NL2013746B1 - Buitenspiegeleenheid. - Google Patents
Buitenspiegeleenheid. Download PDFInfo
- Publication number
- NL2013746B1 NL2013746B1 NL2013746A NL2013746A NL2013746B1 NL 2013746 B1 NL2013746 B1 NL 2013746B1 NL 2013746 A NL2013746 A NL 2013746A NL 2013746 A NL2013746 A NL 2013746A NL 2013746 B1 NL2013746 B1 NL 2013746B1
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- mirror
- carrier
- coupling
- mirror unit
- operating element
- Prior art date
Links
- 230000008878 coupling Effects 0.000 claims abstract description 29
- 238000010168 coupling process Methods 0.000 claims abstract description 29
- 238000005859 coupling reaction Methods 0.000 claims abstract description 29
- 238000000034 method Methods 0.000 claims abstract description 6
- 239000000654 additive Substances 0.000 description 1
- 230000000996 additive effect Effects 0.000 description 1
- 239000011521 glass Substances 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60R—VEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B60R1/00—Optical viewing arrangements; Real-time viewing arrangements for drivers or passengers using optical image capturing systems, e.g. cameras or video systems specially adapted for use in or on vehicles
- B60R1/02—Rear-view mirror arrangements
- B60R1/06—Rear-view mirror arrangements mounted on vehicle exterior
- B60R1/078—Rear-view mirror arrangements mounted on vehicle exterior easily removable; mounted for bodily outward movement, e.g. when towing
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60R—VEHICLES, VEHICLE FITTINGS, OR VEHICLE PARTS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B60R1/00—Optical viewing arrangements; Real-time viewing arrangements for drivers or passengers using optical image capturing systems, e.g. cameras or video systems specially adapted for use in or on vehicles
- B60R1/02—Rear-view mirror arrangements
- B60R1/06—Rear-view mirror arrangements mounted on vehicle exterior
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Multimedia (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Rear-View Mirror Devices That Are Mounted On The Exterior Of The Vehicle (AREA)
Abstract
De uitvinding betreft een buitenspiegeleenheid voor een motorvoertuig, omvattende een spiegeldeel en een drager die het spiegeldeel draagt, waarbij het spiegeldeel via een koppeling losneembaar is gefixeerd aan de drager. De uitvinding betreft eveneens een werkwijze voor het losnemen van een spiegeldeel van een drager van een buitenspiegeleenheid van een motorvoertuig van een drager van een buitenspiegel, waarbij een koppeling tussen spiegeldeel en drager wordt versteld van de opsluitstand naar de vrijgeefstand.
Description
Titel: Buitenspiegeleenheid
De uitvinding heeft betrekking op een buitenspiegeleenheid voor een motorvoertuig, omvattende een spiegeldeel en een drager die het spiegeldeel draagt.
Motorvoertuigen zijn doorgaans voorzien van één of meer buitenspiegeleenheden om het zicht van de bestuurder op wat rond hem gebeurt te verbeteren. Deze buitenspiegels bestaan onder andere uit een spiegeldeel, gewoonlijk met een reflecterend oppervlak, en een drager die het spiegeldeel draagt.
Deze drager kan bijvoorbeeld in hoofdzaak plat zijn, in het bijzonder plaatvormig of ringvormig zijn, maar het is ook denkbaar dat de drager schaalvormig is, en een omkapping vormt, die een binnenruimte van de buitenspiegel omgeeft. In die binnenruimte kunnen bijvoorbeeld andere onderdelen van de buitenspiegel opgenomen zijn, bijvoorbeeld een verstelinstrumenten of signaalbchten.
Doorgaans worden het spiegeldeel en het dragend onderdeel permanent met elkaar verbonden, bijvoorbeeld doordat ze verbjmd zijn. Dit kan nadelig zijn als spiegeldeel vervangen moet worden, bijvoorbeeld als het reflecterend oppervlak van glas is, en is gebroken. Vaak moet dan behalve het spiegeldeel ook de drager worden vervangen, en daarmee zelfs ook dikwijls de gehele buitenspiegeleenheid. Dit is economisch ongunstig.
De uitvinding beoogt genoemd nadeel tegen te gaan. Daartoe voorziet de uitvinding in een buitenspiegeleenheid voor een motorvoertuig, omvattende een spiegeldeel drager die het spiegeldeel draagt, waarbij het spiegeldeel via een koppeling losneembaar is gefixeerd aan de drager.
