LV13654B - Antiseptic material for dressings - Google Patents
Antiseptic material for dressings Download PDFInfo
- Publication number
- LV13654B LV13654B LV060072A LV060072A LV13654B LV 13654 B LV13654 B LV 13654B LV 060072 A LV060072 A LV 060072A LV 060072 A LV060072 A LV 060072A LV 13654 B LV13654 B LV 13654B
- Authority
- LV
- Latvia
- Prior art keywords
- asp
- phb
- plasticizers
- polymer
- antiseptic
- Prior art date
Links
Landscapes
- Materials For Medical Uses (AREA)
Description
ANTISEPTISKS PĀRSIENAMAIS MATERIĀLS
Izgudrojums attiecas uz medicīnas palīgmateriāliem, konkrēti uz materiāliem, kuri var tikt izmantoti specifisku antiseptisku pārsienamo materiālu izgatavošanai (turpmāk ASP) un ir lietojami ar ievērojamiem ādas zudumiem saistītu audu bojājumu aizsardzībai un atveseļošanai (brūcēm, apdegumiem, apsaldējumiem, donoru vietām) ārstniecības iestādēs vai lauku apstākļos pirmās palīdzības sniegšanai.
Galvenais pārsienamo materiālu uzdevums ir nodrošināt optimālu ievainojuma atveseļošanās vidi, atvieglojot pacienta sāpes un aizsargājot no traumām un iespējamās infekcijas, tādēļ tiek uzskatīts [1], ka, lietojot optimālu pārsienamo materiālu:
1) jāuztur mitra vide uz ievainojuma virsmas, novēršot priekšlaicīgu sacietējušas virskārtas veidošanos un jāveicina ādas šūnu atjaunošanās;
2) zem pārsēja jānodrošina cilvēka ķermeņa temperatūrai iespējami tuva temperatūra, radot labvēlīgus apstākļus enzīmu funkcionēšanai;
3) pārsējam jābūt „elpojošam”- ūdens tvaiku un gaisa caurlaidīgam.
Pazīstamākos audu bojājumu aizsargāšanai izmantojamos materiālus tradicionāli iedala vairākās kategorijās [2] - absorbenti vai integrētie pārsēji, sintētiskie pārsienamie materiāli, tādi kā - puscaurlaidīgas plēves, putu pārsēji, hidrogēli, hidrokoloīdi, kā ari tā saucamie „bioloģiskie pārsēji” ādas šūnu atjaunošanai, kas pilnībā izveidoti no cilvēku vai dzīvnieku audiem.
Patents (prototips) [3] piedāvā risinājumu polihidroksibutirāta (PHB) izmantošanai ādas ievainojumu aizsardzībai, veidojot polimēra aizsargpārklājumu, izsmidzinot 5-12%-īgu PHB šķīdumu hloroformā tieši uz pacienta ievainotās ādas ar sekojošu šķīdinātāja iztvaikošanu, kā arī ievadot antibiotikas polimēra šķīdumā.
Prototipa galvenais trūkums ir tieši pārklājuma uzklāšanas veids, jo hloroforms var kairināt ādu, izraisot alerģiskas reakcijas (sevišķi apdegumiem), tā tvaiki kaitīgi iedarbojas uz elpošanas ceļiem, bez tam, pašreiz hloroforma izmantošana medicīnā tiek ierobežota tieši minēto iemeslu dēļ, akcentējot tā kancerogēno iedarbību.
Negatīvi vērtējama arī pārklājuma sterilitātes nodrošināšana, sterilizējot PHB pulveri pirms Šķīduma gatavošanas, kā arī augstāko spirtu (propanola) izmantošana PHB šķīdināšanai. Kā pozitīvu momentu autori min izveidotā pārklājuma ciešu piekļaušanos pacienta ādai, kas absolūti nav pieļaujams, piem., apdegumu aizsargāšanai un ārstēšanai, jo var kaitēt ievainojuma epitelizācijai un traumēt jaunizveidotās ādas šūnas, noņemot polimēra aizsargslāni.
