HUT71357A - Method and apparatus for transferring a radiotelephone call from one coverage area to another - Google Patents

Method and apparatus for transferring a radiotelephone call from one coverage area to another Download PDF

Info

Publication number
HUT71357A
HUT71357A HU9500643A HU9500643A HUT71357A HU T71357 A HUT71357 A HU T71357A HU 9500643 A HU9500643 A HU 9500643A HU 9500643 A HU9500643 A HU 9500643A HU T71357 A HUT71357 A HU T71357A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
control unit
call
unit
radio
radiotelephone
Prior art date
Application number
HU9500643A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9500643D0 (en
Inventor
John Phillip Lodwig
Kenneth A Felix
Charles Lynn Whittington
Original Assignee
Motorola Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola Inc filed Critical Motorola Inc
Publication of HU9500643D0 publication Critical patent/HU9500643D0/hu
Publication of HUT71357A publication Critical patent/HUT71357A/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W36/00Hand-off or reselection arrangements
    • H04W36/08Reselecting an access point
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W36/00Hand-off or reselection arrangements
    • H04W36/0005Control or signalling for completing the hand-off
    • H04W36/0055Transmission or use of information for re-establishing the radio link

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)

Description

A találmány tárgya hívásátvétel rádiótelefon rendszerhez, amely rádiótelefon rendszer a hatóterületek között végzi el a hívásátvételt hagyományos vezetékes kapcsolók segítéségével. A találmány szerinti megoldás lényege abban van, hogy az egyik rádió hatóterületen lévő rádiótelefon hívás kezdeményezésekor az előfizetői egység (101)líz adott hatóterülethez tartozó telepített vezérlőegységről (111) egy hívószámot és egy rádióhívás azonosító jelet kap. Amikor az előfizetői egység a cél hatóterület felé hívást kezdeményez, a hívószám és a rádióhívás azonosító egy második telepített vezérlőegységre (HSjü/an továbbítva, amely a cél rádió hatóterülethez kapcsolódik. Ez a telepített vezérlőegység lehívja a hívószámot és az első telepített vezérlőegységhez hagyományos vezetékes kapcsolók segítségével csatlakozik. A rádióhívás azonosító ezt követően van az első telepített vezérlőegységhez továbbítva, lehetővé téve az átadás átkapcsolását.
(1. ábra)x
Képviselő:
DANUBIA SZABADALMI ÉS VÉDJEGY IRODA Kft.
Budapest
ELJÁRÁS ÉS ELRENDEZÉS RÁDIÓTELEFON HÍVÁS
TOVÁBBÍTÁSÁRA EGYIK HATÓTERÜLETRÖL A MÁSIKRA
Motorola, Inc., Schaumburg, Illinois, US
Feltalálók:
LODWIG John Phillip, Naperville, Illinois, US
FÉLIX Kenneth A., Crystal Laké, Illinois, US
WHITTINGTON Charles L., Colleyville, Texas, US
A nemzetközi bejelentés napja: 1994. 06. 08.
Elsőbbsége: 1993. 07. 02. (08/085,374) US
A nemzetközi bejelentés száma: PCT/US94/06471 (ubUiA : \)!/O Qr/O/bQ P
80964-6833 KK/Tz
-2A találmány tárgya eljárás és berendezés rádiótelefon hívás továbbítására egyik hatóterületről a másikra, általánosságban pedig találmány rádiótelefon kommunikációs rendszerekre vonatkozik, ahol az előfizetői hívást az egyik rádió hatóterületről a másik rádió hatóterületre továbbítjuk.
A rádiótelefon rendszerekben, ahol egynél több rádió hatóterület van, jól ismert jelenség, hogy a rádió hatóterületeken azáltal koordinálják a hívásokat, hogy lehetővé teszik, ha egy előfizető egy első rádió hatóterületről a másik rádió hatóterületre megy át, a hívás akkor is megmarad, és nem szakad meg. Ez a hívás továbbítás szolgáltatás jól ismert jelenség, és hívásátadásnak, vagy csatolás-átadásnak nevezik.
A cellás rádiótelefon rendszerek úgy ismertek, hogy megvan az a képességük, hogy egy telefonhívást széles földrajzi területen fenntartsanak azáltal, hogy a hívást az egyes hatóterületek ún. cellák között átadják. A cellás rendszerekben használt hívástovábbítási technikát például Fluhr és társai írták le a Control Architecture c. műben, amely 1979-ben jelent meg a Bell System Technical Journal 58. évfolyama 1. számában. A hivatkozott irodalom a 43-69 oldalon található. Általánosságban akkor, amikor egy hívást egyik celláról a másikra továbbítanak, szükséges a rendszer számára annak meghatározása, hogy melyik az a cella, amely az előfizető egység számára a legjobb adatátviteli utat biztosítja, majd ezt követően az előfizető egységet kell ennek megfelelően utasítani, milyen frekvenciára hangoljon át annak érdekében, hogy a beszélgetés ne szakadjon meg, és az új célként megválasztott cellához eljusson. A legutóbbi időkben az előfizető egység egyre nagyobb szerepet játszik abban, hogy a továbbítás során milyen lépéseket tegyen a rendszer azáltal, hogy információt szolgáltat egy telepített hálózatnak arra vonatkozóan, hogy melyek azok az adatátviteli vagy kommunikációs csatornák, amelyek alkalmasak a hívás folytatására a célként kiválasztott cellában. Ilyen megoldást ismertet az US 5,127,100 számú szabadalmi leírás.
-3Az egyik legkorszerűbb és az utóbbi időben kifejlesztett rendszerben az előfizetői egység maga is részt vesz a hívástovábbítás meghatározásában, a telepített rendszernél lévő berendezés pedig simán és jó hatásfokkal kapcsolja a telefonhívást a célállomás a folyamatban lévő híváshoz. Az Electronic Industries Association az IS-41 specifikációban azt javasolta, hogy vezetékes telefonkapcsolat esetében - amely először veszi, azután dolgozza fel a rádiótelefon hívásokat - ezek a vezetékes telefonkapcsolók mintegy alappontok vagy kiindulási pontok működhetnek az összes későbbi hívásátadási tevékenységben. Az alappontként kiválasztott vezetékes telefonkapcsoló kapcsolja azután a hívást a rádió előfizetői egységhez, függetlenül attól, hogy az előfizetői egység cellája hol helyezkedik el. Ahhoz, hogy ez megvalósuljon, olyan vezetékes rádiótelefon kapcsolókra van szükség, amelyek alkalmasak arra, hogy a vezeték nélküli telefonszolgáltatásokat is kezelni tudják. A vezetékes telefonkapcsolóknak ilyetén módon történő felhasználása azonban nem kielégítő hatásfokú, azért, mert jelentős ráfordításra van szükség, amelyet a jelfeldolgozást végző rádiótelefonoknál kell inkább megvalósítani, mint az összekapcsolásoknál.
Történtek olyan javaslatok is, hogy a Class 5 telefonkapcsoló, amely vezetékes rendszerhez van kialakítva, és amelyet csak egyszerűen beúsztató rendszernek is neveznek, használható lenne a hívásátadások minőségének a javítására. A beúsztatás lehetővé teszi egy vezetékes például C előfizető számára, hogy egy hívásazonosító üzenetet hozzon létre, amely egy vezetékes rendszerben működő A és B előfizető közötti hívásesetén működik ISDN (integrált digitális hálózat) működő Class 5 telefonkapcsolónál, amely lehetővé teszi, hogy mind a három fél egy konferencia kapcsolattal összekapcsolható legyen. A beúsztatási eljárás vezeték nélküli adattovábbításnál azonban szükségessé teszi, hogy megfelelő ISDN kapacitás és megfelelő összhang legyen a Class 5 kapcsolók között. A beúsztatással történő hívásátadás azonban az olyan Class 5 kapcsolóknál korlátozva van, ahol a hívás eredete olyan, hogy az
-4átadás olyan rádió adóterületek között kellene végbemenjen, amelyek különböző Class 5 kapcsolókkal vannak ellátva, ekkor ugyanis az ismert és használatos beúsztatási technika nem alkalmazható.
Kívánatos lenne tehát a szabványos vezetékes telefonkapcsolókat úgy felhasználni, hogy a hívásvezérlés kapcsolást úgy tudják elvégezni, hogy ne kelljen tekintettel lenni arra, hogy maga a hívás vezetékes vagy vezeték nélküli hálózaton jött, és meg tudják valósítani a hívásátadást különböző egyéb szabványos vezetékes telefonkapcsolók között is. A rádiótelefon hívás továbbításnak a kiindulási pontjánál fenntartható lenne a rádiótelefon rendszer működés, amely kompatibilis a szabványos vezetékes telefonkapcsolókkal.
A találmány olyan eljárás és berendezés kidolgozását tűzte ki célul, amely alkalmas arra, hogy egy első előfizetői egység által létrehozott rádiótelefon hívás felhasználói üzenetjelét továbbítsa egy első rádió hatóterületről, amelyet egy első telepített vezérlőegység szolgál ki, amely vezetékes telefonkapcsolóhoz van csatlakoztatva, egy második rádió hatóterületre, amelyet egy második telepített vezérlőegység szolgál ki. Az első telepített vezérlőegység és a vezetékes rádiótelefon közötti hívószámot az első telepített vezérlőegység továbbítja az előfizetői egységhez. Amikor szükség van a rádiótelefon hívásnak az első telepített vezérlőegységről a második telepített vezérlőegységre történő továbbítására, úgy az előfizetői egység a hívószámot a második telepített vezérlőegység felé továbbítja. A második telepített vezérlőegység úgy továbbítja a hívást, hogy felhasználja azt az előfizetői egységet, amely a hívószámot továbbította, és hozzákapcsolja az első telepített vezérlőegységhez a vezetékes telefonkapcsolón keresztül úgy, hogy a felhasználói üzenet az első telepített vezérlőegységhez kapcsolódik, akkor, amikor a rádiótelefon hívás a második telepített vezérlőegységhez kerül továbbításra.
A találmány tehát eljárás rádiótelefon hívást tartalmazó felhasználói utasítás továbbítására, amely hívást egy előfizetői egység egy első telepített
-5vezérlőegység által kiszolgált rádió hatóterületről, amely vezetékes telefonkapcsolóhoz van csatlakoztatva, egy második telepített vezérlőegység által kiszolgált rádió hatóterületre továbbít.
A találmány szerinti eljárás lényege abban van, hogy az első telepített vezérlőegységhez és a vezetékes telefonkapcsolóhoz tartozó hívószámot továbbítjuk az első telepített vezérlőegységtől ez előfizetői egység felé, az előfizetői egységnél a továbbított hívószámot tároljuk, az előfizetői egységről a második telepített vezérlőegységhez a tárolt hívószámot akkor továbbítjuk, amikor az első telepített vezérlőegység által a második telepített vezérlőegységhez a rádió telefonhívás továbbítási szükség meghatározásra került, az előfizetői egység által továbbított hívószámot második telepített vezérlőegységről felhívjuk, és a második telepített vezérlőegységet a vezetékes telefonkapcsolón keresztül kapcsoljuk az első telepített vezérlőegységhez, és a második telepített vezérlőegységtől a felhasználói üzenetet az első telepített vezérlőegységhez csatlakoztatjuk, amikor a telefonhívás a második telepített vezérlőegységre továbbításra került.
Előnyös a találmány szerinti eljárás akkor, ha az előfizetői egység felöl a tárolt hívószám továbbításakor még egy további lépést is elvégzünk, nevezetesen az előfizetői egységben a második rádió hatóterületre megmérjük a rádiójel erősségét, amikor a rádiótelefon hívás átvitel igénye fellép, vagy a rádió hívás vezérlő információs jelet az első vezérlőegységről az előfizetői egységre továbbítjuk.
A találmány tárgya továbbá rádiótelefon rendszer, amely legalább két rádió hatóterülettel rendelkezik, tartalmaz vezetékes telefonkapcsolókat a rádiótelefon hívásoknak a vezetékes telefonhálózathoz történő csatlakoztatására, továbbá rádiótelefon hívások továbbítására az első rádió hatóterületről egy második rádió hatóterületre.
• *
A rendszer lényege abban van, hogy tartalmaz egy első telepített vezérlőegységet, amely a vezetékes telefonkapcsolóhoz van csatlakoztatva, és az első rádió hatóterülettel kapcsolódik, az első telepített vezérlőegységnek van egy olyan eleme, amely az első telepített vezérlőegységgel és a vezetékes telefonkapcsolóra vonatkozó hívószámot rendel az előfizetői egységhez, van egy második telepített vezérlőegység, amely egy második rádió hatóterülettel kapcsolódik, és ez a második telepített vezérlőegység tartalmaz egy, az első üzenetet vevő elemet, amely üzenet az előfizetői egység felöl a hívószámot veszi a hívásátadáshoz, tartalmaz egy, a hívást a hívószámhoz elhelyező elemet, továbbá egy, a második üzenetet az első telepített vezérlőegységhez vezetékes telefonkapcsolón keresztül továbbító elemet.
Előnyös a találmány szerinti rádiórendszer azon kiviteli alakja, ahol tartalmaz egy az előfizetői egység és az első telepített vezérlőegység közötti rádiótelefon hívást kezdeményező egységet, ahol az az egység, amely az előfizetői egység számára a hívószámot rendeli, tartalmaz még egy, a hívószámot az előfizetői egységhez rádiótelefon hívás kezdeményezés esetén továbbító elemet, vagy az első telepített vezérlőegység tartalmaz még egy, a rádióhívás vezérlő jelet az előfizatöhöz továbbító elemet.
A találmányt a továbbiakban példaként! kiviteli alakjai segítségével a mellékelt ábrákon ismertetjük részletesebben.
Az 1. ábrán látható egy olyan rádiótelefon rendszer blokkvázlata, ahol két hatóterületet tüntettünk fel, és ahol a hívástovábbítás a találmány szerint van megvalósítva, a 2. ábrán a találmány szerinti eljárást alkalmazó rádiótelefon rendszernél mutatjuk be a csatolásátvitel folyamatát, a rádiótelefon rendszer elemei között, a 3. ábrán a találmány egy további lehetséges foganatosítási módját mutatjuk be a csatolásátvitel megvalósítására,
-7a 4. ábrán pedig a találmány szerinti rendszerben alkalmazott üzenetjel formátuma látható.
Az 1. ábrán látható tehát a találmány szerinti rendszer egy példaként! kiviteli alakjának blokkvázlata. A hagyományos vezetékes telefonkapcsolókat (SW) alkalmazzuk úgy, hogy fenntartjuk a hívás kiindulási pontot a rádiótelefon üzenet továbbítására. A rádiótelefon rendszer bemutatott példaként! kiviteli alakja digitális rádiórendszerre vonatkozik, amely hang- vagy adott üzeneteket továbbít a időosztásos többszörös elérésű rendszer (TDMA) kijelölt időréseiben az előfizetői egységtől egy telepített adó-vevőhöz, és szintén kijelölt időrésekben egy időosztásos multiplex rendszerben (TDM) a telepített adó-vevőtől az előfizetői egységhez külön rádiófrekvenciás csatornákon. A rendszer nincs csupán arra korlátozva, hogy a találmány szerinti megoldást alkalmazza, mivel egyetlen rádiófrekvenciás rendszerek, kódosztásos többszörös elérésű rendszerek, analóg rendszerek vagy egyéb hasonló rendszerek is tudják a találmány szerinti megoldást alkalmazni. Az 1. ábrán látható egy 101 előfizetői egység, amely alapvetően három részből áll, egy adó-vevőből, egy felhasználói interface-ből és egy vezérlő és tároló egységből. Ez a 101 előfizetői egység hasonlatos az egyéb TDM/TDMA mobil és hordozható rádiótelefon berendezésekhez, amelyeket a digitális rádiótelefon rendszerekben alkalmaznak. A rendszernek a fix része úgy van bemutatva, hogy fel van osztva egy A hatóterületre és egy B hatóterületre, amelyet a 101 előfizetői egység és telepített adó-vevők közötti rádió adatátviteli útvonal határoz meg. Az A hatóterületen két telepített 103 és 105 adó-vevő van, természetesen adott esetben csak egy adó-vevő is alkalmazható az adott hatóterületen. A B hatóterületen a példaként! kiviteli alaknál szintén két 107 és 109 adó-vevőt mutatunk be.
A rádió berendezések vagy egyéb előfizetői egységek, valamint az alap rádiótelefon rendszer működésének a vezérlését a 111 vezérlőegység biztosítja, amely a példaként! kiviteli alaknál mintegy rádióport vezérlő egység (RPCU) • ·
-8van kialakítva. Egy tipikus rádióport vezérlő egység (RPCU) magába foglalja egy ISDN interface funkcióit, amely az időrés interface-hez (RSI)van csatlakoztatva, és amely egy vagy több rádióport interface kártyához (RPIC) van csatlakoztatva, és mindezeket a vezérlő és memória feladatokat ellátó rész vezérli. Egy RPCU, amelyet a találmány szerint is alkalmazhatunk, lehet például az SC9600 típusú berendezés, amelyet a Motorola, Inc. gyárt, de nem kell feltétlenül bizonyos beépített részeket is tartalmaznia, úm. a hangkódolás. Egy hasonló RPCU vezérli a rádiótelefon rendszer működését a B hatóterületen. Az ISDN-BRI (alapteljesítmény interface) vagy PRI (primerteljesítmény interface) a találmány szerinti megoldásnál nem szükséges a hívástovábbításhoz, de kívánatos. Ugyancsak kívánatos a digitális kapcsolat kialakítása a vég-vég RPCU-RPCU között, valamint a kapcsolótól, kapcsolóig.
Az 1. ábrán látható két vezetékes 115 és 117 telefonkapcsoló, amelyek 111 és 113 rádió port vezérlő egységekhez RPCUvannak csatlakoztatva. A 115 és a 117 telefonkapcsolók lehetnek a szabványos ESS Class 5 típusú vég egységek, például az AT&t#5, amelyet a Northem Telecom DMS 100 gyárt, vagy egyéb szabványos digitális kapcsolók, amelyeket tipikusan hagyományos vezetékes berendezések összekapcsolására és vezérlésére alkalmaznak. A találmány szerinti megoldás alkalmazásával ezeket a vezetékes 115 és 117 telefonkapcsolókat nem kell különös képpen módosítani annak érdekében, hogy az adott rádiótelefon rendszerben a feladatukat ellássák. Ez azt jelenti, hogy a hagyományos vezetékes telefonkapcsolók (SW) használhatók mind a vezetékes, mind a vezeték nélküli kapcsoláshoz és a hagyományos vezetékes hálózathoz történő csatoláshoz. Az 1. ábrán csak két 115 és 117 telefonkapcsolót tüntettünk fel, a találmány szerinti megoldás azonban tetszőleges számú telefonkapcsolóhoz alkalmazható, tehát semmilyen megkötés nincs a telefonkapcsolók számának vonatkozásában. A találmány szerinti megoldás tehát ve• ·
-9zetékes és rádiótelefon rendszereknél alkalmazható ott, ahol egynél több RPCU van egyetlen vezetékes telefonkapcsolóra csatlakoztatva.
A 101 előfizetői egység a hívásba való bekapcsolásakor, tehát foglalt állapotban figyeli a szomszédos RPCUa jel minőségét úgy, hogy figyeli a szomszédos RPCU-k vezérlő időrészeinek a továbbítását. Ha a 101 előfizetői egység például az A hatóterületről a B hatóterületre mozdul el, úgy azt fogja érzékelni, hogy a 101 előfizetői egység és a telepített 103 adó-vevő között továbbított és vett rádiófrekvenciás jel minősége el kezd romlani, azaz a jel el kezd torzulni. Ekkor a 101 előfizetői egység meghatározza annak a rádiójelnek a minőségét, amely a 101 előfizetői egység és a 109 adó-vevők között kerül továbbításra például, és megvizsgálja azt, hogy kedvezőbb lenne-e ez az átviteli út a pillanatnyilag használt a 101 előfizetői egység és a 103 adó-vevő között lévő adatátviteli csatornán át. A 101 előfizetői egység vezérlő és memória funkciót ellátó egysége érzékeli a rádiófrekvenciás jelnek a romlását a 101 előfizetői egységben lévő adó-vevőt, amely ennél a kiviteli alaknál egy gyorsműködésű, frekvenciáját gyorsan változtatni tudó adó-vevő, az első olyan időrésben, amikor nincs felhasználva sem jeltovábbításra, sem jelvételre, áthangolja a 109 adó-vevőről jövő rádiófrekvenciára. A rádiócsatorna minőségének, például az interferencia aránynak a mérése a 101 előfizetői egységben történik, itt történik azon döntés hozatala is, hogy az éppen használt rádiófrekvenciás csatorna frekvenciáját a 109 adó-vevő által használt frekvenciára hangolja. (Abban az esetben, ha a 109 adó-vevő rádiócsatorna frekvenciája ugyanaz, és koordinálva van a 103 adó-vevő csatornájának a frekvenciájával, úgy a 101 előfizetői egységben lévő adó-vevőt nem kell áthangolni. Ebben az esetben a 101 előfizetői egységnek csak azt a megfelelő időrést kell ellenőrizni, amely a 109 adó-vevőnél felhasználható vezérlési célokra.) Amikor a 101 előfizetői egység azt a határozatot hozza, hogy az átkapcsolásra szükség van ahhoz, hogy a hívás minősége megmaradjon, úgy az őt éppen kiszolgáló az A hatóte-10-
rületen lévő adó-vevővel az adatátviteli kapcsolatot megszünteti úgy, hogy egy átvitel megszüntető instrukciót ad az RPCUa-hez, és keres egy használaton kívüli időrést, amelyben az átkapcsolás kérő üzenetjelet az RPCUb-hez továbbítani tudja. Itt tulajdonképpen az RPCUb felöl továbbított jelek üzenet fejlécében kell egy üresnek jelölt időrést találni. Az átvitel kérés megjelöli a cél hatóterületet is, annak érdekében, hogy meg lehessen állapítani, hogy a telepített készülékkel egyéb hívás útvonal is létrehozható-e, amelyen keresztül a hívásátvitel megvalósulhat. A következő lépésben a 101 előfizetői egység visszatér az őt éppen kiszolgáló RPCUa időrésébe és itt leadja azt a végső instrukciót, hogy az RPCUb-hez kapcsolódó rádiócsatornát fogja a célállomáshoz, mint időrést felhasználni. Az ilyen jellegű jeltovábbításnak az az előnye, hogy ha a kapcsolat a 101 előfizetői egység és az RPCUa között elveszett volna akkor, amikor az átvitel kérést továbbította az RPCUb felé, a 101 előfizetői egység visszatérhet a cél hatóterület időrésébe, és vár, amíg a hívás újra idekapcsolódik.
A 2. ábrán látható egy a találmány szerinti eljárás alapján végrehajtott átkapcsolás, ahol megfigyelhető, hogy az előfizetői egység (SU) a 201 lépésben új hívást kezdeményez az A hatóterület RPCUa-jához, és az RPCUa úgy találva, hogy a rádiócsatorna és az időrés alkalmas arra, hogy a hívást kezelje, egy 203 lépésben válaszjelet adott oly módon, hogy az előfizetői egységhez (SU) egy hívás felépítési ill. hívás létrehozási információs ACK jelet adott, amely tartalmazza a hívószámot és a hívás azonosító jelet (RCID), amely egy egyedi hívásrekord, ami kifejezetten ehhez a híváshoz és ehhez az előfizetői egységhez (SU)tartozik, és amely az RPCUa-ban volt található. A találmány szerinti megoldás egyik jellemzője, hogy a 203 lépésben küldött válaszjelben hívószám lehet egy telefonszám is, amely arra a földrajzi számra jellemző, amely a vezetékes telefonkapcsoló(SWa) hivatali kódjával vagy kódjaival kapcsolódik, amely kapcsoló az RPCUa-hoz van csatlakoztatva, és azután vagy továbbítja
ezt a számot az RPCUa-hoz (leágaztatott hívás), vagy kiválaszt egy speciális vonalcsoportot, vagy pedig úgy ágazik le, hogy az RPCUa azonosítja egy olyan kérőjellel, amely valamilyen vertikális szolgáltatást kér, például egy kapcsolástovábbítást. A példaként! kiviteli alaknál a hívószám NNN-XXXX formátumú, de adott esetben tartalmazhatja a területi kódokat is, amennyiben szükséges. Minden olyan hívás, amely az RPCUa és egy előfizetői egység (SU)között kerül inicializálásra, ugyanazt a hívószámot használja az RPCUa azonosítására. Az RCID rendszer az, amely lehetővé teszi, hogy az RPCUa a különböző RPCUa aktív hívásrekordjai között különbséget tegyen. Azt követően, hogy a hívószám és a hívás felépítés információs jel továbbításra került, hang vagy adat üzenetjeleket lehet önmagában ismert módon az előfizetői egység (SU) és az RPCUa, valamint egyéb részek között cserélni, az SWa vezetékes telefonkapcsoló alkalmazásával, amely az RPCUa-hez van csatlakoztatva, ez a 2. ábrán látható. A példaként! kiviteli alaknál a hívószám lett az előfizetői egységhez továbbítva annak válaszjeleként, hogy rádióhívás kezdeményezés történt, azonban más időtartamok is felhasználhatók a továbbításra, például lehet a hívószámot egy vezérlő időrésben folyamatosan továbbítani, ez lehet a találmány egy további alkalmazása.
Ha az SU előfizetői egység megállapítja, hogy az RPCUb (ez a 113 rádióport vezérlő egység, amely a B hatóterületre vonatkozik) érkező rádiójelek minősége sokkal jobb jeltovábbítási minőséget jelent, úgy az SU fizetői egység az RPCUb üres adatforgalmi csatornáját használja, és egy csatolás átvitel kérő jel (ALT REQ) küld a 205 lépésben az RPCUb felé. Ez a 2. ábrán látható. Az ALT REQ jel tartalmazza az RPCUa hívószámát, és tartalmazza azt a rádióhívás azonosító jelet (RCID), amely az RPCUa-ben van fenntartva. Válaszjelként az RPCUb egy üzenet létrehozó ill. felépítő jelet küld a 207 lépésben a 117 vezetékes SWb telefonkapcsolóhoz, amely az RPCUb-hez van csatlakoztatva. Ez a jeltovábbítás a csatlakozó BRI teljesítmény interface-en keresztül van to-
-12vábbítva, amely a 119 előfizetői hurokhoz tartozik. Adott esetben ez a csatolás történhet a BRI primőr teljesítmény interface-en keresztül, ami egy leágazás, vagy pedig egyéb digitális leágazások segítségével. Az átvitelkérő jel egyébként az SWb telefonkapcsolóhoz mintegy új hívásbemenet érkezik, ahol az RPCUa hívószám a hívott fél. A vezetékes SWb telefonkapcsoló a következő lépésnél azután egy leágazást hoz létre a vezetékes SWa telefonkapcsolóhoz, amelynek alapja ez az információ, majd elküldi ezt a jelet a 209 lépésben, mint leágazást létrehozó jelet. Az ilyen kapcsolók közötti kommunikációhoz vagy a szabványos DS1 trunk jelzést használjuk, vagy bit jelzést, azaz minden egyes DSO időrésben az utolsó érvényes bitet kivesszük úgy, hogy minden hatodik keretből egyet, vagy pedig közös csatornajelzést alkalmazunk, például a Signaling System Number 7-et. Ha egyszer egy SWa telefonkapcsoló a kapcsolók közötti trunk létrehozó jelet megkapja - ez a 2. ábrán a 209 lépés -, akkor azt vagy a BRI-n vagy a PRI-n, vagy a bit DS1 trunk kapcsolaton keresztül az RPCUa-hez csatolja. Az RPCUa felismeri azt, hogy valamelyik termináljától szolgáltatás kérés jel érkezett, amely vertikális szolgáltatás iránti kérést tartalmaz, például jeltovábbítást. Az RPCUa ezt a híváskérő jelet megválaszolja. A válaszjel az SWa telefonkapcsolón, az SWb telefonkapcsolón keresztül van az RPCUb-hez továbbítva. Ez az időpont, amikor a hívásra vonatkozó információs jel, például egy RCID jel az RPCUb-től az RPCUa-hoz kerül továbbításra. Ez a lépés az üres információs biteket használja a DSO jelben, ahhoz, hogy az üzenetjelet az RPCUb-től az RPCUa-hoz továbbítsa. Általában a DS1 formátumú jelben a DSO időrés legalább 7 bit, amely impulzuskód modulációra (PCM) felhasználható, ami egészen 56 kbit/sec adat/hang adatátviteli sebességet jelent. A közös csatorna jelzésnél minden egyes DSO időrésben az összes 8 bit felhasználható az adat/hang adatátvitelhez 64 kbit/sec sebességgel. Mivel a hang/adat nem lépi túl a 32 kbit/sec-ot egy nem multiplexeit csatorna forgalom esetén a 8 bitből a DSO-ban 4 vagy kevesebb bit felhasználható az alaphang « · ··· • ·· · • · · * • ··· ·· ···
-13adat/hang továbbítására. Ez a 4. ábrán látható. Ez azt jelenti, hogy a 8 bitből legalább 3 bit a felhasználók számára hozzáférhető, azaz ez egy első adatcsatornát képez a RPCUa és az RPCUb közötti adatátvitelhez. Minden egyes az RPCUb felöl RPCUa felé történő és adattovábbítás kéréshez ez lényegében 24 kbit/sec-os adatcsatorna sebességet jelent. Az adat formátuma változó lehet, lehet LAPb, LAPd, SS7, Q.931, vagy minden olyan alap protokoll, amelyet a szabványos adatátviteli műveleteknél alkalmaznak. A digitális vég-vég kapcsolat mindenképpen szükséges, ahogyan ez a fentiekből is látható, és ilyen típusú kapcsolat nélkül a sávon belüli adatkapcsolás sem lenne biztosítható, ha nem egyéb sávon kívüli protokollokra lenne szükség, például IS41 az X.25-ön keresztül vagy SS7 ahhoz, hogy az RPCUb és az RPCUa közötti az adatátvitel létrejöjjön.
Az RPCUb olyan üzenetjelet küld az RPCUa-hoz, amelynek legalább tartalmaznia kell egy hívásvezérlö információ jelet, beleértve az RCID-t, amely a kezdeti hívásfelépítéssel kapcsolódik, valamint az RPCUb hívószámát, auditálási és számlázási szempontból. Az RPCUa ezután válaszol az RPCUbnek, amely válaszjel egyedi hívóra vonatkozik, például az, hogy titkosított kódot tartalmaz-e az információ, majd azután küldi a parancsjelet ahhoz, hogy az átkapcsolás az éppen folyamatban lévő adó-vevőhöz, majd az RPCUb adóvevőjéhez megtörténjen, amely az üzeneteket a saját vezérlőjelei segítségével továbbítja az adó-vevőhöz. Ez az eljárás tehát úgy valósítható meg, hogy a kapcsolat létrehozásának három résztvevője van. Azt követően, hogy az átadási instrukció az SU előfizetői egységhez továbbításra került, az RPCUa megszakítja a kapcsolatot a saját rádió adó-vevője és az SU előfizetői egység között, és a kapcsolást átadja az RPCUb-η keresztül történő jeltovábbításhoz. Ebben az időpontban egy megfelelően hozzárendelt kapcsolat alakul ki az RPCUa és az RPCUb között a 125 trunk vonalon keresztül.
-14Az RPCUb egy csatolás nyugtázás (CONNECT ACK) jelet küld a 219 lépésben - ez jól megfigyelhető a 2. ábrán - az RPCUa felé úgy, hogy a sávjelző jelet használja. Az SWa és az SWb telefonkapcsolók ily módon alkalmasak ezen üzenet átvitelére, mivel a vezetékes kapcsolók ezt a mezőt nem figyelik. A DS1 jelformátum, amely tartalmazza a sávon belüli biteket a 4. ábrán látható. A csatolás nyugtázás jel (CONNECT ACK) a 219 útvonalon olyan üzenetet továbbít, amely tartalmazza a hívás vezérlő (RCID) paraméter mezőket is.
A jelátadás befejezéseként az RPCUa egy végrehajtás üzenetet (ALTCOMPLETE) küld a 221 lépésben az SU előfizetői egységhez. Az SU előfizetői egység ezt az üzenetet veszi, átmegy a csatornára és az időrésbe és egy ALTCOMPLETE üzenetet továbbít a 223 lépésben az RPCUb felé az éppen használt rádiócsatornán keresztül. Az RPCUb ezt a tényt veszi, és a vett ALTCOMPLETE jelet a 225 lépésben az RPCUa felé továbbítja egy sávon belüli jelzéssel a 125 trunk vonalon keresztül. Az RPCUa a rádiócsatorna és az időrés kapcsolatot az SU előfizetői egység felé leállítja, és a három részes kapcsolat ily módon létrejön. Az RPCUa azonban a 125 trunk vonalon keresztül kapcsolatban marad az RPCUb-vel. Az RPCUa marad továbbra is a hívás kiindulási pontja, még akkor is, ha az SU előfizetői egység egy másik hatóterületre - amelyet itt az ábrán nem tüntettünk fel - átmegy. Ily módon tehát a csatolás átvitelnek a kiinduló vagy csomópontja a rádiótelefon rendszeren belül marad, és megmarad a kompatibilitása a szabványos vezetékes telefonkapcsolóval. A fentiekhez hasonló módon valósítható meg a további vagy egyéb csatolás átvitelek is, ha azonban a csatolás átvitel - tehát a hívásátadás - az új hatásterülettel befejeződött, az RPCUb-hez való kapcsolat megszakad annak érdekében, hogy új kapcsolatokat lehessen továbbítani.
A 3. ábrán látható egy olyan működési folyamatábra, ahol RPCUk közötti csatolás átvitelről van szó, amelyek ugyanahhoz a vezetékes SW telefonkapcsolóhoz vannak csatlakoztatva, és amelyek szintén a 2. ábrán bemutatott lé·» ♦
-15péssorozatot alkalmazzák, kivéve azt, hogy nincs szükség egy trunk kapcsolat létrehozására a vezetékes SW telefonkapcsolók között. Ily módon tehát csak BRI, PRI vagy egyéb helyi hurokkapcsolatokat kell felépíteni az RPCUa, RPCUb és egyetlen hagyományos vezetékes telefonkapcsoló között ennél a kiviteli alaknál. Amikor az ALT-REQ kérésjel érkezik a 205 lépésben - ez a 3. ábrán az első sor - akkor azt az RPCUb egység az SU előfizetői egységről kapja, ennek válaszjeleként az RPCUb egy üzenet felépítési jelet továbbít a 301 lépésben az őt kiszolgáló vezetékes SW telefonkapcsolónak. A vezetékes SW telefonkapcsoló ezután az RPCUa felé a 303 lépésben egy hívásjel (SET UP) felépítést kezdeményez. Az RPCUa a válaszjelet a 305 lépésben továbbítja a vezetékes SW telefonkapcsolóhoz, amely ennek hatására azután a 307 üzenetfeleletet a BRI-n keresztül az RPCUb-hez továbbítja. A következő 309 lépés - ez az alatta lévő sor a 3. ábrán -, amikor az RPCUb a sávjelzést használva és a sáv jelátvitelt alkalmazva RPCUa-hoz az RPCUb felöl a csatolás nyugtázás (CONNECT ACK) üzenetjelet továbbítja. Erre válaszjelként az RPCUa egy üzenet végrehajtás jelet (ALT EXECUTE) továbbít a 311 lépésben az SU előfizetői egység felé, a használatban lévő rádiócsatornán és időrésen keresztül. Az SU előfizetői egység ezt követően egy üzenetjelet (ALTCOMPLETE) továbbít az RPCUb felé az új rádiócsatornáján és az időrésén. A következő lépés az, amikor az RPCUb az RPCUa-t informálja arról, hogy a csatolás átadás megtörtént, ez az üzenet (ALT-COMPLETE) amely a 315 lépésben történik a csatomajelzésen keresztül. Ezt követően az RPCUa azt a rádiócsatorna részt, amely a három hívásra vonatkozik, leállítja.
Annak a jelnek a keretszerkezete, amely a vezetékes SWa és SWb telefonkapcsolók közötti kommunikációhoz van a találmány szerinti megoldásnál kialakítva a 4. ábrán látható. A példaként! kiviteli alaknál a DS1 keret 24 időrést továbbít 56 kbit/sec sebességgel. Minden egyes 8 időrés (egy DS0 időrés) egy 24 időréses DS1 keretből 4 bitnyi ADPCM jelet továbbít 32 kbit/sec-mal, három
-16jelzésátvitel bitet 24 kbit/sec-mal és egy elnyomott jelzésbitet. A DSO időrés a perem arra van felhasználva, hogy egy hívást tudjon 32 kbit/sec sebességgel ADPCM kódolt beszédként továbbítani, 4 bit marad felhasználatlan a beszédre. A fennmaradó bitek közül az utolsó értékes bit van a szabvány hivatalok közötti bitre, mint nem SS7 trunk jelzésre felhasználva. Marad még 3 bit. Ezt a 3 bitet a találmány szerinti megoldásnál a sávban történő jelzésátvitelre használjuk az RPCUk között. Az üzeneteket nem vezetékes telefonkapcsolók hozzák létre, de hatásosan tudják az RPCUk közötti sávban történő jelzésátvitelt megvalósítani. Más szavakkal az RPCUk között egy közvetlen kapcsolatot hoz létre.
• ••9
-17SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (10)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás rádiótelefon hívást tartalmazó felhasználói utasítás továbbítására, amely hívást egy előfizetői egység egy első telepített vezérlőegység által kiszolgált rádió hatóterületről, amely vezetékes telefonkapcsolóhoz van csatlakoztatva, egy második telepített vezérlőegység által kiszolgált rádió hatóterületre továbbít, azzal jellemezve, hogy az első telepített vezérlőegységhez és a vezetékes telefonkapcsolóhoz tartozó hívószámot továbbítjuk az első telepített vezérlőegységtől (111) ez előfizetői egység felé, az előfizetői egységnél a továbbított hívószámot tároljuk, az előfizetői egységről a második telepített vezérlőegységhez a tárolt hívószámot akkor továbbítjuk, amikor az első telepített vezérlőegység által a második telepített vezérlőegységhez a rádió telefonhívás továbbítási szükség meghatározásra került, az előfizetői egység által továbbított hívószámot második telepített vezérlőegységről felhívjuk, és a második telepített vezérlőegységet a vezetékes telefonkapcsolón keresztül kapcsoljuk az első telepített vezérlőegységhez, és a második telepített vezérlőegységtől a felhasználói üzenetet az első telepített vezérlőegységhez csatlakoztatjuk, amikor a telefonhívás a második telepített vezérlőegységre továbbításra került.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hívószám átvitele során az első telepített vezérlőegységtől az előfizetői egység felé egy további lépést is alkalmazunk, nevezetesen a hívószámot az első hatóterületen lévő rádiótelefon hívás kezdeményezésére történő válaszjelként továbbítjuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az előfizetői egység felöl a tárolt hívószám továbbításakor még egy további lépést is elvégzünk, nevezetesen az előfizetői egységben a második rádió hatóterületre «··· »··
    -18megmérjük a rádiójel erősségét, amikor a rádiótelefon hívás átvitel igénye fellép.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a rádió hívás vezérlő információs jelet az első vezérlőegységről az előfizetői egységre továbbítjuk.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az előfizetői egységnél a továbbított rádióhívás vezérlőjelet tároljuk, ezt a tárolt rádióhívás vezérlőjelet az előfizetői egységtől a második telepített vezérlőegységhez akkor továbbítjuk, amikor a rádiótelefon hívásnak a továbbítása a második telepített vezérlőegységhez az első telepített vezérlőegység által kérésre kerül.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a második telepített vezérlőegységnek az első telepített vezérlőegységre történő csatlakoztatása során az előfizetői egység által továbbított rádióhívás vezérlőjelet az első telepített egységhez továbbítjuk.
  7. 7. Rádiótelefon rendszer, amely legalább két rádió hatóterülettel rendelkezik, tartalmaz vezetékes telefonkapcsolókat a rádiótelefon hívásoknak a vezetékes telefonhálózathoz történő csatlakoztatására, továbbá rádiótelefon hívások továbbítására az első rádió hatóterületről egy második rádió hatóterületre, azzal jellemezve, hogy tartalmaz egy első telepített vezérlőegységet (111; RPCUa), amely a vezetékes telefonkapcsolóhoz (SWb) van csatlakoztatva, és az első rádió hatóterülettel (A) kapcsolódik, az első telepített vezérlőegységnek (111; RPCUa) van egy olyan eleme, amely az első telepített vezérlőegységgel és a vezetékes telefonkapcsolóra vonatkozó hívószámot rendel az előfizetői egységhez (101; SU), van egy második telepített vezérlőegység (113; RPCUb), amely egy második rádió hatóterülettel (B) kapcsolódik, és ez a második telepített vezérlőegység (113; RPCUb) tartalmaz egy, az első üzenetet vevő elemet, amely üzenet az előfizetői egység (SU) felöl a hívószámot veszi a hívásátadáshoz, «
    -199 ···· tartalmaz egy, a hívást a hívószámhoz elhelyező elemet, továbbá egy, a második üzenetet az első telepített vezérlőegységhez (111; RPCUa) vezetékes telefonkapcsolón keresztül továbbító elemet.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti rádiótelefon rendszer, azzal jellemezve, hogy tartalmaz egy az előfizetői egység (SU) és az első telepített vezérlőegység (111) közötti rádiótelefon hívást kezdeményező egységet, ahol az az egység, amely az előfizetői egység (SU; 101) számára a hívószámot rendeli, tartalmaz még egy, a hívószámot az előfizetői egységhez (SU; 101) rádiótelefon hívás kezdeményezés esetén továbbító elemet.
  9. 9. A 7. igénypont szerinti rádiótelefon rendszer, azzal jellemezve, hogy az első telepített vezérlőegység (111; RPCUa) tartalmaz még egy, a rádióhívás vezérlő jelet az előfizatőhöz továbbító elemet.
  10. 10. A 9. igénypont szerinti rádiótelefon rendszer, azzal jellemezve, hogy az első üzenetjelet vevő elem tartalmaz egy rádióhívás vezérlő jelet vevő elemet, és a második telepített vezérlőegység (113; RPCUb) a rádióhívás vezérlő jelet az első telepített vezérlőegységhez továbbító elemet tartalmaz.
HU9500643A 1993-07-02 1994-06-08 Method and apparatus for transferring a radiotelephone call from one coverage area to another HUT71357A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US8537493A 1993-07-02 1993-07-02

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9500643D0 HU9500643D0 (en) 1995-04-28
HUT71357A true HUT71357A (en) 1995-11-28

Family

ID=22191206

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9500643A HUT71357A (en) 1993-07-02 1994-06-08 Method and apparatus for transferring a radiotelephone call from one coverage area to another

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5590172A (hu)
EP (1) EP0659321A4 (hu)
JP (1) JPH08500953A (hu)
KR (1) KR0145984B1 (hu)
CN (1) CN1111472A (hu)
AU (1) AU7205594A (hu)
BR (1) BR9405437A (hu)
CA (1) CA2142020A1 (hu)
FI (1) FI950967A (hu)
HU (1) HUT71357A (hu)
MX (1) MX9405035A (hu)
PL (1) PL174337B1 (hu)
RU (1) RU2110154C1 (hu)
WO (1) WO1995001694A1 (hu)

Families Citing this family (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5761621A (en) 1993-12-15 1998-06-02 Spectrum Information Technologies, Inc. Apparatus and methods for networking omni-modal radio devices
US6934558B1 (en) 1993-12-15 2005-08-23 Mlr, Llc Adaptive omni-modal radio apparatus and methods
EP0750441B1 (en) * 1995-01-10 2009-09-23 NTT DoCoMo, Inc. Mobile communication system with a plurality of speech coding schemes
EP0811300A1 (en) * 1995-02-20 1997-12-10 Nokia Telecommunications Oy Method and arrangement for a handover between base station controllers
US5646978A (en) * 1995-04-27 1997-07-08 Lucent Technologies Inc. Method and apparatus for providing interswitch handover in personal communication services systems
US6009326A (en) * 1995-11-14 1999-12-28 Telecordia Technologies, Inc. Anchor radio system based handover
US5758285A (en) * 1995-11-30 1998-05-26 Lucent Technologies Inc. Increasing the capacity of a personal communication service system by multiple connections to individual telephone links
US5758284A (en) * 1995-11-30 1998-05-26 Lucent Technologies Inc. Increasing the capacity of a personal communication service system by utilization of the bridged shared line appearance feature
JP2859204B2 (ja) * 1996-04-18 1999-02-17 日本電気ホームエレクトロニクス株式会社 移動無線ネットワークシステム
US6112088A (en) * 1996-08-30 2000-08-29 Telefonaktiebolaget, L.M. Ericsson Radio communications system and method for mobile assisted handover between a private network and a public mobile network
FI105993B (fi) 1997-08-20 2000-10-31 Nokia Mobile Phones Ltd Menetelmä ja järjestelmä radiotiedonsiirtoverkon hallitsemiseksi ja radioverkko-ohjain
SE514199C2 (sv) * 1997-11-11 2001-01-22 Ericsson Telefon Ab L M Anordning, nät och förfarande avseende trådlös telekommunikation
US7103360B2 (en) 1998-12-30 2006-09-05 Telcordia Technologies, Inc. Switching telephone calls between wireline and cellular telephones
US7257404B1 (en) 1998-12-30 2007-08-14 At&T Corp. Neighborhood cordless service call handoff
US6501952B1 (en) * 1999-06-29 2002-12-31 Lucent Technologies Inc. Apparatus, method and system for mobile wireless communication hand-off utilizing directed call pick-up with barge-in
GB2357665B (en) * 1999-12-22 2003-11-26 Motorola Ltd Packet routing to a mobile station
US7486952B1 (en) * 2000-02-09 2009-02-03 Alcatel-Lucent Usa Inc. Facilitated security for handoff in wireless communications
US6961584B2 (en) 2000-03-22 2005-11-01 Mlr, Llc Tiered wireless, multi-modal access system and method
JP3961763B2 (ja) * 2000-11-22 2007-08-22 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ 複数ネットワーク接続型通信システムの基地局およびその接続方法
EP1235449B1 (de) * 2001-02-19 2004-04-14 Siemens Aktiengesellschaft Handover-Verfahren und Funkzugangspunkt dafür
US6799040B2 (en) 2001-06-28 2004-09-28 Lucent Technologies Inc. Apparatus, method and system for mobile wireless communication hand-off utilizing shared directory numbers
US7010301B2 (en) * 2001-06-28 2006-03-07 Lucent Technologies Inc. Apparatus, method and system for mobile wireless communication hand-off utilizing ISDN multiway capabilities
US6801773B2 (en) 2001-06-28 2004-10-05 Lucent Technologies Inc. Apparatus, method and system for mobile wireless communication hand-off utilizing shared directory numbers and multiway capabilities
US6980808B1 (en) 2001-11-27 2005-12-27 Cisco Technology, Inc. Communication system with floating physical channel
US6973308B1 (en) * 2001-11-27 2005-12-06 Cisco Technology, Inc. Communication system with floating call anchor
FI115272B (fi) * 2001-12-14 2005-03-31 Abb Oy Menetelmä ja laite tiedon välittämisen tietoliikennejärjestelmässä
KR101021277B1 (ko) * 2004-02-06 2011-03-11 삼성전자주식회사 무선 공중망과 사설망이 연동된 망에서 데이터 서비스를제공하는 방법 및 그 시스템
US7894807B1 (en) * 2005-03-30 2011-02-22 Openwave Systems Inc. System and method for routing a wireless connection in a hybrid network
GB2429877B (en) * 2005-09-06 2008-02-06 Motorola Inc Radio link handover in a cellular communication system
US7760688B2 (en) * 2006-02-27 2010-07-20 Kyocera Corporation Apparatus, system and method for transferring an active call between wireless communication networks
WO2007114745A1 (en) * 2006-03-30 2007-10-11 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Method and apparatus for functional testing of a base station system
US10841755B2 (en) * 2017-07-01 2020-11-17 Phoneic, Inc. Call routing using call forwarding options in telephony networks

Family Cites Families (36)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US366762A (en) * 1887-07-19 christensen
US3663762A (en) * 1970-12-21 1972-05-16 Bell Telephone Labor Inc Mobile communication system
US3819872A (en) * 1972-07-10 1974-06-25 Bell Telephone Labor Inc Mobile telephone cellular switching system
JPS5241082B2 (hu) * 1973-03-28 1977-10-17
US3898390A (en) * 1973-05-15 1975-08-05 Martin Marietta Corp Multiple zone communications system and method
US3906166A (en) * 1973-10-17 1975-09-16 Motorola Inc Radio telephone system
US4726014A (en) * 1983-01-11 1988-02-16 U.S. Holding Company, Inc. Cellular mobile radio service telephone system
JPS59156040A (ja) * 1983-02-24 1984-09-05 Nippon Telegr & Teleph Corp <Ntt> 地域指定移動通信方式
US4475010A (en) * 1983-05-05 1984-10-02 At&T Bell Laboratories High density cellular mobile radio communications
US4677656A (en) * 1984-06-19 1987-06-30 Motorola, Inc. Telephone-radio interconnect system
US4704734A (en) * 1986-02-18 1987-11-03 Motorola, Inc. Method and apparatus for signal strength measurement and antenna selection in cellular radiotelephone systems
CA1250900A (en) * 1986-11-18 1989-03-07 Northern Telecom Limited Private cellular system
JP2516983B2 (ja) * 1987-06-19 1996-07-24 松下通信工業株式会社 無線電話装置
US5095531A (en) * 1987-08-28 1992-03-10 Iwatsu Electric Co., Ltd. Mobile communication position registering method and system therefor
US4926421A (en) * 1987-10-23 1990-05-15 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Mobile radio telephone system
US4811380A (en) * 1988-01-29 1989-03-07 Motorola, Inc. Cellular radiotelephone system with dropped call protection
US4866710A (en) * 1988-02-22 1989-09-12 Motorola, Inc. Reuse groups for scan monitoring in digital cellular systems
JPH01253327A (ja) * 1988-03-31 1989-10-09 Nec Corp 無線呼出方式
US5127042A (en) * 1988-09-23 1992-06-30 Motorola, Inc. Cellular cordless telephone
US5127100A (en) * 1989-04-27 1992-06-30 Motorola, Inc. Digital radio communication system and two way radio
US5200957A (en) * 1989-06-26 1993-04-06 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Mobile assisted handoff
CA2052466C (en) * 1990-10-02 2001-05-08 Masayuki Sakamoto Method of handover and route diversity in mobile radio communication
JP2679442B2 (ja) * 1991-04-17 1997-11-19 日本電気株式会社 ディジタル移動通信方式
US5315636A (en) * 1991-06-28 1994-05-24 Network Access Corporation Personal telecommunications system
JPH06509216A (ja) * 1991-07-03 1994-10-13 モトローラ・インコーポレイテッド 無線電話通信システム内の呼伝達サービス
EP0530165A3 (en) * 1991-08-23 1993-08-11 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Mobile station-controlled handoff
KR960012483B1 (ko) * 1991-09-09 1996-09-20 모토로라 인코포레이티드 페이저가 장착된 핸드셋들간의 원격 지점간 통화를 제공하는 방법 및 장치
DE69228859T2 (de) * 1991-12-12 1999-08-26 Nec Corp Mobiles Kommunikationssystem mit zentraler Funkrufstation zum Anruf von mobilen Teilnehmern durch Basisstationen
JP2842014B2 (ja) * 1992-02-27 1998-12-24 日本電気株式会社 制御信号網,無線基地局装置および移動交換局装置
US5267261A (en) * 1992-03-05 1993-11-30 Qualcomm Incorporated Mobile station assisted soft handoff in a CDMA cellular communications system
US5450474A (en) * 1992-03-11 1995-09-12 U.S. Philips Corporation Network in which cordless phones are paged from a plurality of base stations that receive paging codes for the cordless phones via subscriber lines
US5329635A (en) * 1992-05-12 1994-07-12 Motorola, Inc. Seamless handoff for radio telephone systems
US5285443A (en) * 1992-08-25 1994-02-08 Motorola, Inc. Method and apparatus for synchronizing a time division duplexing communication system
EP0657077A4 (en) * 1992-08-25 1999-02-24 Motorola Inc METHOD AND DEVICE FOR REALIZING TRAFFIC CHANNELS IN A WIRELESS TRANSMISSION SYSTEM.
SE501009C2 (sv) * 1993-03-04 1994-10-17 Ericsson Telefon Ab L M Sätt att omstrukturera en anropssignalram i ett cellulärt mobiltelefonsystem
US5384828A (en) * 1993-10-18 1995-01-24 Motorola, Inc. Method and apparatus for synchronization in a wireless telephone system

Also Published As

Publication number Publication date
FI950967A0 (fi) 1995-03-02
FI950967A (fi) 1995-03-02
PL307565A1 (en) 1995-05-29
EP0659321A4 (en) 1999-03-10
AU7205594A (en) 1995-01-24
RU2110154C1 (ru) 1998-04-27
CA2142020A1 (en) 1995-01-12
EP0659321A1 (en) 1995-06-28
US5590172A (en) 1996-12-31
HU9500643D0 (en) 1995-04-28
MX9405035A (es) 1995-01-31
WO1995001694A1 (en) 1995-01-12
PL174337B1 (pl) 1998-07-31
CN1111472A (zh) 1995-11-08
BR9405437A (pt) 1999-09-08
JPH08500953A (ja) 1996-01-30
KR0145984B1 (en) 1998-08-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT71357A (en) Method and apparatus for transferring a radiotelephone call from one coverage area to another
US5655001A (en) Wireless telecommunication system using protocol conversion for signaling between base stations and land based switches
US5771275A (en) Use of ISDN to provide wireless office environment connection to the public land mobile network
US5440613A (en) Architecture for a cellular wireless telecommunication system
FI116353B (fi) Järjestelmä ja menetelmä, jotka liittyvät solukkoteleliikenteeseen
EP0583094A2 (en) ISDN-based system for making a video call
EP0245077A2 (en) TDMA communication system having common local path medium and local time slot for intraoffice calls
EP0583137B1 (en) Architecture for a cellular wireless telecommunication system
US6301475B1 (en) Procedure for limiting the mobility area of a terminal device in a wireless local loop
US6119015A (en) Method and apparatus for synchronizing synchronous information of each base station in cordless telephone system
US5999521A (en) System and method for providing local services to a wireless telephone served by another system
US5353333A (en) Small wireless telecommunications system
EP0785694B1 (en) Private cordless branch exchange system accommodating DECT terminal subscribers
US5999810A (en) Architecture for a wireless telecommunication system
US5812541A (en) Simplified wireless subscriber system adapted for CDMA radio transmission
CA2203472C (en) Wireless handset paging utilizing connection endpoint service identifiers
US6118772A (en) Wireline telephony on a cellular switch
US5956631A (en) Multiple terminal device ringing digital subscriber ISDN terminal
KR100258148B1 (ko) 덱트(dect)방식의무선교환기에서기지국간베어러핸드오버처리방법
MXPA99005576A (en) Use of isdn to provide wireless office environment connection to the public land mobile network
JPH09271047A (ja) 高速デジタル回線の帯域設定方式
KR19990020286A (ko) 씨티투 착신시스템에서 피알아이 인터페이스 시 디채널사용방법

Legal Events

Date Code Title Description
DFC4 Cancellation of temporary protection due to refusal