PL192065B1 - Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą - Google Patents

Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą

Info

Publication number
PL192065B1
PL192065B1 PL341937A PL34193799A PL192065B1 PL 192065 B1 PL192065 B1 PL 192065B1 PL 341937 A PL341937 A PL 341937A PL 34193799 A PL34193799 A PL 34193799A PL 192065 B1 PL192065 B1 PL 192065B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
catch
weight
casing
unlocking
shoulder
Prior art date
Application number
PL341937A
Other languages
English (en)
Other versions
PL341937A1 (en
Inventor
Bruno Bouan
Original Assignee
Fors France Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fors France Sa filed Critical Fors France Sa
Publication of PL341937A1 publication Critical patent/PL341937A1/xx
Publication of PL192065B1 publication Critical patent/PL192065B1/pl

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E05LOCKS; KEYS; WINDOW OR DOOR FITTINGS; SAFES
    • E05BLOCKS; ACCESSORIES THEREFOR; HANDCUFFS
    • E05B73/00Devices for locking portable objects against unauthorised removal; Miscellaneous locking devices
    • E05B73/0017Anti-theft devices, e.g. tags or monitors, fixed to articles, e.g. clothes, and to be removed at the check-out of shops
    • E05B73/0023Containers, boxes, cases or the like, e.g. for compact discs or video-cassettes, specially adapted therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Purses, Travelling Bags, Baskets, Or Suitcases (AREA)
  • Sewing Machines And Sewing (AREA)
  • Mechanical Pencils And Projecting And Retracting Systems Therefor, And Multi-System Writing Instruments (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)