RU patents [4], savukārt, piedāvā polivinilspirta (PVS) pārsēju bezkrāsainas,
-2caurspīdīgas plēves veidā, kuras sastāvā ietilpst noteiktas koncentrācijas antibakteriālas vielas (hlorheksidīna biglukonāts un lizocīns), kā arī nātrijā tetraborāts, kura funkcijas ir adsorbcijas regulēšana un PVS sašūšana, lai nodrošinātu pārsēja formas stabilitāti.
Uzklājot pārsēju uz brūces, tas, uzsūcot ievainojuma izdalījumus, stipri uzbriest, plastificējas un kongruentāli piekļaujas ādas virsmai, pilnībā kontaktējoties ar to. Piedāvātā pārsienamā materiāla nepilnības: tikai viena antimikrobiālo aģentu kombinācija un samērā lielas vielu koncentrācijas, kas sašaurina tā pielietošanu; nepieciešamība ievadīt speciālas piedevas plēves stabilitātes nodrošināšanai; negatīvi vērtējams pielietojums apdeguma brūcēm, kur viens no galvenajiem priekšrocības priekšnoteikumiem ir nelīpoša pārsēja izmantošana.
Ir zināms arī antiadhezīvs pārsienamais materiāls [5], kur izmantota polietilēna vai poiivinilhlorīda plēve, ar antibiotiku pulveri (6-8% antibiotiku uz talka bāzes) iepūderētu brūču pārklāšanai. Par šā pārsienamā materiāla trūkumu var uzskatīt nekonkrēto nekontrolējamo, lielo antibiotiku koncentrāciju brūces vietā, kā arī dažu poiivinilhlorīda plastifikatoru nelabvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu.
Piedāvātā izgudrojuma mērķis ir izveidot specifisku un efektīvu pārsienamo materiālu, izmantojot ārstnieciskas vielas (turpmāk ĀV) - antiseptiskus, antibakteriālus un lokālās anestēzijas līdzekļus saturošu bioloģiski saderīgu biopolimēru matricas un nodrošināt pakāpenisku un kontrolējamu ievadīto ĀV izdalīšanos difūzijas ceļā.
Piedāvātais izstrādājums uzskatāms par specifisku pārsienamo materiālu, kas izgatavots saskaņā ar monolītu makromolekulāro terapeitisko sistēmu izveidošanas pamatprincipiem - ievadot polimērmatricā ārstnieciskas vielas (ĀV) ar sekojošu to prolongētu izdalīšanos organismā pēc noteiktas programmas. Izgudrojumā piedāvātā ASP izgatavošanai kā polimērmatricas izmantoti biopolimēri -mikrobioloģiski sintezēts poliesteris - polihidroksibutirāts (PHB) un sintētisks biopolimērs - polivinilspirts (PVS).
Atšķirībā no prototipa, izveidotie ASP ir divslāņu materiāli, kas izgatavoti no, piemēram, medicīniskās marles ar ĀV saturošu plastificēta biopolimēra pārklājumu. Polimēra pārklājumam (polimērmatricai) izmantots mikrobioloģiski sintezēts termoplastisks, bioloģiski noārdāms un bioloģiski saderīgs poliesteris PHB, tā kopolimēri ar hidroksivalerātu (PHB/HV), kā arī sintētisks biopolimērs PVS. PHB sintezējošā kultūra Azotobacter chroococcum 23 noteiktos kultivēšanas apstākļos spēj uzkrāt PHB pat līdz 90 % no šūnu sausnes, biosintēzē izmantojot vietējās izejvielas glikozi, saharozi, melasi, kartupeļu cietes hidrolizātu. Periodiskas darbības fermentācijas procesā ar piebarošanu sasniegti lieli PHB iznākumi - PHB līdz 82 % [6ļ. PVS
LV 1365z
-3izmantošana atvieglo ĀV ievadīšanu polimērmatricas šķīdumos, jo ĀV galvenokārt ir ūdenī vai spirtā šķīstošas vielas. Marles pamatnes izmantošana nodrošina gatavās ASP formas noturību, dimensiju stabilitāti un mehānisko stiprību.
