PL187632B1 - Atomizator do herbicydów - Google Patents

Atomizator do herbicydów

Info

Publication number
PL187632B1
PL187632B1 PL98330511A PL33051198A PL187632B1 PL 187632 B1 PL187632 B1 PL 187632B1 PL 98330511 A PL98330511 A PL 98330511A PL 33051198 A PL33051198 A PL 33051198A PL 187632 B1 PL187632 B1 PL 187632B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
rod
boom
frame
cover
horizontal
Prior art date
Application number
PL98330511A
Other languages
English (en)
Other versions
PL330511A1 (en
Inventor
Zdzisław Cianciara
Paweł Wawrzyńczak
Andrzej Sujka
Jacek Rabcewicz
Ryszard Sałuda
Original Assignee
Inst Sadownictwa Kwiaciarstwa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Inst Sadownictwa Kwiaciarstwa filed Critical Inst Sadownictwa Kwiaciarstwa
Priority to PL98330511A priority Critical patent/PL187632B1/pl
Publication of PL330511A1 publication Critical patent/PL330511A1/xx
Publication of PL187632B1 publication Critical patent/PL187632B1/pl

Links

Landscapes

  • Catching Or Destruction (AREA)

Abstract

1 Atomizator do herbicydów, zaopatrzony w poziomy element rozpryskujący oraz osłonę o obrysie otwartej od spodu bryły, znamienny tym, ze osłona bryłowa 504), zestawiona z osłony pełnej (26) zamocowanej na stelażu prętowym (27), podwieszona jest na cięgnach (13), (14) 1 (25), z których do łamanego wysięgnika (01) za pomocą cięgien jednogalęziowych (13) i (14), zaś do zerdzi podwieszającej (03) za pomocą cięgna dwugałę- ziowego (25) przeprowadzonego przez ucho (71) zamocowane w końcówce żerdzi (03), przy czym żerdź (03) u swe| nasady połączona jest z wysięgnikiem łamanym (01) za pośrednictwem widełkowej obsady (24) żerdzi (03) przy pomocy sworznia (15) z podkładką (16) i zawleczką (17), a przy tym osłona bryłowa (04) zaopatrzona jest w obrębie zamkniętej osłoną przestrzeni w poziomy element rozpryskujący w postaci zespołu (05) rozpryski- wacza talerzowego, który podwieszony jest na kątowym wysięgniku złożonym ze skręconych częściami złącznymi (46) i (47) ramion pionowego (41) i poziomego (42), przy czym kątowy wysięgnik zamocowany jest częściami złącznymi (48) i (49) do stelażu (27)

