HUT67734A - Disposable dental matrix retainer clamp - Google Patents

Disposable dental matrix retainer clamp Download PDF

Info

Publication number
HUT67734A
HUT67734A HU9302627A HU9302627A HUT67734A HU T67734 A HUT67734 A HU T67734A HU 9302627 A HU9302627 A HU 9302627A HU 9302627 A HU9302627 A HU 9302627A HU T67734 A HUT67734 A HU T67734A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
sticker
slider
spring pin
head
holder according
Prior art date
Application number
HU9302627A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9302627D0 (en
Inventor
Volker Stein
Robert Dickie
Original Assignee
Innovadent Technologies Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Innovadent Technologies Ltd filed Critical Innovadent Technologies Ltd
Publication of HU9302627D0 publication Critical patent/HU9302627D0/hu
Publication of HUT67734A publication Critical patent/HUT67734A/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61CDENTISTRY; APPARATUS OR METHODS FOR ORAL OR DENTAL HYGIENE
    • A61C5/00Filling or capping teeth
    • A61C5/80Dental aids fixed to teeth during treatment, e.g. tooth clamps
    • A61C5/85Filling bands, e.g. matrix bands; Manipulating tools therefor

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Oral & Maxillofacial Surgery (AREA)
  • Dentistry (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Dental Tools And Instruments Or Auxiliary Dental Instruments (AREA)
  • Devices For Conveying Motion By Means Of Endless Flexible Members (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)

