LV14103B - Sienu bloks celtniecības nolūkiem - Google Patents
Sienu bloks celtniecības nolūkiem Download PDFInfo
- Publication number
- LV14103B LV14103B LVP-08-140A LV080140A LV14103B LV 14103 B LV14103 B LV 14103B LV 080140 A LV080140 A LV 080140A LV 14103 B LV14103 B LV 14103B
- Authority
- LV
- Latvia
- Prior art keywords
- building block
- face
- cam
- cam portion
- cavity
- Prior art date
Links
Landscapes
- Finishing Walls (AREA)
- Load-Bearing And Curtain Walls (AREA)
Description
Izgudrojuma apraksts
Šis izgudrojums attiecas uz celtniecības bloku sienu būvēšanai, tādu kā sienas mājām un citām celtnēm, kā arī cita veida sienas. Šim izgudrojumam atbilstošais celtniecības bloks ir izveidots būtībā kā taisnstūra paralēlskaldnis, kuram ir sešas skaldnes, ieskaitot augšējo skaldni un augšējai skaldnei pretī esošu apakšējo skaldni, pie kam minētajā augšējā skaldnē ir ierīkots garenisks iedobums un minētajā apakšējā skaldnē ir ierīkots izcilnis sadarbībai ar blakus esoša celtniecības bloka iedobumu.
Zināmais tehnikas līmenis
Celtniecības bloki, kas izveidoti kā taisnstūra paralēlskaldbi, varētu būt visparastākais celtniecības komponents. Šī kategorija satur no māliem izgatavotus ķieģeļus, lielus vai mazus betona blokus un dažāda veida vieglus blokus no izolējoša materiāla. Lielākā daļa celtniecības bloku tipu tiek savienota ar savienošanas materiāla, tāda kā java, palīdzību. Viens kopīgs šo celtniecības bloku tipu trūkums ir, ka, lai nodrošinātu stabilas un ilgstoši noturīgas samontētās celtņu struktūras, ir jālieto savienošanas materiāls.
Var atrast arī celtniecības blokus, kuriem ir pretējas virsmas, kas izveidotas tā, ka var tikt sakabinātas viena ar otru. Sakabinājums var būt tik stiprs, ka savienošanas materiāls nav vajadzīgs. Šī tipa celtniecības bloki ir īpaši noderīgi dārzu sienām un līdzīgām celtniecības struktūrām.
Viens iepriekšējam tehnikas līmenim atbilstošs celtniecības bloks, kas atklāts SE508736, satur pretējas virsmas, kurās ir detaļas, kas sakabināmas viena ar otru, lai notiktu fiksēšana celtniecības bloku garenvirzienā, kad celtniecības bloki tiek likti viens uz otra. Detaļas ir ierīkotas gar celtniecības bloka divām garajām sānu virsmām un ar vienu garenisku javas starpkanālu, lai iepildītu javu, kad celtniecības bloki tiek savienoti. Līdzīgi javas kanāli var tikt izveidoti arī celtniecības bloku pretējās īsajās sānu virsmās. Detaļu forma ļauj savstarpēji nofiksēt celtniecības blokus perpendikulāri vienu otram, lai izveidotu stūrus.
Viena problēma, kas saistīta ar SE508736 atklātajiem celtniecības blokiem, ir, ka tiek atļauta celtniecības bloku relatīva pārvietošanās šķērsvirzienā. Tādēļ kā sekas tam un citu iemeslu dēļ ir nepieciešams izmantot javas kanālus un iegūt celtniecības bloku fiksētus stāvokļus.
GB2060026 ir atklāta celtniecības bloku saime. Celtniecības bloki var tikt ātri salāgoti kopā un tiem ir mazs svars, jo ir izveidoti ar iekšējiem dobumiem un tie ir relatīvi plāni (40 mm). Java nav vajadzīga, bet ir vajadzīga līme vai cits adhezīvs materiāls. Saimes bāzes celtniecības bloku pretējās virsmās ir izveidoti nepārtraukti garenvirziena izciļņi un attiecīgi garenvirziena iedobumi. Izcilnis, kā arī iedobums ir izveidots ar slīpām malām. Atbilstoši vienai realizācijai, kas īpaši piemērota stūriem, izcilnis ir sadalīts divās daļās, kur viens var tikt uzņemts iedobumā, kad celtniecības bloki ir novietoti leņķī vienu pret otru.