Polimērmatricu modificēšanas rezultātā, ievadot netoksiskus, galvenokārt mazmolekulārus plastifikatorus (polietilēnglikolus, glicerīnu u.c.), augu valsts izcelsmes pildvielas (cieti), kā arī izmantojot γ-radiācijas sterilizāciju, tiek sabalansētas un regulētas polimēru pārklājuma deformatīvās īpašības (stiprība un elastība), barjerīpašības un ievadīto ĀV izdalīšanās intensitāte.
Izvēlētās ĀV ir antiseptiski līdzekļi - metilvioletais, hlorheksidīns, briljantzaļais (Viride nitens), jods; antibakteriālie līdzekļi - furacilīns, dioksidīns, kurus ievada atsevišķi vai arī kombinācijā ar lokālās anestēzijas līdzekļiem (novokaīnu, lidokaīnu).
Sākotnējais ĀV saturs polimērmatricās izvēlēts, vadoties no informācijas par pieļaujamām vienreizējām vai diennakts devām un ievadīšanas veida slimniekiem [7]. ĀV PVS polimērmatricu šķīdumos ievada, izmantojot to oriģinālos ūdens vai spirta šķīdumus, kā an speciāli sagatavotus (briljantzaļā, hinifurila un joda šķīdumus hloroformā vai metilēnhlorīdā - PHB un PHB/HV polimērmatricās).
ASP materiālu izgatavošana ietver sekojošas stadijas:
1. PHB un PVS polimērmatricu šķīdumu sagatavošana pārklājumu iegūšanai:
a) PHB vai PHB/HV šķīdina hloroformā vai metilēnhlorīdā 40...50 °C temperatūrā kolbā ar atteces dzesinātāju vai pilotiekārtas apsildāmā reaktorā ar maisītāju. Gatavajam 3...5 %-īgajam šķīdumam pievieno ĀV un izvēlēto plastifikatoru;
b) no PVS gatavo 5...10 %-īgu ūdens šķīdumu 70 °C temperatūrā līdzīgi kā a) punktā; pēc homogēna šķīduma iegūšanas pievieno plastifikatoru un ĀV atbilstoši receptūrai;
c) kā PHB, tā ari PVS šķīdumiem iespējams pievienot cieti, izmainot ASP funkcionalitāti. PHB šķīdumā cieti ievada sīkdispersas pildvielas veidā, pievienojot ari virsmas aktīvas vielas. PVS gadījumā sajauc iepriekš sagatavotus cietes un PVS ūdens šķīdumus.
2. Uz gludas, cietas pamatnes (stikls, metāls) nostiprina medicīnisko marli un ar speciālu ierīci - aplikatoru uzklāj polimēra matricas šķīdumu. Aplikators aprīkots ar mikrometriski regulējamu spraugas augstumu, kas ļauj iegūt ASP ar dažāda biezuma pārklājumu.
Pārklājumus var iegūt ari izmantojot šķīdumu izsmidzināšanas tehnoloģiju.
-41 .tabula
Polimēru pārklājumu sastavs
Komponenti | Saturs, mas. % | |
Polimērs - PHB | 74,1 | - |
- PVS | - | 75,5 ... 76,5 |
Plastifikators - Polietilēnglikols PEG 300 | 22,2 | - |
- Glicerīns | - | 22,7...23,0 |
Antiseptiskie vai antibakteriālie līdzekļi | 3,7* | 0,2 ... 0,8 |
Lokālās anestēzijas līdzekļi | - | 0,4 ... 0,8 |
*PHB pārklājumos ievadīto ĀV saturs ir lie | aks, jo to izdalīšanās laika nenotiek |
polimērmatricas uzbriešana.