Description

Przedmiotem wynalazku jest atomizator do herbicydów, przeznaczony do niszczenia chwastów w sadach, a także na plantacjach porzeczek i innych upraw ogrodniczych w warunkach stosowania najniższych dawek herbicydów z koniecznością ochrony roślin uprawnych.
Znany jest z opisu polskiego wzoru użytkowego nr 15436 atomizator polowosadowniczy, który ma postać przystawki do ciągnika, na której zamontowany jest element rozpryskujący w postaci poziomego wirnika rozpylającego, którego oś napędowa osadzona jest na wychylnym statywie, przy czym napęd wirnika rozpylającego uzyskiwany jest z ciągnika za pośrednictwem pasków klinowych. Znany jest z opisu polskiego wzoru użytkowego nr 15611 atomizator wirnikowy, który posiada dwa elementy rozpryskujące w postaci wirników osiowych zamocowanych na jednym podwoziu, napędzanych od ciągnika za pomocą jednego wału napędowego za pośrednictwem przekładni stożkowych kół zębatych, przy czym wirniki te mogą być odchylane w prawo i w lewo oraz pod dowolnym kątem w górę i w dół. Znany jest z opisu polskiego wzoru użytkowego nr 15649 atomizator wirnikowy sadowniczy, który posiada element rozpryskujący w postaci wirnika osiowego i tarczę odchylającą zmieniającą osiowy wyrzut strumienia herbicydów na promieniowy. Znana jest z opisu polskiego wzoru użytkowego nr 42873 osłona do rozpylaczy płaskostrumieniowych, mająca obrys otwartej od spodu bryły, której poprzeczny do płaszczyzny strumienia przekrój ma kształt trapezu, a podłużny - kształt prostokąta. W górnej ściance osłony wykonany jest otwór, w którym znajduje się łącznik z osadzonym w nim płaskostrumieniowym rozpylaczem.
Atomizator według wynalazku charakteryzuje się tym, że osłona bryłowa, zestawiona z osłony pełnej zamocowanej na stelażu prętowym, podwieszona jest na cięgnach, z których do łamanego wysięgnika za pomocą cięgien jednogałęziowych, zaś do żerdzi podwieszającej za pomocą cięgna dwugałęziowego, przeprowadzonego przez ucho zamocowane w końcówce żerdzi, przy czym żerdź u swej nasady połączona jest z wysięgnikiem łamanym za pośrednictwem widełkowej obsady żerdzi przy pomocy sworznia z podkładką i zawleczką, a przy tym osłona bryłowa zaopatrzona jest w obrębie zamkniętej osłoną przestrzeni w poziomy element rozpryskujący w postaci zespołu rozpryskiwacza talerzowego, który podwieszony jest na kątowym wysięgniku złożonym ze skręconych częściami złącznymi ramion pionowego i poziomego, przy czym kątowy wysięgnik zamocowany jest częściami złącznymi do stelażu. Osłona pełna ma kształt otwartej od spodu bryły w widoku z góry o obrysie trójkąta równoramiennego lub równobocznego, a w przekroju wzdłuż osi symetrii kształt połowy klina, przy czym osłona mocowana jest do stelażu wzdłuż obrzeży swoich ścianek. Stelaż jest prętowym trójkątem równoramiennym lub równobocznym z łukowymi wierzchołkami, przy czym wmontowane pomiędzy boki trzy poprzeczki dzielą pole trójkąta i usztywniają go, a przy podstawie stelaż zaopatrzony jest w dwa rozstawione płytkowe wsporniki, natomiast w wierzchołku posiada także płytkowy, narożnikowy wspornik z przyspawaną z przodu płytką, a przy tym stelaż zaopatrzony jest w trzy prętowe, kątowe podpory ślizgowe z podgiętym wolnym końcem, osadzone obrotowo w gniazdach ślizgowych płytkowych wsporników i ustalonych w osi pionowej przy pomocy podkładek i zawleczek. Łamany wysięgnik stanowi rurowa podłużnica, zakończona z jednego końca, ściętego pod kątem, kołnierzem do połączenia z przedłużką, a z drugiego końca zaopatrzona w odchylne ramię, połączone z podłużnicą zawiasem i ustalone ściągiem płytkowym przy pomocy sworzni z podkładkami i zawleczkami, przy czym podłużnica, bliżej zawiasu, posiada przyspawany pod kątem do bocznej ścianki zespół koła prowadzącego, a także zaopatrzona jest w przyspawany do przeciwległej bocznej ścianki uchwyt kątowy z otworami w obydwóch jego półkach, przy czym zespół koła prowadzącego składa się z goleni, z osadzoną w niej pionową osią, na której obrotowo osadzona jest swoim gniazdem widełka, między ramionami, której, na osi poziomej, osadzone jest koło pneumatyczne. Żerdź podwieszająca stanowi dwukrotnie łamany rurowy wysięgnik, którego poziome ramię zaopatrzone
