LT5931B - Žvakės gamybos būdas - Google Patents

Žvakės gamybos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT5931B
LT5931B LT2011049A LT2011049A LT5931B LT 5931 B LT5931 B LT 5931B LT 2011049 A LT2011049 A LT 2011049A LT 2011049 A LT2011049 A LT 2011049A LT 5931 B LT5931 B LT 5931B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
candle
base body
wax
colored
layers
Prior art date
Application number
LT2011049A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2011049A (lt
Inventor
Arvidas Ribokas
Original Assignee
Arvidas Ribokas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Arvidas Ribokas filed Critical Arvidas Ribokas
Priority to LT2011049A priority Critical patent/LT5931B/lt
Publication of LT2011049A publication Critical patent/LT2011049A/lt
Publication of LT5931B publication Critical patent/LT5931B/lt

Links

Landscapes

  • Fats And Perfumes (AREA)

Abstract

Išradimas priklauso chemijos pramonės gaminių, skirtų namų apyvokos, interjero interjero dekoravimo aksesuarų, konkrečiai vaškinių, parafininių, stearininių dekoratyvinių žvakių gamybos būdams ir gali būti panaudotas žvakių gamyboje, sukuriant aukšto meninio lygio, estetiniu požiūriu visiškai naują, netikėtą gaminio dizaino vaizdą. Nurodytas tikslas pasiekiamas tuo, kad suformuotas monolitinis vaškinės medžiagos - vaško, parafino, stearino, titano dioksido ar kitų medžiagų ir jų mišinių, žvakės bazinis kūnas, į kurį įstatyta dagtis, yra apauginamas tos pačios ar kitos spalvos vaškinės medžiagos norimo storio ir skaičiaus sluoksniais, kurie yra tam tikra tvarka įpjaunami, susukami ar kitaip suformuojami, suteikiant žvakei norimą estetinę išvaizdą.

Description

Išradimas priklauso chemijos pramonės gaminių, skirtų namų apyvokos, interjero dekoravimo aksesuarų, konkrečiai vaškinių, parafininių, stearininių dekoratyvinių žvakių gamybos būdams ir gali būti panaudotas žvakių gamyboje, sukuriant aukšto meninio lygio, estetiniu požiūriu visiškai naują netikėtą gaminio dizaino vaizdą
Yra žinomas žvakės gamybos būdas, kai žvakės bazinis kūnas yra išliejamas iš vaško, kuriame įterpta vandens lašelių dispersija. Žr. EP W0/2009/l28069 „CANDLE WITH WATER IN WAX“.
Yra žinomas žvakės gamybos būdas, kai žvakė, sudaryta iš lieto vaškinės medžiagos bazinio kūno ir dagties turi baziniame kūne padarytus modifikacinius inkliuzus iš kvapiųjų ir pirotechninių medžiagų. Žr. EP W0/2009/l 11902 „CANDLE“.
Yra žinomas žvakės gamybos būdas, kai kvapi žvakė yra gaminama iš dviejų skirtingų vaškinių medžiagą turinčių skirtingo lygio lydimosi taškus. Vaškinė medžiaga, turinti aukštesnį lydimosi tašką prisodrinta kvapiųjų medžiagą kurių aromatas ir koncentracija ryškiai skiriasi nuo kitos panaudotos komponentinės vaškinės medžiagos. Žr. EP 1976963 „CANDLE MADE FROM MULTIPLE WAX MATERIALS WITH DIFFERENT MELTING POINTS“.
Numatomo išradimo tikslas yra išplėsti gaminamų žvakių asortimentą bei paįvairinti jų dizainą.
Nurodytas tikslas pasiekiamas tuo, kad panaudojus naują gamybos būdą monolitinį bazinį žvakės kūną apauginant daugiasluoksniu ir daugiaspalviu apvalkalu, jį įvairiai išpjaustant bei formuojant gaunamas estetiniu požiūriu naujas gaminys daugiasluoksnė, įvairiaspalvė, išpjaustyta ir suformuota žvakė, kurios dizaino savybės iš esmės skiriasi nuo anksčiau žinomų.
.Suformuotas monolitinis vaškinės medžiagos - vaško, parafino, stearino, titano dioksido ar kitų medžiagų ir jų mišinią žvakės bazinis kūnas, į kurį įstatyta dagtis, yra apauginamas tos pačios ar kitos spalvos vaškinės medžiagos norimo storio ir skaičiaus sluoksniais, kurie yra tam tikra tvarka įpjaunami, susukami ar kitaip suformuojami, suteikiant žvakei norimą estetinę išvaizdą.
pavyzdys.
Į specialią žvakių gamybos formą, kurioje jau yra įstatyta žvakės dagtis pilama įkaitinta iki 85°- 90° C bespalvė ar natūralios spalvos (be jokių dažų ar pigmentų) vaškinė medžiaga - išlydytas parafinas, vaškas, stearinas ar kt., tam, kad būtų pagamintas žvakės bazinis kūnas. Geriausias efektas yra pasiekiamas tada, kai forma yra penkiakampės, šešiakampės, aštuoniakampės ar panašiai, žvaigždės, tačiau galima naudoti trikampio, keturkampio, piramidės, cilindro ar kitokios konfigūracijos formą.
Kai supilta vaškinė medžiaga atvėsta, sustandėja ir įgauna pakankamą plastinį stabilumą, forma yra atidaroma, žvakės bazinis monolitinis kūnas išimamas, apipj austomos nereikalingos lietys, susidarę nereikalingi nuvarvėjimai ar nelygumai, išlyginamas ir, reikalui esant, horizontaliai nupjaunamas žvakės pagrindas.
Suteikus baziniam žvakės kūnui idealią norimą formą jis nardinamas į norimos spalvos įkaitintą iki 65° - 67° C skystą vaškinę medžiagą. Pirmą kartą panardintas žvakės ruošinys karštoje vaškinėje medžiagoje laikomas 30-60 sekundžių, kad žvakės bazinis kūnas sušiltą suminkštėtą geriau vyktų difuziniai procesai tarp žvakės bazinio kūno ir priauginamų sluoksnią kad priauginamas vaškinės medžiagos sluoksnis neatšoktų nuo žvakės bazinio kūno. Ištrauktas iš vaškinės medžiagos žvakės ruošinys 1-2 sekundėm nardinamas į šaltą vandenį, tam, kad priauginamas sluoksnis geriau užsifiksuotų. Mirkymas yra kartojamas tol, kol pasiekiamas norimas spalvoto priauginto sluoksnio storis, tačiau po pirmojo sekančių mirkymų ekspozicija yra sutrumpinama iki 1-2 sekundžių. Priklausomai nuo to, kokio storio spalvinį sluoksnį norime užauginti, mirkymas vaškinėje medžiagoje ir aušinimas gali būti kartojamas 1020 ir daugiau kartų.
Ta pati procedūra kartojama norimą kiekį kartų keičiant dažų spalvą.
Kai bazinis žvakės kūnas būna apaugintas norimu kiekiu spalvinių sluoksnią kurių bendras storis siekia iki 6 - 7 ir daugiau centimetrą jis yra kabinamas, dedamas ant pagrindo arba statomas į specialų rėmą baigiamajam dekoravimui ir formos suteikimui.
Pirmiausia vėl yra nupjaustomi susidarę nubėgimai, nelygumai, mirkymo defektai. Dar kartą išlyginamas ir nupjaunamas žvakės pagrindas. Kai pašalinami visi defektai, žvakė pradedama dekoruoti. Sukant ją apie savo ašį, padaromos norimos simetrijos ar simetriškos būsimų pjūvių atžymos. Labai svarbą kad viso dekoravimo metu žvakė išlaikytų reikiamo plastiškumo konsistenciją.
Pjūviai daromi per visą žvakės perimetrą pradedant nuo apačios ir einant į viršų. Pjūvius galima daryti peiliu, specialiais, tam pritaikytais įvairios konfigūracijos pjovimo įrankiais ar kitomis tinkamomis pjovimo priemonėmis. Norimo ilgio ir pločio pjūviu įpjaunamas prie žvakės bazinio kūno priaugintas kitos spalvos ar spalvų dažų sluoksnis ir šiek tiek atkeliamas nuo bazinio žvakės kūno. Tada pirštais, pincetu ar kitu įrankiu jis susukamas suteikiant jam ritinėlio, virvelės, spiralės ar kitą norimą formą. Pjūvių išsidėstymas, susukimas ar kitos formos suteikimas priklauso nuo to, kokį vizualinį efektą norime išgauti. Po pjūviais atsidengia bazinio žvakės kūno paviršius.
Išpjaustyta ir išdekoruota žvakė yra paliekama pilnai sustingti, kad stabilizuotųsi, išlaikytų jai suteiktą meninę formą. Po stabilizacijos žvakė dar kartą apžiūrima, šalinami pasitaikę defektai.
pavyzdys.
Į specialią žvakių gamybos formą kurioje jau yra įstatyta žvakės dagtis pilama įkaitinta iki 85°- 90° C bespalvė ar natūralios spalvos (be jokių dažų ar pigmentų) vaškinė medžiaga - išlydytas parafinas, vaškas, stearinas ar kt., tam, kad būtų pagamintas žvakės bazinis monolitinis kūnas. Geriausias efektas yra pasiekiamas tada, kai forma yra penkiakampės, šešiakampės, aštuoniakampės ar panašiai, žvaigždės, tačiau galima naudoti trikampio, keturkampio, piramidės, cilindro ar kitokios konfigūracijos formą.
Kai supilta vaškinė medžiaga atvėsta, sustandėja ir įgauna pakankamą plastinį stabilumą forma yra atidaroma, žvakės bazinis kūnas išimamas, apipjaustomos nereikalingos lietys, susidarę nereikalingi nuvarvėjimai ar nelygumai, išlyginamas ir, reikalui esant, horizontaliai nupjaunamas žvakės pagrindas.
Suteikus baziniam žvakės kūnui idealią norimą formą jis vėl nardinamas į bespalvę ar natūralios spalvos (be jokių dažančių medžiagų ir pigmentų) įkaitintą iki 65° - 67° C skystą vaškinę medžiagą Pirmą kartą panardintas žvakės ruošinys karštoje vaškinėje medžiagoje laikomas 30-60 sekundžių, kad žvakės bazinis kūnas sušiltą suminkštėtą geriau vyktų difuziniai procesai tarp žvakės bazinio kūno ir priauginamų sluoksnią kad priauginamas vaškinės medžiagos sluoksnis neatšoktų nuo žvakės bazinio kūno. Ištrauktas iš vaškinės medžiagos žvakės ruošinys 1-2 sekundėm nardinamas į šaltą vandenį, tam, kad priauginamas sluoksnis geriau užsifiksuotų. Mirkymas yra kartojamas tol, kol pasiekiamas norimas priauginto sluoksnio storis, tačiau po pirmojo sekančių mirkymų ekspozicija yra sutrumpinama iki 1-2 sekundžių. Priklausomai nuo to, kokio storio sluoksnį norime užauginti, mirkymas vaškinėje medžiagoje ir aušinimas gali būti kartojamas 10 - 20 ir daugiau kartų.
Kai bazinis žvakės kūnas būna apaugintas norimo storio sluoksniu, kurio storis siekia iki 6 - 7 ir daugiau centimetrų, jis yra kabinamas, dedamas ant pagrindo arba statomas į specialų rėmą baigiamajam dekoravimui ir formos suteikimui.
Pirmiausia vėl yra nupj austomi susidarę nubėgimai, nelygumai, mirkymo defektai. Dar kartą išlyginamas ir nupjaunamas žvakės pagrindas. Kai pašalinami visi defektai, žvakė pradedama dekoruoti. Sukant ją apie savo ašį, padaromos norimos simetrijos ar simetriškos būsimų pjūvių atžymos. Labai svarbu, kad viso dekoravimo metu žvakė išlaikytų reikiamo plastiškumo konsistenciją.
Pjūviai daromi per visą žvakės perimetrą pradedant nuo apačios ir einant į viršų. Pjūvius galima daryti peiliu, specialiais, tam pritaikytais įvairios konfigūracijos pjovimo įrankiais ar kitomis tinkamomis pjovimo priemonėmis. Norimo ilgio ir pločio pjūviu įpjaunamas prie žvakės bazinio kūno priaugintas sluoksnis ir šiek tiek atkeliamas nuo bazinio žvakės kūno. Tada pirštais, pincetu ar kitu įrankiu jis susukamas suteikiant jam ritinėlio, virvelės, spiralės ar kitą norimą formą. Pjūvių išsidėstymas, susukimas ar kitos formos suteikimas priklauso nuo to, kokį vizualinį efektą norime išgauti.
Išpjaustyta ir išdekoruota žvakė yra paliekama pilnai sustingti, kad stabilizuotųsi, išlaikytų jai suteiktą meninę formą. Po stabilizacijos žvakė dar kartą apžiūrima, šalinami pasitaikę defektai.
pavyzdys.
Į specialią žvakių gamybos formą kurioje jau yra įstatyta žvakės dagtis pilama įkaitinta iki 85°- 90° C vaškinė medžiaga - išlydytas parafinas, vaškas, stearinas ar kt. nudažyta norimos spalvos dažais ar pigmentais, tam, kad būtų pagamintas žvakės bazinis kūnas. Geriausias efektas yra pasiekiamas tada, kai forma yra penkiakampės, šešiakampės, aštuoniakampės ar panašiai, žvaigždės, tačiau galima naudoti trikampio, keturkampio, piramidės, cilindro ar kitokios konfigūracijos formą
Kai supilta vaškinė medžiaga atvėstą sustandėja ir įgauna pakankamą plastinį stabilumą forma yra atidaroma, žvakės bazinis monolitinis kūnas išimamas, apipjaustomos nereikalingos lietys, susidarę nereikalingi nuvarvėjimai ar nelygumai, išlyginamas ir, reikalui esant, horizontaliai nupjaunamas žvakės pagrindas.
Suteikus baziniam žvakės kūnui idealią norimą formą jis nardinamas į norimos spalvos įkaitintą iki 65° - 67° C skystą vaškinę medžiagą. Pirmą kartą panardintas žvakės ruošinys karštoje vaškinėje medžiagoje laikomas 30-60 sekundžių, kad žvakės bazinis kūnas sušiltų, suminkštėtų, geriau vyktų difuziniai procesai tarp žvakės bazinio kūno ir priauginamų sluoksnių, kad priauginamas vaškinės medžiagos sluoksnis neatšoktų nuo žvakės bazinio kūno. Ištrauktas iš vaškinės medžiagos žvakės ruošinys 1-2 sekundėm nardinamas į šaltą vandenį, tam, kad priauginamas sluoksnis geriau užsifiksuotų. Mirkymas yra kartojamas tol, kol pasiekiamas norimas spalvoto priauginto sluoksnio storis, tačiau po pirmojo sekančių mirkymų ekspozicija yra sutrumpinama iki 1-2 sekundžių. Priklausomai nuo to, kokio storio spalvinį sluoksnį norime užauginti, mirkymas vaškinėje medžiagoje ir aušinimas gali būti kartojamas 1020 ir daugiau kartų.
Ta pati procedūra kartojama norimą kiekį kartų keičiant dažų spalvą.
Kai bazinis žvakės kūnas būna apaugintas norimu kiekiu spalvinių sluoksnių, kurių bendras storis siekia iki 6 - 7 ir daugiau centimetrų, jis yra kabinamas, dedamas ant pagrindo arba statomas į specialų rėmą baigiamajam dekoravimui ir formos suteikimui.
Pirmiausia vėl yra nupjaustomi susidarę nubėgimai, nelygumai, mirkymo defektai. Dar kartą išlyginamas ir nupjaunamas žvakės pagrindas. Kai pašalinami visi defektai, žvakė pradedama dekoruoti. Sukant ją apie savo ašį, padaromos norimos simetrijos ar simetriškos būsimų pjūvių atžymos. Labai svarbu, kad viso dekoravimo metu žvakė išlaikytų reikiamo plastiškumo konsistenciją.
Pjūviai daromi per visą žvakės perimetrą pradedant nuo apačios ir einant į viršų. Pjūvius galima daryti peiliu, specialiais, tam pritaikytais įvairios konfigūracijos pjovimo įrankiais ar kitomis tinkamomis pjovimo priemonėmis. Norimo ilgio ir pločio pjūviu įpjaunamas prie žvakės bazinio kūno priaugintas kitos spalvos ar spalvų dažų sluoksnis ir šiek tiek atkeliamas nuo bazinio žvakės kūno. Tada pirštais, pincetu ar kitu įrankiu jis susukamas suteikiant jam ritinėlio, virvelės, spiralės ar kitą norimą formą. Pjūvių išsidėstymas, susukimas ar kitos formos suteikimas priklauso nuo to, kokį vizualinį efektą norime išgauti. Po pjūviais atsidengia bazinio žvakės kūno paviršius.
Išpjaustyta ir išdekoruota žvakė yra paliekama pilnai sustingti, kad stabilizuotųsi, išlaikytų jai suteiktą meninę formą. Po stabilizacijos žvakė dar kartą apžiūrima, šalinami pasitaikę defektai.
pavyzdys.
Į specialią žvakių gamybos formą kurioje jau yra įstatyta žvakės dagtis pilama įkaitinta iki 85°- 90° C vaškinė medžiaga - išlydytas parafinas, vaškas, stearinas ar kt. nudažyta norimos spalvos dažais ar pigmentais, tam, kad būtų pagamintas žvakės bazinis kūnas. Geriausias efektas yra pasiekiamas tadą kai forma yra penkiakampės, šešiakampės, aštuoniakampės ar panašiai, žvaigždės, tačiau galima naudoti trikampio, keturkampio, piramidės, cilindro ar kitokios konfigūracijos formą
Kai supilta vaškinė medžiaga atvėstą sustandėja ir įgauna pakankamą plastinį stabilumą forma yra atidaroma, žvakės bazinis monolitinis kūnas išimamas, apipj austomos nereikalingos lietys, susidarę nereikalingi nuvarvėjimai ar nelygumai, išlyginamas ir, reikalui esant, horizontaliai nupjaunamas žvakės pagrindas.
Suteikus baziniam žvakės kūnui idealią norimą formą jis nardinamas į tos pačios spalvos kaip ir išlietas bazinis žvakės kūnas įkaitintą iki 65° - 67° C skystą vaškinę medžiagą. Pirmą kartą panardintas žvakės ruošinys karštoje vaškinėje medžiagoje laikomas 30-60 sekundžių, kad žvakės bazinis kūnas sušiltų, suminkštėtų, geriau vyktų difuziniai procesai tarp žvakės bazinio kūno ir priauginamų sluoksnių, kad priauginamas vaškinės medžiagos sluoksnis neatšoktų nuo žvakės bazinio kūno. Ištrauktas iš vaškinės medžiagos žvakės ruošinys 1-2 sekundėm nardinamas į šaltą vandenį, tam, kad priauginamas sluoksnis geriau užsifiksuotų. Mirkymas yra kartojamas tol, kol pasiekiamas norimas priauginto sluoksnio storis, tačiau po pirmojo sekančių mirkymų ekspozicija yra sutrumpinama iki 1-2 sekundžių. Priklausomai nuo to, kokio storio spalvinį sluoksnį norime užauginti, mirkymas vaškinėje medžiagoje ir aušinimas gali būti kartojamas 10-20 ir daugiau kartų.
Kai bazinis žvakės kūnas būna apaugintas norimu kiekiu sluoksnių, kurių bendras storis siekia iki 6 - 7 ir daugiau centimetrų, jis yra kabinamas, dedamas ant pagrindo arba statomas į specialų rėmą baigiamajam dekoravimui ir formos suteikimui.
Pirmiausia vėl yra nupj austomi susidarę nubėgimai, nelygumai, mirkymo defektai. Dar kartą išlyginamas ir nupjaunamas žvakės pagrindas. Kai pašalinami visi defektai, žvakė pradedama dekoruoti. Sukant ją apie savo ašį, padaromos norimos simetrijos ar simetriškos būsimų pjūvių atžymos. Labai svarbu, kad viso dekoravimo metu žvakė išlaikytų reikiamo plastiškumo konsistenciją.
Pjūviai daromi per visą žvakės perimetrą pradedant nuo apačios ir einant į viršų. Pjūvius galima daryti peiliu, specialiais, tam pritaikytais įvairios konfigūracijos pjovimo įrankiais ar kitomis tinkamomis pjovimo priemonėmis. Norimo ilgio ir pločio pjūviu įpjaunamas prie žvakės bazinio kūno priaugintas sluoksnis ir šiek tiek atkeliamas nuo bazinio žvakės kūno. Tada pirštais, pincetu ar kitu įrankiu jis susukamas suteikiant jam ritinėlio, virvelės, spiralės ar kitą norimą formą. Pjūvių išsidėstymas, susukimas ar kitos formos suteikimas priklauso nuo to, kokį vizualinį efektą norime išgauti.
Išpjaustyta ir išdekoruota žvakė yra paliekama pilnai sustingti, kad stabilizuotųsi, išlaikytų jai suteiktą meninę formą. Po stabilizacijos žvakė dar kartą apžiūrima, šalinami pasitaikę defektai.
pavyzdys.
Į specialią žvakių gamybos formą kurioje jau yra įstatyta žvakės dagtis pilama įkaitinta iki 85°- 90° C vaškinė medžiaga - išlydytas parafinas, vaškas, stearinas ar kt., nudažyta norimos spalvos dažais ar pigmentais, tam, kad būtų pagamintas žvakės bazinis monolitinis kūnas. Geriausias efektas yra pasiekiamas tada, kai forma yra penkiakampės, šešiakampės, aštuoniakampės ar panašiai, žvaigždės, tačiau galima naudoti trikampio, keturkampio, piramidės, cilindro ar kitokios konfigūracijos formą.
Kai supilta vaškinė medžiaga atvėstą sustandėja ir įgauna pakankamą plastinį stabilumą forma yra atidaroma, žvakės bazinis kūnas išimamas, apipj austomos nereikalingos lietys, susidarę nereikalingi nuvarvėjimai ar nelygumai, išlyginamas ir, reikalui esant, horizontaliai nupjaunamas žvakės pagrindas.
Suteikus baziniam žvakės kūnui idealią norimą formą jis vėl nardinamas į bespalvę ar natūralios spalvos (be jokių dažančių medžiagų ir pigmentų) įkaitintą iki 65° - 67° C skystą vaškinę medžiagą. Pirmą kartą panardintas žvakės ruošinys karštoje vaškinėje medžiagoje laikomas 30-60 sekundžių, kad žvakės bazinis kūnas sušiltų, suminkštėtų, geriau vyktų difuziniai procesai tarp žvakės bazinio kūno ir priauginamų sluoksnių, kad priauginamas vaškinės medžiagos sluoksnis neatšoktų nuo žvakės bazinio kūno. Ištrauktas iš vaškinės medžiagos žvakės ruošinys 1 - 2 sekundėm nardinamas į šaltą vandenį, tam, kad priauginamas sluoksnis geriau užsifiksuotų.
Mirkymas yra kartojamas tol, kol pasiekiamas norimas priauginto sluoksnio storis, tačiau po pirmojo sekančių mirkymų ekspozicija yra sutrumpinama iki 1-2 sekundžių. Priklausomai nuo to, kokio storio sluoksnį norime užauginti, mirkymas vaškinėje medžiagoje ir aušinimas gali būti kartojamas 10 - 20 ir daugiau kartų.
Kai bazinis žvakės kūnas būna apaugintas norimo storio sluoksniu, kurio storis siekia iki 6 - 7 ir daugiau centimetrų, jis yra kabinamas, dedamas ant pagrindo arba statomas į specialų rėmą baigiamajam dekoravimui ir formos suteikimui.
Pirmiausia vėl yra nupj austomi susidarę nubėgimai, nelygumai, mirkymo defektai. Dar kartą išlyginamas ir nupjaunamas žvakės pagrindas. Kai pašalinami visi defektai, žvakė pradedama dekoruoti. Sukant ją apie savo ašį, padaromos norimos simetrijos ar simetriškos būsimų pjūvių atžymos. Labai svarbu, kad viso dekoravimo metu žvakė išlaikytų reikiamo plastiškumo konsistenciją.
Pjūviai daromi per visą žvakės perimetrą pradedant nuo apačios ir einant į viršų. Pjūvius galima daryti peiliu, specialiais, tam pritaikytais įvairios konfigūracijos pjovimo įrankiais ar kitomis tinkamomis pjovimo priemonėmis. Norimo ilgio ir pločio pjūviu įpjaunamas prie žvakės bazinio kūno priaugintas sluoksnis ir šiek tiek atkeliamas nuo bazinio žvakės kūno. Tada pirštais, pincetu ar kitu įrankiu jis susukamas suteikiant jam ritinėlio, virvelės, spiralės ar kitą norimą formą. Pjūvių išsidėstymas, susukimas ar kitos formos suteikimas priklauso nuo to, kokį vizualinį efektą norime išgauti.
Išpjaustyta ir išdekoruota žvakė yra paliekama pilnai sustingti, kad stabilizuotųsi, išlaikytų jai suteiktą meninę formą. Po stabilizacijos žvakė dar kartą apžiūrima, šalinami pasitaikę defektai.
Norint suteikti žvakei geresnę estetinę išvaizdą ji gali būti mirkoma į žvakių laką tuo suteikiant jos paviršiui blizgesį. Nulakavus žvakės paviršių specialiu akriliniu laku, žvakės paviršius pasidengia tam tikra plėvele ir beveik nebetirpsta bei nebekeičia savo formos.
Šiuo būdu pagaminta žvakė gali būti panaudojama žvakių gamybos pramonėje kad praplėstų gaminamų dekoratyvinių žvakių asortimento įvairovę ir pagerintų jų dizaino estetines savybes.

Claims (8)

1. Žvakės gamybos būdas, kai vaškinės medžiagos - vaško, parafino, stearino, titano dioksido ir kt. medžiagų ar jų mišinių, žvakė, pagaminta formoje išliejant jos bazinį kūną su įstatyta dagtimi besiskirianti tuo, kad ant išlieto monolitinio bazinio žvakės kūno mirkymo būdu yra priauginami vaškinės medžiagos sluoksniai.
2. Būdas, pagal pirmą punktą besiskiriantis tuo, kad ant bespalvio ar natūralios spalvos vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami spalvoti, skirtingų spalvų sluoksniai.
3. Būdas, pagal pirmą punktą besiskiriantis tuo, kad ant bespalvio ar natūralios spalvos vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami bespalviai ar natūralios vaškinės medžiagos spalvos sluoksniai.
4. Būdas, pagal pirmą punktą besiskiriantis tuo, kad ant spalvoto vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami spalvoti, skirtingų spalvų sluoksniai.
5. Būdas, pagal pirmą punktą besiskiriantis tuo, kad ant spalvoto vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami spalvoti bazinio žvakės kūno spalvos sluoksniai.
6. Būdas, pagal pirmą punktą besiskiriantis tuo, kad ant spalvoto vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami bespalviai ar natūralios vaškinės medžiagos spalvos sluoksniai.
7. Būdas, pagal punktą besiskiriantis tuo, kad ant spalvoto vaškinės medžiagos bazinio kūno yra priauginami spalvoti, skirtingų spalvų sluoksniai.
8. Būdas, besiskiriantis tuo, kad priauginti sluoksniai yra įpjaunami, atkeliami nuo bazinio žvakės kūno ir formuojami juos įvairiai susukant ar kitaip konfigūruojant.
LT2011049A 2011-05-26 2011-05-26 Žvakės gamybos būdas LT5931B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011049A LT5931B (lt) 2011-05-26 2011-05-26 Žvakės gamybos būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2011049A LT5931B (lt) 2011-05-26 2011-05-26 Žvakės gamybos būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2011049A LT2011049A (lt) 2012-12-27
LT5931B true LT5931B (lt) 2013-04-25

Family

ID=47427713

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2011049A LT5931B (lt) 2011-05-26 2011-05-26 Žvakės gamybos būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5931B (lt)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1976963A2 (en) 2006-01-24 2008-10-08 The Yankee Candle Company, Inc. Candle made from multiple wax materials with different melting points
WO2009111902A2 (en) 2008-03-14 2009-09-17 Givaudan Sa Candle
WO2009128069A1 (en) 2008-04-16 2009-10-22 Ha Industrial Technologies Ltd. Candle with water in wax

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1976963A2 (en) 2006-01-24 2008-10-08 The Yankee Candle Company, Inc. Candle made from multiple wax materials with different melting points
WO2009111902A2 (en) 2008-03-14 2009-09-17 Givaudan Sa Candle
WO2009128069A1 (en) 2008-04-16 2009-10-22 Ha Industrial Technologies Ltd. Candle with water in wax

Also Published As

Publication number Publication date
LT2011049A (lt) 2012-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5605765A (en) Decorative composite article and method of making a decorative pattern
US20060000139A1 (en) Vegetable-based compositions and articles, and methods of making same
US5492664A (en) Method of making a glowing orb with candle
US8485814B2 (en) Decorative candle and method
US3287484A (en) Method of making candles
US1709889A (en) Decorative candle and process of its manufacture
LT5931B (lt) Žvakės gamybos būdas
US20070062099A1 (en) Method of forming a glow through candle
US2074376A (en) Method of decorating eggs
CN101825230B (zh) 一种杯蜡
Guy Easy-to-make Candles
US3597291A (en) Decorating process
AU2005246224A1 (en) Method of forming a candle with multiple peelable color layers
Frömke Standardoperationen in der Herzchirurgie
LT6896B (lt) Dekoratyvinių žvakių gamybos būdas ir rinkinys
Frederick Plaster casts and how they are made
US20140366430A1 (en) Decorative candle and method
KR20210067013A (ko) 베이킹 캔들 및 그의 제조 방법
US1490320A (en) Christmas-tree ornament
Grover et al. Art glass nouveau
Eberle Creative glass techniques: fusing, painting, lampwork
JP2018035455A (ja) 植物の実を材料とした装飾体
Shuman III Art glass identification & price guide
US1565242A (en) Method of decorating art novelties
JP2010195928A (ja) 多層ろうそく

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20121227

FG9A Patent granted

Effective date: 20130425

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20140526