Abstract

1. Oslona zabezpieczajaca przed kradzieza, majaca ruchomy zaczep uniemozliwiajacy w po- lozeniu zaryglowanym wyjecie chronionego arty- kulu, przy czym zaczep jest utrzymywany w po- lozeniu zaryglowanym przez czlon wspólpracu- jacy z magnetycznym urzadzeniem odryglowu- jacym, znamienna tym, ze ten czlon stanowi metalowy walcowy obciaznik (13) osadzony przesuwnie w cylindrycznym gniezdzie (12) za- czepu, majacy odsadzenie (16') opierajace sie w polozeniu zaryglowanym o odsadzenie (11) na czesci nieruchomej, przy czym te dwa odsa- dzenia (11, 16') sa zasadniczo prostopadle do kierunku ruchu zaczepu (3) do polozenia odry- glowania. PL PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest osłona zabezpieczająca przed kradzieżą, przeznaczona w szczególności do ochrony towarów przed kradzieżą z wystaw i półek sklepowych.
Ogólne zasady budowy takich osłon są dobrze znane. Mają one zwykle ruchomy zaczep, uniemożliwiający w pozycji zaryglowanej wyjęcie chronionego towaru, przy czym zaczep jest utrzymywany w położeniu zaryglowanym przez element zdolny do współdziałania z magnetycznym urządzeniem odryglowującym.
W położeniu spoczynkowym zaczep ustawia się w taki sposób, aby częściowo zasłaniać szczelinę służącą do wprowadzania towaru, bądź też aby uniemożliwić otwarcie elementu umożliwiającego dostęp lub pokrywy osłony, bądź też aby zablokować osłonę mającą dwie części obrotowe.
Element ryglujący ma na ogół postać płytki metalowej. Rozwiązanie to ma jednak kilka niedogodności. Taka płytka może się dość łatwo zablokować, co powoduje konieczność dokonania wielu manipulacji przed odryglowaniem zaczepu. Skądinąd ta płytka musi z konieczności być umieszczona bardzo blisko powierzchni osłony, aby umożliwić zadowalające współdziałanie z magnesem urządzenia odblokowującego.
W obecnym stanie techniki znana jest także osłona zabezpieczająca przed kradzieżą ujawniona w europejskim opisie patentowym EP 666954. Opis ten ujawnia skrzyneczkę wyposażoną w element przemieszczalny poosiowo i poprzecznie. Ten ruchomy element może być ryglowany przez trzpień, mogący wchodzić w otwór przewidziany w tej osłonie. Ten ruchomy element jest poddany działaniu środka naciskowego, sprężyny, która usiłuje przemieścić element ryglujący w kierunku poprzecznym i wprowadzić go w otwór, gdy element ryglujący znajdzie się w położeniu współliniowym z otworem.
Tego rodzaju urządzenie okazało się nie w pełni zadowalające. W położeniu ryglowania trzpień, wgłębienie do prowadzenia trzpienia znajdujące się w zaczepie i otwór w osłonie muszą koniecznie być ustawione współliniowo.
Wystarczy wstrząs w kierunku poprzecznym aby poprzeczna siła mechaniczna zaczęła przeciwdziałać działaniu sprężyny i aby zaczep mógł być uwolniony bez użycia urządzenia odryglowującego. W tym celu wystarczy uderzyć osłoną o jakieś podłoże, ruchem mającym główną składową poprzeczną i składową o mniejszej sile skierowaną ku przodowi osłony, aby koniec trzpienia wyszedł z otworu przewidzianego w osłonie i uwolnił zaczep, który wówczas przemieszcza się do przodu. Z chwilą gdy zaczep przemieści się w kierunku do przodu osłony, trzpień nie jest ustawiony współliniowo z otworem i zaczep pozostaje wówczas w położeniu odryglowanym.
Celem niniejszego wynalazku jest wyeliminowanie niedogodności związanej z urządzeniami według dotychczasowego stanu techniki, przez zaproponowanie nowej postaci osłony, opartej o inną zasadę działania niż urządzenie ujawnione w europejskim opisie patentowym EP 666954, dzięki której można uniknąć ryzyka nieautoryzowanego otwarcia na skutek wyjścia trzpienia z otworu pod działaniem uderzenia.
Zatem przedmiotem wynalazku jest osłona zabezpieczająca przed kradzieżą, mająca ruchomy zaczep uniemożliwiający w położeniu zaryglowanym wyjęcie chronionego artykułu, przy czym zaczep jest utrzymywany w położeniu zaryglowanym przez człon współpracujący z magnetycznym urządzeniem odryglowującym, charakteryzująca się tym, że ten człon stanowi metalowy walcowy obciążnik osadzony przesuwnie w cylindrycznym gnieździe zaczepu, mający odsadzenie opierające się w położeniu zaryglowanym o odsadzenie na części nieruchomej, przy czym te dwa odsadzenia są zasadniczo prostopadłe do kierunku ruchu zaczepu do położenia odryglowania.
