PL177616B1 - Telefon publiczny - Google Patents
Telefon publicznyInfo
- Publication number
- PL177616B1 PL177616B1 PL95321895A PL32189595A PL177616B1 PL 177616 B1 PL177616 B1 PL 177616B1 PL 95321895 A PL95321895 A PL 95321895A PL 32189595 A PL32189595 A PL 32189595A PL 177616 B1 PL177616 B1 PL 177616B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- microprocessor
- signal generator
- pins
- keyboard
- bus interface
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M17/00—Prepayment of wireline communication systems, wireless communication systems or telephone systems
- H04M17/02—Coin-freed or check-freed systems, e.g. mobile- or card-operated phones, public telephones or booths
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M17/00—Prepayment of wireline communication systems, wireless communication systems or telephone systems
- H04M17/02—Coin-freed or check-freed systems, e.g. mobile- or card-operated phones, public telephones or booths
- H04M17/023—Circuit arrangements
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
- Computer Security & Cryptography (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Prepayment Telephone Systems (AREA)
Abstract
1.Telefon publiczny zawierajacy mikrotele fon, klawiature, glowice odczytujaca i zapisujaca do kart debetowych, modem lacza telefonicznego, mikroprocesor i zasilacz, znamienny tym, ze za- wiera procesor pomocniczy zbudowany z generato- ra sygnalu zegarowego (31), interfejsu szyny mi- kroprocesorowej (32), bloku sterowania przerwa- niem (34), kontrolnego licznika zegarowego (35), generatora zerowania (36), interfejsu klawiatury (37), generatora sygnalu akustycznego (38) i wzmacniacza uniwersalnego (39), przy czym blok sterowania przerwaniem (34), kontrolny licznik zegarowy (35), interfejs klawiatury (37) i generator sygnalu akustycznego (38) sa dolaczone do gene- ratora sygnalu zerowego (31) i interfejsu szyny mikroprocesorowej (32), generator zerowania (36) jest dolaczony do generatora sygnalu zerowego (31), interfejsu szyny mikroprocesorowej (32) i kontrolnego licznika zerowego (35) zas wzmac- niacz uniwersalny (39) jest dolaczony do bloku sterowania przerwaniem (34), interfejsu klawiatury (37) i generatora sygnalu akustycznego (38). P L 1 7 7 6 1 6 B1 Fig. 1 PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest telefon publiczny.
Znane są telefony publiczne, których działanie jest aktywowane za pomocą kredytów zawartych na indukcyjnych kartach debetowych, znanych z opisów patentowych USA nr 4029945, niemieckiego nr 2558917 i brazylijskiego nr 7804885. Duża ilość kredytów, które można przechowywać na takich kartach zapewnia dużą wygodę użytkownikowi, zwalniając go od wkładania żetonów do aparatu w krótkich odstępach, co występuje przy przeprowadzaniu rozmów na duże odległości. Z operacyjnego punktu widzenia systemy wykorzystujące karty debetowe są korzystne również dla przedsiębiorstw telefonicznych, ponieważ jednorazowe karty eliminują potrzebę przechowywania elementów kredytowych, co ma miejsce przy tradycyjnych żetonach, przez co ogranicza się akty wandalizmu i unika potrzeby okresowego zbierania żetonów w celu ponownego użycia.
Stosowanie indukcyjnych kart debetowych wymaga jednak dosyć znacznych modyfikacji elementów wewnętrznych biorących udział w pobieraniu kredytów w porównaniu z telefonami wykorzystującymi żetony. Pobieranie to obejmuje identyfikację ważnych kredytów i ich późniejsze wykorzystanie według impulsów zbierających odbieranych przez telefon publicz177 616 ny. Czynności te są wykonywane przez głowicę odczytującą i zapisującą, jak opisano między innymi w brazylijskich opisach patentowych nr 9201380 i nr 9204434.