187 632 jest w połączoną z nim trwale widełkową obsadę. Zespół rozpryskiwacza talerzowego stanowi rozpryskiwacz talerzowy, napędzany silniczkiem elektrycznym, zespolony z osłoną walcową o butelkowej końcówce zamkniętej nakręcanym korkiem, przy czym osłona osadzona jest na korpusie rozpryskiwacza talerzowego za pośrednictwem wciśniętej na korpus tarczy, wpasowanej w pobocznicę osłony walcowej i ustalonej w stosunku do niej wkrętem, przy czym w pobocznicy osłony wykonany jest prostokątny otwór, którego długość po łuku odpowiada kątowi 25°-135°, a jego dolna krawędź mieści się w obrębie grubości talerza rozpryskowego, a ponadto w pobocznicę osłony wprowadzony jest przewód odsysający i przewód zasilający do cieczy herbicydowej, wciśnięty na króciec zabudowany w korpusie rozpryskiwacza talerzowego nad talerzem rozpryskowym.
Zastosowanie osłony z otworem w obrębie talerza umożliwia sektorowe wyrzucanie rozbitej na mikrokrople cieczy opryskowej, przy czym pozostała ciecz zbiera się w dolnej części osłony i jest odsysana, co wyraźnie zwiększa oszczędność cieczy. Talerz rozpryskowy może obracać się z różną prędkością, od której zależy wielkość uzyskanych kropli i w ten sposób można kontrolować jej wielkość, przy czym dla herbicydów wielkość kropli rzędu 200 pm jest najkorzystniejsza i pozwala stosować w oprysku najniższe dawki herbicydów, czego nie osiąga się w eksploatowanych opryskiwaczach. Sprzyja to zdecydowanie ochronie środowiska, przy czym zastosowany kształt osłony pełnej o bryłowym charakterze chroni te rośliny, które nie powinny być opryskane w trakcie przejazdu roboczego ciągnika z zamontowanym atomizatorem.
Przedmiot wynalazku objaśniony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia atomizator w widoku z góry, fig. 2 podłużny przekrój osłony bryłowej atomizatora oznaczony jako A-A na fig. 1, fig. 3 stelaż osłony bryłowej w widoku z góry oznaczony jako widok w kierunku C na fig. 2 - bez osłony pełnej, mocowanej na stelażu, fig. 4 stelaż w jego części wierzchołkowej w przekroju częściowym C-C oznaczonym na fig. 3, fig. 5 stelaż w przekroju B-B oznaczonym na fig. 2, fig. 6 szczegół „A” oznaczony na fig. 2, uwidaczniający zespół rozpryskiwacza talerzowego mocowany do stelażu pod osłoną pełną, fig. 7 przekrój D-D oznaczony na fig. 1, uwidaczniający zespół koła prowadzącego osadzony na pionowej osi, zamocowanej w goleni, zaś fig. 8 atomizator w przekroju E-E oznaczonym na fig. 1, uwidaczniającym kształt żerdzi podwieszającej wzdłuż jej długości, kształt osłony bryłowej w kierunku bocznym i jej podwieszenie na cięgnach.
Atomizator według wynalazku zbudowany jest z funkcjonalnie połączonych ze sobą w całość zespołów: osłona bryłowa 04 podwieszona jest na cięgnach 13 i 14 do łamanego wysięgnika 01, który przedłużony przedłużką 02 mocowany jest bezpośrednio na specjalnej ramie z przodu ciągnika rolniczego, a przy pomocy dwugałęziowego cięgna 25 podwieszona jest do żerdzi podwieszającej 03, zamocowanej poprzez widełkową obsadę 24 na wysięgniku łamanym 01. Osłona bryłowa składa się z pełnej osłony 26 zamocowanej swoimi obrzeżami do prętowego stelażu 27. Osłona pełna 26 ukształtowana jest w otwartą od spodu bryłę, która w widoku z góry ma kształt trójkąta równoramiennego lub równobocznego, a w przekroju podłużnym ma kształt połowy klina. Stelaż prętowy 27 ukształtowany jest w trójkąt równoramienny lub równoboczny z łukowymi wierzchołkami, przy czym pomiędzy boki wmontowane są trzy poprzeczki 35, 36 i 37, dzielące pole trójkąta i jednocześnie usztywniające go, przy czym wzdłuż podstawy stelażu 27, w obrębie pola trójkąta, zamocowane są dwa rozstawione płytkowe wsporniki 38 i 39, w których osadzone są obrotowo i ustalone w pionie podkładkami 32 oraz zawleczkami 33 i 34 dwie kątowe podpory ślizgowe 31 z zagiętym wolnym końcem, zaś w wierzchołku stelażu 27, przeciwnym do podstawy, zamocowany jest także płytkowy wspornik narożnikowy 39, w którym osadzona jest obrotowo i ustalona w pionie trzecia kątowa podpora ślizgowa 31. Boki stelażu 27 zaopatrzone są w płytki mocujące 29, do których wkrętami 30 mocuje się obrzeża osłony pełnej 29. Stelaż przy podstawie, na zewnątrz, posiada ucha 28 do zamocowania cięgna 25. Do płytkowego wspornika 39, jako jego przedłużenie, przyspawana jest płytka 72, na której od spodu zamocowane są rozłącznie przy pomocy części złącznych 48 i 49 podtrzymka 60, ukształtowana w widoku z boku w obrys niskiego trapezu równoramiennego bez większej podstawy i z poziomym ramieniem do mocowania, a od góry kątowy wysięgnik skręcony częściami złącznymi 46 i 47 z dwóch ramion pionowego 41 i poziomego 42, do którego bezpośrednio podwieszony jest i zabezpieczony nakrętką skrzydełkowa