Description

A jelen találmány tárgya olyan egyszer használatos fogászati matrica tartó, amely sík szárrészein furatokkal ellátott és középső szakaszán hurkot képező matrica szalag befogására alkalmas, amikor a töméshez előkészített fogüreg hiányzó falát kell helyettesíteni az amalgám, gyanta vagy ideiglenes tömés behelyezésének idejére és amely belsejének legalább egy részén menettel ellátott üreges szárból, az üreges szár belsejében elrendezett és az üreges szár belső menetébe csavarozott menetes rúddal ellátott csúszkából, az üreges szár elején, a csúszkának a menetes rúddal ellenkező végével szemben elhelyezett és a matrica szalagnak az üreges szár belsejébe nyúló szárrészeit befogadó hasítékkal ellátott fejrészből, valamint a csúszka menetes szárának végén lévő állító gombból áll.
A fogorvos a hátsó fogak kezelése során általában olyan matricát használ, amely fémszalagként van kialakítva, vastagsága 0,02-0,03 mm, szélessége pedig mintegy 8 mm. A szalagnak a fog köré történő rögzítéséhez tartó mechanizmus szükséges. Ezt a készüléket általában matrica tartónak nevezik és többnyire olyan kialakítású, hogy végén befogadja a hurkot alkotó szalag sík szárrészeit és azokat egy csavarral állítható csúszka segítségével megfeszíti. A csúszkát befogadó szár szolgál a készülék megfogására.
Miután a szalag a fog köré került és megfeszült, a tartó készülék szárának íves kialakítása lehetővé teszi, hogy a szalagot közvetlenül a fogíny pereméhez húzzuk, az előkészített fogüreg környezetében. A fogak anatómiai alakja többnyire domború az interproximális falaknál és így szabadon marad egy nyílás, amelyen át a tömés anyagát be lehet juttatni az üregbe. A szalag elhelyezése után általában fa ékeket feszítenek a szomszédos fog és a matrica közé, egyrészt a szalag megfelelő szorítására, másrészt, hogy a két szomszédos fogat kissé /
eltávolítsák egymástól és a szalag eltávolítása után a proximális érintkezés biztosítható legyen.
Észak-Amerikában a legelterjedtebb matrica tartó az un. Toffelmire matrica tartó. Ez a tartó rozsdamentes acélból készül és három változata van: az első változata baloldali fölső vagy jobboldali alsó fogakhoz, a második változata a jobboldali fölső vagy baloldali alsó fogakhoz és a harmadik változata egyenes kialakítású. A készülék nyelében hosszú feszítő csavar van. A készülék használatát gondosan be kell gyakorolni, annak érdekében, hogy elkerülhető legyen az ajaknak a csavarmenetek közé szorulása a feszítés során. Ezen túlmenően a csavarmenetek folyamatos kenése szükséges, hogy a megfelelő mozgás biztosítható legyen.
A matrica szalag kiékelésekor általában a nyelv oldalról fémek hozzá a proximális részhez. Olyan esetekben, amikor a fog helyzete vagy alakja a szokásostól eltérő, az ékelést néha a vesztibuláris (arc felőli) oldalról végzik. Ez azonban nem mindig lehetséges a Toffelmire fogóval, mivel a fejrész többnyire elzárja az utat az interproximális rész felé.
Bár a matrica eltávolítása lehetséges elvágással és oldalirányba történő kihúzással is, gyakorlatilag az eltávolítást többnyire a hurok meg lazításával és a felhelyezés műveleteinek fordított sorrendben történő elvégzésével célszerű megoldani, az ékek eltávolítása után.
Minthogy a Toffelmire matrica fogóban csak egy függőleges szalagrögzítő van, a szalag ilyenkor könnyen kicsúszik a fejrészből és eltávolítása ekkor meglehetősen nehézkes anélkül, hogy a friss tömést megkárosítanánk.
A legtöbb fogorvosi rendelőben több szettet tartanak készenlétben a különböző típusú eljárásokhoz. Általában legalább két Toffelmire matrica fogó kell legyen minden készletben, annak érdeké4 ben, hogy megvalósítható legyen a megfelelő változat kiválasztása és a sterilizálás is. Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy a rendelőkben tulajdonképpen csak két matrica fogó áll rendelkezésre munkahelyenként és hideg sterilizálást alkalmaznak, a szalagokat pedig betegenként váltják.
Minthogy azonban az utóbbi időben jelentősen megnőtt a fertőzések, például a Hepatitis B vagy az AIDS fertőzés veszélye, (a matrica felhelyezése gyakran a foghús vérzésével jár), nyilvánvalóan célszerű olyan matrica fogó alkalmazása, ami az ilyen fertőzéseket kizárja, azaz egyszer használatos készülék kialakítása.
A jelen találmánnyal tehát olyan matrica fogó kialakítása a célunk, amellyel teljesen kiküszöbölhető a fertőzés veszélye és amely biztonságos matrica felhelyezést és levételt tesz lehetővé.
A kitűzött feladatot olyan készülékkel oldottuk meg, amely sík szárrészein furatokkal ellátott és középső szakaszán hurkot képező matrica szalag befogására alkalmas és amely belsejének legalább egy részén menettel ellátott csőből, a cső belsejében elrendezett és a cső belső menetébe csavarozott menetes szárral ellátott csúszkából, a cső elején a csúszkának a menetes szárral ellenkező végével szemben elhelyezett és a matrica szalagnak a cső belsejébe nyúló szárrészeit befogadó résszel ellátott fejrészből, valamint a csúszka menetes szárának végén lévő állító gombból áll, ahol a találmány szerint a csúszkának a fejrészhez legközelebbi részén a matricának a fejrész résén túlnyúló szárrészein lévő furatokba illeszkedő rugós csap, a cső belsejében pedig legalább egy, élével a csúszkán lévő rugós csap felé néző ék van, amely a szalag legnagyobb hurkot képező helyzetében a rugós csapot megemelt állapotban tartja és a csúszka az állító gombbal egyik szélső helyzetbe beállítva minimális hurokkal feszíti, másik szélső helyzetében pedig a legnagyobb hurkot képező helyzetben a rugós csapot oldja. Amikor a rugós csap kinyílott és a szalag furataiból • tf kihúzódott, a matricát már nem lehet újra felhasználni. Ennek megfelelően mind a készülék, mind a matrica egyetlen használat után eldobandó.