Jak opisano w podanych wyżej dokumentach patentowych, kredyty są dostarczone w postaci elementów metalowych ułożonych w macierz składającą się z wierszy i kolumn. Identyfikacja ważnych kredytów („odczytywanie”) i ich późniejszego użycia („wypalanie”) obejmuje adresowanie każdego elementu w obrębie macierzy, ustalenie właściwego włożenia indukcyjnej karty debetowej do głowicy odczytującej i zapisującej, generowanie komunikatów na wyświetlaczu dla użytkownika, które to czynności wymagają użycia mikroprocesora i innych pomocniczych elementów takich jak na przykład pamięci o dostępie bezpośrednim i pamięci stałe. Poza funkcjami związanymi z pobieraniem kredytów, mikroprocesor musi zapewnić wiele innych funkcji, takich jak: skanowanie wierszy i kolumn, klawiatury, kontrolę przerwania, przez wyznaczenie przerwań priorytetowych i przekazywanie dalej odpowiednich czynności, generowanie tonu za pośrednictwem ustawienia czasowego poprzez oprogramowanie oraz różne taktowanie, na przykład jednosekundowe, które jest aktywowane gdy wystąpi przerwanie pętli.
W znanym telefonie publicznym dostarczenie tych pomocniczych funkcji powoduje dodatkowe obciążenie mikroprocesora, zwalniając i zmniejszając niezawodność działania telefonu.
Ponadto wszystkie telefony publiczne podłączone do określonej centrali są zasilane wymiennymi bateriami poprzez pary przewodów telefonicznych. Jest więc konieczne zminimalizowanie poboru prądu przez publiczny telefon w okresie pomiędzy rozmowami. Jednym z możliwych sposobów zmniejszenia zużycia energii jest odcięcie zasilania od większości obwodów zintegrowanych, takich jak modem i obwody pamięci, jak również zatrzymanie zegara mikroprocesora w okresach wyłączenia publicznego telefonu. W takim stanie, określanym jako „wyłączenie” możliwe jest ograniczenie zużycia energii do mniej niż 0,5 mA w okresie, gdy nie korzysta się z telefonu. Przerwanie priorytetowe, takie jak przy zdjęciu słuchawki z widełek przez użytkownika, powoduje ponowne włączenie zasilania wspomnianych obwodów. Jednak podczas okresów zmniejszonego zasilania mikroprocesor od czasu do czasu interpretuje impulsy spowodowane przypadkowym szumem tła jako przerwania priorytetowe, powodując niepotrzebne uaktywnienie obwodów i przez to niepotrzebne zużycie energii. Ponadto, łączny efekt zmian stanu spowodowanych przez reaktywowanie zasilania powoduje skrócenie żywotności tych obwodów.
Istotą telefonu publicznego według wynalazku zawierającego mikrotelefon, klawiaturę, głowicę odczytującą i zapisującą do kart debetowych, modem łącza telefonicznego, mikroprocesor i zasilacz, jest to, że zawiera procesor pomocniczy zbudowany z generatora sygnału zegarowego, interfejsu szyny mikroprocesorowej, bloku sterowania przerwaniem, kontrolnego licznika zegarowego, generatora zerowania, interfejsu klawiatury, generatora sygnału akustycznego i wzmacniacza uniwersalnego, przy czym blok sterowania przerwaniem, kontrolny licznik zegarowy, interfejs klawiatury i generator sygnału akustycznego są dołączone do generatora sygnału zerowego i interfejsu szyny mikroprocesorowej, generator zerowania jest dołączony do generatora sygnału zerowego, interfejsu szyny mikroprocesorowej i kontrolnego licznika zerowego zaś wzmacniacz uniwersalny jest dołączony do bloku sterowania przerwaniem, interfejsu klawiatury i generatora sygnału akustycznego.
Korzystnie zawiera pierwszy zbiór końcówek z sygnałem sterującym dołączonych do wejść interfejsu szyny mikroprocesorowej, drugi zbiór końcówek z sygnałami przerwania dołączonych do wejść interfejsu szyny mikroprocesorowej i wejść bloku sterowania przerwaniem, trzeci zbiór końcówek z impulsami generowanymi przez kolumny klawiatury dołączonych do wejść interfejsu klawiatury, czwarty zbiór końcówki z wyjściem sygnału zerowania dołączonej do generatora sygnału zegarowego, generatora zerowania i kontrolnego licznika zegarowego, piąty zbiór końcówek sygnału skanującego wiersze klawiatury dołączonych do wzmacniacza uniwersalnego, szósty zbiór końcówek szyny adresu i danych dołączonych do interfejsu szyny mikroprocesorowej, oraz siódmy zbiór końcówek dołączonych do wzmacniacza uniwersalnego i do mikrotelefonu.