Viens trūkums ir, ka minētajā saimē ir iekļauts liels daudzums dažādas formas bloku un tie ir vajadzīgi, lai iegūtu vēlamo elastību, stabilitāti un vēlamo izskatu. Viena īpaša celtniecības bloka realizācija tiek lietota stūros. Viena problēma ir, ka šī celtniecības bloka realizācija nevar tikt izmantota nekur citur kā vienīgi stūros, jo iedobums nestiepjas gar visu celtniecības bloku un tādējādi nepieļauj blakus esošo celtniecības bloku neatkarīgu pozicionēšanu.
īss izgudrojuma apraksts
Viens no šī izgudrojuma mērķiem ir pārvarēt augstāk minēto problēmu un trūkumus. Šis mērķis tiek sasniegts, izveidojot tādu celtniecības bloku, kam ir sešas skaldnes ar izcilni un atbilstošu iedobumu attiecīgi augšējā un apakšējā skaldnē, pie kam izciļņa platums būtībā atbilst iedobuma platumam. Celtniecības blokā papildus ir ierīkota vismaz pirmā un otra izciļņa daļa, izciļņa daļas ir novietotas distancēti viena no otras tā, ka starp tām veidojas līdzena daļa bez jebkādiem izvirzījumiem starp tām. Līdzenā daļa starp izciļņu daļām stiepjas attālumā, kas atbilst vai pārsniedz attālumu starp izciļņu daļām un vismaz vienu celtniecības bloka garās skaldnes malu. Tādējādi izcilnis ir sadalīts izciļņa daļās vai pārtraukts, lai veidotu izciļņu daļas. Pirmā izciļņa daļa var stiepties no pirmās gala skaldnes, un otrā izciļņa daļa ir ierīkota distancēti no pirmās izciļņa daļas un distancēti no otrās gala skaldnes. Piemēram, otrās izciļņa daļas garums un pozīcija atbilst iedobuma platumam tā, ka augšējā celtniecības bloka otrā izciļņa daļa var tikt pilnīgi uzņemta apakšējā celtniecības blokā, kas novietots perpendikulāri augšējam celtniecības blokam.
Celtniecības bloku savstarpējais savienojums vienam virs otra nodrošina šķērsenisku sastiprinājumu pilnīgi bez javas vai jebkāda cita savienošanas materiāla. Celtniecības bloku savstarpējais savienojums stūrī nodrošina sastiprināšanu pilnīgi savstarpējas fiksācijas ceļā. Var tikt piegādāti dažāda platuma celtniecības bloki. Tā kā savienošanas materiāls netiek izmantots, celtņu struktūras var tikt ļoti ātri uzceltas un arī izjauktas. Šī iespēja var tikt izmantota, piemēram, kad nekavējoties vajadzīgi ārkārtas situāciju mājokļi vai jebkāda cita tipa vienkāršas mājas.
Izciļņi, kā arī iedobumi atbilstošā veidā stiepjas pa vidu starp gala skaldnēm, attiecīgi augšējā un apakšējā skaldnē. Viena šīs realizācijas priekšrocība ir, ka celtniecības bloki var tikt pagriezti par 180° un joprojām var tikt uzlikti viens uz otra, saglabājot precīzu laterālo pozīciju. Viena vienīga celtniecības bloku realizācija var tikt brīvi lietota dažādās, tādās kā stūri, pozīcijās.
Atbilstoši izgudrojuma vienai realizācijai iedobums tiek izveidots ar tādu dziļumu, kas pārsniedz izciļņa augstumu, atstājot brīvu telpu starp iedobuma pamatni un izcilni, kad abi celtniecības bloki ir uzlikti viens virsū otram. Brīvā telpa var tikt izmantota cauruļvadu ielikšanai un citu savienojumu veidu ierīkošanai. Pielietojumos, kur izmanto savienošanas materiālu, to var ari ievietot brīvajā telpā, iespējams, kopā ar armatūru.
