LV14186B - Mākslīgās elpināšanas palīgierīce - Google Patents

Mākslīgās elpināšanas palīgierīce Download PDF

Info

Publication number
LV14186B
LV14186B LVP-09-09A LV090009A LV14186B LV 14186 B LV14186 B LV 14186B LV 090009 A LV090009 A LV 090009A LV 14186 B LV14186 B LV 14186B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
chamber
air
chambers
tube
lungs
Prior art date
Application number
LVP-09-09A
Other languages
English (en)
Other versions
LV14186A (lv
Inventor
Alfons Gaigals
Anastasija Lukina
Original Assignee
Alfons Gaigals
Anastasija Lukina
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alfons Gaigals, Anastasija Lukina filed Critical Alfons Gaigals
Priority to LVP-09-09A priority Critical patent/LV14186B/lv
Publication of LV14186A publication Critical patent/LV14186A/lv
Publication of LV14186B publication Critical patent/LV14186B/lv

Links

Landscapes

  • Respiratory Apparatuses And Protective Means (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Description

Mākslīgās elpināšanas palīgierīce Izgudrojuma apraksts
Izgudrojums attiecas uz mākslīgās plaušu ventilācijas ierīcēm, ko darbina manuāli un izmanto galvenokārt neatliekamā palīdzība, lai cikliski nodrošinātu plaušu ventilāciju ar svaigu gaisu, kā arī izmantotā gaisa izvadi no plaušām. Ierīce izmantojama gadījumā, kad ekspiratoriskā elpināšanas metode to vai citu apstākļu dēļ nav lietojama (piemēram, medicīnisku vai higiēnisku apsvērumu dēļ), kad palīdzības sniedzējs aktīvi izpūš izelpas gaisu cietušā elpošanas ceļos (no mutes mutē) vai degunā (no mutes degunā), vai arī vienlaikus pa muti un degunu. Mākslīgās elpināšanas aparāti un paņēmieni saskaņā ar starptautisko patentu klasifikatoru attiecas uz apakšklasi A61H31/00.
Ir zināmi mākslīgās elpināšanas aparāti, ko izmanto ne tikai elpināšanai, bet arī narkozes līdzekļu ievadīšanai inhalāciju ceļā. Tie paredzēti ilgstošai plaušu ventilācijai un konstruēti tā, ka var pēc vajadzības mainīt ievadāmā gaisa sastāvu, mitrumu un temperatūru, kā arī elpošanas parametrus (ieelpas biežumu, ieelpas stiprumu, ventilēšanas tilpumu minūtē, ieelpas un izelpas ilguma attiecību u.c. parametrus). Pie šīs grupas pieder izgudrojumi, kas aprakstīti patentos/patentpieteikumos GB 2093218 (A), US 4945899 (A), JP 2131765 (A), CA 1294841 (C), RU 2174386 (C2), RU 2155021 (C1), RU 2236213 (C2) RU 2246926 (C2), CN 101129291 (A). Šie izgudrojumi nevar kalpot par prototipu konkrētajā gadījumā.
Vienkārša mākslīgās elpināšanas ierīce, liekot spiediena radīšanas ķermeni /spiedķermeni/ uz slimās vai ievainotās personas, kuras elpa un pulss ir apstājušies, krūšukaula, ir aprakstīta patentpieteikumā JP 10165503 (A). Tā ir paredzēta, lai izpildītu sirds masāžu un vienlaicīgi ievadītu gaisu reanimējamā cilvēka balsenē, manuāli saspiežot/atlaižot cilindrisku kameru ar izplešanās/kontrakcijas atsperes palīdzību, kas iemontēta maisa iekšienē starp apakšējo un