HUP0103420A2 - Device for brosdcasting of picture and voice informations - Google Patents
Device for brosdcasting of picture and voice informations Download PDFInfo
- Publication number
- HUP0103420A2 HUP0103420A2 HU0103420A HUP0103420A HUP0103420A2 HU P0103420 A2 HUP0103420 A2 HU P0103420A2 HU 0103420 A HU0103420 A HU 0103420A HU P0103420 A HUP0103420 A HU P0103420A HU P0103420 A2 HUP0103420 A2 HU P0103420A2
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- unit
- control unit
- housing
- image
- data storage
- Prior art date
Links
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 claims abstract description 20
- 238000013500 data storage Methods 0.000 claims abstract description 19
- 230000008054 signal transmission Effects 0.000 claims abstract description 7
- 238000006243 chemical reaction Methods 0.000 claims description 8
- 230000000694 effects Effects 0.000 description 5
- 230000002349 favourable effect Effects 0.000 description 2
- 230000000007 visual effect Effects 0.000 description 2
- 238000010276 construction Methods 0.000 description 1
- 238000005516 engineering process Methods 0.000 description 1
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 1
- 230000003287 optical effect Effects 0.000 description 1
- 230000001737 promoting effect Effects 0.000 description 1
- 230000005236 sound signal Effects 0.000 description 1
Landscapes
- Television Signal Processing For Recording (AREA)
Abstract
A találmány tárgya berendezés kép- és hanginformációk sugárzására,amely eszközteret körülfogó határolótagokból összeállított házat, aház eszközterében elhelyezett képmegjelenítő egységet, hangközvetítőegységet, valamint ezekkel összeköttetésben álló vezérlőegységettartalmaz, a vezérlőegység pedig a sugárzandó információk legalábbidőleges tárolására szolgáló adattároló egységgel van kapcsolatban.Jellegzetessége, hogy a ház (10) határoló tagjainak (11, 12) legalábbegyike legalább részben félig áteresztő tükörlapból (11 a) van, azeszköztérben (13) egy vagy több képfelvevő egység (40) van elhelyezve,a képfelvevő egységnek (50) objektívje (51) és jeltovábbítórészegysége (52) van, a jeltovábbító részegység (52) a vezérlőegységgel (40) van összeköttetésben, az objektív (51) képfelvételinyílása (51 a) pedig a félig áteresztő tükörlap (11 a) felé vanfordítva. Ó
Description
p 01 03420
(2003.1.)
Képviselő: ADVOPATENT Szabadalmi és Védjegy Iroda, Budapest
Berendezés kép- és hanginformációk sugárzására
A találmány tárgya berendezés kép- és hanginformációk sugárzására, amely eszközteret körülfogó határoló tagokból összeállított házat, a ház eszközterében elhelyezett képmegjelenítő egységet, hangközvetítő egységet, valamint ezekkel összeköttetésben álló vezérlő egységet tartalmaz, a vezérlő egység pedig a sugárzandó információk legalább időleges tárolására szolgáló adattároló egységgel van kapcsolatban.
A különböző termékek és szolgáltatások értékesítésének elősegítését célzó reklámokat és hirdetéseket már régóta alkalmaznak a kereskedelemben. Ismeretesek olyan megoldások, amelyek nagy kiteijedésű plakátfelületeken próbálják meg a gyártók vagy kereskedők vásárlásösztönző üzeneteit a potenciális vevőkhöz eljuttatni.
Ilyen nagy felületű, több reklám egymást követő megjelenítésére alkalmas megoldást ismertet többek között a HU 218.696. lajstromszámú és a HU 213.133. lajstromszámú szabadalmi leírás. Ezek előnye, hogy a hirdetésre szolgáló egyazon felületet több reklám közvetítésére is képes felhasználni. Hátránya azonban, hogy csak korlátozott mennyiségű kép bemutatására alkalmas, amely képek kizárólag állóképek lehetnek, így ezek nem igazán alkalmasak nagy tömegek figyelmének felkeltésére.
A HU 1.709. lajstromszámú használati minta leírás ezzel szemben olyan kialakítású információs központot ismertet, amely számítógép segítségével képes párbeszédszerű működése közben a használó által kért adatok megjelenítésére álló- és mozgóképes kivitelben egyaránt. Ezen konstrukció hátránya azonban, hogy kezelése megfelelő szakértelmet és minden esetben az érdeklődő személyes közreműködését igényli. Ebből következően a berendezés nem alkalmas az általánosan érdeklődésre számot tartó reklámok vagy közhasznú információk széles körben élvezhető, igényes képi- és hanginformációk sugárzására.
