HUT72789A - Preamplifier system and amplifier systeem for telecommunication - Google Patents

Preamplifier system and amplifier systeem for telecommunication Download PDF

Info

Publication number
HUT72789A
HUT72789A HU9402106A HU9402106A HUT72789A HU T72789 A HUT72789 A HU T72789A HU 9402106 A HU9402106 A HU 9402106A HU 9402106 A HU9402106 A HU 9402106A HU T72789 A HUT72789 A HU T72789A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
circuit
transmission line
amplifier
primary
backup
Prior art date
Application number
HU9402106A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9402106D0 (en
Inventor
Daniel P Kaegebein
Original Assignee
Tx Rx Systems
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tx Rx Systems filed Critical Tx Rx Systems
Publication of HU9402106D0 publication Critical patent/HU9402106D0/hu
Publication of HUT72789A publication Critical patent/HUT72789A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F3/00Amplifiers with only discharge tubes or only semiconductor devices as amplifying elements
    • H03F3/68Combinations of amplifiers, e.g. multi-channel amplifiers for stereophonics
    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F1/00Details of amplifiers with only discharge tubes, only semiconductor devices or only unspecified devices as amplifying elements
    • H03F1/52Circuit arrangements for protecting such amplifiers
    • H03F1/526Circuit arrangements for protecting such amplifiers protecting by using redundant amplifiers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Amplifiers (AREA)
  • Radio Relay Systems (AREA)
  • Cable Transmission Systems, Equalization Of Radio And Reduction Of Echo (AREA)
  • Transmitters (AREA)

