PL175883B1 - Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia - Google Patents

Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia

Info

Publication number
PL175883B1
PL175883B1 PL95316172A PL31617295A PL175883B1 PL 175883 B1 PL175883 B1 PL 175883B1 PL 95316172 A PL95316172 A PL 95316172A PL 31617295 A PL31617295 A PL 31617295A PL 175883 B1 PL175883 B1 PL 175883B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
lines
steering mechanism
hydraulic steering
pump
valve
Prior art date
Application number
PL95316172A
Other languages
English (en)
Other versions
PL316172A1 (en
Inventor
Erhard Bergmann
Manfred Schildmann
Gerhard Voss
Original Assignee
Hydraulik Nord Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hydraulik Nord Gmbh filed Critical Hydraulik Nord Gmbh
Publication of PL316172A1 publication Critical patent/PL316172A1/xx
Publication of PL175883B1 publication Critical patent/PL175883B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B62LAND VEHICLES FOR TRAVELLING OTHERWISE THAN ON RAILS
    • B62DMOTOR VEHICLES; TRAILERS
    • B62D5/00Power-assisted or power-driven steering
    • B62D5/06Power-assisted or power-driven steering fluid, i.e. using a pressurised fluid for most or all the force required for steering a vehicle
    • B62D5/30Safety devices, e.g. alternate emergency power supply or transmission means to ensure steering upon failure of the primary steering means
    • B62D5/32Safety devices, e.g. alternate emergency power supply or transmission means to ensure steering upon failure of the primary steering means for telemotor systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Power Steering Mechanism (AREA)
  • Fluid-Pressure Circuits (AREA)
  • Control Of Transmission Device (AREA)
  • Steering Control In Accordance With Driving Conditions (AREA)

Abstract

1. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmiana przelozenia, skladajacy sie zasadniczo z zaworu sterujacego 1 pompy sterujacej, przy czym zawór sterujacy posiada sterowany kierownica tlok sterujacy i tuleje sterujaca polaczona mechani- cznie z wirnikiem pompy dozujacej, a tlok sterujacy 1 tuleja sterujaca maja korespondujace ze soba 1 z pompa dozujaca kanaly, zas pompa dozujaca posiada liczne komory wyporowe, sposród których kilka jest stale polaczonych z jednym z przylaczy silownikowych, a pozostale sa polaczone za posrednictwem jed- nostki przelaczajacej z jednym z przylaczy silownikowych lub z przylaczem przewodu powrotnego, znamienny tym, ze stosuje sie pompe dozujaca (10) wylacznie z równolegle usytuowanymi komorami wyporowymi z przewodami (13, 13'), z których jeden lub kilka, lecz maksymalnie jeden mniej niz istniejacych przewo- dów (13), laczy pompe dozujaca (10) bezposrednio z jednym z przylaczy silownikowych (7, 8), a jednostka przelaczajaca (16) jest przyporzadkowana pozostalym przewodom (13'), zas jednostke regulacyjna jednostki przelaczajacej (16) mozna zasilic z jednej strony cisnieniem przed pompa dozujaca (10) w polozenie laczace pompe dozujaca (10) z jednej z przylaczy silownikowych (7, 8), a z drugiej strony, cisnieniem za pomoca dozujaca (10) w polozenie laczace pompe dozujaca (10) z przylaczem przewodu odprowadzajacego (6) lub z przylaczem przewodu doprowadzajacego (5). FIG 1 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy hydraulicznego mechanizmu kierowniczego, ze zmianą przełożenia. Takie mechanizmy kierownicze stosowane są szczególnie w pojazdach wolnobieżnych z dużym naciskiem osi.
Tego rodzaju mechanizmy kierownicze są od dawna znane i stosowane w różnych wersjach.
Składają się one głównie ze sterującego zaworu suwakowo - obrotowego i z wypornika planetarnego. Sterujący zawór suwakowo - obrotowy utworzony jest z zewnętrznej, wpasowanej w obudowę tulei sterującej i z wewnętrznego, koncentrycznie usytuowanego tłoka sterującego. Tłok sterujący jest z jednej strony połączony poprzez profil piasty zębatej z kierownicą a z drugiej strony poprzez połączenie kołkowe w stosunkowo ruchomy sposób z tuleją sterującą. Tuleja sterująca jest poprzez połączenie kołkowe i wał napędowy sztywno połączona z kołem zębatym wirnika wypornika obrotowego. Tłok sterujący jest wypośrodkowany względem tulei sterującej przy pomocy elementu sprężynowego. Pokonując siłę tego elementu sprężynowego można w pewnych granicach obracać względem siebie tłok sterujący i tuleję sterującą. Miedzy sterującym zaworem suwakowo-obrotowym a wypornikiem planetarnym istnieje połączenie hydrauliczne poprzez otwory komutatora.
Hydrauliczny mechanizm kierowniczy posiada przyłącza dla przewodu doprowadzającego i przewodu powrotnego i dla dwóch przewodów od siłownika nastawczego.
Powyższe mechanizmy kierownicze odznaczają się dużą różnicą wypieranych objętości płynu przy pracy bez przełożenia w trybie wspomagania i w trybie awaryjnym. Oznacza to jednak, że w przypadku ewentualnej awarii pompy zasilającej, mechanizm kierowniczy natychmiast przełącza się na pracę awaryjną i przez to cała siła potrzebna do skręcania kołami musi być wytworzona ręcznie na kierownicy. Stanowi to zagrożenie bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu ulicznym. Dlatego już od dłuższego czasu dąży się do opracowania takich mechanizmów kierowniczych, które w konkretnej sytuacji przejścia z trybu wspomagania na tryb awaryjny automatycznie przełączają na inne przełożenie.
Tak więc znany jest mechanizm kierowniczy z opisu patentowego DE 22 28 531 C2, posiadający możliwość zmiany objętości wspornika na każdy obrót kierownicy.
Ten mechanizm kierowniczy posiada wypornik planetarny z dwoma połączonymi równolegle jednostkami wypomikowymi, których ruchome koła zębate połączone są ze sobą mechanicznie poprzez wałek zębaty. W hydraulicznych przewodach połączeniowych między obydwiema jednostkami wypornikowymi są usytuowane zawory przełączające, które w obecności oleju pod ciśnieniem, a więc w trybie wspomagania łączą obie jednostki wypornikowe, zaś w trybie pracy awaryjnej, a więc w przypadku awarii pompy zasilającej, wyłączają działanie jednej jednostki wypornikowej.
Przez zmniejszenie wypieranej objętości nieuchronnie zwiększa się liczba koniecznych obrotów kierownicą dla osiągnięcia określonego skrętu kół, lecz przy odpowiednim zaprojektowaniu układu kierowniczego, siła potrzebna do skręcania kołami pozostaje w przybliżeniu stała, a przez to jest ona do opanowania przez kierowcę pojazdu.
Jednak nakłady konstrukcyjne, a tym samym nakłady kosztów, są tu dość duże. W związku ze skomplikowaną konstrukcją mechanizm kierowniczy jest wyjątkowo awaryjny, a w związku z tym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu ulicznym nie zostaje zażegnane.
Znanyjest również mechanizm hydrauliczny z opisu patentowego, DE 2140 569, który jest maszyną z tłokiem obrotowym, pracującą w szczególności jako silnik.
Sterujący zawór suwakowo-obrotowy maszyny z tłokiem obrotowym posiada urządzenie przełączające, które wybiórczo łączy co czwarty z dwunastu otworów zaworowych zewnętrznej tulei sterującej z przewodem doprowadzającym lub odprowadzającym. Dzięki temu maszyna z tłokiem obrotowym pracuje w jednym z dwu trybów pracy z obniżoną objętością komory po stronie ciśnieniowej, a co za tym idzie z niższym momentem obrotowym i na zwiększonych obrotach. Urządzenie przełączające uruchamiane jest ręcznie.
Powyższe rozwiązanie jest nieodpowiednie dla mechanizmu kierowniczego, ponieważ ręczne uruchamianie urządzenia przełączającego jest zupełnie nieodpowiednie.
175 883
Poza tym istnieje jeszcze inny czynnik ryzyka wynikający ze stopnia pewności przełączania z trybu wspomagania na tryb awaryjny, a ta zależy od stałej sprawności i niezawodności działania urządzenia przełączającego.
Dlatego celowe jest stworzenie mechanizmu kierowniczego niniejszego typu, który w przypadku pracy awaryjnej przełącza się automatycznie i z dużym bezpieczeństwem na inne przełożenie.
Powyższy cel został osiągnięty w rozwiązaniu, w którym stosuje się pompę dozującą wyłącznie z równolegle usytuowanymi komorami wyporowymi z przewodami, z których jeden lub kilka, lecz maksymalnie jeden mniej niż ilość istniejących przewodów łączy pompę dozującą bezpośrednio z jednym z przyłączy siłownikowych, a jednostka przełączająca jest przyporządkowana pozostałym przewodom, zaś jednostkę regulacyjną jednostki przełączającej można zasilić zjednej strony ciśnieniem przed pompą dozującą w położenie łączące pompę dozującą z jednym z przyłączy siłownikowych, a z drugiej strony, ciśnieniem za pomocą dozującą w położenie łączące pompę dozującą z przyłączem przewodu odprowadzającego lub z przyłączem przewodu doprowadzającego.
Wynalazek usuwa wymienione wady znane ze stanu techniki. Istotną jego zaletą jest duże bezpieczeństwo przełączania na inne przełożenie. W związku z istnieniem kilku jednostek przełączających nie ma większego znaczenia, gdy ewentualnie ulegnie awarii jedna jednostka przełączająca, ponieważ w tym przypadku inne jednostki przełączające również gwarantują zmianę przełożenia, nawet jeśli nie jest ono optymalne.
Wynalazek jest poniżej bliżej objaśniony na podstawie trzech przykładów wykonania przedstawionych na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia pierwszy przykład wykonania wynalazku z mechanizmem kierowniczym z przepływem otwartym w położeniu neutralnym, a fig. 2 - drugi przykład wykonania z mechanizmem kierowniczym w wersji open-center, fig. 3 - trzeci przykład wykonania z mechanizmem kierowniczym w wersji open-center.
Dla lepszej przejrzystości obwód hydrauliczny przedstawiono w sposób uproszczony; składa się on zasadniczo ze zbiornika 1, pompy zasilającej 2, mechanizmu kierowniczego 3 oraz siłownika nastawczego 4 działającego na koła pojazdu. Mechanizm kierowniczy 3 posiada przyłącze przewodu doprowadzającego 5, przyłącze przewodu powrotnego 6 i dwa przyłącza siłownikowe 7 i 8. Głównymi elementami mechanizmu kierowniczego 3 są zawór sterujący 9 i pompa dozująca 10 działająca według zasady z zewnętrznym pierścieniem z przykładowo siedmiu zębów i z jednym wirnikowym kołem zębatym wtedy z sześciu zębów. Zawór sterujący 9 jest umieszczony w obudowie i posiada jak wiadomo wewnętrzny, sterowany kierownicą 11 tłok sterujący i zewnętrzną, połączoną mechanicznie z wirnikiem pompy dozującej 10 tuleją sterującą. Tłok sterujący i tuleja sterująca są usytuowane koncentrycznie względem siebie i pokonując siłę sprężyny mogą obracać się w ograniczonym zakresie. Tłok sterujący posiada sześć równomiernie usytuowanych na obwodzie, równolegle działających przewodów 12, mających połączenie zjednej strony z przyłączem przewodu doprowadzającego 5 a z drugiej strony z wejściem pompy dozującej 10, oraz łącznie sześć przewodów 13 i 13', mających połączenie z jednej strony z wyjściem pompy dozującej 10 a z drugiej strony z przyłączem siłownikowym 7 lub 8. Sześć przewodów 12 tworzy - współdziałając z kanałami tulei sterującej sześć regulowanych dławików wejściowych 14. Od przyłącza przewodu doprowadzającego 5, przed dławikami wejściowymi 14 zaworu sterującego 9 odgałęzia się ścieżka zwarciowa do przyłącza przewodu odprowadzającego 6, w której znajduje się dławik zwarciowy 15 zachowujący się odwrotnie proporcjonalnie do dławików wejściowych 14.
W pierwszym przykładzie wykonania zgodnie z fig. 1 trzy przewody 13 prowadzą bezpośrednio do danego przyłącza siłownikowego 7 lub 8. W trzech innych przewodach 13' umieszczono po jednej sterowanej z zewnątrz jednostce przełączającej 16. Jednostka przełączająca 16 ma przeważnie postać zaworu 3/2-drogowego z drugim połączeniem na wyjściu z przyłączem odprowadzającym 6 lub doprowadzającym 5. Jednostka przełączająca 16 posiada hydrauliczną jednostkę regulacyjną, która zjednej strony ma połączenie z przewodem doprowadzającym położonym przed pompą dozującą 10, zaś z drugiej strony z przewodami 13 i 13' położonymi za pomocą dozującą 10. Z uwagi na dużą średnicę ciśnień
175 883 jednostka regulacyjna zaworu przełączającego 16 jest korzystnie połączona z jednym z przewodów 13.
Jednostki przełączające mogą współdziałać w zwykły sposób także z innymi rodzajami jednostek regulacyjnych, na przykład każdorazowo z jedną elektryczną jednostką regulacyjną.
W połączonym z przewodem 13 przewodzie sterującym jednej lub kilku jednostek przełączających 16 istnieje również możliwość umieszczenia po jednym sterowanym z zewnątrz zaworze odcinającym, przez co kierowca pojazdu przez zablokowanie pojedynczych jednostek przełączających 16 będzie mógł zaprogramować zgodnie z zapotrzebowaniem przełożenie przy przełączaniu z trybu wspomaganego na tryb awaryjny.
W drugim przykładzie wykonania zgodnie z fig. 2 jednostka przełączająca 16 jest umieszczona poza odcinanymi przewodami 13' w taki sposób, że po stronie wejściowej przewód zbiorczy 17 prowadzi do jednego lub kilku przewodów 13' a po stronie wyjściowej istnieje wybiórczo każdorazowo jedno połączenie z jednym z przyłączy siłownikowych 7 lub 8 lub z przyłączem przewodu odprowadzającego 6.
Strona wyjściowa zamiast z przyłączem przewodu powrotnego 6 może być także połączona z przyłączem przewodu doprowadzającego 5. Jednostka regulacyjna jednostki przełączającej 16 jest z jednej strony połączona z przewodem doprowadzającym przed pompą dozującą 10 a z drugiej strony z jednym z przewodów 13 lub 13' za pomocą dozującą 10. Również tu można umieścić inne typy jednostek regulacyjnych. W każdym przewodzie 13' znajduje się zawór zwrotny 18 usytuowany za odgałęzieniem prowadzącym do jednostki przełączającej 16, który otwiera się w kierunku danego przyłącza siłownikowego 7 lub 8.
Jak widać na fig. 3, celowe jest również umieszczenie w miejsce poszczególnych zaworów zwrotnych 18 jednego zaworu zwrotnego 19 odpowiedzialnego za wszystkie przewody 13'. Jako jednostki przełączającej 16' używa się tu 2/2-drogowego zaworu, którym można znowu sterować w różny sposób.
Przy nieuruchomionym mechanizmie kierowniczym 3 tuleja sterująca i tłok sterujący zaworu sterującego 9 znajdują się w położeniu neutralnym, tak że wszystkie sześć dławików wejściowych 14 jest zamkniętych, a dławik zwarciowy 15 jest otwarty. Olej dostarczany przez pompę zasilającą 2 przepływa przez dławik zwarciowy 15 niewykorzystany, z powrotem do zbiornika 1.
Przez poruszenie kierownicą 11 dochodzi do wychylenia tłoka sterującego w stosunku do tulei sterującej a przez to do otwarcia dławików wejściowych 14. Olej dostaje się do pompy dozującej 10, jest tu odmierzany i w dozowanej ilości przetłaczany do przewodów 13 i 13' prowadzących do siłownika nastawczego 4. Przez trzy przewody 13 olej przedostaje się bezpośrednio do jednego z przyłączy siłownikowych 7 lub 8 i tym samym do siłownika nastawczego 4. W pozostałych trzech przewodach 13' olej omija otwarte w danym przypadku jednostki przełączające 16,16'.
W trybie wspomagania jednostki przeliczeniowe 16 i 16' łączą przewody 13' z jednym z przyłączy siłownikowych 7 lub 8, ponieważ ciśnienie sterujące przed pompą dozującą 10 przewyższa ciśnienie sterujące za pompą dozującą 10 o wartość strat naporu hydrodynamicznego występujących między dwoma punktami odbioru ciśnienia.
W trybie kierowania awaryjnego, a więc przy wyłączonej pompie zasilającej 2, przewód na przyłączu doprowadzającym 5 jest bezciśnieniowy.
Konieczny dla mechanizmu kierowniczego olej jest teraz przetłaczany przez pompę dozującą 10 i przekazywany do siłownika nastawczego 4 wyłącznie dzięki ręcznej sile wywieranej na kierownicę 11.
Olej przedostaje się przy tym przez trzy przewody 13 bezpośrednio do jednego z przyłączy siłownikowych 7 lub 6 a tym samym do siłownika nastawczego 4. Ponieważ teraz stosunek ciśnienia sterującego, czyli ciśnienia przed pompą sterującą 10 do ciśnienia za pompą sterującą 10, jest odwrotny względem trybu wspomagania, załączają się jednostki przełączające 16, 16' i łączą odpowiednie przewody 13' z przyłączem przewodu odprowadzającego 6 lub alternatywnie z przyłączem przewodu doprowadzającego 5. W ten
175 883 sposób w transporcie oleju uczestniczą tylko trzy z sześciu przewodów odchodzących od pompy dozującej 10, dzięki czemu siła potrzebna do skręcania kołami zostaje zredukowana o połowę, zaś liczba obrotów kierownicy 11 potrzebnych do osiągnięcia jednakowego skrętu kół podwaja się w stosunku do trybu wspomagania.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia, składający się zasadniczo z zaworu sterującego i pompy sterującej, przy czym zawór sterujący posiada sterowany kierownicą tłok sterujący i tuleję sterującą połączoną mechanicznie z wirnikiem pompy dozującej, a tłok sterujący i tuleja sterująca mają korespondujące ze sobą i z pompą dozującą kanały, zaś pompa dozująca posiada liczne komory wyporowe, spośród których kilka jest stale połączonych z jednym z przyłączy siłownikowych, a pozostałe są połączone za pośrednictwem jednostki przełączającej z jednym z przyłączy siłownikowych lub z przyłączem przewodu powrotnego, znamienny tym, że stosuje się pompę dozującą (10) wyłącznie z równolegle usytuowanymi komorami wyporowymi z przewodami (13, 13'), z których jeden lub kilka, lecz maksymalnie jeden mniej niż istniejących przewodów (13), łączy pompę dozującą (10) bezpośrednio z jednym z przyłączy siłownikowych (7, 8), a jednostka przełączająca (16) jest przyporządkowana pozostałym przewodom (13'), zaś jednostkę regulacyjną jednostki przełączającej (16) można zasilić z jednej strony ciśnieniem przed pompą dozującą (10) w położenie łączące pompę dozującą (10) z jednej z przyłączy siłownikowych (7,8), a z drugiej strony, ciśnieniem za pomocą dozującą (10) w położenie łączące pompę dozującą (10) z przyłączem przewodu odprowadzającego (6) lub z przyłączem przewodu doprowadzającego (5).
  2. 2. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 1, znamienny tym, że jednostka regulacyjna jednostki przełączającej (16) jest zasilana ciśnieniem panującym w przewodach (13).
  3. 3. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 2, znamienny tym, że każdemu przewodowi (13') przyporządkowana jest jedna jednostka przełączająca (16).
  4. 4. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 3, znamienny tym, że ma trzy przewody (13').
  5. 5. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 4, znamienny tym, że w przewodzie sterującym zasilanym ciśnieniem przed pompą dozującą (10) jednej lub kilku jednostek przełączających (16) umieszczony jest każdorazowo sterowany z zewnątrz zawór odcinający.
  6. 6. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 1 albo 2, znamienny tym, że jednostka przełączająca (16,16') jest usytuowana poza odcinanymi przewodami (13') i po stronie wejściowej jest połączona przewodem zbiorczym (17) z pozostałymi przewodami (13'), natomiast w każdym z przewodów (13') znajduje się zawór zwrotny (18) usytuowany patrząc z prądem za odgałęzieniem prowadzącym do jednostki przełączającej (16,16') i otwierający się w stronę jednego z przyłączy siłownikowych (7, 8).
  7. 7. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 6, znamienny tym, że wszystkim przewodom (13') w miejsce zaworów odcinających (18) przyporządkowany jest centralny zawór zwrotny (19).
  8. 8. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 6, znamienny tym, że jednostki przełączające (16, 16') wyposażone są w pneumatyczne, elektryczne, elektromagnetyczne lub mechaniczne jednostki regulacyjne.
  9. 9. Hydrauliczny mechanizm kierowniczy według zastrz. 8, znamienny tym, że jednostki sterujące są wykonane ze sterowaniem z zewnątrz.
PL95316172A 1994-03-04 1995-02-23 Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia PL175883B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4407308A DE4407308C1 (de) 1994-03-04 1994-03-04 Hydraulische Lenkeinrichtung mit Übersetzungsänderung
PCT/DE1995/000246 WO1995023723A1 (de) 1994-03-04 1995-02-23 Hydraulische lenkeinrichtung mit übersetzungsänderung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL316172A1 PL316172A1 (en) 1996-12-23
PL175883B1 true PL175883B1 (pl) 1999-03-31

Family

ID=6511913

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL95316172A PL175883B1 (pl) 1994-03-04 1995-02-23 Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5850888A (pl)
EP (1) EP0746492B1 (pl)
BG (1) BG62440B1 (pl)
DE (2) DE4407308C1 (pl)
DK (1) DK0746492T3 (pl)
ES (1) ES2119404T3 (pl)
PL (1) PL175883B1 (pl)
WO (1) WO1995023723A1 (pl)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19503331C1 (de) * 1995-02-02 1996-08-08 Hydraulik Nord Gmbh Hydraulische Lenkeinrichtung mit Stromverstärkung
ATE168337T1 (de) 1996-11-02 1998-08-15 Hydraulik Nord Gmbh Hydraulische lenkeinrichtung mit übersetzungsänderung und stromverstärkung
ES2216324T3 (es) 1997-09-29 2004-10-16 Zf Lemforder Metallwaren Ag Motor oscilante radial.
DE10011016A1 (de) * 2000-03-07 2001-10-04 Sauer Danfoss Nordborg As Nord Verfahren und hydraulische Lenkeinrichtung zur Notlenkung mit einem Lenkhandrad
DE10021903A1 (de) 2000-05-05 2001-11-15 Daimler Chrysler Ag Lenksystem für ein Fahrzeug
DE10147569C1 (de) * 2001-09-26 2003-05-28 Bosch Rexroth Ag Hydraulische Lenkeinrichtung mit Übersetzungsänderung
US7913800B2 (en) 2006-10-30 2011-03-29 Deere & Company Steering system with variable flow rate amplification ratio and associated method
CN102341293B (zh) * 2009-03-12 2014-02-12 R.H.谢帕德股份有限公司 解除动力转向助力的方法及使用该方法的动力转向系统
DE102010039554A1 (de) 2010-08-20 2012-02-23 Robert Bosch Gmbh Hydraulische Lenkeinrichtung
DE102018103437B4 (de) 2018-02-15 2019-10-17 Hydraulik Nord Fluidtechnik Gmbh & Co. Kg Hydraulische Lenkeinrichtung mit Kammerabschaltung

