PL191668B1 - Zapalniczka - Google Patents

Zapalniczka

Info

Publication number
PL191668B1
PL191668B1 PL339778A PL33977898A PL191668B1 PL 191668 B1 PL191668 B1 PL 191668B1 PL 339778 A PL339778 A PL 339778A PL 33977898 A PL33977898 A PL 33977898A PL 191668 B1 PL191668 B1 PL 191668B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
stone
lighter
spark
section
projection
Prior art date
Application number
PL339778A
Other languages
English (en)
Other versions
PL339778A1 (en
Inventor
Guy Laforest
Original Assignee
Bic Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bic Corp filed Critical Bic Corp
Publication of PL339778A1 publication Critical patent/PL339778A1/xx
Publication of PL191668B1 publication Critical patent/PL191668B1/pl

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q1/00Mechanical igniters
    • F23Q1/02Mechanical igniters using friction or shock effects
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F23COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
    • F23QIGNITION; EXTINGUISHING-DEVICES
    • F23Q2/00Lighters containing fuel, e.g. for cigarettes
    • F23Q2/34Component parts or accessories
    • F23Q2/46Friction wheels; Arrangement of friction wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Lighters Containing Fuel (AREA)
  • Spinning Methods And Devices For Manufacturing Artificial Fibers (AREA)
  • Adornments (AREA)

Abstract

1. Zapalniczka, zawierajaca korpus ze zbiornikiem paliwa i zaworem uwalniajacym paliwo, oraz ruchomy do góry i do dolu element uwalniajacy zawór i element wytwarzajacy iskry ruchomy obrotowo, przy czym iskra jest skiero- wana w kierunku uwolnionego paliwa, a wspo- mniany element uwalniajacy zawór jest zamon- towany na korpusie zapalniczki i ma co naj- mniej czesc wystajaca na zewnatrz korpusu zapalniczki, a ponadto zapalniczka zawiera kamien umieszczony wewnatrz korpusu zapal- niczki, znamienny tym, ze kamien (40, 41) jest w ciernym kontakcie z elementem wytwarzaja- cym iskry, a ponadto zapalniczka zawiera ele- menty zapobiegajace obrotowi kamienia (40, 41) dookola jego osi centralnej podczas manipulacji i obrotu elementu wytwarzajacego iskry. PL PL PL