16095
A találmány szerinti megoldással célunk az ismert audio-vizuális reklámeszközök hiányosságainak kiküszöbölése és olyan változat megalkotása volt, amely lehetőséget teremt különböző hirdetések és egyéb közérdeklődésre számot tartó információk nagyobb távolságról is élvezhető, és hanghatásokkal is kísért álló- és mozgóképi megjelenítésére, olyan esztétikus berendezésben, amelyben a sugárzott anyag akár nagyobb távolságból is kezelhető, és amely egyszerű felépítése ellenére arra is alkalmas, hogy a segítségével a nézettség, azaz az elérési faktor is mérhető és ellenőrizhető.
A találmányi gondolat alapja az a felismerés, hogy ha önmagában ismert képmegjelenítő eszközt az ismertektől eltérő módon kapcsolunk össze egy sajátos vezérlő egységgel és azokat egy újszerű házban helyezzük el, akkor ez a ház megfelelő lehetőséget teremt a kívánt nagy méretű kép esztétikus megjelenítésre, sőt a kísérő hangeffektusok sugárzására, valamint az ellenőrző eszközök „láthatatlan” elhelyezésére is, és így a feladat megoldhatóvá válik.
A kitűzött célnak megfelelően a találmány szerinti berendezés kép- és hanginformációk sugárzására, - amely eszközteret körülfogó határoló tagokból összeállított házat, a ház eszközterében elhelyezett képmegjelenítő egységet, hangközvetítő egységet, valamint ezekkel összeköttetésben álló vezérlő egységet tartalmaz, a vezérlő egység pedig a sugárzandó információk legalább időleges tárolására szolgáló adattároló egységgel van kapcsolatban, - oly módon van kialakítva, hogy a ház határoló tagjainak legalább egyike legalább részben félig áteresztő tükörlapból van, az eszköztérben egy vagy több képfelvevő egység van elhelyezve, a képfelvevő egységnek objektívje és jeltovábbító részegysége van, a jeltovábbító részegység a vezérlő egységgel van összeköttetésben, az objektív képfelvételi nyílása pedig a félig áteresztő tükörlap felé van fordítva.
A találmány szerinti berendezés további ismérve lehet, hogy a képmegjelenítő egységnek plazmakijelzője, valamint a plazmakijelző és a vezérlő egység közé beillesztett képjel átalakító részegysége van.
Az berendezés egy lehetséges kialakításánál a hangközvetítő egységnek hangsugárzója, valamint a hangsugárzó és a vezérlő egység közé beiktatott hangátalakító részegysége és/vagy erősítő részegysége van, adott esetben pedig a vezérlő egységnek számláló részegysége van.
A találmány szerinti berendezés ismét eltérő kiviteli alakjánál az adattároló egység a ház eszközterében elhelyezett DVD lejátszó.
A berendezés megint más megvalósításánál a ház eszközterén kívül központi külső adattároló egység van elhelyezve, és a vezérlő egységgel információtovábbító hálózat útján van összekötve.
A találmány szerinti megoldás számos előnyös tulajdonsággal rendelkezik. Legfontosabb ezek közül, hogy a házban elhelyezkedő vezérlő egységgel összekapcsolt hangközvetítő egység és képmegjelenítő egység az ismert változatoknál nagyobb méretű és látványosabb, sokkal inkább élvezhetőbb képek, valamint tisztábban csengő és még nagyobb távolságból is jobban érthető hangok sugárzására alkalmas, így a közvetített reklámok, hirdetések figyelemfelkeltő hatása lényegesen meghaladhatja a hagyományos eszközökkel elért nézettségi értékeket.
Az előnyök közé tartozik, hogy a sugárzott anyagok gyorsan és egyszerű eszközökkel feltölthetők illetve eltávolíthatók, azaz szerkeszthetők, ami mindig naprakész és aktuális hirdetési anyagot eredményez a képmegjelenítő egységen.
Az alkalmazott technikának köszönhetően a legkülönbözőbb látványeffektusok, álló- és mozgókép montázsok és hanghatások érhetők el, ami tovább fokozhatja a figyelemfelkeltést.
Az ismertektől eltérő, sajátos optikai tulajdonságokkal rendelkező tükörfelület használata még jobban kiemeli a látványt környezetéből, de emellett a berendezést rejtő ház „észrevétlenné” tehető, belesimítható az azt körülölelő környezetbe, így lényegesen kedvezőbb esztétikai hatás érhető el a találmány szerinti berendezés házával, mint a szokásosan alkalmazott megoldások esetében.