177 616
Korzystnie wyjście generatora sygnału akustycznego jest dołączone do wejścia wzmacniacza uniwersalnego, a jedno z jego wejść jest dołączone do jednego z wyjść interfejsu klawiatury.
Korzystnie połączenia pomiędzy szóstym zbiorem końcówek i interfejsem szyny mikroprocesorowej są połączeniami dwukierunkowymi.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia zredukowanie liczby funkcji wykonywanych przez główny mikroprocesor telefonu publicznego oraz zwiększa, poprzez wykorzystanie procesora pomocniczego, szybkość przetwarzania i wydajność, umożliwiając ponadto dostarczenie dodatkowych funkcji, takich jak na przykład samoczynny billing.
Wynalazek w przykładzie wykonania jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia schemat blokowy procesora pomocniczego, zbudowanego zgodnie z niniejszym wynalazkiem, fig. 2 - sieć działań wstępnego przetwarzania rozmowy prowadzonej z telefonu publicznego, fig. 3 - sieć działań dalszego ciągu przetwarzania rozmowy, fig. 4 - schemat obwodu oscylacyjnego w generatorze sygnału zegarowego procesora pomocniczego.
Przedstawiony na figurze 1 procesor pomocniczy jest umieszczony w telefonie publicznym zawierającym nie pokazane na rysunku, mikrotelefon, klawiaturę, głowicę odczytującą i zapisującą do kart debetowych, modem łącza telefonicznego, mikroprocesor i zasilacz.
Procesor pomocniczy jest wyposażony w zbiór końcówek wejściowych i wyjściowych, które można dla ułatwienia opisu pogrupować następująco: końcówki interfejsu z mikroprocesorem, wraz z końcówką wejściową 11, wtykami wyjściowymi 18 i 21 oraz końcówkami 16 podłączonymi do szyny adresowej i szyny danych, końcówki wejścia sygnałów przerwania za pośrednictwem grupy wtyków 12, końcówki interfejsu z klawiaturą, wraz z końcówkami skanowania kolumn 13 i końcówkami skanowania wierszy 15, końcówka wejściowa 14, która odbiera sygnał zerowania po awarii zasilania, końcówka wyjściowa 17, która steruje stanem zmniejszonego zasilania z obwodów za pomocą przełącznika dołączonego do zasilacza publicznego telefonu, końcówka 19, której sygnał blokuje sygnał niektórych urządzeń peryferyjnych, końcówki 20, związane ze słuchawką telefonu, przełączające ją w celu odtworzenia tonów klawiszy i pobierania oraz blokowania mikrofonu.
Końcówki te są podłączone do jednego lub więcej aktywnych bloków funkcyjnych procesora, obejmujących generator sygnału zegarowego 31, posiadający wyjścia dla bezpośredniego taktowania pozostałych bloków procesora, z wyjątkiem interfejsu szyny mikroprocesorowej 32, generator zerowania 36 podłączony do mikroprocesora poprzez wtyk 18 i wyjściem wzmacniacza uniwersalnego 39. Częstotliwość podstawowa tego generatora jest dostarczana przez obwód oscylacyjny sterowany opomościowo i pojemnościowo, pokazany na figurze 4, który zostanie opisany szczegółowo w dalszej części. Zawiera także interfejs szyny mikroprocesorowej 32, dla którego sygnały na wtykach 11 kierują odczytem lub zapisem danych z końcówek 16 i włączają również procesor pomocniczy sygnałem dochodzącym z mikroprocesora. Ten interfejs 32 zeruje mikroprocesor za pomocą sygnałów wysyłanych do następnych bloków 36 i 34. Procesor zawiera blok 34 sterowania przerwaniem, który informuje mikroprocesor o wystąpieniu ośmiu logicznych zmian stanu odpowiadających zdarzeniom zewnętrznym, odbieranych poprzez zbiór wtyków 12, jak również o sygnale przerwania generowanym wewnętrznie przy każdym naciśnięciu klawisza. Spośród nich tylko przerwania IEXo nie można zamaskować, maskowanie pozostałych jest przeprowadzane przez mikroprocesor poprzez szynę podłączoną do końcówek 16, co powoduje załadowanie określonego, nie pokazanego na rysunku rejestru. Kontrolny licznik zegarowy 35, może być programowany przez mikroprocesor poprzez interfejs 32 za pomocą dwóch bitów. Sygnał z wyjścia tego bloku jest przekazywany do generatora zerowania 36, który generuje impuls 9 ms poprzez końcówkę 18, aby ponownie zainicjalizować mikroprocesor. Ta ponowna inicjalizacja ma miejsce w następujących warunkach: gdy w kontrolnym liczniku zegarowym 35 zostanie przekroczony limit czasowy, gdy zostanie odebrane ważne przerwanie priorytetowe z systemem będącym w stanie zmniejszonego zasilania, albo po awarii zasilania. Interfejs klawiatury 37 odbiera poprzez zbiór wtyków 33 odczyty poziomów logicznych w pięciu standardowych kolumnach klawiatury. Blok ten generuje również sygnały skanowania wierszy, które po wzmocnieniu przez wzmacniacz uniwersalny 39 są wysyłane do wyjściowej końcówki 15.
177 616
Generator sygnału akustycznego 38 generuje dwa typy sygnałów akustycznych: ton ostrzegający o braku kredytu i słyszalny ton powrotu klawisza (zawsze przy wciśnięciu klawisza) pod warunkiem, że bit wskazujący brak kredytu nie znajduje się na poziomie „1”, przy czym bit ten pochodzi z mikroprocesora i jest przechowywany w określonym rejestrze. Blok ten blokuje również mikrofon na okresy nieco dłuższe niż tony, aby uniknąć ich przesłania po linii. Wzmacniacz uniwersalny 39 jest wykorzystywany w testach produkcyjnych procesora pomocniczego i wzmacnia sygnały skanowania wierszy oraz SOUND, EP, MUTE i INT jako sygnały wyjściowe odpowiednio na wtykach 15, 19, 20 i 21, przy czym sygnał EP włącza urządzenia peryferyjne, jak na przykład głowicę odczytującą i zapisującą kartę debetową.
Figura 4 przedstawia szczegółowo obwód oscylacyjny 40 zawarty w generatorze sygnału zegarowego 31. Jak pokazano na rysunku, wykorzystane są trzy końcówki zewnętrzne 47, 48 i 49 łączące rezystory 41, 43 i kondensator 42, do wyznaczania częstotliwości oscylacji. Obwód oscyluje dzięki dodatniemu sprzężeniu zwrotnemu poprzez bramkę 44, aktywowaną albo blokowaną dzięki włączeniu sygnału na końcówkę 45 tej bramki. Zawsze gdy procesor przełączy się na stan zmniejszonego zasilania, oscylator ten jest blokowany, przez co zmniejsza się pobór prądu przez telefon publiczny.
Figury 2 i 3 pokazują szereg operacji przetwarzania wykonywanych przez publiczny telefon od chwili gdy odbierze on przerwanie priorytetowe. Wśród dziewięciu możliwych przerwań są cztery przerwania priorytetowe, z których jedno występuje podczas normalnego użycia, dwa w przypadku awarii albo uszkodzenia przez wandali, a ostatnie podczas transmisji danych do centrali. Są to następujące przerwania:
- IEXo, którego zmiany stanu wskazują, że słuchawka została umieszczona na widełkach albo z nich zdjęta. Przerwania tego nie można zamaskować,
- EEX2, stosowane do ustalenia zniszczenia albo uszkodzenia drzwiczek szafki publicznego telefonu,
- IEX3, wskazujące na nieregulamości w słuchawce, wraz z przerwaniem przewodu,
- IEX4, aktywowane przez urządzenie utrzymujące czasu rzeczywistego (nie pokazane na rysunku) do wysyłania danych dotyczących publicznego telefonu w wyznaczonym czasie poprzez modem łącza telefonicznego do centrali telefonicznej.
Poza powyższymi przerwaniami priorytetowymi, możliwe przerwania w publicznym telefonie obejmują następujące przerwania nie będące przerwaniami priorytetowymi:
- IEX1, wskazujące na przybycie impulsu pobrania opłaty za pomocą odwrócenia polaryzacji łącza telefonicznego,
- iEX5, sygnalizujące różne kroki związane z komunikacją poprzez modem ze sterowaniem w centrali telefonicznej,
- IEX6, wskazujące na przyjście impulsu pobrania opłaty za pomocą tonu 12 kHz wysyłanego przez centralę telefoniczną,
- IEX7, wskazujące na odbiór tonu wybierania 425 Hz wysyłanego przez centralę telefoniczną.