3. Pamatni ar uzklāto polimērmatricas šķīdumu žāvē ~ 60 °C temperatūrā un pēc tam vakuumā līdz pilnīgai šķīdinātāja aizvadīšanai. Izgatavoto ASP biezums ir robežās no 0,25 līdz 0,35 mm.
4. ASP sterilizē ar γ-starojumu (25 kGy) vai karstu tvaiku 121 °C temperatūrā. Polimērmatricu plēvju higiēniskās pārbaudes, nosakot kopīgo mikroorganismu daudzumu nomazgājumos, liecina par atbilstošu ASP sterilitāti. Jāatzīmē, ka pat nesterilizētos, ĀV saturošos, paraugos ir mazs mikroorganismu daudzums.
Ar ultravioletās (UV) spektroskopijas metodi novērtēta ĀV koncentrācijas, pārējo ievadīto piedevu (plastifikatoru, pildvielu), kā arī γ-starojuma ietekme uz ĀV izdalīšanās intensitāti, γ-starojuma izraisīto destrukcijas procesu dēļ ĀV izdalīšanās no PHB un PHB/HV matricām notiek straujāk. Savukārt, PVS polimērmatricās γ-starojums izraisa šķērssaistīšanos, kā rezultātā ĀV izdalās lēnāk. Plastifikatoru un cietes ievadīšana, kā ari lielāka ĀV koncentrācija ASP sistēmās, dod iespēju regulēt ĀV izdalīšanos un vienu no svarīgākajiem pārsienamo materiālu raksturojumiem barjerīpašības, t.i., ūdens tvaika un gaisa caurlaidību. ASP paredzēti galvenokārt apdegumu, apsaldējumu, donora vietu vai citu, ilgi dzīstošu, brūču aizsargāšanai un ārstēšanai. ASP fiksē pie pacienta veselās ādas pa ievainojuma ārējo kontūru ar fiksējoša plākstera (piemēram, MEFIX) vai marles saites palīdzību.
Pārsēju lieto tik ilgi, kamēr brūce spontāni epitelizējas vai tiek sagatavota operācijai - ādas pārstādīšanai.
Uz donoru vietām (vietas, kur noņemta āda pārstādīšanai) ASP atstāj uz visu laiku, kamēr brūce epitelizējas.
LV 1365Χ
-5Pamatojoties uz Centrālās Medicīnas ētikas komitejas atzinumu (2004.g. 07. oktobra lēmums Nr. 34), ka izstrādātie ASP atbilst bioētikas normām, saņemta „Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūras” atļauja uzsākt klīniskos pētījumus Valsts Apdegumu centrā.
Var secināt, ka ASP ir elastīgs un pacientam komfortabls, jo tiek izpildīti galvenie nosacījumi apdeguma brūču atveseļošanai - lietojot ASP, panākta nebojāto epiteliālo šūnu saglabāšana, infekcijas apkarošana un sāpju mazināšana ( kombinēti ievadot antibakteriālas un anestezējošas ĀV), nodrošināts mikroklimats un sekmēta straujāka brūces attīrīšanās un epitelizācija.
Apdegumu centrā veiktās klīniskās pārbaudes pierāda izstrādāto ASP efektivitāti donoru vietu nosegšanai.
