PL204494B1 - Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających - Google Patents
Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiającychInfo
- Publication number
- PL204494B1 PL204494B1 PL373023A PL37302305A PL204494B1 PL 204494 B1 PL204494 B1 PL 204494B1 PL 373023 A PL373023 A PL 373023A PL 37302305 A PL37302305 A PL 37302305A PL 204494 B1 PL204494 B1 PL 204494B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- lever
- cylindrical
- cylindrical cam
- electromagnet
- cam
- Prior art date
Links
Landscapes
- Respiratory Apparatuses And Protective Means (AREA)
Description
Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających, umożliwiające sterowanie tymi klapami poprzez centralę sygnalizacji pożarowej.
Znane jest urządzenie w postaci skrzynki zawierającej wewnątrz zawór iglicowy mający korpus, w którym osadzony jest przesuwnie w cylindrze tł oczek z iglicą . Iglica sł u ż y do przebijania naboju gazowego zawierającego CO2, który uwalniając się powoduje zadziałanie pneumatycznego układu otwierania klapy. W korpusie osadzona jest mimośrodowa krzywka połączona z zewnętrzną dźwignią osadzoną pod szybką zamocowaną w skrzynce. Rozbicie szybki umożliwia pociągniecie za dźwignię i obrót dź wigni wraz z krzywką co powoduje przemieszczenie tł oczka, przesuw iglicy i przebicie naboju gazowego. Przy czym dźwignia ta uruchamiana jest ręcznie
Znany jest także z polskiego zgłoszenia wzoru użytkowego nr W-111197 wyzwalacz napędzany elektrycznie lub pneumatycznie ma korpus zamykany pokrywą zamocowaną uchylnie na równolegle przemieszczalnych wahliwych łącznikach, osadzonych swymi końcami w korpusie i pokrywie. Pomiędzy korpusem a pokrywą osadzone są sprężyny odciągające pokrywę do położenia otwarcia, przy czym w korpusie tym mocowany jest element napędowy wyzwalacza, natomiast przemieszczalna pokrywa zaopatrzona w palec stanowi element wykonawczy. Z kolei, element napędowy stanowi elektromagnes współpracujący z mocowaną w pokrywie zworą lub mikrosiłownik współpracujący z mocowanym w pokrywie zaczepem, blokowanym osadzoną w korpusie zapadką przy czym korpus ten na tylnej ściance ma łapy przeznaczone do mocowania wyzwalacza w szynie oraz blokującą sprężystą płytkę unieruchamiającą zamocowany wyzwalacz.
Znane jest również z polskiego zgłoszenia wynalazku nr P-331216 urządzenie zabezpieczające do automatycznego sterowania otwieraniem świetlików i okien wyposażone w korpus zaworu, na którym zamontowana jest termoczuła ampułka, nabój ze sprężonym gazem zasilającym siłownik otwierający świetlik oraz cewka, na której element ruchomy współpracuje z elementem blokującym wspomnianą ampułkę. Tłok przemieszczający się w korpusie zaworu jest zaopatrzony w iglicę do przebijania membrany zaślepiającej otwór wylotowy naboju gazowego. W położeniu, w którym ruchomy element cewki powoduje wyrzucanie ampułki sprężony gaz zasila siłownik, a ruch jego tłoka powoduje otwieranie świetlika.
Z kolei, znany z polskiego zgłoszenia wzoru uż ytkowego nr W-111193 przebijak do inicjowania zdalnego wyzwalania, zwłaszcza układów urządzeń do oddymiania, zawierający korpus z umieszczonym w nim zaworem iglicowym w postaci osadzonego w cylindrze tłoczka połączonego z iglicą służącą do przebijania naboju gazowego, uruchamianym wyzwalającą dźwignią zaopatrzony w element unieruchamiający tę dźwignię w położeniu po przebiciu naboju gazowego charakteryzuje się tym, że element unieruchamiający wyzwalającą dźwignię stanowi blokująca dźwignia, osadzona w korpusie przebijaka swobodnie na osi i opadająca pod wpływem własnego ciężaru. Dźwignia blokująca zaopatrzona jest w wycięcie, zaś dźwignia wyzwalająca ma występ współdziałający z wycięciem blokującej dźwigni, przy czym zarys tej dźwigni odpowiada zarysowi dźwigni wyzwalającej.