Pozostając nadal przy fig. 2, gdy nadejdzie jeden z tych sygnałów, procesor pomocniczy sprawdza stan obwodów publicznego telefonu (blok 51), jeżeli jest aktywna, do mikroprocesora wysyłany jest sygnał przerwania, blok 52. Jeżeli występuje stan zmniejszonego zasilania, jest aktywowany blok 53, wraz z początkiem impulsu zerującego, który utrzymuje zablokowany sygnał wyboru układu w tym samym czasie, gdy zasila obwody za pomocą sygnału PD.
Gdy tylko zakończy się impuls zerowania, blok 54, stany w różnych obwodach są już ustabilizowane, umożliwiając mikroprocesorowi włączenie sygnału wyboru układu, który blokował interfejs szyny mikroprocesorowej (zbiór wtyków 16). Od chwili odebrania tego sygnału, procesor sprawdza w odpowiednim rejestrze, jaki jest stan wynikający z wejść przerwań, blok 55, i przekazuje przetwarzanie do odpowiedniej procedury. W niniejszym przykładzie, w przypadku zwykłej rozmowy, oczekiwane jest wystąpienie przerwania IEX7. Przerwanie to pochodzi od detektora tonu wybierania (425 Hz), blok 56. Jeżeli przerwanie zostanie odebrane, zwalniany jest odczyt klawiatury, blok 57.
Zgodnie z fig. 3, gdy użytkownik wciska klawisze, wartości cyfr są przechowywane w buforze, blok 61, i jednocześnie generowany jest sygnał przerwania. Zmiana stanu sygnalizuje
177 616 to zdarzenie mikroprocesorowi, który odczytuje przechowywane cyfry, wysyłając je do centrali telefonicznej poprzez łącze telefoniczne, blok 62. Jednocześnie publiczny telefon przeprowadza analizę cyfr, sprawdzając najpierw dojście i wartość pierwszej cyfry, bloki 63 i 64. Jeżeli wartość wynosi pomiędzy 1 i 8, publiczny telefon rozpoznaje rozmowę jako lokalną i zostaje umożliwiona transmisja do ośmiu cyfr, blok 68. Zapobiega to pewnemu rodzajowi oszustwa, w którym rozmowa lokalna jest zmieniana na rozmowę bezpośredniego wybierania (DDD). Jeżeli pierwsza cyfra jest zerem, rozmowa jest określana jako rozmowa DDD, aktywowane jest wielokrotne pobieranie opłaty, blok 65, i publiczny telefon zaczyna wypalać dziesięć kredytów wraz z każdym odebraniem sygnału poboru opłaty z centrali telefonicznej. Dzięki temu zabiegowi unika się pogorszenia jakości połączenia spowodowanego odgłosem tonów pobrania kredytu, które mogą być częste w rozmowach na duże odległości, występując nawet co 3 sekundy.
Analiza drugiej cyfry, blok 66, określa rodzaj rozmowy, gdy pierwsza cyfra wynosiła 9. Jeżeli druga cyfra jest zerem, rozmowa jest rozmową płatną przez odbiorcę, w tym przypadku publiczny telefon będzie mógł przyjąć maksymalnie 12 cyfr. Występuje to również dla rozmów DDD i rozmów bezpośredniego wybierania z telefonem wewnętrznym (DDR) (blok 67), z jednoczesnym aktywowaniem czynności wielokrotnego poboru opłaty. Jeżeli druga cyfra jest różna od zera, rozmowa jest określana jako lokalna i następuje przyjęcie tylko ośmiu cyfr.
W następnym kroku, blok 69, sprawdza się przyjęcie trzeciej cyfry, włączając mikrofon jeżeli została przyjęta (blok 70) i oczekując na wprowadzenie trzeciej cyfry przez użytkownika, blok 71, jeżeli nie. Zablokowanie to zapobiega rodzajowi oszustwa, w którym za rozmowę DDD pobiera się opłatę taką jak za rozmowę lokalną, jeżeli użytkownik wprowadzi pewne tony poprzez mikrofon.
