PL169510B1 - Czlon grzejny, zwlaszcza do pojemnika samogrzejnego na zywnosc PL - Google Patents

Czlon grzejny, zwlaszcza do pojemnika samogrzejnego na zywnosc PL

Info

Publication number
PL169510B1
PL169510B1 PL92303597A PL30359792A PL169510B1 PL 169510 B1 PL169510 B1 PL 169510B1 PL 92303597 A PL92303597 A PL 92303597A PL 30359792 A PL30359792 A PL 30359792A PL 169510 B1 PL169510 B1 PL 169510B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
ignition
heating member
heating
solid fuel
support member
Prior art date
Application number
PL92303597A
Other languages
English (en)
Inventor
Phang K Tan
Ngan T Goon
Original Assignee
Effort Holdings Pte Ltd
Effort Holdings Pteltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from GB919123742A external-priority patent/GB9123742D0/en
Application filed by Effort Holdings Pte Ltd, Effort Holdings Pteltd filed Critical Effort Holdings Pte Ltd
Publication of PL169510B1 publication Critical patent/PL169510B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A47FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
    • A47JKITCHEN EQUIPMENT; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; APPARATUS FOR MAKING BEVERAGES
    • A47J36/00Parts, details or accessories of cooking-vessels
    • A47J36/24Warming devices
    • A47J36/30Devices for warming by making use of burning cartridges or other chemical substances

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Control Of Resistance Heating (AREA)
  • Resistance Heating (AREA)
  • Central Heating Systems (AREA)
  • Devices For Warming Or Keeping Food Or Tableware Hot (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Electric Stoves And Ranges (AREA)

