NL1025913C2 - Wasunit met instelbare werkhoogte. - Google Patents
Wasunit met instelbare werkhoogte. Download PDFInfo
- Publication number
- NL1025913C2 NL1025913C2 NL1025913A NL1025913A NL1025913C2 NL 1025913 C2 NL1025913 C2 NL 1025913C2 NL 1025913 A NL1025913 A NL 1025913A NL 1025913 A NL1025913 A NL 1025913A NL 1025913 C2 NL1025913 C2 NL 1025913C2
- Authority
- NL
- Netherlands
- Prior art keywords
- assembly according
- chair
- assembly
- wash basin
- adjustable
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47C—CHAIRS; SOFAS; BEDS
- A47C1/00—Chairs adapted for special purposes
- A47C1/04—Hairdressers' or similar chairs, e.g. beauty salon chairs
- A47C1/10—Hairdressers' or similar chairs, e.g. beauty salon chairs with head-rests; with paper holders
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47C—CHAIRS; SOFAS; BEDS
- A47C1/00—Chairs adapted for special purposes
- A47C1/04—Hairdressers' or similar chairs, e.g. beauty salon chairs
- A47C1/06—Hairdressers' or similar chairs, e.g. beauty salon chairs adjustable
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Dentistry (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Chairs Characterized By Structure (AREA)
Description
* #
Wasunit met instelbare werkhoogte
De uitvinding heeft betrekking op een constructie bestaande uit tenminste een stoel en een wasbekken voor het wassen van haar. Het wasbekken is zodanig gevormd dat het s een goede nekondersteuning biedt. De constructie waarop de wasbekken gemonteerd is, is in hoogte instelbaar.
Dergelijke constructies, ook wel wasunits genoemd, zijn uit de praktijk bekend en worden veelal in kapsalons gebruikt voor het behandelen, meestal wassen, van het 10 haar van de klant. De klant neemt plaats in de stoel en een uitsparing in het wasbekken biedt ondersteuning voor de nek terwijl het hoofd boven het wasbekken hangt. De kapper staat of zit achter het wasbekken en wast het haar van de klant Veelal is het wasbekken of de stoel instelbaar ten einde de wasunit aan te passen aan de lengte van de klant en de klant een optimaal comfort te bieden. Hiervoor zijn 15 constructies bekend waarbij de hoogte en/of de diepte van de stoel instelbaar zijn en constructies waarbij de hoogte, diepte en kantelhoek van het wasbekken instelbaar zijn. Deze instelbaarheden zijn meestal niet gericht op het comfort of de werkhouding van de kapper die zich achter de wasunit bevindt. Zijn werkhouding wordt bepaald door de positie in hoogte en diepte van het hoofd van de klant. In bestaande wasunits 20 wordt de positie van het hoofd bepaald door de lengte en zithouding van de klant en is dus niet onafhankelijk daarvan af te stemmen op de lengte en lichaamsbouw van de kapper die zich achter de wasunit bevindt.
De uitvinding heelt betrekking op een constructie van stoel en wasbekken, waarbij de 25 genoemde nadelen voor de werkhouding van de kapper worden weggenomen.
Dit wordt bereikt door de constructie, waaraan zowel de stoel als het wasbekken gemonteerd zijn, zodanig uit te voeren dat de totale hoogte van de constructie ingesteld kan worden. Hiermee kan de hoogte van het wasbekken ten opzichte van de vloer ingesteld worden op de lengte van de kapper. Hiervan is in Figuur 1 een 30 overzicht te zien.
Bovendien is de stoel zodanig aan de constructie bevestigd dat, ten behoeve van het comfort van de klant, de stoelhoogte ten opzichte van het wasbekken verstelbaar is, zodat die aangepast kan worden aan de lengte van de klant De instelbaarheid is op 1025913- * t 2 verschillende manieren uit te voeren, zoals trapsgewijs verplaatsen, montage op verschillende hoogten, verplaatsen met behulp van een gasveer of doormiddel van een schroefspindel, elektrische actuator of andere aandrijving. Hiervan is in Figuur 2 een overzicht te zien.