187 632 zespół 05 rozpryskiwacza talerzowego, który całkowicie mieści się w przestrzeni zamkniętej od góry osłoną pełną 26.
Zespół 05 rozpryskiwacza talerzowego składa się z rozpryskiwacza talerzowego 43 i walcowej osłony 55 z butelkowym zakończeniem, zamkniętym nakręcanym korkiem 56. Osłona 55 osadzona jest na korpusie rozpryskiwacza talerzowego 43 za pośrednictwem wciśniętej na korpus tarczy 54 1 unieruchomiona w stosunku do niej wkrętem 58. W osłonie 55 wykonany jest prostokątny otwór 57, którego długość po łuku odpowiada kątowi 25°- 135°, przy czym dolna krawędź otworu 57 mieści się w obrębie grubości talerza rozpryskowego 44. W osłonę 55 wprowadzone są przewody 06: przewód odsysający 52 do odsysania cieczy opryskowej 59 gromadzącej się w przestrzeni osłony 55 podczas działania atomizatora, a także przewód 51, doprowadzający ciecz opryskową nad talerz rozpryskowy 44. Przewód 51 wciśnięty jest na króciec 50 zabudowany w korpusie rozpryskiwacza talerzowego 43, który zaopatrzony jest też w przewód odpowietrzający 53, wyprowadzony w górnej części korpusu.
Elementami nośnymi dla atomizatora są: wysięgnik łamany 01 i żerdź podwieszająca 03. Wysięgnik łamany 01 stanowi rurowa podłużnica 1, która z jednego końca - ściętego pod kątem - zakończona jest kołnierzem 2 do połączenia z przedłużką 02 przy pomocy części złącznych 21 i 22, a z drugiego końca zaopatrzona jest w odchylne ramię 3, połączone z podłużnica 1 zawiasem 4, przy czym wzajemne ustawienie podłużnicy i ramienia 3 ustalane jest za pośrednictwem ściągu płytkowego 06, blokowanego w otworach nastawczych 5, wykonanych w ramieniu 3 i podłużnicy 1, sworzniami 7 z podkładkami 8 i zawleczkami 9. Między końcami podłużnicy do jednej bocznej ścianki zamocowany jest uchwyt kątowy 10 z otworami 11 w obydwóch półkach, potrzebnymi do zaczepienia cięgna 13 i sprężyny naciągowej 12, przyczepionej drugim końcem do widełkowej obsady 24 zerdzi podwieszającej 03. Do przeciwnej bocznej ścianki podłużnicy 1, bliżej zawiasu 4, przyspawany jest pod kątem zespół koła prowadzącego 07, który zbudowany jest z goleni 40 z obsadzoną w niej pionową osią 62, na której z kolei obrotowo osadzona jest swoim gniazdem widełka 63, między ramionami której, na osi poziomej 64, osadzone jest koło pneumatyczne 67, zabezpieczone podkładkami 65 i zawleczkami 66. Pionowa oś 62 ustalona jest w pionie przy pomocy podkładek 68 i zawleczek 69 i 70. Żerdź podwieszająca 03 zbudowana jest w postaci dwukrotnie łamanego wysięgnika rurowego 23, którego poziome ramię zaopatrzone jest w widełkową obsadę 24, połączoną z nim trwale, a ramię końcowe - wznoszące się - ukształtowane jest jako belka o równej wytrzymałości, zaopatrzona na końcu - od spodu - w ucho 11 do przeprowadzenia cięgna 25. Żerdź 03 połączona jest z wysięgnikiem łamanym 01 przegubowo przy pomocy sworznia 15, zabezpieczonego podkładką 16 i zawleczką 17. Wysięgnik łamany 01, przedłużony jest przedłużką 02, którą stanowi element rurowy 18 zakończony z obu stron kołnierzami przyłączeniowymi 19 i 20.
Sposób posługiwania się atomizatorem jest następujący. Po zamocowaniu wysięgnika łamanego 01, poprzez przedłużkę 02 na ciągniku rolniczym i podwieszeniu osłony bryłowej 04 do żerdzi podwieszającej 03 i wysięgnika 01 przy pomocy cięgien 13, 14 i 25, a także podłączeniu przewodów 06 do zbiornika cieczy herbicydowej, zamocowanego z przodu ciągnika, można realizować robocze przejazdy w sadzie w ten sposób, że osłona bryłowa 04 wleczona jest po powierzchni gruntu swoimi kątowymi podporami ślizgowymi 11, zaś zespół rozpryskiwacza talerzowego zasilany napięciem 6-12 V daje możliwość uzyskania przy pomocy obracającego się talerza 44 strumienia rozbitej na mikrokrople cieczy herbicydowej, wydostającej się przez otwór 57 w osłonie walcowej 55 i osiadającej na chwastach, które chcemy zniszczyć. Pełna osłona 26 chroni rośliny uprawne. Podwieszona na cięgnach 13, 14 i 25 osłona bryłowa 04 wybiera dokładnie nierówności terenowe. Część cieczy rozrzucona przez talerz 44 nie wydostaje się przez otwór 57 i spływa po ściankach osłony 55 w jej dolną część, skąd jest zawracana do zbiornika poprzez przewód odsysający 52.
187 632
187 632
187 632
F'g- 6
187 632
187 632
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 50 egz. Cena 2,00 zł.

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Atomizator do herbicydów, zaopatrzony w poziomy element rozpryskujący oraz osłonę o obrysie otwartej od spodu bryły, znamienny tym, że osłona bryłowa (04), zestawiona z osłony pełnej (26) zamocowanej na stelażu prętowym (27), podwieszona jest na cięgnach (13), (14) i (25), z których do łamanego wysięgnika (01) za pomocą cięgien jednogałęziowych (13) i (14), zaś do żerdzi podwieszającej (03) za pomocą cięgna dwugałęziowego (25) przeprowadzonego przez ucho (71) zamocowane w końcówce żerdzi (03), przy czym żerdź (03) u swej nasady połączona jest z wysięgnikiem łamanym (01) za pośrednictwem widełkowej obsady (24) żerdzi (03) przy pomocy sworznia (15) z podkładką (16) i zawleczką (17), a przy tym osłona bryłowa (04) zaopatrzona jest w obrębie zamkniętej osłoną przestrzeni w poziomy element rozpryskujący w postaci zespołu (05) rozpryskiwacza talerzowego, który podwieszony jest na kątowym wysięgniku złożonym ze skręconych częściami złącznymi (46) i (47) ramion pionowego (41) i poziomego (42), przy czym kątowy wysięgnik zamocowany jest częściami złącznymi (48) i (49) do stelażu (27).
  2. 2. Atomizator według zastrz. 1, znamienny tym, że osłona pełna (26) ma kształt otwartej od spodu bryły w widoku z góry o obrysie trójkąta równoramiennego lub równobocznego, a w przekroju wzdłuż osi symetrii kształt połowy klina, przy czym osłona mocowana jest do stelażu (27) wzdłuż obrzeży swoich ścianek.
  3. 3. Atomizator według zastrz. 1, znamienny tym, że stelaż (27) jest prętowym trójkątem równoramiennym lub równobocznym z łukowymi wierzchołkami, przy czym wmontowane pomiędzy boki trzy poprzeczki (35), (36) i (37) dzielą pole trójkąta i usztywniają go, a przy podstawie stelaż (27) zaopatrzony jest w dwa rozstawione płytkowe wsporniki (38) natomiast w wierzchołku posiada także płytkowy, narożnikowy wspornik (39) z przyspawaną z przodu płytką (72), a przy tym stelaż (27) zaopatrzony jest w trzy prętowe kątowe podpory ślizgowe (31) z podgiętym wolnym końcem, osadzone obrotowo w gniazdach ślizgowych płytkowych wsporników (38) i (39) i ustalonych w osi pionowej przy pomocy podkładek (32) i zawleczek (33) i (34).
  4. 4. Atomizator według zastrz. 1, znamienny tym, że łamany wysięgnik (01) stanowi rurowa podłużnica (1), zakończona z jednego końca, ściętego pod kątem, kołnierzem (2) do połączenia z przedłuzką (02), a z drugiego końca zaopatrzona w odchylne ramię (3), połączone z podłużnica tli zawiasem (4) i ustalone ściągiem płytkowym (6) przy pomocy sworzni (7) z podkładkami (8) i zawleczkami (9), przy czym podłużnica (1), bliżej zawiasu (4), posiada przyspawany pod kątem do bocznej ścianki zespół koła prowadzącego (07), a także zaopatrzona jest w przyspawany do przeciwległej bocznej ścianki uchwyt kątowy (10) z otworami (11) w obydwóch jego półkach, przy czym zespół koła prowadzącego (07) składa się z goleni (40) z osadzoną w niej pionową osią (62), na której obrotowo osadzona jest swoim gniazdem widełka (63), między ramionami której, na osi poziomej (64), osadzone jest koło pneumatyczne (67).
  5. 5. Atomizator według zastrz. 1, znamienny tym, że żerdź podwieszająca (03) stanowi dwukrotnie łamany rurowy wysięgnik (23), którego poziome ramię zaopatrzone jest w połączoną z nim trwale widełkową obsadę (24).
  6. 6. Atomizator według zastrz. 1, znamienny tym, ze zespół (05) rozpryskiwacza talerzowego stanowi rozpryskiwacz talerzowy (43), napędzany silniczkiem elektrycznym, zespolony z osłoną walcową (55) o butelkowej końcówce, zamkniętej nakręcanym korkiem (56), przy czym osłona (55) osadzona jest na korpusie rozpryskiwacza talerzowego (43) za pośrednictwem wciśniętej na korpus tarczy (54), wpasowanej w pobocznicę osłony walcowej (55) i ustalonej w stosunku do niej wkrętem (58), przy czym w pobocznicy osłony (55) wykonany jest prostokątny otwór (57), którego długość po łuku odpowiada kątowi (25°-135°), a jego dolna krawędź mieści się w obrębie grubości talerza rozpryskowego (44), a ponadto w pobocznicę osłony (55) wprowadzony jest
    187 632 przewód odsysający (52) i przewód zasilający (51) do cieczy herbicydowej, wciśnięty na króciec zabudowany w korpusie rozpryskiwacza talerzowego (43) nad talerzem rozpryskowym (44).
PL98330511A 1998-12-23 1998-12-23 Atomizator do herbicydów PL187632B1 (pl)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL98330511A PL187632B1 (pl) 1998-12-23 1998-12-23 Atomizator do herbicydów