Description

Tego typu zapalniczka jest stosowana zwłaszcza do wytwarzania płomienia, zużywająca paliwo węglowodorowe, takie jak butan.
Znane gazowe zapalniczki do papierosów zawierają korpus ze zbiornikiem paliwa, wypełniony płynnym i znajdującym się pod ciśnieniem paliwem węglowodorowym, dźwignię do uruchamiania zaworu, koło iskrowe, kamień kontaktujący się w sposób cierny z kołem iskrowym, oraz zawór regulujący przepływ paliwa będący w kontakcie płynowym ze zbiornikiem paliwa. Po obróceniu za pomocą palca koła iskrowego pocierającego o kamień, w celu wytworzenia iskier, obniżana jest dźwignia uruchamiająca zawór, umożliwiając wypłynięcie gazowego paliwa węglowodorowego ze zbiornika przez zawór do regulacji przepływu. Następnie iskry zapalają uwolnione paliwo w celu wytworzenia płomienia. Zapalniczki takie są już handlowo dostępne.
Konkretne środki do wytwarzania iskier zapłonowych podczas kontaktu z kamieniem potarkowym stosowane w tym na przykład, opis patentowy USA nr 4,509,916 ujawnia urządzenie do wytwarzania iskry zapłonowej, która powstaje na skutek kontaktu z kamieniem. Urządzenie zawiera element szlifujący kamień wykonany ze spiralnie zwiniętego drutu o kołowym przekroju, który zawiera występy o kształcie zębów piły kontaktujące się i pocierające w celu wytworzenia iskier. Kamień posiada przekrój kołowy. Urządzenie to może być ukształtowane i przystosowane do stosowania jako środki do wytwarzania iskier w znanych zapalniczkach.
Jednak takie środki do wytwarzania iskier są niekorzystne z tego powodu, że pomiędzy kamieniem i obracanym przez użytkownika kołem iskrowym jest wytwarzane nieregularne tarcie. To nieregularne tarcie prowadzi do nierównomiernych wymagań co do siły obrotowej służącej do obracania koła iskrowego, a stąd może zwiększać trudność w wytwarzaniu iskier zapłonowych.
Dokładniej, kiedy kamień o przekroju kołowym jest stosowany w połączeniu z pewnymi kołami iskrowymi według rozwiązań wcześniejszych, to powierzchnia kamienia kontaktującego się ze zwojem może stać się wraz z upływem czasu głębiej wyżłobiona tak, aby dopasować się do rozmieszczenia ząbkowanej powierzchni elementu szlifującego. Dodatkowo, obrót elementu szlifującego, z zębami umieszczonymi w sposób spiralny, pocierającego o kamień podczas użytkowania może zmusić kamień do obracania się dookoła jego osi środkowej.
Czynniki te, to znaczy głębokie wyżłobienie powierzchni kamienia (i wynikająca z tego wysoka wypukłość), spiralne rozmieszczenie zębów, oraz wymuszony obrót kamienia podczas użytkowania, są w połączeniu ze sobą korzystne, ponieważ powodują nierównomierne poruszanie przez użytkownika koła iskrowego. Dokładniej, kamień o wysoko wypukłej/głęboko wyżłobionej powierzchni potarkowej, taki jak pokazany na pos, zapewnia znaczny nierównomierny opór na obracanie przez użytkownika układu koła iskrowego, ponieważ element szlifujący musi okresowo przechodzić przez wysokie wypukłości, z powodu spiralnej drogi zębów. Nierównomierność siły wymaganej do obracania układu koła iskrowego jest dalej zwiększana, kiedy sam kamień obraca się wokół jego osi w wyniku oddziaływania typu śruba-gwint elementu szlifującego na kamień. Taki obrót kamienia jest trudny do przezwyciężenia przez użytkownika z powodu wysokich wypukłości na powierzchni kamienia, które wymagają względnie dużej siły do ich przecięcia, oraz łączenia się, które może zajść pomiędzy zębami elementu szlifującego i żłobkowaną powierzchnią w wyniku obrotu kamienia.
Z opisów patentowych USA nr 5,483,978 nr 5,490,773, nr 5,096,414 znana jest zapalniczka posiadająca zabezpieczenie przed nieporządanym dostępem dzieci, które częściowo zakrywa koło iskrowe, w ten sposób utrudniając jego obracanie. To przykrycie koła iskrowego, w połączeniu z nierównomierną siłą wymaganą dla środków wytwarzających iskry według rozwiązań związanych, może powodować nierównomierne i nieprzewidywalne zwiększenie trudności uruchamiania zapalniczki przez właściwych użytkowników.
Zapalniczka, według wynalazku, zawierająca korpus ze zbiornikiem paliwa i zaworem uwalniającym paliwo, oraz ruchomy do góry i do dołu element uwalniający zawór i element wytwarzający iskry ruchomy obrotowo, przy czym iskra jest skierowana w kierunku uwolnionego paliwa, a wspomniany element uwalniający zawór jest zamontowany na korpusie zapalniczki i ma co najmniej część wystającą na zewnątrz korpusu zapalniczki, a ponadto zapalniczka zawiera kamień umieszczony wewnątrz korpusu zapalniczki, charakteryzuje się tym, że kamień jest w ciernym kontakcie z elementem wytwarzającym iskry, a ponadto zapalniczka zawiera elementy unieruchamiające kamień wokół jego osi centralnej podczas manipulacji i obrotu elementu wytwarzającego iskry.