Door het spiegeldeel via een koppeling losneembaar te verbinden met de drager kan worden bereikt dat het spiegeldeel kan worden losgenomen van de drager, en als zelfstandige eenheid kan worden vervangen.
De uitvinding heeft eveneens betrekking op een werkwijze voor het losnemen van een spiegeldeel van een drager van een buitenspiegeleenheid van een motorvoertuig van een drager van een buitenspiegel.
Verdere voordebge uitvoeringsvormen van de uitvinding zijn weergegeven in de volgconclusies.
De uitvinding zal nader worden toegebcht aan de hand van een uitvoeringsvoorbeeld dat in een tekening is weergegeven. In de tekening toont:
Figuur 1 een schematisch perspectivisch aanzicht van een buitenspiegeleenheid volgens de uitvinding;
Figuur 2 een schematische doorsnede van de buitenspiegeleenheid van Figuur 1, met een door de omkapping reikend losneembaar bedieningselement, en een koppeling tussen spiegeldeel en spiegeldrager in opsluitstand;
Figuur 3 een schematische doorsnede van Figuur 2, waarbij de koppeling met behulp van het bedieningselement in de losneemstand is gebracht;
Figuur 4 een schematische doorsnede van een alternatieve uitvoeringsvorm van de buitenspiegeleenheid van Figuur 1-3, waarbij is voorzien in een bedieningsaanslag;
Figuur 5 een schematische doorsnede van een alternatieve uitvoeringsvorm van de buitenspiegeleenheid volgens de uitvinding vergelijkbaar met Figuur 2, waarbij het bedieningselement is uitgevoerd als een flexibele draad.
Figuur 6 een opengewerkt vooraanzicht van de buitenspiegeleenheid van Figuur 5 tijdens het (ont)koppelen waarbij het bedieningselement door een opening in de omkapping reikt.
Opgemerkt wordt, dat de figuren slecht schematische weergaven betreffen van niet-limitatieve voorkeursuitvoeringsvormen van de uitvinding.
Figuur 1 toont een perspectivisch aanzicht van een buitenspiegeleenheid 1 voor een motorvoertuig (niet getoond), omvattende een spiegeldeel 2 en een drager 3 die het spiegeldeel 2 draagt, waarbij het spiegeldeel 2 via een koppeling 4 losneembaar is gefixeerd aan de drager 3. Het spiegeldeel 2 omvat gewoonlijk bijvoorbeeld een reflecterend oppervlak.
Figuur 2 toont een schematische doorsnede van de buitenspiegeleenheid 1 waarin is getoond dat de drager 3 een omkapping 5 vormt, die een binnenruimte 6 van de buitenspiegeleenheid 1 omgeeft. De koppebng 4 wordt hier door de omkapping 5 en/of spiegeldeel 2 omsloten. De drager 3 is verstelbaar ten opzichte van de vaste wereld zodat bijvoorbeeld een gebruiker de drager in een gewenste stand kan brengen. Door de drager te verstellen kan de binnenruimte 6 een verstelaandrijving (niet getoond) omvatten voor het aangedreven verstellen van de drager 3 met gefixeerd spiegeldeel 2 ten opzichte van de vaste wereld.
Zoals getoond in Figuur 2 en Figuur 3 is de koppebng 4 verstelbaar tussen een opsluitstand waarin het spiegeldeel 2 en drager aan elkaar gefixeerd zijn, en een vrijgeefstand waarin het spiegeldeel 2 van de drager 3 kan worden losgenomen. De koppebng 4 omvat een bedieningselement 7 waarmee de koppebng 4 verstelbaar is van de opsluitstand naar de vrijgeefstand of vice versa. Het spiegeldeel 2 kan een khkvinger 13 omvatten voorzien van een aanslagvlak 14 dat tegen een aanslag 15 van de drager 3 aanhgt om zo het spiegeldeel 2 aan de drager 3 te fixeren. In figuur 2 is getoond dat het aanslagvlak 14 tegen de aanslag 15 aanhgt. In figuur 3 is getoond dat de khkvinger 13 vrij is gemaakt door het bedieningselement 7 waardoor het aanslagvlak 14 niet meer aanhgt tegen de aanslag 15 van de drager 3 en daarmee het spiegeldeel 2 en drager 3 vrij van elkaar zijn.
In Figuur 5 en 6 is getoond dat het bedieningselement 7 flexibel kan zijn, en in het bijzonder een flexibel koord 8 kan omvatten. Het koord 8 is bijvoorbeeld in hoofdzaak niet elastisch zodat het moeihjk samendrukbaar is. Het bedieningselement 7 is hier bijvoorbeeld losneembaar. Door losneming van het bedieningselement 7 is de koppeling 4 verstelbaar van de opsluitstand naar de vrijgeefstand om zo het spiegeldeel 2 te fixeren of los te nemen.
