LV15475B - Saliekamas velves konstrukcija un tās montāžas tehnoloģija - Google Patents

Saliekamas velves konstrukcija un tās montāžas tehnoloģija Download PDF

Info

Publication number
LV15475B
LV15475B LVP-18-60 LV15475B LV 15475 B LV15475 B LV 15475B LV 15475 B LV15475 B LV 15475B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
vault
elements
pressed
construction
support
Prior art date
Application number
LVP-18-60
Other languages
English (en)
Inventor
LAPSA Videvuds-Ārijs
VILNĪTIS Mārtiņš
Original Assignee
Rīgas Tehniskā Universitāte
Filing date
Publication date
Application filed by Rīgas Tehniskā Universitāte filed Critical Rīgas Tehniskā Universitāte
Publication of LV15475B publication Critical patent/LV15475B/lv

Links

Abstract

Izgudrojums attiecas uz būvniecības nozari, uz jumtu konstruēšanu, būvelementu izgatavošanu un montāžas tehnoloģiskajiem procesiem. Izgudrojums ir velves konstrukcija, kas satur saliekamus ārējās virsmas spiestus elementus (1) - paneļus, rāmjus vai stieņus, kuru garenvirziena saduršuves ir izveidotas šarnīru mezglu (2) veidā, bet tās stieptie elementi ir izveidoti savilču (3) veidā, kas ir novietoti velves iekšpusē uz tās hordām un tie pamīšus kārtībā savieno šarnīru mezglus. Savilces (2) var būt novietotas gan uz velves vītnes līniju hordām, gan sakrustotas. Savilces (2) pamīšus kārtībā savieno divu spiesto elementu (1) vistālākos mezglus (3) pa to kopīgajām diagonālēm. Piedāvāts velves montāžas process, kas satur sekojošus soļus: vispirms savieno ar savilcēm divus spiestos elementus, pēc tam savienojuma ārējo malu paceļ, tai pievieno trešo elementu, kura tālākos stūrus ar savilcēm pievieno pie divu iepriekšējo elementu savienojuma mezgliem, tādā pašā veidā pievieno nākošo ceturto spiesto elementu un šīs pašas operācijas atkārto līdz pat otrā balsta pamata sasniegšanai. Tur veic pēdējā mezgla pagaidu stiprināšanu. Pēc tam visām savilcēm rada iepriekšējo stiepes saspriegumu, pārvietojot vienu velves balstu uz ārpusi tās diametra virzienā. Tad šo velves atbalsta mezglu paliekoši nostiprina uz pamata.