Megjegyezzük, hogy a 26 03 130 sz. német szabadalom ismertet olyan matrica fogót, amely üreges szárként van kialakítva és hasítékkel ellátott fejrésze van. A készüléknek állító gombja is van és a fejrész forgatható, azaz a fejrészből kinyúló matricát a szárrészhez képest szögbe lehet állítani. Ebben a készülékben azonban nincs rugós csap és a nyitására szolgáló ék sem. Általában az egész egység sterilizálható kivitelű, azaz nem egyszer felhasználatos módon van kialakítva.
A találmány szerinti megoldás ehhez képest számos előnnyel rendelkezik. A matrica szalag, amelyet a készülékbe helyeztünk, nem vehető ki és használható külön, a szalag és a készülék együtt használatos és együtt eldobandó. Másfelől a találmány szerinti megoldás olyan komplett rendszert alkot, amelybe nem csupán a tartó készülék tartozik, hanem maga a matrica is. A készülék ily módon tulajdonképpen egy univerzális matrica rendszernek tekinthető és egy olyan szerszám készletet képez, amelyet a fogász egységenként bont fel és használ.
A találmány szerinti megoldás lehetővé teszi, hogy a matricát ugyanazzal a készülékkel a száj bármely részében lehessen felhasználni. Segítségével a szalagfeszítés finoman állítható és a túlfeszítés elkerülhető. Ezen túlmenően gyakorlatilag a teljes készülék műanyagból készíthető, ami az egyszer használatos szerkezeteknél igen előnyös.
A találmány szerinti rendszer tehát tulajdonképpen két részből: a matrica tartóból és magából a matricábóláll. A matricát a készülékbe teljesen kinyitott állapotba kell betenni, azaz a legnagyobb hurkot kell behelyezéskor biztosítani, annak érdekében, hogy könnyen ráhelyezhető legyen a fogra, majd megfelelő módon megszorítva a fogászati műveletek elvégezhetők és utána a matrica könnyen kioldható és levehető, ezt követően pedig azonnal kidobható.
A találmány szerinti megoldás egy alapvető előnye az, hogy amint már említettük - a készülék segítségével egy adott matrica a száj tetszőleges részén felhasználható. Minthogy a korábbi matrica tartók cserélhető szalaggal voltak ellátva, a szalagot közvetlenül a felhasználás előtt kellett beilleszteni, a felhasználás helyétől függően. A szalagot magát több ízben felhasználták, mindaddig, amíg túlságosan nem deformálódott és használhatatlanná nem vált. Amikor egy paciensnél több tömést kellett végrehajtani, gyakran szükségessé vált a szalag eltávolítása és átfordítása, hogy a szalag a megfelelő irányba feküdjön. Ezen túlmenően a szalagot a matrica fogóba a matrica szárára lényegében merőlegesen kellett behelyezni, jobbra vagy balra elhajtva, míg a találmány szerinti megoldásnál a billenő fejrész lehetővé teszi, hogy magát a szalagot a résbe egyenesen helyezzük be és szükség szerint billentsük jobbra vagy balra. Ezt aszerint kell elvégezni, hogy a száj melyik részében történik a felhasználás.
A találmány szerinti megoldás további előnye, hogy a csúszkához tartozó menetes szárra olyan állítógomb van erősítve, amelynek a szárhoz közelebb eső része nagyobb átmérőjű, a távolabb eső része pedig kisebb átmérőjű. Ez lehetővé teszi a szárrész viszonylag gyors forgatását a nagy átmérőjű rész felhasználásával és a finom beállítást a kis átmérőjű résszel.
A találmány további részleteit kiviteli példán, rajz segítségével ismertetjük. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti készülék egy kiviteli alakjának távlati képe, a
2. ábra egy, a behelyezéshez megformált matrica távlati képe, a
3. ábra ugyanezen matrica formázás előtti képe, a
4. ábra a 2. ábrán látható matrica oldalnézete, az
5. ábra a találmány szerinti készülék vázlata a behelyezett és oldalra billentett matricával, a
6. ábra a találmány szerinti készülék vázlata a behelyezett és egyenesen tartott matricával, a
7. ábra pedig a 6. ábrán bemutatott készülék egy részének na- gyított képe, a matrica kilazított állapotában.
Az 1. ábrán a találmány szerinti 10 készülék vázlata látható 12 csővel, 14 csúszkával, a 14 csúszka végén elhelyezett 16 menetes csappal, 18 fejrésszel, 20 állító gombbal és a matricát alkotó 22 szalaggal. A 22 szalag a 12 csőből, 14 csuszkából, 16 menetes rúd ból, 18 fejrészből és 20 állító gombból álló 10 készülékbe helyezhető oly módon, hogy köralakú vagy enyhén elliptikus hurkot képez.
A 12 cső hátsó végén belső menet van, ebbe van becsavarozva a 14 csúszkához tartozó 16 menetes rúd . A 16 menetes rúd végén levő 20 állító gomb 24 kisebb átmérőjű szakaszból és 26 nagyobb átmérőjű szakaszból áll. A 26 nagyobb átmérőjű szakasz célszerűen a 12 cső külső átmérőjével lényegében azonos átmérőjű. A 24 kisebb átmérőjű szakasz átmérője ennek mintegy fele, vagy akár kevesebb.
A 18 fejrész a 12 üreges szár másik végén van kialakítva oly módon, hogy a 12 üreges száron átmenő 28 csap körül beillenthető. Hasonló csap van a 12 üreges szár másik, az 1. ábrán nem látható oldalán is. A 18 fejrész és a 28 csapok közötti illesztés olyan szorosan van kialakítva, hogy ha egyszer a 18 fejrészt a megfelelő helyzetbe billentettük, ezt a helyzetet megtartja. A későbbiekben ismertetendő módon megformázott 22 szalagot a 18 fejrésznek az 1. ábrán nem látható hasítékán kell átfűzni és így lehet a 12 üreges szár belsejébe bevezetni, a 14 csúszka irányába.