Znane z opisu zgłoszenia polskiego wzoru użytkowego nr W-108238 urządzenie przebijające ma obudowę z przednią ścianą wyposażoną w szybkę. W obudowie tego urządzenia zamocowany jest zawór iglicowy służący do przebijania naboju gazowego. Ponadto urządzenie to ma zewnętrzną dźwignię w postaci płaskownika w kształcie litery „L, której krótsze ramię ma część mimośrodową o zmiennych promieniach, przechodzą c ą w odcinek prosty zakoń czony uskokiem, zaś dł u ższe ramię tej dźwigni ma odsądzenie. Poza tym, urządzenie to ma sprężystą zapadkę współdziałającą z uskokiem dźwigni, zamocowaną do płyty nośnej, służącą do blokowania dźwigni w położeniu otwarcia, przy czym na końcu dłuższego ramienia tej dźwigni osadzony jest uchylnie pierścień wypychany na zewnątrz sprężyną dociskany szybką.
Celem wynalazku jest opracowanie konstrukcji urządzenia stanowiącego dodatkowe wyposażenie skrzynek sterowniczych i szaf sterujących klapami dymowymi, w których czynnikiem roboczym jest sprężony gaz, zmagazynowany w nabojach, umożliwiającego zdalne uruchomienie przebijaka naboju z gazem, a tym samym sterowanie klapami dymowymi poprzez centralę sygnalizacji pożarowej.
Urządzenie według wynalazku posiada moduł elektryczny połączony rozłącznie z zespołem przebijaka, przy czym korpus tego modułu zaopatrzony jest w krzywkę walcową posiadającą na jednym czole elementy połączeniowe z czołem krzywki walcowej zespołu przebijaka, a ponadto korpus modułu elektrycznego połączony jest obrotowo z jednym końcem dźwigni, zaopatrzonej w zworę elekPL 204 494 B1 tromagnesu. Krzywka walcowa modułu elektrycznego osadzona jest luźno w otworze kołowym korpusu tego modułu, którego obwód styka się z krawędziami wyjęcia profilowego tego korpusu, a ponadto krzywka ta posiada na swej tworzącej kanałek, korzystnie półwalcowy oraz poprzecznie usytuowany do niego kanałek profilowy i dwa wyjęcia z gniazdami, natomiast dźwignia tego modułu zaopatrzona jest w rolkę obrotową umieszczoną w kanałku półwalcowym tej krzywki, przemieszczającą się w czasie ruchu tej dźwigni z tego kanałka do wyjęcia profilowego krzywki walcowej. Poza tym, w gniazdach krzywki walcowej modułu elektrycznego umieszczone są wahliwie dwa elementy wsporcze dwóch par sprężyn walcowych o zróżnicowanych ich średnicach i długościach, osadzonych w dwóch otworach kołowych korpusu modułu elektrycznego, przy czym drugie końce sprężyn dłuższych opierają się o podstawę elektromagnesu walcowego oraz o nit, a sprężyn krótszych o wkrę t dociskowy. Ponadto krzywka walcowa korpusu modułu elektrycznego na jednym czole posiada dwa kanałki profilowe, a krzywka walcowa zespoł u przebijaka na jednym czole posiada zabieraki umieszczone we wspomnianych kanałkach profilowych krzywki walcowej korpusu modułu elektrycznego, przy czym kanałki te i zabieraki spełniają funkcje elementów połączeniowych obu tych krzywek. Korzystnym jest także, gdy krzywka walcowa korpusu modułu elektrycznego na jednym czole posiada zabieraki, a krzywka walcowa zespołu przebijaka na jednym czole posiada kanałki profilowe dla umieszczonych w nich zabieraków, przy czym kanałki te i zabieraki spełniają funkcję elementów połączeniowych obu tych krzywek. Poza tym w module elektrycznym naprzeciw zwory obrotowej dźwigni znajduje się elektromagnes przymocowany do jego podstawy, połączonej rozłącznie z korpusem tego modułu, a ponadto podstawa ta połączona jest ze złączką elektryczną, która za pomocą przewodów elektrycznych sprzężona jest elektrycznie z cewką elektromagnesu.