5
Binnen de uitvinding wordt tevens een oplossing geboden voorde speling die in veel soortgelijke constructies, met meerdere ten opzichte van elkaar bewegende delen ontstaat. Dit wordt gerealiseerd door het toepassen van driehoekige profielen die zodanig ten opzichte van de bewegende en daarbinnen liggende constructie zijn 10 gepositioneerd dat de vlakken van het profiel zowel de voor- als achterwaartse beweging opsluiten, en bovendien door hun positionering de zijwaartse beweging opsluiten. Door één of meerdere in lengte instelbare dwarsverbindingen kan de, mogelijk ontoelaatbare speling die tussen de verschillende constructie- delen zou kunnen ontstaan, regelbaar worden en daardoor worden voorkomen. Hiervan is in 15 Figuur 3 een situatieweergave te zien en in Figuur 4 de schematische werking.
De constructie is verder voorzien van een beensteun zodat de benen van de zittende persoon, wanneer de constructie naar een hoogte gaat waarbij deze persoon niet meer met de voeten op de vloer kan blijven, ondersteund kunnen worden. Daartoe 20 wordt een stangenmechanisme, bijvoorbeeld zoals in Figuur 5 is te zien toegepast Hierbij kan de beensteun door middel van een bedieningshendel telkens in een van de twee uiterste standen gebracht worden. De hoge stand wordt daarbij bovendien gefixeerd door het gewicht van de beensteun, vermeerdert met het gewicht van de benen van de klant, over het dode punt van het stangenmechanisme te brengen, 25 waardoor deze stand tijdens de behandeling van de zittende persoon gefixeerd blijft. Middels een, bijvoorbeeld, cirkelvormige beweging kan het stangenmechanisme eenvoudig uit deze stand gehaald worden waardoor de constructie in de ruststand gebracht wordt.
30 De beschreven wasunit is verder voorzien van een watervoorziening waarbij de aan-en afvoer van water plaatsvindt door middel van flexibele slangen. Daardoor wordt het mogelijk een compacte constructie te realiseren en wordt de kans op lekkage beperkt Bovendien is voorzien in een bekersifon die te allen tijde bereikbaar is, ook als de wasunit in bedrijf is. Daartoe is in de omkapping van de wasunit aan de achterzijde '1025913- 3 een uitsparing gerealiseerd waardoor de bekersifon voor het schoonmaken of reinigen eenvoudig verwijderd. Hiervan is in figuur 6 een uitvoeringsvorm te zien.
Hierna worden voorbeelden van de bovenstaande onderdelen van de vinding 5 beschreven.
In figuur 1 wordt aangegeven op welke manier de werkhoogte van de behandelende persoon wordt ingesteld. Te zien is een stoel [1], bestaande uit een zittingdeel [2] een rugdeel [3] en eventueel armleggers [4] en eventueel een beensteun [5], en een 10 wasbekken [6], voorzien van een nekuitsparing [7] en een aan- en afvoer van water.
Het wasbekken is bevestigd op een bewegend deel [8] dat langs een zuil [9] die onder een een hellingshoek (a) beweegt en daarmee in hoogte [10] verstelbaar wordt.
In figuur 2 is schematisch te zien op welke manier de zittinghoogte [11] van de stoel [1] onafhankelijk van de hoogte-instelling van het wasbekken (zie figuur 1) instelbaar is 15 ten opzichte van het wasbekken [6] en daarmee instelbaar wordt voor de behandelde persoon.
In figuur 3 is een opengewerkte schematische weergave te zien van de technische constructie waarmee de beide beschreven bewegingen gerealiseerd worden. Het werkzame deel van de constructie [8], hier weergegeven zonder omkapping, 20 bestaande uit drie delen, een vast deel [12] en twee bewegende sleden [13 en 14] die in elkaar en ten opzichte van elkaar bewegen door het vaste deel [12] heen.
In figuur 4 is weergegeven hoe de beschreven sleden ten opzichte van elkaar in driehoekige profielen [15] zijn gepositioneerd, waarmee door middel van instelbare dwarsverbindingen [16] de speling in de constructie beheerst kan worden door de 25 lengte ervan in te stellen.
In figuur 5 is het water aan- [17] en afvoer- [18] systeem inclusief de bekersifon [19] opengewerkt weergegeven. Duidelijk is te zien dat de bekersifon eenvoudig toegankelijk is door de uitsparing in de omkapping.
In figuur 6 is de beensteun [5] te zien die middels een stangenconstructie [20] en 30 bedieningshendel [21] in 2 uiterste standen, die schematisch in deze figuur zijn weergegeven, kan worden gebracht i i
Het spreekt voor zich dat er vele varianten in uitvoeringsvorm van de hier beschreven uitvindingen mogelijk zijn. Zo kunnen voor de aandrijvingen, waarbij hier is uitgegaan '1025913- 4 van een elektrische actuator, wellicht ook een gasveer gebruikt worden of kunnen bepaalde maatverhoudingen anders gekozen worden.
1025913-
Claims (11)
1. Samenstel omvattende een stoel [1], bestaande uit een zittingdeel [2] een rugdeel [3] en eventueel armleggers [4] en eventueel een beensteun [5], en een 5 wasbekken [6] met de bedoeling dat een staande of zittende persoon, de haren (het hoofd) van een in de stoei zittende persoon in de wasbekken, die daartoe is voorzien van een nekuitsparing [7] en een aan- en afvoer van water, kan behandelen, met het kenmerk dat het samenstel van stoel en wasbekken, die samen zijn aangebracht op een slede-constructie [8], in een zuil [9] waarmee dit samenstel van stoel en 10 wasbekken in hoogte verstelbaar [10] is zodat deze aan de ideale werkhoogte van de behandelende persoon kan worden aangepast.
2. Samenstel volgens conclusie 1, waarbij de zittinghoogte [11] van de stoel [1] onafhankelijk, maar wel ten opzichte, van de hoogte instelling [10] van het wasbekken [6] instelbaar is, waarmee deze maat van het samenstel instelbaar wordt 15 voor de behandelde persoon.
3. Samenstel volgens conclusie 1 en/ of 2, met het kenmerk dat het werkzame deel [8] van het samenstel uit ten minste 2, maar mogelijk ook 3, delen die bijvoorbeeld uit in elkaar bewegende sleden [13 en 14] bestaat die onafhankelijk van elkaar kunnen bewegen in een vast deel [12].
4. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 3 met het kenmerk dat de hoogteverstellingen plaatsvinden doormiddel van (sub-) frames [13 en 14] die langs driehoekige profielen [15] verstelbaar zijn, waarbij de driehoekige profielen het kenmerk hebben dat deze de daarbinnen liggende constructie zowel in voorwaartse als zijwaartse richting opsluiten.
5. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 4 met het kenmerk dat speling tussen het vaste deel [12] en de subframes [13 en 14] wordt of kan worden verminderd of opgeheven door zijwaartse instelbaarheid van één of meerdere van de frames of hulpframes met behulp van één of meerdere in lengte instelbare dwarsverbindingen [16].
6. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 5, waarbij de aangegeven instellingèn van zowel de wasbekken [6] als de stoel [1] instelbaar zijn in een zuilrichting met een hellingshoek (a) en opzichte van de vertikaal van bijvoorbeeld tussen de 30° en 50°, bij voorkeur 40°. 1025913- ' »
7. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 6, met het kenmerk dat de stoel aan het werkzame deel [8] is opgehangen, waarbij dit zitdeel daarmee een onlosmakelijk deel vormt
8. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 7, met het kenmerk dat in het 5 werkzame deel [8] een uitsparing is gevormd waarmee een bekersifon [19] die is aangesloten op de afvoer [18] van de wasbekken bereikbaar wordt en eenvoudig is te verwijderen voor bijvoorbeeld schoonmaakwerkzaamheden.
9. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 8 met het kenmerk dat de water aanvoer [17] wordt verzorgd door een flexibele slang.
10. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 9 met het kenmerk dat de waterafvoer [18] wordt verzorgd door middel van een flexibele slang.
11. Samenstel volgens conclusie 1 t/m 10 met een beensteun [5] die middels een stangenconstructie [20] en een bedienhendel [21] in 2 uiterste standen kan worden gebracht, waarbij de hoge (beensteun) stand gefixeerd wordt doordat de 15 stangenconstructie over zijn dode punt wordt gebracht en het gewicht van de benen van de zittende persoon helpt deze stand te fixeren, en waarbij deze constructie door een bedienhendel middels een cirkelvormige beweging eenvoudig uit deze stand gehaald kan worden waardoor deze constructie in de ruststand gebracht wordt. 1025913-
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
NL1025913A NL1025913C2 (nl) | 2004-04-08 | 2004-04-08 | Wasunit met instelbare werkhoogte. |
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
NL1025913 | 2004-04-08 | ||
NL1025913A NL1025913C2 (nl) | 2004-04-08 | 2004-04-08 | Wasunit met instelbare werkhoogte. |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
NL1025913C2 true NL1025913C2 (nl) | 2005-10-17 |
Family
ID=34973853
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
NL1025913A NL1025913C2 (nl) | 2004-04-08 | 2004-04-08 | Wasunit met instelbare werkhoogte. |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
NL (1) | NL1025913C2 (nl) |
Cited By (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP1629747A1 (en) * | 2004-08-27 | 2006-03-01 | Takara Belmont Corporation | Barber/beauty chair |
CN102125350A (zh) * | 2010-12-31 | 2011-07-20 | 厦门大学 | 一种用于洗头机的手爪装置 |
ITMO20110071A1 (it) * | 2011-04-07 | 2012-10-08 | Maletti S P A | Poltrona da parrucchiere |
FR2981255A1 (fr) * | 2011-10-14 | 2013-04-19 | Rodolphe Paul Eugene Bourdet | Installation ergonomique de lavage des cheveux |
Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0776620A1 (en) * | 1995-11-28 | 1997-06-04 | Kiela Metaalwarenfabriek B.V. | Assembly comprising a chair and a shampoo basin |
US20020053821A1 (en) * | 2000-11-07 | 2002-05-09 | Oohiro Works, Ltd. | Hair washing apparatus |
-
2004
- 2004-04-08 NL NL1025913A patent/NL1025913C2/nl not_active IP Right Cessation
Patent Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0776620A1 (en) * | 1995-11-28 | 1997-06-04 | Kiela Metaalwarenfabriek B.V. | Assembly comprising a chair and a shampoo basin |
US20020053821A1 (en) * | 2000-11-07 | 2002-05-09 | Oohiro Works, Ltd. | Hair washing apparatus |
Cited By (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP1629747A1 (en) * | 2004-08-27 | 2006-03-01 | Takara Belmont Corporation | Barber/beauty chair |
CN102125350A (zh) * | 2010-12-31 | 2011-07-20 | 厦门大学 | 一种用于洗头机的手爪装置 |
CN102125350B (zh) * | 2010-12-31 | 2012-10-31 | 厦门大学 | 一种用于洗头机的手爪装置 |
ITMO20110071A1 (it) * | 2011-04-07 | 2012-10-08 | Maletti S P A | Poltrona da parrucchiere |
FR2981255A1 (fr) * | 2011-10-14 | 2013-04-19 | Rodolphe Paul Eugene Bourdet | Installation ergonomique de lavage des cheveux |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP2142048B1 (en) | Adjustable chair | |
CN102160716B (zh) | 一种可调节靠背位置的椅架 | |
US20070226897A1 (en) | Seat for spa | |
US5896595A (en) | Shampoo bowl with dual support members | |
US20180020881A1 (en) | Showering assistance device | |
NL1025913C2 (nl) | Wasunit met instelbare werkhoogte. | |
US3142509A (en) | Adjustable chair | |
US5257851A (en) | Shampoo chair | |
US6296310B1 (en) | Shampoo chair | |
KR101018729B1 (ko) | 다기능성 의자 | |
KR100419675B1 (ko) | 이동식 세면대 | |
EP1894553A1 (en) | Adjustable shower- and toilet chair | |
US2286372A (en) | Adjustable chair | |
NL1001766C2 (nl) | Samenstel omvattende een stoel en een wasbak. | |
KR100990509B1 (ko) | 의자 | |
DK1993406T3 (en) | Turning Device for furniture, especially a foot and benhviler | |
EP1852099A1 (en) | Chair with stand-up position | |
US20070228785A1 (en) | Arm rest for spa | |
NL1028444C2 (nl) | Douche-/toilet-stoel, in hoogte verstelbaar en kantelbaar. | |
US10051965B2 (en) | Modified footrest for salon chair | |
CN1133379A (zh) | 具有扶手部件的马桶 | |
AU782082B2 (en) | Improvements in hairdressing apparatus | |
JP3973400B2 (ja) | 洗髪装置 | |
NL1003933C2 (nl) | Inrichting voor het verstelbaar ophangen van een toiletpot en toiletruimte, uitgerust met een dergelijke inrichting. | |
JPH0350815Y2 (nl) |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD2B | A search report has been drawn up | ||
VD1 | Lapsed due to non-payment of the annual fee |
Effective date: 20081101 |