Description

A találmány tárgya távközlési előerősítő rendszer és erősítő rendszer. A rendszerek egy tartalék erősítő áramkör és egy tartalék erősítő áthidaló áramkör számára a hibára reagáló, automatikus kapcsolóegységeket tartalmaznak.
A távközlési rendszerekben rádiófrekvenciás erősítésre van szükség a rendszer érzékenységének fokozása végett, ha alacsony szintű jeleket vesznek egy rádió-adótorony tetején elhelyezett antennáról.
Az adótoronyra szerelt és egy antenna alapszintjén elhelyezett előerősítő révén a vevő érzékenysége 10 dB-lel is javulhat az adótorony alapszintjén elhelyezett előerősítő rendszerekhez képest, mivel az antenna alapszintjén elhelyezett előerősítő megőrzi az antenna alapszintjén fennálló jel/zaj viszonyt azáltal, hogy a jeleket még azelőtt erősíti, hogy azok amplitúdóját az adótorony és a föld közötti átviteli vonalban bekövetkező veszteségek csökkentenék. Az adótoronyra szerelt előerősítőkhöz a rendszer meghibásodásakor azonban karbantartás végett sajnos nem lehet könnyen hozzáférni. Ezért a gyakorlatban olyan rendszereket alakítottak ki, amik lehetővé teszik az adótoronyra szerelt előerősítők áthidalását és azt, hogy a jeleket az átviteli vonal a talaj szinten elhelyezett tartalék vagy szekunder előerősítőre vigye. Amikor a rendszer átkapcsolódik a tartalék előerősítőre, ami nem az adótorony tetején van elhelyezve, akkor a rendszer érzékenységének az adótoronyra szerelt előerősítő révén elért javulása megszűnik.
A rádiófrekvenciás erősítőket kétirányú erősítőként vagy egyirányú erősítőként lehet alkalmazni. Kritikus alkalmazási esetekben, amikor az erősítő meghibásodása által okozott kieső idő jelentős problémát jelet, a rendszerbe rendszerint tartalék f
• ·
- 3 áramkört iktatnak be.
A primer áramkör meghibásodása esetén használandó váltó erősítő áramkör alkalmazása jól ismert, de egyik meglévő rendszer sem tartalmaz olyan tartalék rendszert, ami adótoronyra szerelt berendezéshez alkalmas és távvezérelhető. J. Maggio és társai 1941.01.21-én közzétett, Switching Of Spare Repeater Sections (Tartalék erősítőszakaszok kapcsolása) tárgyú, 2,229,108 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalma például ismerteti több erősítő áramkörrel kombinált tartalék erősítő áramkör tágabb értelmű koncepcióját. Ez a rendszer három áramköri rendszerhez szolgáló egyetlen tartalék áramkörhöz bonyolult jelfogó elrendezést igényel és kapcsoláshoz szükséges terjedelmes hardver olyan pontig növeli a meghibásodás valószínűségét, ami messze nincs arányban azokkal az előnyökkel, amik a tartalék áramkör beiktatása révén az összesített megbízhatóság terén jelentkeznek. A 2,229,108 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalom szerinti rendszer még komolyabb hiányossága az a tény, hogy a rendszerben alkalmazott többpólusú, többáramkörű jelfogók a nagyfrekvenciás működéshez megfelelnek, de teljesen alkalmatlanok olyan előerősítőkhöz, amikben rádiófrekvenciák fordulnak elő.
A tartalék erősítő áramkörökre további példák találhatók Haddock 1,396,745 sz., Blattner 1,472,455 sz., Toomy 1,525,054 sz., Daly 2,647,176 sz. és Karison 2,773,944 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmában. Az említett szabadalmak szerinti módszerek egyike sem alkalmas távoli adótoronyban vagy a rádiófrekvenciás tartományban működő előerősítő rendszerekben történő alkalmazásra.
Az ismert rendszerekben a készenléti módszer előnyösebb a közös redundáns előerősítő módszernél. A redundáns módszer » · • · · · ···· £ r ..............
- 4 szerint két előerősítőt párhuzamosan kapcsolnak bemeneti és kimeneti hibrid 3 dB-es csatolóval. Ennek az az elmélet az alapja, hogy ha az egyik erősítő kiesik, akkor a második erősítő fenntartja a rendszer működését, bár a zaj növekedése és a nyereség csökkenése miatt csökkent teljesítményszinten. A redundáns módszer másik hátránya az, hogy a rendszerben mindkét előerősítő aktív és mindkettő ki van téve a villám okozta károsodásnak.
A fenti problémák közül sokat kiküszöböl a Tower Mounted Preamplifier (Adótoronyra szerelt előerősítő) tárgyú, 4,565,972 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalom. Eszerint előerősítő tartalék rendszert alkalmaznak, ami az adótoronyban van elhelyezve, de a talaj szintről működtethető úgy, hogy az adótoronyba szerelt előerősítő egység egyenfeszültségét rövid időtartamra megszakítják. Ekkor működésbe lép egy zárókilincses jelfogó, ami az egyenáramot és a rádiófrekvenciás jeleket váltakozva rákapcsolja két azonos előerősítő egyikére, amikor az áram megszakad. Ezt rendszerint a helyszínen, kézileg végzik, mikor gyenge jel vételét észlelik. Az átkapcsolás végezhető távkapcsolás útján, modemmel és telefonvonallal vagy a modemhez csatlakozó más rádióösszeköttetéssel.
A 4,565,972 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalom szerint a készenléti vagy szekunder erősítő működésbehelyezéséhez egy személy tevékenységére van szükség.
Találmányunk elsődleges célja - abból kiindulva, hogy a tartalék áramköröket tartalmazó ismert erősítő rendszerek nyilvánvalóan alkalmatlanok arra, hogy távoli rádiófrekvenciás környezetben emberi beavatkozás nélkül kellőképen működjenek automatikusan szabályozott váltó (tartalék) előerősítő áramkör • ·
- 5 kialakítása rádiófrekvenciás tartományban működőképes primer előerősítő áramkörhöz.
Találmányunk további célja automatikusan szabályozott teljes áthidaló áramkör kialakítása primer előerősítő áramkörhöz és az ahhoz kapcsolódó, tartalék előerősítő áramkörhöz.
Találmányunk még további célja berendezés kialakítása az előerősítő működésének ellenőrzésére, ami automatikusa átkapcsol egy szekunder előerősítőre, amikor az ellenőrzött áramkör működése az előre beállított határokon kívülre kerül.
Találmányunk célja még készenléti előerősítő áramkör kialakítása, ami a villámveszély kiküszöbölése végett mind az egyenfeszültségű táplálás, mind a rádiófrekvenciás jel bemenetén kikapcsolódik az áramkörből.
Találmányunk ismét további célja olyan, adótoronyra szerelt előerősítő rendszer kialakítása, ami tartalék előerősítő áramkört és előerősítő áthidaló áramkört tartalmaz és ezek az áramkörök egy feszültség összehasonlító áramkör kimenőjelére reagálva szabályozhatók.
Találmányunk célja végül adótoronyra szerelt előerősítő rendszer kialakítása, ami váltakozó feszültségű áramforrásból származtatott egyenfeszültséggel táplált tartalék előerősítő áramkört és áthidaló áramkört tartalmaz. Az előerősítő rendszerhez akkumulátoros tartalék tápforrást kapcsol az alapszinti vezérlőtáblához kapcsolódó riasztási-vezérlési kábel.
Ezt a feladatot a találmány értelmében úgy oldjuk meg, hogy az előerősítő rendszer tartalmaz egy primer előerősítő áramkört, egy tartalék előerősítő áramkört és egy áthidaló áramkört. A tartalék előerősítő áramkör a primer előerősítő áramkör megkerülése végett helyezhető üzembe. Az áthidaló áramkör mindkét • · • ·
- 6 előerősítőt áthidalja, ha azok nem működnek. Az áramköröket automatikus rendszer kapcsolja, ami az előerősítő fokozatok áramfelvételét figyelve meghatározza, hogy szükség van-e a rendelkezésre álló áramkörök közötti átkapcsolásra? A rendszerben négy egysarkú, kétáramkörös, rádiófrekvenciás koaxiális jelfogó szabja meg az áramutakat a primer előerősítőben, a tartalék előerősítőben és az áthidaló áramkörben. A rádiófrekvenciás koaxiális jelfogókat a primer előerősítőre reagáló, sorba kapcsolt logikai egyenfeszültség-összehasonlító áramkör és a tartalék előerősítőre reagáló egyenfeszültség-összehasonlító áramkör szabályozza.
Az előerősítő rendszer a találmány értelmében tartalmaz továbbá bemeneti átviteli vonalat, kimeneti átviteli vonalat, tápegységet, előerősítő kapcsolóegységet, primer hibajelet előállító áramkört, primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört; primer tápláláselosztó-késleltető egységet, tartalék hibajelet előállító áramkört; tartalék feszültségösszehasonlító áramkört, működtetőfeszültséget kapcsoló egységet és tartalék tápláláselosztó-késleltető egységet. Az előerősítő kapcsolóegysége egymást kölcsönösen kizárva vagy a primer előerősítő áramkört, vagy a tartalék előerősítő áramkört vagy az áthidaló áramkört kapcsolja a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé. A primer hibajelet előállító áramkör a primer előerősítőnek egy előre beállított felső határt vagy egy előre beállított alsó határt meghaladó áramfelvételére reagál, amikor a primer előerősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva. A primer feszültségösszehasonlító áramkör működtetőfeszültséget ad a primer előerősítő áramkörre és a primer hibajelet előállító