Előnyként kell megemlíteni azt is, hogy a házban elhelyezett képfelvételi egység és a számláló alkalmazása lehetőséget teremt a közvetített hirdetés nézettségének azonnali ellenőrzésére, ami a hirdetők szempontjából nagyon fontos visszacsatolást mutat az elérési faktor meghatározása, és így az adott hirdetés hatékonysága szempontjából.
További előny, hogy a berendezés szükség szerint áttelepíthető, így mód nyílik annak adott helyszínen csak időszakosan történő működtetésére. Ebből következő előny, hogy a nagy hatékonyságú megoldás tetszőleges helyen és időben felállítható, és így adott célközönségre orientált hirdetések is sugározhatók kedvező költségráfordítás mellett, ami olyan hirdetők számára is színvonalas és nagy nézettségü reklámlehetőséget nyújt, akik eddig - pénzügyi források hiányában - nem engedhették meg maguknak az ilyen televíziós hirdetéshez hasonlatos audio-vizuális reklámozást.
Ugyancsak előnye a berendezésnek, hogy a vezérlő egységnek köszönhetően a sugározni kívánt hirdetések, képek és hangok digitális formában előre előállíthatok, megszerkeszthetők, ami az ismert megoldásokban alkalmazottaknál lényegesen kedvezőbb előállítási költségek mellett teremt sokkal jobb látvány lehetőséget.
A találmány szerinti berendezést a továbbiakban kiviteli példa kapcsán, rajz alapján ismertetjük részletesebben. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti berendezés egy változatának vázlatos képe.
Az 1. ábrán a találmány szerinti berendezésnek egy olyan változata látható, amelynél a 10 ház 13 eszközterét körülzáró 12 határoló tagok és a 11 határoló tag egy téglatestet formál. A téglatest alakú 10 ház 11 határoló tagja alia félig áteresztő tükörlappal rendelkezik, amelynek lényege, hogy a 13 eszköztérből induló fénysugarakat átereszti, míg a 10 házon kívülieket a 11 határoló tag Ha félig áteresztő tükörlapja visszaveri.
A 11 határoló tag 11a félig áteresztő tükörlapja mögött, a Ha félig áteresztő tükörlap irányába állítva helyezkedik el a 30 képmegjelenítő egység 31 plazmakijelzője, valamint az 50 képfelvevő egység 51 objektívjének 51a képfelvételi nyílása. Ugyancsak a 10 ház 13 eszközterében található a 40 vezérlő egység, valamint a 30 képmegjelenítő egységhez tartozó és a 40 vezérlő egységgel öszszeköttetésben álló 32 képjel átalakító részegység, az 50 képfelvevő egység részét képező és szintén a 40 vezérlő egységhez kapcsolódó 52 jeltovábbító részegység, továbbá a 20 hangközvetítő egység is.
Amint azt az 1. ábra mutatja a 20 hangközvetítő egység a 21 hangsugárzókat, a 22 hangátalakító részegységet, valamint a 23 erősítő részegységet foglalja magában. A 22 hangátalakító részegység a 40 vezérlő egységgel és a 23 erősítő részegységgel van összekapcsolva, míg a 21 hangsugárzók a 23 erősítő részegységhez csatlakoznak.
Ennél a kiviteli alaknál a 10 ház 13 eszközterében van még a 45 számláló részegység, amely a 40 vezérlő egységhez csatlakozik csakúgy, mint a 60 adattároló egység.
A 60 adattároló egység esetünkben egy DVD meghajtó, a benne elhelyezett - és a sugározni kívánt hirdetések képeit és szövegeit tartalmazó jelekkel ellátott — DVD lemezzel. Az 50 képfelvevő egység egy vagy több digitális kamera, célszerűen WEB-kamera, amely távvezérelhető, és így all határoló tag 11a félig áteresztő tükörlapjától akár 4-5 méteres távolságban is képes értékelhető képet közvetíteni a találmány szerinti berendezés környezetéről a 10 ház 13 eszközterén kívül eső, és a 11a félig áteresztő tükörlap előtt lévő nézői, vásárlói területről. Ugyancsak a vásárlói területről ad információt a 45 számláló részegység is, amely, pl. az 50 képfelvevő egység segítségével gyűjthet adatokat a 10 ház 11 határoló tagja előtt elhaladó, illetőleg ott megálló személyek számáról.
Az 1. ábra azt is szemlélteti, hogy a 40 vezérlő egység a 70 információtovábbító hálózat útján egy távoli elérésű, 80 központi külső adattároló egységgel, pl. stúdióval is kapcsolatban állhat. Ebben az esetben a 70 információtovábbító hálózat célszerűen nagy sávszélességű bérelt vonali csatlakozás, amely a 40 vezérlő egység és egy - az ábrán nem jelzett másik számítástechnikai eszköz közötti internetes kapcsolatot alakít ki.