Pirmās izciļņa daļas un otrās izciļņa daļas garumus var izvēlēties dažādās kombinācijās, lai iegūtu dažādas struktūru konstrukcijas. Atbilstoši vienai realizācijai garumi tiek izvēlēti tā, ka attāluma starp pirmo izciļņa daļu un otro izciļņa daļu, otrās izciļņa daļas garuma un attāluma starp otro izciļņa daļu un blakus esošo gala skaldni kopsumma ir konstanta neatkarīgi no celtniecības bloka platuma. Atbilstoši šai realizācijai celtniecības bloki, kam ir atšķirīgs platums, var tikt samontēti perpendikulāri standarta celtniecības bloku sienai, saglabājot efektīvu sastiprinājumu.
Atbilstoši citai realizācijai garumi tiek izvēlēti tā, ka attāluma starp pirmo izciļņa daļu un otro izciļņa daļu, otrās izciļņa daļas garuma un attāluma starp otro izciļņa daļu un blakus esošo gala skaldni kopsumma ir vienāda ar celtniecības bloka platumu. Atbilstoši šai realizācijai celtniecības bloki, kam ir īpašs platums, var tikt samontēti dažādās konfigurācijās, saglabājot efektīvu sastiprinājumu.
Var tikt ierīkota sienām un citām struktūrām domātu celtniecības bloku automātiska uzlikšana viena uz otra. Lai nodrošinātu šādu automātisku uzlikšanu, vismaz vienu gala skaldni var izveidot ar iedobumu vai ierobojumu, kas stiepjas virzienā no augšējās skaldnes līdz apakšējai skaldnei. Izveidojot šada veida tikai vienu gala skaldni, samontēto celtniecības bloku ārējās virsmas stūri var būt pilnīgi gludas.
Izcilnis var tikt izveidots nedaudz sašaurināts virzienā no celtniecības bloka apakšējās skaldnes. Tas atvieglina celtniecības bloku pozicionēšanu viena uz otra, jo izcilnis tiek ievadīts iedobumā. Izciļņa un iedobuma platumi ir mazi, salīdzinot ar celtniecības bloka platumu. Dažiem pielietojumiem var būt vēlams, lai celtnes struktūrai būtu gluda apakšējā kārta. To var iegūt, veidojot apakšējai kārtai paredzētus celtniecības blokus pilnīgi bez izciļņa un tādējādi nodrošinot, ka tiem ir gluda apakšējā skaldne. Attiecīgi bez izciļņa un iedobuma paliek relatīvi plašas virsmas virsū uzlikto celtniecības bloku slodzes nešanai.
Šī izgudrojuma ietvaros celtniecības bloki var tikt izveidoti no dažādiem materiāliem, kuriem ir dažādas izcilas īpašības. Piemērots materiāls ir keramzīta betons, kas satur keramzīta materiāla granulas. Granulas savieno ar cementu vai līdzīgu materiālu. Keramzītu var izmantot tādu sienu būvēšanai, kas ir slodzes izturīgas, kā arī izolējošas. Šajā kontekstā keramzīts ari ir homogēns materiāls, pie kam materiālā nevar parādīties termiski tiltiņi un tam ir arī lieliskas siltumizolācijas īpašības.
Tā saucamais vieglbetons arī var tikt izmantots kā celtniecības materiāls. Vieglajam betonam ir labas slodzes izturības īpašības, bet zināmos apstākļos parādās sliktāka izolācija. Ja jāiegūst efektīvāka izolācija bez kādām slodzes izturības prasībām, tad var tikt lietota dažāda veida poraina plastmasa. Visi augstāk minētie materiāli var tikt lieti veidnēs vai apstrādāti līdz vēlamajai formai.
Citas realizācijas kļūst skaidras no sekojošā detalizētā apraksta un pievienotajiem zīmējumiem.
īss zīmējumu apraksts
Izgudrojums šeit tiks aprakstīts detalizētāk ar dažādu realizāciju palīdzību un ar atsaucēm uz pievienotajiem zīmējumiem. Sekojošie zīmējumi ir daļa no šī pieteikuma.
1. zīm. ir vienas izgudrojumam atbilstošas celtniecības bloka realizācijas skats perspektīvā leņķī no augšas.
2. zīm. ir 1. zīmējumam atbilstoša celtniecības bloka skats perspektīvā no apakšas.
