PL232908B1 - Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku - Google Patents

Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku

Info

Publication number
PL232908B1
PL232908B1 PL417221A PL41722116A PL232908B1 PL 232908 B1 PL232908 B1 PL 232908B1 PL 417221 A PL417221 A PL 417221A PL 41722116 A PL41722116 A PL 41722116A PL 232908 B1 PL232908 B1 PL 232908B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
trailer
semi
load
side edge
blocking
Prior art date
Application number
PL417221A
Other languages
English (en)
Other versions
PL417221A1 (pl
Inventor
Arkadiusz Czarnuch
Maciej Kaczor
Original Assignee
Wielton Spolka Akcyjna
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wielton Spolka Akcyjna filed Critical Wielton Spolka Akcyjna
Priority to PL417221A priority Critical patent/PL232908B1/pl
Priority to PL16460067T priority patent/PL3287317T3/pl
Priority to EP16460067.8A priority patent/EP3287317B1/en
Publication of PL417221A1 publication Critical patent/PL417221A1/pl
Publication of PL232908B1 publication Critical patent/PL232908B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P7/00Securing or covering of load on vehicles
    • B60P7/06Securing of load
    • B60P7/08Securing to the vehicle floor or sides
    • B60P7/0807Attachment points
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60PVEHICLES ADAPTED FOR LOAD TRANSPORTATION OR TO TRANSPORT, TO CARRY, OR TO COMPRISE SPECIAL LOADS OR OBJECTS
    • B60P7/00Securing or covering of load on vehicles
    • B60P7/06Securing of load
    • B60P7/08Securing to the vehicle floor or sides
    • B60P7/0807Attachment points
    • B60P7/0815Attachment rails or trellis