Według korzystnego sposobu realizacji osłona zabezpieczająca przed kradzieżą ma środek do popychania zaczepu w stan spoczynku, w którym obciążnik jest zablokowany przez stykające się dwa odsadzenia.
W korzystnym wariancie zaczep jest osadzony przemieszczalnie w pierwszym wzdłużnym kierunku odblokowania, równoległym do płaszczyzny styku odsadzeń, ze skokiem odpowiadającym zasadniczo długości strefy styku tych odsadzeń, i w drugim poprzecznym kierunku możliwym w stanie odryglowania obciążnika.
Według innego korzystnego wariantu osłona zabezpieczająca przed kradzieżą ma środek sprężysty do popychania zaczepu do ryglowania kierunku wzdłużnego w stanie spoczynku.
Według szczególnego sposobu realizacji osłona ma co najmniej jeden występ wzdłużny kompatybilny względem odpowiedniego podłużnego wgłębienia w zaczepie o głębokości zasadniczo równej
PL 192 065 B1 długości styku odsadzeń, przy czym to wgłębienie stanowi gniazdo dla tego występu w położeniu zaryglowania.
Według innego korzystnego wariantu obciążnik stanowi element walcowy z metalu.
Korzystnie, zaczep jest wykonany w postaci jednej części z tworzywa sztucznego, mającej gniazdo dla obciążnika.
Dodatkowym celem wynalazku jest umożliwienie odryglowywania z użyciem różnych typów urządzeń znanych wcześniej w odniesieniu do szczególnych zastosowań.
Znane osłony zabezpieczające kasety nie są przystosowane do odryglowywania z użyciem urządzenia przeznaczonego specjalnie do odryglowywania urządzeń zabezpieczających do tekstyliów, które mają na ogół otwór, na dnie którego znajduje się magnes.
Wtórnym celem wynalazku jest uniknięcie tej niedogodności przez zaproponowanie osłony możliwej do odryglowania z użyciem takiego samego urządzenia, jakie stosuje się do artykułów tekstylnych, odznaczającej się dużą wytrzymałością i pewnością działania.
W tym celu zaczep ma występ zasadniczo cylindryczny, wewnątrz którego znajduje się gniazdo dla obciążnika, przy czym wypadkowa sił magnetycznych wzajemnego oddziaływania na siebie obciążnika i magnesu jest skierowana ku czołowej ściance, przy czym występ jest kompatybilny z urządzeniem odryglowującym pierwszego typu, mającym cylindryczne wgłębienie, na dnie którego znajduje się magnes, oraz z urządzeniem odryglowującym drugiego typu, mającym powierzchnię płaską zaopatrzoną w magnes.
Korzystnie, zaczep ma element ruchomy połączony ze sprężyną, której siła jest skierowana w kierunku położenia odryglowania tego elementu ruchomego, przy czym ten element ruchomy ma modułowe magnetyczne środki ryglujące, stanowiące płytkę, która w stanie spoczynku jest płaska i zazębia się z czopem, który wchodzi w otwór płytki, oraz drugi środek, stanowiący obciążnik, przy czym siła sprężyny jest skierowana w kierunku elementu ruchomego, przy czym ten obciążnik ma pierścieniowy rowek ograniczający odsadzenie.
W innej korzystnej postaci wykonania zaczep ma element ruchomy zaopatrzony w zęby oraz ogranicznik mający odsadzenie do zazębiania w położeniu zamkniętym z odsadzeniem walcowego obciążnika, przy czym element ruchomy jest osadzony przemieszczalnie pomiędzy położeniem zaryglowania, w którym te zęby przytrzymują zaczepy związane trwale z osłoną, a położeniem odryglowania, w którym te zaczepy są uwolnione.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładach wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia osłonę i zaczep w położeniu zamkniętym, w widoku cząstkowym, fig. 2 - osłonę i zaczep w położeniu otwartym, w widoku cząstkowym, fig. 3 - jeden z wariantów osłony i zaczepu w położeniu zamkniętym, w widoku cząstkowym, a fig. 4-7 przedstawiają wariant realizacji w położeniu otwartym i zamkniętym w przekroju.