3. zīm. ir vienas izgudrojumam atbilstošas celtniecības bloka realizācijas skats perspektīvā leņķī no apakšas.
4. zīm. ir 3. zīmējumam atbilstoša celtniecības bloka skats perspektīvā no apakšas citā leņķī.
5. zīm. ir vienas izgudrojumam atbilstošas alternatīvas celtniecības bloka realizācijas skats projekcijā no apakšas.
6. zīm. ir 3. zīmējumam atbilstoša celtniecības bloka īsās skaldnes sānskats.
7. zīm. ir no 3. zīmējumam atbilstošiem viens uz otra uzliktiem celtniecības blokiem izveidota stūra daļas skats perspektīvā.
8. zīm. ir izgudrojumam atbilstoša standarta platuma celtniecības bloka shematisks skats no apakšas.
9. zīm. ir izgudrojumam atbilstoša pirmā varianta standarta platuma celtniecības bloka shematisks skats no apakšas.
10. zīm. ir izgudrojumam atbilstoša otrā varianta standarta platuma celtniecības bloka shematisks skats no apakšas.
11. zini. ir izgudrojumam atbilstoša alternatīvas konfigurācijās celtniecības bloka shematisks skats no apakšas.
12. zīm. ir izgudrojumam atbilstoša citas alternatīvas konfigurācijas celtniecības bloka shematisks skats no apakšas.
13. zīm. ir atbilstoši 3. zīmējumam izveidotu divu celtniecības bloku, kas uzlikti perpendikulāri viens uz otra, skats projekcijā no augšas.
14. zīm. ir divu celtniecības bloku, kas uzlikti viens uz otra leņķī atbilstoši vienai alternatīvai izgudrojuma realizācijai, skats projekcijā no apakšas.
Izgudrojuma detalizēts izklāsts
1. zīm. un 2. zīm. ir attēlota izgudrojumam atbilstoša celtniecības bloka 10 viena realizācija taisnstūra paralēlskaldņa veidā, kam ir viena taisnstūrveida augšējā skaldne 11 un viena pretēja taisnstūrveida apakšējā skaldne 12. Augšējā skaldne 11 un apakšējā skaldne 12 ir savienotas ar divām pretējām īsām sānu virsmām 13, 14 un divām pretējām garām sānu virsmām 15, 16.
Augšējā skaldne 11 ir izveidota ar garenisku iedobumu 17, un apakšējā skaldne 12 ir izveidota ar garenisku izcilni, kurš ir sadalīts pirmajā izciļņa daļā 18 un otrajā izciļņa daļā 19. Izciļņa daļas 18, 19 izveidotas sakabināšanai ar blakus esoša celtniecības bloka iedobumu 17. Izciļņa daļas 18, 19 ir viena no otras distancētas tā, lai starp tām veidotu līdzenu daļu 20 bez jebkāda izvirzīta izciļņa.
Iedobums 17 stiepjas starp īso skaldņu virsmām 13, 14, veidojot garenisku kanālu visas augšējās skaldnes 11 garumā. Iedobums 17 ir izveidots ar platumu, kas atbilst izciļņa daļu 18, 19 platumam. Parādītajā realizācijā izciļņu daļas 18, 19, kā arī iedobums 17 stiepjas gareniski pa vidu apakšējai skaldnei 12 un attiecīgi augšējai skaldnei 11. Tādējādi celtniecības bloks 10 ir izveidots ar līdzenām virsmām 21-24 starp iedobumu un garo sānu skaldņu 15, 16 šķautnēm un starp izciļņu daļām 18, 19 un garo sānu skaldņu 15, 16 šķautnēm. Attālums starp izciļņa daļām 18, 19, t.i., līdzenās daļas 20 garums, atbilst vai pārsniedz līdzeno virsmu 21-24 platumu.