- 7 áramkörre. A primer tápláláselosztó-késleltető egység az előerősítő rendszernek az előerősítő rendszer tápegysége által szolgáltatott feszültséggel történő indító aktiválásakor előre meghatározott időre áram alá helyezi a primer feszültségösszehasonlító áramkört. Az előerősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz, ami a primer előerősítőt a primer hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról. Az előerősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz továbbá, ami a tartalék előerősítőt a primer hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja. A tartalék hibajelet előállító áramkör a tartalék előerősítőnek egy előre beállított felső határt vagy egy előre beállított alsó határt meghaladó áramfelvételére reagál, amikor a tartalék előerősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva. A tartalék feszültségösszehasonlító áramkör működtetőfeszültséget ad a tartalék előerősítő áramkörre és a tartalék hibajelet előállító áramkörre. A működtetőfeszültséget kapcsoló egység a primer hibajelre reagálva feszültségmentesíti a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört és feszültség alá helyezi a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört. A tartalék tápláláselosztó-késleltető egység a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkörre a működtetőfeszültséget kapcsoló egység által adott feszültséggel párhuzamosan szolgáltatott feszültséggel történő aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört. Az előerősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék előerősítőt a tartalék hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli
• · ·
- 8 vonalról és a kimeneti átviteli vonalról. Az előerősítő kapcsolóegysége tartalmaz továbbá eszközt, ami az áthidaló áramkört a tartalék hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja.
A feladatot a találmány értelmében az erősítő rendszer tekintetében úgy oldjuk meg, hogy az erősítő rendszer tartalmaz bemeneti átviteli vonalat, kimeneti átviteli vonalat, primer erősítő áramkört, tartalék erősítő áramkört, áthidaló áramkört, erősítő kapcsolóegységet, primer hibajelet előállító áramkört és tartalék hibajelet előállító áramkört. Az erősítő kapcsolóegysége egymást kölcsönösen kizárva vagy a primer erősítő áramkört, vagy a tartalék erősítő áramkört vagy az áthidaló áramkört kapcsolja a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé. A primer hibajelet előállító egység a primer erősítő rendellenes áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet. Az erősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz, ami a primer erősítőt a primer hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról. Az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz továbbá eszközt, ami a tartalék erősítőt a primer hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja. A tartalék hibajelet előállító egység a tartalék erősítő rendellenes áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet. Az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz továbbá eszközt, ami a tartalék erősítőt a tartalék hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról. Az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz továbbá eszközt, ami az áthidaló áramkört a tartalék hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja.
Találmányunkat annak példaképpen! kiviteli alakjai kapcsán
- 9 ismertetjük részletesebben ábráink segítségével, amelyek közül az
1. ábra az adótoronyra szerelt és az alapszinti ellenőrző egységet tartalmazó előerősítő rendszer működési tömbvázlata, a
2. ábra a primer előerősítő áramkör, a tartalék előerősítő áramkör és az áthidaló áramkör vázlatos ábrája, a
3. ábra a primer előerősítőre reagáló egyenfeszültségösszehasonlító áramkör vázlatos ábrája, a
4. ábra a tartalék előerősítőre reagáló egyenfeszültségösszehasonlító áramkör vázlatos ábrája, az
5. ábra a feszültség- és áram-riasztórendszert tartalmazó alapszinti ellenőrző- és vezérlőtábla vázlatos ábrája.
A találmány szerinti előerősítő rendszer előnyös kiviteli alakja az 1. ábrán látható, adótoronyra szerelt rendszer. A rendszer egésze az adótoronyra szerelt és rozsdamentes acélból készült, vízhatlan 20 házban elhelyezett rendszer, valamint az adótorony alapszintjén elhelyezett, alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtábla. A 10 antennát a 11 hangoltkör-előválasztó sávszűrő köti a rádiófrekvenciás 12 jelfogóegységre, ami négy egypólusú, kétáramkörös, rádiófrekvenciás koaxiális jelfogót tartalmaz. Ezek a jelfogók úgy vannak vezérelve, hogy egymást kölcsönösen kizáró módon a 13 primer előerősítőt és a 14 tartalék előerősítőt a jelcsatornába bekapcsolják, illetőleg a jelcsatornából kikapcsolják. A jelfogókra a kettős előerősítő 15 ellenőrzőegység kimenetei adnak feszültséget. A kettős előerősítő 15 ellenőrzőegység összehasonlítja a 13 primer előerősítő és a 14 tartalék előerősítő bemeneti erősítőinek és kimeneti erősítőinek működését. Az adótoronyra szerelt rendszert tekintjük a találmány legjobb kiviteli alakjának, de a találmány nem korlátozódik erre és bármilyen környezetben alkalmazható az emberi beavatkozás
- 10 szükségességének kiküszöbölésére.
A rádiófrekvenciás 12 jelfogóegység egymást kölcsönösen kizárva rádiófrekvenciás kimenőjelet vesz át vagy a 13 primer előerősítőről vagy a 14 tartalék előerősítőről vagy a 2. ábrán látható előerősítő áthidaló áramkörről. Ez a jel átmegy az 1. ábrán látható többfázisú, túlfeszültségszűrő és egyenáramleválasztó 16 áramkörön, majd az adótorony 17 átviteli vonalán át az alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtáblára.
Az alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtábla tartalmaz egy rádiófrekvenciás túlfeszültségszűrő és egyenfeszültségnövelő 18 áramkört. Ez az áramkör a rádiófrekvenciás jelet egy vevő csatolóra csatolja és 15 V egyenfeszültséget ad az adótorony 17 átviteli vonalára, hogy az adótoronyba szerelt áramköröket a 16 áramkör egyenáram-leválasztó részén át táplálja.
A többfázisú túlfeszültségszűrő 19 áramkör a kettős előerősítő 15 ellenőrzőegységet az alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtáblára köti a kilencvezetékes 21 riasztási-vezérlési kábelen át. Ez a kábel egyenfeszültségű vezérlő és ellenőrző feszültségeket visz át a túlfeszültségszűrő 22 áramkörön át a 23, 24 és 25 riasztókészülék működtetése végett. A 23 riasztókészülék jelzi, hogy a primer előerősítő ki van kapcsolva; a 24 riasztókészülék jelzi, hogy a tartalék előerősítő ki van kapcsolva; a 25 riasztókészülék jelzi, hogy alacsony a feszültség az adótoronyban lévő rendszerben. A 26 riasztókészülék jelzi, hogy nagy az áram az adótorony 17 átviteli vonalában és ezt jelzi egy áramkör a alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtáblán.
Az alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtábla tartalmazza továbbá a felügyelő rendszer 27 csatlakozósávját, ami összekapcsolja a 23-26 riasztókészüléket működtető négy jelet a ··♦< ·« »· ♦··· ·· * « · « » * · • · · · · · · ··· · ····
- 11 távoli riasztó jelfogókkal. A távoli riasztó jelfogók lebegő földet alkalmaznak, amit a 27 csatlakozósáv egészít ki. Az alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtáblán van egy 29 csatlakozó az akkumulátoros tartalék feszültségforrás számára, amit a tápfeszültség kimaradásakor használunk.
A következő leírásban a jelfogókat tartalmazó, előnyös kiviteli alakot írjuk le·. Bármelyik jelfogó vagy valamennyi jelfogó helyettesíthető azonban elektronikus áramkörökkel, például bistabil multivibrátorokkal.
A 2. ábrán követhető, hogy a 10 antenna által vett jelek a hangoltkör-előválasztó sávszűrőn át az egypólusú, kétáramkörös, rádiófrekvenciás koaxiális 32 jelfogó pólusérintkezőjére jutnak. A 32 jelfogóra a J3 csatlakozón át jut feszültség, ami a primer, illetőleg a tartalék előerősítő 3., illetőleg 4. ábrán látható egyenfeszültség-összehasonlító áramkörök J3 csatlakozóival van összekötve. Amikor a 32 jelfogó feszültséget kap, akkor a jelet az egypólusú, kétáramkörös, rádiófrekvenciás koaxiális 34 jelfogó pólusérintkezőjére adja, ami a J7 csatlakozón kap feszültséget. A J7 csatlakozó a tartalék előerősítő 4. ábrán látható egyenfeszültség-összehasonlító áramkörének J7 csatlakozójával van.összekötve. A 34 jelfogó nyitóérintkezője a jelet a 13 primer előerősítőre adja, ami két vagy több, sorbakapcsolt rádiófrekvenciás, 34 és 35 erősítőfokozatból áll. Timikor a 34 jelfogó feszültséget kap, akkor a jelet a 14 tartalék előerősítőre adja, ami ugyancsak két vagy több, sorbakapcsolt rádiófrekvenciás, 37 és 38 erősítőfokozatból áll.