Abstract

1. C zlon grzejny, zw laszcza do pojem nika sa- m ogrzejnego na zyw nosc, który to czlon grzejny za- w iera paliw o stale oraz pobudzany slizgow o czlon zaplonow y reagujacy na tarcie, z n a m ie n n y ty m , ze m a jednoczesciow y czlon nosny (38), przy c zym ten czlon nosny (38) zaw iera pierw szy elem ent do m oco- w ania tabletki (66) paliw a stalego do czlonu nosnego (38), drugi elem ent do roboczego m o co w an ia czlonu zaplonow ego do czlonu nosnego (38) podczas uzytko- w ania dla um ozliw ienia zapalenia paliw a stalego za pom oca czlonu zaplonow ego, oraz trzeci elem ent m o- cow any do w spom nianego p o jem n ik a sam ogrzejnego dla ulatw ienia zainstalow ania czlonu grzejnego F IG 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest człon grzejny, zwłaszcza do zastosowania w pojemniku samogrzejnym na żywność. W szczególności wynalazek dotyczy członu grzejnego na paliwo stałe z uruchamianym ręcznie zapłonem do automatycznego zapalania paliwa stałego. Człon ten jest szczególnie przydatny do zastosowania w dyspozycyjnych samogrzejnych pojemnikach na żywność, jednakże nie jest do nich ograniczony.
Znany człon grzejny pojemnika na żywność z wbudowanym członem grzejnym jest opisany w opublikowanym międzynarodowym zgłoszeniu patentowym WO-A-83/00425.
Tego rodzaju człon grzejny zawiera górną warstwę rozprzestrzeniającą ciepło, oraz warstwę materiału egzotermicznego, mającego wewnętrzne ściany i umieszczonego na izolującej cieplnie warstwie nie podlegającej spalaniu. Pod niepalną warstwą znajduje się ślizgowa iglica umieszczona w kontakcie z elementem reagującym ciernie. W niepalnej warstwie pomiędzy elementem reagującym ciernie a materiałem egzotermicznym znajduje się materiał zapalnika do zapoczątkowywania reakcji egzotermicznej gdy tylko zapalnik zostanie zapalony.
Tego rodzaju człon grzejny jest dość skomplikowany i zawiera dużą ilość rozmaitych części. W przynajmniej niektórych z rozwiązań opisanych w WO-A-83/00425, części członu grzejnego są ustawione luźno razem w podstawie pojemnika na żywność, przy czym przynajmniej część konstrukcji samego pojemnika utrzymuje części członu grzejnego razem we właściwym położeniu.
Celem wynalazku jest opracowanie członu grzejnego, zwłaszcza do pojemnika samogrzejnego na żywność, pozbawionego powyższych niedogodności.
Człon grzejny, zwłaszcza do pojemnika samogrzejnego na żywność, który to człon grzejny zawiera paliwo stałe oraz pobudzany ślizgowo człon zapłonowy regulujący na tarcie, według wynalazku charakteryzuje się tym, że ma jednoczęściowy człon nośny, przy czym ten człon nośny zawiera pierwszy element do mocowania tabletki paliwa stałego do członu nośnego, drugi element do roboczego mocowania członu zapłonowego do członu nośnego podczas użytkowania dla umożliwienia zapalenia paliwa stałego za pomocą członu zapłonowego, oraz trzeci element mocowany do wspomnianego pojemnika samogrzejnego dla ułatwienia zainstalowania członu grzejnego.
Człon nośny jest wykonany z materiału niepalnego, a korzystnie z materiału wytrzymującego ciepło wytwarzane przez człon grzejny, jak tylko zostanie zapalony.
Pierwszy element z członu nośnego stanowi jeden lub więcej palców do osadzania ponad przynajmniej częścią tabletki paliwa stałego. Palce te są korzystnie ukształtowane haczykowo.
Palec lub palce stanowiące pierwszy element przechodzą przez przelotowy otwór, utworzony w tabletce paliwa stałego.
Paliwo stałe stanowi sześciometylenoczteroaminę, względnie mieszaninę sześciometylenoczteroaminy, krzemionki, siarki, potasu i wapnia.
Człon zapłonowy zawiera pasek zapłonowy i materiał zapłonowy reagujący na tarcie, przy czym drugi element stanowi tuleję, w której jest utrzymywany ślizgowo pasek zapłonowy w kontakcie z materiałem reagującym na tarcie.
169 510
Materiał zapłonowy jest zamontowany poniżej paska zapłonowego, a tabletka paliwa stałego jest zamontowana powyżej paska zapłonowego, przy czym pasek zapłonowy jest ślizgowo wyciągany z kanału dla spowodowania rozbłyśnięcia materiału zapłonowego i zapalenia paliwa stałego.
Materiał zapłonowy zawiera mieszaninę siarki, chloranu potasu, żelatyny, dwuchromianu potasu, proszku szklanego i sadzy.
Pasek zapłonowy posiada powłokę z chropowatą powierzchnią, zawierającą fosfor, dwutlenek manganu, sadzę i siarczek antymonu.
Trzeci element zawiera jedną lub więcej klapek do łączenia z odpowiadającymi szczelinami we wspomnianym dyspozycyjnym pojemniku.
Człon nośny korzystnie jest wykonany z blachy stalowej ocynowanej, całkowicie z pojedynczego arkusza materiału.
Człon nośny korzystnie jest wykonany z półfabrykatu, zaginanego do utworzenia tego członu nośnego.
Wspomniany półfabrykat zawiera pierwszą i drugą część zaginane względem siebie dla utworzenia tulei dla utrzymywania paska zapłonowego, jedno lub więcej zaginanych ramion do mocowania paliwa stałego, oraz jedną lub więcej zaginanych klapek dla umożliwienia mocowania członu nośnego w pojemniku.
Wspomniany półfabrykat dodatkowo zawiera element do mocowania razem pierwszej i drugiej części, gdy są w stanie złożonym.
Jedno lub więcej ramion półfabrykatu mają zasadniczo kształt L.
Materiał zapłonowy może również zawierać wypełniacz, a powłoka paska zapłonowego może zawierać odpowiednie spoiwo, takie jak lateks.
Tego rodzaju człon grzejny zawiera mniej części niż według stanu techniki, i może być prosty do zmontowania. Człon ten jest samozawarty i nie zależny od innych części dyspozycyjnego pojemnika dla utrzymania paliwa stałego i członu zapłonowego we właściwym położeniu. Człon ten może być całkowicie zmontowany przed zainstalowaniem w pojemniku.
Przedmiot wynalazku zostanie uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia przekrój przez dyspozycyjny samogrzejny pojemnik na żywność, z członem grzejnym według wynalazku, fig. 2 - przekrój w powiększeniu przez człon grzejny pokazany na fig. 1, fig. 3 - przekrój wzdłuż linii III - III z fig. 2, fig. 4 - widok z góry półfabrykatu do formowania członu nośnego członu grzejnego, fig. 5 - widok perspektywiczny pokazujący sposób w jaki półfabrykat z fig. 4 jest zaginany dla utworzenia członu nośnego, fig. 6 - widok z góry alternatywnego półfabrykatu do formowania członu nośnego, a fig. 7 - perspektywiczny widok pokazujący człon nośny utworzony z półfabrykatu z fig. 6.
Na figurze 1, pokazano samogrzejny dyspozycyjny pojemnik na żywność z członem grzejnym według wynalazku, który zawiera zasadniczo prostokątne gniazdo 12 wykonane z blachy ocynkowanej. Gniazdo 12 ma podstawę 10 oraz ścianę przednią 14, ścianę tylną 16 oraz ściany końcowe 18 i 20, które to ściany łącznie tworzą boki gniazda. Gniazdo zawiera przegrodę w postaci tacy 22 z ocynowanej folii, która dzieli gniazdo na górny obszar 24 do pomieszczenia żywności i dolny obszar 26.
Taca 22 posiada wystający zewnętrznie obwodowy wieniec 28, który spoczywa na górnych krawędziach boków gniazda. Taca posiada również utworzone dwa wypchnięte na zewnątrz występy 30 w ścianach, przylegle do ścian końcowych 18 i 20 gniazda. Występy 30 wchodzą w otwory 32 w ścianach końcowych 18 i 20 dla wymuszonego umieszczenia tacy we właściwym położeniu i dla uchronienia tacy przed przypadkowym wyjęciem z gniazda.
Taca 22 jest przeznaczona do pomieszczenia żywności i jest wyposażona w ździeralne wieko 34, które jest uszczelnione do tacy po umieszczeniu żywności wewnątrz tacy 22. Przy jednym końcu wieka 34 jest umieszczony pierścień do pociągania 35, dla umożliwienia łatwego zdarcia wieka.
Dolny obszar 26 gniazda zawiera człon grzejny 36 według wynalazku w postaci palnika paliwa stałego dla wytwarzania ciepła do ogrzania żywności w tacy. Człon grzejny 36 według wynalazku jest pokazany szczegółowo na fig. 2 i 3. Na tym rysunku, grubość niektórych cienkich części członu grzejnego jest zwiększona ze względu na przejrzystość. Człon grzejny 36 zawiera
169 510 pojedynczy człon nośny 38 wykonany z blachy ocynowanej. Człon nośny zawiera pierwszą część podstawową 40, połączoną w całość z drugą górną częścią 42, przy czym górna część jest odgięta płasko względem części podstawowej 40, tworząc wąską tuleję. Górna część 42 zawiera klapkę 44 wzdłuż jednej krawędzi, która jest odgięta pod odpowiadającą krawędź części podstawowej 40 dla zabezpieczenia obydwu części razem w stanie złożonym. Iglica lub pasek zapłonowy 46 jest przesuwny przez tuleję a z tym pasem zapłonowym kontaktuje się głowica zapłonowa 48 reagująca na tarcie. Głowica zapłonowa 48 zawiera powłokę z materiału zapłonowego na tekturowym nośniku 50, umieszczonym w szczelinie 52 w części podstawowej 40 dla właściwego zabezpieczenia głowicy zapłonowej 48. W części podstawowej 40 są utworzone trzy podniesione wydrążone słupki 54, które służą do dociskania głowicy zapłonowej do styku ze stroną spodnią pasa zapłonowego i dla uniknięcia przypadkowego ruchu tego pasa zapłonowego. W części podstawowej 40 jest utworzony dodatkowy otwór 56 dla doprowadzania powietrza, ustawiony w linii z odpowiadającymi otworami 58, utworzonymi w głowicy zapłonowej 48 i nośniku 50.
Pasek zapłonowy 46 posiada na jednym końcu powłokę 60 o szorstkiej powierzchni dla wytworzenia ciepła tarcia po przeciągnięciu pasa po głowicy zapłonowej 48. Powłoka stanowi fosfor, dwutlenek manganu, sadzę i siarczek antymonu, zmieszane z odpowiednim spoiwem takim jak leteks. Reagujący na tarcie materiał głowicy zapłonowej 48 zawiera chloran potasu, żelatynę dwuchromian potasu, siarkę, proszek szklany, sadzę i wypełniacz.
Górna część 42 członu nośnego zawiera kwadratowo ukształtowane wycięcie 62. Powyżej wycięcia 62 podparto integralnymi ścianami 63 parę palców 64 w kształcie L, które służą do zabezpieczenia pierścieniowej tabletki 66 paliwa stałego do członu nośnego 38. Palce 64 przechodzą przez środkowy otwór pierścieniowej tabletki 66 i są zagięte nad nią w kształcie haków dla wystawania w przeciwnych kierunkach promieniowych nad górną powierzchnią pierścieniowej tabletki 66. Końce palców 64 są zagięte w dół względem promieniowo zewnętrznej tabletki 66.
Tabletka 66 paliwa stałego zwiera sześciometylenoczteroaminę zmieszaną z krzemionką, siarką, potasem i wapniem. Część podstawowa 40 członu nośnego 38 zawiera parą wystających zewnętrznie klapek 68. W zastosowaniu, klapki 68 są odgięte tak że przechodzą przez szczelinę 70 gniazda 26 pojemnika dla mocnego zabezpieczenia członu grzejnego 36 we właściwym położeniu. Część podstawowa 40 członu nośnego 38 zawiera również cztery wytłoczone ku dołowi nóżki 72 w narożach członu nośnego. Służą one do ustanowienia odstępu spodu członu nośnego nieznacznie ponad podłogą gniazda, dla zabezpieczania swobodnego przepływu powietrza do otworu 56 zasilania powietrza i wydrążonych słupków 54 w części podstawowej 40 członu nośnego 38.
Tuż po zainstalowaniu w gnieździe 12, jeden koniec 74 paska zapłonowego 46 wystaje przez małą szczelinę 76 utworzoną w jednej ścianie końcowej 18 gniazda 12. Podczas użytkowania dla zapalenia palnika, koniec 74 zostaje uchwycony ręką i pociągnięty w kierunku strzałki 78, tak ze pas zostaje wyciągnięty z członu nośnego 38. Ciepło tarcia wytworzonego poprzez ruch paska zapłonowego 46 względem głowicy zapłonowej 48 powoduje zapalenie materiału zapłonowego poprzez kwadratowe wycięcie 62 w górnej części 42 członu nośnego 38, dla zapalenia tabletki paliwa stałego 66. Otwory w wydrążonych słupkach 54 oraz otwór zasilania powietrza 56 zabezpieczają dostateczny dopływ powietrza do głowicy zapłonowej 48, tak że ulegnie zapaleniu i właściwie rozbłyśnie. Wycięcie 62 w górnej części 42 umożliwi rozszerzenie płomienia z głowicy zapłonowej 48 na zewnątrz do tabletki pierścieniowej 66 i przez jej środkowy otwór dla zabezpieczenia właściwego zapalenia tabletki. Palce 64 w kształcie L również służą do podparcia tabletki 66 trochę powyżej części podstawowej 40 członu nośnego dla zabezpieczenia dopływu odpowiedniej ilości powietrza dla zapewnienia właściwego spalania.
W bokach gniazda 12 znajduje się wiele otworów 80 doprowadzania powietrza, jak również wiele otworów 82 doprowadzania powietrza znajduje się w podstawie 10 dla zapewnienia doprowadzania odpowiedniej ilości powietrza do członu grzejnego 36 podczas użytkowania. W bokach gniazda są również utworzone liczne wystające na zewnątrz żaluzje 84 tuż
169 510 poniżej poziomu tacy 22, które służą do wentylacji dolnego obszaru 26 dla utrzymania krążenia powietrza. Żaluzje 84 są otwarte ku dołowi tak aby zredukować straty ciepła.
Otwory również stanowią wentylację umożliwiającą ochłodzenie opakowania po jego użyciu. Według obecnego rozwiązania opakowanie będzie zwykle wymagało około jednej minuty do ostudzenia do temperatury, przy której opakowanie to może być podniesione gołymi rękami.
Gniazdo 12 i człon nośny 38 są wykonane z blachy ocynowanej a taca 22 jest wykonana z ocynowanej folii, ponieważ są to materiały odpowiednie do wytrzymywania dopływu ciepła wytwarzanego przez człon grzejny 36. W narożach podstawy 10 są utworzone cztery podpórki 86. Podpórki 86 mogą być wykonane z materiału izolującego cieplnie dla ochrony powierzchni na której jest umieszczane opakowanie podczas ogrzewania żywności.
Jak pokazano przerywaną linią na fig. 1, zwykle zaleca się zdarcie wieka na niewielką odległość przed zapaleniem palnika. Służy to zabezpieczeniu przed zwiększeniem ciśnienia w tacy które mogłoby wystąpić podczas procesu ogrzewania.
Pojemnik zawierający żywność przeznaczoną do ogrzania może być owinięty w materiał opakowaniowy w postaci kartonu lub tworzywa sztucznego (niepokazany na rysunkach), kiedy jest sprzedawany konsumentowi. Materiał opakowaniowy może dogodnie być wykorzystany jako powierzchnia na której można postawić opakowanie podczas ogrzewania żywności. Część materiału opakowaniowego może być wykorzystana jako izolacja ochronna ręki konsumenta podczas zdzierania wieka 34.
Samogrzejny pojemnik dyspozycyjny na żywność może być wykorzystany w rozmaitych zastosowaniach dla ogrzewania lub gotowania żywności. Jednym z zastosowań dla których pojemnik taki jest szczególnie przydatny jest przechowywanie wstępnie ugotowanej żywności, która jest sprzedawana zimna, lecz która jest przeznaczona do podgrzania i zjedzenia na gorąco. Z tego względu palnik jest zaprojektowany na palenie się przez około cztery do sześciu minut po zapłonie, i do wytwarzania wystarczającej ilości ciepła dla podgrzania żywności do około 100°C.
Zwykle pojemnik może mieć wysokość około 71 mm, długość około 161 mm, i szerokość około 1θ2 mm. Głębokość tacy może wynosić około 30 mm. Tak więc należy zauważyć, że opakowanie nie jest znacznie większe niż konwencjonalne opakowanie z żywnością. Zewnętrzna średnica tabletki paliwowej 66 może wynosić około 25 mm a wewnętrzna średnica około 10 mm. Wielkość nośnika jest zwykle 40 mm2. Szerokość pasa zapłonowego może wynosić 24 mm.
Na figurze 4 pokazano półfabrykat 90 do wytwarzania członu nośnego 38 a na fig. 5 pokazano półfabrykat złożony dla utworzenia członu nośnego 38. Przerywane linie na fig. 4 stanowią linię wzdłuż których półfabrykat jest zaginany tworząc człon nośny 38. Linie 92 mogą zawierać jedną lub więcej szczelin lub perforacji w blasze ocynowanej, ponieważ te linie zagięcia nie są dokładnie umiejscowione. Przy zaginaniu części półfabrykatu, ściany 63 zostają najpierw odgięte w górę, a palce 64 odgięte wewnętrznie tak, że są równoległe względem siebie. Głowica zapłonowa 48 i pasek zapłonowy 46 (pokazane przerywaną linią na fig. 5 dla przejrzystości) są położone na części podstawowej 40, zanim górna część 42 zostanie odgięte w dół dla utworzenia wąskiej tulei.
Na figurze 6 pokazano zmodyfikowaną postać półfabrykatu 94 dla utworzenia członu nośnego. Różni się on od opisanego powyżej tym, że nóżki 72 i dodatkowy otwór 56 doprowadzania powietrza części podstawowej 40 zostały pominięte. Palce 64 są trochę krótsze, tak że w użytkowaniu nie wystają one dla dojścia do promieniowo zewnętrznej powierzchni pierścieniowej tabletki 66. Górna część 42 ma również utworzony uniesiony stopień 96 dla utworzenia obszaru tulei, przez który będzie przesuwany pasek zapłonowy (jak przedstawiono przerywaną linią 98). Na fig. 7 pokazano człon nośny utworzony z zastosowaniem półfabrykatu 94 z fig. 6.
Należy zauważyć, że w rozwiązaniach opisanych powyżej człon grzejny jest prosty do zmontowania i zawiera stosunkowo małą ilość części. Człon taki jest samozawarty w sobie, i nie zależy od innych części pojemnika dla przytrzymania paska zapłonowego, głowicy zapłonowej i tabletki paliwa stałego w ich właściwych położeniach. Stanowiący pojedynczą część człon nośny utworzony z półfabrykatu umożliwia niekosztowne wytwarzanie członu grzejnego, i ułatwia jego zainstalowanie w samogrzejnym pojemniku na żywność.
169 510
Należy podkreślić, że wynalazek opisano powyżej jedynie przykładowo, i że można dokonywać modyfikacji jego szczegółów bez wykraczania poza zakres wynalazku.
FIG. 2
FIG. 3
169 510
FIG. 4
169 510
169 510
FIG.1
es
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 2,00 zł

Claims (19)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Człon grzejny, zwłaszcza do pojemnika samogrzejnego na żywność, który to człon grzejny zawiera paliwo stałe oraz pobudzany ślizgowo człon zapłonowy reagujący na tarcie, znamienny tym, że ma jednoczęściowy człon nośny (38), przy czym ten człon nośny (38) zawiera pierwszy element do mocowania tabletki (66) paliwa stałego do członu nośnego (38), drugi element do roboczego mocowania członu zapłonowego do członu nośnego (38) podczas użytkowania dla umożliwienia zapalenia paliwa stałego za pomocą członu zapłonowego, oraz trzeci element mocowany do wspomnianego pojemnika samogrzejnego dla ułatwienia zainstalowania członu grzejnego.
  2. 2. Człon grzejny według zastrz. 1, znamienny tym, że człon nośny (38) jest wykonany z materiału niepalnego.
  3. 3. Człon grzejny według zastrz. 2, znamienny tym, że człon nośny (38) jest wykonany z materiału wytrzymującego ciepło wytwarzane przez człon grzejny, jak tylko zostanie zapalony.
  4. 4. Człon grzejny według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwszy element członu nośnego (38) stanowi jeden lub więcej palców (64) do osadzania ponad przynajmniej częścią tabletki (66) paliwa stałego.
  5. 5. Człon grzejny według zastrz. 4, znamienny tym, że jeden lub więcej palców (64) są ukształtowane haczykowo.
  6. 6. Człon grzejny według zastrz. 4 albo 5, znamienny tym, że palec lub palce (64) stanowiące pierwszy element przechodzą przez przelotowy otwór, utworzony w tabletce (66) paliwa stałego.
  7. 7. Człon grzejny według zastrz. 1, znamienny tym, że paliwo stałe stanowi sześciometylenoczteroaminę.
  8. 8. Człon grzejny według zastrz. 7, znamienny tym, ze paliwo stałe stanowi mieszaninę sześciometylenoczteroaminy, krzemionki, siarki, potasu i wapnia.
  9. 9. Człon grzejny według zastrz. 1, znamienny tym, że człon zapłonowy zawiera pasek zapłonowy (46) i materiał zapłonowy (48) reagujący natarcie, przy czym drugi element stanowi tuleję (40, 42), w której jest utrzymywany ślizgowo pasek zapłonowy (46) w kontakcie z materiałem reagującym na tarcie.
  10. 10. Człon grzejny według zastrz. 9, znamienny tym, ze materiał zapłonowy (48) jest zamontowany poniżej paska zapłonowego (46), a tabletka (66) paliwa stałego jest zamontowana powyżej paska zapłonowego (46), przy czym pasek zapłonowy (46) jest ślizgowo wyciągany z kanału dla spowodowania rozbłyśnięcia materiału zapłonowego i zapalenia paliwa stałego.
  11. 11. Człon grzejny według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że materiał zapłonowy zawiera mieszaninę siarki, chloranu potasu, żelatyny, dwuchromianu potasu, proszku szklanego i sadzy.
  12. 12. Człon grzejny według zastrz. 9 albo 10, znamienny tym, że pasek zapłonowy (46) posiada powłokę z chropowatą powierzchnią, zawierającą fosfor, dwutlenek manganu, sadzę i siarczek antymonu.
  13. 13. Człon grzejny według zastrz. 1, znamienny tym, że trzeci element zawiera jedną lub więcej klapek (68) do łączenia z odpowiadającymi szczelinami we wspomnianym dyspozycyjnym pojemniku.
  14. 14. Człon grzejny według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, ze człon nośny (38) jest wykonany z blachy stalowej ocynowanej.
  15. 15. Człon grzejny według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że człon nośny (38) jest utworzony całkowicie z pojedynczego arkusza materiału.
    169 510
  16. 16. Człon grzejny według zastrz. 2 albo 3, znamienny tym, że człon nośny (38) jest wykonany z półfabrykatu, zaginanego do utworzenia tego członu nośnego.
  17. 17. Człon grzejny według zastrz. 16, znamienny tym, ze wspomniany półfabrykat zawiera pierwszą i drugą część (40,42) zaginane względem siebie dla utworzenia tulei dla utrzymywania paska zapłonowego, jedno lub więcej zaginanych ramion(63,64) do mocowania paliwa stałego, oraz jedną lub więcej zaginanych klapek (68) dla umożliwienia mocowania członu nośnego w pojemniku.
  18. 18. Człon grzejny według zastrz. 17, znamienny tym, ze wspomniany półfabrykat dodatkowo zawiera element (44) do mocowania razem pierwszej i drugiej części, gdy są w stanie złożonym.
  19. 19. Człon grzejny według zastrz. 17, znamienny tym, że jedno lub więcej ramion (63,64) półfabrykatu mają zasadniczo kształt litery L.
PL92303597A 1991-11-08 1992-11-06 Czlon grzejny, zwlaszcza do pojemnika samogrzejnego na zywnosc PL PL169510B1 (pl)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB919123742A GB9123742D0 (en) 1991-11-08 1991-11-08 Disposable pack for food
GB9207121A GB2261282B (en) 1991-11-08 1992-04-01 Heater unit for self-heating container
PCT/GB1992/002056 WO1993008723A1 (en) 1991-11-08 1992-11-06 Improvements relating to a heater unit for a self-heating container