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
[001] Izgudrojuma lietošanas joma ir ēku būvniecība. Tā tiešā izmantošana ir kapitālu un pagaidu būvju un to jumtu konstruēšana, būvelementu izgatavošana un montāža, kā arī montāžas darbu tehnoloģiskie procesi.
Zināmais tehnikas līmenis
[002] Ir zināma metāla velves konstrukcija, kas satur pa aploci liektas tērauda profila arkas un uz tām balstītas tērauda garensijas, kuras nes stikla jumta segumu [1]. Šādas konstrukcijas trūkums ir darba ietilpīga būvniecība, kā arī balstu horizontālās reakcijas uzņemošu saišu trūkums. Šo reakciju uzņemšanai velves sānos ir divas paralēlu gaiteņu sienu konstrukcijas, kuras tiek izmantotas arī kā kontrforsi.
[003] Ir zināma zāles metāla velves konstrukcija ar lauztu šķērsprofilu, kura satur tērauda režģotas arkas, uz kurām balstās režģotas tērauda garensijas un kuras nes jumta segumu [2]. Šī ir samērā sarežģīta konstrukcija gan ar nemodelētu rūpniecisko izgatavošanu, gan arī darbietilpīgu montāžas procesu, jo tā prasa gan sastatņu, gan arī celtņu izmantošanu. Balstu horizontālās reakcijas uzņemošie stieptie elementi nav ierīkoti, ir jāizmanto masīvas un ekscentriskas pamatu konstrukcijas.
[004] Ir zināma zāles pārseguma velves konstrukcija, kas satur divšarnīru līmētas koka arkas, uz kurām balstās koka garensijas, kas nes jumta segumu [3]. Tās balstu horizontālās reakcijas uzņemošās stieptās saites nav lietotas. Reakcijas uzņem masīvas ekscentriskas pamatu konstrukcijas. Konstrukcija ir darbietilpīga, jo jāizmanto liela laiduma un lielas celtspējas celtņi.
[005] Ir zināma arī cita zāles pārseguma velves konstrukcija, kas satur divšarnīru režģotas tērauda arkas un pie tām piestiprinātas garensijas, kas nes plātņveida jumta segumu [4] Arī šīs konstrukcijas montāžas procesi ir darbietilpīgi, jo jālieto liela laiduma celtņi un sastatnes. Arku balstu horizontālās reakcijas uzņemšanai nepieciešami ekscentriski un masīvi pamati.
[006] Ir zināma zāles pārseguma rāmjveida velves pārseguma konstrukcija, kas satur tērauda vertikālus un slīpos režģotus liektos elementus no tērauda stieņiem, kā arī režģotas tērauda garensijas, kuras nes gan jumta segumu, gan arī vertikālo ārsienu plātnes [5]. Šajā konstrukcijā ir režģojums ar augstu profilu, un tādēļ tā nelietderīgi aizņem daudz telpas. Šī konstrukcija balstās uz augstiem virspamatiem, kuriem ir jāuzņem velves horizontālās reakcijas un tādēļ zem tām ir jāizveido masīvas ēkas centriskas pamatu pēdas.
[007] Ir zināma telpas pārseguma velve, kas satur gan režģotus, gan arī pilnsieniņas tērauda arkas I-profilus, novietotus pa sakrustotām cilindriskas vītnes līnijām, turklāt uz šīm arkām ir piestiprinātas tērauda garensijas [6]. Šī konstrukcija ir darbietilpīga, jo izveidot stingrus tērauda profilu mezglu sakrustojumus vienā cilindriskā virsmā ir sarežģīti. Šādu savienojumu vienādu deformatīvo īpašību uz lieci nodrošinājums abos virzienos nav pietiekošs. Nav arī balstu horizontālās reakcijas uzņemošu stieptu elementu, tādēļ visa velve ir jābalsta uz kontrforsiem.
[008] Ir zināma telpas pārseguma velve, kas satur koka arkas, novietotas pa sakrustotām cilindriskām vītņu līnijām un savienotas ar garensijām [7]. Šīs arkas un garensijas sastāv no koka dēļiem, kuri pa sešiem ir savienoti vienā mezglā ar tērauda konektoru palīdzību. Šāda tipa savienojumi nevar nodrošināt tādu pašu stingrību, kāda piemīt vertikālā virzienā veselam dēlim uz lieci. Savukārt, lai velves balstos uzņemtu horizontālo reakciju, šajā konstrukcijā nav ieslēgti nekādi stiepti elementi. Tādēļ ārsienu kolonnām ir jāuzņem arī lieces momenti, bet to pamatiem ir jābūt ekscentriskiem un masīviem. Šīs konstrukcijas montāžas procesi ir 100 % roku darbs un tikai būvlaukumā veicams, jo rūpnieciski izgatavoti var būt tikai koka dēlīši un konektoru elementi ar zobiem vai skrūvēm.
[009] Ir zināma atsevišķi stāvoša betona plānsieniņu velve, salikta no atsevišķām plāksnēm, kuras velves apakšpusē ir monolītizētas un saistītas ar betonu [8]. Tās nestspējas nodrošināšanai un stabilitātei ir nepieciešamas papildu konstrukcijas tās balstreakciju horizontālo sastāvdaļu uzņemšanai - ja tā ir ēkas jumta pārsegums, tad tie būs kontrforsi, ja tā ir atsevišķa būve, tad būs nepieciešami masīvi ekscentriski pamati, kā parādīts attēlā informācijas avotā [8].
[010] Ir zināma atsevišķi stāvoša betona velve ar aploces veida ģeometriju, salikta no spiestiem ārējās virsmas cilindrisku segmentu veida paneļiem [9]. Šo paneļu gareniskās saduršuves ir izveidotas divu horizontālo malu sabiezinājumu - ribu veidā. Arī šīs velves balstreakciju horizontālo komponenšu uzņemšanai ir nepieciešami papildu elementi - masīvi un dārgi ekscentriski atbalsti. Tādas velves būvdarbiem ir nepieciešama jaudīgu celtņu lietošana un sastatņu būvēšana. Šīs velves konstrukcija ir izvēlēta par pieteicamā izgudrojuma prototipu.
[011]
Izgudrojuma mērķis un būtība
[012] Izgudrojuma mērķis ir radīt velves konstrukciju, kurai nepiemistu zināmo konstrukciju trūkumi, proti, kura būtu saliekama, ar nelielu masu un viegli izgatavojama rūpnieciski. Būvlaukumā tai ir jābūt viegli un ātri montējamai, kā arī lai tā būtu viegli demontējama, pārvietojama un pēc nepieciešamības atkārtoti uzstādāma citā vietā. Šai konstrukcijai ir jāsatur iespēja, pēc nepieciešamības, ierīkot arī siltuma (aukstuma) un skaņas izolāciju.
[013] Šī mērķa sasniegšanai ir piedāvāta 1. zīmējumā parādītā saliekamas velves konstrukcija. Tā satur pa izliektu vai lauztu līniju izvietotus spiestos elementus (1), kuri var būt plakani (2. zīm.), kvadrātcauruļu, vai apaļu cauruļu veidā, leņķu veidā vai citādi profilēti stieņi, kā arī no tiem veidoti rāmji (2. zīm.), cietā materiāla plātnes - gludas plātnes (3. zīm.), cilindrisku segmentu (4. zīm.) veidā, kā arī rāmi saturošas plātnes. Šie elementi ir šarnīra tipa mezglos (3) savienoti. Mezgli, izlaižot katru otro šarnīra mezglu, ir savā starpā pamīšus savienoti ar stieptajiem elementiem - savilcēm (2), turklāt šo savilču garums ir mazāks par divu spiesto elementu (1) garumu summu. Savilces var būt orientētas divos dažādos virzienos - vai nu kā aploču hordas velves šķērsgriezuma (vertikālajā) plaknē, vai arī pa velves vītnes līniju hordām tā, lai tās savienotu katru divu savienoto spiesto elementu (1) (rāmju, plātņu) un vistālāko stūru mezglus (3) pa diagonāli (2. zīm.). Tādā gadījumā savilces (2) tiks savā starpā sakrustotas un visai būvei garenvirzienā tiks nodrošināta paaugstināta stingrība.
[014] Noslogojot izgudrojuma velvi, tās konstrukcijai nebūs vairs nepieciešami elementi balstu reakcijas horizontālās komponentes uzņemšanai - ekscentriski balsti vai kontrforsi, jo stiepes spēkus uzņems stieptie elementi - savilces (2) (1. zīm.).
[015] Izgudrojuma velves (1. zīm.) elementus (1) un (2) izgatavo ārpus būvlaukuma rūpnieciski plātņu veidā (3. zīm.). Spiestos elementus (1) izgatavo vai nu atsevišķu stieņu veidā ar urbumiem to galu savienošanai ar skrūvēm, vai rūpnīcā tos sametina rāmju (2. zīm.) veidā, stūros, vai arī pie malas, piestiprinot šarnīra detaļas. Lielākas rūpnieciskās gatavības sasniegšanai un būvlaukumā veicamo procesu samazināšanai, pie rāmjiem (1) piestiprina jumta seguma plātnes ar vai bez pārlaidumiem. Apsildāmām būvēm rūpnīcas apstākļos uz velves elementiem (1) uzlīmē arī siltuma izolāciju un nepieciešamo hidroizolāciju ar šuvju pārlaidumiem. Rūpnīcā izgatavo arī stieptos elementus (3) ar vienādu un precīzi noteiktu garumu un montāžas cilpām (kaušām) galos.
[016] Izgudrojuma saliekamas velves konstrukcijas montāžas tehnoloģija ietver šādas secīgas operācijas (5. zīm.):
1. Pirmajā operācijā vienu spiestā elementa (1) malu ar šarnīru (3) pievieno pie velves pirmā balsta un tad pie tā otras malas stūriem ar šarnīru (3) pievieno otru tādu pašu elementu (1). Savienojumu ar domkratu paceļ un abu spiesto elementu (1) tālākos stūrus savieno ar divām paralēlām vai sakrustotām savilcēm (2). Ja spiestie elementi (1) ir stingri (piemēram, stingras plātnes vai metināti rāmji), tad savilces (2) liek paralēli, bet ja tie ir veidoti no atsevišķiem stieņiem (1), kuri var brīvi pagriezties viens pret otru (piemēram, tie ir saskrūvēti), tad savilces (2) novieto sakrustotas pa abu pirmo spiesto elementu (1) kopīgām diagonālēm. Šo noteikumu ievēro visās turpmākās operācijās.
2. Otrajā operācijā abu iepriekš savienoto otrā un trešā spiesto elementu (1) brīvo malu paceļ un pie tās stūriem ar šarnīru (3) pievieno analogu trešo spiesto elementu (1). Pēc tam šī elementa (1) ārējo malu ar savilci (2) savieno ar iepriekšējā operācijā veikto pirmā un otrā spiestā elementa (1) savienojuma mezglu (3).
3. Trešajā operācijā abu iepriekš savienoto, otro un trešo spiesto elementu (1) brīvo malu paceļ un pie tās stūriem ar šarnīru (3) pievieno analogu ceturto spiesto elementu (1). Pēc tam šī elementa (1) ārējo malu ar savilci (2) savieno ar iepriekš otrajā operācijā veikto otrā un trešā spiestā elementa (1) savienojuma mezglu (3).
4. Ceturtajā operācijā abu iepriekšējā operācijā savienoto, trešā un ceturtā, spiesto elementu (1) brīvo malu paceļ un pie tās stūriem ar šarnīru (3) pievieno analogu piekto spiesto elementu (1). Pēc tam šī elementa (1) ārējo malu ar savilci (2) savieno ar iepriekš, trešajā operācijā veikto trešā un ceturtā spiestā elementa (1) savienojuma mezglu (3).
[017] Tieši tādā pašā atkārto tālākās operācijas līdz velves otrā balsta (4) sasniegšanai un pievienošanai būvvietā pie pagaidu stiprinājuma. Operāciju skaits ir atkarīgs no velves elementu skaita, un tas savukārt, ir atkarīgs gan no velves laiduma, velvju soļu platuma plānā, gan arī no sagaidāmām slodzēm. To nosaka būves projekts.
[018] Lai velve varētu uzņemt gan nesimetriskas, gan arī mainīgas slodzes, tās mezglus (3) savienošajām savilcēm (2) ir nepieciešams nodrošināt konstruktīvu iepriekšēju stiepes saspriegumu. Lai to nodrošinātu velves otru balstu (4) horizontāli pārvieto (5. zīm.) projektā uzdotajā attālumā ΔΙ, kurš nodrošina visām stieptajām savilcēm (2) uzdoto stiepes spēku pie visnelabvēlīgākajām velves slodžu kombinācijām.
[019] Ja no velvēm jāveido kāds telpas garenvirzienā vai velves plaknei perpendikulārā virzienā vērsts telpisks pārsegums, tad vispirms montē nepāra kārtas velves, atstājot starp tām brīvas vietas pāra kārtas velvēm un pēc tam nepāru kārtas velvju šarnīru mezglus savā starpā savieno ar velvju plaknēm perpendikulāriem horizontāliem stieņiem. Uz tiem ar zināmiem paņēmieniem piestiprina jumta seguma plātnes ar vai bez siltuma izolācijas un hidroizolācijas, atkarībā no ēkas projekta.
[020] Angāra tipa būvei ar fahverka tipa gala sienām pārseguma montāžu veic otrādā secībā - vispirms montē pāra kārtas velves un distancēs starp tām velves savieno ar horizontāliem stieņiem. Angāra galos pie tiem pievieno arī fahverka statņus, jo nav nekādas vajadzības velvi ierīkot pāri fahverkam, kurš pats var nest slodzi.
[021] Telpiskam pārsegumam nav nekādas vajadzības dublēt savilces (2), kas notiktu montējot izgudrojuma velves konstrukcijas cieši vienu pie otras.
[022] Salīdzinot ar šodienas būvpraksē visbiežāk lietojamām velvju konstrukcijām, tajā skaitā ar prototipu [9], izgudrojuma velves konstrukcijai un tās montāžas tehnoloģijai ir šādas priekšrocības:
1. Tā kā velves mezgli pa perimetru savā starpā ir savienoti ar stieptu elementu, piemēram, ar trosi vertikāla trīsstūra veidā, un tie pēc montāžas tiek uzspriegti pārvietojot balstus uz velves ārpusi pa distanci ΔL, tad šādas velves balstu reakcijās nekādas horizontālās komponentes vairs nevar rasties. Līdz ar to centrāli noslogoto pamatu konstrukcijas būs vienkāršākas, vieglākas un lētākas.
2. Velvei nav nepieciešama jumta nesoša konstrukcija - arkas.
3. Pašas velves konstrukcija kļūst vienkāršāka, vieglāka un lētāka un slodzes uz pamatiem kļūst mazākas.
4. Velves montāžas procesi vairs neprasa smagās būvtehnikas - jaudīgu celtņu lietošanu, bet var iztikt ar daudz vienkāršāku vieglo tehniku, piemēram, ar zobu domkratiem paceļot katru nākošo jau samontēto posmu. Arī sastatnes šeit nebūs vajadzīgas.
5. Velves būvdarbi var tikt industrializēti tādā veidā, ka visi tās elementi var tikt izgatavoti rūpnīcā - pat saturoši gan siltuma izolāciju, gan hidroizolāciju. Būvlaukumā tos tikai savieno, kā parādīts 5. zīmējumā.
6. Būvlaukumā veicamo darbu ietilpība tiks samazināta, kas savukārt būvfirmai ļaus saīsināt darba laiku un ietaupīt algu fondu.
[023] Izgudrojums ir paskaidrots ar šādiem zīmējumiem:
1. zīm. Saliekamās velves konstrukcija: velves spiestie elementi (stieņi, taisnstūrveida rāmji, cieta materiāla plātnes, segmenti vai to kombinācijas) (1), stieptie elementi (troses, ķēdes vai stieņi) (2), šarnīrveida mezgli (locīklas) (3), pārvietojams balsts (4).
2. zīm.Velves elementu pāris, kas satur rāmi (1) un savilces (2).
3. zīm. Velves elementu pāris, kas satur divas plātnes (1) un savilces (2).
4. zīm. Velves elementu pāris, kas satur divus cilindriskus segmentus (1) un savilces (2).
5. zīm. Saliekamās velves montāžas operāciju secība: velves spiestie elementi (stieņi, taisnstūrveida rāmji, cieta materiāla plātnes, segmenti) (1), stieptie elementi (savilces) (2), šarnīrveida mezgli (locīklas) (3), pārvietojams balsts (4).
Izgudrojuma realizācijas piemēri
[024] Izgudrojuma praktiskās lietošanas piemērs Baltijas apstākļiem: ir jāveido velve ar laidumu 16 m un augstumu 8 m. Rūpnīcā izgatavo no tērauda leņķu profiliem rāmjus, kuru garums velves izliekuma virzienā atbilst attālumam starp to savienojumu mezgliem un tas ir
3000 mm. To platums ir 1500 mm un ir atbilstošs konkrētās būves slodzi nesošo konstrukciju modulārajam dalījumam. Turpat rūpnīcā uz šiem rāmjiem nostiprina cieta, ūdensizturīga materiāla (cementa šķiedru, speciāla finiera) plātnes. Uz šīm plātnēm uzlīmē Baltijas klimatam atbilstoša siltuma izolācijas materiāla (putu polistirola, putu poliuretāna, minerālvates) 160 mm biezas plātnes. Pēc tam uz šīm plātnēm uzlīmē jumta seguma materiālu - bitumena - gumijas ruberoīdu ar pārlaidumu ūdens noteces virzienā.
[025] Tad šos sagatavotos velves elementus (1) no rūpnīcas nogādā būvlaukumā, pievieno iepriekš vienā pusē sagatavotam pamatam, secīgi savieno savā starpā ar šarnīriem (3) un savilcēm (2), un tad, atbilstoši izgudrojuma velves konstrukcijas montāžas tehnoloģijai (5. zīm.), tos pakāpeniski pievienojot pie iepriekš samontētajām velves daļām ar hidraulisko vai zobaino domkratu paceļ un tā montēšanu turpina līdz otrā balsta (4) sasniegšanai. Tur arī pēdējo elementu (1) piestiprina. Otrs balsts (4) ir izveidots horizontāli pārvietojams, piemēram, uz nelielas sliedes vai U-profila. Tad ar, piemēram, vinču vai horizontālu domkratu šo balstu pārbīda uz čaulas ārpusi, un nostiprina attālumā, kurš ir nepieciešams lai stieptajās savilcēs (2) nodrošinātu projektā uzdotos iepriekšējos stiepes spriegumus. Tie ir nepieciešami, lai mainīgu un asimetrisku slodžu iedarbības rezultātā savilcēs nemainītos stiepes piepūles zīme. Šīs operācijas parametrus, tāpat kā spiesto elementu (1) dimensionēšanu, nosaka ēkas arhitektūra un pārseguma slodzes nesošās konstrukcijas projekts.
Izmantotie informācijas avoti
1. Glass rooffrom the east wising foyer of the Alexandra Palace exhibition centre in the Alexandra park in North London, England UK, September 19, 2009 [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 15. martā]. Pieejams: http//www.alamy.com/stock-photo-wiew
2. Weather Protection HAKITE - 750 [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 12. martā]. Pieejams: http://wwww.haki.com/en/product/weather.protection/hakitec-750
3. Prefabricated wooden hall DUOL [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 12. martā]. Pieejams: http://www.duol. en/duol_prefabricated_halls_31/prefabricated_wooden_hall-33.html
4. Prefabricated steel hall DUOL [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 12. martā]. Pieejams: http://www.duol.en/duol_prefabricated_halls_31/prefabricated_steel_hall-32.html
5. Agrotel Deutschland gabled roof hall [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 13. martā]. Pieejams: www.agrotel.eu/en/products/windbreaking.html
6. Pineterest, katep.it. [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 15. martā]. Pieejams:
https://www.pineterest.com/pin332773859938392773/
7. Ambitions, composition-winning sports centre in Seunthorpe. Marti Spring reports, photo Ben Clarkson [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 15. martā]. Pieejams:
http://constructionmangermagazine.com/onsite/blowing.bubble/
8. Block P., Van Mele T., Rippmann M., DeJong M., Ochsendorf I., Escobedo M. and Escobedo D. Amadilio Vault - An extreme discret stone shell, DETAIL, 10:940-942, 2016 (October), Issue Roof structures. Beyond Bending-Venice Architecture Biennall 2016. [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 25. martā]. Pieejams:
http://block.arcg.ethz.ch/bkg/project/_biennale-2016_beyond_bending
9. Photo: Original concrete thin shell arches [tiešsaite]. [skatīts 2018.g. 30. martā]. Pieejams: https://www.tnipadvisor.com/LocationPhotodDirectLink_931277_0126816-1268392808Arcosanti :Mayer_Arizona.html

Claims (5)

  1. PRETENZIJAS
    1. Saliekamas velves konstrukcija, kas satur saliekamus spiestus ārējās virsmas elementus, kuru saduršuves ir orientētas velves garenvirzienā, kas atšķiras ar to, ka šīs šuves ir izveidotas šarnīru mezglu veidā, bet velves stieptie elementi ir izveidoti savilču veidā, kuras ir novietotas velves iekšpusē uz tās hordām un savieno šos savienojuma mezglus pamīšus kārtībā.
  2. 2. Saliekamas velves konstrukcija saskaņā ar 1. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka stieptie elementi - savilces velves iekšpusē ir novietotas uz vītnes līnijas hordām, sakrustotas un savieno divu savienoto spiesto elementu vistālāk novietotos mezglus pa to kopīgām diagonālēm.
  3. 3. Saliekamas velves konstrukcijas saskaņā ar 1. vai 2. pretenziju montāžas paņēmiens, raksturīgs ar to, ka velves montāžu sāk no viena balsta, vispirms tam pievienojot vienu spiesto elementu, tad pie tā pievieno nākamo un šī pāra tālākos mezglus savieno ar savilcēm, tad šī pāra tālāko galu paceļ, pie tā pievieno trešo spiesto elementu, tā tālāko galu stūrus ar savilci savieno ar iepriekšējā pāra vidējiem savienojuma mezgliem, visus trīs savienotos spiesto elementus aiz trešā spiestā elementa ārējās malas, paceļ, pie tās pievieno ceturto spiesto elementu, tā tālākos stūrus ar savilcēm savieno ar trešā un otrā spiestā elementa savienojuma mezgliem un tādā pat veidā visu nākamo spiesto elementu savstarpējās savienošanas ciklu un savilču pievienošanu starp tiem secīgi atkārto līdz pat velves otrā balsta sasniegšanai.
  4. 4. Paņēmiens saskaņā ar 3. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka pēc montāžas procesu pabeigšanas visām savilcēm piešķir iepriekšēju stiepes saspriegumu, pārvietojot vienu balstu velves laiduma virzienā uz ārpusi, un pēc tam to nekustīgi nostiprina.
  5. 5. Paņēmiens saskaņā ar 3. vai 4. pretenziju, kas atšķiras ar to, ka velves montē pamīšus secībā, atstājot brīvas distances starp tām un pēc tam šajās distancēs starp uzmontētajām velvēm, to šarnīru mezglus savieno ar velvju plaknēm perpendikulāriem horizontāliem stieņiem.
LVP-18-60 2018-06-27 Saliekamas velves konstrukcija un tās montāžas tehnoloģija LV15475B (lv)

Publications (1)

Publication Number Publication Date
LV15475B true LV15475B (lv) 2020-08-20

Family

ID=

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4697397A (en) Trussed girder, roof framing using the trussed girder and method of constructing the roof framing of a building using the trussed girder
CN113463763A (zh) 超长悬臂索承网格结构的施工方法
US4187652A (en) Space structure of a roof covering for a building
CN101871259B (zh) 一种钢网架施工用整体滑移式脚手架的搭建方法
CN115142602B (zh) 全装配式预应力张弦楼盖体系
RU2734511C1 (ru) Способ возведения большепролётных перекрытий и покрытий
CN220059037U (zh) 一种应用于装配式钢结构楼板施工的免落地可伸缩支撑架
KR20020080931A (ko) 평면 격자형 케이블구조를 이용한 구조물 건설공법
LV15475B (lv) Saliekamas velves konstrukcija un tās montāžas tehnoloģija
CN108518008B (zh) 柔性拉索结构上的刚性屋盖结构及其安装方法
CN115162534B (zh) 一种大跨度异形桁架顶棚施工方法
RU2553700C2 (ru) Стальная тентовая конструкция
US3292313A (en) Tensile system of building construction
CN214531431U (zh) 一种张弦梁与悬挑桁架组合屋架
RU2542060C1 (ru) Способ сборки каркаса стальной тентовой конструкции
US4035966A (en) Structure having vertical bearer walls and horizontal ceilings
RU2767619C1 (ru) Конструктивный элемент (варианты)
IT8224337A1 (it) Metodo e dispositivo di costruzione edile
RU223580U1 (ru) Вантовая конструкция здания
RU2758824C1 (ru) Устройство для восстановления проектного положения наружной стеновой панели чердака крупнопанельного здания
RU2298069C1 (ru) Сборное железобетонное сводчатое покрытие
RU2808791C1 (ru) Многофункциональная подъёмная система
RU2828928C1 (ru) Быстровозводимое стальное здание
RU2368747C2 (ru) Способ возведения сборной крыши мансардного типа
CN116025095B (zh) 一种索梁复合的大跨度索托拱壳及其施工方法