A rádiófrekvenciás koaxiális 39 jelfogó egypólusú, kétáramkörű jelfogó, aminek a tekercse a 34 jelfogó tekercsével ·»·· ·· ·» ···· »· • « ♦ 9 » * · • · · · · ·« • · · · ···« ·· ·«·· «··· ·« ··
- 12 párhuzamosan van kötve. A 39 jelfogó nyitóérintkezői a 36 primer előerősítő kimenetét a 40 jelfogó 41 érintkezőjével kötik össze. A 40 jelfogó rádiófrekvenciás koaxiális egypólusú, kétáramkörű jelfogó, aminek a tekercse a 32 jelfogó tekercsével párhuzamosan van kötve. Ha a 39 jelfogó feszültséget kap, akkor záróérintkezői a tartalék előerősítő 38 erősítőfokozatának kimenetét a 40 jelfogó 41 érintkezőjével, kötik össze, úgyhogy ez az érintkező egymást kölcsönösen kizáró módon vagy a primer előerősítő vagy a tartalék előerősítő kimenetére van kötve. A 40 jelfogó 42 pólusérintkezője az átviteli vonalra van kötve. Ezzel végződik a jelűt valamelyik előerősítőn át, amikor a jelfogó feszültség alatt van és záróérintkezői zárva vannak.
Amikor a 32 és 40 jelfogó nem kap feszültséget, akkor nyitóérintkezőik az áthidaló 43 kábelen át hoznak létre jelutat.
A primer és a tartalék előerősítő bemeneti, 35 és 37 erősítőfokozatának és kimeneti, 36 és 38 erősítőfokozatának áramfelvételét a 3. és 4. ábrán látható megfelelő egyenfeszültség-összehasonlító áramkörök ellenőrzik. A primer, 35 erősítőfokozatnál a J5 csatlakozón át, a tartalék erősítőfokozatnál a J9 csatlakozón át történik a kiszajú fokozatok vagy bemeneti erősítőfokozatok ellenőrzése. Az előerősítők magas szintű jeleinek ellenőrzése a primer, 36 erősítőfokozatnál a J6 csatlakozón át, a tartalék, 38 erősitőfokozatnál a J10 csatlakozón át történik. Ha akár a kiszajú, akár a magas szintű fokozat áramfelvétele az aktív előerősítő áramkörre előírthoz képest az előre beállított mennyiségnél nagyobb mértékben növekszik vagy csökken, akkor kikapcsolódik az áramkörből és a primer előerősítőt a tartalék előerősítő, a tartalék előerősítőt az áthidaló 43 kábel « « · « · · · « « · * ♦·· • * · · ··«* ♦ · ·»»· ···· ·· ·*
- 13 helyettesíti.
Ha a tartalék előerősítő kiiktatódik az áramkörből és a áthidaló 43 kábel helyettesíti, akkor a működés rendszernyereség nélkül folytatódik, de a hozzáadott rendszerveszteséget az áramkörben lévő nem funkcionális erősítő révén elkerüljük.
A műveleti lépések sorrendi jellegűek (szekvenciálisak), vagyis a 13 primer előerősítő mindaddig aktív és ellenőrzés alatt áll, ameddig a 3. ábra szerinti egyenfeszültség-összehasonlító áramkör hibát nem észlel. Ekkor a primer előerősítő helyett a 14 tartalék előerősítő aktiválódik és mindaddig működik, ameddig a 4. ábra szerinti egyenfeszültség-összehasonlító áramkör hibát nem észlel. Ekkor a 14 tartalék előerősítő működése megszűnik és a 14 tartalék előerősítőt az áthidaló 43 kábel helyettesíti. Ha az adótoronyban lévő előerősítő rendszer egyenfeszültségű táplálása megszakad, akkor a rendszer alaphelyzetbe áll és először a primer előerősítőt ellenőrzi. Ha a primer előerősítő az előre beállított áramfelvételt nem lépi túl, akkor továbbra is működik.
A 3. ábrán látható földelési differenciáló bemeneti, 51 és referencia-áramkör és az egyenfeszültségű 53 és 54 nyereségfokozat egyedi műveleti erősítő áramkör, amik az előnyüs kiviteli alakban LM158AJ integrált·áramkörökkel vannak megvalósítva. A magas szintű fokozat egy LM139AJ négyes összehasonlító áramkör két, 55 és 56 erősítője által képzett egyenfeszültség-összehasonlító áramkör. A négyes összehasonlító áramkör másik két, 57 és 58 erősítője a kiszajú fokozat összehasonlító áramköreként működik. Az alapáramkörök a jól ismert módon vannak kialakítva. A rendszer újszerű működése az áramkörök összekapcsolásán és azon alapszik, hogy időkésleltető áramkört és egyenáramú jelfogókat alkalmazunk az előerősítőkre és ♦ »·♦ n ·· ···· ·· • 4 * « · « · • · · « ··· ··· · ···« ·· ·♦«· «·«· ·« ··
- 14 azokra a koaxiális rádiófrekvenciás jelfogókra adott egyenfeszültség vezérlésére, amik a megfelelő egyenfeszültségösszehasonlitó áramkör kimenőjelének megfelelően kiválasztják a primer előerősítőt, a tartalék előerősítőt vagy az előerősítő áthidaló kábelt.
A 3. ábrán láthatók a primer előerősítő vezérlésére szolgáló áramkörök. A 61 és 62 ellenállás a J6, illetőleg J5 csatlakozón át sorba van kapcsolva a 2. ábra szerinti magas szintű, illetőleg kiszajú 36 és 35 erősítőfokozat egyenfeszültségével. Ezeknek az ellenállásoknak az értéke úgy van megválasztva, hogy létrehozzák azt a kis feszültséget, ami arányos a 13 primer előerősítő fokozatainak áramfelvételével. Ez a feszültség a jelen kiviteli alaknál 300...350 mV.
Ez a feszültség erősítés után az egyenfeszültségösszehasonlító áramkörként működő, megfelelő, 55 és 56 vagy 57 és 58 erősítőre jut vagy a magas szintű vagy a kiszajú előerősítő fokozat számára. Az 54 vagy 53 nyereségfokozat 10 V egyenfeszültségű kimenetre van beállítva a megfelelő összehasonlító áramkörhöz. Ha a normál mintavételezett feszültség 350 mV, akkor ez 28,57 teljesítménynyereséget jelent.
Az áramfelvételnek a mintavétellel ellenőrzött előerősítő fokozatban fellépő ±18 % varianciája azt jelenti, hogy az erősítőben valamilyen hiba van és a rádiófrekvenciás jelfogóknak a 2. ábra kapcsán leírt működése révén a 14 tartalék előerősítőt kell kiválasztani. Ha az összehasonlító áramkör szabványa 10 V, akkor az áramfelvétel ±18 %-os változása 11,8 V felső kikapcsolási pontnak és 8,2 V alsó kikapcsolási pontnak felel meg. Ezeket a kikapcsolási pontokat a magas szintű összehasonlító áramkörnél a 63, 64 és 65 ellenállás, a kiszajú összehasonlító ··!· «* *· ····«4
4 · 4 ·4 4 « 4 · 4· ·· *·· 4444« *4 «··* «·«« «·«·
- 15 áramkörnél a 66, 67 és 68 ellenállás alkalmas megválasztásával állítjuk be.
A 72 jelfogó feszültség alá helyezésének vezérlésére kapcsolóként a 71 npn-tranzisztort alkalmazzuk. A tranzisztoros áramkör földelt emitteres kapcsolás, úgyhogy a tranzisztor bázisfeszültségének pozitívnak kell lennie az emitterhez képest, hogy kollektoráram folyjon a földelt emittertől a kollektorra és tovább a 72 jelfogó tekercsére és így a jelfogó feszültséget kapjon. Ha a feszültségek az egyenfeszültség-összehasonlító áramkörként használt 55, 56, 57 vagy 58 erősítők bemenetéin a kiválasztott tartományon belül vannak, akkor ezek nagy impedanciájú kimenetei pozitív feszültséget létesítenek a 73 ellenálláson, ami vezetővé teszi a 71 npn-tranzisztort. Ameddig a egyenfeszültség-összehasonlító áramkör nagy impedanciát képez a 71 npn-tranzisztor bázisa számára, addig a 73 ellenálláson fellépő pozitív feszültség vezetésben tartja a tranzisztort és áram folyik a földelt emiterről a bázishoz és a 73 ellenálláson át. Áram folyik az emitterről a kollektorra is, ami feszültséget ad a 72 jelfogóra.
Ameddig a 72 jelfogó feszültség alatt van, addig a 91 jelfogóról pozitív feszültség jut a 74 érintkezőkön át a primer működtetőfeszültség áramkörére. A primer működtetőfeszültség áramköre B+ feszültséget ad a primer előerősítőkre, a primer előerősítő összehasonlító áramkörére és a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogóra, amik a J3 csatlakozón át kapnak feszültséget. A jelűt - a 13 primer előerősítőn vagy a 14 tartalék előerősítőn át - a 2. ábra szerinti rádiófrekvenciás koaxiális 34 és 39 jelfogó állapotának függvénye.
Ha az egyenfeszültség-összehasonlító áramkörként működő 55, ·· ·· ·· ·· ···· ·· • · · · · · · « · · · »·· *·« · «··· »· ·*·* «*·· ·· *«
- 16 56, 57 és 58 erősítő bármelyike kis impedanciára kapcsol, akkor lezárja a 71 npn-tranzisztort és leveszi a feszültséget a 72 jelfogóról. Ennek következtében a 72 jelfogó 74 érintkezőkből álló nyitóérintkező-csoportja zár, lekapcsolja az egyenfeszültséget a primer feszültség-összehasonlító áramkörről és pozitív egyenfeszültséget ad a szekunder vagy tartalék előerősítő feszültség-összehasonlító áramkörére. A tartalék előerősítő feszültség-összehasonlító áramköre a J2 csatlakozón át B+ feszültséget ad a 4. ábrán látható tartalék előerősítőkre, a tartalék előerősítő feszültség-összehasonlító áramkörére és a J3 csatlakozón és J7 csatlakozón át a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40, illetőleg 34 és 39 jelfogóra. Ha a tartalék előerősítő megfelelően működik, akkor a tartalék összehasonlító áramkör feszültség alatt tartja a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogót és a rádiófrekvenciás koaxiális 34 és 39 jelfogó feszültséget kap, hogy a primer előerősítő helyett a tartalék előerősítőt kapcsolja a jelcsatornába.