augšējo balstvirsmu, bez jebkāda intervāla masāžas laikā. Izplešanās/kontrakcijas kamera darba laikā slīd pa vertikāliem stieņvaida balstiem /vadulēm/ un ir aprīkota ar satvēri izplešanās/kontrakcijas kameras darbināšanai, to saspiežot manuāli un atgriežot nesaspiestā stāvoklī ar minētās atsperes palīdzību, pie kam šīs kameras turpatpakajkustības laikā slimnieka balsenē tiek ievadīts/izvadīts gaiss. Bez tam kamera ir aprīkota ar gaisa ievades un izvades vārstiem tā, lai slimā cilvēka elpvadā ritmiski ievadītu/izvadītu gaisu, vienlaicīgi veicot sirds masāžu un mākslīgo elpināšanu.
Iemutis /uzgalis, izvadnis/ elpināšanai no mutes mutē, lai novērstu tiešu kontaktu starp glābēju un upuri, kas cieš no asfiksijas, ir aprakstīts patentpieteikumā CA 1156121 (A1). Šai ierīcei ir cauruļveida korpuss, kas satur ievades daļu un izvades daļu. Cauruļveida korpusam ir centrālā aksiālā gaisa eja, kas samazinās /sašaurinās/ pārejā uz Venturi zonu. Vismaz viens svaiga gaisa pods /kanāls, eja/ komunicē ar Venturi zonu. Gaisa eja izvades zonā sašaurinās vai ir ar konstantu šķērsgriezuma laukumu. Tādējādi tiek izraisīts Venturi efekts (plūsmas ātruma izmaiņas, ko izraisa spiediena kritums caurplūdes zonā ar mainīgu šķērsgriezuma laukumu). Kad ierīce tiek izmantota, tas noved pie svaiga apkārtējā gaisa samaisīšanas ar izelpoto gaisu, ko glābējs ievada asfiksijas upurim, kā rezultātā palielinās skābekļa saturs gaisā, ko ievada upurim elpināšanas laikā. Aizsargvairogs ir noņemami uzmontēts uz cauruļveida korpusa tā, ka ir nodrošināts labs blīvējums un ir novērsta saskare starp glābēju un upuri.
Šai izgudrojumā aprakstītā palīgierīce divos dažādos stāvokļos a) un b), kā arī caurule 8 ir parādīta Fig.1, kur: Fig. 1a - tās aksiālais šķērsgriezums nesaplacinātā stāvoklī; Fig. 1b - tās aksiālais šķērsgriezums saplacinātā stāvoklī; Fig. 1c - caurules 8 shematisks attēls, kuras gals 8” ievietots iemuša ieejas atverē.
Fig. 1 ir izmantoti sekojoši apzīmējumi: A un B - divas vienādas kameras no elastīga materiāla; 1’, 1” - atsperes’ 2’, 2” - kameru A un B pamatnes; 3’, 3” - kameru
A un B virsas; 4’, 4”, 4 - kameru A un B sānu sienas; 5 - kameru A un B kopējā starpsiena; 6’, 6” - kameru A un B konusveida atveres; 8 - īscaurule palīgierīces savienošanai ar iemuti 9 vai masku; 8’, 8” - īscaurules 8 koniskie gala elementi, kuru forma ir salāgota ar konisko atveru 6’un 6” formu, pie kam īscaurules 8 garums principā var būt ļoti mazs, kā rezultātā elementi 8’ un 8” būtībā var veidot vienotu veselumu pārejas elementa formā.
Fig.1 parādītā palīgierīce ir izveidota kā divu vienlielu pēc tilpuma, piem., vienlitrīgu, un vienādu pēc formas kameru A un B sistēma, pie kam katra kamera:
- ir izgatavota no elastīga materiāla, piem., polietilēna vai kāda cita viegli piepūšama/izpūšama materiāla;
- katra augšdaļa 3’ un 3” ir aprīkota ar gaisa ievades/izvades atveri 6’ un 6”, kuras pabiezinātās sienas, salīdzinot ar kameras materiāla biezumu, nodrošina iespēju atverē 6’ vai 6” ievietot un stabili tajā nofiksēt ar pārejas elementa starpniecību vai nu iemuša ieejas galu vai ar caurules 8, vislabāk gofrētas, vienu galu 8’;
- formas noturības dēļ abu kameru apakšējās 2’ un 2”, kā arī virsējās 3’ un 3” daļas ir izveidotas kā viengabala /integrāls/ veidojums no nedaudz pabiezināta materiāla, kuru veido pamatne 2, virsa 3 un sānu sienas 4’ un 4” (vai sānu siena 4 kā viengabala veidojums), bet vidussiena 5, vēlams, bet ne obligāti, ir kopīga;
- abu kameru iekšpusē ir iemontētas sprālveida atsperes 1’ un 1”, kuru gali ir piestiprināti pie pamatnes 2 un virsas 3.
Kameru A un B forma var būt patvaļīga, vislabāk - cilindriska. Katru no tām var izvēlēties maisa formā no elastīga materiāla.
Mākslīgā elpināšana, izmantojot Fig.1 attēloto palīgierīci, notiek izejas atveres 6’ un 6” mākslīgās elpināšanas procesā pārmaiņus savienojot ar elpināšanas īscaurules 8 pirmo galu 8’, kuras otrs gals vai nu tiek ievietots iemuša 9 atverē vai ir izveidots maskas formā, ar ko cieši aptver cietušā muti un degunu. Elpināšanas procesā secīgi tiek izpildītas sekojošas operācijas:
(a) caurules 8 vienu galu 8” savieno vai nu ar iemuti 9 vai masku;
(b) caurules 8 otru galu 8’ ievieto kameras A atverē 6’;
(c) abas kameras A un B vienlaicīgi manuāli saspiež, kā rezultātā gaiss, ar ko piepildīta kamera A, pa cauruli 8 tiek iespiests cietušā mutē, balsenē, elpvadā utt. un gala rezultātā nonāk plaušās, gaiss no kameras B tiek izspiests atmosfērā, bet ierīce no stāvokļa a) tiek novesta stāvoklī b);
(d) ārējo deformējošo spēku noņemot, atsperu 1’ un 1” darbības rezultātā abas kameras A un B pakāpeniski atgriežas stāvoklī a), pie kam šai pārejas procesā gaiss no cietušā plaušām tiek atsūkts atpakaļa kamerā A, bet kamera B tiek piepildīta ar svaigu gaisu no apkārtējās vides;
(e) atkārtoti izpilda operāciju (b), tikai šoreiz caurules 8 galu 8’ ievieto kameras B atverē 6”;
(f) atkārtoti izpilda operāciju (c), tikai šoreiz kameras A funkciju elpināšanas procesā pilda kamera B, resp., gaiss, ar ko piepildīta kamera B, pa cauruli 8 utt. nonāk plaušās, bet gaiss no kameras A tiek izspiests atmosfērā, un ierīce no stāvokļa a) atkal tiek novesta stāvoklī b);
(g) šī operācija ir analoga oparācijai d), tikai šoreiz gaiss no cietušā plaušām tiek atsūkts atpakaļ kamerā B, bet kamera A tiek piepildīta ar svaigu gaisu no apkārtējās vides;
(h) operācijas no (b) līdz (g) atkārto vajadzīgo skaitu reižu.
Elpināšanas procesu beidzot, caurules 8 galus atvieno no iemuša vai maskas un palīgierīces un visus komponentus izmet atkritumos, jo tie principā ir paredzēti vienreizējai lietošanai.
Ar piedāvāto palīgierīci, to papildinot ar cauruli 8 un iemuti 9 vai masku, ir ietiecams apgādāt pirmās palīdzības komplektus ātrās palīdzības mašīnās, to glabājot saplacinātā stāvoklī b) nofiksētu, piem., ar skavu palīdzību.

Claims (2)

  1. Pretenzijas
    1. Mākslīgās elpināšanas palīgierīce, kas izveidota kā divu vienlielu pēc tilpuma, piem., vienlitrīgu, un vienādu pēc formas kameru A un B sistēma, pie kam katra kamera:
    - ir izgatavota no elastīga materiāla, piem., polietilēna vai kāda cita viegli piepūšama/izpūšama materiāla;
    - katra augšdaļa 3’ un 3” ir aprīkota ar gaisa ievades/izvades atveri 6’ un 6”, kuras pabiezinātās sienas, salīdzinot ar kameras materiāla biezumu, nodrošina iespēju atverē 6’ vai 6” ievietot un stabili tajā nofiksēt ar pārejas elementa starpniecību vai nu iemuša ieejas galu vai ar caurules 8, vislabāk gofrētas, vienu galu 8’;
    - formas noturības dēļ abu kameru apakšējās 2’ un 2”, kā arī virsējās 3’ un 3” daļas ir izveidotas kā viengabala /integrāls/ veidojums no nedaudz pabiezināta materiāla, kuru veido pamatne 2, virsa 3 un sānu sienas 4’ un 4” (vai sānu siena 4 kā viengabala veidojums), bet vidussiena 5, vēlams, bet ne obligāti, ir kopīga;
    - abu kameru iekšpusē ir iemontētas sprālveida atsperes 1’ un 1”, kuru gali ir piestiprināti pie pamatnes 2 un virsas 3.
  2. 2. Mākslīgās elpināšanas paņēmiens, izmantojot 1. pretenzijā aprakstīto palīgierīci, kas raksturīgs ar to, ka procesā secīgi tiek izpildītas sekojošas operācijas:
    (a) caurules 8 vienu galu 8” savieno vai nu ar iemuti 9 vai masku;
    (b) caurules 8 otru galu 8’ ievieto kameras A atverē 6’;
    (c) abas kameras A un B vienlaicīgi manuāli saspiež, kā rezultātā gaiss, ar ko piepildīta kamera A, pa cauruli 8 tiek iespiests cietušā mutē, balsenē, elpvadā utt. un gala rezultātā nonāk plaušās, gaiss no kameras B tiek izspiests atmosfērā, bet ierīce no stāvokļa a) tiek novesta stāvoklī b);
    (d) ārējo deformējošo spēku noņemot, atsperu 1’ un 1” darbības rezultātā abas kameras A un B pakāpeniski atgriežas stāvoklī a), pie kam šai pārejas procesā gaiss no cietušā plaušām tiek atsūkts atpakaļa kamerā A, bet kamera B tiek piepildīta ar svaigu gaisu no apkārtējās vides;
    (e) atkārtoti izpilda operāciju (b), tikai šoreiz caurules 8 galu 8’ ievieto kameras B atverē 6”;
    (f) atkārtoti izpilda operāciju (c), tikai šoreiz kameras A funkciju elpināšanas procesā pilda kamera B, resp., gaiss, ar ko piepildīta kamera B, pa cauruli 8 utt. nonāk plaušās, bet gaiss no kameras A tiek izspiests atmosfērā, un ierīce no stāvokļa a) atkal tiek novesta stāvoklī b);
    (g) šī operācija ir analoga oparācijai d), tikai šoreiz gaiss no cietušā plaušām tiek atsūkts atpakaļ kamerā B, bet kamera A tiek piepildīta ar svaigu gaisu no apkārtējās vides;
    (h) operācijas no (b) līdz (g) atkārto vajadzīgo skaitu reižu.
LVP-09-09A 2009-01-22 2009-01-22 Mākslīgās elpināšanas palīgierīce LV14186B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-09-09A LV14186B (lv) 2009-01-22 2009-01-22 Mākslīgās elpināšanas palīgierīce

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-09-09A LV14186B (lv) 2009-01-22 2009-01-22 Mākslīgās elpināšanas palīgierīce

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV14186A LV14186A (lv) 2010-07-20
LV14186B true LV14186B (lv) 2010-08-20

Family

ID=44023263

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-09-09A LV14186B (lv) 2009-01-22 2009-01-22 Mākslīgās elpināšanas palīgierīce

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV14186B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV14186A (lv) 2010-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10695513B2 (en) Breathing apparatus and method for the use thereof
US10314991B2 (en) Breathing apparatus and method for the use thereof
US5027809A (en) "Peeper" performance hand held nebuilizer attachment with adjustability of expiratory pressures and expiratory restriction
US5628305A (en) Universal ventilation device
US6604523B2 (en) Apparatus and methods for enhancing cardiopulmonary blood flow and ventilation
CN102416213B (zh) 用于辅助患者呼吸的方法和装置以及气管假体和导管
US8151790B2 (en) Volume exchanger valve system and method to increase circulation during CPR
AU2002308587A1 (en) Shock treatment systems and methods
US20120174917A1 (en) Press-type medical nebulizer and pressing means thereof
JP6941844B2 (ja) 患者の人工呼吸または呼吸補助の際の粉末エアロゾルの呼吸制御に適用するシステム、およびその作動方法
US3863914A (en) Breathing device
EP3110486A1 (en) Laryngeal mask
US10729873B2 (en) T-device with one-way valve, flow-occlusion/release system, and pressure release valve
US20150209533A1 (en) Respiratory assistance device, nasal appliance and respiratory assistance mask
US10080511B1 (en) Bi-directional oxygenation apparatus for a non-intubated patient
CN110681027A (zh) 一种可防止麻醉气体逸出的封闭式麻醉面罩
LV14186B (lv) Mākslīgās elpināšanas palīgierīce
US6701915B1 (en) Device for inhaling medicaments using supported pressure respiration
CN102488950A (zh) 防毒、高原、缺氧自救吸氧方法及设备
JPH0211048Y2 (lv)
RU2765776C1 (ru) Струйный аппарат искусственной вентиляции легких
CN211935083U (zh) 一种心血管疾病患者临床抢救装置
TW537911B (en) Sealed back pressure breathing device
IL41349A (en) A breathing device through which an individual can repeat both the inhaling and exhaling phases of respiration and method for increasing ventilation and active dilation of the lungs using the device
JPS6361026B2 (lv)