Osłona 1 ma postać ramki z tworzywa sztucznego, otwieralną dzięki szczelinie 2 do wprowadzenia takiego artykułu jak płyta kompaktowa albo kaseta. Zaczep 3 zasłania częściowo tę szczelinę w położeniu zaryglowanym, uniemożliwiając tym samym wyjęcie artykułu. Można go przemieścić do położenia przedstawionego na fig. 2, w którym uwalnia on całkowicie szczelinę 2. Zaczep ten jest ukształtowany jako wydrążona wypraska, zamknięta w tylnej części ścianką 4, z otworem 5. Osłona ma z tyłu zaczepu zderzak 6, rozciągający się poprzecznie, przedłużony podłużnym elementem wystającym 7, stanowiącym środek prowadzący podczas przemieszczania tylnej części zaczepu. Współpraca pomiędzy tym elementem wystającym 7i otworem 5 pozwala z jednej strony na przemieszczenie zaczepu w kierunku wzdłużnym, z drugiej zaś strony na odchylanie zaczepu poprzez obrót wokół strefy styku pomiędzy brzegiem otworu 5 i elementem wystającym 7.
Zaczep 3 ma w swej przedniej części wgłębienie 8, w które w położeniu ryglowania wchodzi wzdłużny ogranicznik 9, uniemożliwiający poprzeczne przemieszczanie zaczepu 3. Ogranicznik ten jest usytuowany na przedłużeniu występu 10 osłony, wystającego w kierunku wnętrza zaczepu. Tylna część tego występu 10 ma odsadzenie 11. To odsadzenie 11 rozciąga się w kierunku tyłu osłony, na długości I równej kilku milimetrom.
W swej tylnej części zaczep ma poprzeczną fazę 30, umożliwiającą jego przemieszczanie pomiędzy położeniem ryglowania przedstawionym na fig. 1i położeniem odryglowania przedstawionym na fig. 2.
Zaczep 3 ma ponadto cylindryczne gniazdo 12, wewnątrz którego jest umieszczony metalowy obciążnik 13. Obciążnik ten jest odpychany poprzecznie w kierunku osłony sprężyną 14.
PL 192 065 B1
Obciążnik 13 jest przedłużony od strony osłony trzpieniem 15, na którym jest zamocowana główka 16 mająca odsadzenie 16' rozciągające się w płaszczyźnie wzdłużnej.
To odsadzenie 16' styka się w położeniu zaryglowanym z odsadzeniem 11 osłony. W ten sposób uniemożliwia ono wycofanie obciążnika 13, nawet jeżeli jest on poddany działaniu magnesu.
Obciążnik może być wykonany w postaci trzpienia z materiału ferromagnetycznego lub stali, mającego pierścieniowe żebro, względnie przez połączenie walcowego elementu magnetycznego lub ferromagnetycznego i stopki tworzącej odsadzenie blokujące.
Osłona ma ponadto sprężystą płytkę 17, opierającą się o gniazdo 12 obciążnika 13 albo o drugą ściankę poprzeczną zaczepu 3 tak, aby wywierać nacisk wzdłużny, dążąc do utrzymania oparcia się odsadzeń 11 i 16' o siebie. Obciążnik może się więc przemieszczać pod wpływem magnesu zbliżonego do powierzchni zaczepu tylko wtedy, gdy równocześnie wywiera się nacisk na ściankę przednią przed zaczepem, aby rozłączyć odsadzenia 11 i 16'.
Zaczep i obciążnik są obydwa zaryglowane w położeniu zamkniętym. Przechylenie zaczepu w celu poprzecznego przemieszczenia przedniej części do położenia, w którym uwalnia ona szczelinę 2,nie jest możliwe, ponieważ ogranicznik 9 współpracuje z wgłębieniem 8. Aby rozdzielić ogranicznik 9 i wgłębienie 8 należałoby przesunąć zaczep do przodu, co nie jest możliwe, ponieważ główka 16 opiera się o występ 10 w osłonie.
Nie wystarczy także zbliżenie magnesu, ponieważ odsadzenia 11i 16' uniemożliwiają wycofanie obciążnika 13.
Aby dokonać odryglowania, należy więc najpierw wywrzeć nacisk wzdłużny na zaczep 3, skierowany ku tyłowi. Nacisk ten można wywrzeć na przednie czoło 20 zaczepu, w wyniku współpracy pomiędzy urządzeniem odryglowującym i wgłębieniem zaczepowym 18, wykonanym na bocznej powierzchni 19 zaczepu 3.
Nacisk ten przeciwstawia się naciskowi wywieranemu przez sprężystą płytkę 17 i powoduje rozejście się odsadzeń 11 i 16'. Obciążnik 13 jest wciąż odpychany w kierunku osłony sprężyną 14, jednak gdy magnetyczne narzędzie odryglowujące zbliży się do bocznej powierzchni 19 na poziomie metalowego obciążnika 13, będzie on przyciągany do położenia, w którym główka 16 ustawi się nad skosem 21 tworzącym zewnętrzną stronę występu 10.
