PL204402B1 - Etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie - Google Patents

Etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie

Info

Publication number
PL204402B1
PL204402B1 PL352427A PL35242702A PL204402B1 PL 204402 B1 PL204402 B1 PL 204402B1 PL 352427 A PL352427 A PL 352427A PL 35242702 A PL35242702 A PL 35242702A PL 204402 B1 PL204402 B1 PL 204402B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
label
strip
area
rim
region
Prior art date
Application number
PL352427A
Other languages
English (en)
Other versions
PL352427A1 (en
Inventor
Michel Gergonne
Original Assignee
Dinac
Dinac Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dinac, Dinac Sa filed Critical Dinac
Publication of PL352427A1 publication Critical patent/PL352427A1/xx
Publication of PL204402B1 publication Critical patent/PL204402B1/pl

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F3/00Labels, tag tickets, or similar identification or indication means; Seals; Postage or like stamps
    • G09F3/02Forms or constructions

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie, zwłaszcza do pionowego jej umieszczenia na elemencie obrzeża powierzchni, a w szczególności do stosowania do elementu obrzeża, dla którego wymagana jest zgodność odcienia z powierzchnią, dla której ten element stanowi obrzeże.
Listwa ograniczająca stanowi profilowany element, którego część powłoki jest przeznaczona do zamaskowania brzegów pokrycia gruntowego lub ściennego. Listwa ograniczająca może być umieszczona w warstwie pokrycia przy murze lub ścianie, lub między dwiema różnymi lub takimi samymi pokryciami. Listwa ograniczająca może składać się z jednej lub wielu części. W każdym przypadku, zawiera ona przynajmniej jeden widoczny profil powłoki.
Profile powłoki mogą mieć różne właściwości powierzchni czołowych. Te powierzchnie czołowe mogą różnić się użytym materiałem (metal, drewno, wykładzina) prawdziwym lub sztucznym, kolorem materiału itp.
W handlu, listwy ograniczają ce są zwykle prezentowane w opakowaniu plastikowym przynajmniej częściowo przezroczystym umożliwiającym przynajmniej częściową widoczność powierzchni czołowej profilu powłoki.
Jednakże, trudne jest dla użytkownika wyobrazić sobie na podstawie prostej obserwacji powierzchni czołowej profilu powłoki, końcowy wygląd listwy, połączonej z przewidzianą dla niej powłoką.
Obecnie, możliwe są dwa rozwiązania umożliwiające zaprezentowanie listwy ograniczającej obok materiału pokrycia, bądź przedstawienie ilustracji powierzchni czołowej listwy ograniczającej, z pokryciem, dla którego jest przewidziana.
Rozwiązania te są w praktyce niezadowalające ponieważ model listwy ograniczającej posiada na ogół szeroką gamę odcieni aby dostosować się ton w ton do pokrycia ograniczonego tą listwą. Dla pierwszego rozwiązania, wymagane jest aby pokrycia były do dyspozycji w pobliżu prezentowanych listew ograniczających. Zastosowanie drugiego rozwiązania wymaga wydrukowania za każdym razem nowych etykietek, co jest związane z kosztami.
Proponowano już etykiety posiadające dwa różne poziomy przezroczystości i przeznaczone do nalepienia na produkt w celu zasłonięcia i zmiany wyglądu przylegającej powierzchni.
Na przykład z opisu patentowego DE-A-44 42 145 znana jest etykieta posiadająca dwie różne przezroczyste strefy przeznaczone do przyklejenia na produkcie. Stosowane są różne przezroczyste strefy w celu umożliwienia bezpośredniej widoczności napisu prezentowanego na produkcie, pozwalając na umieszczenie dodatkowych napisów na pozostałej części etykiety.
Z opisu patentowego US-A-2 069 609 znana jest etykieta posiadają ca róż ne stopnie przezroczystości i przeznaczona do naklejania na puszce konserwowej.
Z opisu patentowego DE-U-299 19 653 znana jest przezroczysta lub pół -przezroczysta etykieta do umieszczenia na produkcie.
Żadne z tych rozwiązań nie pozwala użytkownikowi na wyobrażenie sobie wyglądu listwy ograniczającej (lub elementu ograniczającego powierzchnię) w określonym otoczeniu. Rozwiązania te pozwoliłyby na zmodyfikowanie wyglądu listwy ograniczającej.
Celem niniejszego wynalazku jest opracowanie etykiety mającej na celu umożliwienie użytkownikowi wyobrażenie sobie wyglądu listwy ograniczającej znajdującej się w określonym obszarze bez konieczności występowania pokrycia i bez mnożenia ilości tych etykiet.
Celem wynalazku jest opracowanie etykiety do umieszczenia w kierunku pionowym powierzchni czołowej profilu powłoki drążka ograniczającego itp.
Dokładniej, celem wynalazku jest zaproponowanie etykiety dla elementu o ogólnie wydłużonym kształcie umieszczonego na obrzeżu powierzchni, której barwa jest zbliżona do barwy części czołowej elementu obrzeża. Chodzi tu na przykład o profile ramy, tablic z drzewa lub podobnych, lub o profile ram połączone z ramą passe-partout (lub Marie-Louise).
Etykieta dla elementu ograniczającego lub tym podobnego umieszczona w pionie elementu obrzeża co najmniej pierwszego pokrycia, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera wiele obszarów o różnym stopniu przezroczystości dla imitowania wyglądu elementu obrzeża połączonego z pierwszym pokryciem.
Korzystnie, etykieta zawiera pierwszy obszar przezroczysty imitujący część czołową elementu obrzeża i co najmniej drugi obszar częściowo nieprzezroczysty imitujący pierwszą powierzchnię.
PL 204 402 B1
Korzystnie, etykieta zawiera trzeci obszar imitujący drugą powierzchnię oddzieloną od pierwszej powierzchni elementem obrzeża, przy czym trzeci obszar posiada stopień nieprzezroczystości różniący się od stopnia nieprzezroczystości drugiego obszaru.
Korzystnie, etykieta odtwarza rysunek elementu obrzeża zawierający przynajmniej jedno obrzeże pierwszego typu i część środkową drugiego typu, przy czym pierwszy obszar nieprzezroczysty jest zgodny z częścią środkową.
Korzystnie, drugi obszar jest większy od obszaru pierwszego.
Korzystnie, pierwszy obszar jest utworzony z taśmy umieszczonej ukośnie na etykiecie.
Korzystnie, różny stopień przezroczystości uzyskuje się dla co najmniej jednego obszaru, poprzez obróbkę powierzchni w rodzaju matowania, lakierowania, skrobania, malowania lub pokrywania dodatkową powłoką.
Korzystnie, element obrzeża stanowi listwa ograniczająca.
Opakowanie dla co najmniej jednego elementu obrzeża, według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera przezroczystą część przynajmniej w odniesieniu do co najmniej jednej etykiety jak opisano powyżej, przy czym etykieta korzystnie jest nalepiona na opakowanie lub stanowi z opakowaniem nieodłączną całość.
Przedmiot wynalazku w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym: fig. 1 przedstawia etykietę w widoku z przodu i sposób jej wykonania, fig. 2 - przykład listwy ograniczającej, dla której jest przeznaczona etykieta, w przekroju, a fig. 3A i 3B przedstawiają profil powłoki listwy ograniczającej umieszczonej w opakowaniu wraz z etykietą według wynalazku w przekroju i w widoku z doł u.
Dla jasności, jedynie elementy, niezbędne dla lepszego zrozumienia wynalazku zostały przedstawione na figurach i zostaną opisane poniżej. W szczególności, struktury i różne typy listew ograniczających nie zostały wyszczególnione i nie stanowią przedmiotu niniejszego wynalazku. Nawet kształty i struktury opakowań listew ograniczających i tym podobnych nie zostały wyszczególnione i nie stanowią przedmiotu wynalazku, chociaż odsłaniają czołową część listwy ograniczającej przynajmniej w obszarze gdzie ma być umieszczona etykieta według wynalazku.
Etykieta zawiera wiele stref o różnym stopniu przezroczystości w celu imitowania wyglądu listwy ograniczającej połączonej z pokryciem. Stopień przezroczystości lub stopień nieprzezroczystości ma wpływ na zmianę wyglądem powierzchni etykiety.
Figura 1 przedstawia etykietę 1 według wynalazku. Etykieta 1 zawiera co najmniej pierwszy przezroczysty obszar 2 przeznaczony dla odsłonięcia, bez modyfikacji, części czołowej listwy ograniczającej. Etykieta zawiera ponadto, co najmniej drugi obszar 3 częściowo nieprzezroczysty lub przezroczysty. Drugi obszar 3 jest również przeznaczony do umieszczenia pionowego części czołowej listwy ograniczającej. Obszar 3 stosuje postać części czołowej, którą zmienia, stosując różny stopień nieprzezroczystości w odniesieniu do obszaru 2, w celu imitowania pierwszego pokrycia w warstwie, na której ma być umieszczona listwa ograniczająca.
Kształt i przebieg przezroczystego obszaru 2 jest funkcja listwy ograniczającej, na której jest naklejania etykieta. Dokładniej, obszar 2 jest przeznaczony do przedstawienia rysunku części czołowej listwy ograniczającej.
Figura 2 przedstawia schematyczny widok listwy ograniczającej 10, według sposobu wykonania etykiety z fig. 1, w przekroju. Listwa ograniczająca 10 zawiera część środkową 11 różniącą się od brzegów 12. Na przykład, brzegi 12 listwy ograniczającej są wykonane jako jedna część z osprzętem 13 umieszczonym jak przedstawiono w przykładzie, na pokryciu A i B, które rozdziela. Profil 13 jest na przykład zamocowany w jednym z pokryć (na przykład, pokryciu A) za pomocą śruby 14, której łeb wchodzi w część środkową profilu 13. Część środkowa 11 na przykład składa się z taśmy ozdobnej przyklejonej do profilu 13 i/lub wstawionej do gniazda przeznaczonego w tym celu. Taśma 11 może stanowić część ograniczającą wykonaną z drewna, taśmę z włókna lub wykładziny lub z materiału wyróżniającego się kolorem i/lub wyglądem brzegów 12.
W tym wykonaniu, etykieta 1 (fig. 1) odtwarza korzystnie rysunek listwy ograniczającej. Przezroczysta część 2 jest wykonana w kształcie wydłużonej taśmy i jest ograniczona dwiema wąskimi taśmami 4 przeznaczonymi do imitowania brzegów 12 listwy ograniczającej 10. Taśmy 4 są korzystnie nieprzezroczyste i wydrukowane tak, aby wyglądem odpowiadały (na przykład kolor srebrny lub kolor zloty) wyglądowi brzegów profilu 13.
Korzystnie, rysunek odtwarzający listwę ograniczającą (przezroczysta część 2 i wybrane taśmy 4) jest umieszczony ukośnie w etykiecie 1 w taki sposób aby lepiej imitować pokrycie. Ponadto,
PL 204 402 B1 powierzchnia zajmowana przez przezroczystą część 2 jest korzystnie mniejsza od powierzchni zajmowanej przez część częściowo nieprzezroczystą 3.
W przykładzie wykonania z fig. 1 obszar nieprzezroczysty 3 jest podzielony na dwie części częścią przezroczystą 2, tworząc część przednią 3 stosunkowo dużą i część przednią 3 stosunkowo małą. Jeśli stopień nieprzezroczystości części 3 i części 3 jest identyczny, listwa ograniczająca jest imitowana pomiędzy dwiema identycznymi powłokami. Jeśli stopień nieprzezroczystości części 3 i części 3” jest różny, imitacja następuje pomiędzy dwiema różnymi pokryciami.
Jeśli istnieje potrzeba, etykieta 1 może być uzupełniona dwoma obszarami 5 (przedstawione na rysunku liniami kropkowanymi) informacyjnymi. Chodzi tu ogólnie o oznaczniki określające produkt i jego cechy. Oznaczniki te mogłyby być wydrukowane w części częściowo nieprzezroczystej.
Figury 3A i 3B przedstawiają odpowiednio widok z dołu opakowania 20 odpowiedniego dla co najmniej jednej listwy ograniczającej i połączonej z etykietą 1 według wynalazku, w przekroju. W przykładach na fig. 3A i 3B etykieta 1 jest nalepiona na opakowaniu części środkowej 11 listwy ograniczającej 10. Listwa ograniczająca 10 jest umieszczona na przykład w sposób klasyczny, w opakowaniu 20 z przezroczystego tworzywa sztucznego. W celu wykonania wynalazku wystarczy aby opakowanie 20 w postaci pokrowca było przezroczyste w części czołowej etykiety 1. Jednakże, w handlu opakowania są często całkowicie przezroczyste. Odmiennie, etykieta mogłaby być również naklejona bezpośrednio na listwę ograniczającą w dolnej części opakowania, widoczna bez opakowania lub w opakowaniu, ograniczonym do taśmy plastikowej lub jeszcze połączona z opakowaniem.
Na fig. 3B przedstawiono etykietę 1 widoczną w obszarach 2 i 3, powłokę 11 części czołowej listwy ograniczającej, na przykład płytkę z drewna lub imitację. W tym przykładzie rysunek odtwarza listwę ograniczającą (składającą się z obszaru przezroczystego 2 i nieprzezroczystych taśm 4 odtwarzających brzegi 12) i jest połączony z obszarem częściowo nieprzezroczystym 3 imitującym parkiet lub tym podobny. Obszar 2 pokazuje rzeczywiste właściwości powłoki 11 imitującej w ten sposób środkową część listwy ograniczającej. W przykładzie z fig. 3B etykieta 1 zawiera trzeci nieprzezroczysty obszar 4, który symbolizuje różne pokrycie. Chodzi tu na przykład o kolorystykę etykiety aby symbolizować wykładzinę dywanową, posadzkę z płytek lub tym podobne. Obszar 6 (lub 3, fig. 1) ma korzystnie mniejsze rozmiary w stosunku do innych obszarów, ponieważ w tym obszarze użytkownik dokonuje tylko wyboru.
W zastosowaniu wynalazku, w odniesieniu do innych elementów obrzeża (na przykład profile ramy tablic drewnianych lub profile ramy w oprawie w rodzaju passe-partout lub tym podobne), obszar 3 imituje w sposób analogiczny, poprzez stopień nieprzezroczystości zmieniając wygląd przylegającego profilu, powierzchnię, która ogranicza ten profil.
Korzyścią wynalazku jest to, że pozwala on w sposób wyjątkowo prosty na imitowanie wyglądu nadawanego przez element obrzeża (na przykład listwę ograniczającą) powierzchni, którą ten element ogranicza (na przykład pokrycie).
Inną korzyścią wynalazku jest to, że upraszcza on znacznie oddziaływanie etykiet na produkty wykonane seryjnie i wymieniane w szerokim zakresie. Jest to szczególny przypadek listew ograniczających, w których czołowa część 11 może być prezentowana w różny sposób aby imitować lub odtwarzać różne gatunki drewna lub imitować lub odtwarzać dywany lub wykładziny dywanowe o różnych wzorach i w różnych kolorach. Ponieważ, jak to często się zdarza, wybór części czołowej listwy ograniczającej jest uzależnione od rodzaju powłoki umieszczonej na obrzeżu, etykieta imitująca według wynalazku jest szczególnie przydatna przy wyborze listwy ograniczającej. Korzystny jest tu fakt, że pokazuje się ogólnie listwę ograniczającą lub tym podobna przy sąsiednim kolorowym pokryciu. Zmiana wyglądu spowodowana przez wpływ obszaru 3 częściowo nieprzezroczystego etykiety na barwę czołowej części 11 listwy ograniczającej zapewnia podobną barwę. Ponieważ sama etykieta 1 nie jest kolorowana w zależności od powłoki lub części czołowej listwy ograniczającej, ta sama etykieta może być stosowana we wszystkich rodzajach listew ograniczających o różnych wzorach i kolorach.
W danym przypadku przewidziano kilka wariantów etykiet według wzoru listwy ograniczającej (obecność jednego lub kilku brzegów 12 lub brak brzegów w celu udoskonalenia wykonania imitacji). W ten sposób można będzie przewidzieć wiele etykiet lub wiele par obszarów 3 - 2 na tej samej etykiecie w celu imitowania różnych gam odcieni.
Poza oszczędnością w druku, wynalazek upraszcza składowanie listew ograniczających zmniejszając liczbę etykiet dla całej gamy produktów.
Obszar 3 częściowo nieprzezroczysty etykiety według wynalazku uzyskuje się korzystnie w wyniku drukowania etykiety. Sama etykieta 1 jest korzystnie wykonana z tworzywa sztucznego (na przyPL 204 402 B1 kład z polietylenu). Obszar 3 może więc być uzyskiwany poprzez różnego rodzaju obróbki powierzchni, które zmieniają przezroczystość i/lub wygląd. Chodzi tu o matowanie, lakierowanie, delikatne malowanie lub skrobanie odpowiedniej powierzchni. Można również matować powierzchnię lub użyć farby drukarskiej, a nawet nanieść na ten obszar dodatkową warstwę.
Oczywiście, niniejszy wynalazek jest podatny na różne zmiany i ulepszenia widoczne dla fachowca. W szczególności, etykieta według wynalazku może mieć dowolny kształt. Ponadto, poziom przezroczystości obszaru 3 zostanie dostosowany do jego zastosowania na przykład w odniesieniu do powłoki, która ma być imitowana. Można na przykład odróżnić rodzaj powierzchni matowanej dla imitowania powłoki z drewna lub podobnej powierzchni matowej dla imitowania dywanów, wykładzin dywanowych lub tym podobnych. Poza tym, obszar 2 przezroczysty może, zwłaszcza jeśli nie jest ograniczony brzegami 4, być poddany lekkiej obróbce (na przykład, przedstawić stopień jednorodnej przezroczystości) aby lepiej pokazać imitowaną listwę ograniczającą. Na zakończenie, etykieta według wynalazku będzie mogła stanowić jednolitą całość z etykietą o większych rozmiarach z innego surowca (na przykład w okienku etykiety z papieru lub kartonu).

Claims (9)

1. Etykieta dla elementu ograniczającego lub tym podobnego umieszczona w pionie elementu obrzeża co najmniej pierwszego pokrycia, znamienna tym, że zawiera wiele obszarów (2, 3) o różnym stopniu przezroczystości dla imitowania wyglądu elementu obrzeża połączonego z pierwszym pokryciem.
2. Etykieta według zastrz. 1, znamienna tym, że zawiera pierwszy obszar (2) przezroczysty imitujący część czołową (11) elementu obrzeża (10) i co najmniej drugi obszar (3, 3) częściowo nieprzezroczysty imitujący pierwszą powierzchnię.
3. Etykieta według zastrz. 2, znamienna tym, że zawiera trzeci obszar (31, 6) imitujący drugą powierzchnię oddzieloną od pierwszej powierzchni elementem obrzeża (10), przy czym trzeci obszar posiada stopień nieprzezroczystości różniący się od stopnia nieprzezroczystości drugiego obszaru (3, 3).
4. Etykieta według zastrz. 2 albo 3, znamienna tym, że odtwarza rysunek elementu obrzeża (10) zawierający przynajmniej jedno obrzeże (12) pierwszego typu i część środkową (11) drugiego typu, przy czym pierwszy obszar (2) nieprzezroczysty jest zgodny z częścią środkową.
5. Etykieta według zastrz. 2 albo 3, albo 4, znamienna tym, że drugi obszar (3) jest większy od obszaru pierwszego (2).
6. Etykieta według zastrz. 2 albo 3, albo 4, albo 5, znamienna tym, że pierwszy obszar (2) jest utworzony z taśmy umieszczonej ukośnie na etykiecie (1).
7. Etykieta według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, znamienna tym, że różny stopień przezroczystości uzyskuje się dla co najmniej jednego obszaru, poprzez obróbkę powierzchni w rodzaju matowania, lakierowania, skrobania, malowania lub pokrywania dodatkową powłoką.
8. Etykieta według zastrz. 1, albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, znamienna tym, że element obrzeża (10) stanowi listwa ograniczająca.
9. Opakowanie dla co najmniej jednego elementu obrzeża, znamienne tym, że zawiera przezroczystą część przynajmniej w odniesieniu do co najmniej jednej etykiety (1) zgodnie z zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, albo 5, albo 6, albo 7, albo 8, przy czym etykieta korzystnie jest nalepiona na opakowanie lub stanowi z opakowaniem nieodłączną całość.
PL352427A 2001-02-28 2002-02-22 Etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie PL204402B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR0102731A FR2821471B1 (fr) 2001-02-28 2001-02-28 Etiquette pour barre de seuil ou analogue

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL352427A1 PL352427A1 (en) 2002-09-09
PL204402B1 true PL204402B1 (pl) 2010-01-29

Family

ID=8860552

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL352427A PL204402B1 (pl) 2001-02-28 2002-02-22 Etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP1239441B1 (pl)
DE (1) DE60236561D1 (pl)
FR (1) FR2821471B1 (pl)
PL (1) PL204402B1 (pl)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2069609A (en) * 1934-10-01 1937-02-02 Milprint Products Corp Container label
DE9411096U1 (de) * 1994-07-08 1994-09-29 Lo, Hsin-Hsin, Taichung Werbeträger
DE29919653U1 (de) * 1999-11-09 2000-03-09 Neubig Hansgeorg Selbstklebendes Fensteretikett

Also Published As

Publication number Publication date
PL352427A1 (en) 2002-09-09
DE60236561D1 (de) 2010-07-15
FR2821471B1 (fr) 2003-06-27
EP1239441B1 (fr) 2010-06-02
FR2821471A1 (fr) 2002-08-30
EP1239441A1 (fr) 2002-09-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5354596A (en) Decorative coverings and production methods therefore
US3420728A (en) Window display and method of making the same
US4217378A (en) Method of producing a decorative effect on planar surfaces and articles produced thereby
US5523129A (en) Removable scene-scapes bordered by an interchangeable window frame for decorating the walls of children's rooms
US4842036A (en) Vertical blind slats, and assemblies and components thereof
US3183140A (en) Simulated divided transparent sheet and method of making the same
WO2006063803A3 (en) Floor panel imitating a wood pattern on its surface and method for manufacturing
US4773958A (en) Method for making blind slats and components thereof
DE69522892D1 (de) Verfahren zum beschichten der oberflächen von gegenständen
US7971721B1 (en) Decorative christmas gift wrap kit and method
KR100785887B1 (ko) 반짝이시트 및 그 제조방법
AT8908U1 (de) Verpackung
PL204402B1 (pl) Etykieta dla elementu ograniczającego lub podobnego i opakowanie
US20070059498A1 (en) Methods and apparatus for decorative sheeting for an appliance
US4639235A (en) Attachable eye for dolls
RU139562U1 (ru) Детская раскраска из полимерного материала
DE202006006798U1 (de) Creativdesigntafel zum Anbringen von dekorativen Gegenständen auf magnetischer Basis
AU676708B2 (en) Method for decoratively coating a substrate
EP2130687A1 (en) Colored transparent panel assembly
US9914324B2 (en) Kit for simulated stained glass article, article produced from the kit, and substrate for the article
CN210507995U (zh) 一种镂空装饰天花
GB2231145A (en) Domestic hearth
BE1009861A6 (nl) Een werkwijze en middelen voor het decoreren van een wand.
CN2191762Y (zh) 一种阻燃壁绒
WO1997006018A1 (en) Interactive poster decorating system