PL 191 668 B1
Kamień jest umieszczony we wgłębieniu uformowanym w korpusie, zaś środki zapobiegające obrotowi kamienia stanowią ukształtowanie i zwymiarowanie kamienia i komory.
Korzystnym jest gdy kamień posiada nie-kołowy przekrój, a w szczególności gdy kamień ma przekrój kwadratowy lub sześciokątny.
Kamień zawiera wypust, a wgłębienie ma szczelinę uformowaną na długości wgłębienia, przy czym wypust jest połączony ruchomo przesuwnie ze szczeliną, zaś w położeniu obracania elementu wytwarzającego iskry kamień jest nieruchomy wokół osi centralnej.
Zapalniczka, według innego przykładu wykonania charakteryzuje się tym, że zawiera elementy zabezpieczające w postaci osłony ochronnej, zaś kamień umieszczony wewnątrz korpusu zapalniczki jest w ciernym kontakcie z elementem wytwarzającym iskry, przy czym kamień ma ukształtowanie i zwymiarowanie przy którym jest on nieruchomy wewnątrz korpusu zapalniczki.
Korzystnym jest gdy kamień ma nie-kołowy przekrój.
Korpus zapalniczki stanowi komorę kamienia, przy czym kamień zawiera wypust, a komora ma szczelinę uformowaną na długości komory, przy czym wypust jest połączony ruchomo przesuwnie ze szczeliną, zaś w położeniu obracania elementu wytwarzającego iskry kamień jest nieruchomy wokół osi centralnej.
Zapalniczka ma kamień, którego korpus posiada nie-kołowy przekrój i określoną długość, a w szczególności korpus kamienia ma przekrój kwadratowy lub sześciokątny.
Korzystnym jest gdy korpus kamienia zapalniczki ma ułożony promieniowo wypust.
Zapalniczka zapewnia środki do wytwarzania iskier, które ułatwiają gładkie, równomierne poruszanie przez użytkownika. W zapalniczce według niniejszego wynalazku równomierne poruszanie koła iskrowego jest ułatwione poprzez zapobieganie obrotowi kamienia podczas użytkowania dookoła jego osi środkowej, w ten sposób zmniejszając siłę wymaganą do obracania koła iskrowego. Zastosowanie nie-kołowego kamienia zapewnia, że, podczas uruchamiania, kamień nie obraca się na jego osi. Efekt ten jest korzystny, ponieważ obracanie się kamienia podczas użytkowania może być trudne do przezwyciężenia przez użytkownika z powodu wysokich wypukłości powierzchni kamienia, które wymagają względnie dużej siły do ich przecięcia. Kiedy stosowany jest kamień w połączeniu z elementem szlifującym koła iskrowego ukształtowanym z drutu o kołowym przekroju, to na powierzchni kamienia kontaktującej się z elementem szlifującym pogłębiają się głębokie rowki oddzielane względnie wysokimi wypukłościami, które generalnie pasują do powierzchni elementu szlifującego, jak pokazano na rysunku patrz. pos. Ponadto obrót spiralnie ukształtowanego elementu szlifującego kontaktującego się podczas użytkowania z kamieniem działa na wysokie wypukłości jak gwint śruby, wymuszając obrót kamienia dookoła jego osi środkowej. W końcu spiralna powierzchnia szlifująca powoduje powstanie szczególnych miejsc w obrocie koła iskrowego charakteryzujących się zwiększonym oporem na obrót. To lokalne zwiększenie oporu jest nieregularne i wytwarza siłę szczytową obrotu, która jest dla niektórych właściwych użytkowników trudna albo niemożliwa do przezwyciężenia.
Tak więc, według wynalazku, bardziej jednorodne uruchamianie koła iskrowego jest ułatwione poprzez zmniejszenie siły szczytowej koniecznej do obrócenia układu koła iskrowego. W przykładowym przykładzie wykonania wynalazku zastosowany jest kamień nie-obrotowy, w ten sposób zmniejszając napotykany opór wynikający z obrotu kamienia wokół jego osi z powodu działania typu śruba-gwint wywieranego przez element szlifujący na kamień. Jak już wspomniano, obrócenie kamienia jest trudne do przezwyciężenia przez użytkownika z powodu wysokich wypukłości powierzchni kamienia, które wymagają względnie dużej siły do ich przecięcia.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony w przykładach wykonania na podstawie rysunku na którym, fig. 1A-1B przedstawiają zapalniczkę według wynalazku, gdzie fig. 1A przedstawia przekrój górnej części zapalniczki, a fig. 1B przedstawia jej widok z boku fig. 2 przedstawia częściowy rozłożony widok perspektywiczny jednego przykładu wykonania wynalazku, fig.3A-3C przedstawiają widoki perspektywiczne przykładowych kamieni potarkowych według wynalazku, zaś pos. przedstawia obrys profilu kamienia według rozwiązań znanych ze stanu techniki.
Jak to przedstawiono na fig. 1A układ koła iskrowego 20 wykorzystuje spiralny zwój koła iskrowego 10. Zwój 10 może być umieszczony pomiędzy obracającymi się kołami 16. Zwój 10 i obracające się koła 16 są połączone ze sobą i zamontowane współosiowo na osi 18 tak, aby tworzyć układ koła iskrowego. Jak pokazano także na fig. 2, kamień 40 jest umieszczony w centralnym wgłębieniu 21, wwystępie 22 umieszczonym wewnątrz korpusu 32 zapalniczki, w celu współpracy z układem koła iskrowego, oraz może być zmuszany do ciernego kontaktu ze zwojem 10 przez sprężynę (nie pokazaną).
PL 191 668B1
Układ koła iskrowego 20 może być stosowany w połączeniu z innymi mechanizmami tak, aby utworzyć zapalniczkę. Jak pokazano na fig. 1B, układ koła iskrowego 20 może być zamontowany na korpusie 32 zapalniczki 30 tworzącym wgłębienie centralne 21. Zapalniczka 30 zawiera ponadto element uruchamiający 34 zaworu, który jest obrotowo zamontowany na korpusie 32 poprzez występy 35 umieszczone poniżej osi 18. Element uruchamiający 34 zaworu reguluje uwalnianie płynu ze zbiornika paliwa znajdującego się wewnątrz korpusu 32 zapalniczki.
Zapalniczka 30 zawiera ponadto osłonę ochronną 36 przed wiatrem, oraz osłonę ochronną 38, która jak już powiedziano znajduje się nad częścią układu koła iskrowego 20 tak, aby powstrzymywać uruchamianie przez niewłaściwych użytkowników. Można zastosować inne środki zabezpieczające przed dziećmi, w których uwagę ogniskuje się na zwiększonej trudności wytwarzania iskier przez niepożądanych użytkowników.
Jak wspomniano powyżej, równomierne poruszanie koła iskrowego może być ułatwione poprzez zapewnienie, że kamień 40 nie może się podczas używania obracać dookoła jego osi. Jednymi środkami zapewniającymi brak obrotu kamienia 41 jest zastosowanie układu wpustu i szczeliny, w którym kamień 41, jak pokazano na fig. 3A, zawiera wypust 42, a centralne wgłębienie występu 22 zawiera szczelinę (ukształtowaną w celu przyjmowania wpustu) przebiegającą wzdłuż jego długości.
Drugimi przykładowymi środkami zapewniającymi brak obrotu jest ukształtowanie kamienia o regularnym, ale nie-kołowym przekroju, oraz ukształtowanie wgłębienia, które utrzymuje kamień, odpowiadającego kształtowi nie-kołowego kamienia. Figury 3B i 3C ujawniają alternatywne przykłady wykonania kamienia według niniejszego wynalazku. Jak pokazano na fig. 3B i 3C, kamień może na przykład posiadać przekrój kwadratowy (kamień 40), albo przekrój sześcioboczny (kamień 44), z osią centralną A. Jeśli zastosowany jest przekrój kwadratowy, to wgłębienie w zapalniczce dla kamienia także jest ukształtowane z przekrojem kwadratowym. Podobnie, jeśli zastosowany jest przekrój sześcioboczny, to wgłębienie w zapalniczce dla kamienia jest ukształtowane idealnie w sposób sześcioboczny.
Chociaż na fig. 3A-3C ujawnione są tylko blokujące, kwadratowe i sześcioboczne przekroje, to uważa się, że każdy kamień ukształtowany z nie-kołowym przekrojem, który zapobiega obrotowi, będzie nadal się mieścił w zakresie wynalazku. Podobnie, chociaż wgłębienie w występie 22 przechowującym kamień jest idealnie ukształtowane tak, aby pasować do kamienia, to wgłębienie mogłoby być ukształtowane w dowolny sposób, który zapewnia brak obrotu samego kamienia (na przykład kwadratowy kamień w połączeniu z ośmiobocznym wgłębieniem dla kamienia). Alternatywnie, nie jest konieczne, aby przekrój nie-kołowy występował na całej długości kamienia. Wystarczy jeśli część niekołowa rozciąga się tylko wystarczająco do zapewnienia wystarczającej wytrzymałości w celu opierania się obrotowi.
Poprzez zapobieganie obrotowi kamienia, spiralnie ukształtowane zęby elementu szlifującego szorują powierzchnię potarkową kamienia, co może zmniejszyć wysokie wypukłości. Jednak nawet jeśli element szlifujący jest taki, że kształtowane są głębokie rowki albo wysokie wypukłości, poprzez zapobieganie obrotowi kamienia, to rowki albo wypukłości nie będą sczepiać się z zębami.
Opisano różne przykłady wykonania wynalazku. Opisy mają pełnić funkcję ilustrującą, a nie ograniczającą. Tak więc dla znawców danej dziedziny będzie jasne, że w wynalazku mogą być czynione modyfikacje, takie jak te opisane, bez odchodzenia od zakresu zastrzeżeń patentowych umieszczonych poniżej.

Claims (13)

1. Zapalniczka, zawierająca korpus ze zbiornikiem paliwa i zaworem uwalniającym paliwo, oraz ruchomy do góry i do dołu element uwalniający zawór i element wytwarzający iskry ruchomy obrotowo, przy czym iskra jest skierowana w kierunku uwolnionego paliwa, a wspomniany element uwalniający zawór jest zamontowany na korpusie zapalniczki i ma co najmniej część wystającą na zewnątrz korpusu zapalniczki, a ponadto zapalniczka zawiera kamień umieszczony wewnątrz korpusu zapalniczki, znamienny tym, że kamień (40, 41) jest w ciernym kontakcie z elementem wytwarzającym iskry, a ponadto zapalniczka zawiera elementy zapobiegające obrotowi kamienia (40, 41) dookoła jego osi centralnej podczas manipulacji i obrotu elementu wytwarzającego iskry.
PL 191 668 B1
2. Zapalniczka według zastrz. 1, znamienna tym, że kamień (40, 41) jest umieszczony we wgłębieniu (21) uformowanym w korpusie (32), zaś środki zapobiegające obrotowi kamienia (40, 41) stanowią ukształtowanie i zwymiarowanie kamienia (40, 41) i komory (21).
3. Zapalniczka według zastrz. 2, znamienna tym, że kamień (40, 41) posiada nie-kołowy przekrój.
4. Zapalniczka według zastrz. 3, znamienna tym, że kamień (40, 41) ma przekrój kwadratowy.
5. Zapalniczka według zastrz. 3, znamienna tym, że kamień (40, 41) ma przekrój sześciokątny.
6. Zapalniczka według zastrz. 2, znamienna tym, że kamień (40, 41) zawiera wypust (42), a wgłębienie (21) ma szczelinę uformowana na długości wgłębienia (21), przy czym wypust (42) jest połączony ruchomo przesuwnie ze szczeliną, zaś w położeniu obracania elementu wytwarzającego iskry kamień (40, 41) jest nieruchomy wokół osi centralnej.
7. Zapalniczka, zawierająca korpus ze zbiornikiem paliwa i zaworem uwalniającym paliwo, oraz ruchomy do góry i do dołu element uwalniający zawór i element wytwarzający iskry ruchomy obrotowo, przy czym iskra jest skierowana w kierunku uwolnionego paliwa, a wspomniany element uwalniający zawór jest zamontowany na korpusie zapalniczki i ma co najmniej część wystającą na zewnątrz korpusu zapalniczki, a ponadto zapalniczka zawiera kamień umieszczony wewnątrz korpusu zapalniczki, znamienny tym, że zawiera elementy zabezpieczające w postaci osłony ochronnej (36, 38), zaś kamień (40, 41) umieszczony wewnątrz korpusu (32) zapalniczki jest w ciernym kontakcie z elementem wytwarzającym iskry, przy czym kamień (40, 41) ma ukształtowanie i zwymiarowanie przy którym jest on nieruchomy wewnątrz korpusu zapalniczki.
8. Zapalniczka według zastrz. 7, znamienna tym, że kamień (40, 41) ma nie-kołowy przekrój.
9. Zapalniczka według zastrz.7, znamienna tym, że korpus (32) zapalniczki stanowi komorę kamienia, przy czym kamień (40, 41) zawiera wypust (42), a komora ma szczelinę uformowaną na długości komory, przy czym wypust (42) jest połączony ruchomo przesuwnie ze szczeliną, zaś w położeniu obracania elementu wytwarzającego iskry kamień (40, 41) jest nieruchomy wokół osi centralnej.
10. Zapalniczka, według zastrz. 7, znamienna tym, że kamień (40, 41) ma korpus posiadający nie-kołowy przekrój i określoną długość.
11. Zapalniczka według zastrz. 10, znamienna tym, że korpus kamienia (40, 41) ma przekrój kwadratowy.
12. Zapalniczka według zastrz. 10, znamienna tym, że korpus kamienia (40, 41) ma przekrój sześciokątny.
13. Zapalniczka według zastrz. 10, znamienna tym, że korpus kamienia (40, 41) ma ułożony promieniowo wypust.
PL339778A 1997-10-09 1998-10-07 Zapalniczka PL191668B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/948,382 US5823765A (en) 1997-10-09 1997-10-09 Lighter having a non-rotating flint
PCT/US1998/021213 WO1999019673A1 (en) 1997-10-09 1998-10-07 Lighter having a non-rotating flint

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL339778A1 PL339778A1 (en) 2001-01-02
PL191668B1 true PL191668B1 (pl) 2006-06-30