Izgudrojumā piedāvātais materiāls un izstrādājumi ilustrēti ar sekojošiem piemēriem:
1. piemērs
Gatavo 3%-īgu PHB šķīdumu hloroformā, maisot 40 °C temperatūrā. Pēc polimēra izšķīšanas pievieno plastifikatoru - polietilēnglikolu PEG 300 un antibakteriālu ĀV - briljantzaļo iepriekš sagatavota hloroforma šķīduma veidā. Iegūtās polimērmatricas sastāvs (mas.%): PHB - 74,1; PEG - 22,2; briljantzaļais - 3,7. No šķīduma atlej plēvi, kuru, pēc šķīdinātāja iztvaicēšanas un žāvēšanas vakuumā, izmanto pārbaudēm.ASP izgatavo, uzklājot polimērmatricas šķīdumu uz nostiprinātas marles pamatnes, izmantojot aplikatoru ar mikrometriski regulējamu spraugas augstumu. Iegūtā ASP biezums - 0,25 mm. Plēves un ASP sterilizē ar γ-radiāciju (25 kGy), kā arī ar tvaiku 121 °C temperatūrā. Nosaka plēvju deformatīvās īpašības: ost = 18,2 MPa; ε = 119%; ūdens tvaiku caurlaidības ātrumu - WVTR = 24,04 g/24 h .m2; briļjantzaļā izdalīšanās kinētiku ar UV spektroskopiju pēc vielas absorbcijas (optiskā blīvuma) A izmaiņām laikā. Salīdzinātas starotu un nestarotu plēvju A vērtības pēc 46 stundu izturēšanas fizioloģiskajā šķīdumā: nestarotam paraugam A = 0,159; starotam - A = 0,178. Atšķirības skaidrojamas ar γ-starojuma izraisītu PHB matricas daļēju destrukciju. Pārbaudīta atšķirīgu sterilizācijas paņēmienu ietekme uz pētāmo paraugu sterilitāti: nesterilizētiem paraugiem; sterilizētiem ar tvaiku (autoklavēti speciālā „Biobag - 30” iepakojumā 15 min. 121 °C temperatūrā); sterilizētiem ar γ-starojuma 25 kGy lielu devu. Pielietota virsmas nomazgājumu izmeklēšanas metodika, nosakot kopīgo mikroorganismu daudzumu pēc nomazgājumu izsēšanas uz selektīvām organizētām barotnēm: a) R 2A - „Dekstroze Tryptone Agar” barotne (Code CM 75, „OXOID”), kas
-6rekomendēta tennofilo un mezofīlo baktēriju kopīgā skaita noteikšanai sterilitātes pārbaudē; b) NB organizētā barotne („Code CM 3, „OXOID”) - plaša mikroorganismu spektra noteikšanai; c) „lesala barotne A” - pēc sastāva līdzīga „MaIt Extract Agar” barotnei (Code CM 59, „OXOID”) - rauga un pelējuma noteikšanai.
2. tabula
ASP ar PHB pārklājumu sterilitāte
Nr. p/k | Paraugi | Koloniju veidojošas vienības, kvv/cm | ||
R2A | NB | Iesala A | ||
1. | Nesterili | 1 E + 02 | 1 E + 01 | 0 |
2. | Sterilizēti ar tvaiku | 0 | 1 E + 01 | 0 |
J. | Sterilizēti ar γ-radiāciju | 1 E + 01 | 0 | 0 |
2. piemērs
Gatavo 3 %-īgu PHB šķīdumu, pievienojot plastifikatoru, PEG 300 un ĀV hinifurilu, līdzīgi kā 1. piemērā. Papildus pievienota izžāvēta kartupeļu ciete („Aloja Starkelsen”). Lai nodrošinātu homogēnu cietes izkliedēšanu polimērmatricas šķīdumā, to iepriekš apstrādā ar virsmas aktīvas vielas - stearīnskābes hloroforma šķīdumu. Polimērmatricas sastāvs (mas.%): PHB - 69,5; PEG - 20,6; ciete - 8,5; hinifurils - 2,1; stearīnskābe - 0,9. Plēves un ASP izgatavo kā 1. piemērā. Polimērmatricas WVTR = 70,3 g/24 h .m2; nestarotam paraugam (pēc 46 h) A = 3,09; starotam (pēc 46 h) A = 3,48. Pat neliela cietes daudzuma klātbūtne intensificē ūdens tvaiku absorbciju un ievadītās ĀV izdalīšanās intensitāti. Optimālais cietes saturs polimērmatricā ir līdz 40 mas.%.
3. piemērs
Gatavo 10 %-īgu PVS ūdens šķīdumu 70 °C temperatūrā kolbā ar atteces dzesinātāju vai apsildāmā pilotiekārtas reaktorā. Šķīdumam pievieno plastifikatoru glicerīnu un turpina maisīt līdz homogēna šķīduma iegūšanai. Pēc tam pievieno nepieciešamo ĀV šķīduma daudzumu: iepriekš sagatavotu 0,14 %-īgu furacilīna spirta šķīdumu un 2 %-īgu oriģinālu dioksidīna ūdens šķīdumu. Atlej polimērmatricas plēvi un gatavo 0,35 mm biezu ASP, līdzīgi kā 1. piemērā, ar aplikatoru uz iepriekš samitrinātas marles pamatnes uzklājot sagatavotā šķīduma slāni. Žāvē 40 °C temperatūrā, pēc tam vakuumā. Iegūtās polimērmatricas sastāvs (mas.%): PVS - 76,5; glicerīns - 23; dioksidīns -0,26; furacilīns - 0,08. Polimērmatricas plēvju raksturojumi: ast = 38,7
-7MPa; ε = 590 %; WVTR = > 100 g/24 h .m2. Optiskā blīvuma vērtības pēc 46 h izturēšanas fizioloģiskajā šķīdumā ir: nestarotam paraugam A=2,4; starotam A-1.8.
γ-radiācijas ietekme uz PVS polimērmatricās ievadīto ĀV izdalīšanās kinētiku ir atšķirīga no PHB polimērmatricām. PVS raksturīgas šķērssaistīšanās reakcijas, kuru dēļ daļēji tiek bremzēta ĀV izdalīšanās no telpiskās struktūras.
Sterilitātes pārbaužu rezultāti atbilstoši 1. piemēra metodikai apkopoti 3.tabulā.
3.tabula
ASP ar PVS pārklājumu sterilitāte
Nr. p/k | Paraugi | Koloniju veidojošās vienības, kvv/cm | ||
R2A | NB | Iesala A | ||
1. | Sterilizēti ar tvaiku | 1 E + 01 | 0 | 0 |
2. | Sterilizēti ar γ-radiāciju | 1 E + 03 | 0 | 1 E + 01 |
Arī PVS polimērmatricās iespējams ievadīt cieti. Tādā gadījumā atsevišķi gatavo cietes ūdens šķīdumu, iepriekš uzbriedinot cieti aukstā ūdenī ar sekojošu sildīšanu ~ 90 °C temperatūrā. Pēc tam sajauc PVS šķīdumu ar cietes šķīdumu un sildot turpina maisīt ~ 2 stundas, pievienojot glicerīnu un nepieciešamās ĀV. Silto šķīdumu nofiltrē un ar aplikatoru uzklāj uz samitrinātas marles pamatnes. Cietes saturs PVS polimērmatricās ir ~ 20 mas.% no kopējās masas.
ĀV saturošo biopolimēru matricu un ASP eksperimentālās un klīniskās pārbaudes liecina, ka ASP uzskatāmi par jauna veida pārsienamiem materiāliem ar sekojošām priekšrocībām:
• ērti pielietojami, nepielīp pie ievainojuma, netraucē kustībām un nodrošina brūces dzīšanai nepieciešamo mitro vidi;
• ir elpojošs un ūdens tvaiku caurlaidīgs;
• aizsargā brūci no inficēšanās un mazina sāpes, pateicoties vienlaicīgi ievadītiem antibakteriāliem un lokālās anestēzijas līdzekļiem;
• salīdzinot ar [4], paplašināts piedāvāto ĀV klāsts un to kombinēšanas iespējas;
• polimērmatricās modificēšanas rezultātā (plastifikatoru un pildvielu ievadīšana) tiek nodrošināta un regulēta ASP funkcionalitāte, deformatīvās un barjerīpašības atbilstoši pielietojuma specifikai;
• antimikrobiālā aizsardzība tiek nodrošināta ar mazāku ĀV koncentrāciju,
-8• pārsiešanu iespējams izdarīt retāk, nav nepieciešams lietot ziedes, krēmus un koloīdos pārsējus - tādējādi paredzama līdzekļu ekonomija;
• marles pamatne nodrošina ASP formas noturību un dimensiju stabilitāti;
• iespējams sterilizēt;
• klīniskie pētījumi liecina par ASP efektivitāti donoru vietu nosegšanai.
Izmantotā literatūra
1. Kane J., Tompkins R., Yarmush M., Burke J. Burn Dressings. In: Biomaterials Science. An Introduction to Materials in Medicine. lst ed. / Ratner B. et ak- New York: Academic Press, 1996.- P. 360-370.
2. Gatti Α. M., Pinchiorri P. Physical characterization of nevv biomaterial for vvound management // Journal of Material Science: Materials in Medicine.1994,-N5.-P. 190-193.
3. Webb, J. R. Adsetts. Wound dressings. GB pat. 2 166 354 A (prototips).
4. V. I. Chissov, I. V. Reshetov et al. Bandage for treating wounds. RU pat. 2 174 847 (in Russian).
5. R. Breitman. Analgetic dressings for the treatment of bums. In: IV European Bums Congress. Barcelona, 23-26 sept., 1991.
6. Savenkova L., Zagreba J., Gercberga Z. Azotobacter chroococcum strain 23 production of poly-P-hydroxybutyric acid. Latvijas Republikas patents LV 5297,- 1993: P-93-635 (in Latvian).
Latvijas Republikas Zāļu Reģistrs: oficiāls izdevums/Rīga: bezpeļņas organizācija Valsts A/S Valsts zāļu aģentūra, 2004.
Claims (7)
- Izgudrojuma formula1. Antiseptisks pārsienamais materiāls (ASP) satur aizsargpārklājumu, ko veidojis ārstnieciskas vielas (ĀV) saturošs biopolimēra šķīdums, atšķiras ar to, ka materiāls, kas satur aizsargpārklājumu, veidots no, piem., medicīniskās marles, kas piesūcināta ar ĀV saturošu plastificētu biopolimēru.
- 2. ASP, saskaņā ar 1. punktu, atšķiras ar to, ka aizsargpārklājums izgatavots, izmantojot kā polimērmatricu pamatmateriālu mikrobioloģiski sintezētu, bioloģiski noārdāmu un bioloģiski saderīgu polimēru polihidroksibutirātu (PHB), tā kopolimērus vai sintētisku biopolimēru - polivinilspirtu (PVS), kuru sastāvā ir ievadīti plastifikatori, pildvielas, virsmas aktīvas vielas, ĀV.
- 3. ASP, saskaņā ar 2. punktu, kurā minētie plastifikatori ir polietilēnglikols un glicerīns, pildviela ir kartupeļu ciete, virsmas aktīvā viela ir stearīnskābe, ĀV ir antiseptiskas, antibakteriālas vielas, lokālās anestēzijas līdzekļi, kā arī minēto vielu kombinācijas.
- 4. ASP, saskaņā ar 3. punktu, kurā minētās antiseptiskās vielas ir metilvioletais, briljantzaļais, jods, hlorheksidīns, antibakteriālās vielas ir furacilīns, dioksidīns, hinifurils un lokālās anestēzijas līdzekļi ir novokaīns un lidokaīns.
- 5. ASP, saskaņā ar 2. punktu, plastifikatori ir ~ 30 mas.% no polimēra, pildvielas ir līdz 40 mas.% no kompozīcijas, virsmas aktīvā viela ir 0,5...1,0 mas.% no PHB.
