LT6082B - Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti - Google Patents

Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti Download PDF

Info

Publication number
LT6082B
LT6082B LT2013003A LT2013003A LT6082B LT 6082 B LT6082 B LT 6082B LT 2013003 A LT2013003 A LT 2013003A LT 2013003 A LT2013003 A LT 2013003A LT 6082 B LT6082 B LT 6082B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
graphical information
information
graphical
blind
information reading
Prior art date
Application number
LT2013003A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2013003A (lt
Inventor
Ramutis Bansevičius
Egidijus Dragašius
Darius MAŽEIKA
Vytautas JURĖNAS
Algimantas Bubulis
Arūnas Žvironas
Original Assignee
Kauno technologijos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kauno technologijos universitetas filed Critical Kauno technologijos universitetas
Priority to LT2013003A priority Critical patent/LT6082B/lt
Publication of LT2013003A publication Critical patent/LT2013003A/lt
Publication of LT6082B publication Critical patent/LT6082B/lt

Links

Landscapes

  • User Interface Of Digital Computer (AREA)
  • Position Input By Displaying (AREA)

Abstract

Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti priskiriamas orgtechnikos sričiai, konkrečiai informacijos išvedimo įrenginių gamybai, skirtų akliesiems ir silpnaregiams, taip pat gali būti naudojamas kaip daugiafunkcinis įrenginys grafinės bei tekstinės informacijos nuskaitymui. Šio išradimo tikslas - supaprastinti įrenginio konstrukciją, tuo pačiu sumažinant jo gabaritus ir padidinti informacijos priėmimo  bei perdavimo gebą. Tikslui pasiekti, įrenginyje akliesiems grafinei informacijai nuskaityti, susidedančiame iš įvesties-išvesties bloko, prijungto prie valdymo bloko (8), grafinės informacijos šaltinio (2) ir informacijos priėmėjo (1), įvesties-išvesties bloką sudaro pjezoelektrinis keitiklis (3), kuriame sumontuotas pjezoelektrinis bimorfas (4), kurio apatinės dalies centre pritvirtintas sluoksnis medžiagos, su dideliu trinties koeficientu (5) bei vienas šalia kito esantys baltos šviesos fotodiodas (6) ir raudonos-žalios-mėlynos (RŽM) spalvų sensorius (7). Be to, grafinės informacijos šaltinis (2) gali būti kompiuterio ekranas, žemėlapis, knyga, fotografija ir visi kiti plokšti liečiami paviršiai, o informacijos priėmėjas  (1) turi galimybę atpažinti grafinės informacijos spalvas pagal koduotą dažnį, o linijas- pagal trinties pokitį, priklausomai nuo linijos pločio.