Urządzenie według wynalazku posiada prostą, zwartą i niezawodną konstrukcję przystosowaną do zamontowania go we wszystkich sterowniczych urządzeniach przekazujących z wyjściem pneumatycznego jednorazowego użycia. Stanowi ono integralną część sterowniczego urządzenia przekazującego pozwalającego na zdalne przekazanie rozkazu przejścia do stanu otwarcia jednego lub kilku sterowanych urządzeń zabezpieczających. Poza tym, urządzenie to umożliwia zdalne uruchamianie przebijaka naboju z gazem, a tym samym sterowanie klapami dymowymi poprzez centralę sygnalizacji pożarowej.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładzie wykonania na rysunkach, na których fig. 1 przedstawia urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania klap oddymiających w widoku perspektywicznym z przodu w stanie odblokowanej od elektromagnesu dźwigni, fig. 2 - to samo urządzenie w widoku perspektywicznym z przodu w stanie przyciągniętej przez elektromagnes zwory z dźwignią, fig. 3 - to samo urządzenie w widoku z przodu, fig. 4 - moduł elektryczny urządzenia w widoku z przodu w stanie zamkniętym, fig. 5 - ten sam moduł w widoku od spodu w kierunku strzałki „N, fig. 6 - ten sam moduł w przekroju pionowym wzdłuż linii A-A w stanie zamkniętym, fig. 7 ten sam moduł w przekroju wzdłuż linii A-A w stanie otwartym, fig. 8 - korpus modułu elektrycznego w widoku perspektywicznym, fig. 9 - ten sam korpus w przekroju pionowym wzdł u ż linii B-B, fig. 10 ten sam korpus w przekroju pionowym wzdłuż linii C-C, fig. 11 - krzywkę walcową modułu elektrycznego w widoku perspektywicznym, fig. 12 - dźwignię modułu elektrycznego w widoku perspektywicznym, fig. 13 - podstawę elektromagnesu modułu elektrycznego w widoku z boku, fig. 14 - korpus zespołu przebijaka naboju CO2, w widoku z przodu, fig. 15 - ten sam korpus w widoku z boku w kierunku strzałki „S, fig. 16 - ten sam korpus w przekroju pionowym wzdłuż linii D-D, fig. 17 - ten sam korpus w przekroju pionowym wzdł u ż linii E-E, fig. 18 - krzywkę walcową zespoł u przebijaka CO2, w widoku z przodu, fig. 19 - tę samą krzywkę w widoku z boku, fig. 20 - tę samą krzywkę w przekroju wzdł u ż linii F-F, fig. 21 - tę samą krzywkę w przekroju poziomym wzdłuż linii G-G na fig. 19, fig. 22 - iglicę przebijaka naboju w widoku z przodu, fig. 23 - zapadkę blokującą zespołu przebijaka w widoku ogólnym, a fig. 24 - dź wignię krzywki walcowej tego przebijaka w widoku z boku.
Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających, wykorzystujące impuls czujnika, zwłaszcza dymu lub/i gazu składa się z modułu elektrycznego 1 oraz połączonego z nim za pomocą śrub 2 zespołu 3 przebijaka naboju gazowego (CO2), przy czym zarówno ten moduł, jak i zespół 3 spoczywają na wspólnej podstawie 4.
Moduł elektryczny 1 składa się z korpusu 5 w kształcie bryły prostopadłościennej z dwustronnymi prostokątnymi wyjęciami 6, wykonanymi wzdłuż jednego dłuższego jego boku i usytuowanymi naprzeciw siebie, połączonego obrotowo za pomocą kołka 7 usytuowanego w narożu wyjęć 6 z jednym końcem dźwigni 8 oraz za pomocą śrub 9 i nitu 10 z podstawą 11 elektromagnesu walcowego 12.