A 10 készülék valamennyi alkotó része célszerűen műanyagból készül, annak érdekében, hogy - az egyszer használatos jelleget figyelembe véve - minél olcsóbban előállítható legyen. Ily módon tehát a üreges szár a 14 csúszka, a 16 menetes rúd, valamint a 18 fejrész és a 20 állító gomb mind műanyagból készülhet.
A 2. ábrán a találmány szerinti készülékben alkalmazott 22 szalag távlati képe látható. A 22 szalag mindkét végén 30 furattal van ellátva, középső része pedig 32 hurokká van formálva. A 34 és 36 szárrészek maradnak sík lapok és úgy vannak egymáshoz illesztve, hogy a 30 furatok lényegében egytengelyűek legyenek. A 32 hurok célszerűen köralakú.
A 3. ábra a 22 szalag kiterített rajzát mutatja. Itt látható, hogy a 22 szalag a síkban bumerángszerűén van kialakítva, annak érdekében, hogy a 32 hurok enyhén kúpos kialakítású legyen, amikor a matrica a felhasználási formáját elnyeri. Természetesen ez a kialakítás nem kötelező, a 22 szalag teljesen egyenes is lehet, ahogy ez a 2. ábrán látható.
A 4. ábra a 3. ábrán látható 22 szalag behajlított állapotának oldalnézete. A 30 furatok itt is fedésben vannak és a 32 hurok láthatóan kúpos kialakítású.
Az 5. ábrán a találmány szerinti 10 készülék vázlata látható, olyan részletekkel, amelyek az 1. ábrán nem találhatók. Itt viszont látható, hogy a 18 fejrészen 42 hasíték van kialakítva a 22 szalag befogadására és mögötte a 14 csúszkán 44 rugós csap van kialakítva. A 44 rugós csapot 46 támasztó kengyel tartja a megfelelő helyzetben és vele szemben 48 ék helyezkedik el, élével a 44 rugós csap felé fordítva.
Az 5. ábrán az is jól megfigyelhető, hogy a 18 fejrész hogyan billenthető el a 28 csapok körül a rajz síkjában. A 42 hasíték a rajz síkjára merőleges síkú és befogadja az ugyanebben a síkban lévő 22 szalag 34 és 36 szárrészeit.
A 14 csúszkának a 18 fejrésszel ellenkező végéhez csatlakozik a 16 menetes rúd a 20 állító gombbal. A 18 fejrész felőli oldalon a 44 rugós csap zárt helyzetben rögzíti a 22 szalag 34 és 36 szárrészeit oly módon, hogy keresztülnyúlik a 30 furatokon. így a 22 szalag teljesen megbízhatóan van rögzítve és a 32 hurkot könnyen lehet szűkíteni oly módon, hogy a 20 állító gombot a megfelelő irányban elforgatjuk. Az elforgatást célszerűen a 26 nagyobb átmérőjű szakasszal végezzük, míg a finom beállításra a 24 kisebb átmérőjű szakasz szolgál. A 20 állítógomb elfordítása során a 14 csúszka jobbra mozdul el és magával viszi a 22 szalag 34 és 36 szárrészeit, miközben a 18 fejrész 42 hasítékában jobbra mozgó 22 szalagon lévő 32 hurok mérete csökken. A 18 fejrész ennél az ábránál jobb oldalra van billentve, hogy fokozza a készülék stabilitását, a szomszédos fogakhoz feszülve.
A 18 fejrész célszerű formája és billenthetősége jól látható az 5. ábrán, ahol a 18 fejrész fölfelé van elbillentve. Természetesen a billentés lehet kisebb szögű vagy elmaradhat, a követelményektől függően. Az ábrán látható, hogy a 18 fejrésznek a 22 szalag felé néző oldala domború kialakítású. Ez lehetővé teszi az orvos számára, hogy szabályozza a matrica elhelyezkedését a beteg szájának kezelt része szerint.
A 48 ék teszi lehetővé azt, hogy a 22 szalagot kiszabadítsuk a 44 rugós csapról. A 48 ék a 12 üreges szár belső falán van kialakítva, a 18 fejrész és a 44 rugós csap között oly módon, hogy éle a 14 csuszka felé néz. Minthogy az 5. ábra a 10 készüléket tulajdonképpen metszetben mutatja, csak egyetlen 48 ék látható, de célszerűen a 22 szalag mindkét oldalán elhelyezkedik egy-egy 48 ék.
A 6. ábra lényegében azonos az 5. ábrával, azzal a különbséggel, hogy a 18 fejrész nincs kibillentve és így a 22 szalag a 12 üreges szár tengelyében helyezkedik el.
• · · · · • · · · • · · · · *« · ···· ·
A 7. ábrán látható az a fázis, amikor a 22 szalag kiemelhető a 10 készülékből. Ekkor a 14 csúszkát a 16 menetes rúd segítségével balra mozgattuk, a 18 fejrész felé. Ennek során a 48 ék éle behatolt a 14 csúszka végén lévő hasítékba és a 44 rugós csapot a 46 támasztó kengyel ellenében kiemelte a 22 szalag 34 és 36 szárrészein levő 30 furatokból. Ehhez a művelethez az orvos célszerűen a 20 állító gomb 24 kisebb átmérőjű szakaszát használja.
Amikor a 44 rugós csapot kiemeltük a 30 furatokból, a 22 szalag eltávolítható és többet nem illeszthető a készülékbe. Ennek megfelelően újbóli felhasználása nem lehetséges.
Összefoglalva tehát a találmány szerinti készülék, ahogyan az az ábrákon látható, a matricával és a fejrésszel összeszerelve kerül forgalomba, a felhasználás megkönnyítése érdekében. A készülék célszerű kialakítása következtében a forgorvosnak csupán a megfelelő irányba kell billenteni a fejrészt ahhoz, hogy a szükséges alakú készüléket használni tudja. Minthogy az állító mechanizmus teljes egészében a 12 üreges szár belsejében helyezkedik el, a beteg nyelvének vagy ajkának becsípése kizárt. Ezen túlmenően az állító gomb különböző átmérőjű részei lehetővé teszik a különböző sebességű szorító, illetve lazító mozgást. A matricának a fogról történő eltávolítása lényegében azonos módon történik a felhelyezéssel, a műveletek fordított sorrendjében anélkül, hogy a matrica megcsavarodna, minthogy a készülék a matricát végig a megfelelő síkban tartja. Ha valamilyen okból a matricát mégis el kellene távolítani a készülékből, ez ugyan lehetséges, de a készülék, illetve a matrica önmagában nem használható, tehát nem lehetséges bármelyikük újrafelhasználása.
A bemutatott kiviteli példák természetesen csupán a találmány illusztrálására szolgálnak és semmilyen értelemben sem korlátozzák a csatolt igénypontok által meghatározott oltalmi kört.

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Egyszer használatos fogászati matrica tartó sík szárrészein furatokkal ellátott és középső szakaszán hurkot képező matrica szalag befogására, amely belsejének legalább egy részén menettel ellátott üreges szárból, az üreges szár belsejében elrendezett és az üreges szár belső menetébe csavarozott menetes rúddal ellátott csúszkából, az üreges szár elején, a csúszkának a menetes rúddal ellenkező végével szemben elhelyezett és a matrica szalagnak az üreges szár belsejébe nyúló szárrészeit befogadó hasítékkal ellátott fejrészből, valamint a csúszka menetes szárának végén lévő állító gombból áll, azzal jellemezve, hogy a csúszkának (14) a fejrészhez (18) legközelebbi részén a matricának a fejrész (18) hasítékán (42) túlnyúló szárrészein (34, 36) levő furatokba (30) illeszkedő rugós csap (44), az üreges szár (12) belsejében pedig legalább egy, élével a csúszkán (14) lévő rugós csap (44) felé néző ék (48) van, amely a szalag (22) legnagyobb hurkot (32) képező helyzetében a rugós csapot (44) megemelt állapotban tartja és a csúszka (14) az állító gombbal (20) egyik szélső helyzetbe állítva a szalagot (22) minimális hurokkal (32) feszíti, másik szélső állásában pedig a legnagyobb hurkot (32) képező helyzetben a rugós csapot (44) oldja.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy az üreges szár (12) belsejében egymással szemben két ék (48) van kialakítva oly módon, hogy éleik a csúszka (14) felé néznek és a szalag (22) legnagyobb hurkot (32) képező helyzetében a rugós csapot (44) megemelik.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy a matricát alkotó szalag (22) sík szárrészein (34, 36) furatok (30) vannak és középső szakasza hurkot (32) képez és a tartóban a szalag (22) sík szárrészei (34, 36) a fejrész (18) hasítékán (42) átvezetve a rugós csap (44) a furatokba (30) illeszkedik.
  4. 5. A 4. igénypont szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy a fejrész (18) homlokfelülete domború, a hasítékra (42) merőleges síkban.
  5. 6. Az 5. igénypont szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy az állító gomb (20) kisebb átmérőjű szakaszból (24) és nagyobb átmérőjű szakaszból (26) van kialakítva, ahol a kisebb átmérőjű szakasz (24) átmérője kisebb, mint az üreges szár (12) átmérője.
  6. 7. A 6. igénypont szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy a nagyobb átmérőjű szakasz (26) átmérője nagyobb a kisebb átmérőjű szakasz (24) átmérőjénél.
  7. 8. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti matrica tartó, azzal jellemezve, hogy az üreges szár (12), a csúszka (14), a fejrész (18), a rugós csap (44) és az ék vagy ékek (48), valamint az állító gomb (20) műanyagból vannak.
HU9302627A 1991-03-18 1992-03-09 Disposable dental matrix retainer clamp HUT67734A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/670,621 US5055045A (en) 1991-03-18 1991-03-18 Disposable dental matrix retainer clamp

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9302627D0 HU9302627D0 (en) 1994-01-28
HUT67734A true HUT67734A (en) 1995-04-28

Family

ID=24691138

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9302627A HUT67734A (en) 1991-03-18 1992-03-09 Disposable dental matrix retainer clamp

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5055045A (hu)
EP (1) EP0581781B1 (hu)
JP (1) JP3264924B2 (hu)
KR (1) KR100212868B1 (hu)
AT (1) ATE139433T1 (hu)
AU (1) AU663079B2 (hu)
CA (1) CA2106594C (hu)
DE (1) DE69211692T2 (hu)
ES (1) ES2090615T3 (hu)
GR (1) GR3021011T3 (hu)
HU (1) HUT67734A (hu)
RU (1) RU2107472C1 (hu)
WO (1) WO1992016158A1 (hu)

Families Citing this family (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0626831B1 (en) * 1992-10-28 1998-12-30 Hawe Neos Dental Dr. H. v. Weissenfluh SA Tension matrix and tightening device for odontological use capable of being integral
US5342197A (en) * 1994-01-19 1994-08-30 Innovadent Technologies Ltd. Dental matrix retainer clamp
AU707019B2 (en) * 1994-01-20 1999-07-01 Schering Corporation Use of IL-10 to stimulate peripheral blood mononuclear cell cytolytic activity
SE9400744L (sv) * 1994-03-03 1995-03-13 Lars Brorson Matrisband och matrishållare till framtandsmatris
US5460525A (en) * 1994-03-07 1995-10-24 Rashid; Paul L. Dual matrix band retainer
US6234793B1 (en) 1999-07-19 2001-05-22 Ultradent Products, Inc. Textured dental matrix bands and related methods
WO2001005323A1 (en) * 1999-07-19 2001-01-25 Ultradent Products, Inc. Textured dental matrix bands and related systems and methods
GB0820074D0 (en) 2008-11-01 2008-12-10 Astek Innovations Ltd Dental matrix clamp
US20110171596A1 (en) 2010-01-14 2011-07-14 Clark David J Dental Wedge
EP2717799B1 (en) * 2011-06-09 2015-05-06 DENTSPLY International Inc. Circumferential matrix band
JP6144269B2 (ja) * 2011-11-02 2017-06-07 デンツプライ シロナ インコーポレーテッド マトリックスバンドリテーナー
JP6619803B2 (ja) 2014-06-04 2019-12-11 デイヴィッド ジェイ. クラーク デンタルウェッジ
JP6827055B2 (ja) 2016-02-23 2021-02-10 デンツプライ シロナ インコーポレイテッド 環状マトリックスシステム
USD792594S1 (en) * 2016-05-10 2017-07-18 Dentsply Sirona Inc. Circumferential matrix system
USD860462S1 (en) 2017-08-25 2019-09-17 Ultradent Products, Inc. Dental matrix device
US11090136B2 (en) * 2017-08-25 2021-08-17 Ultradent Products, Inc. Dental matrix devices
USD919817S1 (en) 2017-08-25 2021-05-18 Ultradent Products, Inc. Knob of a dental matrix device
GB201907008D0 (en) * 2019-05-17 2019-07-03 Magic Trix Ltd Dental apparatus
US11786338B2 (en) 2020-08-28 2023-10-17 Medicom Group Inc. Dental band device

