LT5773B - Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui - Google Patents
Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui Download PDFInfo
- Publication number
- LT5773B LT5773B LT2010007A LT2010007A LT5773B LT 5773 B LT5773 B LT 5773B LT 2010007 A LT2010007 A LT 2010007A LT 2010007 A LT2010007 A LT 2010007A LT 5773 B LT5773 B LT 5773B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- piston
- decontamination
- channels
- water
- vibrating
- Prior art date
Links
Landscapes
- Physical Water Treatments (AREA)
Abstract
Išradimas priskiriamas skysčių ir skystos terpės kavitacinio valymo technologijai komunalinių, pramoninių ir žemės ūkio gyvulininkystės kompleksų nuotekų valymui, taip pat mikrobų koncentracijos sumažinimui nuotekose ir gali būti pritaikytas valymo įrenginiuose bei vandentiekio sistemose. Norint padidinti įrenginio efektyvumą ir supaprastinti konstrukciją, vibraciniame nuotekų valymo ir nukenksminimo įrenginyje susidedančiame iš priėmimo talpos (1) skirtos nuotekų surinkimui, tinklinio filtro (2) stambių frakcijų atskirimui užkardai, nuosekliai sujungtų darbinių talpų (3), kuriuose vykdomas nuotekų apdirbimas, standžių membraninių dangčių (4) su biodujų surinkimo sistema, vibracinių hidrokavitatorių (6), vandens katilo (7) su pašildymo sistema, vandens atsiurbimo siurbliais (8) ir nuosėdų (dumblo) pašalinimo siurbliais (9), vibracinis hidrokavitatorius (6) susideda iš dviejų vamzdžių (10), kuriuose įstatyti stūmokliai (11) su kanalais (12), o vamzdžiuose (10) padarytos skylės (13). Vamzdžiai (10) iš viršaus uždaryti standžia membrana (4). Ant plokštės (14) sumontuota išcentrinė vibracinė pavara (15) sujungta su elektros varikliu (16). Ant hidrokavitatoriaus (6) korpuso sumontuoti vožtuvai (17), kurie per vamzdį (18) prijungti prie vamzdžio (10) apatinės dalies.
Description
Išradimas yra priskiriamas skysčių ir skystos terpės kavitacinio valymo technologijai komunalinių, pramoninių ir žemės ūkio gyvulininkystės kompleksų nuotekų valymui, taip pat mikrobų koncentracijos sumažinimui nuotekose ir gali būti pritaikytas valymo įrenginiuose bei vandentiekio sistemose.
Pastaruoju metu nuotekų nukenksminimui naudojamas skystas chloras, ozonas ir ultravioletiniai spinduliai. Tam būtinos didelės tarpinės technologinės talpos, kad būtų užtikrinta technologinio proceso trukmė ne mažiau pusė valandos. Chloru nukenksminimo lygis siekia 91% , ozonu - iki 96%, ultravioletiniu spinduliavimu - ne daugiau 47%.
Nuotekų nukenksminimas kavitacijos principu vyksta veikiant skystį turbulencinių srautų pagalba. Hidrodinaminių virpesių poveikyje skystyje atsiranda ir išnyksta kavitaciniai burbuliukai, tuo pačiu yra stimuliuojamas fazinis nukenksminimo proceso virsmas, padidėja lokalinė temperatūra ir slėgis. Be to, kavitacinių burbuliukų atsiradimo ir išnykimo momentu, dujomis užpildytose ertmėse, sukuriamos sąlygos elektrinių krūvių susidarymui, lydimais elektriniais bei magnetiniais laukais. Tokiu būdu, kavitacijos poveikyje skystyje tuo pačiu pasireiškia termobariniai bei elektromagnetiniai laukai.
Nuotekose esančių bakterijų nukenksminimas vyksta jas mechaniškai suardant dėka hidrodinaminių smūginių bangų, kurios atsiranda kavitacinio proceso metu. Tuo pačiu metu bakterijas veikia ir susidarę skystyje termobariniai bei elektromagnetiniai laukai.
Žinomas įrenginys nusodintų nuotekų nukenksminimui ( žiūr. Rusijos federacijos patentas Nr.2049072, C02F 1/34,1992), kuriame kavitacinis generatorius pagamintas kaip Venturi tipo vamzdelis su kūginiu skysčio skirstytuvu. Valomas skystis per vamzdį laminariniu srautu paduodamas į kūgio viršūnę , o kūgio pagrindo pusėje formuojamas kavitacinis skysčio srautas.
Yra žinomas nuotekų valymo įrenginys (žiūr. UA patentas Nr.l4756A, 1997), susidedantis iš dviejų ar daugiau nuosekliai išdėstytų talpų, nuosekliai išdėstytų viena žemiau kitą o viduryje patalpintos kameros su aktyvaus nuosėdų(dumblo) imobilizacija. Žemutinėj talpos dalyje įmontuotas vamzdis nuotekų pašalinimui, o kameros nuosėdų(dumblo) imobilizacijai pritvirtintos prie grotelių kurios per trosą prie viršutinės talpos dalies.
Nurodytas prototipas yra mažai efektyvus, kadangi nuotekos valomos santykinai mažame tūryje , o kavitatoriaus sukuriamos vibracijos veikia į visą įrenginį tame tarpe į talpas ir konstrukcinius elementus.
Tikslas - padidinti įrenginio efektyvumą ir supaprastinti konstrukciją.
Išradimo tikslas pasiekiamas tuo, kad įrenginyje panaudojamas vibracinis hidrokavitatorius, dozuoto oro padavimo sistema , biodujų surinkimo sistema ir nuotekų pašildymo sistema. Vibracinis hidrokavitatorius cikliškai veikia į daugkartinį skysčio(nuotekų) pratekėjimą per nustatyto ilgio kanalus su smailais įėjimo ir išėjimo galais . Stūmoklyje per visąjo ilgį suformuoti kanalai su aštriomis briaunomis ir nustatytu stūmoklio (D) ir kanalų (d) diametrų santykiniu dydžiu (D/d=12), kuris patalpintas vamzdyje su uždaru dugnu. Apatinėje vamzdžio dalyje išvestas vamzdelis sujungtas su oro vožtuvu. Užpildant nuotekomis vamzdį, jos patenka ant stūmoklio ir per jame esančius kanalus ir užpildo vamzdžio dugną. Įjungus vibropavarą stūmokliui judant žemyn skystis (nuotekos) išstumiamos per kanalus į viršų čiurkšlių pavidalu, o judant stūmokliui aukštyn susidaro išretėjimas, ko pasėkoje čiurkšlės keičia judėjimo kryptį ir tuo pat metu per vožtuvą vamzdeliu įtraukiama oro dozė, reguliuojama vožtuvo, kuri smulkinama mažais burbuliukais. Prie nustatytų stūmoklio ir jame esančių kanalų matmenų santykio bei virpamojo proceso rėžimų vyksta hidrokavitacija. Daugkartinis skysčio(nuotekų) praleidimas pro apdirbimo zoną įsotinimas deguonimi (iš oro), intensyviai padidina nuosėdų (dumblo) smulkinimą jų oksidaciją o tuo pačiu nukenksminimą. Valymo proceso metu išsiskiriančios biodujos gali būti panaudojamos apšildymui bei kitom technologijom.
Išradimo esmė paaiškinama 1 figūroje, kurioje pavaizduotas bendras vibracinės konstrukcijos vaizdas nuotekų valymui ir nukenksminimui.
Antroje figūroje pavaizduotas vibracinis hidrokavitatorius.
Vibracinis nuotekų valymo ir nukenksminimo įrenginys susideda iš priėmimo talpos 1 skirtos nuotekų surinkimui, tinklinio filtro 2 stambių frakcijų užkardai, nuosekliai sujungtų darbinių talpų 3, kuriose vykdomas nuotekų apdirbimas, standžių membraninių dangčių 4 su biodujų surinkimo sistema, vibracinių hidrokavitatorių 6, vandens katilo 7 su pašildymo sistema, vandens atsiurbimo siurbliais 8 ir nuosėdų(dumblo) pašalinimo siurbliais 9.
Vibracinis hidrokavitatorius 6 susideda iš dviejų vamzdžių 10, kuriuose įstatyti stūmokliai 11 su kanalais 12, o vamzdžiuose 10 padarytos skylės 13. Vamzdžiai 10 iš viršaus uždaryti standžia membrana 4. Ant plokštės 14 sumontuota išcentrinė vibracinė pavara 15 sujungta su elektros varikliu 16 Konstrukciniai parametrai ir vibracinės pavaros darbo rėžimai parenkami tenkinant sąlygą:
d2 _4ųfA D2 _ V ’ kur d - kanalo skersmuo; D “ stūmoklio skersmuo; μ - skysčio ištekėjimo per kanalą koeficientas lygus 0,62; f - virpesių dažnis (stūmoklio dvigubos eigos skaičius per sekundę); A - stūmoklio virpesių amplitudė lygi (2-3) x 10'3m; V skysčio ištekėjimo greitis per kanalus stūmoklyje lygus 12-16m/s.
. Ant hidrokavitatoriaus 6 korpuso sumontuoti vožtuvai 17, kurie per vamzdelį 18 prijungti prie vamzdžio 10 apatinės dalies.
Įrenginys dirba taip.
Valymui skirtos nuotekos paduodamos į talpą 1, kurios pratekėdamos per tinklinį filtrą 2 atskiriamos nuo stambių atliekų ir patenka į pirmą darbinę talpą 3. Užsipildant darbinei talpai 3 per skyles 13 vamzdyje nuotekos patenka į apatinę vamzdžio dalį per kanalus 12 ir užpildo ją iki nustatyto lygio, po to įjungiamas pirmas hidrokavitatorius 6, vykdoma pirma nuotekų valymo bei nukenksminimo stadija. Apdirbtos nuotekos nusodinamos ir siurbliu 8 paduodamos į antrą talpą 3, o nuosėdos siurbliu 9 paduodamos į džiovyklą. Toliau yra užpildoma darbinė talpa 3 ir nuotekos apdirbamos. Užpildant antrą talpą 3 įjungiamas antras hidrokavitatorius 6. Įjungus vibracinę pavarą 16 ir sukantis išcentriniam velenui 15 ir stūmokliui 11 judant žemyn, nuotekos per kanalus 12 čiurkšliu pavidalu išstumiamos aukštyn, o judant stūmokliui 11 į viršų susidaro išretėjimas, ko pasėkoje čiurkšlės keičia judėjimo kryptį į apačia, tuo pat metu per vožtuvą 17 ir vamzdelį 18 įtraukiama oro dozė, reguliuojama vožtuvo 17 ir smulkinama į smulkius burbuliukus. Prie nustatytų stūmoklio 11 ir kanalų jame 12 matmenų santykio, o taip pat virpamojo proceso rėžimų vyksta hidrokavitacija. Virpant stūmokliui 11 apdirtos nuotekos susimaišo su neapdirbtomis nuotekomis per vamzdyje esančius kanalus 12. Po nusodinimo apdirbtos nuotekos siurbiamos iš antros talpos 3 siurbliu 8, o nuosėdos(dumblas) siurbliu 9 paduodamos į džiovyklą.
Biodujos , susikaupusios po dangčiais 4 per dujų surinkimo sistemą 5 paduodamos į katilą 7 ir gali būti panaudotos nuotekų pašildymui(žiemą) ar kitoms technologinėms reikmėms.
Tyrimai su eksperimentiniu stendu parodė, kad nuotekose po valymo proceso 2,2 karto sumažėjo biologinis deguonies poreikis ir 70% padidėjo skysčio rūgštingumas, kas įtakojo nukenksminamų bakterijų kolonijų skaičiaus sumažėjimui nuo 63 iki 3.
Palyginus su prototipu, nauja konstruktyvių elementų visuma, dėka to , kad įrenginyje panaudojamas vibracinis hidrokavitatorius, kuris cikliškai veikia į daugkartinį skysčio(nuotekų) pratekėjimą per nustatyto ilgio kanalus su smailais įėjimo ir išėjimo galais, dozuoto oro padavimo sistema , biodujų surinkimo sistema ir nuotekų pašildymo sistema, padidėja įrenginio efektyvumas ir supaprastėja konstrukcija.
Claims (2)
1. Nuotekų valymo ir nukenksminimo vibracinis įrenginys susidedantis iš nuotekų surinkimo talpos, tinklinio filtro, nuosekliai išdėstytų darbinių talpų, dangčių, biodujų surinkimo sistemos, vandens katilo, pašildymo sistemos, siurblių, oro vožtuvų su vamzdžiais, vibracinės pavaros, stūmoklinių kavitatorių, besiskiriantis tuo, kad kavitatoriaus vamzdžio apatinė uždara dalis yra sujungta vamzdeliu su oro vožtuvu, o stūmoklyje padaryti kanalai su aštriomis briaunomis ir nustatytu stūmoklio (D) ir kanalų (d) diametrų santykiniu dydžiu (D/d=12).
2. Nuotekų valymo ir nukenksminimo vibracinis įrenginys pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad konstrukciniai parametrai ir vibracinės pavaros darbo rėžimai parenkami tenkinant sąlygą d2 _ 4 μ f A D7 V ’ kur d - kanalo skersmuo,
D - stūmoklio skersmuo, μ - skysčio ištekėjimo per kanalą koeficientas, lygus 0,62, f - virpesių dažnis (stūmoklio dvigubos eigos skaičius per sekundę),
A - stūmoklio virpesių amplitudė lygi (2-3) x 10'3m,
V - skysčio ištekėjimo greitis per kanalus stūmoklyje lygus 12-16m/s.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2010007A LT5773B (lt) | 2010-01-27 | 2010-01-27 | Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2010007A LT5773B (lt) | 2010-01-27 | 2010-01-27 | Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LT2010007A LT2010007A (lt) | 2011-08-25 |
LT5773B true LT5773B (lt) | 2011-09-26 |
Family
ID=44475146
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LT2010007A LT5773B (lt) | 2010-01-27 | 2010-01-27 | Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT5773B (lt) |
Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
RU2049072C1 (ru) | 1992-08-10 | 1995-11-27 | Саратовское муниципальное предприятие "Водоканал" | Устройство для обеззараживания сточных вод |
UA14756U (en) | 2005-12-27 | 2006-05-15 | Nat Univ Food Technologies | Food balm "sofiia lik" |
-
2010
- 2010-01-27 LT LT2010007A patent/LT5773B/lt not_active IP Right Cessation
Patent Citations (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
RU2049072C1 (ru) | 1992-08-10 | 1995-11-27 | Саратовское муниципальное предприятие "Водоканал" | Устройство для обеззараживания сточных вод |
UA14756U (en) | 2005-12-27 | 2006-05-15 | Nat Univ Food Technologies | Food balm "sofiia lik" |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LT2010007A (lt) | 2011-08-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
AU2008282848B2 (en) | Mobile station and methods for diagnosing and modeling site specific effluent treatment facility requirements | |
US5508975A (en) | Apparatus for degassing liquids | |
US8622225B2 (en) | Fluid purification using hydraulic vortex system | |
US20030234173A1 (en) | Method and apparatus for treating fluid mixtures with ultrasonic energy | |
CN101134610A (zh) | 餐厅含油废水净化处理装置 | |
RU143767U1 (ru) | Установка для комплексной очистки питьевой воды | |
LT5773B (lt) | Vibracinis įrenginys nuotekų valymui ir nukenksminimui | |
CN101580289B (zh) | 半导体紫外线超声波联合水处理设备 | |
RU2600353C2 (ru) | Способ обработки воды и водных растворов и установка для его осуществления | |
KR20070102099A (ko) | 수 처리용 막 분리공정에서 초음파장치를 활용한투과속도의 개선방법과 초음파 세정장치 | |
JP4658000B2 (ja) | キャビテーション殺菌装置 | |
CN208394957U (zh) | 一种供水设备的过滤装置 | |
Shevchuk et al. | Identification of special features in the electrolysis-cavitation water treatment in pools | |
RU2723392C2 (ru) | Гидродинамическая установка обработки жидких стоков животноводческих ферм и промышленных предприятий | |
LT5797B (lt) | Nuotekų valymo ir nukenksminimo būdas | |
RU2228916C1 (ru) | Установка для очистки воды озонированием | |
RU2769426C1 (ru) | Гидроциклонный аэротенк с аэробной стабилизацией избыточного активного ила | |
CN221420777U (zh) | 一种超声波处理压载水的装置 | |
RU2204433C2 (ru) | Переносной фильтр | |
EP3015435A1 (en) | Device for reducing microbial contamination of waste water without reagents | |
RU2197805C2 (ru) | Устройство для обеззараживания навозных стоков | |
RU2208922C1 (ru) | Устройство для обеззараживания навозных стоков | |
GB2359073A (en) | Fluid treatment comprising vibration of a filter media | |
RU2611507C1 (ru) | Установка для очистки сточных вод от нефтепродуктов | |
RU2281638C1 (ru) | Устройство для обеззараживания навозных стоков |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 20130127 |