Itt kell megemlíteni, hogy a 40 vezérlő egység nagyteljesítményű számítógép, amely önmagában ismert egységei révén fel van készítve kép- és hanginformációk digitalizálására, valamint a 20 hangközvetítő egység és a 30 képmegjelenítő egység irányítására is.
A találmány szerinti berendezés működése során elsőként a sugározni kívánt képi- és hanginformációkat kell előállítani, pl. számítógép segítségével digitális formában elő kell állítani a lejátszandó fájlt, majd azt célszerűen DVD lemezen rögzíteni kell.
Az előkészített anyag azután elhelyezhető a 10 ház 13 eszközterében lévő 60 adattároló egységben. Másik lehetőség szerint a sugárzandó információk a 70 információtovábbító hálózat útján is lejuttathatók a 10 ház 13 eszközterében lévő 40 vezérlő egységhez. Amikor a műsor a 10 házban lévő 60 adattároló egységbe vagy a 40 vezérlő egységbe kerül, akkor a hangjelek a 20 hangközvetítő egység 22 hangátalakító részegységén át a 23 erősítő részegységbe, onnan pedig a 21 hangsugárzókba jutnak, és így válnak hallhatóvá a 10 ház környezetében, valamint attól még nagyobb távolságra is.
A képjelek először a 30 képmegjelenítő egység 32 képjel átalakító részegységébe, majd onnan a 31 plazmakijelzőre kerülnek, amelyen már a digitális jelek álló- vagy mozgókép formájában nagy távolságból is élvezhető látványt nyújtanak.
A berendezés működése közben a 11a félig áteresztő tükörlapnak a 13 eszköztér felöli oldalán lévő 50 képfelvevő egység 51 objektívje 51a kép fel vételi nyílásán át a 10 ház, és így a berendezés környezete figyelemmel kísérhető, sőt a 45 számláló részegység segítségével a berendezés 10 házának 11 határoló tagja környezetében elhaladó, valamint alia félig áteresztő tükörlap előtt rövidebbhosszabb időre megálló személyek száma is meghatározható, rögzíthető. Az 50 képfelvevő egység és a 45 számláló részegység szolgáltatta információk a 40 vezérlő egység segítségével a 70 információtovábbító hálózaton keresztül a 80 központi külső adattároló egységbe kerülnek. A 80 központi külső adattároló egységgel a hirdetők internetes kapcsolatban állnak, így közvetlen következtetéseket vonhatnak le egy-egy hirdetés nézettségére vonatkozóan. A 80 központi külső adattároló egységben (pl. stúdióban) a hirdetők által kívánt információk a regisztrált eredményektől függően
.......
változtathatók, és a 70 információtovábbító hálózaton keresztül, vagy akár azt kihagyva, közvetlenül a 60 belső adattároló egységre már a megfelelően módosított információk továbbíthatók.
A találmány szerinti berendezés előnyösen alkalmazható minden olyan forgalmas területen, ahol az emberekhez, mint potenciális fogyasztókhoz vagy információ felhasználókhoz különböző reklám- és/vagy egyéb közhasznú üzeneteket kívánnak eljuttatni.
Claims (6)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Berendezés kép- és hanginformációk sugárzására, amely eszközteret körülfogó határoló tagokból összeállított házat, a ház eszközterében elhelyezett képmegjelenítő egységet, hangközvetítő egységet, valamint ezekkel összeköttetésben álló vezérlő egységet tartalmaz, a vezérlő egység pedig a sugárzandó információk legalább időleges tárolására szolgáló adattároló egységgel van kapcsolatban, azzal jellemezve, hogy a ház (10) határoló tagjainak (11, 12) legalább egyike legalább részben félig áteresztő tükörlapból (11a) van, az eszköztérben (13) egy vagy több képfelvevő egység (40) van elhelyezve, a képfelvevő egységnek (50) objektívje (51) és jeltovábbító részegysége (52) van, a jeltovábbító részegység (52) a vezérlő egységgel (40) van összeköttetésben, az objektív (51) képfelvételi nyílása (51a) pedig a félig áteresztő tükörlap (1 la) felé van fordítva.
- 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a képmegjelenítő egységnek (30) plazmakijelzője (31), valamint a plazmakijelző (31) és a vezérlő egység (40) közé beillesztett képjel átalakító részegysége (32) van.
- 3. Az 1. vagy a 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hangközvetítő egységnek (20) hangsugárzója (21), valamint a hangsugárzó (21) és a vezérlő egység (40) közé beiktatott hangátalakító részegysége (22) és/vagy erősítő részegysége (23) van.
- 4. Az 1.-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a vezérlő egységnek (40) számláló részegysége (45) van.
- 5. Az 1.-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az adattároló egység (60) a ház (10) eszközterében (13) elhelyezett DVD lejátszó.
- 6. Az 1.-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a ház (10) eszközterén (13) kívül központi külső adattároló egység (80) van elhelyezve, és a vezérlő egységgel (40) információtovábbító hálózat (70) útján van összekötve.A\A meghatalmazott:Hivatkozási jelek jegyzéke10 ház 11 határoló tag 11a félig áteresztő tükörlap 12 határoló tag 13 eszköztér20 hangközvetítő egység 21 hangsugárzó 22 hangátalakító részegység 23 erősítő részegység30 képmegjelenítő egység 31 plazmakijelző 32 képjel átalakító részegység40 vezérlő egység 45 számláló részegység50 képfelvevő egység 51 objektív 51a képfelvételi nyílás 52 jeltovábbító részegység60 adattároló egység70 információtovábbító hálózat80 központi külső adattároló egység
Priority Applications (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| HU0103420A HUP0103420A2 (en) | 2001-08-23 | 2001-08-23 | Device for brosdcasting of picture and voice informations |
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| HU0103420A HUP0103420A2 (en) | 2001-08-23 | 2001-08-23 | Device for brosdcasting of picture and voice informations |
Publications (2)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| HU0103420D0 HU0103420D0 (en) | 2001-10-28 |
| HUP0103420A2 true HUP0103420A2 (en) | 2003-05-28 |
Family
ID=89979632
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| HU0103420A HUP0103420A2 (en) | 2001-08-23 | 2001-08-23 | Device for brosdcasting of picture and voice informations |
Country Status (1)
| Country | Link |
|---|---|
| HU (1) | HUP0103420A2 (hu) |
-
2001
- 2001-08-23 HU HU0103420A patent/HUP0103420A2/hu unknown
Also Published As
| Publication number | Publication date |
|---|---|
| HU0103420D0 (en) | 2001-10-28 |
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| US8775252B2 (en) | Electronic media system | |
| US6640475B2 (en) | Theatrical advertising display | |
| MXPA04009491A (es) | Metodo y sistema para proporcionar un aviso inteligente colocado en una imagen en movimiento. | |
| US20010032131A1 (en) | Electronic, public addressing visual display network | |
| JP5433871B2 (ja) | 電子アルバム機能を有する多機能デジタル広告装置 | |
| TWM315388U (en) | Advertisement broadcasting and monitoring system | |
| US20040150526A1 (en) | Method of informational advertising in restrooms | |
| KR20090032428A (ko) | 미용실 컴퓨터 시스템 | |
| HUP0103420A2 (en) | Device for brosdcasting of picture and voice informations | |
| US20130321259A1 (en) | Double Sided Advertisement Billboard for Parking Lots | |
| JP3102437U (ja) | 電子看板装置 | |
| EP1070309B1 (en) | Method and apparatus for conveying audiovisual information | |
| US20110153526A1 (en) | Static Ad Frame | |
| US20050031314A1 (en) | System and method for dissemination of audio-visual program information | |
| Anyanwu | The prospects and challenges of film publicity in Nigeria | |
| KR20060126882A (ko) | 인터넷 홈쇼핑 방법 | |
| US20030033200A1 (en) | FilmBox | |
| JP2006074711A (ja) | レンタルボックスショップにおけるインターネット映像通信を利用した広告宣伝情報の提供方法 | |
| KR20050033599A (ko) | 감시카메라 기능이 포함된 광고 마케팅 분석용 순번대기시스템 | |
| KR20010068139A (ko) | 오픈 스튜디오를 이용한 기업 ir, pr 및 제품홍보방법 및 그 운영시스템 | |
| KR20210004327A (ko) | 입체 동영상 광고 간판 | |
| KR20000054710A (ko) | 인터넷 동영상 광고를 통한 1:1 광고 및 마케팅 방법 | |
| JP2003043963A (ja) | 広告システム | |
| FR2865568A1 (fr) | Materiel electronique de publicite sur le lieu de vente avec ecran plat | |
| Anyanwu | THE PROSPECTS AND CHALLENGES OF FILM PUBLICITY THE PROSPECTS AND CHALLENGES OF FILM PUBLICITY IN NIGERIA IN NIGERIA |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| FD9A | Lapse of provisional protection due to non-payment of fees |