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PL98330511A PL187632B1 (pl) 1998-12-23 1998-12-23 Atomizator do herbicydów

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL330511A1 PL330511A1 (en) 2000-07-03
PL187632B1 true PL187632B1 (pl) 2004-08-31

Family

ID=20073434

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL98330511A PL187632B1 (pl) 1998-12-23 1998-12-23 Atomizator do herbicydów

Country Status (1)

Country Link
PL (1) PL187632B1 (pl)

Also Published As

Publication number Publication date
PL330511A1 (en) 2000-07-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0783376B1 (en) Spraying of insecticides, herbicides, oils and liquid fertilisers for horticultural and agricultural applications
SK75996A3 (en) An agricultural sprayer unit and an air-flow generating assembly of an agricultural sprayer unit
US4946102A (en) Spraying apparatus
WO2010020605A1 (en) Self propelled agricultural application machine
US2581678A (en) Wheeled spraying device
KR200485967Y1 (ko) 양방향으로 살포되는 더블형 방제기
CN205727786U (zh) 无人机喷药系统
US8573510B2 (en) Drift shroud system for spray booms of turf sprayer
WO1995029587A1 (en) Apparatus and method for pest control
US5398874A (en) Crop sprayer having crop row and between crop row chemical application
US3038665A (en) Tractor attached spray apparatus
PL187632B1 (pl) Atomizator do herbicydów
CN209898071U (zh) 适于农作物病虫草害试验小区的喷药装置
CN218451326U (zh) 玉米、大豆复合模式喷杆喷雾机
CA2163162A1 (en) Foldable spraying system
KR200301384Y1 (ko) 농약 살포 장치
PL234748B1 (pl) Belka opryskowa do 2-rzędowego opryskiwacza sadowniczego
US4650117A (en) Self-leveling boom assembly
CN209438861U (zh) 一种高作物自走喷雾机
CN214102920U (zh) 一种避障式打药机
CN214413895U (zh) 一种可调节喷洒角度的农机装置
PL193832B1 (pl) Urządzenie do nanoszenia herbicydów
CN211793951U (zh) 一种果园用风送式弥雾机
CN216704830U (zh) 一种林业工程植树防护装置
CZ273793A3 (en) Mobile spraying apparatus

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20071223