LV11310B - Reactor and method for biological treatment of sewage - Google Patents

Reactor and method for biological treatment of sewage Download PDF

Info

Publication number
LV11310B
LV11310B LVP-95-324A LV950324A LV11310B LV 11310 B LV11310 B LV 11310B LV 950324 A LV950324 A LV 950324A LV 11310 B LV11310 B LV 11310B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
reactor
wastewater
biological treatment
reactor according
reaction
Prior art date
Application number
LVP-95-324A
Other languages
English (en)
Other versions
LV11310A (lv
Inventor
Jurijs Resetilovs
Original Assignee
Jurijs Resetilovs
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jurijs Resetilovs filed Critical Jurijs Resetilovs
Priority to LVP-95-324A priority Critical patent/LV11310B/lv
Publication of LV11310A publication Critical patent/LV11310A/lv
Publication of LV11310B publication Critical patent/LV11310B/lv

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Biological Treatment Of Waste Water (AREA)

Description

Reaktors un paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai
Reaktors attiecas uz notekūdeņu bioloģiskas attīrīšanas aparātiem un var tikt izmantots gan aerobai gan anaerobai notekūdeņu bioloģiskai
Reaktors sastāv no 4 tilpnēm: hidrolizēs, attīrīšanai. saj aukšanās, reakcijas un nostadinašanas, kuras atrodas cilindriskas formas rezervuārā un šķērssienām. Augstākas hidrolizēs un uzturēšanai granulveida separācij as savstarpēji atdalītas ar biomasas koncentrācijas reakcijas tilpnē izmantoti biomasas nesēj elementi. Nostādinātājā intensificēšanai izmantoti plānslāna moduļi. Tādējādi reaktors var kalpot kā atsevišķa notekūdeņu bioloģiskas attīrīšanas sistēma un šajā gadījumā faktiski izpaliek attīrīšanas iekārtas montāža ekspluatācijas vietā. Reaktors izmantojams plašā piesārņojuma diapazonā gan atsevišķi gan reaktoru sērijās.
Zināmā situācijā notekūdeņu bioloģiskas attīrīšanas aparātu jomā
Notekūdeņu attīrīšanā jau daudzus gadus tiek plaši pielietototi bioreaktori, kuru augstums pārsniedz platumu un kuri turklāt ietver vertikālas šķērssienas iekšējas recirkulācijas nodrošināšanai /1, 2, 3/. Pārsvarā tie ir cilindriskas formas, un arī iekšējā šķērssiena ir attiecīgi mazāka diametra un augstuma cilindrs. Šādos gadījumos recirkulāciju bieži vien nodrošina ar aerāciju zem iekšējās cilindriskās šķērssienas, izmantojot šo reaktora dalu kā erliftu reakcijas videi.
US patents 5,190,646 apraksta tieši šāda tipa reaktoru, kurā izmanto lielus recirkulācijas ātrumus un nekustīgu nesēju ar lielu īpatnējo virsmu. Šis reaktors nodrošina ļoti efektīvu masas apmaiņu, bet to nevar izmantot bez priekšattīrīšanas un pēcattīrišanas iekārtām.
Patentpublikācijā EP 522966 aprakstītajā notekūdeņu attīrīšanas sistēmā pēc šāda principa būvēts tikai viens no trijiem sistēmas reaktoriem. Turklāt tas ietver sevī arī nostādināšanas zonu, kura gan nesatur nekādus pildījuma moduļus biomasas imobilizācijai. Šāds reaktors tikai mazas piesārņojuma slodzes gadījumos izmantojams viens pats.
Par konstrukcijas prototipu patentpublikācijā EP 378735 aprakstītais citiem principiem būvētais notekūdeņu attīrīšanas sistēmas modulis.
nodrošināta nevis aerējot ar aeratoriem, bet atšķirībā no iepriekšminētajiem, rada lejup reaktora sekcijā, kurā atrodas aerators.
Visi šie reaktori ir atsevišķi notekūdeņu bioloģiskas attīrīšanas sistēmas elementi un tos nevar izmantot bez priekšattīrīšanas iekārtām.
izvēlēts pēc nedaudz bioloģiskas
Tajā recirkulācija tiek iegremdētiem barbotāžas ar mehānisku virsmas aeratoru, kas, olūsmu un/vai pēcattīrišanas
Izgudrojuma būtība
Izgudrojuma mērķis bija radīt notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, visu nepieciešamo, lai to varētu universālu kurš sevi izmantot reaktoru ietvertu ā clašā piesārņojuma diapazona pielietojamu veselu attīrīšanas sistēmu.
Reaktors sastāv no 4 tilpnēm: hidrolizēs, sajaukšanās, reakcijas un nostādināšanas, kuras atrodas cilindriskas formas rezervuārā un savstarpēji atdalītas ar šķērssienām. Augstākas biomasas koncentrācijas uzturēšanai hidrolizēs un reakcijas tilpnē izmantoti kompozītmateriāla granulveida biomasas nesēj elementi. Nostādinātājā separācijas intensificēšanai izmantoti plānslāna moduli.
Atkarībā no skābekļa režīma un nepieciešamās recirkulācijas pakāpes, kā arī piesārņojuma līmeņa, to var apgādāt ar dažāda tipa un jaudas aerācijas un maisīšanas aparātiem un izmantot gan atsevišķi, gan reaktoru sērijās. Mazāku piesārņojuma koncentrāciju gadījumā to var apgādāt ar aeratoru - maisītāju, kas novietots samaisīšanas tilpnē brīvi izvēlētā augstumā, kas, atkarīgs no reaktora kopējā augstuma un maisītāja tipa, un iesūc gaisu no atmosfēras. Pieaugot nepieciešamajai attīrīšanas intensitātei un piesārņojuma līmenim, iepriekšminētajam aeratoram var pievadīt saspiestu skābekli vai izmantot tvertnes dibenā novietojamus sīkdisperģējošus aeratorus. Augstākas piesārņojuma koncentrācijas gadījumā reaktoru var izmantot pilnīgi anaerobā režīmā, lietojot maisītājus bez aerācijas vai pat piemērojot anaerobu un aerobu apstākļu kombināciju reaktoru sērijās.
Zīmējumu apraksts.
ά
Fig. 1 redzams pēc augšminētajiem principiem būvēts bioreaktors.
Fig. 2 shematiski attēlots nesējgranulu novietojums bioreaktorā laikā, kad samazina iekšējo recirkulāciju un nesējgranulu slānis tiek izmantots kā filtrs.
Tehnoloģiskā procesa apraksts
Notekūdeni reaktorā tiek ievadīti tā augšdaļā, kur sajaucas ar recirkulētajiem notekūdeņiem un tiek vienmērīgi izkliedēti virs granulu slāna hidrolizātorā (I). Pēc tam notekūdeni nonāk samaisīšanas tilpnē (II) un reakcijas tilpnē (III), starp kurām tiek recirkulēti ar maisītāja (6) palīdzību. Samaisīšanas un reakcijas zonu atdala cilindriska šķērssiena (2) ar konisku paplašinājumu augšā un apakšā. Pēc reakcijas tilpnes notekūdeni no apakšas ieplūst nostādinātājā (IV) un ceļas augšup. Attīrītie notekūdeni atstāj nostādinātāju tā augšdaļā. No samaisīšanas tilpnes apakšas apstrādājamie notekūdeni ar sūkņa (4) palīdzību nepieciešamības gadījumā tiek recirkulēti atpakaļ uz hidrolizātoru (I), lai palielinātu hidrolizēs laiku.
Ieplūdes brīžos automātiski tiek samazināta iekšējā recirkulācija, kā rezultātā reakcijas tilpnē nesējgranulas izgulsnējas (Fig. 2) un darbojas kā filtrs, kavējot suspendēto daļiņu iznesi ārpus reakcijas un samaisīšanas tilpnes.
Reaktors aprīkots ar izvades atveri (5) apakšdaļā, lai nepieciešamības gadījumā varētu no tā izlaist notekūdeņus un nesējmateriāla granulas.
Informācijās avoti [1] US patents 5,190,646 [2] Patentpublikācija EP [3] Patentpublikācija EP

Claims (6)

  1. Izgudrojuma formula.
    1. Cilindriskas formas neapsildāms reaktors notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurš satur hidrolizēs, sajaukšanās, reakcijas un nostādināšanas tilpnes, atšķiras ar to, ka visas četras tilpnes savstarpēji atdalītas ar šķērssienām un atrodas vienā un tajā pašā cilindriskā rezervuārā, kas atvieglo reaktora uzstādīšanu.
  2. 2. Paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurā izmanto reaktoru saskaņā ar punktu 1, atšķiras ar tc, ka dalu aktīvo dūņu maisījuma recirkulē no sajaukšanās tilpnes beigām atpakaļ uz ieplūdi hidrolizatorā, tādējādi radot iespēju pēc vajadzības palielināt hidrolizēs laiku.
  3. 3. Paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurā izmanto reaktoru saskaņā ar punktu 1, atšķiras ar to, ka gan hidrolizatorā, gan reakcijas tilpnē izmanto dažāda blīvuma un kompozīta materiāla nesēj granulas, ar kuru palīdzību sistēmā iespējams uzturēt augstu dūņu koncentrāciju.
  4. 4. Paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurā izmanto reaktoru saskaņā ar punktu 1, atšķiras ar tc, ka hidrolizatorā lieto granulas, kuru blīvums nedaudz mazāks par 1, lai lejup plūsma tās pēc iespējas izkliedētu tilpumā.
  5. 5. Paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurā izmanto reaktoru saskaņā ar punktu 1, atšķiras ar to, ka reakcijas tilpnē lieto granulas, kuru blīvums lielāks par 1, lai plūsma aūgšup tās pēc iespējas izkliedēto.
  6. 6. Paņēmiens notekūdeņu bioloģiskai attīrīšanai, kurā 5 izmanto reaktoru saskaņā ar punktu 1, atšķiras ar to, ka pieteces brīžos samazina iekšējo recirkulāciju, ļaujot granulām sablīvēties reakcijas tilpnes apakšā, un granulu slānis šajā tilpnē tiek izmantots kā filtrs, kas aizkavē suspendēto biomasas agregātu iznesi no reaktora.
LVP-95-324A 1995-10-26 1995-10-26 Reactor and method for biological treatment of sewage LV11310B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-95-324A LV11310B (en) 1995-10-26 1995-10-26 Reactor and method for biological treatment of sewage

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-95-324A LV11310B (en) 1995-10-26 1995-10-26 Reactor and method for biological treatment of sewage

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV11310A LV11310A (lv) 1996-06-20
LV11310B true LV11310B (en) 1996-08-20

Family

ID=19736037

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-95-324A LV11310B (en) 1995-10-26 1995-10-26 Reactor and method for biological treatment of sewage

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV11310B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV11310A (lv) 1996-06-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2254842B1 (en) Method and device for the treatment of waste water
EP0225965B1 (en) Method of treating waste water and equipment therefor
US5543039A (en) Reactor for purification of water
US5441634A (en) Apparatus and method of circulating a body of fluid containing a mixture of solid waste and water and separating them
US4568457A (en) Staged anaerobic reactor
CA2332530C (en) Multistage facultative wastewater treatment system
JPH02245297A (ja) 廃水の二段処理方法
US4604206A (en) Staged anaerobic reactor
US4069149A (en) Continuous fermentation process and apparatus
US7235178B2 (en) Process and assembly for the treatment of waste water on ships
GB2270909A (en) Sewage treatment
EP1251103A2 (en) Method and apparatus for treating wastewater
DE19623592C1 (de) Verfahren und Reaktor zur kontinuierlichen mikrobiologischen Behandlung von hochbelastetem Abwasser mittels schwimmfähigem Trägermaterial
JP7488130B2 (ja) 汚水処理装置及び汚水処理方法
LV11310B (en) Reactor and method for biological treatment of sewage
KR20020075046A (ko) 고농도 유기폐수의 처리방법
KR100331180B1 (ko) 단일 반응조로 구성된 오폐수 처리장치 및 처리방법
USRE30944E (en) Continuous fermentation process and apparatus
JPS62237998A (ja) 生物濾過リアクタ−
KR0165663B1 (ko) 고효율 상향류식 혐기성 슬러지상 반응조를 이용한 폐수처리 시스템
KR200307954Y1 (ko) 오수의 고도처리장치
KR20020075047A (ko) 고농도 유기폐수의 처리방법
LV11166B (en) Method and compact device for effective biological purification of sewage
LV11862B (en) Device for waste water biological anaerobic pretreatment
LV11311B (en) Reactor and method for biological treatment of sewage