Description

Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti priskiriamas orgtechnikos sričiai, konkrečiai informacijos išvedimo įrenginių gamybai, skirtų akliesiems ir silpnaregiams, taip pat gali būti naudojamas kaip daugiafunkcinis įrenginys grafinės bei tekstinės informacijos nuskaitymui.
Pjezoelektrinės medžiagos vis plačiau naudojamos įvairiuose mechatroniniuose įrenginiuose. Populiariausias pjezoelektrinis elementas-diskinis pjezoelektrinis vykdiklis („birnorfas), nes jo gamyba yra labai paprasta, paveiktas elektriniu lauku jis gali sukurti pakankamai didelius poslinkius ir yra nedidelių gabarinių matmenų. Todėl kuriant kompaktiško dydžio įrenginius šis elementas yra geriausiai pritaikomas.
Yra žinomas įrenginys kompiuterinės informacijos nuskaitymui ir valdymui, skirtas akliesiems ir silpnaregiams, susidedantis iš keturių pagrindinių komponentų, kurį sudaro brailio adatėlių celė, įmontuota kompiuterinėje pelėje, skirta taktiliniam informacijos atvaizdavimui, planšeto, skirto nustatyti brailio adatėlių pozicijai bei radijo siųstuvo, sujungto su planšetu ir kompiuteriu skirtu informacijos, nuskaitymui ir valdymui (Straipsnis žurnale Assets Ό9 Pricedings of the 11 th International ACM SIGACCESS conference on computers and accessibility, pages 223-224, New York, USA, 2009).
Įrenginio trūkumas yra tas, kad jo yra dideli gabaritiniai matmenys, jo nuskaitymui naudojamas lietimui jautrus ekranas, todėl jis negali veikti ant skirtingų informacijos atvaizdavimo šaltinių (t.y žemėlapis, knyga, kompiuterio ekranas ir t.t.).
Yra žinomas įrenginys ir būdas jautraus lietimo ekranui su taktiliniu grįžtamuoju ryšiu ir paspaudimo jėgos matavimu, susidedantis iš jautraus lietimui ekrano su jautria paspaudimo jėgos nustatymo plėvele ir informacijos priėmėjo. Jautrus lietimui ekranas su jautria paspaudimo jėgos nustatymo plėvele susideda iš įėjimo bloko, valdymo bloko, programinės įrangos bloko ir išvesties bloko. Išėjimo blokas veikia virpesių generavimo principu, (žiūr. JAV patentas Nr. 7952566, G06 F 3/041, B , 2011 m.).
Įrenginio trūkumas yra tas, kad jautraus lietimui ekranas yra didelių gabaritinių matmenų bei sudėtingos konstrukcijos, virpesių sužadinimui sunaudojama daug energijos, negali nuskaityti grafinės informacijos nuo skirtingų šaltinių, tokių kaip žemėlapis, knyga, fotografija ir kt.
Šio išradimo tikslas - supaprastinti įrenginio konstrukciją, tuo pačiu sumažinant jo gabaritus ir padidinti informacijos priėmimo bei perdavimo gebą.
Išradimo tikslas pasiekiamas tuo, kad įrenginyje akliesiems grafinei informacijai nuskaityti, susidedančiame iš įvesties-išvesties bloko, prijungto prie valdymo bloko, grafinės informacijos šaltinio ir informacijos priėmėjo, įvestiesišvesties bloką sudaro pjezoelektrinis keitiklis, kuriame sumontuotas pjezoelektrinis bimorfas, kurio apatinės dalies centre pritvirtintas sluoksnis medžiagos, su dideliu trinties koeficientu bei vienas šalia kito esantys baltos šviesos fotodiodas ir raudonosžalios-mėlynos (RŽM) spalvų sensorius. Be to, grafinės informacijos šaltinis gali būti kompiuterio ekranas, žemėlapis, knyga, fotografija ir visi kiti plokšti liečiami paviršiai, o informacijos priėmėjas turi galimybę atpažinti grafinės informacijos spalvas pagal koduotą dažnį, o linijas pagal trinties pokitį, priklausomai nuo linijos pločio.
figūroje pavaizduota įrenginio akliesiems grafinei informacijai nuskaityti principinė schema.
figūroje pavaizduota valdymo bloko išėjimo signalas, raudonos-žaliosmėlynos (RŽM ) jutikliui kirtus grafinės informacijos liniją.
figūroje pavaizduota valdymo bloko išėjimo signalas, kai RŽM jutiklis aptinka spalvą.
Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti, susideda iš grafinės grafinės informacijos priėmėjo 1 ( operatoriaus pirštas) , informacijos šaltinio 2, ant kurio uždėtas pjezoelektrinis keitiklis 3, susidedantis iš pjezoelektrinio bimorfo 4, kurio centre apatinėje dalyje pritvirtintas sluoksnis medžiagos 5 su dideliu trinties koeficientu ( 0,5-0,7). Apatinėje pjezoelektrinio keitiklio 3 dalyje sumontuotas baltos šviesos fotodiodas 6 ir greta raudonos-žalios-mėlynos( RŽM) spalvų sensorius 7 iš kurio signalai paduodami j valdymo bloką 8.
Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti veikia taip.
Neregiui grafinė informacija, kurią atpažinti jis prieš tai yra apmokytas, formuojama trinties pokyčiu, kurią pajaučia neregio pirštas j nuskaitomos grafinės informacijos šaltinį. Kai operatoriaus pirštas 1, skenuodamas paviršių 2, kerta grafinės informacijos liniją, valdymo blokas a gauna informacijos signalą UO(t) ir suformuoja valdymo signalą U1 (t), kurio forma pavaizduota 2 fig. Čia: U1 - valdymo įtampa [V] , t- laikas [ s], T - valdymo signalo trukmė [s]. Valdymo signalo trukmė T priklauso nuo skenuojamos grafinės informacijos linijos pločio. Šis signalas deformuoja pjezoelektrinio keitiklio 3 bimorfą 4 taip, kad jis išlinksta ir tarpas 1:1 tampa lygus ° (nepaveikto bimorfo tarpas 1:1 tarp paviršiaus 2 ir medžiagos su dideliu trinties koeficientu 5 sudaro nuo 0,01 iki 0,05 mm). Trinties koeficientas tarp medžiagos su dideliu trinties koeficientu 5 ir grafinės informacijos paviršiaus 2 staigiai padidėja ir operatoriaus pirštas 1 tai priima kaip išorinio odos sluoksnio žadinimą. Kai operatoriaus pirštas 1, skenuodamas grafinės informacijos paviršių 2, kerta tam tikros spalvos plotą ar storas linijas, valdymo blokas a suformuoja valdymo signalą U1 (t) , kurio kitimo dėsnis pavaizduotas 3 figūroje, čia: U1 - valdymo įtampa [v] , t- laikas [ s], T1- signalo U1(t) trukmė [s]. Harmoninio signalo U1(t) dažnis priklauso nuo skenuojamos zonos spalvos, o trukmė T(1) - nuo skenuojamos zonos pločio ir skenavimo greičio V1. Eksperimentinia tyrimai parodė, kad operatorius patikimai atskiria iki 150 Hz žadinimą į operatoriaus pirštą 1, atsirandančio dėl kintančios trinties poveikio, tokiu būdu, galima koduoti spalvą pagal dažnį ( pvz. raudona -10 Hz, mėlyna - 40 Hz, žalia-Bū Hz) arba atitinkamai koduoti vaizdo ar linijų intensyvumą.
Palyginus su prototipu, nauja konstruktyvinių elementų visuma dėka to, kad informacija neregiui įrenginyje yra perduodama trinties pagalba į pirštą, kurią suvokia kaip liniją (priklausomai nuo linijos pločio) arba spalvą ( priklausomai nuo koduotų dažnių). Visa tai išsiplečia galimybės grafinę informaciją nuskaityti nuo įvairių plokščią paviršių turinčių šaltinių, tokių kaip žemėlapis, planšetas, kompiuterio ekranas ir t.t., be to panaudojus pjezoelektrinį bimorfą sumažėja įrenginio gabaritiniai matmenys.