PL 204 494 B1
Korpus 5 na dwóch bocznych większych ścianach posiada centralnie usytuowany przelotowy otwór kołowy 13 z wyjęciem profilowym 14, a na kolejnych dwóch przeciwległych sobie ścianach otwory kołowe 15 i 16 usytuowane równolegle względem siebie i prostopadle do średnicy otworu kołowego 13, z których otwór kołowy 15 usytuowany jest stycznie do obwodu otworu kołowego 13, a otwór kołowy 16 stycznie do tego otworu i jego styku z wyjęciem profilowym 14. W otworze kołowym 13 osadzona jest krzywka walcowa 17, posiadająca na swej tworzącej kanałek półwalcowy 18 usytuowany równolegle do jej osi obrotu, a naprzeciw niego kanałek profilowy 19 usytuowany poprzecznie oraz dwa gniazda trapezowe 21 usytuowane naprzeciw otworów kołowych 15 i 16 korpusu 5, zaś na jednym czole krzywka ta ma wykonane dwa nieprzelotowe kanałki profilowe 20. W gniazdach trapezowych i 21 krzywki walcowej 17 umieszczone są elementy kulisto-walcowe 22 i 23, na których spoczywają jedne końce dwóch par sprężyn walcowych 24 i 25 oraz 26 i 27, o zróżnicowanych długościach i średnicach, przy czym drugie końce sprężyn krótszych 26 i 27 opierają się o wkręt dociskowy 28, a drugie końce sprężyn dłuższych 24 i 25 o podstawę 11 elektromagnesu walcowego 12 i nit 10.
Dźwignia 8 modułu elektrycznego 1 ma kształt zbliżony do ceownika z odsadzeniami 29 na bocznych jej półkach, w których na osi 30 osadzona jest rolka obrotowa 31, która w stanie połączenia tej dźwigni z elektromagnesem walcowym 12 znajduje się w kanałku półwalcowym 18 krzywki walcowej 17, a ponadto, drugi koniec dźwigni 8 zaopatrzony jest w pierścień kołowy 32 przymocowany do niej za pomocą nakrętki 33 oraz dwóch wkrętów 34, przy czym pomiędzy tą nakrętką i pierścieniem kołowym 32 znajduje się pierścień gumowy 35. Z kolei, do podstawy 11 w kształcie asymetrycznego ceownika przymocowany jest za pomocą wkrętu 36 elektromagnes walcowy 12, usytuowany naprzeciw pierścienia kołowego 32 dźwigni 8, a do dolnej półki tej podstawy przymocowana jest złączka elektryczna 37, połączona przewodami elektrycznymi 38 z cewką elektromagnesu walcowego 12.
Zespół 3 przebijaka naboju gazowego (CO2), nie pokazanego na rysunku składa się z korpusu 39 w kształcie bryły prostopadłościennej posiadającej na większej ścianie bocznej przelotowy otwór kołowy 40 przesunięty osiowo z umieszczoną w nim obrotowo krzywką walcową 41 oraz prostopadle usytuowany do nich dwustopniowy otwór kołowy 42, którego dolny stopień 43 o mniejszej średnicy mieści w sobie część obwodu otworu kołowego 40, przy czym w otwór kołowy 42 wkręcony jest zespół gniazda iglicy 44. Krzywka walcowa 41 ma na swych końcach po dwa obwodowe kołnierze 45, 46, 47 i 48 oddzielone od siebie pierścieniami oringowymi 49, a w części środkowej półwalcem 50 tej krzywki, zaś na jednym z czół posiada dwa zabieraki walcowe 51 usytuowane w osi tej krzywki oraz umieszczone w kanałkach profilowych 20 krzywki walcowej 17 modułu elektrycznego 1.
Z kolei, zespół gniazda iglicy 44 stanowi iglica 52, której wspornik walcowy 53 z czołem kulistym 54 spoczywa na płaskiej powierzchni 55 części półwalcowej 50 oraz gniazdo iglicy 56, wkręcone w otwór kołowy 42 korpusu 40. W gnieździe iglicy 56 umieszczona jest sprężyna walcowa 57 umożliwiająca powrót iglicy 52 w czasie obrotu krzywki walcowej 41, przy czym trzon 58 iglicy 52 stanowi rurka ze ściętym końcem pod kątem α = 30°. Ponadto, do drugiego czoła krzywki walcowej 41 przymocowana jest za pomocą wkrętów 59 dźwignia 60 umożliwiająca obrót tej krzywki i posuwistozwrotny ruch iglicy 52, zaś w narożu korpusu 39 zespołu 3 przebijaka zamocowana jest za pomocą nitu 61 zapadka 62 blokująca położenie dźwigni 60.