Zaczep 3 może wówczas przemieścić się do przodu, co uwalnia wgłębienie 8 od ogranicznika 9 i pozwala następnie na przechylenie zaczepu 3 wokół otworu 5 i elementu wystającego 7. Ten element wystający ma zgrubienie 22 dla uniknięcia niespodziewanego rozłączenia zaczepu. Zgrubienie to ma taką grubość, aby umożliwić montaż zaczepu 3 w osłonie 1przy użyciu siły.
Figura 3 przedstawia w widoku jeden z wariantów realizacji. Wariant ten różni się zasadniczo tym, że boczna powierzchnia 19 zaczepu nie jest płaska, lecz ma wgłębienie 23, wewnątrz którego znajduje się występ z gniazdem 12 obciążnika 13. Występ ten jest ukształtowany w taki sposób, aby umożliwić współpracę z urządzeniem odryglowującym, w którym magnes jest umieszczony na dnie cylindrycznego zagłębienia, o kształcie odpowiadającym kształtowi występu z gniazdem 12. Występ ten ma za zadanie umożliwić bezproblemowe i nie wymagające żadnej modyfikacji użycie urządzenia odryglowującego pierwszego typu, mającego cylindryczne wgłębienie, na dnie którego znajduje się magnes, oraz urządzenia odryglowującego drugiego typu, mającego płaską powierzchnię, na której znajduje się magnes.
Figury4-7 przedstawiają warianty realizacji osłony, pozwalające na użycie dwóch typów narzędzi odryglowujących.
Element ruchomy 40 ma zęby 41 współpracujące z zaczepami 42 w osłonie, aby uniemożliwić otwarcie osłony w położeniu zaryglowanym.
Element ruchomy 40 jest odpychany sprężyną w położeniu odryglowanym. Można więc go zablokować w położeniu zaryglowanym za pomocą modułowego magnetycznego środka ryglującego.
Pierwszy środek stanowi płytka 43, która jest płaska w stanie spoczynku, jak to przedstawiono na fig. 6. Wtym położeniu spoczynku, czop 45 wchodzi w otwór 44 płytki. Czop ten, mający w opisanym przykładzie kształt walcowy, tworzy występ na elemencie ruchomym 40. Ponieważ płytka jest nieruchoma względem osłony, element ruchomy 40 jest unieruchomiony, gdy czop 45 wchodzi w otwór 44. Gdy do powierzchni osłony zbliża się magnes na poziomie umiejscowienia płytki 43, płytka odkształca się jak to przedstawiono na fig. 5, przyjmując kształt wypukły. Wówczas płytka 43 zostaje uwolniona i element ruchomy 40 przemieszcza się pod działaniem sprężyny 46 do położenia odryglowania.
PL 192 065 B1
Uzbrojenie osłony następuje poprzez odepchnięcie elementu ruchomego 40 do położenia zaryglowania za pomocą przycisku uzbrajania 48, stanowiącego przedłużenie elementu ruchomego 40.
Osłonę można bardzo łatwo przystosować do używania z urządzeniem odryglowującym z wgłębieniem, używanym zazwyczaj do artykułów tekstylnych.
W tym celu ma ona gniazdo 50 w kształcie kopuły albo cylindra, wewnątrz którego jest umieszczony obciążnik 51, odpychany w kierunku elementu ruchomego 40 sprężyną 52. Ten obciążnik 51 ma pierścieniowy rowek 54 ograniczający odsadzenie 55.
Element ruchomy 40 ma ogranicznik 56, mający odsadzenie 57 współpracujące w położeniu zamkniętym z odsadzeniem 55 walcowego obciążnika 51.
Aby zaryglować osłonę, odpycha się element ruchomy 40 do położenia zaryglowania za pomocą przycisku uzbrajania 48. Skos 58, tworzący tylną powierzchnię ogranicznika 56, odpycha obciążnik 51 do gniazda. Gdy obciążnik 51 znajduje się przed ogranicznikiem 56, jest on odpychany w kierunku elementu ruchomego sprężyną 53. Gdy zwolni się nacisk na przycisk uzbrajania 48, element ruchomy przemieszcza się do przodu pod działaniem sprężyny 46 dopóki ogranicznik 56 nie zetknie się z ciężarkiem 51. Osłona jest wówczas zaryglowana.
Aby odryglować osłonę, odpycha się element ruchomy do tyłu za pomocą przycisku uzbrajania 48. Wówczas odsadzenia 57, 55 rozdzielają się i magnes zbliżony do powierzchni gniazda 50 przyciąga obciążnik do położenia odsuniętego od elementu ruchomego, umożliwiając przejście ogranicznika 56. Wówczas zwalnia się nacisk na przycisk uzbrajania i element ruchomy zostaje odepchnięty sprężyną 46 do położenia odryglowania.
Przystosowanie osłony do jednego lub drugiego typu odryglowywania następuje poprzez zamontowanie albo płytki 43, albo obciążnika 51.

Claims (12)

1. Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą, mająca ruchomy zaczep uniemożliwiający w położeniu zaryglowanym wyjęcie chronionego artykułu, przy czym zaczep jest utrzymywany w położeniu zaryglowanym przez człon współpracujący z magnetycznym urządzeniem odryglowującym, znamienna tym, że ten człon stanowi metalowy walcowy obciążnik (13) osadzony przesuwnie w cylindrycznym gnieździe (12) zaczepu, mający odsadzenie (16') opierające się w położeniu zaryglowanym o odsadzenie (11) na części nieruchomej, przy czym te dwa odsadzenia (11, 16') są zasadniczo prostopadłe do kierunku ruchu zaczepu (3) do położenia odryglowania.
2. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że ma środek do popychania zaczepu (3) w stan spoczynku, w którym obciążnik (13) jest zablokowany przez stykające się dwa odsadzenia (11, 16').
3. Osłona według zastrz. 2, znamienna tym, że zaczep (3) jest osadzony przemieszczalnie w pierwszym wzdłużnym kierunku odblokowania, równoległym do płaszczyzny styku odsadzeń, ze skokiem odpowiadającym zasadniczo długości strefy styku tych odsadzeń (11, 16'), i w drugim poprzecznym kierunku możliwym w stanie odryglowania obciążnika (13).
4. Osłona według zastrz. 2, znamienna tym, że ma środek sprężysty do popychania zaczepu (3) do ryglowania kierunku wzdłużnego w stanie spoczynku.
5. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 4, znamienna tym, że ma co najmniej jeden występ wzdłużny (9) kompatybilny względem odpowiedniego podłużnego wgłębienia (8) w zaczepie (3) o głębokości zasadniczo równej długości styku odsadzeń (11, 16'), przy czym to wgłębienie (8) stanowi gniazdo dla tego występu (9) w położeniu zaryglowania.
6. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że obciążnik (13) stanowi element walcowy z metalu.
7. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, znamienna tym, że zaczep (3) jest wykonany w postaci jednej części z tworzywa sztucznego, mającej gniazdo dla obciążnika (13).
8. Osłona według zastrz. 5, znamienna tym, że zaczep (3) jest wykonany w postaci jednej części z tworzywa sztucznego, mającej gniazdo dla obciążnika (13).
9. Osłona według zastrz. 1 albo 2, albo 3, albo 8, znamienna tym, że zaczep (3) ma występ zasadniczo cylindryczny, wewnątrz którego znajduje się gniazdo (12) dla obciążnika, przy czym wypadkowa sił magnetycznych wzajemnego oddziaływania na siebie obciążnika i magnesu jest skierowana ku czołowej ściance, przy czym występ jest kompatybilny z urządzeniem odryglowującym pierw6
PL 192 065 B1 szego typu, mającym cylindryczne wgłębienie, na dnie którego znajduje się magnes, oraz z urządzeniem odryglowującym drugiego typu, mającym powierzchnię płaską za opatrzoną w magnes.
10. Osłona według zastrz. 5, znamienna tym, że zaczep (3) ma występ zasadniczo cylindryczny, wewnątrz którego znajduje się gniazdo (12) dla obciążnika, przy czym wypadkowa sił magnetycznych wzajemnego oddziaływania na siebie obciążnika i magnesu jest skierowana ku czołowej ściance, przy czym występ jest kompatybilny z urządzeniem odryglowującym pierwszego typu, mającym cylindryczne wgłębienie, na dnie którego znajduje się magnes, oraz z urządzeniem odryglowującym drugiego typu, mającym powierzchnię płaską zaopatrzoną w magnes.
11. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że zaczep ma element ruchomy (40) połączony ze sprężyną (46), której siła jest skierowana w kierunku położenia odryglowania tego elementu ruchomego, przy czym ten element ruchomy (40) ma modułowe magnetyczne środki ryglujące, stanowiące płytkę (43), która w stanie spoczynku jest płaska i zazębia się z czopem (45), który wchodzi w otwór (44) płytki, oraz drugi środek, stanowiący obciążnik (51), przy czym siła sprężyny (52) jest skierowana w kierunku elementu ruchomego (40), przy czym ten obciążnik ma pierścieniowy rowek (54) ograniczający odsadzenie (55).
12. Osłona według zastrz. 1, znamienna tym, że zaczep ma element ruchomy (40) zaopatrzony w zęby (41) oraz ogranicznik (56) mający odsadzenie (57) kompatybilnie w położeniu zamkniętym z odsadzeniem (55) walcowego obciążnika (51), przy czym element ruchomy (40) jest osadzony przemieszczalnie pomiędzy położeniem zaryglowania, w którym zęby (41) przytrzymują zaczepy (42) związane trwale z osłoną, a położeniem odryglowania, w którym te zaczepy (42) są uwolnione.
PL341937A 1998-01-19 1999-01-15 Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą PL192065B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9800516A FR2773696B1 (fr) 1998-01-19 1998-01-19 Boitier antivol
PCT/FR1999/000078 WO1999036652A1 (fr) 1998-01-19 1999-01-15 Boitier antivol