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL169510B1 true PL169510B1 (pl) 1996-07-31

Family

ID=26299827

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92303597A PL169510B1 (pl) 1991-11-08 1992-11-06 Czlon grzejny, zwlaszcza do pojemnika samogrzejnego na zywnosc PL

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5429115A (pl)
EP (1) EP0611285B1 (pl)
JP (1) JPH07500747A (pl)
AT (1) ATE149305T1 (pl)
AU (1) AU662366B2 (pl)
CA (1) CA2113347A1 (pl)
DE (1) DE69217982T2 (pl)
DK (1) DK0611285T3 (pl)
ES (1) ES2101128T3 (pl)
GR (1) GR3022745T3 (pl)
PL (1) PL169510B1 (pl)
WO (1) WO1993008723A1 (pl)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6575156B2 (en) * 2001-04-05 2003-06-10 Motorola, Inc. Battery warmer
IL144939A0 (en) * 2001-08-16 2002-06-30 Convenience Heating Technologi Disposable self-heating container
US20060005827A1 (en) * 2004-05-04 2006-01-12 Candle Corporation Of America Heater product, system and composition
US20090011379A1 (en) * 2007-07-05 2009-01-08 Balch Duane C Combustion initiator

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB598115A (en) * 1944-05-15 1948-02-11 Robert Victor Neher A G Improvements relating to methods of and means for heating the contents of vessels
CH251344A (de) * 1946-02-15 1947-10-31 Mayer Eugen Konservenbüchse.
FR2366820A1 (fr) * 1976-10-05 1978-05-05 Maury Jean Pierre Thermo-boite
IL61686A0 (en) * 1979-12-28 1981-01-30 Impama Anstalt Heating element,especially for use in heating preserve and other food cans
DE3170836D1 (en) * 1981-08-04 1985-07-11 Pozel Sa Heating device
US4424798A (en) * 1982-05-28 1984-01-10 Volk Hans Dieter Self-heatable container
GB2158698A (en) * 1984-05-17 1985-11-20 Guo Ming Chyi Disposable stove
EP0244837A1 (en) * 1986-05-08 1987-11-11 Asahi Kasei Kogyo Kabushiki Kaisha Self-heating container
BR8906469A (pt) * 1988-03-18 1990-08-28 Nippon Steel Corp Dispositivo de aquecimento,recipiente tendo funcao de aquecimento e aquecedor instantaneo de estrutura no dito dispositivo de aquecimento
US4899721A (en) * 1989-03-30 1990-02-13 Tsay Yung Lang Charcoal stove casing set
JPH05119Y2 (pl) * 1990-10-06 1993-01-05
US5220908A (en) * 1990-11-10 1993-06-22 Dowa Iron Powder Co., Ltd. Pyrogen and canister incorporating pyrogen

Also Published As

Publication number Publication date
EP0611285A1 (en) 1994-08-24
ES2101128T3 (es) 1997-07-01
WO1993008723A1 (en) 1993-05-13
EP0611285B1 (en) 1997-03-05
GR3022745T3 (en) 1997-06-30
AU2898892A (en) 1993-06-07
AU662366B2 (en) 1995-08-31
DK0611285T3 (da) 1997-04-01
ATE149305T1 (de) 1997-03-15
US5429115A (en) 1995-07-04
JPH07500747A (ja) 1995-01-26
DE69217982D1 (de) 1997-04-10
CA2113347A1 (en) 1993-05-13
DE69217982T2 (de) 1997-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5374289A (en) Fuel package
US4953533A (en) Self-igniting combustion package
US5186721A (en) Fuel package
US3385282A (en) Unitary grill package
US5363590A (en) Safety apparatus for candles
US3279453A (en) Cooking tray
US4924845A (en) Cooker and methods of cooking
US6010332A (en) Disposable liquid fuel burner
WO2008049100A2 (en) Combustible packages for containing a fuel source and a fire starter
US20080202489A1 (en) Inclusive single-use heating device
US2622017A (en) Fire kindling device
PL169510B1 (pl) Czlon grzejny, zwlaszcza do pojemnika samogrzejnego na zywnosc PL
US6101931A (en) Disposable grill liner
US20150047626A1 (en) Charcoal starter with a consumable fire ignition method and system
US4424798A (en) Self-heatable container
US3438363A (en) Portable heater
US3317290A (en) Self-kindling fuel container
GB2261282A (en) Self-heating container
US20040088911A1 (en) Portable incendiary apparatus
JP3184635B2 (ja) 調理用燃料容器兼バーナー
KR101998734B1 (ko) 건축물의 겨울 난방용 화로
US11571089B2 (en) Fire starter tube
US20110094504A1 (en) Burner assembly for gas burners of radiant heating type
US3145706A (en) Combined food container and heater
JPH02563Y2 (pl)