Jeżeli połączenie zostanie odebrane, centrala wysyła polecenie pobrania opłaty do publicznego telefonu. Polecenie to może być odwróceniem polaryzacji łącza telefonicznego albo tonem 12 kHz, oba są rozpoznawane przez określone obwody (nie pokazane), które generują polecenie pobrania opłaty za pomocą zmiany stanu, na przykład odpowiednio poziomów IEX1 albo IEX6, w bloku 72. W tym momencie sprawdza się, czy na karcie debetowej występują ważne kredyty, jeżeli ich nie ma, rozmowa zostanie przerwana, blok 74. Jeżeli jest wystarczająco dużo kredytów, są one pobierane, blok 75, poprzez aktywację głowicy odczytującej i zapisującej, która wypali jeden kredyt dla rozmowy lokalnej i 10 kredytów dla rozmów DDD/DDR.
Po pobraniu kredytów, publiczny telefon nadal sprawdza prowadzoną rozmowę, blok 76, jeżeli rozmowa jest kontynuowana, przetwarzanie powraca do bloku 72, oczekując na nowe polecenie pobrania opłaty. Umieszczenie słuchawki na widełkach generuje przerwanie dla mikroprocesora, który odczytując rejestr stanu ustala koniec rozmowy, przerywa połączenie i aktywuje procedurę zmniejszenia zasilania (blok 77).
Niniejszy wynalazek został opisany na podstawie określonego przykładu wykonania, jest jednak zrozumiałe, że można wprowadzić modyfikacje, pozostające w obrębie istoty niniejszego wynalazku, takie jak na przykład wprowadzenie samoczynnego billingu do publicznego telefonu.
177 616
177 616
teutuSsiE polecenia V72 POBRANIA OPŁATY
POBIERZ | |
CAK | OPŁATĘ |
PROCEDURA ZMNIEJSZANIA ZASILANIA
Fig. 3
177 616
m 616
PDV,7 RST©18
ERL,
Li L L,
SOM
MUTE
INT
AD,
Ί5
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 70 egz. Cena 2,00 zł.
Claims (4)
- Zastrzeżenia patentowe1. Telefon publiczny zawierający mikrotelefon, klawiaturę, głowicę odczytującą i zapisującą do kart debetowych, modem łącza telefonicznego, mikroprocesor i zasilacz, znamienny tym, że zawiera procesor pomocniczy zbudowany z generatora sygnału zegarowego (31), interfejsu szyny mikroprocesorowej (32), bloku sterowania przerwaniem (34), kontrolnego licznika zegarowego (35), generatora zerowania (36), interfejsu klawiatury (37), generatora sygnału akustycznego (38) i wzmacniacza uniwersalnego (39), przy czym blok sterowania przerwaniem (34), kontrolny licznik zegarowy (35), interfejs klawiatury (37) i generator sygnału akustycznego (38) są dołączone do generatora sygnału zerowego (31) i interfejsu szyny mikroprocesorowej (32), generator zerowania (36) jest dołączony do generatora sygnału zerowego (31), interfejsu szyny mikroprocesorowej (32) i kontrolnego licznika zerowego (35) zaś wzmacniacz uniwersalny (39) jest dołączony do bloku sterowania przerwaniem (34), interfejsu klawiatury (37) i generatora sygnału akustycznego (38).
- 2. Telefon według zadtrz. l,znamiernay tym, że zawierz pierwsp rbiór końcówek (11) z sygnałem sterującym dołączonych do wejść interfejsu szyny mikroprocesorowej (32), drugi zbiór końcówek (12) z sygnałami przerwania dołączonych do wejść interfejsu szyny mikroprocesorowej (32) i wejść bloku sterowania przerwaniem (34), trzeci zbilr końcówek (13) z impulsami generowanymi przez kolumny klawiatury dołączonych do wejść interfejsu klawiatury (37), czwarty zbilr końcówki (14) z wyjściem sygnału zerowania dołączonej do generatora sygnału zegarowego (31), generatora zerowania (36) i kontrolnego licznika zegarowego (35), piąty zbilr końcówek (15) sygnału skanującego wiersze klawiatury dołączonych do wzmacniacza uniwersalnego (39), szósty zbiór końcówek (16) szyny adresu i danych dołączonych do interfejsu szyny mikroprocesorowej (32), oraz siódmy zbiór końcówek (20) dołączonych do wzmacniacza uniwersalnego (39) i do mikrotelefonu.
- 3. Telefon według zastrz. 1, znamienny tym, że wyjście generatora sygnału akustycznego (38) jest dołączone do wejścia wzmacniacza uniwersalnego (39), a jedno z jego wejść jest dołączone do jednego z wyjść interfejsu klawiatury (37).
- 4. Telefon według zastrz. 2, znamienny tym, że połączenia pomiędzy szóstym obierem końcówek (16) i interfejsem szyny mikroprocesorowej (32) są połączeniami dwukierunkowymi.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
PCT/BR1995/000014 WO1996026594A1 (en) | 1995-02-24 | 1995-02-24 | A public telephone set comprising a subsidiary processor |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL321895A1 PL321895A1 (en) | 1997-12-22 |
PL177616B1 true PL177616B1 (pl) | 1999-12-31 |
Family
ID=4060389
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL95321895A PL177616B1 (pl) | 1995-02-24 | 1995-02-24 | Telefon publiczny |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
JP (1) | JPH11500591A (pl) |
KR (1) | KR19980702331A (pl) |
CZ (1) | CZ268297A3 (pl) |
PL (1) | PL177616B1 (pl) |
WO (1) | WO1996026594A1 (pl) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US6320945B1 (en) * | 1997-06-05 | 2001-11-20 | Ronald J. Honick | Line-powered pay telephone |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4698840A (en) * | 1985-03-22 | 1987-10-06 | Seiscor Technologies, Inc. | Coin operated telephone |
FR2606961B1 (fr) * | 1986-11-18 | 1989-04-07 | Flonic Sa | Dispositif d'initialisation de la taxation pour un poste telephonique public |
US4926458A (en) * | 1988-05-26 | 1990-05-15 | Mars Incorporated | Low power control apparatus for a coin operated telephone |
-
1995
- 1995-02-24 CZ CZ972682A patent/CZ268297A3/cs unknown
- 1995-02-24 PL PL95321895A patent/PL177616B1/pl unknown
- 1995-02-24 WO PCT/BR1995/000014 patent/WO1996026594A1/en not_active Application Discontinuation
- 1995-02-24 JP JP8525252A patent/JPH11500591A/ja active Pending
- 1995-02-24 KR KR1019970705728A patent/KR19980702331A/ko not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL321895A1 (en) | 1997-12-22 |
WO1996026594A1 (en) | 1996-08-29 |
CZ268297A3 (en) | 1997-12-17 |
JPH11500591A (ja) | 1999-01-12 |
KR19980702331A (ko) | 1998-07-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
GB1569257A (en) | Of a telephone instrument telephone security device for preventing unauthorised use | |
US4595983A (en) | Central office powered credit only telephone paystation | |
US5086457A (en) | Prepayment data transmission system | |
IE914503A1 (en) | A telecommunications terminal | |
JP2940969B2 (ja) | 電話ライン給電電話機 | |
US4567325A (en) | Controller for a coin telephone set | |
PL177616B1 (pl) | Telefon publiczny | |
US4811386A (en) | Called party response detecting apparatus | |
EP0234711A2 (en) | Information transmission/processing | |
CN1147121C (zh) | 包括一个辅助控制器的公用电话机 | |
JP2917205B2 (ja) | 公衆電話システム | |
KR0133220B1 (ko) | 무선공중전화기의 ic카드 접속방법 및 그 장치 | |
CA2212894A1 (en) | A public telephone set comprising a subsidiary processor | |
KR970008173B1 (ko) | Ic 카드 및 마그네틱 카드겸용 이동 무선 공중전화기 | |
JP2920809B2 (ja) | カード式料金徴収装置 | |
JPH11298644A (ja) | 移動体通信プリペイド用のicモジュール、その通信機及びそのシステム | |
KR930004912B1 (ko) | 멜로디회로를 콘트롤하는 다이얼러회로와 그 콘트롤방법 | |
KR920006891B1 (ko) | 텔리 미터링 시스템의 결합 장치에 있어서 데이터 처리회로 | |
KR20000014730A (ko) | 통신시스템용 보안장치 | |
KR100224624B1 (ko) | 단말기와 등록 카드와의 데이터 송수신 인터페이스 장치 | |
JPH0614025A (ja) | Lanシステム | |
JPH0122789B2 (pl) | ||
JPS58106944A (ja) | 公衆電話機 | |
KR930015610A (ko) | 주화사용 전화기의 잔여금액 자동 이체방법 | |
JPS59208974A (ja) | 公衆利用形通信装置制御回路 |