Family

ID=25487770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL339778A PL191668B1 (pl) 1997-10-09 1998-10-07 Zapalniczka

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5823765A (pl)
EP (1) EP1025396B1 (pl)
JP (1) JP2001520362A (pl)
KR (1) KR100443841B1 (pl)
CN (1) CN1121576C (pl)
AT (1) ATE295510T1 (pl)
AU (1) AU725977B2 (pl)
BR (1) BR9813852A (pl)
CA (1) CA2305470A1 (pl)
DE (1) DE69830188T2 (pl)
ES (1) ES2239812T3 (pl)
HK (1) HK1033850A1 (pl)
PL (1) PL191668B1 (pl)
RU (1) RU2226651C2 (pl)
WO (1) WO1999019673A1 (pl)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8653942B2 (en) 2008-08-20 2014-02-18 John Gibson Enterprises, Inc. Portable biometric lighter
US10502419B2 (en) 2017-09-12 2019-12-10 John Gibson Enterprises, Inc. Portable biometric lighter

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1762281A (en) * 1929-05-27 1930-06-10 Alfred J Stecker Tobacco lighter
US2396114A (en) * 1944-05-19 1946-03-05 John F Neuerburg Lighter flint
US2624188A (en) * 1950-04-06 1953-01-06 Mcneill Angus Cigarette lighter
GB2138116B (en) * 1983-03-11 1986-05-08 Le Boudec Guy Laforest Device for producing ignition sparks by contact with a pyrophoric flint
CH677021A5 (pl) 1988-09-16 1991-03-28 Parnat S A
US5520197A (en) 1993-07-28 1996-05-28 Bic Corporation Lighter with guard
US5483978A (en) * 1993-07-28 1996-01-16 Bic Corporation Lighter with guard
ES2113237B1 (es) * 1994-03-11 1999-01-01 Flamagas Encendedor de bolsillo.

Also Published As

Publication number Publication date
EP1025396A1 (en) 2000-08-09
DE69830188D1 (de) 2005-06-16
AU725977B2 (en) 2000-10-26
KR100443841B1 (ko) 2004-08-09
US5823765A (en) 1998-10-20
EP1025396A4 (en) 2001-05-09
WO1999019673A1 (en) 1999-04-22
ATE295510T1 (de) 2005-05-15
KR20010015701A (ko) 2001-02-26
PL339778A1 (en) 2001-01-02
ES2239812T3 (es) 2005-10-01
DE69830188T2 (de) 2006-01-19
AU9690198A (en) 1999-05-03
JP2001520362A (ja) 2001-10-30
CA2305470A1 (en) 1999-04-22
BR9813852A (pt) 2000-09-19
CN1121576C (zh) 2003-09-17
CN1280660A (zh) 2001-01-17
EP1025396B1 (en) 2005-05-11
HK1033850A1 (en) 2001-09-28
RU2226651C2 (ru) 2004-04-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR960002801B1 (ko) 선택적으로 작동할 수 있는 라이터
RU2117873C1 (ru) Зажигалка
JP2662092B2 (ja) 二方向に選択的操作可能なライタ
US5417563A (en) Child-resistant lighter with spring-biased, rotatable safety release
US5769625A (en) Safety lighter with smooth striker wheel edges
JP3668254B2 (ja) ライター
JP3850884B2 (ja) スパークホイールスリップリング付きライター
PL191668B1 (pl) Zapalniczka
US5607295A (en) Safety lock cigarette lighter
EP1364165B1 (en) Child resistant gas lighters
US2454501A (en) Pyrophoric lighter
CA2280919C (en) Reduced resistance device for producing ignition sparks
EP2023042B1 (en) Safety flint lighter
MXPA00003317A (en) Lighter having a non-rotating flint
WO1998037365A9 (en) Reduced resistance device for producing ignition sparks
CZ9902826A3 (cs) Zapalovač
CZ20001260A3 (cs) Zapalovač
US3246490A (en) Pyrophoric lighters
RU2000111461A (ru) Зажигалка с невращающимся кремнем
JPH025264Y2 (pl)
WO2002065019A1 (en) Child resistant gas lighter
TH12378B (th) อุปกรณ์ที่ลดความต้านทานน้อยลงสำหรับการผลิตประกายไฟการลุกไหม้
TH35063A (th) อุปกรณ์ที่ลดความต้านทานน้อยลงสำหรับการผลิตประกายไฟการลุกไหม้

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20071007