Po zamontowaniu urządzenia w skrzynce sterowniczej CO2, sterowniczego urządzenia przekazującego z wyjściem elektrycznym i podłączeniu go do systemu sygnalizacji alarmu dokonuje się uzbrojenia modułu elektrycznego 1, polegającego na odblokowaniu zapadki 62 w zespole przebijaka 3 tego urządzenia, uniesieniu jego dźwigni 60 ku górze, która sprzęgnięta jest z mechanizmem spustowym elektromagnesu walcowego 12, co z kolei powoduje, że unoszenie tej dźwigni napina mechanizm spustowy modułu elektrycznego 1. W tak uzbrojonej pozycji tego modułu dokonuje się jego zablokowania poprzez dociśnięcie dźwigni 8 z jego zworą 32 do elektromagnesu walcowego 12, która zastaje przez niego przyciągnięta. Urządzenie to za pomocą tego elektromagnesu wyzwala energię mechaniczną niezbędną do uruchomienia dźwigni 60 sterowania przebijaka 52 naboju CO2, przy czym zadziałanie modułu elektrycznego 1 następuje w chwili otrzymania sygnału elektrycznego zdalnego sterowania pochodzącego z niezależnego wykrywacza alarmowego (czujki dymowej, gazowej lub emisji cieplnej) lub centralki elektrycznej. Przebijak 52 urządzenia służy do przebicia membrany naboju zawierającego sprężony gaz i skierowania tego gazu do instalacji sterowania klapami dymowymi, przy czym elementem sterującym jest dźwignia uruchamiana ręcznie lub zdalnie za pomocą modułu lub modułów elektrycznych. Zadaniem modułu elektrycznego 1 jest przemieszczenie dźwigni 60 z iglicą 58 przebijaka 52, który to ruch powoduje przebicie membrany naboju gazowego. Pojawienie się sygnału zdalnego sterowania- impulsu elektrycznego 24 V powoduje, że na cewce elektromagnePL 204 494 B1 su walcowego 12 wytwarza się przeciwpole, neutralizujące pole magnetyczne magnesu, a tym samym zanika pole magnetyczne przytrzymujące zworę 32 z dźwignią 8. W wyniku tego zanika siła przytrzymująca zworę 32, co wygenerowuje ruch dźwigni 8, której siłą napędową są sprężyny 24, 27 osadzone na elementach kulisto - walcowych 22 i 23, umieszczonych w korpusie 5 modułu elektrycznego 1, a w konsekwencji dźwignia ta wymusza przesuniecie dźwigni 60 w zespole przebijaka 3, powodując uwolnienie sprężonego gazu i skierowanie go do siłownika pneumatycznego powodującego otwarcie klapy oddymiającej.
Claims (6)
1. Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających, wyposażone w wyzwalacz napędzany elektrycznie lub pneumatycznie oraz w zespół przebijaka membrany naboju gazowego, przy czym wyzwalacz napędzany elektrycznie posiada korpus zaopatrzony w elektromagnes oraz w uchylną pokrywę ze zworą elektromagnesu, a zespół przebijaka ma korpus zaopatrzony w obrotową krzywkę walcową i zespół iglicy sterowany tą krzywką, uruchamianą za pomocą połączonej z nią dźwigni blokowanej zapadką połączoną obrotowo z korpusem wyzwalacza, znamienne tym, że stanowi go moduł elektryczny (1) połączony rozłącznie z zespołem przebijaka (3), przy czym korpus (5) modułu elektrycznego (1) zaopatrzony jest w krzywkę walcową (17) posiadającą na jednym czole elementy połączeniowe (20) z czołem krzywki walcowej (41) zespołu przebijaka (3), a ponadto korpus tego modułu połączony jest obrotowo z jednym końcem dźwigni (8), zaopatrzonej w zworę (32) elektromagnesu (12).
2. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że krzywka walcowa (17) osadzona jest luźno w otworze kołowym (13) korpusu (5) modułu elektrycznego (1), którego obwód styka się z krawędziami wyjęcia profilowego (11) tego korpusu, a ponadto krzywka walcowa (17) posiada na swej tworzącej kanałek (18), korzystnie półwalcowy oraz poprzecznie usytuowany do niego kanałek profilowy (9) i dwa wyjęcia z gniazdami (20 i 21), natomiast dźwignia (8) zaopatrzona jest w rolkę obrotową (51) umieszczoną w kanałku (18) krzywki walcowej (17) i przemieszczającą się w czasie ruchu tej dźwigni z tego kanałka do wyjęcia profilowego (14).
3. Urządzenie według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że w gniazdach (20) i (21) krzywki walcowej (17) umieszczone są wahliwie elementy wsporcze (22 i 23) dwóch par sprężyn walcowych (24 i 25) oraz (26 i 27) o zróżnicowanych ich średnicach i długościach, osadzonych w otworach kołowych (15 i 16) korpusu (5), przy czym drugie końce sprężyn (24 i 25) opierają się o podstawę (11) elektromagnesu walcowego (12) oraz o nit (8), a sprężyn krótszych (26 i 27) o wkręt dociskowy (28).
4. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że krzywka walcowa (17) korpusu (5) na jednym czole posiada kanałki profilowe (20), a krzywka walcowa (41) na jednym czole posiada zabieraki walcowe (51) umieszczone w kanałkach profilowych (20), przy czym kanałki te i zabieraki spełniają funkcje elementów połączeniowych obu tych krzywek.
5. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że krzywka walcowa (17) korpusu (5) na jednym czole posiada zabieraki walcowe (51), a krzywka walcowa (41) na jednym czole posiada kanałki profilowe (20), dla umieszczonych w nich zabieraków, przy czym kanałki te i zabieraki spełniają funkcję elementów połączeniowych obu tych krzywek.
6. Urządzenie według zastrz. 1, znamienne tym, że naprzeciw zwory (32) obrotowej dźwigni (8) znajduje się elektromagnes (12) przymocowany do jego podstawy (11), połączonej rozłącznie z korpusem (5) modułu elektrycznego (1), a ponadto podstawa (11) połączona jest ze złączką elektryczną (37), która za pomocą przewodów elektrycznych (38) sprzężona jest elektrycznie z cewką elektromagnesu (12).
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL373023A PL204494B1 (pl) | 2005-02-21 | 2005-02-21 | Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PL373023A PL204494B1 (pl) | 2005-02-21 | 2005-02-21 | Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL373023A1 PL373023A1 (pl) | 2006-09-04 |
PL204494B1 true PL204494B1 (pl) | 2010-01-29 |
Family
ID=39592301
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL373023A PL204494B1 (pl) | 2005-02-21 | 2005-02-21 | Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
PL (1) | PL204494B1 (pl) |
-
2005
- 2005-02-21 PL PL373023A patent/PL204494B1/pl unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL373023A1 (pl) | 2006-09-04 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5690373A (en) | Electromagnetic lock | |
ES2297718T3 (es) | Sistema de puerta corredera con un dispositivo de accionamiento situado en un travesaño. | |
US5592780A (en) | Door position controlling apparatus | |
EP2137366B1 (en) | Compact electric striker with a slide link | |
KR100759713B1 (ko) | 방화문 자동폐쇄장치와 그 시스템. | |
MX2015004897A (es) | Aparato y metodo para retraer electromecanicamente un cerrojo de puerta. | |
US20100123323A1 (en) | Electric latch retraction bar | |
ES2656090T3 (es) | Dispositivo de bloqueo que comprende un mecanismo de desactivación | |
MXPA04005217A (es) | Dispositivo de salida de egreso retardado. | |
US4079862A (en) | Chemical dispensing anti-burglary booby trap device | |
ES2962297T3 (es) | Dispositivo de disparo de un sistema de extinción | |
US4454963A (en) | Fluid dispensing anti-burglar device | |
US3972447A (en) | Fluid dispensing anti-burglar device | |
PL204494B1 (pl) | Urządzenie do zdalnego uruchamiania układów otwierania urządzeń do oddymiania, zwłaszcza klap oddymiających | |
US3967757A (en) | Anti-burglary irritant spraying device | |
US3425386A (en) | Door alarm | |
US3899105A (en) | Chemical irritant spray device | |
CN212973940U (zh) | 一种智慧式闭门器 | |
US5253907A (en) | Locking device for a pivotable door | |
US3930597A (en) | Chemical dispensing anti-burglary device | |
PL383050A1 (pl) | Pneumatyczny zespół zaworowy aktywowany termobezpiecznikiem, zwłaszcza dla instalacji dachowej klapy dymowej | |
DK2385194T3 (en) | Lock | |
US4062473A (en) | Chemical dispensing anti-burglar booby trap device | |
US20160102478A1 (en) | Lock with a door handle contact | |
PL61469Y1 (en) | Triggering device |