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2502903A (en) * 1947-01-14 1950-04-04 Benjamin F Toffiemire Dental matrix retainer
US2686970A (en) * 1953-05-15 1954-08-24 Reiter David Retainer for dental bands
US2722746A (en) * 1954-07-06 1955-11-08 Brenner I Edward Dental appliance
US3516162A (en) * 1969-05-26 1970-06-23 Ira V Ainsworth Dental matrix equipment
DE2603130A1 (de) * 1976-01-28 1977-08-04 Zeppelin Dieter Von Zahnmatrizenspanner
DE3811753C1 (hu) * 1988-04-08 1989-05-03 Ruediger Dr.Med.Dent. 5810 Witten De Hirdes

Also Published As

Publication number Publication date
ES2090615T3 (es) 1996-10-16
EP0581781A1 (en) 1994-02-09
JPH07500511A (ja) 1995-01-19
GR3021011T3 (en) 1996-12-31
JP3264924B2 (ja) 2002-03-11
RU2107472C1 (ru) 1998-03-27
DE69211692T2 (de) 1996-12-12
KR100212868B1 (ko) 1999-08-02
AU663079B2 (en) 1995-09-28
ATE139433T1 (de) 1996-07-15
US5055045A (en) 1991-10-08
DE69211692D1 (de) 1996-07-25
EP0581781B1 (en) 1996-06-19
HU9302627D0 (en) 1994-01-28
WO1992016158A1 (en) 1992-10-01
AU1373992A (en) 1992-10-21
CA2106594A1 (en) 1992-09-19
CA2106594C (en) 1997-03-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT67734A (en) Disposable dental matrix retainer clamp
US5116340A (en) Surgical securance apparatus
US4966600A (en) Surgical securance method
JP4065371B2 (ja) 組織固定装置及び方法
EP0602757B1 (en) System for the application of knots in surgical suture material
US5693061A (en) Knot puller instrument for use with surgical suture in tying surgical knots
US3638653A (en) Suturing device
US20080269785A1 (en) Suture securement apparatus
US20030124485A1 (en) Device for removing a broken piece its supportive instrument and method for removing a broken piece
KR20050109916A (ko) 수술용 수축기 시스템
JPH06319742A (ja) 医学用ケーブルを固定する固定システム及び固定方法、医学用ケーブル固定装置及びクリンプ兼切断装置
US5460525A (en) Dual matrix band retainer
US5342197A (en) Dental matrix retainer clamp
US6146392A (en) Needle holding and manipulating instrument
US3507043A (en) Orthodontic pliers
US3426757A (en) Ligating hemostat for applying a noose with a locking disc
US4797094A (en) Orthodontic wire terminal and attachment tool therefor
EP0160378B1 (en) Dental bridge remover
US3020638A (en) Combination dental instrument defining a matrix band retainer and clamping block forthe band
CN214805280U (zh) 一种改进的骨折复位钳
CN221770167U (zh) 一种用于微创穿刺取骨的咬骨钳
JPH07503634A (ja) ワイヤ又はケーブルの輪を引っ張るための装置
Divis New device for interdental immobilization
JPH0622333Y2 (ja) リーマー及びファイルの安全保持装置
JPH0421527Y2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee