PL203384B1 - Urządzenie telekomunikacyjne - Google Patents

Urządzenie telekomunikacyjne

Info

Publication number
PL203384B1
PL203384B1 PL360051A PL36005101A PL203384B1 PL 203384 B1 PL203384 B1 PL 203384B1 PL 360051 A PL360051 A PL 360051A PL 36005101 A PL36005101 A PL 36005101A PL 203384 B1 PL203384 B1 PL 203384B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
signal
terminals
data
terminal
power
Prior art date
Application number
PL360051A
Other languages
English (en)
Other versions
PL360051A1 (pl
Inventor
Dan Sahlin
Rickard Söderqvist
Axel Hammar
Original Assignee
Macab Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Macab Ab filed Critical Macab Ab
Publication of PL360051A1 publication Critical patent/PL360051A1/pl
Publication of PL203384B1 publication Critical patent/PL203384B1/pl

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L12/00Data switching networks
    • H04L12/28Data switching networks characterised by path configuration, e.g. LAN [Local Area Networks] or WAN [Wide Area Networks]
    • H04L12/2854Wide area networks, e.g. public data networks
    • H04L12/2856Access arrangements, e.g. Internet access
    • H04L12/2869Operational details of access network equipments
    • H04L12/2898Subscriber equipments
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L12/00Data switching networks
    • H04L12/28Data switching networks characterised by path configuration, e.g. LAN [Local Area Networks] or WAN [Wide Area Networks]
    • H04L12/2801Broadband local area networks
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L49/00Packet switching elements
    • H04L49/35Switches specially adapted for specific applications
    • H04L49/351Switches specially adapted for specific applications for local area network [LAN], e.g. Ethernet switches

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Small-Scale Networks (AREA)
  • Measurement And Recording Of Electrical Phenomena And Electrical Characteristics Of The Living Body (AREA)
  • Telephone Function (AREA)
  • Measuring Pulse, Heart Rate, Blood Pressure Or Blood Flow (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Details Of Television Systems (AREA)
  • Eye Examination Apparatus (AREA)

Description

Opis wynalazku
Przedmiotem wynalazku jest urządzenie telekomunikacyjne. Wynalazek dotyczy dostępu do sieci danych, a w szczególności zapewniania dostępu do sieci danych przy stosunkowo małym koszcie, w szczególności w domu.
Istnieje rosnące zapotrzebowanie na dostęp do Internetu bezpośrednio z domów, zarówno z zamiarem pracy w domu jak i do prywatnego uż ytku. Powszechnym rozwią zaniem jest wykorzystanie modemów i zwykłych linii telefonicznych. Takie rozwiązanie posiada kilka wad: linia telefoniczna jest zajęta przez cały trwania połączenia, a oferowana szybkość transmisji jest bardzo mała.
W stanie techniki znane jest wykorzystanie sieci telewizji kablowej do realizacji po łączenia z budynku do sieci zewnętrznej. Sygnały telewizyjne i sygnały danych, na przykład według protokołu Ethernet, mogą współdzielić medium transmisyjne, ponieważ sygnały telewizyjne i sygnały danych są przesyłane na różnych częstotliwościach i mogą być łatwo od siebie oddzielone. Każdy abonent posiada wtedy modem telewizji kablowej, który wydobywa sygnał danych i przekazuje go do komputera danego abonenta.
Modemy telewizji kablowej są stosunkowo drogie. Ponadto abonent efektywnie współdzieli pasmo transmisyjne sieci danego budynku z pozostałymi abonentami mieszkającymi w tym samym budynku, ponieważ wszystkie dane są przesyłane do każdego abonenta, a wybór odpowiednich danych jest realizowany przez modem telewizji kablowej lub komputer danego abonenta.
Innym rozwiązaniem znanym ze stanu techniki jest zbudowanie odrębnej nowej sieci przeznaczonej do przesyłania danych, nie wykorzystującej żadnego elementu sieci telewizji kablowej. W przypadku biura, takie rozwiązanie jest rozwiązaniem standardowym. W przypadku dostępu do Internetu z domu, koszt okablowania moż e być zniechęcająco duż y.
Dokument WO 00/05895 opisuje urządzenie i sposób służące do udostępniania sieci danych z wykorzystaniem istniejących w budynku sieci telewizji kablowej, przy czym urządzenie moż e zostać zaimplementowane wyłącznie z wykorzystaniem elementów pasywnych, takich jak filtry. Urządzenie ujawnione w WO 00/05895 zawiera pierwszy zacisk wejściowy przystosowany do odbierania sygnału telewizji kablowej, drugi zacisk wejścia/wyjścia przystosowany do odbierania i nadawania sygnału danych oraz trzeci zacisk wejścia/wyjścia przystosowany do odbierania i nadawania połączonego sygnału telewizji kablowej i sygnału danych, filtr górnoprzepustowy za pierwszym zaciskiem wejścia/wyjścia, filtr dolnoprzepustowy za drugim zaciskiem wejścia/wyjścia, jednostkę łączącą połączoną z filtrem górnoprzepustowym, filtrem dolnoprzepustowym i trzecim zaciskiem wejścia/wyjścia. Zwykle, zawiera także jednostkę zmiany impedancji lub układ równoważący włączony pomiędzy drugi zacisk wejścia/wyjścia i filtr dolnoprzepustowy, dostosowujący do siebie impedancje dla różnych wejść i wyjść.
Sposób i urządzenie według WO 00/05895 wykorzystują fakt, że sygnał sieci Ethernet i sygnał telewizji kablowej efektywnie wykorzystują różne pasma częstotliwości i dlatego mogą zostać ze sobą połączone bez konieczności stosowania modulacji.
W przypadku przesyłania danych do i/lub z przynajmniej jednego komputera, sposób ujawniony w WO 00/05895 obejmuje nastę pują ce etapy w torze do komputera: łączenie pasma sygnału danych z sygnałem telewizji kablowej w celu uzyskania sygnału połączonego; przesyłanie sygnału połączonego do co najmniej jednego mieszkania z wykorzystaniem sieci telewizji kablowej; rozdzielanie sygnału połączonego na sygnał pasma sygnału danych i sygnał telewizyjny; przesyłanie sygnału danych do komputera i sygnału telewizyjnego do zestawu telewizyjnego; oraz w torze z komputera: przesyłanie danych z komputera wzdłuż tej samej ścieżki co sygnał połączony ale w przeciwnym kierunku.
W tym przypadku urządzenie zawiera nastę pujące elementy: środki służące do odbierania nadchodzącego sygnału telewizji kablowej; środki służące odbierania sygnału danych; środki służące do łączenia nadchodzącego sygnału danych i nadchodzącego sygnału telewizji kablowej w celu uzyskania sygnału połączonego; środki służące do przesyłania sygnału połączonego do co najmniej jednego abonenta; środki służące do rozdzielania sygnału połączonego na sygnał danych i sygnał telewizyjny; środki służące do odbierania pasma sygnału danych wychodzącego z co najmniej jednego komputera i przesył ania wychodzą cego pasma sygnał u danych.
W ten sposób dane mogą być przesyłane z wykorzystaniem istnieją cej infrastruktury, to jest już ułożonych kabli, co oznacza, że sieć może zostać zbudowana tanio. Sposób i urządzenie według wynalazku umożliwiają także bardzo łatwe i stosunkowo tanie przyłączanie nowych użytkowników do sieci danych.
PL 203 384 B1
W przypadku zastosowania koncentratora sieci Ethernet, wszystkie dane są przesyłane do wszystkich mieszkań a wybór danych skierowanych do danego komputera jest realizowany przez ten właśnie komputer.
Alternatywnie do dystrybucji danych możliwe jest zastosowanie przełącznika, w tym przypadku do każdego komputera przesyłane są wyłącznie dane przeznaczone dla komputera lub komputerów przyłączonych do tego samego łańcucha.
W ten sposób, uż ytkownicy nie muszą dzielić tego samego pasma, co oznacza, ze każdy użytkownik może w sposób efektywny wykorzystać całe dostępne pasmo komunikacyjne do przesyłania danych.
W korzystnym przykładzie wykonania, sygnał danych nadchodzących dzieli kabel przesyłowy z sygnał em telewizyjnym, a sygna ł danych i sygnał telewizyjny są demodulowane w modemie telewizji kablowej przed połączeniem obu sygnałów.
Rozwiązaniem przedstawionym umożliwiającym stworzenie konfiguracji kaskadowej jest zastosowanie nadajnika-odbiornika w każdej lokalizacji abonenta. Sygnał danych jest kierowany do komputera użytkownika poprzez nadajnik-odbiornik. Ponadto tam gdzie sygnał jest rozdzielany do poszczególnych abonentów, nadajnik-odbiornik musi zostać przyłączony w pobliżu punktu rozgałęzienia, co stanowi problem.
Celem prezentowanego wynalazku jest wprowadzenie sposobu i urządzenia służących do przyłączania użytkowników końcowych do sieci danych, w szczególności Internetu, gdy abonenci są przyłączani w konfiguracji kaskadowej. Urządzenie powinno być tanie i łatwe w obsłudze.
Istotą wynalazku jest urządzenie telekomunikacyjne zbudowane z pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego, przy czym każde urządzenie rozdzielająco/łączące posiada pierwszy zacisk i drugi zacisk, służące do odbierania i nadawania sygnału telewizji kablowej oraz sygnału danych, odpowiednio środki scalania sygnału telewizji kablowej i sygnału danych odbieranych przez pierwszy i drugi zacisk dla uzyskania sygnału połączonego oraz trzeci zacisk służący do odbierania i nadawania sygnał u połączonego. Wedł ug wynalazku urzą dzenie charakteryzuje się , tym, ż e pierwsze zaciski pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego są połączone ze sobą poprzez urządzenie do wydobywania sygnałów telewizji kablowej i kierowania ich do wyjścia telewizyjnego, natomiast każdy z drugich zacisków jest połączony z przełącznikiem sterowanym tak, że drugie zaciski są bądź połączone ze sobą przez pierwszą ścieżkę lub są łączone poprzez drugą ścieżkę z urządzeniem łączącym, służącym do ustanowienia połączenia z komputerem.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że pierwsze i drugie urządzenie rozdzielają co/łączą ce zawiera czwarty zacisk do odbierania i nadawania sygnał u zasilającego, czwarte zaciski każdego z urządzeń rozdzielająco/łączących są ze sobą połączone.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie łączące zawiera przełącznik sieci Ethernet, przy czym druga ścieżka biegnie przez przełącznik sieci Ethernet.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie łączące zawiera nadajnik-odbiornik (transceiver), a druga ścieżka zawiera odgałęzienie do nadajnika-odbiornika (transivera).
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że przełącznikami są przekaźniki sterowane przez solenoid.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że urządzenie łączące jest zaimplementowane w jednostce adaptera odłączanej od jednostki ściennej zawierającej urządzenie rozdzielająco/łączące.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że sygnał zasilający jest wykorzystywany do zasilania przyłączonego urządzenia telekomunikacyjnego.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że przełączniki są sterowane tak, że jednostka adaptera jest połączona z drugim zaciskiem jednostki montowanej na ścianie, a drugie zaciski są połączone poprzez drugą ścieżkę.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera solenoid sterowany sygnałem mocy.
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera solenoid, do którego sygnał zasilający jest podawany tylko wtedy, gdy jednostka adaptera pracuje.
PL 203 384 B1
Ponadto urządzenie telekomunikacyjne według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera solenoid łączący drugie zaciski poprzez drugą ścieżkę, gdy urządzenie telekomunikacyjne jest przyłączone i generuje sygnał zasilający solenoidu.
Przy zastosowaniu rozwiązania według wynalazku, możliwe jest ustanowienie bezpośredniego kanału przesyłu sygnału danych w mieszkaniach, w których nie ma potrzeby instalowania dostępu do sieci danych, co redukuje tłumienność w tworzonej kaskadzie. Ponadto rozwiązanie takie umożliwia implementację jednostki telekomunikacyjnej w postaci dwóch części: jednej części mocowanej na ścianie i drugiej części adaptera przyłączanej do części montowanej na ścianie. Adapter zawiera wtedy jednostkę telekomunikacyjną, która jest niezbędna jedynie wtedy jeśli abonent chciałby uzyskać dostęp do sieci danych. Tak więc abonenci, którzy chcieliby uzyskać dostęp jedynie do sieci telewizji kablowej nie muszą płacić za jednostkę telekomunikacyjną, która jest najdroższym elementem systemu.
Przedmiot wynalazku został przedstawiony w korzystnym przykładzie wykonania na rysunku, na którym: fig. 1 jest ogólnym widokiem sieci kaskadowej według wynalazku; fig. 2 przedstawia ogólnie urządzenie rozdzielająco/łączące według wynalazku; fig. 3 jest widokiem ogólnym przykładu wykonania według wynalazku; fig. 4 jest bardziej szczegółowym widokiem pierwszego korzystnego przykładu wykonania wynalazku; fig. 5 jest bardziej szczegółowym widokiem drugiego korzystnego przykładu wykonania wynalazku; fig. 6 przedstawia przykład wykonania wynalazku wykorzystywanego w ostatnim mieszkaniu kaskady; fig. 7 przedstawia trzeci korzystny przykład wykonania wynalazku.
Fig. 1 przedstawia korzystny przykład wykonania wynalazku zastosowany w sieci o architekturze kaskadowej, takiej jak pokazana na fig. 1B. Wzmacniacz 1 sygnału telewizji kablowej jest wykorzystywany do odbierania sygnału telewizyjnego z sieci telewizji kablowej. Ze wzmacniacza 1 sygnał telewizyjny jest rozprowadzany do szeregu mieszkań, z których każde posiada zestaw 3 do odbioru telewizji kablowej oraz komputer osobisty 4.
W tym przykładzie wykonania, do zbudowania sieci danych poza budynkiem, wykorzystano wydzieloną sieć danych 7. Nadchodzące dane z sieci danych 7 są rozdzielane, w urządzeniu dystrybucyjnym 8, do każdego z mieszkań przy wykorzystaniu wewnętrznej sieci telewizji kablowej. Urządzeniem dystrybucyjnym 8 może być koncentrator, który po prostu przekazuje ten sam sygnał na szereg wyjść, lub przełącznik, który kieruje nadchodzące dane tak, że dane przeznaczone dla abonentów przyłączonych do lanej kaskady są przesyłane tylko do tej kaskady. Na fig. 1, przedstawiono dwie kaskady. Możliwe jest wykorzystanie jednej kaskady lub też dowolnie wybranej liczby kaskad.
Aby umożliwić dystrybucję sygnałów danych poprzez sieć telewizji kablowej, do każdego z kabli łączących wzmacniacz 1 i zestawy do odbioru telewizji kablowej, dodawane jest urządzenie łączące 9. Zwykle wykorzystywanych będzie kilka urządzeń łączących 9, każde oddzielnie łączone ze wzmacniaczem 1 sygnału telewizji kablowej i urządzeniem dystrybucyjnym 8. W każdym mieszkaniu do odbioru połączonego sygnału wykorzystywana jest jednostka odbierająca 10, dzieli ona sygnał na sygnał telewizyjny i sygnał danych, dystrybuuje sygnały odpowiednio do zestawu odbioru telewizji kablowej i komputera, łączy ponownie sygnały i przekazuje je do kolejnego mieszkania. Urządzenie łączące może zawierać nadajnik-odbiornik lub przełącznik sieci Ethernet. Jeśli zastosowano nadajnik-odbiornik te same dane są przesyłane do wszystkich abonentów. Jeśli zastosowano przełącznik sieci Ethernet, może on z czasem uczyć się, które dane powinien przesyłać do którego abonenta, i przesyłać tylko te dane, które są skierowane do abonentów połączonych wyżej w tej samej kaskadzie. Jest to standardowa funkcja przełącznika sieci Ethernet, która jest znana osobom o stosownym wykształceniu.
Jednostka odbierająca 10 w każdym z mieszkań odbiera sygnał połączony zawierający zarówno sygnały danych z sieci danych 7 jak i sygnały telewizyjne z jednostki odbiornika 1, dzieli je na sygnały składowe i kieruje na wyjścia oba sygnały składowe. W przeciwnym kierunku, urządzenie łączące odbiera oba sygnały sygnał danych i sygnał telewizyjny i łączy je w sygnał połączony. Sygnał połączony może zawierać także składową sygnału zasilającego, którą może być, napięcie stałe lub napięcie przemienne o częstotliwości 50Hz lub 60Hz. Przykłady wykonania urządzenia łączącego zostały przedstawione na fig. 3, 4 i 5.
Fig. 2 przedstawia korzystny przykład wykonania elementu podstawowego urządzenia rozdzielająco/łączącego wykorzystywanego w urządzeniu łączącym 9 z fig. 1. Urządzenie rozdzielająco/łączące posiada pierwszy zacisk 21 służący do odbierania sygnału telewizyjnego, drugi zacisk 23 służący do odbierania i nadawania sygnału danych, trzeci zacisk 25 doprowadzający sygnał zasilający, czwarty zacisk 27 służący do odbierania i nadawania sygnału połączonego. Sygnał danych odbierany na drugim zacisku 23 pochodzi bądź z urządzenia dystrybucyjnego 8 lub z komputera abonenta. Sygnał telewizyjny jest odbierany na pierwszym zacisku 21 ze wzmacniacza 1 sygnału telewizji kablowej, lub
PL 203 384 B1 jeśli w sieci telewizji kablowej dozwolony jest przekaz zwrotny sygnału telewizyjnego, z zestawu telewizyjnego abonenta. Sygnał zasilający, odbierany na trzecim zacisku 25, jest wykorzystywany do zasilania przełącznika lub przetwornika według wynalazku. Alternatywnie, trzeci zacisk 25 może nie być wykorzystywany, w tym przypadku przełącznik lub przetwornik może być zasilany z innego źródła. Sygnał połączony jest przesyłany poprzez sieć telewizji kablowej wewnątrz budynku.
Kanały telewizji kablowej są tradycyjnie przesyłane na częstotliwościach wyższych niż 47MHz, podczas gdy sygnały danych są zwykle przesyłane na częstotliwościach niższych niż 25MHz. Za pierwszym zaciskiem 21, umieszczono więc filtr górnoprzepustowy 29, który odfiltrowuje sygnały danych i sygnał zasilający, jeśli taki jest obecny, i przepuszcza sygnał telewizyjny. Za drugim zaciskiem 23 umieszczono filtr pasmowo-przepustowy 31, który odfiltrowuje sygnał telewizyjny i sygnał zasilania, a przepuszcza sygnał danych. Za trzecim zaciskiem 25 umieszczono filtr dolnoprzepustowy 33, który odfiltrowuje wszystko za wyjątkiem sygnału zasilającego. Alternatywnie, jeśli nie wprowadzono sygnału zasilającego, trzeci zacisk 25 i filtr dolnoprzepustowy 33 mogą zostać pominięte. W tym przypadku, filtr pasmowo-przepustowy 31 może być filtrem dolnoprzepustowym. Filtry 29, 31, 33 są połączone urządzeniem rozdzielająco/łączącym 35, w którym te trzy sygnały są łączone. Odpowiednie częstotliwości mogą być odpowiednio dobrane w zależności od częstotliwości sygnałów. Możliwe byłoby nawet pominięcie kanałów telewizyjnych zajmujących najniższe pasma, co umożliwia zastosowanie wyższych szybkości transmisji danych, ponieważ operator sieci telewizji kablowej może wybrać, które z kanałów wykorzystuje i może zdecydować o nienadawaniu żadnych programów na przykład na najniższych kanałach.
Impedancja czterech połączeń może być różna. Różnica ta może zostać skompensowana wewnątrz filtrów lub też jeden lub większa liczba zacisków może zostać wyposażona w układy kompensujące. Aby zrównoważyć sygnał oraz aby oddzielić nadawane i odbierane sygnały sieci Ethernet, za drugim zaciskiem 23 możliwe jest wprowadzenie układu równoważącego (nie przedstawiony).
Fig. 3 przedstawia pierwszy korzystny przykład wykonania urządzenia łączącego według wynalazku. Urządzenie łączące zawiera pierwsze i drugie urządzenie rozdzielająco/łaczące 51,53 takie jak to przedstawione na fig. 2, z których każde odbiera sygnał połączony zawierający sygnał telewizji kablowej wysokiej częstotliwości, sygnał danych oraz sygnał zasilający i dzieli go na trzy składowe, w przeciwnym pierwszego urządzenia kierunku łączy te trzy składowe w jeden sygnał. Pierwsze urządzenie rozdzielająco/łaczące 51 odbiera sygnały połączone w kierunku pochodzącym od urządzenia dystrybucyjnego (patrz fig. 1) i przekazuje składowe sygnału do drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 53 co zostanie opisane poniżej. Przesyła również sygnały połączone w kierunku urządzenia dystrybucyjnego. Drugie urządzenie rozdzielająco/łączące 53 odbiera sygnały połączone w kierunku do urządzenia dystrybucyjnego (patrz fig. 1) to jest, od abonentów znajdujących się wyżej w kaskadzie, i przekazuje sygnały składowe do pierwszego urządzenia rozdzielająco/łączącego. Drugie urządzenie rozdzielająco/łączące przesyła także sygnały połączone w kierunku od urządzenia dystrybucyjnego, to jest do abonentów przyłączonych wyżej w kaskadzie.
Z pierwszego zacisku rozdzielająco/łączącego, sygnał telewizji kablowej jest przekazywany do sprzęgacza kierunkowego 55, w którym sygnał telewizyjny i jeśli ma to zastosowanie sygnał radiowy są wydobywane przy zastosowaniu odpowiednio filtru telewizyjnego 57 i filtru radiowego 59. Sygnał telewizji kablowej jest także przekazywany ze sprzęgacza kierunkowego 55 do drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 53. W przypadku dwukierunkowych sygnałów telewizji kablowej, oczywiście sygnał może być przesyłany poprzez sprzęgacz kierunkowy 55 w dwóch kierunkach. Przetwarzanie sygnałów telewizyjnych i radiowych jest dobrze znane ze stanu techniki i nie będzie tutaj szczegółowo omawiane.
Drugi zacisk każdego z pierwszych i drugich urządzeń rozdzielająco/łączących 51, 53 jest połączony odpowiednio z przełącznikami 61, 63. Przełączniki 61, 63 są korzystnie przełącznikami elektrycznymi. W pierwszej pozycji, przedstawionej linią ciągłą, przełączniki elektryczne 61, 63 łączą bezpośrednio ze sobą drugie zaciski. W drugiej pozycji, przedstawionej linią kreskową, przełączniki łączą drugie zaciski 23 każdego z urządzeń rozdzielająco/łączących 51, 53 korzystnie poprzez układ równoważący 65, 67 z przełącznikiem 69 sieci Ethernet, który dzięki temu odbiera sygnał danych. Przełącznik sieci Ethernet 69 odbiera sygnały danych zarówno z pierwszego jak i z drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego i przekazuje je do komputera (nie przedstawiony) przyłączonego do jednego z portów 65 przełącznika. W przeciwnym kierunku, przełącznik sieci Ethernet 69 przekazuje dane z komputera do pierwszego i/lub drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 51, 53, gdy przełączniki elektryczne 61, 63 znajdują się w drugiej pozycji.
PL 203 384 B1
Trzecie zaciski 25 pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 51, 53 są ze sobą odpowiednio połączone. Sygnał zasilający jest także wykorzystywany do zasilania przełącznika sieci Ethernet 69.
Zastosowany przełącznik sieci Ethernet 69 to konwencjonalny przełącznik sieci Ethernet, który jest dobrze znany ze stanu techniki. W podstawowym przykładzie wykonania, w którym dla każdego abonenta przyłączony jest tylko jeden komputer, wykorzystane są jedynie trzy porty przełącznika sieci Ethernet. Oczywiście możliwe jest wykorzystanie pięcio- lub ośmioportowego przełącznika sieci Ethernet, w takim przypadku jeśli zachodzi taka potrzeba, po stronie abonenta możliwe jest przyłączenie dwóch lub trzech komputerów.
Korzystnie, przełączniki elektryczne 61, 63 są przerzutnikami sterowanymi poprzez solenoid, na przykład, takimi jak te przedstawione na fig. 4. W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 4, solenoid jest zasilany sygnałem zasilającym odbieranym jako część sygnału połączonego. W tym przykładzie, solenoid jest zawsze zasilony gdy przyłączony jest przełącznik sieci Ethernet. Alternatywnie, połączenie może zostać zrealizowane w taki sposób, że solenoid jest zasilany tylko wtedy, gdy adapter rzeczywiście pracuje. Aby osiągnąć taki cel możliwe jest wykorzystanie funkcji nadzorczych przełącznika sieci Ethernet, przykładowo, do rejestracji czy komputer jest przyłączony do przełącznika sieci Ethernet.
Zamiast przełączników elektrycznych 61, 63, możliwe jest zastosowanie przełączników mechanicznych. W tym przypadku, przełączniki mogą wykrywać tylko czy przełącznik sieci Ethernet jest przyłączony, natomiast nie mogą stwierdzić czy pracuje czy też nie.
Fig. 4 przedstawia praktyczną implementację przykładu wykonania przedstawionego na fig. 3. Na fig. 4, sygnał telewizji kablowej odbierany na pierwszym zacisku jest obsługiwany w ten sam sposób co na fig. 4. Sygnał zasilający i sygnał danych odbierane z pierwszego urządzenia rozdzielająco/łączącego 51 są łączone w jednostce filtrującej sygnału zasilającego 71 podobnej do urządzenia rozdzielająco/łączącego 51, ale bez pierwszego zacisku, to jest posiadającej tylko zaciski przeznaczone odpowiednio do obsługi składowej zasilającej i składowej danych. Sygnał zawierający składową zasilającą i składową danych jest następnie odbierany w podobnej jednostce filtrującej sygnału zasilającego 73, gdzie jest dzielony na składową danych, która jest podawana do przełącznika sieci Ethernet 69 i składową zasilającą, która jest wykorzystywana do zasilania przełącznika sieci Ethernet 69. W podobny sposób drugi zacisk drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 53 jest połączony poprzez trzecią 75 i czwartą 77 jednostkę filtrującą sygnału zasilającego z przełącznikiem sieci Ethernet 69. Składowa zasilająca odbierana w czwartej 77 jednostce filtrującej sygnału zasilającego z drugiej 73 jednostki filtrującej sygnału zasilającego, jest łączona z sygnałem danych i przesyłana do trzeciej 75 jednostki filtrującej sygnału zasilającego, która oddziela sygnał zasilający i sygnał danych, sygnał danych jest kierowany do drugiego zacisku drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego 53, a sygnał zasilający jest wykorzystywany do zasilania solenoidu 79, który steruje przełącznikami 61, 63.
W tej konfiguracji pierwsze i drugie urządzenia rozdzielająco/łączące 51, 53, sprzęgacz kierunkowy 55 i filtry telewizyjny i radiowy 57, 59, filtry sygnału zasilającego 71, 75 oraz przełączniki elektryczne 61, 63 mogą zostać umieszczone w pojedynczej jednostce, korzystnie jednostce montowanej na ścianie, natomiast przełącznik sieci Ethernet 69 może znajdować się w drugiej, niezależnej jednostce adaptera, przyłączanej do zestawu montowanego na ścianie, punkt przyłączenia jest punktem pomiędzy jednostkami filtrującymi sygnału zasilającego odpowiednio 71, 73 i 75, 77. W ten sposób abonent, który nie potrzebuje dostępu do sieci danych, będzie potrzebował jedynie pierwszej jednostki, która jest elementem tańszym, i nie będzie potrzebował bardziej kosztownej jednostki adaptera zawierającej przełącznik sieci Ethernet lub nadajnik-odbiornik. Jeśli niezależna jednostka adaptera nie jest przyłączona, przełączniki zostaną ustawione tak, aby kierować sygnał danych bezpośrednio z pierwszego do drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego. Linia kreskowa I na fig. 4 wskazuje granicę pomiędzy jednostką montowaną na ścianie i oddzielną jednostką adaptera.
Na fig. 4, sygnał zasilający jest bezpośrednio przesyłany pomiędzy drugą 73 i czwartą 77 jednostką filtrującą sygnału zasilającego. W ten sposób, za każdym razem gdy jednostka adaptera jest przyłączana, solenoid 79 zostanie zasilony. Bardziej wyrafinowana konstrukcja obejmowałaby połączenie każdej drugiej 73 i czwartej 77 jednostki filtrującej sygnału zasilającego z przełącznikiem sieci Ethernet 69 bez realizacji bezpośredniego połączenia pomiędzy nimi. Zezwalając jednostce logicznej wewnątrz przełącznika sieci Ethernet na uczestnictwo w połączeniu pomiędzy jednostkami 71, 73 filtrującymi sygnału zasilającego, możliwe jest uzyskanie pewności, że czwarta 77 jednostka filtrująca sygnału zasilającego odbiera sygnał zasilający jedynie wtedy gdy przełącznik 69 sieci Ethernet pracuje.
PL 203 384 B1
Fig. 5 przedstawia alternatywny przykład wykonania wynalazku. Tak jak na fig. 3 i 4, wykorzystane są pierwsze i drugie urządzenia rozdzielająco/łączące 51, 53, sygnały telewizyjne i radiowe są wydobywane w sprzęgaczu kierunkowym 55, natomiast sygnały danych są przesyłane, przy pomocy środków przełączników 61, 63, czy to bezpośrednio pomiędzy urządzeniami rozdzielająco/łączącymi 51, 53, czy też poprzez przełącznik 69 sieci Ethernet. W tym przykładzie wykonania, sygnał odebrany z jednostki dystrybucyjnej nie zawiera składowej zasilającej. Solenoid sterujący przełącznikami 61, 63 musi być więc zasilany ze źródła zewnętrznego. Sygnał zasilający na fig. 5 jest zewnętrznym sygnałem zasilającym, korzystnie pochodzącym z przełącznika 69 sieci Ethernet, który jest w tym przypadku także zasilany ze źródła zewnętrznego. Sygnał zasilający pobierany z przełącznika 69 sieci Ethernet jest dostarczany do połączenia radiowego poprzez filtr sygnału zasilającego 70 i wydobywany jest przez środki filtru 60 typu diplex włączone pomiędzy filtr radiowy 59 i filtr sygnału zasilającego 70 tak, jak to pokazano na fig. 5. Alternatywnie, składowa zasilająca może zostać wydobyta z sygnału telewizyjnego, dokładnie w taki sam sposób. W tym przykładzie wykonania, korzystne, pierwsze i drugie urządzenie rozdzielająco/łączące 51', 532, sprzęgacz kierunkowy 55 i filtry telewizyjny i radiowy 57, 59, filtr sygnału zasilającego 71, 75 i przełączniki elektryczne 61, 63 mogą znajdować się w jednej jednostce, oznaczonej numerem 76, tak jak to opisano w odniesieniu do fig. 4, a filtr sygnału zasilającego i urządzenie łączące 69 mogą być umieszczone w przyłączanej jednostce adaptera.
W tym przykładzie wykonania, przełączniki 61, 63 nie są automatycznie ustawiane w trybie przekazywania sygnału danych do przełącznika 69 sieci Ethernet jeśli ten jest przyłączony. Tak więc wymagane jest, aby sterujący układ logiczny zapewnił właściwe ustawienie przełączników 61, 63. Oczywiście, solenoid może zostać zasilony składową sygnału radiowego nawet jeśli sygnał połączony zawiera składową zasilającą, tak jak to pokazano na fig. 3 lub 4.
Fig. 6 przedstawia alternatywny przykład wykonania, który może być wykorzystany przez ostatniego abonenta każdej z kaskad. Z urządzeń ostatniego abonenta w kaskadzie nie ma potrzeby dalszego przesyłania sygnału, tak więc pomiędzy pierwszym urządzeniem rozdzielająco/łączącym i komputerem może znajdować się jedynie układ równoważący (nie przedstawiony). Fig. 6 przedstawia pierwszą jednostkę zawierającą te same elementy co opisane powyżej, tak więc ta jednostka jest standardową jednostką montowaną na ścianie.
Fig. 7 przedstawia alternatywny przykład wykonania wykorzystujący nadajnik-odbiornik. Pierwsze i drugie urządzenia rozdzielająco/łączące 51, 53, sprzęgacz kierunkowy i połączenie pomiędzy odpowiednio drugimi i trzecimi zaciskami pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego są takie jak poprzednio. Jednostki filtrujące sygnału zasilającego 71, 73 są wykorzystywane w taki sam sposób jak te przedstawione na fig. 4, co umożliwia podział urządzenia według wynalazku na jednostki pierwszą i drugą.
Gdy przełączniki znajdują się w pierwszej pozycji, oznaczonej linią ciągłą, drugie zaciski pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego są wzajemnie połączone pierwszym przewodem, korzystnie poprowadzonym wewnątrz pierwszej jednostki, bezpośrednio pomiędzy zaciskami. Gdy przełączniki znajdują się w swoim drugim położeniu, zaznaczonym linia kreskową, drugie zaciski są połączone poprzez drugi przewód, poprowadzony przez drugą jednostkę przyłączaną. Z drugiego przewodu, sygnał danych jest prowadzony do nadajnika-odbiornika 72. W przykładzie wykonania przedstawionym na fig. 7, nadajnik-odbiornik 72 jest zasilany przez sygnał zasilający wydobyty w pierwszym urządzeniu rozdzielająco/łączącym 51 i przekazany do nadajnika-odbiornika przez jednostki filtrujące sygnału zasilającego 71, 73. Solenoid, zasilany przez sygnał zasilający jest wykorzystywany do sterowania przełączników, w taki sam sposób jak w przypadku przykładu wykonania z fig. 4.
Oczywiście, nadajnik-odbiornik i solenoid sterujący przełącznikami mogą być zasilane z innego źródła zasilania, przykładowo, jeśli sygnał połączony nie zawiera składowej zasilającej.
Mimo że w tym dokumencie opisano tylko niektóre z przykładów wykonania wynalazku bazujące na jednym typie urządzenia łączącego, to jest przełączniku sieci Ethernet lub nadajniku-odbiorniku, oczywistym jest dla osób o stosownym wykształceniu, że wymagane są tylko nieznaczne modyfikacje przy zastąpieniu jednego z tych urządzeń drugim.

Claims (11)

1. Urzą dzenie telekomunikacyjne zbudowane z pierwszego i drugiego urzą dzenia rozdzielają co/łączącego, przy czym każde urządzenie rozdzielająco/łączące posiada pierwszy zacisk (21) i drugi zacisk (23), służące do odbierania i nadawania sygnału telewizji kablowej oraz sygnału danych, odpowiednio środki scalania (35) sygnału telewizji kablowej i sygnału danych odbieranych przez pierwszy i drugi zacisk (21, 23) dla uzyskania sygnału połączonego oraz trzeci zacisk służący do odbierania i nadawania sygnału połączonego, znamienne tym, że pierwsze zaciski (21) pierwszego i drugiego urządzenia rozdzielająco/łączącego są połączone ze sobą poprzez urządzenie (55) do wydobywania sygnałów telewizji kablowej i kierowania ich do wyjścia telewizyjnego, natomiast każdy z drugich zacisków jest połączony z przełącznikiem sterowanym tak, że drugie zaciski (23) są bądź połączone ze sobą przez pierwszą ścieżkę lub są łączone poprzez drugą ścieżkę z urządzeniem łączącym (69; 72), służącym do ustanowienia połączenia z komputerem.
2. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 1, znamienne tym, że pierwsze i drugie urządzenie rozdzielająco/łączące (51, 53) zawiera czwarty zacisk (31) do odbierania i nadawania sygnału zasilającego, czwarte zaciski każdego z urządzeń rozdzielająco/łączących (51, 53) są ze sobą połączone.
3. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że urządzenie łączące zawiera przełącznik (69) sieci Ethernet, przy czym druga ścieżka biegnie przez przełącznik (69) sieci Ethernet.
4. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 1 albo 2, znamienne tym, że urządzenie łączące zawiera nadajnik-odbiornik (transceiver), a druga ścieżka zawiera odgałęzienie do nadajnika-odbiornika (transivera).
5. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 1, 2 albo 3, znamienne tym, że przełącznikami są przekaźniki sterowane przez solenoid (79).
6. Urządzenie telekomunikacyjne według któregokolwiek z wcześniejszych zastrzeżeń, znamienne tym, że urządzenie łączące (69; 72) jest zaimplementowane w jednostce adaptera odłączanej od jednostki ściennej zawierającej urządzenie rozdzielająco/łączące (51, 53).
7. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 6, znamienne tym, że sygnał zasilający jest wykorzystywany do zasilania przyłączonego urządzenia telekomunikacyjnego.
8. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 6 albo 7, znamienne tym, że przełączniki (61,63) są sterowane tak, że jednostka adaptera jest połączona z drugim zaciskiem jednostki montowanej na ścianie, a drugie zaciski są połączone poprzez drugą ścieżkę.
9. Urządzenie telekomunikacyjne według, któregokolwiek z zastrzeżeń od 5 do 8, znamienne tym, że zawiera solenoid (79) sterowany sygnałem mocy.
10. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 9, znamienne tym, że zawiera solenoid (79), do którego sygnał zasilający jest podawany tylko wtedy, gdy jednostka adaptera pracuje.
11. Urządzenie telekomunikacyjne według zastrz. 9 albo 10, znamienne tym, że zawiera solenoid (79) łączący drugie zaciski poprzez drugą ścieżkę, gdy urządzenie telekomunikacyjne jest przyłączone i generuje sygnał zasilający solenoidu.
PL360051A 2000-05-12 2001-05-11 Urządzenie telekomunikacyjne PL203384B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE0001756A SE518378C2 (sv) 2000-05-12 2000-05-12 Kommunikationsenhet för datanätsacces via kabeltevenät
PCT/SE2001/001033 WO2001086858A1 (en) 2000-05-12 2001-05-11 Communication apparatus

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL360051A1 PL360051A1 (pl) 2004-09-06
PL203384B1 true PL203384B1 (pl) 2009-09-30

Family

ID=20279644

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL360051A PL203384B1 (pl) 2000-05-12 2001-05-11 Urządzenie telekomunikacyjne

Country Status (12)

Country Link
US (1) US20030151695A1 (pl)
EP (1) EP1410553B1 (pl)
AT (1) ATE344994T1 (pl)
AU (2) AU2001256929B2 (pl)
CA (1) CA2408771A1 (pl)
DE (1) DE60124434T2 (pl)
IL (1) IL152690A0 (pl)
NO (1) NO20025391L (pl)
PL (1) PL203384B1 (pl)
SE (1) SE518378C2 (pl)
TW (1) TW512615B (pl)
WO (1) WO2001086858A1 (pl)

Families Citing this family (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6480510B1 (en) 1998-07-28 2002-11-12 Serconet Ltd. Local area network of serial intelligent cells
US6956826B1 (en) 1999-07-07 2005-10-18 Serconet Ltd. Local area network for distributing data communication, sensing and control signals
US6690677B1 (en) 1999-07-20 2004-02-10 Serconet Ltd. Network for telephony and data communication
US6549616B1 (en) 2000-03-20 2003-04-15 Serconet Ltd. Telephone outlet for implementing a local area network over telephone lines and a local area network using such outlets
IL135744A (en) 2000-04-18 2008-08-07 Mosaid Technologies Inc Telephone communication system through a single line
US6961303B1 (en) 2000-09-21 2005-11-01 Serconet Ltd. Telephone communication system and method over local area network wiring
US9013854B2 (en) 2001-02-14 2015-04-21 Xio, Inc. Configurable solenoid actuation method and apparatus
IL144158A (en) 2001-07-05 2011-06-30 Mosaid Technologies Inc Socket for connecting an analog telephone to a digital communications network that carries digital voice signals
EP2523358A3 (en) 2001-10-11 2012-11-21 Mosaid Technologies Incorporated Outlet with analog signal adapter
US20040015997A1 (en) * 2002-07-22 2004-01-22 Ahmad Ansari Centralized in-home unit to provide video and data to multiple locations
IL152824A (en) 2002-11-13 2012-05-31 Mosaid Technologies Inc A socket that can be connected to and the network that uses it
IL154234A (en) 2003-01-30 2010-12-30 Mosaid Technologies Inc Method and system for providing dc power on local telephone lines
IL154921A (en) 2003-03-13 2011-02-28 Mosaid Technologies Inc A telephone system that includes many separate sources and accessories for it
IL157787A (en) 2003-09-07 2010-12-30 Mosaid Technologies Inc Modular outlet for data communications network
IL159838A0 (en) 2004-01-13 2004-06-20 Yehuda Binder Information device
IL160417A (en) 2004-02-16 2011-04-28 Mosaid Technologies Inc Unit added to the outlet
US7873058B2 (en) 2004-11-08 2011-01-18 Mosaid Technologies Incorporated Outlet with analog signal adapter, a method for use thereof and a network using said outlet
SE529049C2 (sv) * 2005-07-18 2007-04-17 Macab Ab Datakommunikationsanordning och förfarande för omvandling av basbandsdatasignaler för transmission via koaxialkabel
US8150004B2 (en) * 2006-12-27 2012-04-03 John Mezzalingua Associates, Inc. Low-pass step attenuator
ES2639089T3 (es) * 2010-10-25 2017-10-25 Xio, Inc. Método y aparato de accionamiento de solenoide configurable
CA3088319A1 (en) * 2018-01-16 2019-07-25 Ppc Broadband, Inc. Entry adapter for a cable television network
PL3993323T3 (pl) * 2020-10-29 2023-02-20 Deutsche Telekom Ag Sposób przesyłania sygnałów cyfrowej linii abonenckiej przez przewód współosiowy, system i interfejs użytkownika końcowego

Family Cites Families (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4648123A (en) * 1982-11-29 1987-03-03 C-Cor Labs, Inc. Remote level measurement system for use in a multi-terminal communications system
US4512033A (en) * 1982-11-29 1985-04-16 C-Cor Labs, Inc. Remote level adjustment system for use in a multi-terminal communications system
US5027426A (en) * 1989-07-07 1991-06-25 Chiocca Jr Joseph J Signal coupling device and system
US5844596A (en) * 1989-07-14 1998-12-01 Inline Connection Corporation Two-way RF communication at points of convergence of wire pairs from separate internal telephone networks
US6243446B1 (en) * 1997-03-11 2001-06-05 Inline Connections Corporation Distributed splitter for data transmission over twisted wire pairs
US5489894A (en) * 1991-07-08 1996-02-06 Motorola, Inc. Television paging system
US5608446A (en) * 1994-03-31 1997-03-04 Lucent Technologies Inc. Apparatus and method for combining high bandwidth and low bandwidth data transfer
US5870723A (en) * 1994-11-28 1999-02-09 Pare, Jr.; David Ferrin Tokenless biometric transaction authorization method and system
US5613012A (en) * 1994-11-28 1997-03-18 Smarttouch, Llc. Tokenless identification system for authorization of electronic transactions and electronic transmissions
US5805719A (en) * 1994-11-28 1998-09-08 Smarttouch Tokenless identification of individuals
US7152045B2 (en) * 1994-11-28 2006-12-19 Indivos Corporation Tokenless identification system for authorization of electronic transactions and electronic transmissions
US5666365A (en) * 1995-03-16 1997-09-09 Bell Atlantic Network Services, Inc. Simulcast transmission of digital programs to shared antenna receiving systems
US5805591A (en) * 1996-02-28 1998-09-08 Ericsson Raynet Subscriber network interface
US5987303A (en) * 1996-05-29 1999-11-16 At&T Corp. Wireless transmission using fiber link
US6192399B1 (en) * 1997-07-11 2001-02-20 Inline Connections Corporation Twisted pair communication system
US6980670B1 (en) * 1998-02-09 2005-12-27 Indivos Corporation Biometric tokenless electronic rewards system and method
US6721298B1 (en) * 1998-03-16 2004-04-13 Lucent Technologies Inc. Technique for effectively utilizing bandwidth of a cable network for wireless communications
SE521942C2 (sv) * 1998-07-20 2003-12-23 Macab Ab Förfarande och anordning för datakommunikation
JP4198800B2 (ja) * 1998-12-03 2008-12-17 マスプロ電工株式会社 有線放送システムの分岐装置
US20020063924A1 (en) * 2000-03-02 2002-05-30 Kimbrough Mahlon D. Fiber to the home (FTTH) multimedia access system with reflection PON
US6868058B1 (en) * 2000-04-26 2005-03-15 Arris International, Inc. Multi-node HFC diverse route recovery algorithm using multi-stage, wide-mode marshal with branch failure detection
JP2004525533A (ja) * 2000-08-30 2004-08-19 ティアリス, インコーポレイテッド 家庭用ネットワークシステムおよび方法
US9094226B2 (en) * 2000-08-30 2015-07-28 Broadcom Corporation Home network system and method
US20020174435A1 (en) * 2001-02-27 2002-11-21 Hillel Weinstein System, apparatus and method for expanding the operational bandwidth of a communication system
US20060020975A1 (en) * 2001-07-05 2006-01-26 Wave7 Optics, Inc. System and method for propagating satellite TV-band, cable TV-band, and data signals over an optical network
US7941559B2 (en) * 2002-04-23 2011-05-10 Tellabs Bedford, Inc. Media access control address translation for a fiber to the home system
US20060248566A1 (en) * 2004-12-14 2006-11-02 Tibor Urbanek Amplifier for use with voice over internet protocol signal

Also Published As

Publication number Publication date
WO2001086858A1 (en) 2001-11-15
DE60124434T2 (de) 2007-08-30
PL360051A1 (pl) 2004-09-06
EP1410553A1 (en) 2004-04-21
SE518378C2 (sv) 2002-10-01
EP1410553B1 (en) 2006-11-08
SE0001756D0 (sv) 2000-05-12
DE60124434D1 (de) 2006-12-21
IL152690A0 (en) 2003-06-24
NO20025391D0 (no) 2002-11-11
SE0001756L (sv) 2001-11-13
NO20025391L (no) 2003-01-08
US20030151695A1 (en) 2003-08-14
AU2001256929B2 (en) 2005-09-01
ATE344994T1 (de) 2006-11-15
AU5692901A (en) 2001-11-20
TW512615B (en) 2002-12-01
CA2408771A1 (en) 2001-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL203384B1 (pl) Urządzenie telekomunikacyjne
US6167055A (en) Apparatus for provision of broadband signals over installed telephone wiring
US5729824A (en) Distributed digital loop carriers system using coaxial cable
US10136180B2 (en) Intelligent device system and method for distribution of digital signals on a wideband signal distribution system
KR100646591B1 (ko) 직렬 지능셀의 근거리 통신망
KR100710785B1 (ko) 전화통신 및 데이타 통신용 네트워크
ES2333406T3 (es) Sistema de comunicacion por telefono sobre una sola linea telefonica.
RU2241315C2 (ru) Способ и устройство для передачи данных
US6687374B2 (en) Multi-service network interface for FDM communications systems
JPH09200094A (ja) 電力線搬送通信システムの引き込み線を通して高速データ転送をするための装置および方法
EA001844B1 (ru) Устройство и способ для одновременной передачи речевого сигнала и данных
AU2001256929A1 (en) Communication apparatus
US20020083475A1 (en) Intelligent device system and method for distribution of digital signals on a wideband signal distribution system
KR20030060614A (ko) 옥외용 초고속 광통신분배장치
KR200380894Y1 (ko) 통신 및 방송 신호 통합 광전송 시스템
KR100697865B1 (ko) 통신 및 방송 신호 통합 광전송 시스템

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20130511