In figuur 2-3 is een andere uitvoeringsvorm getoond waarbij het bedieningselement 7 stijf is, en in het bijzonder een bedieningspen 9 omvat. Zoals getoond in figuur 3 kan het bedieningselement 7 toevoegbaar zijn, waarbij door toevoeging van het bedieningselement 7 de koppeling 4 verstelbaar is van de opsluitstand naar de vrijgeefstand. De koppeling 4 kan een klikverbinding 10 omvatten voor het op de drager 3 fixeren van het spiegeldeel 2.
Figuur 4 toont een schematische doorsnede van een alternatieve uitvoeringsvorm, waarbij de buitenspiegeleenheid 1 is ingericht om tegen te gaan dat het spiegeldeel 2 eenvoudig van de drager 3 kan worden genomen indien niet een bedieningselement 7 met een bedieningspen 9 met een vooraf bepaalde lengte wordt gebruikt, maar wanneer iemand ongeoorloofd het spiegeldeel 2 wil verwijderen met behulp van een pen die door de opening 11 wordt gestoken. Daartoe is de buitenspiegeleenheid 1 van een bedieningsaanslag 12 voorzien. De bedieningsaanslag 12 is ingericht om aan te grijpen op een tweede aanslagvlak 16 van het spiegeldeel 2om het spiegeldeel 2 aan de drager 3 te fixeren.
De spiegeldrager 3 en/of het spiegeldeel 2, en in het bijzonder een door de spiegeldrager 3 gevormde omkapping 5 is voorzien van een opening 11 voor het daar doorheen voeren van een bedieningselement 7 van de koppeling 4. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om het koord 8 door de opening te voeren waardoor een einde van het koord nabij een tweede opening komt te liggen (niet getoond). Zo is het koord op elegante wijze in de buitenspiegeleenheid verwerkt. Om het koord eruit te kunnen halen kan er een lichaam, zoals een pinelement, door de eerste of tweede opening gestoken worden zodat het andere einde van het koord uit de eerste of tweede opening steekt.
De uitvinding betreft ook een werkwijze voor het losnemen van een spiegeldeel 2 van een drager 3 van een buitenspiegeleenheid 1 van een motorvoertuig (niet getoond) van een drager 3 van een buitenspiegel 1, waarbij een koppeling 4 tussen spiegeldeel 2 en drager 3 wordt versteld van de opsluitstand naar de vrijgeefstand. De koppeling 4 wordt versteld door losneming of toevoeging van een bedieningselement 7 via een uitsparing 11 in een omkapping 5 van de buitenspiegeleenheid. Het spiegeldeel 2 is voorafgaand aan het losnemen op de spiegeldrager 3 met behulp van een klikverbinding 10 is gefixeerd.
Opgemerkt wordt, dat de uitvinding niet beperkt is tot de hier beschreven uitvoeringsvoorbeelden, en dat vele varianten mogelijk zijn binnen het bereik van de uitvinding zoals verwoord in de hierna volgende conclusies.
Claims (16)
1. Buitenspiegeleenheid voor een motorvoertuig, omvattende een spiegeldeel en een drager die het spiegeldeel draagt, met ket kenmerk, dat het spiegeldeel via een koppeling losneembaar is gefixeerd aan de drager.
2. Buitenspiegeleenheid volgens conclusie 1, waarbij de drager een omkapping vormt, die een binnenruimte van de buitenspiegeleenheid omgeeft.
3. Buitenspiegeleenheid volgens conclusie 2, waarbij de koppeling door de omkapping en/of spiegeldeel wordt omsloten.
4. Buitenspiegeleenheid volgens één der voorgaande conclusies, waarbij de drager verstelbaar is ten opzichte van de vaste wereld.
5. Buitenspiegeleenheid volgens één der voorgaande conclusies, waarbij de binnenruimte een verstelaandrijving omvat voor het aangedreven verstellen van de drager met gefixeerd spiegeldeel ten opzichte van de vaste wereld.
6. Buitenspiegeleenheid volgens één der voorgaande conclusies, waarbij de koppeling verstelbaar is tussen een opsluitstand waarin spiegeldeel en drager aan elkaar gefixeerd zijn, en een vrijgeefstand waarin het spiegeldeel van de drager kan worden losgenomen.
7. Buitenspiegeleenheid volgens conclusie 6, waarbij de koppeling een bedieningselement omvat waarmee de koppeling verstelbaar is van de opsluitstand naar de vrijgeefstand of vice versa.
8. Buitenspiegeleenheid volgens conclusies 6 of 7, waarbij het bedieningselement flexibel is, en in het bijzonder een flexibel koord omvat.
9. Buitenspiegeleenheid volgens één der conclusies 6-8, waarbij het bedieningselement losneembaar is, en waarbij door losneming van het bedieningselement de koppeling verstelbaar is van de opsluitstand naar de vrijgeefstand.
10. Buitenspiegeleenheid volgens conclusies 6, waarbij het bedieningselement stijf is, en in het bijzonder een bedieningspen omvat.
11. Buitenspiegeleenheid volgens één der conclusies 6-8, waarbij het bedieningselement toevoegbaar is, en waarbij door toevoeging van het bedieningselement de koppeling verstelbaar is van de opsluitstand naar de vrijgeefstand.
12. Buitenspiegeleenheid volgens één der voorgaande conclusies, waarbij de koppeling een klikverbinding omvat voor het op de drager fixeren van het spiegeldeel.
13. Buitenspiegeleenheid volgens één der voorgaande conclusies, waarbij spiegeldrager en/of spiegeldeel, in het bijzonder een door de spiegeldrager gevormde omkapping is voorzien van een opening voor het daar doorheen voeren van een bedieningselement van de koppeling.
14. Werkwijze voor het losnemen van een spiegeldeel van een drager van een buitenspiegeleenheid van een motorvoertuig van een drager van een buitenspiegel, waarbij een koppeling tussen spiegeldeel en drager wordt versteld van de opsluitstand naar de vrijgeefstand.
15. Werkwijze volgens conclusie 14, waarbij de koppeling wordt versteld door losneming of toevoeging van een bedieningselement via een uitsparing in een omkapping van de buitenspiegeleenheid.
16. Werkwijze volgens conclusie 14 of 15, waarbij het spiegeldeel voorafgaand aan het losnemen op de spiegeldrager met behulp van een klikverbinding is gefixeerd.
Priority Applications (5)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2013746A NL2013746B1 (nl) | 2014-11-05 | 2014-11-05 | Buitenspiegeleenheid. |
| PCT/NL2015/050769 WO2016072852A1 (en) | 2014-11-05 | 2015-11-04 | Exterior mirror unit |
| EP15828673.2A EP3215399B1 (en) | 2014-11-05 | 2015-11-04 | Exterior mirror unit |
| US15/523,539 US10493919B2 (en) | 2014-11-05 | 2015-11-04 | Exterior mirror unit |
| CN201580069395.3A CN107107826B (zh) | 2014-11-05 | 2015-11-04 | 外后视镜单元 |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| NL2013746A NL2013746B1 (nl) | 2014-11-05 | 2014-11-05 | Buitenspiegeleenheid. |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| NL2013746B1 true NL2013746B1 (nl) | 2016-10-06 |
Family
ID=52146633
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| NL2013746A NL2013746B1 (nl) | 2014-11-05 | 2014-11-05 | Buitenspiegeleenheid. |
Country Status (5)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US10493919B2 (nl) |
| EP (1) | EP3215399B1 (nl) |
| CN (1) | CN107107826B (nl) |
| NL (1) | NL2013746B1 (nl) |
| WO (1) | WO2016072852A1 (nl) |
Families Citing this family (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB2539471B (en) * | 2015-06-17 | 2018-06-27 | Ford Global Tech Llc | A method for adjusting a mirror |
| US10728132B2 (en) * | 2017-06-01 | 2020-07-28 | Hewlett Packard Enterprise Development Lp | Network affinity index increase |
| CA3234292A1 (en) * | 2021-10-06 | 2023-04-13 | Michael Ferman | Vehicle mirror locking and release assembly |
Citations (5)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| EP0276677A1 (en) * | 1987-01-13 | 1988-08-03 | Murakami Kaimeido Co., Ltd | Holding device of a mirror element for a rearview mirror |
| JPH0826032A (ja) * | 1994-07-12 | 1996-01-30 | Daito Press Kogyo Kk | 後視鏡装置 |
| US20060061895A1 (en) * | 2004-09-22 | 2006-03-23 | Heinrich Lang | Reversible mounting for mirror support plate |
| WO2010045989A1 (de) * | 2008-10-24 | 2010-04-29 | Mekra Lang Gmbh & Co. Kg. | Rückspiegelanordnung für fahrzeuge |
| WO2013036987A1 (en) * | 2011-09-12 | 2013-03-21 | Michael Ferman | Improved vehicle mirror |
Family Cites Families (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB9208831D0 (en) * | 1992-04-23 | 1992-06-10 | Britax Wingard Ltd | Exterior rear view mirror for a motor vehicle |
| DE20015092U1 (de) * | 2000-09-01 | 2002-03-07 | MEKRA Lang GmbH & Co. KG, 90765 Fürth | Spiegelelement sowie Rückspiegel mit einem solchen Spiegelelement |
| US7614755B2 (en) * | 2007-04-19 | 2009-11-10 | Lang-Mekra North America Llc | Retainer clip for a mirror assembly housing bezel |
-
2014
- 2014-11-05 NL NL2013746A patent/NL2013746B1/nl not_active IP Right Cessation
-
2015
- 2015-11-04 CN CN201580069395.3A patent/CN107107826B/zh active Active
- 2015-11-04 WO PCT/NL2015/050769 patent/WO2016072852A1/en not_active Ceased
- 2015-11-04 EP EP15828673.2A patent/EP3215399B1/en active Active
- 2015-11-04 US US15/523,539 patent/US10493919B2/en active Active
Patent Citations (5)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| EP0276677A1 (en) * | 1987-01-13 | 1988-08-03 | Murakami Kaimeido Co., Ltd | Holding device of a mirror element for a rearview mirror |
| JPH0826032A (ja) * | 1994-07-12 | 1996-01-30 | Daito Press Kogyo Kk | 後視鏡装置 |
| US20060061895A1 (en) * | 2004-09-22 | 2006-03-23 | Heinrich Lang | Reversible mounting for mirror support plate |
| WO2010045989A1 (de) * | 2008-10-24 | 2010-04-29 | Mekra Lang Gmbh & Co. Kg. | Rückspiegelanordnung für fahrzeuge |
| WO2013036987A1 (en) * | 2011-09-12 | 2013-03-21 | Michael Ferman | Improved vehicle mirror |
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| US20170305352A1 (en) | 2017-10-26 |
| EP3215399A1 (en) | 2017-09-13 |
| EP3215399B1 (en) | 2018-12-12 |
| WO2016072852A1 (en) | 2016-05-12 |
| US10493919B2 (en) | 2019-12-03 |
| CN107107826B (zh) | 2020-04-14 |
| CN107107826A (zh) | 2017-08-29 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| NL2013746B1 (nl) | Buitenspiegeleenheid. | |
| CN105934709A (zh) | 相机中断装置和方法 | |
| US20160236626A1 (en) | System and Method for Mounting a Cell Phone or Similar Item in a Vehicle | |
| US10164393B2 (en) | Assembly for receiving a plug of an electrical bayonet connector | |
| EP3140160B1 (en) | Rearview device with exposed carrier plate | |
| IL201193A0 (en) | Imaging system with an optical mirror arrangement and self-righting housing | |
| US9272665B2 (en) | Mount assembly | |
| CN105343967A (zh) | 注射泵的推拉盒组件和注射泵 | |
| ATE406588T1 (de) | Optische datenübertragungskabelsteckerverbindung mit fakra-gehäuse | |
| JP5358782B2 (ja) | 警報装置 | |
| KR101565754B1 (ko) | 차일드시트 탈부착장치 | |
| USD639900S1 (en) | Filter cartridge | |
| CN111032432B (zh) | 保持设备 | |
| US20140152440A1 (en) | Anti-theft device for camera lens | |
| RU157419U1 (ru) | Держатель зеркала заднего вида автомобиля | |
| US10355731B1 (en) | Isolating connector module for ruggedized mobile device | |
| CN104802720B (zh) | 屏幕保持件 | |
| NL1034335C1 (nl) | Handsfree installatie. | |
| NL2002148C (nl) | Navigatiestelsel in spiegel. | |
| US9180817B2 (en) | Exterior mirror unit, mirror support, method for assembly of an exterior mirror unit | |
| JP6858013B2 (ja) | 組付構造体及びブラケット | |
| JP6341817B2 (ja) | 車両用インナーミラー構造 | |
| RU147837U1 (ru) | Видеорегистратор | |
| TR201616752A2 (tr) | Gicirti ve tikirti önleyi̇ci̇ si̇steme sahi̇p çekmece terti̇bati | |
| GB2495727A (en) | Mirror movable between mounting locations |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM | Lapsed because of non-payment of the annual fee |
Effective date: 20231201 |