LT5745B - Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas - Google Patents
Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas Download PDFInfo
- Publication number
- LT5745B LT5745B LT2009057A LT2009057A LT5745B LT 5745 B LT5745 B LT 5745B LT 2009057 A LT2009057 A LT 2009057A LT 2009057 A LT2009057 A LT 2009057A LT 5745 B LT5745 B LT 5745B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- cleaning
- disinfecting
- biological treatment
- treatment
- ventilation
- Prior art date
Links
Landscapes
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
- Detergent Compositions (AREA)
Abstract
Išradimas yra susijęs su ventiliacijos kanalų daugiabučiuose gyvenamuose namuose valymu, dezinfekavimu, jei to reikalauja užterštumas, ir biologiniu apdorojimu. Išradimo tikslas yra ventiliacijos kanalų daugiabučiuose gyvenamuose namuose valymas, dezinfekavimas ir biologinis apdorojimas nuo žmonių kirmėlinių ligų įvairių sukėlėjų bei įvairių epideminio pavojaus bakterijų, taip pat organinių riebalinių medžiagų suskaidymas į polisacharidus ir vandenį, ko pasėkoje gaisro atveju ventiliacijos kanale degimo proceso tikimybė sumažinama iki 0. Išradimo esmę sudaro tai, kad ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas susideda iš kanalų vidinio paviršiaus gramdymo, apdorojimo šarminiu preparatu, rūgštine medžiaga ir apdorojimo biologiškai. Vidinį paviršių mechanizuotai gramdo šepečiais-ežiais, apdoroja 3-10 % stipriai šarminiu preparatu, kurio veiklioji medžiaga - 25-30 % natrio hidroksido, 4-5 % fosfonatų, 4-5 % nejoninių tenzidų, 4-5 % polikarboksilatų, dezinfekuoja 3-10 % rūgštine medžiaga, kurios veiklioji medžiaga 33-35 % fosforo rūgšties, 4-5 % nejoninės paviršiuje aktyvios medžiagos, biologiniam apdorojimui naudoja selektyviniu būdu išaugintus mikroorganizmus, kurie sudaryti iš nepatogeninių gyvybingų bakterinių kultūrų, pasižyminčių šliaužimo efektu neprieinamose ar sunkiai prieinamose vietose.@
Description
Išradimas yra susijęs su ventiliacijos kanalų daugiabučiuose gyvenamuose namuose valymu, dezinfekavimu, jei to reikalauja užterštumas, ir biologiniu apdorojimu.
Pagrindinis su aplinka susijęs klausimas - ant ventiliacijos kanalų (šachtų) vidinių paviršių susikaupusių teršalų kiekis, jų kenksmingumas žmonių sveikatai, priešgaisrinė apsauga.
Visuomenės sveikatos centras atliko ventiliacijos kanalų (šachtų) ir šiukšlių išpylimo vamzdžių mikrobiologinius ir parazitologinius tyrimus bei jų įvertinimą.
Parazitologiniams tyrimams atsitiktinės atrankos būdu buvo pasirinkti daugiaaukščių namų šiukšlių išpylimo vamzdžiai ir ventiliacijos kanalai. Ištyrus nuograndas nuo ventiliacijos kanalų vidinio paviršiaus ir šiukšlių vamzdžių vidinės, išorinės pusių bei durelių, visose nuograndose rasta žmonių kimtelimų ligų įvairių sukėlėjų - askaridžių, spalinių, mažojo kaspinuočio kiaušinėlių.
Mikrobiologiniams tyrimams atsitiktinės atrankos būdu buvo pasirinkti daugiaaukščių namų ventiliacijos kanalai ir šiukšlių išpylimo vamzdžiai. Buvo atlikta vamzdžių nuoplovų koliforminėms, sulfiredukuojančioms bakterijoms bei salmonėlėms tyrimai. Visose nuoplovose išaugo koliforminės ir sulfiredukuojančios bakterijos, salmonelės neišaugo. Išaugę mikroorganizmai priklauso sąlygiškai patogeniniams indikatoriniams mikroorganizmams, kurie gali būti netiesioginiais epideminio pavojaus indikatoriais.
Nustatyta, kad ventiliacijos kanalai ir šiukšlių išpylimo vamzdžiai turėtų būti reguliariai plaunami, naikinami kenkėjai ir kita.
Dezinfekuoti chloro aktyviomis medžiagomis ir jų tirpalais draudžiama.
Miestų ir miesto tipo gyvenviečių ventiliacijos kanalų (šachtų) ir šiukšlių išpylimo vamzdžių sanitarinė būklė reglamentuojama taisyklėmis, kuriose nurodyta, kad ventiliacijos kanalai (šachtos) ir šiukšlių išpylimo vamzdžiai turi būti reguliariai valomi, o esant reikalui, atsiradus nemaloniems kvapams, dezinfekuojamas vamzdyno išpylimo latakas bei surinkimo kanalas, bet iki šiol nebuvo rasta būdų, kaip tai daryti.
Technikos lygiu žinoma buitinių nuotekų valymo sistema (LT patentas Nr. 4668 B). Išradimas pateikia buitinių nuotekų apdorojimo ir valymo sistemą ir šios sistemos dėka pašalinti organines kietąsias atliekas iš nutekamųjų vandenų.
Si žinoma buitinių nuotekų valymo sistema sunkiai pritaikoma šiukšlių šalinimo vamzdžių bei ventiliacijos šachtų daugiabučiuose gyvenamuose namuose valymui ir dezinfekavimui.
Technikos lygiu žinomas šiukšlių šalinimo vamzdžių bei ventiliacijos šachtų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas (LT patentas Nr. 5359 B). Išradimas pateikia šiukšlių šalinimo vamzdžių bei ventiliacijos šachtų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdą, kurio dėka užtikrinama šiukšlių šalinimo vamzdžių bei ventiliacijos šachtų apsauga nuo parazitų ir kenksmingų žmogaus sveikatai mikroorganizmų, tik dėl ilgo. kai kurių cheminių medžiagų skilimo periodo, jos gali būti pavojingos žmogaus sveikatai.
Žinomi dezinfekavimui naudojami tirpalai: 5-8% lizolas, 5-8% kreolinas, 15-20% naftalizolas, 3-5% fenolas, 1-3% natrio metasilikatas. Šie tirpalai priskirti biocidų grupei, kurie kenksmingi žmogaus sveikatai.
Išradimo tikslas yra ventiliacijos kanalų (šachtų) daugiabučiuose gyvenamuose namuose valymas, dezinfekavimas ir biologinis (biocheminis) apdorojimas nuo žmonių kirmėlinių ligų įvairių sukėlėjų bei įvairių epideminio pavojaus bakterijų, taip pat organinių riebalinių medžiagų suskaidymas į polisacharidus ir vandenį H2O, ko pasėkoje, gaisro atveju, ventiliacijos kanale degimo proceso tikimybė sumažinama iki 0.
Išradimo esmę sudaro tai, kad ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas, susideda iš kanalų vidinio paviršiaus gramdymo, apdorojimo šarminiu preparatu, rūgštine medžiaga ir apdorojimo biologiškai. Vidinį paviršių mechanizuotai gramdo šepečiais-ežiais, apdoroja 3-10% stipriai šarminiu preparatu, kurio veiklioji medžiaga - 25-30% natrio hidroksido, 4-5% fosfonatų, 4-5% nejoninių tenzidų, 45% polikarboksilatų, dezinfekuoja 3-10% rūgštine medžiaga, kurios veiklioji medžiaga 33-35% fosforo rūgšties, 4-5% nejoninės aktyvios paviršiaus medžiagos, biologiniam apdorojimui naudoja selektyviniu būdu išaugintus mikroorganizmus, kurie sudaryti iš nepatogeninių gyvybingų bakterinių kultūrų, pasižyminčių „šliaužimo“ efektu neprieinamose ar sunkiai prieinamose vietose.
Atliekant ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biocheminio (biologinio) apdorojimo darbus buvo panaudoti kelių gamintojų elektrifikuoti (su ar be akumuliatoriaus, su ar be elektros siurbliu, su ar be išsiplėtimo indo) valymo, purškimo-plovimo įrenginiai, kurių dėka buvo atsisakyta sunkaus rankinio darbo. Panaudojus mechanizmus, darbo našumas išaugo iki 25%, o darbo sąnaudos sumažėjo iki 15%.
Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas:
Ventiliacijos kanalų vidinį paviršių valo metaliniais šepečiais-„ežiais“. Naudojami šepečiai 0120, 0150, 0160, 0180, 0200 ir 0250, taip pat naudojami kvadratiniai metaliniai šepečiai 100 x 100,120 x 120,150 x 150,200 x 200 ir 250 x 250.
Ventiliacijos kanalų vidinį paviršių apdoroja, atmirko dėl organinių medžiagų, t.y. riebalų skaidymo 3-10 % stipriai šarminiu vamzdynų, rezervuarų, įrenginių plovikliu, kurio veiklioji medžiaga — 25-30% natrio hidroksido, 4-5% fosfonatų, 4-5% nejoninių tenzidų, 45% polikarboksilatų, pavyzdžiui, preparatu F 47 TARMO (Farmos, Suomija), saugos duomenų lapas atitinka direktyvas 91/155/EEB ir 2001/58/EB. Preparatas purškiamas mechaniniu purkštuvu ROSY16 GARDEN (Garden, Italija) ar kitu tokio tipo, atspariu cheminėms medžiagoms, purkštuvu. Gali būti panaudoti ir elektrifikuoti (su ar be akumuliatoriaus, su ar be elektros siurblio, su ar be išsiplėtimo indo). Preparato išeiga vienam aukštui 1-1,5 litrai tirpalo (H=2,65 m). Dezinfekcijos trukmė 0,5-1 vai. Prieš biocheminį apdirbimą, šarminius ploviklius užgesinti 5-10% sodos tirpalu, kad nežūtų biocheminio preparato mikroflora.
Ventiliacijos kanalų vidinį paviršių dezinfekuoja 3-10% rūgštine medžiaga, kurios veiklioji medžiaga - 33-35% fosforo rūgšties, 4-5% nejoninės aktyvios paviršiaus medžiagos, pavyzdžiui, preparatu F 70 HERO (Farmos, Suomija), saugos duomenų lapas atitinka direktyvas 91/155/EEB ir 2001/58/EB. Preparatas purškiamas purkštuvu ROSY16 GARDEN ar kitu tokio tipo, atspariu cheminėms medžiagoms, purkštuvu. Gali būti panaudoti ir elektrifikuoti (su ar be akumuliatoriaus, su ar be elektros siurblio, su ar be išsiplėtimo indo). Preparato išeiga vienam aukštui 2-3 litrai tirpalo (H=2,65 m). Dezinfekcijos trukmė 0,5-1 vai.
Ventiliacijos kanalų vidinį paviršių biologiškai apdoroja 0,5-1 litro medžiaga, sudaryta iš nepatogeninių gyvybingų bakterinių kultūrų, pasižyminčių „šliaužimo“ efektu neprieinamose ar sunkiai prieinamose vietose, pavyzdžiui, preparatu BICHEM R GC 701 L (Sybron Chimie France S.A., Prancūzija), saugos duomenų lapas atitinka direktyvas 91/155/EEB ir 2001/58/EB. Produktas dozuojamas pagal užterštumo lygį. Vienam aukštui sunaudojama 50-100 g preparato BICHEM R GC 701 L. Purškiamas purkštuvu ROSY16 GARDEN ar kitu tokio tipo, atspariu cheminėms medžiagoms, purkštuvu.. Preparato sudėtyje yra mikroorganizmų, kurie suskaido augalinės ir gyvulinės kilmės riebalus, angliavandenius kanalizacijos sistemoje, sanitariniuose mazguose, atliekų vamzdynuose ir konteineriuose iki anglies dvideginio (CO2) ir vandens (H2O). Gaminio sudėtyje nėra biologinių medžiagą kurios gali sukelti žmonių ligas.
Biologiniam apdirbimui naudoja selektyviniu būdu išaugintus mikroorganizmus, kurie „suvirškina“ organines medžiagas (tarp jų ir parazitų kiaušinėlius) išskirdami polisacharidus, kurių dėka jie prisitvirtina prie šachtų sienelių . Svarbu pažymėti, kad tokiu būdu apdirbti ventiliacijos kanalų vidiniai paviršiai „nuriebinami“ ir tampa nedegūs.
„Suvirškintos“ organinės medžiagos suskaidomos į anglies dvideginį (CO2) ir vandenį (H2O). Mikroorganizmai „nepamaitinti“ gali išgyventi iki 12 mėnesių esant temperatūrai ne žemesnei kaip -5°C. Tokiu būdu parazitų kiaušinėliai yra pastoviai „suvirškinami“. Mikroorganizmai visiškai nepavojingi žmogaus sveikatai.
Atliekant ventiliacijos kanalų valymą buvo pastebėta, kad kai kuriuose seno projektavimo namuose ventiliacijos kanalai išsišakoja „medžio šaknų principu“ ir jų valymas šepečiais iš viršaus nuo stogo neįmanomas neužeinant į butus, čia „valytojo“ darbą atliko biopreparatų (biochemijos) „šliaužiantis“ efektas.
Atlikus darbus buvo paimti mėginiai laboratoriniams tyrimams, kurie parodė, kad šachtose parazitų kiaušinėlių nėra. Pakartotiniams tyrimams mėginiai buvo paimti po 3-jų ir po 5-ių mėnesių kuriuos ištyrus buvo nustatyta, kad parazitų kiaušinėlių nėra. Sprendžiant iš Visuomenės sveikatos centro laboratorinių tyrimą nustatyta, kad mūsų naudojama technologija užtikrina ilgalaikę ventiliacijos kanalų apsaugą nuo parazitų ir kenksmingų žmogaus sveikatai mikroorganizmų.
Valymo ir dezinfekavimo darbams naudojamos ES sertifikuotos žmonių sveikatai nekenksmingos cheminės medžiagos.
Ventiliacijos kanalų (šachtų) valymą dezinfekavimą ir biologinį apdirbimą būtina atlikti ne rečiau kaip vieną kartą per metus.
Claims (4)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas, kurį sudaro kanalų vidinio paviršiaus gramdymas, apdorojimas šarminiu preparatu, rūgštine medžiaga ir biologiškai, besiskiriantis tuo, kad vidinį paviršių mechanizuotai gramdo šepečiais, apdoroja 3-10% stipriai šarminiu preparatu, dezinfekuoja 3-10% rūgštine medžiaga, biologiniam apdorojimui naudoja selekty vinių būdu išaugintus mikroorganizmus.
- 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad vamzdžių vidinį paviršių apdoroja 3-10% stipriai šarminiu preparatu, kurio veiklioji medžiaga - 25-30% natrio hidroksido, 4-5% fosfonatų, 4-5% nejoninių tenzidų, 4-5% polikarboksilatų.
- 3. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad apdoroja 3-10% rūgštine medžiaga, kurios veiklioji medžiaga - 33-35% fosforo rūgšties, 4-5% nejoninės aktyvios paviršiaus medžiagos.
- 4. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad biologinį apdorojimą atlieka medžiaga, sudaryta iš nepatogeninių gyvybingų bakterinių kultūrų, pasižyminčių „šliaužimo“ efektu neprieinamose ar sunkiai prieinamose vietose.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2009057A LT5745B (lt) | 2009-08-20 | 2009-08-20 | Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2009057A LT5745B (lt) | 2009-08-20 | 2009-08-20 | Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LT2009057A LT2009057A (lt) | 2011-02-25 |
LT5745B true LT5745B (lt) | 2011-07-25 |
Family
ID=43608891
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LT2009057A LT5745B (lt) | 2009-08-20 | 2009-08-20 | Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT5745B (lt) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LT5870B (lt) | 2011-02-15 | 2012-09-25 | Vytautas Freigofas | Ventiliacijos kanalų, buitinių atliekų šalinimo vamzdžių (šachtų) valymo, dezinfekavimo, biologinio apdorojimo būdas ir medžiagos jo atlikimui |
Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LT5359B (lt) | 2004-11-04 | 2006-09-25 | Vytautas Freigofas | SIUKSLIU SALINIMO VAMZDZIU BEI VENTILIACIJOS SACHTU VALYMO, DEZINFEKAVIMO IR BIOLOGINIO APDOROJIMO BuDAS |
-
2009
- 2009-08-20 LT LT2009057A patent/LT5745B/lt not_active IP Right Cessation
Patent Citations (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LT5359B (lt) | 2004-11-04 | 2006-09-25 | Vytautas Freigofas | SIUKSLIU SALINIMO VAMZDZIU BEI VENTILIACIJOS SACHTU VALYMO, DEZINFEKAVIMO IR BIOLOGINIO APDOROJIMO BuDAS |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LT2009057A (lt) | 2011-02-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Emmanuel et al. | Fate of glutaraldehyde in hospital wastewater and combined effects of glutaraldehyde and surfactants on aquatic organisms | |
Hao et al. | Application of slightly acidic electrolyzed water for inactivating microbes in a layer breeding house | |
De Benedictis et al. | Inactivation of avian influenza viruses by chemical agents and physical conditions: a review | |
Naidoo et al. | Testing household disinfectants for the inactivation of helminth eggs on surfaces and in spills during pit latrine emptying | |
CN111394197A (zh) | 一种用于医疗器械抗菌抗毒的复合酶清洗剂 | |
Viancelli et al. | Pathogen inactivation and the chemical removal of phosphorus from swine wastewater | |
KR100669204B1 (ko) | 소독 및 탈취제 조성물 및 이의 제조방법 | |
Immerseel et al. | Cleaning and disinfection. | |
LT5745B (lt) | Ventiliacijos kanalų valymo, dezinfekavimo ir biologinio apdorojimo būdas | |
Madsen et al. | Exposure to aerosols during high-pressure cleaning and relationship with health effects | |
CN112535752A (zh) | 一种针对不同环境对象有效消毒实施方法 | |
Mohammed et al. | Assessment of drinking water quality and new disinfectants for water treatment in a small commercial poultry farm | |
Pasanen et al. | The effectiveness of some disinfectants and detergents against microbial activity | |
CN101757663A (zh) | 使用方便的多用途除臭剂 | |
LT5359B (lt) | SIUKSLIU SALINIMO VAMZDZIU BEI VENTILIACIJOS SACHTU VALYMO, DEZINFEKAVIMO IR BIOLOGINIO APDOROJIMO BuDAS | |
Istifanus et al. | Infrastructure challenges: The review of environmental and health implication of abattoir operation in a developing country | |
Rohaim et al. | Efficacy of disinfectants against Egyptian H5N1 avian influenza virus | |
CN113082261A (zh) | 一种利用强碱性电解水在畜禽养殖场消毒的方法 | |
WO2008128305A1 (en) | Improved method for decontaminating and/or deodorizing air conditioning systems and cover systems and cover applied thereby | |
Sharma et al. | Chemical sprays for controlling malodor and pathogens in household public toilets and urinals | |
Kanematsu et al. | Biofilm problems and environments | |
Baguindoc | EVALUATION OF POTENTIAL SANITATION AND DISINFECTION MEASURES APPLICABLE FOR ANTIBIOTIC-FREE PIG PRODUCTION | |
Carson et al. | Legionnaires' disease: causation, prevention and control. | |
Ilmi et al. | Relationship Of Hygiene And Sanitation With Microbiological Quality Of Drinking Water Depo Water During The Covid-19 Pandemic In 2021 (In Dupak Village, Krembangan District, Surabaya City) | |
Lence | Investigation of Best Practices For Maintenance Of Concrete Bridge Railings |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 20170820 |