LT3514B - Procedure for communiting cereal grains to be admixed to the feed of a single-stomach production animal and the feed - Google Patents

Procedure for communiting cereal grains to be admixed to the feed of a single-stomach production animal and the feed Download PDF

Info

Publication number
LT3514B
LT3514B LTIP1983A LTIP1983A LT3514B LT 3514 B LT3514 B LT 3514B LT IP1983 A LTIP1983 A LT IP1983A LT IP1983 A LTIP1983 A LT IP1983A LT 3514 B LT3514 B LT 3514B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
feed
particles
cereal
grain
size
Prior art date
Application number
LTIP1983A
Other languages
English (en)
Inventor
Juhani Vuorenmaa
Stina Hakulin
Original Assignee
Soumen Rehu Oy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=8538242&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT3514(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Soumen Rehu Oy filed Critical Soumen Rehu Oy
Publication of LTIP1983A publication Critical patent/LTIP1983A/xx
Publication of LT3514B publication Critical patent/LT3514B/lt

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K50/00Feeding-stuffs specially adapted for particular animals
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K10/00Animal feeding-stuffs
    • A23K10/30Animal feeding-stuffs from material of plant origin, e.g. roots, seeds or hay; from material of fungal origin, e.g. mushrooms

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Botany (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Mycology (AREA)
  • Physiology (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • Feed For Specific Animals (AREA)
  • Prostheses (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Stringed Musical Instruments (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • General Preparation And Processing Of Foods (AREA)

Description

Šis išradimas priskiriamas gyvulių pašarų gamybai, tiksliau, grūdų, įmaišomų į vienskrandžių gyvulių, ypač kiaulių, pašarą, susmulkinimo būdui.
Grūdai yra žaliava, dažniausiai naudojama kiaulių pašarui. Pastebėta, kad įvairaus amžiaus kiaulės geriau suvartoja įmaišytus į pašarą sumaltus grūdus. Tyrinėjimų, susijusių su stambių sumaltų grūdų poveikiu, metu buvo atskleista, kad geresni augimo rezultatai pasiekiami su smulkiai sumaltu pašaru. Toliau buvo rasta, kad kuo smulkesni miltai, tuo didesnis yra bendras miltų paviršiaus plotas ir geresnis jų Įsisavinimas .
Šiuo metu kiaulių pašarui paprastai naudojami smulkiai sumalti grūdai, kadangi jie yra gerai suvirškinami ir birūs. Geri augimo rezultatai gaunami tokiu pašaru ir todėl jis naudojamas kiaulių šėrimui.
Tačiau yra problema, kad toks pašaras sukelia įvairius kiaulių virškinamojo trakto pažeidimus. Toks pažeidimas yra dviejų rūšių skrandžio opa: liaukų ir ne liaukų dalies opa bei žarnų sienelės elastingumo pokyčiai, kurie vėliau pereina į žarnų uždegimą. Atlikus įvairius tyrinėjimus, nustatyta, kad rimti pokyčiai kenksmingi kiaulėms, tik 10-20 % kiaulių išvengia jų. Suomijos mokslininkai nustatė, kad 20 % mėsinių kiaulių kritimo priežastimi yra skrandžio opa.
Pagrindinė virškinamojo trakto pažeidimų priežastis yra fizinė ir cheminė pašaro sudėtis. Kitomis priežastimis yra įvairūs stresiniai faktoriai, tokie, kaip maži aptvarai, konkurencinė padėtis, drėgnumas, prasta ventiliacija, dideli transportavimo atstumai ir/arba perlaikymas skerdykloje. Buvo bandyta išspręsti problemą, papildant pašarą pluoštine žaliava. Bet tuo problema negali būti išspręsta. Taip pagaminto pašaro suLT 3514 B vartojimas yra žemas ir produktyvumo efektas taip pat žemas.
Pridedant į dabar naudojamą pašarą smulkiai sumaltų grūdinių miltų, reikia ypač įvertinti jų neigiamą poveiki virškinamąj am traktui.
įvairiais tyrinėjimais nustatytas ryšys tarp grūdų dalelių dydžio ir skrandžio opos. Viename tyrinėjime aprašomas skrandžio turinio padidintas skystumas, kurį sukelia smulkiai sumalti grūdai, dėl ko skrandžio turinys buvo per daug sumaišytas. To rezultate skrandžio turinys, turintis HCl ir pepsino, susiliečia su artimiausia neapsaugota skrandžio sienele, ją pažeisdamas.
Rupiai sumalti grūdai sumažina skrandžio opos atsiradimo tikimybę, bet, iš kitos pusės, rupiai sumaltų grūdų įsisavinimas nėra pakankamai geras. Rupiai sumaltų grūdinių miltų, kurių bendras dalelių paviršiaus plotas yra sumažintas, įsisavinimas yra prastesnis, lyginant su smulkiai sumaltais grūdais. Toliau, rupesni grūdai, naudojami viščiukams lęsinti, ir valcuoti grūdai, naudojami švariai užlaikomiems galvijams šerti, gali būti paduodami ir kiaulėms, bet jų įsisavinimas yra prastesnis, lyginant su dabar vartojamu kiaulių pašaru, turtingu smulkiai sumaltais grūdais.
Todėl grūdai, kuriuos ketinama įmaišyti i kiaulių pašarą, susmulkinami tiek, kad gali sukelti virškinimo sistemos sutrikimus, tačiau, nežiūrint į skrandžio pažeidimą, taip pasiekiami geriausi augimo rezultatai.
Dėl tos priežasties yra abejotinas pašaro kiaulėms vartojimas, kuris gali sukelti kiaulėms pataloginius, skausmingus sutrikimus, net jei šie sutrikimai neturi jokios Įtakos gyvulių augimui.
rations
N. Dakota Agric.Exp. Stat.Res. panašūs ar šiek tiek. geresni
Literatūroje yra išnagrinėti tik įvairiais malimo būdais sumaltų grūdų poveikis pašaro Įsisavinimui ir kiaulių augimui. Yra paskelbti keli tyrinėjimai ir jų rezultatai yra šiek tiek ginčytini, galbūt dėl skirtingų eksperimento sąlygų. Pavyzdžiui, eksperimentuose, kurie paskelbti darbuose: Lawrence, T.L.J. Some effects of including different processed barley in the diet of the growing pig, growth rate, food conversion efficiency, digestibility and rate of passage through the gut, Anim. Prod. 12, psl. 139-150 (1970),
Haugse Effect of physical form of barley in for fattening pigs,
Rep. Nr. 17 (1966), rezultatai gaunami apdirbant grūdus šaltu valcavimu, lyginant su malimu. Autoriai padarė išvadą, kad, be miltų rupumo laipsnio, yra kiti faktoriai, veikiantys produkcijos rezultatus, tokie, kaip pašaro dalelių paviršiaus konfigūracija. Frabe publikacijoje Effect of Processing barley and of delayed concentrate feeding on growth and nutrient balance in growing pigs and the effect of processing barley on apparent digestibility of pregnant sows, Anim. Sci. 27, psl. 1313-1319 (1968), iš kitos pusės, pateikti eksperimento rezultatai, kuriuose tik nežymiai skiriasi pilnai nesumaltų ir šaltai valcuotų miežių įsisavinimas. Iš rezultatų, Madsen aprašytų darbe Hosttids og lagringsforsog med byg , Landokonomisk Forsogslaboratoriums efterarsmode, Arbog, psl. 64-74 (1970) matyti, kad šaltai valcuotų sausų miežių panaudojimo efektyvumas yra žemesnis, nei miežių, sumaltų malūne. Jokių skirtumų nerasta skystame pašare. Naši M. darbe Effects of grinding, pelleting and expanding on nutritive value of barley in pig diets, Suomija, 1992, p.461-469 buvo palygintos malimo, granuliavimo ir išplėtimo būdu apdirbtų miežių, tiekiamų kiaulėms, įsisavinimo ir baltymų panaudojimo ypatybės. Kalbant apie maltus ir valcuotus miltus, reikia paminėti, kad kiaulės, kurios gaudavo valcuotus miežius, įsisavindavo daugiau nitrogeno ir efektyviau panaudodavo baltymus, nei tos, kurios gaudavo sumaltus miežius. Darbuose, paskelbtuose CAB Abstracts 0861579, ONO59-03252, Journal of the Agricultural Association of China, 1988, 144, psl. 76-84 ir CAB Abstracts 0807082, ONO59-02386, Journal of the Agricultural Association of China, 1987, 138, psl. 87-95 apibūdinama kukurūzų dalelių, susmulkintų sauso valcavimo būdu, dydžio įtaka kiaulių pašaro įsisavinimui ir gyvulių augimui.
Išradimo tikslas yra procedūros, kurį įgalina grūdų miltus įmaišyti į kiaulių pašarą ir/arba tuoj pat granuliuoti kartu, atskleidimas, kurios dėka gali būti sumažinami virškinamojo trakto pažeidimai, lyginant su anksčiau naudojamais kiaulių pašarui grūdiniais miltais, ir kurios dėka gali būti pasiekti optimalūs augimo rezultatai.
Išradimo tikslas yra tolesnis grūdų miltų, susmulkintų pagal šio išradimo metodą ir įmaišomų į kiaulių pašarą, ištyrimas.
Be to, išradimo tikslas yra procedūros, kurios dėka gali būti žymiai sumažinti kiaulių virškinamojo trakto pažeidimai, nesumažinant pašaro dimas.
Išradimo charakteringosios apibrėžtyje.
įsisavinimo, atskleisavybės nurodytos
Tyrinėjimų, susijusių su šiuo išradimu, metu buvo nustatyta, kad, naudojant kiaulių šėrimui susmulkintus ar sumaltus išradime aprašomu sauso valcavimo būdu grūdų miltus, tampa įmanomu žymiai sumažinti kiaulių virškinamojo trakto pažeidimus, atsirandančius, naudojant smulkiai sumaltus grūdų miltus. Buvo pastebėta, kad rupių grūdų miltų įsisavinimas beveik lygus smulkiau sumaltų grūdų miltų įsisavinimui.
Atliktų tyrinėjimų metu nustatyta, kad grūdų struktūra sausu valcavimo būdu gali būti pakeista, nesumažinant dalelių poringumo. Iš tikrųjų, šio išradimo metodu grūdai gali būti rupiai susmulkinti ir jų poringumas atitinka smulkiai sumaltų grūdų dalelių, dabar naudojamų kiaulių šėrimui, poringumą.
Šio išradimo metodu sumaltų grūdų dalelių netikėtai didelis poringumas gautas dėka to, kad grūdai yra suplokštinti sausais valcais ir jų paviršius suskyla ir/arba tampa plokščiais, padidindamas dalelių poringumą. Grūdų dalelių poros sudaromos jau minėtu suskaldymu ir/arba suplokštinimu, kuris padidina dalelių paviršiaus plotą ir suformuojamų tarpelių ar porų apimti.
Šiuo išradimu gali būti išspręstos visiškai skirtingos problemos, susijusios su pašaro, kuri sudaro grūdų miltai ir kuris naudojamos kiaulių šėrimui, įsisavinimu, ir su virškinamojo trakto pažeidimais, kuriuos sukelia toks pašaras. Problema pirmą kartą išsprendžiama dabar, lyginant sumaltų ir valcuotų grūdų, naudojamų pašarui, poveikį kiaulėms, ir ištiriant sausai valcuotų grūdų dalelių struktūros sukeliamą poveikį grūdų įsisavinimui ir virškinamojo trakto pažeidimui.
Šiame išradime nurodoma, kad įmaišomi į kiaulių pašarą grūdai, tokie, kaip miežiai ir/arba kviečiai, susmulkinami ar sumalami valcuojant taip, kad gaunamos rupios dalelės, daugiau nei 50 % dalelių dydis siekia
1-5 mm, geriausiai 1-4 mm, ir 0,01-10 milimikronų dydžio dalelių santykinis poringumas siekia 0,083 3
0.2 cm /g, geriausiai 0,09-0.15 cm /g. Daugiau nei 50 % suformuotų dalelių dydis siekia 1-4 mm, geriausiai, jei daugiau nei 60 % dalelių dydis siekia 1-3 mm. Tinkama susmulkintų dalelių vidurkio reikšmė DPm 1-4 mm, geriausia 1,5-2,5 mm.
Geriausiu atveju malimas šaltu valcavimu t.y. žemesnėje nei 20°C ar 25°C temperatūroje, užbaigiamas, kuomet grūdų drėgnumas siekia mažiau 15 %.
Gali būti naudojamas bet koks malimo sausu valcavimu būdas, kuriuo gaunamos aukščiau paminėtas savybes turinčios dalelės. Šis malimo valcuojant būdas yra gerai žinomas pašarų gamyboje ir jo nereikia smulkiau aprašinėti šiame išradime.
Šiame išradime nurodoma, kad susmulkinti grūdai yra tuomet, kiek tai įmanoma, sumaišomi ir/arba sujungiami granuliuojant su kita kiaulių pašaro žaliava, paprastai naudojama kiaulių pašaro gamyboje, ir, jei reikia, apdirbami toliau jau žinomu būdu.
Grūdų miltai, susmulkinti šio išradimo metodu, būti naudojami bet kokių vienskrandžių gyvūnų, kiaulių, viščiukų ir t.t gali pvz .
pašarui vietoje dabar naudojamų smulkiai sumaltų miltų, kad sumažinti virškinamojo trakto pažeidimo poveikį, nesumažinant pašaro įsisavinimo.
Šio išradimo grūdų susmulkinimo procedūra labiausiai tinka grūdų, turinčių mažai riebalų, tokių, kaip kviečiai, miežiai, kukurūzai ir t.t. susmulkinimui, arba kitų mažai riebalų turinčių grūdinių kultūrų susmulkinimui .
Toliau išradimas aprašomas jo įgyvendinimo pavyzdžių ir pridedamų brėžinių pagalba, kuriuose:
Fig. 1.- parodytas nuo 0,01 iki 10 milimikronų dydžio smulkiai sumaltų miltų santykinis poringumas.
Fig. 2a-b parodytas nuo 0,01 iki 10 milimikronų dydžio šio išradimo metodu sumaltų miežių granulių dalelių santykinis proringumas.
Fig. 3 parodytas nuo 0,01 iki 10 milimikronų dydžio rupiai sumaltų miežių santykinis poringumas.
Pavyzdžiai yra skirti tik išradimo iliustravimui, jokiu būdu jo neapriboj ant.
Pavyzdys 1: Miežių dalelių pasiskirstymas įmaišymui i kiaulių pašarą.
Malama valcuojant. Veleno skersmuo 600 mm, ilgis 1250 mm.
% drėgnumo miežiai šaltu būdu, t.y. temperatūra lygi išorės temperatūrai, susmulkinami šiuo valcu. Valcavimo galingumas nuo 12 iki 18 tonų per valandą.
Buvo gauti rupūs miežių miltai, kuriems buvo nustatytas sekantis dalelių pasiskirstymas, naudojant vielini tinkleli su kvadratinėmis kiaurymėmis:
Dalelių dydis (vielinis tinklelis) Santykis
Daugiau nei 4mm 0-15 c, o nuo svorio
1,6-4mm 55-70 g. O nuo svorio
1-1,6 mm 15-25 o o nuo svorio
0,315-lmm 5-15 o, 0 nuo svorio
Mažiau nei 0,315 mm 1-5 O 0 nuo svorio
Tokiu būdu, daugiau kaip 85 % produkto svorio sudarė
daugiau nei 1 mm dydžio dalelės, daugiau kaip 75 % pro-
dūkto svorio sudarė daugiau nei 1,6 mm dydžio dalelės.
Pavyzdys 2: Sumaltų miežių dalelių dydis ir poringumas.
Atliekant šį matavimą, miežiai buvo sumalti kaip ir pav. 1 ekvivalentinėmis sąlygomis (frakcijos I ir II) . Buvo gauti rupūs miežių miltai, kuriems buvo nustatytas sekantis dalelių pasiskirstymas, naudojant vielinį tinklelį:
Dalelių dydis (vielinis Mažiau nei 0,28 mm 0,28-0,5 mm
0, 5-1,0 mm
1,0-1,4 mm
1,4-2,0 mm
2,0-2,8 mm
Daugiau nei 2,8 mm
tinklelis) I
3, 0
2,7
13,6
18,5
26,4 21,8 14,0
Buvo nustatytas vidutinis dalelių dydis (DPm) iki 2,5 mm, daugiau kaip 60 % dalelių dydis iki 3 mm.
II
g, o 3,7 o. O
o. O 2,3 O, O
o. 0 11,2 o. 0
o, o 16, 5 o, 0
g. o 24,6 0, 0
o. o 25, 0 g, 0
o o 16, 7 o. 0
nuo 1,5 i mm
siekė nuo 1
Buvo išmatuuotas sumaltų dalelių santykinis poringumas intervale nuo 0,01 iki 10 milimikronų (išmatuota gyvsidabriniu poringumo matavimo įtaisu). Jis siekė nuo 0,1 iki 0,11 cm /g. Fig.l: rupiai sumalti miežiai, DPm
2,1 mm, santykinis poringumas 0,075 cm3/g. Matavimo rezultatai buvo detaliai atvaizduoti grafiškai. Fig.l: smulkiai sumalti miežiai, DPm 0,65 mm. Fig. 2a-2b: išradimo metodu sumalti miežiai, DPm nuo 1,7 iki 2,0 mm, frakcijos I ir II. Ir fig.3: rupiai sumalti miežiai, DPm apie 2,1. Brėžiniuose santykinis poringumas (cm /g) pavaizduotas virš 0,01-10 milimikronų intervalo poringumo.
Pavyzdys 3: produkcijos išbandymas.
Išbandymo metu buvo panaudoti pavyzdžiuose 1 ir 2 aprašyti grūdų miltai (R arba ROLL) . Rezultatai buvo palyginami su rezultatais, gaunamais naudojant smulkiai sumaltus grūdų miltus (HM).
Lentelė 1 rodo gautus rezultatus. Joje matyti, kad kiaulių, gaunančių sausai valcuotą šiuo išradimo metodu pašarą, augimo ir pašaro sunaudojimo rezultatai yra lygūs ar pranoksta rezultatus, kuomet kiaulės gauna smulkiai sumaltus miltus.
Vienskrandžiai gyvuliai buvo ištirti ir suklasifikuoti. Bandymų metu tik 1-7 % kiaulių, vartojusių smulkiai sumaltus grūdus, rezultatai buvo normalūs, o 11-18 % kiaulių patyrė įvairius pakitimus. Toje kiaulių grupėje, kurios gavo išradimo metodu sumaltus grūdus, 4067 % gyvulių rezultatai buvo normalūs, pakitimų visai nepastebėta.
LENTELĖ 1
PRODUKCIJOS MĖGINIAI
MĖGINYS 1
MĖGINYS 2
MĖGINYS 3
HM ROLL HM ROLL HM ROLL
Kiaulių skaičius Priesvoris, g 64 32 32 32 80 80
per dieną Pašaro kiekis, 816 864 898 921 891 901
kg per vai. 2,88 2,72 2, 64 2,59 2,65 2,63
Penėjimo dienos Normalūs rezultatai, 96 93 90 90 86 85
% nuo kiaulių sk. Įvairūs pakitimai, 4,8 61,3 7,1 66, 7 1,3 40,0
% nuo kiaulių sk. 17, 6 0 10,8 0 16, 3 0

Claims (8)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    Γ. Javų grūdų, įmaišomų į vienskrandžių gyvulių pašarą, smulkinimo būdas, turintis grūdų smulkinimo operaciją, besiskiriantis tuo, kad grūdus smulkina sauso valcavimo būdu į rupias daleles taip, kad daugiau kaip 50% susmulkintų grūdų dalelių dydis siekia 1-5 mm, o 0,01-10 milimikronų dydžio dalelių santykinis poringumas yra 0,08-0,2 cm3/g, optimaliausias 0,09-0,15 cm3/g, todėl, . vartojant šiuos grūdų miltus, sumažinamas pažeidžiantysis poveikis kiaulių virškinamajam traktui, nesumažinant jų įsisavinimo.
  2. 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad daugiau kaip 50% susmulkintų grūdų svorio sudaro 1-4 mm dydžio dalelės, optimaliausia, kuomet daugiau nei 60% svorio sudaro 1-3 mm dydžio dalelės.
  3. 3. Būdas pagal 1 ar 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad susmulkintų grūdų vidutinis dalelių dydis DPm yra 1-4 mm, optimaliausias 1,5-2,5 mm.
  4. 4. Būdas pagal bet kurį 1-3 punktą, besiskiriantis tuo, kad skirti malimui grūdai yra miežiai, kviečiai ir/arba kukurūzai.
  5. 5. Būdas pagal bet kurį 1-4 punktą, besiskiriantis tuo, kad grūdus susmulkina šalto valcavimo būdu.
  6. 6. Būdas pagal bet kurį 1-5 punktą, besiskiriantis tuo, kad grūdus susmulkina, kuomet drėgmės kiekis juose nesiekia 15 %.
  7. 7. Pašaras, susidedantis iš susmulkintų grūdų, besiskiriantis tuo, kad grūdus susmulkintus šalto valcavimo būdu, sudaro rupios dalelės, kurių daugiau nei 50% svorio sudaro 1-5 mm dydžio dalelės, optimaliausiai 1-4 mm, naudingiausiai, kuomet daugiau nei 60% svorio sudaro 1-3 mm dydžio dalelės, o 0,01-10 milimikronų dydžio dalelių santykinis poringumas yra
    3 3
    5 0,08-0,2 cm /g, optimaliausias 0,8-0,15 cm /g.
  8. 8. Pašaras pagal 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad grūdai yra miežiai, kviečiai ir/arba kukurūzai .
LTIP1983A 1993-06-30 1994-06-29 Procedure for communiting cereal grains to be admixed to the feed of a single-stomach production animal and the feed LT3514B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI933014A FI933014A (fi) 1993-06-30 1993-06-30 Menetelmä yksimahaisen tuotantoeläimen rehuun seostettavan viljan jyvien hienontamiseksi

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1983A LTIP1983A (en) 1995-02-27
LT3514B true LT3514B (en) 1995-11-27

Family

ID=8538242

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1983A LT3514B (en) 1993-06-30 1994-06-29 Procedure for communiting cereal grains to be admixed to the feed of a single-stomach production animal and the feed

Country Status (11)

Country Link
EP (1) EP0631728B1 (lt)
AT (1) ATE172852T1 (lt)
DE (1) DE69414306T2 (lt)
DK (1) DK0631728T3 (lt)
EE (1) EE03168B1 (lt)
ES (1) ES2126677T3 (lt)
FI (1) FI933014A (lt)
LT (1) LT3514B (lt)
LV (1) LV11265B (lt)
NO (1) NO312741B1 (lt)
PL (1) PL172931B1 (lt)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7396550B2 (en) 2003-06-05 2008-07-08 Angel Michael G Time released nutritional product and method of manufacture

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4080475A (en) * 1975-03-05 1978-03-21 California Pellet Mill Co. Process of treating cereal grain
WO1988006410A1 (en) * 1987-02-25 1988-09-07 R.J. Seaman & Sons Limited Animal feedstuff
AT400914B (de) * 1989-12-01 1996-04-25 Handl Karl Verfahren zur aufzucht und/oder mast von schweinen

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
M. NASI: "Effects of grinding, pelleting and expanding on nutritive value of barley in pig diets", FINLAND, 1992

Also Published As

Publication number Publication date
LV11265A (lv) 1996-06-20
EP0631728A1 (en) 1995-01-04
ATE172852T1 (de) 1998-11-15
DK0631728T3 (da) 1999-07-19
FI933014A (fi) 1994-12-31
FI933014A0 (fi) 1993-06-30
NO942482D0 (no) 1994-06-30
ES2126677T3 (es) 1999-04-01
NO942482L (no) 1995-01-02
DE69414306D1 (de) 1998-12-10
EP0631728B1 (en) 1998-11-04
LTIP1983A (en) 1995-02-27
DE69414306T2 (de) 1999-06-17
PL304011A1 (en) 1995-01-09
LV11265B (en) 1996-10-20
PL172931B1 (pl) 1997-12-31
NO312741B1 (no) 2002-07-01
EE03168B1 (et) 1999-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Behnke Feed manufacturing technology: current issues and challenges
Heinrichs et al. Processing, mixing, and particle size reduction of forages for dairy cattle
Schwab et al. Processing and chop length effects in brown-midrib corn silage on intake, digestion, and milk production by dairy cows
Crampton Interrelations between digestible nutrient and energy content, voluntary dry matter intake, and the overall feeding value of forages
Kononoff et al. The effect of corn silage particle size on eating behavior, chewing activities, and rumen fermentation in lactating dairy cows
Beauchemin et al. Effects of dietary neutral detergent fiber concentration and supplementary long hay on chewing activities and milk production of dairy cows
Krause et al. Effects of forage particle size, forage source, and grain fermentability on performance and ruminal pH in midlactation cows
Wondra et al. Reducing particle size of corn in lactation diets from 1,200 to 400 micrometers improves sow and litter performance
Clark et al. Influence of particle size on the effectiveness of the fiber in corn silage
Clark et al. Influence of particle size on the effectiveness of beet pulp fiber
San Emeterio et al. Effect of coarse or fine grinding on utilization of dry or ensiled corn by lactating dairy cows
Beauchemin et al. Chewing activities and milk production of dairy cows fed alfalfa as hay, silage, or dried cubes of hay or silage
Nielsen et al. Effect of cereal type, disintegration method and pelleting on stomach content, weight and ulcers and performance in growing pigs
Fernandez et al. Effect of corn hybrid and chop length of whole-plant corn silage on digestion and intake by dairy cows
Toland The digestibility of wheat, barley or oat grain fed either whole or rolled at restricted levels with hay to steers
Nelson et al. Effects of graded levels of potato by-products in barley-and corn-based beef feedlot diets: I. Feedlot performance, carcass traits, meat composition, and appearance
Lee et al. The effectiveness of chewing during eating on particle size reduction of roughages by cattle
Wondra et al. Effects of reducing particle size of corn in lactation diets on energy and nitrogen metabolism in second-parity sows
Leonardi et al. Feed selection by dairy cows fed individually in a tie-stall or as a group in a free-stall barn
Nielsen et al. Effects of cereal disintegration method, feeding method and straw as bedding on stomach characteristics including ulcers and performance in growing pigs
LT3514B (en) Procedure for communiting cereal grains to be admixed to the feed of a single-stomach production animal and the feed
Kerley et al. Effects of roughage particle size on site of nutrient digestion and digesta flow through the gastrointestinal tract of sheep fed corncob-concentrate diets
Stockdale et al. Nutritional evaluation of whole plant maize ensiled at three chop lengths and fed to lactating dairy cows
González García et al. A comparison of processed sorghum grain using different digestion techniques
Hanrahan Effect of pellet size and pellet quality on pig performance

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20040629