3. zīm. ir attēlota izgudrojumam atbilstoša celtniecības bloka 10 cita realizācija. Celtniecības bloks 3. zīmējumā attiecībā pret paredzēto lietošanu ir attēlots ar augšu uz leju. Apakšējā skaldne 12 ir izveidota ar garenisku izcilni, kurš ir sadalīts izciļņa pirmajā daļā 18 un izciļņa otrajā daļā 19. Izciļņa pirmā daļa 18 stiepjas no pirmās īsās skaldnes, un izciļņa otrā daļa 19 ir atdalīta starp izciļņa pinno daļu 18 un otro īso skaldni. Parādītajā realizācijā pirmās īsās skaldnes virsmā ir izveidots ierobojums 25, kurš stiepjas pāri visai īsās skaldnes virsmai no augšējās skaldnes līdz apakšējai skaldnei. Citās realizācijās, kura nav attēlotas, ierobojums stiepjas tikai pāri vienai daļai īsās skaldnes virsmas. Ierobojuma funkcija, pirmkārt, ir veicināt celtniecības bloku automātisku uzlikšanu viena uz otra.
4. zīmējumā 3. zīm. atbilstošais celtniecības bloks attēlots no cita leņķa. Izciļņa pirmā daļa 18 un izciļņa otrā daļa 19 izvirzās no celtniecības bloka apakšējās skaldnes 12. Iedobums 17 stiepjas nepārtraukti no vienas īsās skaldnes līdz otrai un ir izveidots ar dziļumu, kas pārsniedz izciļņa daļu 18, 19 augstumu virs apakšējās skaldnes 12. Tā kā iedobums stiepjas nepārtraukti, virsū uzliktais celtniecības bloks var tikt brīvi pozicionēts celtniecības bloka gareniskā virzienā attiecībā pret apakšējo celtniecības bloku. Tādējādi celtniecības bloks kalpo kā vienības bloks vai moduļa bloks, kuru var izmantot jebkurā pozīcijā, arī stūros. Ir arī iespējams celtniecības bloku sagriezt praktiski jebkādā garumā.
Viena realizācija izciļņa pirmās daļas 18 un izciļņa otrās daļas 19 novietojumam uz celtniecības bloka apakšējās skaldnes 12 ir attēlota 5. zīm. Izciļņa daļas piemērotā veidā tiek pozicionētas uz apakšējās skaldnes centrāli, bet citas realizācijas arī ir iespējamas. Izciļņa otrā daļa 19 ir ierīkota distancēti attiecīgi no izciļņa pirmās daļas 18 un tuvākās skaldnes šķautnes tā, ka otrs, perpendikulāri novietotais, celtniecības bloks pilnībā uzņems izciļņa otro daļu 19 savā iedobumā 17 (skat. arī 13. un 14. zīm.). Kā ir skaidrs no 5. zīm., ierobojums var tikt izveidots ar nošķiebtām vai slīpām sānu malām. Slīpuma forma ir atbilstošā veidā izvēlēta, ievērojot savienošanai izmantotās mašīnas konstrukciju.
Celtniecības bloki atbilstošā veidā ir izveidoti kā taisnstūra paralēlskaldņi ar garumu l un platumu w. Atkarībā no pielietojuma un izmantotiem materiāliem izmēri var būtiski izmainīties. Atbilstoši vienai realizācijai / = 600 mm un w = 400 mm. Celtniecības bloka izmēri var tikt variēti vairāk vai mazāk brīvi materiāla stiprības ietvaros.
No 6. zīm. ir skaidrs iedobuma 17 un izciļņa otrās daļas 19 centrālais novietojums celtniecības blokā 10. Augšējās skaldnes 11 un apakšējās skaldnes 12 atlikušās daļas ir izveidotas pilnīgi gludas, lai būtu labāks kontakts starp viens uz otra novietotiem celtniecības blokiem. Augšējās skaldnes un apakšējās skaldnes gludo daļu ārpus izciļņa un iedobuma attiecīgi veido relatīvi liela virsma, kas var izturēt lielus vertikālus spēkus. Iedobums ir izveidots ar dziļumu d. Atbilstoši d = 40 mm vai tajā pašā lieluma kārtā, piemēram, 30 līdz 60 mm diapazonā. Izciļņa daļas 18, 19 ir izveidotas ar augstumu h. Atbilstoši h = 15 mm, ja d = 40 mm, un starp iedobuma pamatni un izciļņa daļu augšpusi ir jāpaliek brīvai telpai. Iedobumu dziļums un izciļņu augstums var mainīties atbilstoši katras reizes pielietojumam.