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE99758C (pl) * 1900-01-01
DD99758A1 (pl) * 1971-07-22 1973-08-20
DE2140569C3 (de) * 1971-08-13 1974-04-18 Danfoss A/S, Nordborg (Daenemark) Steuervorrichtung für eine parallel- und innenachsige Rotationskolbenmaschine
US4131177A (en) * 1976-11-23 1978-12-26 Goodbary Engineering Company Dual steering system for vehicles
US4470260A (en) * 1983-08-11 1984-09-11 Deere & Company Open center load sensing hydraulic system
DK247288A (da) * 1987-06-26 1988-12-27 Zahnradfabrik Friedrichshafen Hydrostatisk styreindretning
US4838314A (en) * 1988-10-12 1989-06-13 Deere & Company Secondary hydraulic steering system
US5050696A (en) * 1988-10-20 1991-09-24 Deere & Company Secondary hydraulic steering system
US4942935A (en) * 1989-07-14 1990-07-24 J. I. Case Company Auxiliary power steering system

Also Published As

Publication number Publication date
PL316172A1 (en) 1996-12-23
BG62440B1 (bg) 1999-11-30
ES2119404T3 (es) 1998-10-01
US5850888A (en) 1998-12-22
BG100821A (en) 1997-08-29
DE4407308C1 (de) 1995-08-17
DK0746492T3 (da) 1999-03-08
WO1995023723A1 (de) 1995-09-08
EP0746492B1 (de) 1998-05-20
EP0746492A1 (de) 1996-12-11
DE59502258D1 (de) 1998-06-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0061005A1 (en) Fluid control system
US4570735A (en) Dual rotary valve for variable assist power steering gear for automotive vehicles
US4553389A (en) Hydrostatic auxiliary steering apparatus
EP0300269A1 (en) Steering control unit with flow amplification
PL175883B1 (pl) Hydrauliczny mechanizm kierowniczy ze zmianą przełożenia
US3834278A (en) Power steering system with auxiliary power capability
US4488569A (en) Apparatus with staged pressure differential for controlling fluid flow
IE42591B1 (en) Hydraulic controller
US20080142291A1 (en) Hydraulic Steering System with Protection Against Uncontrolled Steering Movements
US5107752A (en) Rotary gate valve for hydraulic servo-assisted steering systems
US4454716A (en) Load sense hydrostatic vehicle steering system
US4262580A (en) Power steering system with auxiliary power capability
US6029560A (en) Fluid pressure operated torque amplifier and a vehicular power steering system incorporating same
WO2004043768A9 (de) Hydraulische lenkeinrichtung mit stromverstärkung
US6082242A (en) Power steering system
JP4122473B2 (ja) スリップを低減したステアリングシステムに用いる流体制御器
US4495769A (en) Booster power steering
US3957129A (en) Steering system
USRE30291E (en) Power steering system with auxiliary power capability
US3844368A (en) Hydraulic drive system
EP0410942A1 (en) A hydraulic steering system with two pistons and dual calibration, particularly for commercial vehicles
EP0713816B1 (en) Hydraulic system for controlling rotation of a railroad car body and featuring an actuator depressurizing device
WO2012021184A1 (en) Power steering system
DE10209964A1 (de) System zur Steuerung einer hydraulischen Verstellpumpe
JPS61275062A (ja) 動力舵取装置の操舵力制御装置

Legal Events

Date Code Title Description
LAPS Decisions on the lapse of the protection rights

Effective date: 20140223