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Package Frames And Binding Bands (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, które jest wykorzystywane w naczepach, zwłaszcza w naczepach kurtynowych.
Istnieje wiele konstrukcji obrzeży bocznych naczepy oraz wiele konstrukcji samych elementów montażowych montowanych w obrzeżach naczepy, które przeznaczone są do zabezpieczenia ładunków umieszczanych i przewożonych na naczepie. I tak, z opisu niemieckiego wynalazku DE 198 06 448 znane jest rozwiązanie pt.: „Profilowana część ramy dla nadbudowy pojazdu ciężarowego do naczep i podobne” („Profiled frame section for goods vehicle superstructures, for semitrailers and similar”). W rozwiązaniu tym przedstawiona została podłużnica (profil ramowy) do nadbudów pojazdów użytkowych, szczególnie do naczep. Jest ona wyposażona w pierścienie mocujące zamontowane w profilowym odcinku podłogi ładunkowej podłużnicy (profilu ramowego). Przy czym pierścienie mocujące składają się z co najmniej dwóch równoległych prowadnic, poprzeczki blokującej mocowanie i co najmniej jednej blokady spodniej (płytkiej blokady spodniej). Pierścienie mocujące można obniżyć do poziomu podłogi ładunkowej lub poniżej niej. Rozwiązanie to charakteryzuje się tym, że w profilowym odcinku podłogi ładunkowej są rozmieszczone na całej długości podłużnicy (profilu ramowego) wybite/wyciśnięte/wytłoczone wgłębienia (wklęsłości), które w dnie wgłębienia mają co najmniej jeden otwór, przez który przeprowadzone są prowadnice pierścienia mocującego, przy czym wybita/wyciśnięta/wytłoczona objętość wgłębienia (wklęsłości) wytłoczonego poniżej poziomu podłogi ładunkowe pozwala na kompatybilne umieszczenie w niej poprzeczki blokującej mocowanie należącej do pierścienia mocującego, obniżonej do podstawy wgłębienia.
Natomiast z patentu europejskiego EP1972494 pt.: „Urządzenie do mocowania elementu zabezpieczającego do zabezpieczenia obiektu na powierzchni ładunkowej pojazdu transportowego” („Device for attaching a securing element to secure an object on a loading area of a transport vehicle”) znane jest urządzenie, które ma element w kształcie łuku wykonanego z metalu, np. stali i wkładane jest poprzez otwory przelotowe, które są dostosowane do wymiarów elementu w kształcie łuku. Elementy w kształcie łuku są bezpiecznie mocowane z boku przestrzeni ładunkowej pojazdu transportowego, np.: w przyczepie z dala od części powierzchni ładunkowej przeznaczonej dla przedmiotu, który ma być transportowany. Element mocujący - np. w postaci taśmy - jest umieszczony i/lub przymocowany do boków powierzchni ładunkowej.
Natomiast z opisu niemieckiego patentu DE102011101907 znane jest urządzenie pt.: „Urządzenie do zabezpieczania ładunków na pojazdach użytkowych i pojemnika” („Device for securing loads at commercial vehicle and container”). Wynalazek ten dotyczy urządzenia do zabezpieczania ładunku z walcowanym lub krawędziowanym elementem profilowanym, który ma zagłębienie (zagłębienie sekcji ścianki w podłodze), w którym wykonane są dwa otwory. Ma też pierścień z dwoma elementami równoległymi, przechodzącymi przez otwory do blatu (aż do górnej części elementu) i przeciw-element (w dolnej części elementu), które są połączone ze sobą odpowiednio powyżej i poniżej zagłębienia (zagłębienia sekcji ścianki). Poprzeczka, która łączy ze sobą elementy równoległe powyżej zagłębienia (sekcji ścianki) obejmuje przeciw-element, który łączy ze sobą elementy równoległe poniżej sekcji ścianki. Przy czym pierścień jest regulowany/przestawialny pomiędzy położeniem spoczynkowym, w którym poprzeczka mieści się w zagłębieniu, a położeniem roboczym tak, że poprzeczka zachowuje dystans do zagłębienia (sekcji ścianki). Wynalazek ten charakteryzuje się tym, że poprzeczka wystaje w taki sposób, że co najmniej w obszarze otworów na równoległe elementy - otwory te nie są całkowicie przykryte w położeniu spoczynkowym pierścienia.
Celem opracowanego wynalazku jest opracowanie takiego urządzenia do mocowania ładunków umieszczanych i przewożonych na naczepie, które pozwoli na łatwe oraz wygodne montowanie oraz zabezpieczanie ładunku naczepy, w szczególności naczepy kurtynowej, którego konstrukcja będzie wymagała użycia jak najmniejszej ilości elementów koniecznych do jego poprawnego działania, przy zachowaniu, czy nawet polepszeniu skuteczności i bezpieczeństwa jego działania w stosunku do rozwiązań dotychczas znanych.
Istota obrzeża bocznego naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, umieszczonymi w otworach wykonanych we wzdłużnym zagłębieniu w obrzeżu bocznym naczepy, charakteryzuje się tym, że ma co najmniej jeden wykonany w podłużnicy otwór z umieszczoną w nim montażową kształtką z wykonanym w jej centralnej części przelotowym otworem. Z obu dolnych naroży montażowej kształtki wyprowadzone są poziome blokady, zaś z obu górnych naroży wyprowadzone są - pozwalające się trwale odkształcić i spłaszczyć - wypusty.
PL 232 908 B1
Korzystnie, przekrój poprzeczny montażowej kształtki w jej środowej części - jest mniejszy od otworu w podłużnicy.
Wykonana w obrzeżu bocznym naczepy podłużnica zazwyczaj ma wzdłużne wyżłobienie, którego przekrój poprzeczny - w jego środkowej części - przypomina spłaszczoną literę „W”, zaś jego ostre krawędzie są zaokrąglone, przy czym otwory wykonane są na linii centralnego grzbietu litery „W” wzdłużnego wyżłobienia.
Przeważnie, otwory rozmieszczone są w równych odstępach.
Pomiędzy poziomymi blokadami montażowej kształtki, a spodnią stroną podłoża naczepy zwykle umieszczona jest podkładka z centralnym wycięciem, przy czym podkładka korzystnie jest prostokątna.
Otwory głównie są prostokątne, zaś ich brzegi lub narożniki są sfazowane.
Z reguły montażowa kształtka ma w widoku z góry i z dołu kształt wydłużonego prostokąta, przy czym korzystnie oba z nich są różnej wielkości, a dolny obejmujący poziome blokady - jest większy.
Kształtka - w widoku z przodu - na ogół jest elementem o obrysie zasadniczo prostokątnym o proporcjach zbliżonych do kwadratu.
Korzystnie, obrzeże ma boczne otwory podłużnicy osłonięte uszczelką z wysuniętymi płatami, zasłaniającymi boczne otwory, względnie czopującymi się w bocznych otworach.
Uszczelka zazwyczaj jest ukształtowana wzdłużnie i poprzez jej wciśnięcie zablokowana jest we wzdłużnym zagłębieniu podłużnicy korzystnie wykonanym poniżej powierzchni podłogi.
Podłużnica przeważnie ukształtowana jest poniżej lub powyżej lub częściowo poniżej powierzchni ładunkowej pojazdu.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia łatwe i bezpieczne mocowanie i zabezpieczanie ładunku na platformie naczepy. Szczególną zaletą opracowanej konstrukcji jest łatwość mocowania pojedynczych, poszczególnych kształtek montażowych, które w im większej ilości zostają zmocowane w podłużnicy naczepy - tym stabilniej i pewniej zabezpieczają mocowany nimi ładunek. Przy czym osoba korzystająca z nich może dowolnie wybrać opcję mocowania, a równocześnie wykorzystać jedynie część umieszczonych w podłużnicy naczepy kształtek montażowych, względnie wszystkie z nich.
Podstawowym elementem opracowanego obrzeża bocznego naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku jest kształtka, która nie wymaga przykręcania dodatkowych części w celu jej zamocowania w podłużnicy, tj. obrzeżu bocznym naczepy. Kształtka ta nie wymaga także uzbrajania jej w dodatkowe elementy, a jej montaż odbywa się bez użycia dodatkowych części poprzez rozgięcie jej bocznych wypustów. Samo zaś wykonanie kształtki może na przykład polegać na wymagającym zaledwie kilku sekund wycięciu jej laserem z arkusza blachy metalowej. Zastosowana pod kształtką płytka izolująca rozkłada równomiernie nacisk pracującej i pociąganej kształtki i zapobiega odkształceniu i uszkodzeniu podłoża naczepy.
Zgrupowanie w obrzeżu bocznym naczepy blisko umieszczonych obok siebie w szeregu kształtek pozwala na zamocowanie ładunku w wielu punktach równocześnie i zapewnienie znacznie bezpieczniejszego ustabilizowania ładunku tworzącego system „bezpiecznego blokowania” („safety lock”).
Przedmiot wynalazku został bliżej przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 - przedstawia perspektywiczny widok wyciętego fragmentu podłużnicy, tj. obrzeża naczepy z otworem przelotowym i umieszczoną już w nim kształtką montażową przygotowaną do przewleczenia przez jej przelotowy otwór i zamocowania w nim haka, linki czy też taśmy pasów blokujący ładunek, przy czym boczne otwory są tutaj osłonięte wzdłużną uszczelką, fig. 2 - przedstawia w widoku z góry płaskownikową podkładkę, umieszczaną pomiędzy spodnią stroną obrzeża, a kształtką, fig. 3 - przedstawia w widoku perspektywicznym kształtkę przed jej montażem, natomiast fig. 4 - przedstawia perspektywiczny widok wyciętego fragmentu podłużnicy z umieszczoną już w nim kształtką montażową, przy czym na tym rysunku płaty uszczelki czopują się w bocznym otworze.
Jak pokazano na rysunkach, opracowane obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku znajduje się po obu stronach naczepy, i stanowi je podłużnica 1, czyli wzdłużna część konstrukcji nadwozia, wykonana w jej podłodze, ramie lub nadwoziu samonośnym, korzystnie poniżej powierzchni ładunkowej pojazdu. Obie podłużnice 1 są usytuowane symetrycznie po obu stronach naczepy i tworzą obrzeża ramy naczepy. Podłużnica 1 ma wzdłużne wyżłobienie 2, a przekrój poprzeczny wzdłużnego wyżłobienia 2 - w jego środkowej części - przypomina spłaszczoną literę „W”, której zaokrąglono jej ostre krawędzie, dzięki temu wzmacniając wzdłużnie profil.
We wzdłużnym wyżłobieniu 2, także korzystnie ukształtowanym poniżej powierzchni ładunkowej pojazdu, najkorzystniej na linii centralnego grzbietu litery „W”, wykonane są rozmieszczone zazwyczaj w równych odstępach otwory 3, które są prostokątne, a ich brzegi i narożniki są sfazowane. Każdy
PL 232 908 B1 otwór 3 przygotowany jest do umieszczenia w nim, czy raczej przeprowadzenia przez niego montażowej kształtki 4. Każda montażowa kształtka 4 w widoku z góry i z dołu ma zasadniczo kształt wydłużonego prostokąta różnej w obu przypadkach wielkości, ponieważ jej dolny obrys jest większy. Natomiast przekrój poprzeczny montażowej kształtki 4 - w jej środowej części - jest nieznacznie mniejszy od otworu 3. Przed wprowadzeniem montażowej kształtki 4 w otwór 3, na kształtkę 4 nakładana jest płaskownikowa podkładka 5, która korzystnie także jest prostokątna. Płaskownikowa podkładka 5 ma centralne wycięcie 6, które wielkością jest dostosowane do rozmiarów przekroju poprzecznego kształtki 4 i umożliwia wsunięcie w nie montażowej kształtki 4.
Dzięki takiemu spasowaniu elementów możliwe jest łatwe, ale też stabilne nałożenie płaskownikowej podkładki 5 na montażową kształtkę 4.
Płaskownikowa podkładka 5 zabezpiecza podłoże naczepy, ponieważ dzięki niej w obrzeżu bocznym naczepy, a zwłaszcza w podłużnicy 1 nie powstają wgniecenia, które mogłyby być spowodowane przez mocne pociągnięcie pracującej kształtki 4 przez ładunek podczas jego transportu. Siła naciągu odpowiedniego pasa zabezpieczającego ładunek (na przykład taśmy, czy linki) jest przenoszona na obrzeże boczne naczepy i podłużnicę 1 oraz równomiernie rozkładana poprzez płaskownikową podkładkę 5 na znajdującą się pod nią powierzchnię. Zapobiega to punktowemu działaniu siły i przeciążeniom materiału, z którego wykonane są opisane elementy oraz wgniataniu kształtki 4 w podłużnicę 1.
Kształtka 4 - w widoku z przodu - jest monolitycznym elementem o obrysie zasadniczo prostokątnym o proporcjach zbliżonych do kwadratu. Ma ona w swojej centralnej części przelotowy otwór 7. Przelotowy otwór 7 umożliwia mocowanie do kształtki 4, a zarazem do obrzeża bocznego naczepy haków taśm mocujących, które zabezpieczają przewożony ładunek.
Z obu z dolnych naroży kształtki 4 wyprowadzone są poziome blokady 8.
Generalnie, poszczególne kształtki 4 wsuwane są do otworu 3 w podłużnicy 1 od spodniej strony podłoża naczepy. Natomiast po przełożeniu kształtki 4 przez otwór 3 blokuje się ona przy kontynuowaniu jej ruchu w górę na poziomych blokadach 8 wystających poza obrys zasadniczej części kształtki 4 i poza otwór 3. Wystające na boki poziome blokady 8 pozostają zawsze zablokowane p od powierzchnią podłużnicy 1 wraz z ułożoną na nich wcześniej i znajdującą się między nimi a spodnią stroną podłużnicy 1 płaskownikową podkładką 5.
Natomiast z obu górnych naroży kształtki 4 wyprowadzone są wypusty 9.
Wypusty 9 zostają mechanicznie odgięte i niejako spłaszczone po umieszczeniu kształtki 4 wraz z płaskownikową podkładką 5 w otworze 3 podłużnicy 1. Wypusty 9 są tak zaprojektowane i ukształtowane, aby przed montażem i ich zasklepieniem pozwalały na umieszczenie kształtki 4 w otworze przelotowym 3. Natomiast po ich mechanicznym odchyleniu nie pozwalają na wycofanie kształtki 4 z podłużnicy 1, a ich ewentualne usunięcie jest możliwe tylko po ich powrotnym odkształceniu, ewentualnie zerwaniu. Tak opracowane obrzeże boczne wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku umożliwia bezpieczne mocowanie ładunków z wykorzystaniem haków i taśm montażowych, które mogą być mocowane nie tylko przy użyciu opisanych wyżej kształtek 4, ale także w bocznych otworach 10 podłużnicy 1. Przy czym boczne otwory 10 są osłonięte uszczelką 11, której wysunięte płaty zasłaniają boczne otwory 10, względnie czopują się w bocznych otworach 10 wtedy, gdy nie są one wypełnione przez umieszczane tu haki. Uszczelka 11 jest ukształtowana wzdłużnie i blokuje się we wzdłużnym zagłębieniu podłużnicy 1 wykonanym poniżej powierzchni podłogi.

Claims (11)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, umieszczonymi w otworach wykonanych we wzdłużnym zagłębieniu w obrzeżu bocznym naczepy, znamienne tym, że ma co najmniej jeden wykonany w podłużnicy (1) otwór (3) z umieszczoną w nim monolityczną, montażową kształtką (4) z wykonanym w jej centralnej części przelotowym otworem (7), z której obu dolnych naroży wyprowadzone są poziome blokady (8), natomiast z obu górnych naroży wyprowadzone są - pozwalające się trwale odkształcić i spłaszczyć - wypusty (9).
  2. 2. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1, znamienne tym, że przekrój poprzeczny kształtki (4) - w jej środowej części - jest mniejszy od otworu (3) w podłużnicy (1).
    PL 232 908 B1
  3. 3. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że wykonana w obrzeżu bocznym naczepy podłużnica (1) ma wzdłużne wyżłobienie (2), którego przekrój poprzeczny - w jego środkowej części przypomina spłaszczoną literę „W”, zaś jego ostre krawędzie są zaokrąglone, przy czym otwory (3) wykonane są na linii centralnego grzbietu litery „W” wzdłużnego wyżłobienia (2).
  4. 4. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienne tym, że otwory (3) rozmieszczone są w równych odstępach.
  5. 5. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1, znamienne tym, że pomiędzy poziomymi blokadami (8) montażowej kształtki (4), a spodnią stroną podłoża naczepy umieszczona jest podkładka (5) z centralnym wycięciem (6), przy czym podkładka (5) korzystnie jest prostokątna.
  6. 6. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienne tym, że otwory (3) są prostokątne, zaś korzystnie ich brzegi lub narożniki są sfazowane.
  7. 7. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku według zastrz. 1 albo 5, znamienne tym, że montażowa kształtka (4) ma w widoku z góry i z dołu kształt wydłużonego prostokąta, przy czym korzystnie oba z nich są różnej wielkości, a dolny obejmujący poziome blokady (8) - jest większy.
  8. 8. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1 albo 5, albo 7, znamienne tym, że kształtka (4) - w widoku z przodu - jest elementem o obrysie zasadniczo prostokątnym o proporcjach zbliżonych do kwadratu.
  9. 9. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1, znamienne tym, że ma boczne otwory (10) podłużnicy (1) osłonięte uszczelką (11) z wysuniętymi płatami, zasłaniającymi boczne otwory (10), względnie czopującymi się w bocznych otworach (10).
  10. 10. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 9, znamienne tym, że uszczelka (11) jest ukształtowana wzdłużnie i poprzez jej wciśnięcie zablokowana jest we wzdłużnym zagłębieniu podłużnicy (1) korzystnie wykonanym poniżej powierzchni podłogi.
  11. 11. Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku, według zastrz. 1 albo 3, albo 10, znamienne tym, że podłużnica (1) ukształtowana jest poniżej lub powyżej lub częściowo poniżej powierzchni ładunkowej pojazdu.
PL417221A 2016-05-16 2016-05-16 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku PL232908B1 (pl)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL417221A PL232908B1 (pl) 2016-05-16 2016-05-16 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku
PL16460067T PL3287317T3 (pl) 2016-05-16 2016-09-18 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku
EP16460067.8A EP3287317B1 (en) 2016-05-16 2016-09-18 Semitrailer side edge including elements allowing for cargo locking

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL417221A PL232908B1 (pl) 2016-05-16 2016-05-16 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL417221A1 PL417221A1 (pl) 2017-11-20
PL232908B1 true PL232908B1 (pl) 2019-08-30

Family

ID=57121173

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL417221A PL232908B1 (pl) 2016-05-16 2016-05-16 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku
PL16460067T PL3287317T3 (pl) 2016-05-16 2016-09-18 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL16460067T PL3287317T3 (pl) 2016-05-16 2016-09-18 Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3287317B1 (pl)
PL (2) PL232908B1 (pl)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102018122731A1 (de) * 2018-09-17 2020-03-19 König Trailer GmbH Profil zur Ladungssicherung sowie Ladefläche zur Aufnahme eines Transportguts

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3958516A (en) * 1974-12-20 1976-05-25 Signode Corporation Load anchor means
DE9403619U1 (de) * 1994-03-03 1994-09-22 Hildebrand Karl Gmbh Zurrpunkt
DE19806448C2 (de) 1998-02-17 2001-09-20 Schmitz Anhaenger Fahrzeugbau Rahmenprofil für Nutzfahrzeug-Aufbauten
US6382891B1 (en) * 2001-04-24 2002-05-07 William B. Bellis, Jr. Tie down
AT9266U3 (de) 2007-03-19 2008-01-15 Pongratz Trailer Group Gmbh Vorrichtung zu festlegung wenigstens eines festlegungselements zur sicherung wenigstens eineszu transportierenden gegenstands an einer ladefläche eines transportfahrzeugs sowie ladefläche
DE102011101907B4 (de) 2011-05-18 2021-10-28 CIMC Silvergreen GmbH Vorrichtung zur ladungssicherung
DE102013102801A1 (de) * 2013-03-19 2014-09-25 F. Hesterberg & Söhne Gmbh & Co. Kg Zurrgurtbefestigung an einer Ladefläche

Also Published As

Publication number Publication date
EP3287317A1 (en) 2018-02-28
PL417221A1 (pl) 2017-11-20
EP3287317B1 (en) 2020-02-19
PL3287317T3 (pl) 2020-06-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4886694A (en) Edge contour for load-carrying deck
US20130183116A1 (en) Device for and method of securing items in a cargo bed
US20200139875A1 (en) Stake Pocket Chain Tie-Down
PL232908B1 (pl) Obrzeże boczne naczepy wraz z elementami umożliwiającymi blokowanie ładunku
US20080014041A1 (en) Side mounted truck tie-down rail
US8568071B2 (en) Railcar safety system
GB2439450A (en) Combined cargo pallet cover and pallet net
CN110914107A (zh) 一种锁定货物网至运货板的锁定组件
US3127652A (en) Anchor assembly for seat belt
ES2715987T3 (es) Disposición de aseguramiento de cargas
US10377294B2 (en) Pocket protection device for trailers and trucks
CA2751003C (en) Channel and anchor assembly for securing cargo
GB2033849A (en) A device for transversely partitioning a vehicle, e.g. a motor car
PL233510B1 (pl) Obrzeże boczne naczepy
DE102013113568B4 (de) Haltestruktur für sicherheitsgurtzunge
US20190100128A1 (en) Truck bed rear cargo tie down engagement structure
EP0258193A2 (en) Load anchoring arrangement
CN107207154B (zh) 货物集装箱封闭系统
JP7337467B1 (ja) 転落防止補助具
US11161447B2 (en) Cargo/payload securement system for trucks/trailers
DE10330504B4 (de) Rückhaltesystem zur Installation im Bereich der türseitigen Öffnung eines beladenen Containers
CN221031975U (zh) 一种插扣笼
DE2727784B2 (de) Vorrichtung zum Festlegen von Waren auf der Oberfläche einer Ladeplattform von Fahrzeugen
PL73307Y1 (pl) Zestaw do zabezpieczania ładunku na platformie transportowej
DE202008000085U1 (de) Rückentrage zum Transport von flächigen, quaderförmigen Lasten