A 72 jelfogó feszültségmentesítése zárja a 75 érintkezőkből álló érintkezőcsoportot és így B+ feszültséget kapcsol az adótorony alapszintjén lévő tápforrásról a J4A csatlakozón és a J4B csatlakozón át a primer riasztókészülékre és a J4C csatlakozón és J4D csatlakozón át a tartalék riasztókészülék j elfogój ára.
A 76 kapcsoló zárása zárja a 71 npn-tranzisztort és így kiiktatja a primer előerősítőt, ha az egyik összehasonlító áramkör kis impedanciára kapcsolt. Ezt úgy is meg lehet valósítani, hogy a J12 csatlakozón át távoli földet kapcsolunk a tranzisztor bázisára.
Az előerősítők közötti átkapcsolás és a rendszer indítása az • · • · • ·
- 17 erősítők stabilizálódásáig a megadott határokon túlmenő összehasonlításokat okozhat. Emiatt késleltető áramkörre van szükség.
Amikor a rendszert először aktiváljuk és feszültséget adunk az adótoronyban elhelyezett, a 20 házban lévő előerősítő egységre, akkor az aktív előerősítőnek egy rövid időre van szüksége, hogy árama stabilizálódjon és vezérlése révén a 72 jelfogó feszültséget kapjon és így záróérintkező-csoportja zárjon. Ez a záróérintkező-csoport vezérli az egyenfeszültséget, ami a tartalék előerősítőre, valamint a primer előerősítő összehasonlító áramkörére, a primer előerősítőre és a rádiófrekvenciás koaxiális jelfogókra jut.
Az egyenfeszültséget az 1. ábra szerinti többfázisú, túlfeszültségszűrő és egyenáram-leválasztó 16 áramkör a J1 csatlakozón át a 3. ábra szerinti primer tápláláselosztókésleltető áramkör bemenetére adja és így B+ forrást szolgáltat a rendszer működtetőfeszültség áramkörei számára. A tápláláselosztó-késleltető áramkört a késleltető 81 tranzisztor vezérli, ami akkor vezet, amikor a 83 kondenzátor töltve van és bázisa pozitív (0,7...1,0 V). A 84 ellenállás értékének a 84 + 85 ellenállás értékéhez viszonyított aránya kb. 13:1, úgyhogy a 15 V-os bemenet a késleltető 81 tranzisztor bázisán 1,9 V-ot állít be, amikor a 83 kondenzátor teljesen feltöltődött a 85 ellenálláson át. A 83 kondenzátorból és a 84 ellenállásból álló RC-tag időállandójával így beállított késleltetés késlelteti a feszültségnek a 82 jelfogóra való ráadását. Ez biztosítja azt az állandósulási időt, amire az előerősítő áramköröknek szükségük van ahhoz, hogy a primer működtető-feszültség áramkör áramot kapjon, amíg feszültség alá nem kerül a 72 jelfogó. Ha a 72 > · «ι • * • · · «»
- 18 jelfogó nem kap feszültséget a 82 jelfogó előtt, akkor a primer előerősítő nem kapcsolódik vonalba.
Mielőtt a késleltető tranzisztor vezetni kezd, a feszültségmentes 82 jelfogó nyitóérintkezői áramot adnak az előerősítő összehasonlító áramkörre és a 72 jelfogó tekercsére. Ha a 72 jelfogó feszültség alá helyezését az összehasonlító áramkörkén működő 55-58 érősítők tűréshatárokon belüli működése lehetővé teszi, akkor nincs szükség arra, hogy a 82 jelfogó továbbra is feszültség alatt legyen, mivel érintkezőit áthidalja a 72 jelfogó 74 érintkezőkből álló jelfogócsoportja. Ha a primer előerősítő összehasonlító áramkörei nem stabilizálnak és a 71 npn-tranzisztort a késleltető 81 tranzisztor RC időállandójának letelte előtt vezetővé teszik, akkor a primer előerősítőt hibásnak tekintjük és nem engedjük, hogy aktív legyen.
A primer előerősítők, az összehasonlító áramkörök és a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogó táplálására szolgáló feszültség a 72 jelfogó záróérintkezőin megy át, amik zárnak, ha a jelfogó feszültséget kap. Mivel a táplálás első ráadásakor a 72 jelfogó feszültségmentes állapotban van, ezért alternatív egyenfeszültségű utat kell létesíteni a jelfogó áthidalásával, hogy induláskor a primer összehasonlító áramkörök, az előerősítők és a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogó táplálást kapjanak. Ezt a 82 jelfogó valósítja meg kezdeti elengedett állapotában a 86 diódán át. A 82 jelfogó milliszekundumokon belül aktiválódik és áramutat nyit a 86 diódán át úgy, hogy a maradó egyenfeszültségű út csak a 72 jelfogón megy át. Ha bármelyik összehasonlító áramkör földeli a 71 npn-tranzisztor bázisát, akkor a 72 jelfogó feszültségmentessé válik és ebben az állapotban marad. A 71 npn-tranzisztor egyenfeszültségű táplálást • · · · · · · • · « · ··· ··· · ···· • · ·*·* ···« «· ··
- 19 ad a szekunder előerősítő összehasonlító-előerősítő áramkörére, továbbá működteti a riasztás zárását a J4A és J4B csatlakozón, ezzel jelezve, hogy a primer előerősítő kikapcsolódott. Hangsúlyozzuk, hogy hiba észlelésekor a primer előerősítő és összehasonlító áramkör mindennemű egyenfeszültségű táplálása megszűnik. A 87 dióda meggátolja, hogy a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogón lévő feszültség táplálja a primer előerősítő áramköröket, amikor a tartalék előerősítő van bekapcsolva.
A 88 és 76 kapcsoló a 82, illetőleg 72 jelfogó állandó kikapcsolására szolgáló beállító eszköz.
Ha a táplálás kimarad és a J1 csatlakozón nincs egyenfeszültségű táplálás, akkor a 91 jelfogó feszültségmentessé válik és táplálást a J16 csatlakozón át az alapszinten lévő akkumulátor és feszültségszabályozó szolgáltatja. Az adótoronyra szerelt rendszerben fennálló feszültség ellenőrzése lehetővé teszi, hogy a feszültségszabályozót az adótoronyra szerelt rendszerben kellő egyenfeszültségre állítsuk be.
Ha a primer előerősítő meghibásodik, akkor a 3. ábra szerinti primer erősítő áramkörről feszültségmentes 72 jelfogójának zárt 74 érintkezőiről egyenfeszültségű táplálást kap a 4. ábra szerinti J2 csatlakozó. A J2 csatlakozó a bemenete a 4. ábra szerinti tartalék tápláláselosztó-késleltető áramkörnek, ami B+ forrást képez a tartalék feszültség-összehasonlító áramkör táplálására. Ezt az áramkört a késleltető 181 tranzisztor vezérli, ami akkor válik vezetővé, ha a 183 kondenzátor fel van töltve és ha a bázisa pozitív (0,7...1,0 V). A 184 ellenállás értékének a 184 + 185 ellenállás értékéhez viszonyított aránya kb. 13:1, úgyhogy a 15 V-os bemenet a késleltető 181 tranzisztor ···* 99 ·«99*9 • · 9 > ·· · • · · «999 ··· « «··* • · ♦ *·· «· ·♦
- 20 bázisán 1,9 V-ot állít be, amikor a 183 kondenzátor teljesen feltöltődött a 185 ellenálláson át. A 183 kondenzátorból és a 184 ellenállásból álló RC-tag időállandójával így beállított késleltetés késlelteti a feszültségnek a 182 jelfogóra való ráadását. Ez biztosítja azt az állandósulási időt, amire az előerősítő áramköröknek szükségük van ahhoz, hogy a tartalék működtető-feszültség áramkör áramot kapjon, amíg feszültség alá nem kerül a 172 jelfogó. Ha a 172 jelfogó nem kap feszültséget a 182 jelfogó előtt, akkor a tartalék előerősítő nem kapcsolódik
L vonalba.
A 4. ábra szerinti tartalék előerősítő összehasonlító áramkörökben a 161 és 162 ellenállás a J10, illetőleg J9 csatlakozón át sorba van kapcsolva a 2. ábra szerinti magas szintű, illetőleg kiszajú 38 és 37 erősítőfokozat egyenfeszültségével. Ezeknek az ellenállásoknak az értéke úgy van megválasztva, hogy létrehozzák azt a kis feszültséget, ami arányos a 14 tartalék előerősítő fokozatainak áramfelvételével. Ez a feszültség az előnyös kiviteli alaknál 300...350 mV.
Ez a feszültség erősítés után az egyenfeszültségösszehasonlító áramkörként működő, megfelelő, 155 és 156 vagy 157 és 158 erősítőre jut vagy a magas szintű vagy a kiszajú előerősítő fokozat számára. A 154 vagy 153 nyereségfokozat 10 V egyenfeszültségű kimenetre van beállítva a megfelelő összehasonlító áramkörhöz. Ha a normál mintavételezett feszültség 350 mV, akkor ez 28,57 teljesítménynyereséget jelent.
Az áramfelvételnek a mintavétellel ellenőrzött előerősítő fokozatban fellépő ±18 % varianciája azt jelenti, hogy az erősítőben valamilyen hiba van és a rádiófrekvenciás jelfogóknak a 2. ábra kapcsán leírt működése révén a áthidaló 43 kábelt kell ·*·· «4 ·« ··«·4« • · · » ·· 4 • · · 4·«· ·«· * * « » » •· ·♦w* ·*·· ···«
- 21 kiválasztani. Ha az összehasonlító áramkör szabványa 10 V, akkor az áramfelvétel ±18 %-os változása 11,8 V felső kikapcsolási pontnak és 8,2 V alsó kikapcsolási pontnak felel meg. Ezeket a kikapcsolási pontokat a magas szintű összehasonlító áramkörnél a 163, 164 és 165 ellenállás, a kiszajú összehasonlító áramkörnél a 166, 167 és 168 ellenállás alkalmas megválasztásával állítjuk be.
A 172 jelfogó feszültség alá helyezésének vezérlésére kapcsolóként a 171 npn-tranzisztort alkalmazzuk. A tranzisztoros áramkör földelt emitteres kapcsolás, úgyhogy a tranzisztor bázisfeszültségének pozitívnak kell lennie az emitterhez képest, hogy kollektoráram folyjon a földelt emittertől a kollektorra és tovább a 172 jelfogó tekercsére és így a jelfogó feszültséget kapjon. Ha a feszültségek az egyenfeszültség-összehasonlító áramkörként használt 155, 156, 157 vagy 158 erősítők bemenetéin a kiválasztott tartományon belül vannak, akkor ezek nagy impedanciájú kimenetei pozitív feszültséget létesítenek a 173 ellenálláson, ami vezetővé teszi a 171 npn-tranzisztort. Ameddig az egyenfeszültség-összehasonlító áramkör nagy impedanciát ad a
171 npn-tranzisztor bázisára, addig a 173 ellenálláson fellépő pozitív feszültség vezetésben tartja a tranzisztort és áram folyik a földelt emitérről a bázishoz és a 173 ellenálláson át. Áram folyik az emitterről a kollektorra is, ami feszültséget ad a
172 jelfogóra.
Ameddig a 172 jelfogó feszültség alatt van, addig a rádiófrekvenciás koaxiális 32, 34, 39 és 40 jelfogó feszültséget kap a J3 és J7 csatlakozón át és a jelűt a 14 tartalék előerősítőn át a 2. ábra szerinti rádiófrekvenciás koaxiális 34 és 39 jelfogó állapotától függ. Ha az egyenfeszültségösszehasonlító áramkörként működő 155, 156, 157 és 158 erősítő ·♦·· ·# ··*♦ ·· • « « « « < · • · « « ··· • ♦ · « ♦ · · · ·· ··«· ··«· ·♦ *·
- 22 bármelyike kis impedanciára, vagyis lényegében földre kapcsol, akkor lezárja a 171 npn-tranzisztort és leveszi a feszültséget a 172 jelfogóról. Ennek következtében a 172 jelfogó 174 érintkezőkből álló nyitóérintkező-csoportja nyit és a J3 és J7 csatlakozón át fenntartja a 2. ábra szerinti rádiófrekvenciás koaxiális 32, 34, 39 és 40 jelfogó tekercsére adott pozitív egyenfeszültséget.
A 72 jelfogó feszültségmentesítése zárja a 175 érintkezőkből álló érintkezőcsoportot és igy B+ feszültséget kapcsol az adótorony alapszintjén lévő tápforrásról a J4A csatlakozón és a 72 jelfogó 75 érintkezőin át a J4C csatlakozóra és ezután a J4C csatlakozón át a tartalék riasztókészülékre, úgyhogy a tartalék előerősítő miatt nem következik be riasztás, ha a primer előerősítő működik. Ha a primer előerősítő működik, akkor a tartalék előerősítő áramkörei nem kapnak egyenfeszültségű táplálást és így a 172 jelfogó nem kap feszültséget és nem nyitja a riasztó áramkört. A 187 dióda meggátolja a rádiófrekvenciás koaxiális 34 és 39 jelfogó aktiválását, amikor a rádiófrekvenciás koaxiális 32 és 40 jelfogó a primer üzemmódban aktiválva van.
A 176 kapcsoló zárása zárja a 171 npn-tranzisztort és így kiiktatja a tartalék előerősítőt, ha az egyik összehasonlító áramkör kis impedanciára kapcsolt.
A 72 jelfogón, valamint a 188 és 176 kapcsolón át irányított tartalék riasztójelek beállító eszközt képeznek, ami megakadályozza a 182, illetőleg 172 jelfogó feszültség alá helyezését.
Az adótoronyra szerelt, 20 házban lévő rendszereket az 1.
ábra szerinti alapszinti 30 ellenőrző- és vezérlőtáblával és alapszinti egységgel kilencvezetékes 21 riasztási-vezérlési kábel ···· ·· 99 «·♦· ·· • · · · · ♦ · • · « · ··· • · · · » « · · ·· ···· «··· ♦♦ ♦·
- 23 köti össze, ami átviszi a jelzési és vezérlési funkciókat a két egység között. Az alapszinti egység tartalmazza az 5. ábra szerinti a feszültség alacsony és az áram nagy riasztó rendszereket.
A a feszültség alacsony riasztó rendszer tartalmaz egy 201 voltmérőt és egy 202 kapcsolót. A 201 voltmérő a J15 csatlakozón át észleli az adótoronyra szerelt áramkörök egyenfeszültségű bemenetét. A 202 kapcsoló a voltmérőt közvetlenül vagy a 203 potenciométeren át az adótoronyra szerelt berendezésekre kapcsolja. A 203 potenciométer lehetővé teszi a voltmérő által észlelhető, szimulált kisfeszültség előállítását és mérési feszültséget szolgáltat beállítási célokra. A a feszültség alacsony riasztó áramkört - amit a különbözeti 204 és 205 erősítőből álló feszültség-összehasonlító áramkör képez - a működés kezdetén úgy állítjuk be, hogy működésbelépési küszöbét a 203 potenciométer által előállított kisfeszültséghez állítjuk be a 206 potenciométeren át.
Ha a feszültség alacsony szimuláló 203 potenciométer ki van iktatva az áramkörből, akkor a feszültség alacsony riasztó áramkör közvetlenül össze van kötve az adótoronyra szerelt berendezésekkel. Ha az észlelt feszültség az előre beállított minimum felett van, akkor a 207 tranzisztor vezet és ennek következtében a 208 jelfogó feszültséget kap. Ha a feszültség alacsony helyzet következik be, akkor a 207 tranzisztor lekapcsolódik és a 208 jelfogó feszültségmentessé válik. Ennek következtében a 25 riasztókészülékként szolgáló világító dióda világítani kezd és jelzi, hogy az adótoronyra szerelt berendezésekben alacsony a feszültség, továbbá jelet ad az adótoronyra szerelt berendezésektől távoli, a feszültség • · « · 4 · · • · · · ··· • · · · » « 4 · ·· »··· ···· ·· ··
- 24 alacsony riasztóra.
Az alapszinti tápegység 15 V-os egyenfeszültséget ad a 210 kapcsolón és a 212 ampermérőn át az adótoronyra szerelt rendszernek az adótorony 17 átviteli vonalán át. A 210 kapcsoló kimenetén lévő 211 jelzőműszer jelzi, hogy az adótoronyra szerelt rendszer táplálást kap. A tápegységből felvett áramot három különbözeti, 213, 214 és 215 erősítő méri, amik normális állapotban a 216 tranzisztort vezető állapotban tartják. Ha azonban az áram meghaladja az előre beállított határt, akkor a 216 tranzisztor kikapcsolódik és a 217 jelfogó feszültségmentessé válik. Ennek következtében kigyullad a 26 riasztókészülékként szolgáló világító dióda és az áram nagy riasztást ad. Ez az áramkör összekapcsolódik egy túláramot jelző, távoli riasztással is.
Az alapszinti egységben az adótorony átviteli vonala mellett van a túlieszültségszűrő és egyenfeszültségnövelő 18 áramkör. A 18 áramkör kiszűri a rádiófrekvenciás jelet a rádiófrekvenciás csatorna kiegészítése végett és egyenfeszültségű táplálást ad az adótoronyra szerelt berendezéseknek. Hasonló áramkör van az adótoronyra szerelt berendezésekben is elhelyezve, ami lehetővé teszi a rádiófrekvenciás jel bevitelét az adótoronynak az egyenfeszültséget hordozó 17 átviteli vonalába.
A 21 riasztási-vezérlési kábel a J4B csatlakozón a 23 riasztókészülékként szolgáló világító diódát összeköti az adótoronnyal. Ez a készülék akkor riaszt, amikor a primer előerősítő kikacsolódik az áramkörből.
A 24 riasztókészülékként szolgáló világító diódát a J4D csatlakozó köti össze az adótoronyra szerelt berendezésekkel. A riasztókészülék akkor jelez, ha mind a primer előerősítő, mind >·* ·· • · • ··· • · • *· ···· ·· ·· • · · · · • · · • · · · ·· ···· ·«··
- 25 a tartalék előerősítő ki van kapcsolva a rádiófrekvenciás jelcsatornából és le van választva a tápforrásáról. Mindkét világító dióda összeköthető távoli kijelzőkkel.
A 223 kapcsoló távoli földelést képez a primer előerősítő késleltető áramköre számára a Jll csatlakozón át. Ez a föld zavarelhárító segédeszközként - az áramkört kiiktatja, a primer erősítőt beiktatja és a szekunder erősítő működését meggátolja.
A 224 kapcsoló a J12 csatlakozón át a 71 npn-tranzisztor bázisára van kötve és a 76 kapcsolóval kapcsolatban leírtakhoz hasonló módon lekapcsolja ezt a 71 npn-tranzisztort és feszültségmentesíti a primer előerősítő 72 jelfogóját.
A 225 kapcsoló a J13 csatlakozón át a tartalék előerősítő áramkörre van kötve. Ez a 225 kapcsoló párhuzamos a 188 kapcsolóval és rendeltetése az, hogy a 188 kapcsolóval kapcsolatban leírtakhoz hasonló módon lekapcsolja a tartalék előerősítő áramkör késleltető 181 tranzisztorát. A földelő 224 és 225 kapcsoló - zavarelhárító segédeszközként - beiktatja a szekunder erősítőt a rendszerbe.
A találmánynak ugyan egy előnyös kiviteli alakjait mutattuk be és írtuk le, de az adott szakterületen járatos szakemberek számára nyilvánvaló, hogy annak számos változata és módosítása lehetséges. A találmány tehát nem korlátozódik az ismertetett kiviteli alakokra és a találmány szellemét, valamint terjedelmét nem a leírás, hanem a következő igénypontok határozzák meg.

Claims (20)

1. Távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz bemeneti átviteli vonalat; kimeneti átviteli vonalat; primer erősítő áramkört; tartalék erősítő áramkört; áthidaló áramkört; erősítő kapcsolóegységet, ami egymást kölcsönösen kizárva vagy a primer erősítő áramkört, vagy a tartalék erősítő áramkört vagy az áthidaló áramkört kapcsolja a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé; primer hibajelet előállító áramkört, ami a primer erősítő rendellenes áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet; az erősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz, ami a primer erősítőt a primer hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról; az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék erősítőt a primer hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja; az erősítő rendszer tartalmaz továbbá tartalék hibajelet előállító áramkört, ami a tartalék erősítő rendellenes áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet; az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék erősítőt a tartalék hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról: az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami az áthidaló áramkört a tartalék hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja.
2. Az 1. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá tápegységet, primer működtetőfeszültség-összehasonlitó áramkört; tartalék működtetőieszültség-összehasonlitó áramkört és • · · · · · · • · · · · · · • · · · « · « · • · ···· ···· ·· ··
- 27 működtetőfeszültség-kapcsolóegységet, ami a primer hibajelre reagálva egymást kölcsönösen kizáró módon az erősítő rendszer tápegysége által szolgáltatott feszültséget ad a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkörre és a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkörre.
3. A 2. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy a primer hibajelet előállító áramkör ezt a jelet a primer erősítőnek az előre beállított felső határt meghaladó áramfelvételére reagálva állítja elő, amikor a primer erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kötve; a primer hibajelet előállító áramkör ezt a jelet a primer erősítőnek az előre beállított alsó határ alá csökkenő meghaladó áramfelvételére reagálva állítja elő, amikor a primer erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kötve; a tartalék hibajelet előállító áramkör ezt a jelet a tartalék erősítőnek az előre beállított felső határt meghaladó áramfelvételére reagálva állítja elő, amikor a tartalék erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kötve; a tartalék hibajelet előállító áramkör ezt a jelet a tartalék erősítőnek az előre beállított alsó határ alá csökkenő meghaladó áramfelvételére reagálva állítja elő, amikor a tartalék erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kötve.
4. A 2. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá primer tápláláselosztókésleltető egységet, ami az erősítő rendszernek az erősítő rendszer tápegysége által szolgáltatott feszültséggel történő indító aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört.
5. A 4. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá tartalék tápláláselosztó-késleltető egységet, ami a tartalék működtetőieszültség-összehasonlító áramkörre a működtetőfeszültséget kapcsoló egység által adott feszültséggel párhuzamosan szolgáltatott feszültséggel történő aktiválásakor előre meghatározott időre, feszültség alá helyezi a tartalék működtetőieszültség-összehasonlító áramkört.
6. A 2. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy a primer erősítő áramkört, a tartalék erősítő áramkört, az áthidaló áramkört, az erősítő kapcsolóegységét, a primer hibajelet előállító egységet, a tartalék hibajelet előállító egységet, a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört, a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört és a működtetőieszültség kapcsolóegységet az adótoronyra szerelt ház tartalmazza, és az erősítő tápegysége az adótoronyra szerelt házat tartó torony alapszintjén van elhelyezve.
7. A 6. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmazza továbbá az adótorony átviteli vonalát, ami az erősítő rendszer tápegységéről egyenfeszültségű táplálást visz át a primer működtetőieszültség-összehasonlító áramkörre.
8. A 7. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá villamosán bekötött feszültség-összehasonlító áramkört, ami az adótorony átviteli vonala által az adótoronyra szerelt házban lévő működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszintet összehasonlítja az előre beállított feszültségszinttel; egy a • · · · · · ·· ·««· ·· • * · · · · · •·· · ···· • · ·«·· ···· · · · ·
- 29 feszültség alacsony kapcsolóegységet, amit a feszültségösszehasonlító áramkör hajt; a feszültség alacsony kapcsolóegység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik a feszültség-összehasonlító áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami azt jelzi, hogy az adótorony átviteli vonala által a működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszint az előre beállított szint alá csökkent; tartalmaz továbbá riasztó áramkört, amit a feszültség alacsony kapcsolóegység állapotának megváltozása aktivál.
9. A 7. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá egy villamosán bekötött áramellenőrző áramkört, ami az adótorony átviteli vonalában folyó áramot ellenőrzi; egy az áram nagy riasztáskapcsoló egységet, amit az áramellenőrző áramkör hajt; az áram nagy riasztáskapcsoló egység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik az áramellenőrző áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami jelzi, hogy az ellenőrzött áram meghaladja az előre beállított szintet és tartalmaz egy az áram nagy riasztó áramkört, amit az áram nagy riasztáskapcsoló egység állapotának megváltozása aktivál.
10. A 7. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá akkumulátoros tápegységet és eszközt, ami az akkumulátoros tápegységet iktatja be az adótorony átviteli vonala által biztosított egyenfeszültségű táplálás helyett.
11. Távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz bemeneti átviteli vonalat; kimeneti átviteli vonalat; primer erősítő áramkört; tartalék erősítő áramkört; áthidaló áramkört; erősítő rendszer tápegységet; erősítő kapcsolóegységet,
- 30 ami egymást kölcsönösen kizárva vagy a primer erősítő áramkört, vagy a tartalék erősítő áramkört vagy az áthidaló áramkört kapcsolja a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé; primer hibajelet előállító áramkört, ami a primer erősítőnek egy előre megállapított felső határt meghaladó vagy előre megállapított alsó határ alá csökkenő áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet, amikor a primer erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva; primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört, ami működtetőfeszültséget ad a primer erősítő áramkörre és a primer hibajelet előállító áramkörre; az erősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz, ami a primer erősítőt a primer hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról; az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék erősítőt a primer hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja; az erősítő rendszer tartalmaz továbbá tartalék hibajelet előállító áramkört, ami a tartalék erősítőnek egy előre megállapított felső határt meghaladó vagy előre megállapított alsó határ alá csökkenő áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet, amikor a tartalék erősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva; tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört, ami működtetőfeszültséget ad a tartalék erősítő áramkörre és a tartalék hibajelet előállító áramkörre; működtetőfeszültség-kapcsolóegységet, ami a primer hibajelre reagálva feszültségmentesíti a primer működtetőfeszültségösszehasonlító áramkört és feszültség alá helyezi a tartalék működtetőieszültség-összehasonlító áramkört; az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék erősítőt a
9 «
- 31 tartalék hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról: az erősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami az áthidaló áramkört a tartalék hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja.
12. A 11. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá primer tápláláselosztókésleltető egységet, ami az erősítő rendszernek az erősítő rendszer tápegysége által szolgáltatott feszültséggel történő indító aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört.
13. A 12. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá tartalék tápláláselosztó-késleltető egységet, ami a tartalék működtetőieszültség-összehasonlító áramkörre a működtetőfeszültséget kapcsoló egység által adott feszültséggel párhuzamosan szolgáltatott feszültséggel történő aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört.
14. A 13. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy a primer erősítő áramkört, a tartalék erősítő áramkört, az áthidaló áramkört, az erősítő kapcsolóegységét, a primer hibajelet előállító egységet, a tartalék hibajelet előállító egységet, a primer működtetőieszültség-összehasonlító áramkört, a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört és a működtetőfeszültség kapcsolóegységet az adótoronyra szerelt ház tartalmazza, és az erősítő tápegysége az adótoronyra szerelt házat tartó torony alapszintjén van elhelyezve.
15. A 14. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmazza továbbá az adótorony átviteli vonalát, ami az erősítő rendszer tápegységéről egyenfeszültségű táplálást visz át a primer működtetőieszültség-összehasonlító áramkörre.
16. A 15. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá villamosán bekötött feszültség-összehasonlító áramkört, ami az adótorony átviteli vonala által az adótoronyra szerelt házban lévő működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszintet összehasonlítja az előre beállított feszültségszinttel; egy a feszültség alacsony kapcsolóegységet, amit a feszültségösszehasonlító áramkör hajt; a feszültség alacsony kapcsolóegység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik a feszültség-összehasonlító áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami azt jelzi, hogy az adótorony átviteli vonala által a működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszint az előre beállított szint alá csökkent; tartalmaz továbbá riasztó áramkört, amit a feszültség alacsony kapcsolóegység állapotának megváltozása aktivál.
17. A 16. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá egy villamosán bekötött áramellenőrző áramkört, ami az adótorony átviteli vonalában folyó áramot ellenőrzi; egy az áram nagy riasztáskapcsoló egységet, amit az áramellenőrző áramkör hajt; az áram nagy riasztáskapcsoló egység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik az áramellenőrző áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami jelzi, hogy az ellenőrzött áram meghaladja az előre beállított szintet és tartalmaz egy az áram • · · · • « · · · » · • · · · · · · *·· · ··«· ·· ·«······ ··
- 33 nagy riasztó áramkört, amit az áram nagy riasztáskapcsoló egység állapotának megváltozása aktivál.
18. A 17. igénypont szerinti távközlési erősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz továbbá akkumulátoros tápegységet és eszközt, ami az akkumulátoros tápegységet iktatja be az adótorony átviteli vonala által biztosított egyenfeszültségű táplálás helyett.
19. Távközlési előerősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz bemeneti átviteli vonalat; kimeneti átviteli vonalat; primer előerősítő áramkört; tartalék előerősítő áramkört; áthidaló áramkört; előerősítő rendszer tápegységet; előerősítő kapcsolóegységet, ami egymást kölcsönösen kizárva vagy a primer előerősítő áramkört, vagy a tartalék előerősítő áramkört vagy az áthidaló áramkört kapcsolja a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé; primer hibajelet előállító áramkört, ami a primer előerősítőnek egy előre megállapított felső határt meghaladó vagy előre megállapított alsó határ alá csökkenő áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet, amikor a primer előerősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva; primer működtetőfeszültségösszehasonlító áramkört, ami működtetőfeszültséget ad a primer előerősítő áramkörre és a primer hibajelet előállító áramkörre; primer tápláláselosztó-késleltető egységet, ami az előerősítő rendszernek az előerősítő rendszer tápegysége által szolgáltatott feszültséggel történő indító aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a primer működtetőfeszültségösszehasonlító áramkört; az előerősítő kapcsolóegysége eszközt tartalmaz, ami a primer előerősítőt a primer hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli • · · • ·
- 34 vonalról; az előerősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék előerősítőt a primer hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja; az előerősítő rendszer tartalmaz továbbá tartalék hibajelet előállító áramkört, ami a tartalék előerősítőnek egy előre megállapított felső határt meghaladó vagy előre megállapított alsó határ alá csökkenő áramfelvételére reagálva állít elő hibajelet, amikor a tartalék előerősítő van a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolva; tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört, ami működtetőfeszültséget ad a tartalék előerősítő áramkörre és a tartalék hibajelet előállító áramkörre; működtetőfeszültségkapcsolóegységet, ami a primer hibajelre reagálva feszültségmentesiti a primer működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört és feszültség alá helyezi a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört; tartalék tápláláselosztó-késleltető egységet, ami a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkörre a működtetőfeszültséget kapcsoló egység által adott feszültséggel párhuzamosan szolgáltatott feszültséggel történő aktiválásakor előre meghatározott időre feszültség alá helyezi a tartalék működtetőfeszültség-összehasonlító áramkört; az előerősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami a tartalék előerősítőt a tartalék hibajelre reagálva leválasztja a bemeneti átviteli vonalról és a kimeneti átviteli vonalról: az előerősítő kapcsolóegysége tartalmaz eszközt, ami az áthidaló áramkört a tartalék hibajelre reagálva a bemeneti átviteli vonal és a kimeneti átviteli vonal közé kapcsolja.
*··· ♦···
20. A 19. igénypont szerinti távközlési előerősítő rendszer, azzal jellemezve, hogy a primer előerősítő áramkört, a tartalék előerősítő áramkört, az áthidaló áramkört, az előerősítő kapcsolóegységét, a primer hibajelet előállító egységet, a tartalék hibajelet előállító egységet, a primer működtetőteszültség-összehasonlító áramkört, a tartalék működtetőieszültség-összehasonlító áramkört és a működtetőfeszültség kapcsolóegységet az adótoronyra szerelt ház tartalmazza, és az előerősítő tápegysége az adótoronyra szerelt házat tartó torony alapszintjén van elhelyezve és hogy az előerősítő rendszer tartalmaz továbbá villamosán bekötött feszültség-összehasonlító áramkört, ami az adótorony átviteli vonala által az adótoronyra szerelt házban lévő működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszintet összehasonlítja az előre beállított feszültségszinttel; egy a feszültség alacsony kapcsolóegységet, amit a feszültségösszehasonlító áramkör hajt; a feszültség alacsony kapcsolóegység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik a feszültség-összehasonlító áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami azt jelzi, hogy az adótorony átviteli vonala által a működtetőfeszültség kapcsolóegységre adott feszültségszint az előre beállított szint alá csökkent; tartalmaz továbbá riasztó áramkört, amit a feszültség alacsony kapcsolóegység állapotának megváltozása aktivál; villamosán bekötött áramellenőrző áramkört, ami az adótorony átviteli vonalában folyó áramot ellenőrzi; egy az áram nagy riasztáskapcsoló egységet, amit az áramellenőrző áramkör hajt; az áram nagy riasztáskapcsoló egység úgy van kialakítva, hogy állapota megváltozik az áramellenőrző áramkör által előállított kimenőjelre reagálva, ami jelzi, hogy az ♦ 4 · « ellenőrzött áram meghaladja az előre beállított szintet és tartalmaz egy az áram nagy riasztó áramkört, amit az áram nagy riasztáskapcsoló egység állapotának megváltozása aktivál; akkumulátoros tápegységet és eszközt, ami az akkumulátoros tápegységet iktatja be az adótorony átviteli vonala által biztosított egyenfeszültségű táplálás helyett.
HU9402106A 1994-03-01 1994-07-14 Preamplifier system and amplifier systeem for telecommunication HUT72789A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/200,271 US5418490A (en) 1994-03-01 1994-03-01 Failure responsive alternate amplifier and bypass system for communications amplifier

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9402106D0 HU9402106D0 (en) 1994-09-28
HUT72789A true HUT72789A (en) 1996-05-28

Family

ID=22741016

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9402106A HUT72789A (en) 1994-03-01 1994-07-14 Preamplifier system and amplifier systeem for telecommunication

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5418490A (hu)
EP (1) EP0670630B1 (hu)
KR (1) KR0134658B1 (hu)
AT (1) ATE173865T1 (hu)
AU (1) AU666823B2 (hu)
BR (1) BR9403433A (hu)
CA (1) CA2129305C (hu)
DE (1) DE69414822D1 (hu)
HU (1) HUT72789A (hu)
NO (1) NO942674L (hu)
NZ (1) NZ264080A (hu)
SG (1) SG42948A1 (hu)
TW (1) TW250600B (hu)

Families Citing this family (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6009253A (en) * 1996-06-20 1999-12-28 Sun Microsystems, Inc. Spare repeater amplifiers for long lines on complex integrated circuits
US5838580A (en) * 1996-06-20 1998-11-17 Sun Microsystems, Inc. Method of optimizing repeater placement in long lines of a complex integrated circuit
US5872491A (en) * 1996-11-27 1999-02-16 Kmw Usa, Inc. Switchable N-way power divider/combiner
US5963843A (en) * 1996-12-09 1999-10-05 Adc Telecommunications, Inc. Amplifier switch controller and system
ES2207396B1 (es) * 1996-12-09 2005-08-01 Adc Telecommunications, Inc. Perfeccionamientos introducidos en la patente de invencion n 9950031 regulador de conexion de amplificadores introduciendo sistema de rec.-dist. para distribucion de señales en banda ancha.
DE19742346C2 (de) * 1997-09-25 2002-12-05 Siemens Ag Anordnung und Verfahren zur Vorverstärkung von Empfangssignalen für eine Funkstation
KR100269343B1 (ko) * 1997-12-27 2000-10-16 서평원 이동통신시스템에서 원거리 증폭기의 상태감지시스템 및 방법
KR100291032B1 (ko) * 1997-12-29 2001-07-12 윤종용 타워 탑 엘엔에이의 컨트롤과 유지 보수 장치 및 방법
EP0964511A1 (en) * 1998-06-11 1999-12-15 Ace Technology Low-noise amplifier
CN1092864C (zh) * 1998-08-25 2002-10-16 华为技术有限公司 主备份倒换装置
US6160447A (en) * 1999-02-10 2000-12-12 Adc Solitra, Inc. Amplifier having redundancies
US6810216B1 (en) * 1999-07-02 2004-10-26 Nokia Corporation Fast infrared transceiver with reduced power consumption
US6535369B1 (en) 2000-06-16 2003-03-18 Teal Electronics Corporation Adaptive surge suppressor
DK1199771T3 (da) * 2000-09-29 2007-08-27 Televes Sa Antenne
US6864743B2 (en) * 2000-12-22 2005-03-08 Allgon Ab Microwave amplifier with bypass segment
SE519752C2 (sv) * 2000-12-22 2003-04-08 Allgon Ab Mikrovågsförstärkare med förbikopplingssegment
US20050026588A1 (en) * 2001-03-19 2005-02-03 Superconductor Technologies, Inc. Communication systems incorporating HTS filters and non-linear modulators such as RF-light modulators
DE10133862A1 (de) * 2001-07-12 2003-02-06 Kathrein Werke Kg Verstärkerumschaltung
US6754510B2 (en) 2001-12-13 2004-06-22 Superconductor Technologies, Inc. MEMS-based bypass system for use with a HTS RF receiver
US7053763B2 (en) * 2002-05-24 2006-05-30 Cingular Wireless Ii, Llc System and method for alarm monitoring
US6924966B2 (en) * 2002-05-29 2005-08-02 Superconductor Technologies, Inc. Spring loaded bi-stable MEMS switch
US6795697B2 (en) 2002-07-05 2004-09-21 Superconductor Technologies, Inc. RF receiver switches
SE529457C2 (sv) 2005-11-04 2007-08-14 Powerwave Technologies Sweden Förbikopplingsanordning för mikrovågsförstärkarenhet
JP4831571B2 (ja) 2006-05-02 2011-12-07 富士通株式会社 増幅器ユニット及びその故障検出方法
MX2011007161A (es) * 2009-01-06 2011-08-04 Adc Telecommunications Inc Modulo y panel de circuito de radiofrecuencia.
KR101253153B1 (ko) * 2011-01-28 2013-04-10 주식회사 티지오 서지 보호 장치

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1396745A (en) * 1919-05-19 1921-11-15 Western Electric Co Vacuum-tube circuits
US1472455A (en) * 1919-06-24 1923-10-30 Western Electric Co Testing circuits
US1525054A (en) * 1923-12-01 1925-02-03 American Telephone & Telegraph Power and amplifying equipment for distribution of intelligence over wires
US2229108A (en) * 1939-09-28 1941-01-21 Bell Telephone Labor Inc Switching of spare repeater sections
BE503923A (hu) * 1950-06-16
US2773944A (en) * 1950-08-08 1956-12-11 Bendix Aviat Corp Amplifying system with stand-by channel
US3204062A (en) * 1962-06-15 1965-08-31 American Mach & Foundry Relays with improved organization of ratchet and contact assembly
US3219913A (en) * 1963-05-17 1965-11-23 Brown Irving Automatic maintenance circuit
US3519945A (en) * 1967-09-05 1970-07-07 Bell Telephone Labor Inc System for replacing all or part of a faulty amplifier
US4494077A (en) * 1981-12-02 1985-01-15 Nippon Electric Co., Ltd. Amplifier system switchable between two amplifying operations
US4565972A (en) * 1985-03-18 1986-01-21 Tx Rx Systems, Inc. Tower mounted preamplifier
FI87415C (fi) * 1990-06-08 1992-12-28 Telenokia Oy Apparatur foer detektering av ett fel i en foerstaerkare som aer foerdubblad med hetberedskapsmetoden

Also Published As

Publication number Publication date
NO942674D0 (no) 1994-07-15
EP0670630B1 (en) 1998-11-25
EP0670630A1 (en) 1995-09-06
BR9403433A (pt) 1995-10-24
US5418490A (en) 1995-05-23
KR0134658B1 (ko) 1998-04-25
HU9402106D0 (en) 1994-09-28
CA2129305C (en) 1998-01-06
KR950028289A (ko) 1995-10-18
CA2129305A1 (en) 1995-09-02
DE69414822D1 (de) 1999-01-07
AU666823B2 (en) 1996-02-22
AU6865194A (en) 1995-09-07
NZ264080A (en) 1996-08-27
ATE173865T1 (de) 1998-12-15
TW250600B (en) 1995-07-01
NO942674L (no) 1995-09-04
SG42948A1 (en) 1997-10-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT72789A (en) Preamplifier system and amplifier systeem for telecommunication
US4887290A (en) Cellular alarm backup system
US5185779A (en) Cellular alarm backup system
US8190934B2 (en) Solid state power controllers including current sensing circuitry is configured to bias a general signal to a predetermined level in order to substantially eliminate the offset error in an amplifier and an A/D converter
KR101642522B1 (ko) 통보 기기 회로를 제어 및 테스트하는 설비
KR101615394B1 (ko) 통보 기기 회로를 제어하는 방법 및 장치
EP0913020B1 (fr) Appareillage electrique debrochable comportant une partie fixe et une partie amovible debrochable installee dans la partie fixe
GB2030820A (en) Telephone instrument connection block with remotely actuated line test
JP2002515719A (ja) 電子トリップ遮断器用ゾーン選択インターロックシステム
US5115462A (en) Remotely controlled apparatus for conditioning telephone line exclusive of metallic DC bypass pair
FR2641138A1 (hu)
AU2010202580A1 (en) Device and method for signalling electric faults, unit and electric panel comprising such a device
US4703312A (en) Voice-override alarm system
EP0501775B1 (en) Remote line test facility
EP0920688A1 (en) Improvements relating to event detection and recordal
US2994860A (en) Pulse transmission circuit
CN214590762U (zh) 车载净水设备用电源控制装置
RU2251187C2 (ru) Устройство для защиты электроустановки от анормального режима работы
KR102620379B1 (ko) 미세전류 검출 및 제거 기능을 갖는 자동접지장치
CN113054616B (zh) 一种具备绝缘监测功能的水下控制系统的电力单元
RU33267U1 (ru) Устройство для защиты электроустановки от анормального режима работы
US2397906A (en) Alarm installation with central power supply
GUIDE DMP
SU1529342A1 (ru) Устройство дл защиты от замыканий на землю в разветвленной электрической сети
WO1981003252A1 (en) A system for switching off and possible relighting of selected lamps in a lighting plant

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee