HUT73107A - Encoding system for sending trolleys to their destination - Google Patents

Encoding system for sending trolleys to their destination Download PDF

Info

Publication number
HUT73107A
HUT73107A HU9502517A HU9502517A HUT73107A HU T73107 A HUT73107 A HU T73107A HU 9502517 A HU9502517 A HU 9502517A HU 9502517 A HU9502517 A HU 9502517A HU T73107 A HUT73107 A HU T73107A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
encoder
coding
carriage
code
receiver
Prior art date
Application number
HU9502517A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9502517D0 (en
Inventor
Rudi Marcel Anna Vanhoutte
Original Assignee
Egemin Elekt Goeder Marine Ind
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Egemin Elekt Goeder Marine Ind filed Critical Egemin Elekt Goeder Marine Ind
Publication of HU9502517D0 publication Critical patent/HU9502517D0/hu
Publication of HUT73107A publication Critical patent/HUT73107A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/003Destination control; Electro-mechanical or electro- magnetic delay memories
    • B07C3/005Destination control; Electro-mechanical or electro- magnetic delay memories the transport holders of objects being provided with means for storing the destination signals
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B07SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
    • B07CPOSTAL SORTING; SORTING INDIVIDUAL ARTICLES, OR BULK MATERIAL FIT TO BE SORTED PIECE-MEAL, e.g. BY PICKING
    • B07C3/00Sorting according to destination
    • B07C3/10Apparatus characterised by the means used for detection ofthe destination
    • B07C3/12Apparatus characterised by the means used for detection ofthe destination using electric or electronic detecting means

Landscapes

  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Control Of Position, Course, Altitude, Or Attitude Of Moving Bodies (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
  • Near-Field Transmission Systems (AREA)
  • Automobile Manufacture Line, Endless Track Vehicle, Trailer (AREA)
  • Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Electric Propulsion And Braking For Vehicles (AREA)
  • Intermediate Stations On Conveyors (AREA)
  • Traffic Control Systems (AREA)

Description

A találmány kódadó rendszer vonópálya kocsijának célbajuttatására, padlószintbe süllyesztett fém láncsínben megvezetett fém vonóláncú vonópálya rendszerhez, kocsira szerelt kódadóval és a vonópálya mentén legalább egy helyen elrendezett, a padlószintbe süllyesztett tekerccsel rendelkező kódvevővel.
Ismert kódvevők a vonópályák elágazásai előtt vannak elrendezve és össze vannak kapcsolva egy a kocsik pályájának választásáról döntő vezérlő egységgel, ami például az elágazás váltókapcsolóját vezérli.
Az ilyen, ismert kódvevők a korábbi, tisztán mechanikus rendszereket váltották ki, jeladójuk egy változtatható magasságú, mágneses kulcs, amely a lánccal vontatott kocsi aljára van szerelve, a padlóra szerelt érzékelő e mágneses • · · · · · · • · ·· • · » « · V ·*·· ·· ··♦· *V kulcs helyzetét érzékeli, ebből von le a kocsi rendeltetési célnak megfelelő útirányára vonatkozó következtetést. A Megoldás hiányossága, hogy a lehetséges kódok száma nagyon korlátozott, a konstrukció költséges és terjedelmes, az állítás és a beállítás ellenőrzése nem egyszerű.
A fenti kódadó rendszer kódolvasója egy a padlószintbe süllyesztett tekercs, amely 100 kHz-nél nagyobb frekvenciájú elektromágneses teret létesít. Amiatt, hogy a kocsi nagy fémtömegű, mágnesezhető fém szerkezet, a kódvevő csak kis távolságból képes megkülönböztetni a kulcsot és értékelni annak helyzetével megadott kódot, a kód értékelésekor a tekercsnek pontosan a kulcs alatt kell tartózkodnia. Emiatt a kódadó rendszer beállítása és alkalmazása nehézkes. Minthogy a tekercs a láncsín mellett, annak jobb vagy bal oldalán van elrendezve, a mágneses kulcsot is a kocsi középvonalától jobbra vagy balra eltoltan szükséges elrendezni, emiatt viszont kanyarban változik a kulcs pályaközéptől mért oldaltávolsága.
Célunk a találmánnyal az ismert megoldások említett hiányosságainak kiküszöbölése, olyan kódadó rendszer kialakításával, amelyben a kód nagyobb tartományban, egyértelműen választható, a kódok kiolvasása biztosabb lehet azonos vagy kisebb helyezési pontosság mellett.
A feladat találmány szerinti megoldásában a kódvevőnek egymással fázisban összehangolt és a láncsínt fluxusvezetőként a mágneskörébe foglaló két tekercse van a láncsín két oldalán elrendezve, a beállítható kódadó induktív adó és vevő része a kocsi láncsín fölötti részén van elrendezve.
Előnyösen a kódadó működési frekvenciája kisebb, mint 100 kHz.
Célszerűen a kódadónak a kocsin elrendezett és állítógombokkal rendelkező kódbeállítója van.
Előnyösen az állítógombok forgatógombok.
Célszerűen a kódadó induktív adó és vevő része a kocsi alján, mozgásirányban közvetlenül az első kerekek mögött, a kocsi középvonalában van felszerelve.
• ··· ·« ····
Előnyösen a kódadó kódbeállítója a kocsi elején, élőiről kezelhető állítógombokkal van elrendezve és kábel közbeiktatásával van az induktív adó és vevő résszel összekötve.
Célszerűen a tekercs padlószintbe süllyesztett, fluxusvezető anyagú fazékban van elrendezve.
Előnyösen a kódadó működési frekvenciája kisebb, mint 60 kHz.
Célszerűen a tekercs szintetikus lapba van beágyazva.
Az alábbiakban kiviteli példára vonatkozó rajz alapján részletesen ismertetjük a találmány lényegét. A rajzon az
1. ábra vonópálya kódadó rendszerének elrendezése, felülnézetben, a
2. ábra az 1. ábra szerinti Π-Π metszet, a
3. ábra kódvevő induktív tekercseinek elrendezése, távlati ábrázolásban.
Az 1. és 2. ábra szerinti kódadó rendszer egy vonópálya 4 pályájának padlószinten futó 2 kocsik alján telepített 1 kódadóból és 5 padlólap padlószintjébe süllyesztett 3 kódvevőből áll, amely kódvevő menetirányban a vonópálya elágazásai előtt, a vonópálya fluxusvezető fém (pl. acél) anyagból készült 6 láncsínje mentén van elrendezve. A 4 pálya U-profilú 6 láncsínében 7 vonólánc mozog, amely vonólánc meghatározott lánccsapjai a 2 kocsi 6 láncsínbe benyúló 8 akasztócsapjával való összekapcsolódásra alkalmasan vannak kialakítva, így a 7 vonólánc a 2 kocsikat azok lánccsapon feltámaszkodó 8 akasztócsapjánál fogva vontatja. A 4 pálya elágazásokkal van kialakítva, az egyes elágazások 10 kapcsolóvezérlővel összekapcsolt 9 váltókapcsolóval vannak ellátva. A 9 váltókapcsoló állása határozta meg, hogy a következő 2 kocsi az elágazás melyik ágán fog továbbhaladni.
Az 1 kódadó 2 kocsi alján elrendezett induktív 11 adó és vevőrésze 12 kábelen át a 2 kocsi elülső oldalán elrendezett 13 kódbeállítóval van összekötve, amely 13 kódbeállítón 14 állítógombokkal állítható be kód.
Az induktív 11 adó és vevő rész a 2 kocsi alján közvetlenül az elülső 20 kerekek tengelye mögött, a padlószinttől 2-20 centiméter magasságban van elrendezve. All adó és vevő részhez tartozik egy műanyag házba foglalt nyomtatott áramkörös elektronikus áramkör is.
»· « · * ··»
Az 1 kódadó működési frekvenciája kisebb, mint 100 kHz, előnyösen kisebb, mint 60 kHz, például 50 kHz. Az 1 kódadó a 3 kódvevő kezdeményező jelére válaszul ad kódjelet digitális, pulzusmodulált formában.
A kód értéke a 13 kódbeállító 14 állítógombjainak állása által van meghatározva, amely 14 állítógombok jelzéssel ellátott forgatógombok. A 2 kocsik elülső felületén elrendezett állítógombok állása a kezelők által távolról, szabad szemmel leolvasható, következésképp a beállított kód mindig látható. A kódot a 14 állítógombok állása együttesen adja, így a beállítható kombinációk száma függ a 14 állítógombok számától és az egyes 14 állítógombok lehetséges kapcsolási helyzetei számától. Két, hatállású forgatógomb alkalmazásával például harminchat különböző kód állítható be, ami harminchat célállomás megjelölését teszi lehetővé.
A 3 kódvevőnek két, a padlószint magasságában a pálya két oldalán elrendezett, 15 szintetikus lapba ágyazott 16 tekercse van, amely 16 tekercsek 17 kábelen át kérdezőjel-adó és kódvevő 18 elektronikus egységgel vannak összekötve. A 18 elektronikus egység továbbá a 9 váltókapcsoló 10 kapcsolásvezérlőjére van csatlakoztatva. A két 16 tekercs azonos fázisban van összekapcsolva. A jobb elektromágneses csatolás érdekében (az 1 kódadó és a 3 kódvevő között) a 16 tekercseket befoglaló 15 szintetikus lapok nem közvetlenül vannak a 6 láncsín két oldalán a padlószintbe süllyesztve, hanem egy-egy 5 padlólapba süllyesztett 19 fazékban vannak elrendezve. Ilyen elrendezés van feltüntetve a 3. ábrán.
A kódadó rendszer működését részletesebben az alábbiakban ismertetjük:
A kódadó rendszer kezelője a 14 állítógombok állítása útján beállítja a kocsi uticéljának megfelelő kódot a szállítópályán futó mindegyik kocsin, különkülön. A 4 pálya elágazásai előtt telepített 3 kódvevő gyakorlatilag folytonosan, sűrű időközönként kérdező jeleket sugároz. Amikor egy kocsi a pályán haladása során megközelít egy elágazást, és a kérdezőjel a 6 láncsín közvetítésével eléri az 1 kódadó induktív 11 adó és vevő részét, a vevőrész által vett kérdezőjelre válaszul az 1 kódadó a beállított kódnak megfelelően modulált 50 kHz-es kódjelet ad, ami a 3 kódvevő 16 tekercseit gerjeszti és amit így a 3 kódvevő vesz. A 3 kódvevő pl. kódonként 70 msec alatt kiolvassa a kódot, és tovább küldi azt a 10 kapcsolóvezérlőbe, amely vagy átállítja a 9 váltókapcso • · lót vagy a meglévő állásában hagyja. Ez a folyamat lejátszódik a pálya minden olyan elágazásánál amelyen a kocsi áthalad.
A viszonylag alacsony működési frekvencia (vivőfrekvencia) és a 6 láncsín mentén elrendezett két 16 tekercs fázisban megfelelő kapcsolása következtében a tekercsek közötti ill. a 16 tekercsek és az 1 kódadó 11 adó és vevőrésze közötti távolság viszonylag nagy lehet, és a kódadó induktív adó és vevőrésze a kocsi tengelyvonalában helyezhető el, így all adó és vevő rész előnyös helye a 2 kocsi elülső 20 kerekei között, a közvetlenül a kerekek tengelye mögött van, ahol pályaváltás nem befolyásolhatja a kódadó és kódvevő közötti induktív csatolást.
A találmány szerinti megoldás előnye, hogy a kódadó és kódvevő közötti jelátviteli kapcsolat szorosabb és a távolságtól függetlenebb, mint az ismert megoldásokban, ami főként annak köszönhető, hogy az induktív jelátvitelben a láncsín is résztvesz. ílymódon a kódadó induktív adó és vevő része a kocsi tengelyvonalában, a kerekek között elrendezhető, így tetszőleges ívű pályakanyarban a láncsín fölött marad. A 100 kHz alatti jelfrekvencia alkalmazása lazább tűrést, nagyobb mechanikus távolságot és távolság ingadozást enged meg a kódadó és kódvevő induktív kapcsolatában. A beállított kód a kocsi elején szabad szemmel, könnyen és mindig leolvasható, így a téves kocsiküldés veszélye csekély. A rendszer lehetővé teszi azt is, hogy egy-egy kocsi számára állandó, a kocsit azonosító kódot alkalmazzunk, ahol a kódot vevő és ezzel a kocsit azonosító, váltóállító vezérlő berendezés programja és betáplált adatai szabják meg az adott kocsi útvonalát. A tekercsek fazékba helyezése növeli a fluxust a jeleket közvetítő láncsínben.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Kódadó rendszer vonópálya kocsijának célbajuttatására, padlószintbe süllyesztett fém láncsínben megvezetett fém vonóláncú vonópálya rendszerhez, kocsira (2) szerelt kódadóval (1) és a vonópálya mentén legalább egy helyen elrendezett, a padlószintbe süllyesztett tekerccsel (16) rendelkező kódvevővel (3), azzal jellemezve, hogy a kódvevőnek (3) egymással fázisban összehangolt és a láncsínt (6) fluxusvezetőként a mágneskörébe foglaló két tekercse (16) van a láncsín (6) két oldalán elrendezve, a beállítható kódadó (1) induktív adó és vevő része (11) a kocsi (2) láncsín (6) fölötti részén van elrendezve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a kódadó (1) működési frekvenciája kisebb, mint 100 kHz.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a kódadónak (1) a kocsin (2) elrendezett és állítógombokkal (14) rendelkező kódbeállítója (13) van.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy az állítógombok (14) forgatógombok.
  5. 5. Az 1. - 4. igénypontok bármelyike szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a kódadó (1) induktív adó és vevő része (11) a kocsi (2) alján, mozgásirányban közvetlenül az első kerekek (20) mögött, a kocsi (2) középvonalában van felszerelve.
  6. 6. A 3.- 5. igénypontok bármelyike szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a kódadó (1) kódbeállítója (13) a kocsi (2) elején, élőiről kezelhető állítógombokkal (14) van elrendezve és kábel (12) közbeiktatásával van az induktív adó és vevő résszel (11) összekötve.
  7. 7. Az 1.-6. igénypontok bármelyike szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a tekercs (16) padlószintbe süllyesztett, fluxusvezető anyagú fazékban (19) van elrendezve.
  8. 8. Az 1. - 7. igénypontok bármelyike szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a kódadó (1) működési frekvenciája kisebb, mint 60 kHz.
  9. 9. Az 1. - 8. igénypontok bármelyike szerinti kódadó rendszer, azzal jellemezve, hogy a tekercs (16) szintetikus lapba (15) van beágyazva.
HU9502517A 1994-09-06 1995-08-28 Encoding system for sending trolleys to their destination HUT73107A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BE9400795A BE1008716A3 (nl) 1994-09-06 1994-09-06 Kodeersysteem voor het naar hun bestemming sturen van transportwagens in een vloerkettingtransportsysteem.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9502517D0 HU9502517D0 (en) 1995-10-30
HUT73107A true HUT73107A (en) 1996-06-28

Family

ID=3888334

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502517A HUT73107A (en) 1994-09-06 1995-08-28 Encoding system for sending trolleys to their destination

Country Status (12)

Country Link
EP (1) EP0700732B1 (hu)
JP (1) JPH08104421A (hu)
AT (1) ATE185712T1 (hu)
AU (1) AU3024995A (hu)
BE (1) BE1008716A3 (hu)
CZ (1) CZ227795A3 (hu)
DE (2) DE69512857T2 (hu)
DK (1) DK0700732T3 (hu)
ES (1) ES2086281T3 (hu)
GR (1) GR3032450T3 (hu)
HU (1) HUT73107A (hu)
PL (1) PL177796B1 (hu)

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6097411A (ja) * 1983-10-31 1985-05-31 Shin Kobe Electric Mach Co Ltd 無人搬送車用操舵信号検出装置
NL8400688A (nl) * 1984-03-02 1985-10-01 Nederlanden Staat Inrichting voor het aanbrengen van een optisch leesbare code op een voorwerp, in het bijzonder een transportbak.
JPS61176688A (ja) * 1985-01-31 1986-08-08 Toshiba Corp 移動機の自動運転制御装置
NL8700369A (nl) * 1987-02-16 1988-09-16 Nedap Nv Werkwijze voor het plaatsen van een elektronische responder in een omgeving van metaal.
ZA892468B (en) * 1988-04-11 1989-12-27 Uniscan Ltd Improvements in or relating to cutting elements foactuator and communication system r rotary drill bits

Also Published As

Publication number Publication date
DE700732T1 (de) 1996-11-07
PL310276A1 (en) 1996-03-18
AU3024995A (en) 1996-03-21
EP0700732A1 (en) 1996-03-13
EP0700732B1 (en) 1999-10-20
ES2086281T3 (es) 2000-03-01
DK0700732T3 (da) 2000-04-17
JPH08104421A (ja) 1996-04-23
ES2086281T1 (es) 1996-07-01
PL177796B1 (pl) 2000-01-31
HU9502517D0 (en) 1995-10-30
BE1008716A3 (nl) 1996-07-02
GR3032450T3 (en) 2000-05-31
DE69512857D1 (de) 1999-11-25
ATE185712T1 (de) 1999-11-15
CZ227795A3 (en) 1996-07-17
DE69512857T2 (de) 2000-05-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3669206A (en) Container transporting system
US7243752B2 (en) Device for inductively supplying power and guiding a mobile object
CA1186741A (en) Intermittent facility for transmitting information between a guideway and vehicles moving along this guideway
US6820561B2 (en) Sorting system for transferring items from a trolley to an unloading station in response to the detection of a magnetic field generated at the unloading station
EP1280589A2 (de) Verfahren zur originalgetreuen, realitätsnahen automatischen oder halbautomatischen steuerung von gleisgeführten spielzeugen, insbesondere elektromotorisch betriebenen modellbahnen und modellzügen, anordnung zur durchführung eines solchen verfahrens, gleise, gleisstücke oder weichen zur verwendung b
WO2003027706A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur ortung von fahrzeugen mittels der dopplerverschiebung von mobilfunksignalen
DE4036022A1 (de) Verfahren und ortungseinrichtung zur ortung von fahrzeugen fahrerloser transportsysteme
EP0154327B1 (de) Gleisloses Flurfördersystem
DE3538165A1 (de) Einrichtung zur uebertragung von daten auf ein schienenfahrzeug
HUT73107A (en) Encoding system for sending trolleys to their destination
CN1340011A (zh) 将控制信号传输到车辆上的方法和接收控制信号的接收装置
EP0403954B1 (de) Einrichtung zur Gleisfreimeldung im Eisenbahnwesen
EP1673270A1 (de) Spurgeführtes transportsystem
US3594571A (en) Vehicular guidance system with collision prevention
DE3619009A1 (de) Einrichtung zur steuerung von fahrzeugen
EP0475526A1 (en) Electromagnetic detection system for track vehicles
EP0396798A1 (de) Verfahren und Anordnung zur Erkennung von Schienenfahrzeugen
JPH027723A (ja) 移動体用情報伝送装置

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee