz ewentualnie miał węglowy i składnik schudzający po 5-10%, dobiera się tak, by łączna zawartość części palnych była nie mniejsza niż 30%. Po homogenizacji grudkowanie wykonuje się przy wilgotności mieszanki większej niż 22% przez wyciskanie, a przy wilgotności mniejszej niż 19% przez granulowanie. Obróbkę cieplną prowadzi się w dwukomorowym urządzeniu przelotowym, z tak dobranymi parametrami szybkości przepływu i nadmuchu powietrza w komorach, by w pierwszej, stanowiącej przelotowe palenisko (A) o zasadniczo poziomym przepływie wsadu, zachodziło wyłącznie odparowanie wilgoci, odgazowanie części lotnych i ich spalenie, w a drugiej szybowej komorze spiekania (B) dopalanie koksika wewnątrz grudek, spiekanie i chłodzenie kruszywa. Urządzenie do prowadzenia obróbki cieplnej zawiera obudowę, w której pod zespołem zasypowym znajduje się przelotowe palenisko (A) o zasadniczo poziomym kierunku przepływu, zwłaszcza z rusztem taśmowym lub fluidalnym. Wylot z paleniska (A) znajduje się nad szybową komorą spiekania (B), a w kanale spalinowym zabudowany ma wymiennik ciepła.
Znane jest z opisu patentowego PL 195405 urządzenie do usuwania z kruszywa naturalnego niepożądanych zanieczyszczeń mineralnych i organicznych. Działanie urządzenia polega na rozdziale minerałów na warstwy, różniące się ciężarem właściwym w ośrodku ciężkiej cieczy zawiesinowej. Urządzenie ma jeden zsyp, zaopatrzony w natryski wodne, a listwy sprężyste ustawione są wzdłuż koryta w odległości od czoła koryta od 100 do 1500 mm, pozostałe pary w odległości od pierwszej pary od 500 do 2000 mm, przy czym długość listew w kolejności par jest od 10 do 200 mm krótsza od poprzedniej. Pierwsza komora wodna jest zaopatrzona w dysze ciśnieniowe w ilości od 10 do 45 dysz na jeden metr kwadratowy, a pozostałe komory zaopatrzone są w jednopunktowe zasilanie wodą.
Znane jest z opisu patentowego PL 196299 sposób i urządzenie do wytwarzania lekkiego kruszywa budowlanego. Mieszankę wyjściową tworzy się z lotnego popiołu elektrownianego w ilości 20 do 80% wag. oraz osadu z oczyszczalni ścieków komunalnych w ilości 80 do 20% wag.. Składniki te miesza się i wyciska w wieloliczne pasma o przekroju kołowym, które następnie tnie się poprzecznie na walce o wysokości 0,8 do 1,2 średnicy z jednoczesnym posypywaniem lotnym popiołem elektrownianym, w ilości około 1% wag. masy mieszanki wyjściowej. Następnie walce sferoidyzuje się w granulatorze, z jednoczesnym dodawaniem mieszanki do obtaczania, złożonej z popiołu elektrownianego, 1 do 7% wag. lepiszcza mineralnego oraz wody zarobowej, w ilościach tak dobranych, by mieszanka zachowywała właściwości sypkie. Mieszanka do obtaczania dodawana jest w ilości odpowiadającej od 1,25 do 5-krotnej masy wprowadzanych do granulatora walców. W urządzeniu mieszarkę mieszanki wyjściowej stanowi ślimakowa mieszarko-wyciskarka, zakończona sitem wyciskowym, którego otwory mają średnicę w zakresie od 4 do 12 mm. Z mieszarką mieszanki wyjściowej połączony jest zespół tnący z obrotowym elementem tnącym przylegającym do powierzchni zewnętrznej sita wyciskowego oraz wyposażony w rozpylacz lotnego popiołu, skierowany na powierzchnię sita wyciskowego. Suszarka surowego granulatu ma konstrukcję podnośnika kubełkowego z perforowanymi kubełkami, którego obudowa włączona jest w układzie przeciwprądowym w kanał gazów wylotowych z pieca szybowego.
Znany jest z opisu patentowego PL 212564 sposób i urządzenie do otrzymywania określonych frakcji kruszyw, zwłaszcza piasku i żwiru, który charakteryzuje się tym, że pozyskany ze złoża urobek kruszywa stanowiący nadawę, o dowolnym stopniu wilgotności i składzie, przemieszczany jest na określoną wysokość z której grawitacyjnie podawany jest w kierunku przeciwnym do wznoszącego strumienia cieczy, gdzie na jedną cześć wagową nadawy kieruje się od 6-10 części wagowych wody, a zależności od średnicy klasyfikowanego kruszywa nadaje się strumieniowi cieczy określoną, stałą
PL 234 680 B1 w czasie prędkość „v”, którą stanowi iloczyn współczynnika „a” i średnicy kruszywa „d”, gdzie wartość współczynnika „a” zależna od ciężaru właściwego frakcjonowanego kruszywa. Urządzenie do otrzymywania określonych frakcji kruszyw mineralnych, zwłaszcza piasku i żwiru charakteryzuje się tym, że w lej zasypowy kruszywa mineralnego stanowiącego nadawę, usytuowany jest wewnątrz górnej części roboczej klasyfikatora, przy czym klasyfikator, połączony jest ze zbiornikiem, wyposażonym w króciec cieczy zasilającej oraz zawór spustowy klasyfikowanego kruszywa, osadzony w najniższym punkcie zbiornika, górna krawędź klasyfikatora w obudowie stanowi przelew.
Znane jest z opisu patentowego PL 214841 urządzenie do czyszczenia kruszywa mineralnego ma obudowę z otworami, wlotowym i wylotowym, na kruszywo, wyposażoną w zespół sit oraz elementy doprowadzające wodę płuczkową. Obudowa, zamocowana skośnie w stosunku do taśmy przenośnika, jest mechanicznie połączona z linową wciągarką o dwóch kierunkach obrotów, zaś wewnątrz obudowy zamocowane są szeregowo, pomiędzy wlotowym otworem, a wylotowym otworem, górne sito o otworach prostokątnych i poniżej dolne sito szczelinowe, przy czym oba sita są osadzone na wspólnej osi, zaś płuczkowa woda jest doprowadzona do każdego z nich odrębnie. Obudowa jest połączona z wciągarką za pomocą czterech wieszaków, mających postać prętów, które mają po zewnętrznej stronie koła, opierające się na jezdnym torze. Do wieszaków doczepione są końce liny, nawiniętej na bębnie wciągarki, zamocowanej na wsporczej konstrukcji.
Znane jest z opisu zgłoszenia wynalazku P. 409114 urządzenie do oddzielania z surowców mineralnych, zwłaszcza z kruszyw naturalnych niepożądanych materiałów pochodzenia mineralnego lub organicznego, zwłaszcza piasku, żwiru lub materiałów ilasto-mułowych. Urządzenie zawiera co najmniej jeden wał umiejscowiony w wannie i rozłącznie połączony z czopem biernym oraz z czopem napędowym.
Istotą wynalazku jest mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składająca się z co najmniej jednego segmentu dowolnie zblokowanego w układzie szeregowym, prostopadłym lub mieszanym, mająca układaną podstawę fundamentową, na której ma posadowione i zblokowane wzajemnie w pionie kontenery, charakteryzująca się tym, że na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych ma regulowaną podstawę, na której posadowiony ma dolny kontener zamknięty w części dolnej i otwarty w części górnej oraz górny kontener otwarty w części dolnej lub półotwarty i zamknięty w części górnej, pomiędzy którymi ma co najmniej jeden kontener środkowy otwarty w części dolnej i górnej, które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe. Dolny kontener ma wewnątrz rozmieszczone leje zbiorników, poniżej których ma poziomy trans porter współpracujący z transporterami pionowymi i ma wewnątrz pakowaczki, poniżej których ma poziomy transporter. Środkowy kontener ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki połączone w części dolnej z lejami, zaś w części górnej rozłącznie ze zbiornikami umieszczonymi w kolejnym kontenerach środkowych.
Korzystnie środkowy kontener ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki retencyjne, nad którymi ma kolejny kontener środkowy który wewnątrz ma mieszarki z wagą dozującą, lejami zbiorników z przenośnikami ślimakowymi.
Korzystnie górny kontener otwarty od dołu ma wewnątrz zasypy transportu pionowego z umieszczonymi mechanizmami napędowymi transportu pionowego, wentylatorami, filtrami.
Korzystnie górny kontener ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki.
Korzystnie płyta przekładkowa ma otwory pod silosy i otwory pod transportery pionowe oraz kołki ustalające.
Korzystnie płyta przekładkowa ma otwory pod transportery pionowe po obu stronach przestrzeni między otworami pod silosy.
Korzystnie płyta przekładkowa ma na obu częściach czołowych podesty montażowe.
Korzystnie płyta przekładkowa ma obwodowy podest montażowy.
Korzystnie w miejscach połączeń zbiorników z lejami oraz zbiorników z płytami przekładkowymi ma obwodowe uszczelki.
Korzystnie mobilna kontenerowa wytwórnia ma trzy kontenery środkowe otwarte w części dolnej i górnej, zblokowane wzajemnie w pionie poprzez płyty przekładkowe.
Korzystnie transportery pionowe stanowią transportery kubełkowe.
Korzystnie dolny kontener ma wewnątrz umieszczoną suszarnię, nad którym ma środkowy kontener, który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła, zaś górny kontener ma wewnątrz umieszczony kolejny wymiennik ciepła, przy czym przez kontener dolny kontener środkowy i kontener górny ma przeprowadzony z boku transporter pionowy.
PL 234 680 B1
Korzystnie dolny kontener ma wewnątrz umieszczoną suszarnię, nad którym ma środkowy kontener, który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła, zaś górny kontener ma wewnątrz umieszczony segregator, przy czym przez kontener dolny kontener środkowy i kontener górny ma przeprowadzony z boku transporter pionowy.
Wynalazek umożliwia skrócenie procesu administracyjnego poprzez rozwiązanie techniczne umożliwiające stosowanie procedury zgłoszenia budowlanego. Poszczególne elementy układu są nietrwale połączone z gruntem, zachowując pełną swobodę manewrowania zakładem dopasowanym do dynamiki i topografii wydobycia. Wbudowanie urządzeń ściśle w bryły typowych kontenerów upraszcza transport lądowy, morski i rzeczny. Istnieje łatwość montażu w terenie poprzez rozwiązanie techniczne płyty przekładkowej wyposażonej w kołki ustalające. Wynalazek umożliwia montaż kontenerów funkcyjnych przez dwuosobowy zespół wraz z dźwigiem, który kieruje operacją z ziemi, rozpoczynając nowe piętro od ustawienia płyt przekładkowych i dokonując ustawienia kolejnych kontenerów funkcjonalnych. Płyty przekładkowe wyposażone w podesty robocze tworzą dostęp do konstrukcji i zaczepów w miarę powstawania wieży kontenerów funkcjonalnych. Prosty system „spasuj i ustaw” centruje połączenia i uszczelnia układ. Wynalazek umożliwia zagospodarowanie hałd piasków 0-2 w miejscu ich wydobycia i składowania. Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych jest przeznaczona do prowadzenia produkcji w zakładzie wydobywczym surowców mineralnych. Zastosowanie wynalazku pozwoli na skrócenie dróg dowozowych na lokalne rynki, eliminację dowozów do odległych wytwórni i przywożenie worków gotowych zapraw budowlanych zawierających w 80% piasek dostępny lokalnie. Relokacji produkcji umożliwi obniżenie emisji spalin i zmniejszenie rozjeżdżania dróg. Rozwiązania techniczne ułatwiają decyzje o modyfikacji zakładu poprzez proste dowiezienie i montaż systemowego kontenera. Dodatkową korzyść stanowi łatwość powiększania pojemności silosów poprzez dostawienie piętra lub ustawienie nowego zespołu kontenerów. Organizacja transportu wewnętrznego pionowego i poziomego prowadzona jest poprzez wewnętrzne przenośniki taśmowe i kubełkowe. Pionowe transportery kubełkowe pracować mogą w układach poprzecznych i wzdłużnych. Dodatkowo mogą obsługiwać równolegle posadowiony zespół kontenerów silosowych. Zastosowanie wymienników ciepła pozwala na odzyskiwanie energii z gorącego wysuszonego piasku i wykorzystanie jej do ogrzewania pomieszczeń, części socjalnej, ciepłej wody użytkowej oraz magazynu worków papierowych. Utrzymanie w suchym stanie worków papierowych w zakładzie terenowym jest szczególnie cennym rozwiązaniem. Wynalazek umożliwia zagospodarowanie hałd po wydobywczych piasków płukanych 0-2. Stworzy to nową możliwość rekultywacji. Korzystanie z lokalnie rozwijanej produkcji suchych piasków i zapraw budowlanych pozwoli na wzrost zatrudnienia, podnoszenie kwalifikacji, transfer nowych technologii, poszerzanie ofert zakładów wydobywczych oraz podnoszenie kultury technicznej.
Zakłady wydobywcze według wynalazku są predestynowane do tworzenia lokalnych związków kooperacyjnych przez użytkowników mobilnych wytwórni w drodze podziału ról i poszczególnych elementów mobilnych wytwórni, gdyż jako dostawcy kruszyw do betoniarni, na budowy, na drogi itp. mają dobre rozeznanie lokalnego rynku materiałów budowlanych. Zakład wydobywczy według wynalazku może zmniejszyć ryzyko decyzji rozwojowej dzięki etapowemu wprowadzaniu mobilnej wytwórni. Wychodząc od prostego workowania uszlachetnionych kruszyw poprzez etap suszenia piasków i ich segregacji, do etapu rozbudowy składowania piasków posegregowanych, by dojść do pełnej produkcji wyrobów budowlanych. Dzięki rozwiązaniom technicznym każdy etap można zweryfikować rynkowo, skorygować i realizować następny. Mobilność i uniwersalność wytwórni daje także korzyść łatwego zastosowania nowoczesnych metod finansowania inwestycji, upraszcza odsprzedaż i wynajem.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony został na rysunku gdzie Fig. 1 przedstawia segment układu kontenerów funkcyjnych z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi z transporterami pionowymi w widoku z przodu, Fig. 2 przedstawia segmenty układów kontenerów funkcyjnych w widoku z boku z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi, Fig. 3 przedstawia płytę przekładkową wraz z uwidocznionymi uszczelkami oraz kołkami ustalającymi w widoku z przodu, Fig. 4 przedstawia płytę przekładkową z uwidocznionymi otworami pod transportery pionowe w widoku z góry, Fig. 5 przedstawia płytę przekładkową z uwidocznionym na obwodzie podestem montażowym w widoku z góry, Fig. 6 przedstawia zblokowane segmenty przylegające wzajemnie do siebie dłuższymi bokami funkcyjnych kontenerów w widoku aksonometrycznym, Fig. 7 przedstawia zblokowane segmenty przylegające wzajemnie do siebie dłuższymi bokami funkcyjnych kontenerów wraz z segmentem prostopadle usytuowanym do nich w widoku aksonometrycznym, Fig. 8 przedstawia segment układu kontenerów funkcyjnych
PL 234 680 B1 z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi z pakowaczkami w widoku z przodu, Fig. 9 przedstawia segment układu kontenerów funkcyjnych z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi z pakowaczkami w widoku z boku, Fig. 10 przedstawia segment układu kontenerów funkcyjnych z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi w części dolnej z suszarnią, w części środkowej z wymiennikiem ciepła, w części górnej kolejny wymiennik ciepła oraz z bocznym pionowym transporterem w widoku z przodu, Fig. 11 przedstawia segment układu kontenerów funkcyjnych z uwidocznionymi elementami funkcjonalnymi w części dolnej z suszarnią, w części środkowej z wymiennikiem ciepła, w części górnej z segregatorem oraz z bocznym pionowym transporterem w widoku z przodu.
Przykład wykonania I
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków składa się z 'segmentu, który na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 ma regulowaną podstawę 2, na której posadowiony ma dolny kontener 4 zamknięty w części dolnej 3 i otwarty w części górnej 20 oraz górny kontener 7 otwarty w części dolnej 23 i zamknięty w części górnej 9, pomiędzy którymi ma trzy kontenery środkowe 6 otwarte w części dolnej 22 i górnej 21, które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe 5. Dolny kontener 4 ma wewnątrz rozmieszczone leje 16 zbiorników 14, poniżej których ma poziomy transporter 17 współpracujący z transporterami pionowymi 15, które stanowią transportery kubełkowe. Trzy środkowe kontenery 6 mają wewnątrz rozmieszczone zbiorniki 14 połączone w części dolnej z lejami 16, zaś w części górnej rozłącznie ze zbiornikami 14 umieszczonymi w kolejnych kontenerach środkowych 6. Górny kontener 7 półotwarty od dołu ma wewnątrz zasypy transportu pionowego 10 z umieszczonymi mechanizmami napędowymi transportu pionowego 11, wentylatorami 8, filtrami 13. Płyta przekładkowa 5 ma otwory 27 pod silosy i otwory pod transportery pionowe 28 i 30 oraz kołki ustalające 25, która ma na obu częściach czołowych podesty montażowe 26 i 29. W miejscach połączeń zbiorników 14 z lejami 16 oraz zbiorników 14 z płytami przekładkowymi 5 ma obwodowe uszczelki 24.
Przykład wykonania II
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składa się z segmentu, który na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 ma regulowaną podstawę 2, na której posadowiony ma dolny kontener 4 zamknięty w części dolnej 3 i otwarty w części górnej 20 oraz górny kontener 7 otwarty w części dolnej 23 i zamknięty w części górnej 9, pomiędzy którymi ma trzy kontenery środkowe 6 otwarte w części dolnej 21 i górnej 22, które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe 5. Dolny kontener 4 ma wewnątrz pakowaczki 31, poniżej których ma poziomy transporter 17. Pierwszy środkowy kontener 6 posadowiony na dolnym kontenerze 4, ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki retencyjne 35, nad którymi ma kolejny kontener środkowy 6', który wewnątrz ma mieszarki 32 z wagą dozującą 33, lejami 16 zbiorników 14 z przenośnikami ślimakowymi 34. Nad kontener środkowy 6' ma kolejny zbiornik środkowy 6, w którym rozłącznie posadowione ma zbiorniki 14, umieszczone również w kontenerze górnym 7. Płyta przekładkowa 5 ma otwory 27 pod silosy i otwory pod transportery pionowe 28 i 30 oraz kołki ustalające 25, która ma na obu częściach czołowych podesty montażowe 26 i 29. W miejscach połączeń zbiorników 14 z lejami 16 oraz zbiorników 14 z płytami przekładkowymi 5 ma obwodowe uszczelki 24.
Przykład wykonania III
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składa się z segmentu, który na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 ma regulowaną podstawę 2, na której posadowiony ma dolny kontener 4 zamknięty w części dolnej 3 i otwarty w części górnej 20 oraz górny kontener 7 otwarty w części dolnej 23 i zamknięty w części górnej 9, pomiędzy którymi ma jeden kontener środkowy 6 otwarty w części dolnej 22 i górnej 21, które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe 5. Płyta przekładkowa 5 ma otwory 27 pod silosy i otwory pod transportery pionowe 28 oraz na obu częściach czołowych podesty montażowe 26 i 29. Dolny kontener 4 ma wewnątrz umieszczoną suszarnię 38, nad którym ma środkowy kontener 6, który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła 37, zaś górny kontener 7 ma wewnątrz umieszczony kolejny wymiennik ciepła 36, przy czym przez kontener dolny 4, kontener środkowy 6 i kontener górny 7 ma przeprowadzony z boku transporter pionowy 39.
PL 234 680 B1
Przykład wykonania IV
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składa się z segmentu, który na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 ma regulowaną podstawę 2, na której posadowiony ma dolny kontener 4 zamknięty w części dolnej 3 i otwarty w części górnej 20 oraz górny kontener 7 otwarty w części dolnej 23 i zamknięty w części górnej 9, pomiędzy którymi ma jeden kontener środkowy 6 otwarty w części dolnej 22 i górnej 21, które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe 5. Płyta przekładkowa 5 ma otwory 27 pod silosy i otwory pod transportery pionowe 30 oraz na obu częściach czołowych podesty montażowe 26 i 29. Dolny kontener 4 ma wewnątrz umieszczoną suszarnię 38, nad którym ma środkowy kontener 6, który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła 37, zaś górny kontener 7 ma wewnątrz umieszczony segregator 40, przy czym przez kontener dolny 4, kontener środkowy 6 i kontener górny 7 ma przeprowadzony z boku transporter pionowy 39.
Przykład wykonania V
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składa się z segmentów zblokowanych i przylegających wzajemnie do siebie dłuższymi bokami, funkcjonalnych kontenerów w układzie pionowym, które posadowione są na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 na regulowanej podstawie 2. Kontenery funkcjonalne zblokowane są wzajemnie w pionie poprzez płyty przekładkowe 5, które mają obwodowe podesty montażowe 41.
Przykład wykonania VI
W przykładzie wykonania mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składa się z segmentów zblokowanych i przylegających wzajemnie do siebie dłuższymi bokami funkcyjnych kontenerów wraz z segmentem prostopadle usytuowanym do nich, które posadowione są na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych 1 na regulowanej podstawie 2. Kontenery funkcjonalne zblokowane są wzajemnie w pionie poprzez płyty przekładkowe 5, które mają obwodowe podesty montażowe 41.

Claims (13)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych składająca się z co najmniej jednego segmentu dowolnie zblokowanego w układzie szeregowym, prostopadłym lub mieszanym, mająca układaną podstawę fundamentową, na której ma posadowione i zblokowane wzajemnie w pionie kontenery, znamienna tym, że na wypoziomowanych żelbetowych płytach fundamentowych (1) ma regulowaną podstawę (2), na której posadowiony ma dolny kontener (4) zamknięty w części dolnej (3) i otwarty w części górnej (20) oraz górny kontener (7) otwarty w części dolnej (23) lub półotwarty i zamknięty w części górnej (9), pomiędzy którymi ma co najmniej jeden kontener środkowy (6) otwarty w części dolnej (22) i górnej (21 ), które wzajemnie zblokowane są w pionie poprzez płyty przekładkowe (5), przy czym dolny kontener (4) ma wewnątrz rozmieszczone leje (16) zbiorników (14), poniżej których ma poziomy transporter (17) współpracujący z transporterami pionowymi (15) i ma wewnątrz pakowaczki (31), poniżej których ma poziomy transporter (17).
  2. 2. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że środkowy kontener (6) ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki (14) połączone w części dolnej z lejami (16), zaś w części górnej rozłącznie ze zbiornikami (14) umieszczonymi w kolejnym kontenerach środkowych (6), zaś środkowy kontener (6) ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki retencyjne (35), nad którymi ma kolejny kontener środkowy (6') który wewnątrz ma mieszarki (32) z wagą dozującą (33), lejami (16) zbiorników (16) z przenośnikami ślimakowymi (34).
  3. 3. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że górny kontener (7) otwarty od dołu (22) ma wewnątrz zasypy transportu pionowego (10) z umieszczonymi mechanizmami napędowymi transportu pionowego (11), wentylatorami (8), filtrami (13).
  4. 4. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że górny kontener (7) ma wewnątrz rozmieszczone zbiorniki (14).
    PL 234 680 B1
  5. 5. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że płyta przekładkowa (5) ma otwory (27) pod silosy i otwory pod transportery pionowe (28) i/lub (30) oraz kołki ustalające (25).
  6. 6. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 5, znamienna tym, że płyta przekładkowa (5) ma otwory (28) i (30) pod transportery pionowe (15) po obu stronach przestrzeni między otworami (27) pod silosy.
  7. 7. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że płyta przekładko- wa (5) ma na obu częściach czołowych podesty montażowe (26) i (29).
  8. 8. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że płyta przekładko- wa (5) ma obwodowy podest montażowy (41).
  9. 9. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że w miejscach połączeń zbiorników (14) z lejami (16) oraz zbiorników (14) z płytami przekładkowymi (5) ma obwodowe uszczelki (24).
  10. 10. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że ma trzy kontenery środkowe (6) otwarte w części dolnej (22) i górnej (21), zblokowane wzajemnie w pionie poprzez płyty przekładkowe (5).
  11. 11. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że transportery pionowe (15) stanowią transportery kubełkowe.
  12. 12. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że dolny kontener (4) ma wewnątrz umieszczoną suszarnię (38), nad którym ma środkowy kontener (6), który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła (37), zaś górny kontener (7) ma wewnątrz umieszczony kolejny wymiennik ciepła (36), przy czym przez kontener dolny (4) kontener środkowy (6) i kontener górny (7) ma przeprowadzony z boku transporter pionowy (39).
  13. 13. Mobilna kontenerowa wytwórnia według zastrz. 1, znamienna tym, że dolny kontener (4) ma wewnątrz umieszczoną suszarnię (38), nad którym ma środkowy kontener (6), który ma wewnątrz rozmieszczony wymiennik ciepła (37), zaś górny kontener (7) ma wewnątrz umieszczony segregator (40), przy czym przez kontener dolny (4) kontener środkowy (6) i kontener górny (7) ma przeprowadzony z boku transporter pionowy (39).
PL418769A 2016-09-20 2016-09-20 Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych PL234680B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL418769A PL234680B1 (pl) 2016-09-20 2016-09-20 Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL418769A PL234680B1 (pl) 2016-09-20 2016-09-20 Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL418769A1 PL418769A1 (pl) 2018-03-26
PL234680B1 true PL234680B1 (pl) 2020-03-31

Family

ID=61661132

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL418769A PL234680B1 (pl) 2016-09-20 2016-09-20 Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL234680B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL418769A1 (pl) 2018-03-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US11413588B2 (en) Mixing apparatus and system
EP3303706B1 (en) Highly portable asphalt plant
CN101879755B (zh) 免烘干干混砂浆成套设备
US20030227814A1 (en) Lightweight aggregate
US4136964A (en) Apparatus for simultaneously mixing and conveying particulate material
US8591092B2 (en) Low emission energy efficient 100 percent RAP capable asphalt plant
CN102345265A (zh) 隔档进料式热拌间歇式沥青混合料拌和机及其生产工艺
RU2572881C2 (ru) Установка для производства асфальтов полутеплого смешения
CN105668986B (zh) 一种污泥干燥脱水处理系统及方法
CN109423944A (zh) 一种改性沥青生产线
CN205500334U (zh) 污泥进料筛分系统
WO2010054453A1 (en) A method and a plant for preparing hot-mix asphalt
CN110078452A (zh) 一种利用建筑固废再生集料分类处理制作的无机结合料及其制备方法
CN105002807B (zh) 一种双滚筒再生沥青混凝土加工成套设备
EP1495188B1 (en) System units for treatment of aggregate material
CN206765104U (zh) 下沉式砂石拌和站
PL234680B1 (pl) Mobilna kontenerowa wytwórnia suszonych piasków i zapraw budowlanych
CN204199146U (zh) 一种沥青骨料烘干设备
CZ2005100A3 (cs) Zarízení pro výrobu minerálního sorbentu, zejménapro stelivo pro drobné zvírectvo
CN205528358U (zh) 污泥脱水干燥处理系统
CN207608793U (zh) 一种具有油温提示功能的沥青混凝土摊铺机
CN205528365U (zh) 干燥污泥筛分研磨系统
CN105668985A (zh) 一种污泥干燥处理系统及方法
CN205223795U (zh) 一种集装箱型沥青搅拌设备
RU75667U1 (ru) Машина для подготовки, дробления, хранения и подачи скелетного материала