Claims (3)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. {renginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti, susidedantis iš įvesties-išvesties bloko, prijungto prie valdymo bloko, grafinės informacijos šaltinio ir informacijos priėmėjo besiskiriantis tuo, kad įvesties-išvesties bloką sudaro pjezoelektrinis keitiklis, kuriame sumontuotas pjezoelektrinis bimorfas, kurio apatinės dalies centre pritvirtintas sluoksnis medžiagos, su dideliu trinties koeficientu bei vienas šalia kito esantys baltos šviesos fotodiodas ir raudonos-žalios-mėlynos (RŽM) spalvų sensorius.
  2. 2. Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti pagal 1 punktą, besi s k i r i a n tis tuo, kad grafinės informacijos šaltinis gali būti kompiuterio ekranas, žemėlapis, knyga, fotografija ir visi kiti plokšti liečiami paviršiai.
  3. 3. Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti pagal 1 punktą, b esi s k i r i a n t i s tuo, kad informacijos priėmėjas, turi galimybę atpažinti grafinės informacijos spalvas pagal koduotą dažnį, o linijas - pagal trinties pokitį, priklausomai nuo linijos pločio.
LT2013003A 2013-01-04 2013-01-04 Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti LT6082B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2013003A LT6082B (lt) 2013-01-04 2013-01-04 Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2013003A LT6082B (lt) 2013-01-04 2013-01-04 Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2013003A LT2013003A (lt) 2014-07-25
LT6082B true LT6082B (lt) 2014-10-27

Family

ID=51213098

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2013003A LT6082B (lt) 2013-01-04 2013-01-04 Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6082B (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7952566B2 (en) 2006-07-31 2011-05-31 Sony Corporation Apparatus and method for touch screen interaction based on tactile feedback and pressure measurement

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7952566B2 (en) 2006-07-31 2011-05-31 Sony Corporation Apparatus and method for touch screen interaction based on tactile feedback and pressure measurement

Also Published As

Publication number Publication date
LT2013003A (lt) 2014-07-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9589170B2 (en) Information detection and display apparatus, and detecting method and displaying method thereof
CN108596124B (zh) 指纹识别面板、指纹识别方法及显示装置
US10732676B2 (en) Illuminated device enclosure with dynamic trackpad
KR101605606B1 (ko) 터치 검출 기능을 구비한 표시 장치 및 전자 기기
CN109271055A (zh) 电子设备的可隐藏输入区域
US20190095077A1 (en) Electronic apparatus
JP2012181833A (ja) 電子機器及び電子機器の制御方法
US20150172453A1 (en) Portable device with dynamic ranking module
CN104700080A (zh) 指纹识别模组及基于指纹识别的触控屏
CN107193427B (zh) 一种显示装置
CN204595873U (zh) 指纹识别模组及基于指纹识别的触控屏
CN105637460B (zh) 书写平板电脑信息记录设备
CN106775047A (zh) 触控荧幕及触控荧幕的控制系統
US20160275879A1 (en) Augmenting content for electronic paper display devices
TW201730725A (zh) 顯示裝置
CN103488969A (zh) 电子设备
CN104700082A (zh) 指纹识别模组及基于指纹识别的触控屏
KR20140055783A (ko) 전자 종이들 간의 이미지 전사 방법, 기계로 읽을 수 있는 저장 매체, 전자 장치 및 전자 종이
US10866615B1 (en) Electronic devices with two-stage displays
KR20200050696A (ko) 저전력 상태에서 디스플레이를 통해 화면을 표시하기 위한 전자 장치 및 그의 동작 방법
LT6082B (lt) Įrenginys akliesiems grafinei informacijai nuskaityti
US20150084880A1 (en) Functional fingertip sleeve
CN204576537U (zh) 指纹识别模组及基于指纹识别的触控屏
TWI493415B (zh) 操作系統及其操作方法
CN106155385A (zh) 电子设备及其触摸屏

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20140725

FG9A Patent granted

Effective date: 20141027

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20150104