7. zīm. attēlots, kā ar izgudrojumam atbilstošo celtniecības bloku palīdzību var tikt uzbūvēti stūri. Tie celtniecības bloki, kas atrodas stūru malā, tiek pozicionēti tā, ka ierobojums 25 ir vērsts uz iekšu un tādā veidā tiek iegūta pilnīgi gluda sienas ārējā virsma. Iedobums 17 stiepjas visā celtniecības bloka garumā un ir pietiekoši dziļš cauruļvadu ierīkošanai, arī kad tajā ir uzņemtas virsū uzlikta celtniecības bloka izciļņa daļas.
8. līdz 10. zīm. attēlota atbilstoši izgudrojumam veidotu celtniecības bloku pirmā sistēma. 6. zīm. attēloti standarta izmēri, kur platums w = W1 un garums l = L., pie kam attāluma starp izciļņa pirmo daļu 18 un izciļņa otro daļu 19, izciļņa otrās daļas 19 garuma un attāluma starp izciļņa otru daļu 19 un blakus esošo īso skaldni summa vienāda ar D. Izciļņa otrā daļa 19 ir ierīkota vidū apgabalā starp izciļņa pirmo daļu 18 un tuvāko īso skaldni.
Atbilstoši 9. zīm. realizācijai platums ir samazināts līdz W2, kamēr attālums D ir palicis konstants. Tāpat nemainīta ir palikusi izciļņa otrās daļas 19 pozīcija. Atbilstoši 10. zīm. realizācijai platums ir samazināts tālāk līdz W3, kamēr attālums D ir palicis konstants. Tāpat nemainīta ir palikusi izciļņa otrās daļas 19 pozīcija. Pirmās sistēmas dažādie celtniecības bloki visi var tikt kombinēti ar standarta izmēru blokiem, kad celtniecības bloki tiek salikti Tveidā vai L-veidā tā, ka savienojošās sienas daļa ir perpendikulāri savienota ar pirmo sienas daļu. Jebkurā gadījumā L ir vienāds ar D plus izciļņa pirmās daļas 18 garums.
Atbilstoši celtniecības bloku otrajai sistēmai, kas attēlota 11. zīm. un 12. zīm., dažādas celtniecības bloku grupas ar dažādiem platumiem var tikt kombinētas viena ar otru vienā grupā. Atbilstoši 9. zīm. realizācijai platums ir samazināts līdz W4, kamēr attālums starp izciļņa pirmo daļu 18 un izciļņa otro daļu 19, izciļņa otrās daļas 19 garums un attālums starp izciļņa otro daļu 19 un blakus esošo īso skaldni vienlaicīgi ir samazināts līdz VI, pie kam atbilstoši tam otrās sistēmas W4 = VI. Atbilstoši šai realizācijai L ir vienāds ar VI plus izciļņa pirmās daļas 18 garums, kurš tādējādi ir konstants neatkarīgi no celtniecības bloka garuma.
Kad platums ir samazināts līdz W5, attālums starp izciļņa pirmo daļu 18 un izciļņa otro daļu 19, izciļņa otrās daļas 19 garums un attālums starp izciļņa otro daļu 19 un blakus esošo īso skaldni arī ir samazināts līdz V2, pie kam 1T5 = V2. Šai realizācijai ir spēkā sakarība: L ir vienāds ar V2 plus izciļņa pirmās daļas 18 garums, kurš tādējādi mainās kopā ar celtniecības bloka platumu un tiek palielināts, kad platums tiek samazināts.
13. zīm. ir shematiski attēlots, kā divi celtniecības bloki var tikt uzlikti viens uz otra taisnā leņķī. 13. zīmējumā attēlotā augšējā celtniecības bloka izciļņa pirmā daļa 18 un izciļņa otrā daļa 19 ir nolaista 13. zīm. attēlotā apakšējā celtniecības bloka iedobumā 17. Abi celtniecības bloki ir pozicionēti tā, ka īso skaldņu ierobojumi 15 ir vērsti uz iekšu no stūra un rezultātā nav redzami.