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL341937A1 PL341937A1 (en) 2001-05-07
PL192065B1 true PL192065B1 (pl) 2006-08-31

Family

ID=9521915

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL341937A PL192065B1 (pl) 1998-01-19 1999-01-15 Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP1049847B1 (pl)
DE (1) DE69901334T2 (pl)
ES (1) ES2175927T3 (pl)
FR (1) FR2773696B1 (pl)
PL (1) PL192065B1 (pl)
PT (1) PT1049847E (pl)
WO (1) WO1999036652A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2812746B1 (fr) * 2000-08-04 2003-05-30 Fors France Dispositif antivol ameliore
FR2862999B1 (fr) * 2003-12-02 2009-03-06 Fors France Dispositif antivol comportant deux corps coulissant l'un ave c l'autre pour enfermer un article

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3522252A1 (de) * 1985-06-21 1987-01-02 Hebel Gmbh & Co W Verkaufsverpackung
IT1235362B (it) * 1989-06-14 1992-06-30 Necchi Modulare Musica Custodia antifurto,in particolare per compact disc,e simili
CH682796A5 (de) * 1991-04-08 1993-11-30 Pataco Ag Diebstahlsicherungs-Vorrichtung.
GB2255128B (en) * 1991-04-22 1995-01-11 Plescon Ltd Locking mechanism
GB9202074D0 (en) * 1992-01-31 1992-03-18 Oliver Keith A Stock protection device
DE69303493T2 (de) * 1992-10-22 1996-10-31 Broadhead Robert Malcolm Gleitschienesperrvorrichtung
IT1271604B (it) * 1994-05-10 1997-06-04 Plasti Max Srl Scatola anti-taccheggio a congegno di chiusura compatta e apribile con azione magnetica combinata ad azione meccanica

Also Published As

Publication number Publication date
PT1049847E (pt) 2002-10-31
ES2175927T3 (es) 2002-11-16
FR2773696B1 (fr) 2002-12-13
DE69901334D1 (de) 2002-05-29
PL341937A1 (en) 2001-05-07
WO1999036652A1 (fr) 1999-07-22
DE69901334T2 (de) 2002-11-14
FR2773696A1 (fr) 1999-07-23
EP1049847B1 (fr) 2002-04-24
EP1049847A1 (fr) 2000-11-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1287070C (en) Electric door opener
US5518282A (en) Locking device for open-close mechanism of a cabinet
US4936894A (en) Pushbutton lock
JP2587877Y2 (ja) シートベルト用バックル装置
US5603540A (en) Swing lid locking mechanism
US5219385A (en) Lock for fire-escape door
US5560232A (en) Combination lock having a shackle
US4659121A (en) Garage door lock system
EP1797259B1 (en) Rotary pawl latch
US4112717A (en) Key box
PL192065B1 (pl) Osłona zabezpieczająca przed kradzieżą
US4813251A (en) Four point locking system for storage cabinets
JPH04505877A (ja) 衝撃に対して安全な安全ベルトバツクル
US6742818B2 (en) Box lock with safety device
US5931031A (en) Locking system, particularly for theft preventing boxes for protecting packages, audio and video tapes, electronic games and compact discs
US7246511B1 (en) Cable gunlock
US6412316B1 (en) Case lock
EP0955614B1 (en) Card lock
KR0131801Y1 (ko) 해정위치 구속형 래치장치
KR100273035B1 (ko) 테이프카트리지
AU649678B2 (en) A deadlocking lock
US3395556A (en) Door chain lock
US3155410A (en) Locking means for chain door guards
JP3661335B2 (ja) 盗難防止装置
GB2128240A (en) Numerical lock with secret code resetting device

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20110115