- 6. ASP, saskaņā ar 4. punktu, antiseptiskās vielas un antibakteriālās vielas ir no 0,2...0,8 mas.% polivinilspirta pārklājumos un līdz 3,7 mas.% polihidroksibutirāta pārklājumos un lokālās anestēzijas līdzekļi, kā arī minēto vielu kombinācijas ir no 0,4 ...0,8
- 7. mas.%,.ASP, saskaņā ar 1. punktu, ir sterilizēts γ staros.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LV060072A LV13654B (en) | 2006-05-16 | 2006-05-16 | Antiseptic material for dressings |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LV060072A LV13654B (en) | 2006-05-16 | 2006-05-16 | Antiseptic material for dressings |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LV13654B true LV13654B (en) | 2008-05-20 |
Family
ID=39638489
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LV060072A LV13654B (en) | 2006-05-16 | 2006-05-16 | Antiseptic material for dressings |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LV (1) | LV13654B (lv) |
-
2006
- 2006-05-16 LV LV060072A patent/LV13654B/lv unknown
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Jiji et al. | Thymol enriched bacterial cellulose hydrogel as effective material for third degree burn wound repair | |
Kataria et al. | In vivo wound healing performance of drug loaded electrospun composite nanofibers transdermal patch | |
Balakrishnan et al. | Evaluation of an in situ forming hydrogel wound dressing based on oxidized alginate and gelatin | |
Lotfipour et al. | Freeze-thaw-induced cross-linked PVA/chitosan for oxytetracycline-loaded wound dressing: The experimental design and optimization | |
ES2373676T3 (es) | Vendajes para heridas que comprenden celulosa oxidada y colágeno recombinante humano. | |
US20070009580A1 (en) | Non-adhesive hydrogels | |
JP6250591B2 (ja) | 組織ドレッシングキット | |
Shyna et al. | A nonadherent chitosan-polyvinyl alcohol absorbent wound dressing prepared via controlled freeze-dry technology | |
Jeckson et al. | Formulation and characterisation of deferoxamine nanofiber as potential wound dressing for the treatment of diabetic foot ulcer | |
Singh | Gamma radiation synthesis and characterization of gentamicin loaded polysaccharide gum based hydrogel wound dressings | |
Egozi et al. | Biodegradable soy wound dressings with controlled release of antibiotics: Results from a guinea pig burn model | |
CN114984301A (zh) | 一种促进创面无瘢痕愈合的抗菌敷料及其制备方法 | |
Ahmed et al. | Medicated multi-targeted alginate-based dressings for potential treatment of mixed bacterial-fungal infections in diabetic foot ulcers | |
Rathore et al. | Fabrication and characterization of chitosan film impregnated ciprofloxacin drug: A comparative study | |
Khan et al. | Aloe vera and ofloxacin incorporated chitosan hydrogels show antibacterial activity, stimulate angiogenesis and accelerate wound healing in full thickness rat model | |
Lee et al. | An Infection‐Preventing Bilayered Collagen Membrane Containing Antibiotic‐Loaded Hyaluronan Microparticles: Physical and Biological Properties | |
Lamkhao et al. | Synergistic amalgamation of shellac with self-antibacterial hydroxyapatite and carboxymethyl cellulose: An interactive wound dressing for ensuring safety and efficacy in preliminary in vivo studies | |
LV13654B (en) | Antiseptic material for dressings | |
EP2473202B1 (en) | Antimicrobial and/or epithelial cell growth stimulating substance and composition and tissue dressing material | |
CN112957519A (zh) | 用于制备促进创口愈合的水凝胶的组合物、水凝胶及其制备方法 | |
Khokhlenkova | Prospects of using biopolymeric films in medicine and pharmacy | |
Wiśniewska-Wrona et al. | Functional three-component polymeric biocomposites for the treatment of bedsores | |
CN110237297A (zh) | 一种液体敷料及其制作方法 | |
BR102017023018A2 (pt) | Biocurativo constituido de biofilme de sericina contendo sulfadiazina de prata para o tratamento de queimaduras e uso | |
Fitriani et al. | Membrane of Usnic Acid in Solid Dispersion and Effectiveness in Burn Healing |