Atbilstoši 14. zīm. realizācijai ir attēlots otra tipa celtniecības bloks 26, kas aprīkots ar atdalītu izciļņa daļu 18, kura atšķirībā no iepriekš aprakstītās otrās izciļņa daļas 19 ir izveidota sešstūra veidā. Kā sekas no tā ir iespējama celtniecības bloku savienošana perpendikulāri viens otram, kā arī 45° leņķī. Divu leņķu pozīcijas 14. zīm. ir attēlotas ar pārtrauktu līniju palīdzību. Izciļņa pirmā daļa 18 var tikt izveidota līdzīgi kā augstāk aprakstītajam realizācijām. Izciļņa otrā daļa 19 alternatīvā veidā ir izveidota ar apaļu šķērsgriezumu.
Celtniecības bloks ir atbilstoši ciets un ir izveidots no keramzīta vai jebkāda cita materiāla, kam ir atbilstošas siltumizolācijas īpašības. Nekādi kanāli vai atšķirīga materiāla daļas neiespaido celtniecības bloka īpašības ne attiecībā uz siltumizolāciju, ne spēju izturēt slodzes vai attiecībā uz iespējām sagriezt celtniecības bloku vēlamā garumā. Alternatīvā veidā celtniecības bloks tiek izveidots no vieglbetona, betona, poraina plastmasas materiāla vai jebkāda cita celtniecības materiāla.
Pateicoties lielām gludām vai līdzenām virsmām augšējā skaldnē vai apakšējā skaldnē, neskaitot attiecīgi izcilni un iedobumu, var tikt nestas lielas slodzes bez armatūras. Lielās gludās vai līdzenās virsmas ļauj arī lietot sijas vai speciāli projektētus celtniecības blokus virs logiem un durvīm.
Pretenzijas
Claims (16)
1. Celtniecības bloks (10) sienu būvēšanai, kurš ir izveidots būtībā kā taisnstūra paralēlskaldnis, kam ir sešas skaldnes: augšējā skaldne (11), augšējai skaldnei (11) pretējā apakšējā skaldne (12), pirmā gala skaldne(13), pirmajai gala skaldnei (13) pretējā otrā gala skaldne (14) un divas pretējas garās sānu skaldnes (15, 16), kuras savieno gala skaldnes (13, 14), kas raksturīgs ar to, ka minētajā augšējā skaldnē (11) ir ierīkots garenisks iedobums (17) pirmās izciļņa daļas (18) un otras izciļņa daļas (19) uzņemšanai, pie kam iedobums stiepjas nepārtraukti starp pirmo gala skaldni (13) un otro gala skaldni (14), lai uzņemtu izciļņa daļas (18, 19) jebkādā pozīcijā gareniskā virzienā, un ar to, ka pirmā un otrā izciļņa daļa (18, 19) ir ierīkotas distancēti viena no otras, pie tam distance starp tām atbilst vai pārsniedz attālumu starp iedobumu (17) un garo sānu skaldņu malām (15, 16).
2. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā izciļņu daļu (18, 19) platums atbilst iedobuma (17) platumam.
3. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 2. pretenzijai, kurā otrā izciļņa daļa (19) ir ierīkota distancēti no otrās gala skaldnes.
4. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 3. pretenzijai, kurā otrās izciļņa daļas garums atbilst vai ir mazāks nekā iedobuma platums tā, ka augšējā celtniecības bloka otrā izciļņa daļa var tikt pilnīgi uzņemta apakšējā celtniecības blokā, kas novietots vismaz perpendikulāri attiecībā pret augšējo celtniecības bloku, katru celtniecības bloku var izmantot stūros kā arī citās sienas daļās.
5. Celtniecības bloks (10) atbilstoši jebkurai no iepriekšējām pretenzijām, kurā izciļņa daļas (18, 19) un iedobums (17) stiepjas pa vidu attiecīgi pār apakšējo skaldni (12) un augšējo skaldni (11) virzienā no vienas gala skaldnes (13) uz pretējo gala skaldni (14).
6. Celtniecības bloks (10) atbilstoši jebkurai no iepriekšējām pretenzijām, kurā iedobums (17) ir izveidots ar dziļumu (d), kas pārsniedz izciļņa daļu (18, 19) augstumu (h), veidojot starp izcilni un iedobuma pamatni brīvu telpu, kad divi celtniecības bloki ir uzlikti viens uz otra.
7. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā attāluma starp pirmo izciļņa daļu (18) un otro izciļņa daļu (19), otrās izciļņa daļas garuma un attāluma starp otro izciļņa daļu un blakus esošo gala skaldni kopsumma ir konstanta neatkarīgi no celtniecības bloka platuma.
8. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā attāluma starp pirmo izciļņa daļu (18) un otro izciļņa daļu (19), otrās izciļņa daļas garuma un attāluma starp otro izciļņa daļu un blakus esošo gala skaldni kopsumma ir vienāda ar celtniecības bloka platumu.
9. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā izcilnis virzienā uz āru sašaurinās.
10. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā ierobojums (15) ir ierīkots vienā gala skaldnē starp augšējo skaldni un apakšējo skaldni, lai tajā ieāķētos pacelšanas ierīce.
11. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 10. pretenzijai, kurā ierobojums (15) ir ierīkots tajā gala skaldnē, no kuras stiepjas pirmā izciļņa daļa.
12. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā otrā izciļņa daļa (19) ir izveidota ar apļveida šķērsgriezumu tā, ka augšējā celtniecības bloka otrā izciļņa daļa var tikt pilnībā uzņemta apakšējā celtniecības blokā dažādos leņķos attiecībā pret augšējo celtniecības bloku.
13. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurā otrā izciļņa daļa (19) ir izveidota kā regulārs astoņstūris tā, ka augšējā celtniecības bloka otrā izciļņa daļa var tikt pilnībā uzņemta apakšējā celtniecības blokā, kas novietots perpendikulāri un 45° leņķī attiecībā pret augšējo celtniecības bloku.
14. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurš satur keramzītu.
15. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurš satur vieglbetonu.
16. Celtniecības bloks (10) atbilstoši 1. pretenzijai, kurš satur porainu plastmasu.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LVP-08-140A LV14103B (lv) | 2008-08-07 | 2008-08-07 | Sienu bloks celtniecības nolūkiem |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LVP-08-140A LV14103B (lv) | 2008-08-07 | 2008-08-07 | Sienu bloks celtniecības nolūkiem |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LV14103A LV14103A (lv) | 2010-02-20 |
LV14103B true LV14103B (lv) | 2010-06-20 |
Family
ID=44023197
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LVP-08-140A LV14103B (lv) | 2008-08-07 | 2008-08-07 | Sienu bloks celtniecības nolūkiem |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LV (1) | LV14103B (lv) |
-
2008
- 2008-08-07 LV LVP-08-140A patent/LV14103B/lv unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LV14103A (lv) | 2010-02-20 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CA2527376C (en) | Method and system for modular building construction | |
CA2204272A1 (en) | Foam block wall and fabrication method | |
US6367215B1 (en) | Modular construction system | |
US10683665B2 (en) | Metal framing components for wall panels | |
US20120144765A1 (en) | Structural Insulating Core Wall With A Reverse Lip Channel | |
US9410313B1 (en) | Building block system | |
US9551147B2 (en) | Building block for wall construction | |
CN115126079B (zh) | 筒塔式建筑物及其施工方法 | |
US4627209A (en) | Interlocking blocks and construction system comprising said blocks | |
US5787669A (en) | Building components | |
US4887403A (en) | Internally indexed building block and method of construction | |
RU2006147229A (ru) | Строительная система для сооружения плоских конструкций | |
US5992102A (en) | Cellular resin block and structural unit for an exterior structure using such block | |
JP2003521606A (ja) | 壁要素、天井要素、床要素、支持壁要素、境界要素、隔壁要素等を構築する構成材 | |
NZ530695A (en) | Building wall modular members of hollow log type construction | |
GB2291079A (en) | Insulated building blocks | |
LV14103B (lv) | Sienu bloks celtniecības nolūkiem | |
KR200273410Y1 (ko) | 조립식콘크리트단열블록 | |
CN212453476U (zh) | 调平基板总成 | |
EP1012415B1 (en) | Arrangement at wall support | |
JP2000144759A (ja) | 断熱性pc基礎梁における断熱材係止手段およびこれを用いた断熱材係止構造 | |
WO1990004688A2 (en) | A building system | |
WO2005003480A1 (en) | Building blocks | |
RU2204668C1 (ru) | Сборная строительная конструкция | |
US11525258B2 (en) | Masonry block anchor system |