HU204121B - Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source - Google Patents

Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source Download PDF

Info

Publication number
HU204121B
HU204121B HU864254A HU425486A HU204121B HU 204121 B HU204121 B HU 204121B HU 864254 A HU864254 A HU 864254A HU 425486 A HU425486 A HU 425486A HU 204121 B HU204121 B HU 204121B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
light sources
mirror
reflector
distance
symmetry
Prior art date
Application number
HU864254A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT45763A (en
Inventor
Tamas Barna
Gabor Biro
Tivadar Foeldi
Imre Nagy
Oszkar Rihmer
Laszlo Vincze
Original Assignee
Tamas Barna
Gabor Biro
Tivadar Foeldi
Imre Nagy
Laszlo Vincze
Rihmer Aurel
Rihmer Edit
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=10967465&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU204121(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Tamas Barna, Gabor Biro, Tivadar Foeldi, Imre Nagy, Laszlo Vincze, Rihmer Aurel, Rihmer Edit filed Critical Tamas Barna
Priority to HU864254A priority Critical patent/HU204121B/hu
Priority to DE8787308996T priority patent/DE3771637D1/de
Priority to EP87308996A priority patent/EP0264245B1/en
Priority to ES87308996T priority patent/ES2023910B3/es
Priority to AU79583/87A priority patent/AU600312B2/en
Priority to JP62256448A priority patent/JPS63164104A/ja
Priority to CN87107021A priority patent/CN1013701B/zh
Publication of HUT45763A publication Critical patent/HUT45763A/hu
Priority to US07/357,366 priority patent/US4965876A/en
Publication of HU204121B publication Critical patent/HU204121B/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F21LIGHTING
    • F21VFUNCTIONAL FEATURES OR DETAILS OF LIGHTING DEVICES OR SYSTEMS THEREOF; STRUCTURAL COMBINATIONS OF LIGHTING DEVICES WITH OTHER ARTICLES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • F21V7/00Reflectors for light sources
    • F21V7/04Optical design
    • F21V7/09Optical design with a combination of different curvatures

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • Optical Elements Other Than Lenses (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Supplying Of Containers To The Packaging Station (AREA)

Description

A találmány tárgya fényvető belső tükör elrendezéssel és többtagúfényforrással, amelynekforgásszimmetrikus külső tükre és a külső tükör tükröző felülete előtt, vele koaxiális külső és belső körvonalak között szimmetrikusan elrendezett N fényforrása van, ahol a külső tükör előtt a fényforrásokat befogadó külső körvonalon belül elhelyezkedő, keresztmetszetben DN típusú szimmetriát mutató, 2N számú görbevonalú szegmensből álló hengerszimmetrikus testként kialakított belső tükör van, amelyen a belső körvonalon belül a fényf orrásokközéppontját és a külső tükör szimmetriatengelyét összekötő egyenesekenfekvő belső csúcsok vannak kiképezve, (itt és a továbbiakban Dj^ a N tengelyes forgásszimmetriát jelenti, vagyis az a test jellemezhető ilyen típusú szimmetriával, amelynél egymással 3607N szöget bezáró Nszimmetriasík jelölhető ki, így egy görbeszakasz Ν’ számú forgatásával és tükrözéssel a test keresztmetszete meghatározható).
Különböző világítási feladatok megoldására kiterjedten alkalmazzák a fényvetőket, amelyek külső tükör belső tükröző felülete előtt beépített általában több fényforrást tartalmaznak. A fényforrások fényét a két tükröző felület továbbítja a kívánt irányba.
A fényvetők teljesítményét általában a fényforrások által okozott termikus terhelés csökkenti: a fényforrások által termelt hőmennyiség a tükröző felületek intenzív terhelése melett csökkenti a fényforrás, saját élettartamát, működési hatékonyságát lerontja. Ezért a fényvetők teljesítményének növelése előtt a fényforrások hőterhelésének ezzel járó növekedése komoly akadályt jelent.
A filmkészítés és a televíziós műsorszórás során alkalmazott világítástechnikai megoldásokban általános követelmény, hogy a fényvetők jól meghatározott árnyékot, lényegében kúpszerű fényintenzitás-eloszlást produkáljanak, ami általában egyetlen fényforrás alkalmazását igényli. Ez annyit jelent, hogy a fényvető által biztosított nyaláb egy középponti tartományban erőteljes, ezen kívül viszonylag gyenge, de még jó láthatóságot tegyen lehetővé. Ha egyetlen fényforrást használunk, ez éppen a hőterhelés miatt a fényvető maximális teljesítményénekkorlátjátadja.
Megvilágításhoz létrehozott fénynyaláh egy előre meghatározott, lényegében körvonalszerű intenzitáseloszlást biztosító fényvetőt mutat be a DE-A12 27 404 sz. német közzétételi irat. Az itt ismertetett fényvetőnek egy adott tengelyre forgásszimmetrikus külső tükre és a külső tükröző felülete előtt, vele koaxiálisán elrendezett, több fényforrás befogadására alkalmasan kiképzett hengerszimmetrikus, gyűrűszerű foglalata van. A foglalatban a fényforrások szintén a külső tükörrel koaxiálisán helyezkednek el, az általuk határolt téren belül tükröző szegmensekből összeállított, a fényforrások fényét a külső tükör felületére irányító belső tükörvan, aholabelső tüköregyenes vagy körvonal alakú szegmenseit úgy méretezik és építikbe, hogy két szomszédos fényforrás között mindig egy-egy fényforrás képéthozzáklétre.
A tapasztalat szerint az említett közzétételi irat szerinti fényvetőben a korábban ismert megoldásokhoz képest a fényforrások hőterhélése csökken, de még mindig nem kielégítő mértékben, így a belső tükör alkalmazásának ellenére a fényforrások által okozott hőterhelés a teljesítmény növelésének akadályát je5 lenti. További problémát jelent, hogy a fényintenzitás eloszlása nem felel meg a film- és tévétechnika által igényelt követelményeknek
A találmány feladata a fentieknek megfelelően olyan fényvető létrehozása, amelynél a fényforrások10 ra és a fényvető alkotórészeire eső hőterhelés olyan mértékben csökkenthető, hogy ezzel a fényvető fényteljesítményének növelése elé a hőterhelés által állított korlátok gyakorlatilag megszüntethetők és egyúttal a film- és televíziós technika által igényelt fényin15 tenzitás-eloszlás biztosítható.
Akitűzöttfeladat megoldásaként olyan belső tükör elrendezéssel és többtagúfényforrásai ellátott fényvetőt dolgoztunkká amelynekforgásszimmetrikus külső tükre és a külső tükör tükröző felülete előtt, véle koa20 xiális külső és belső körvonalak között szimmetrikusan elrendezett N fényforrása van, ahol a külső tükör előtt a fényforrásokat befogadó külső körvonalon belül elhelyezkedő, keresztmetszetben Dj^ típusú szimmetriát mutató, 2N számú görbevonalú szegmensből 25 álló hengerszimmetrikus testként kialakított belső tükörvan, amelyenabelsőkörvonalonbelül a fényforrásokközéppontját és a külső tükör szimmetriatengelyét összekötő egyeneseken fekvő belső csúcsokvannak kiképezve, és a találmány szerint a belső tükör afényfor30 rások között a belső körvonalat átlépd, a külső tükörnek a fényforrások közötti felezővonalon fekvő sugarán külső csúcsokat kijelölő görbe vonalú szegmensekkel van kialakítva, ahol a görbe vonalú szegmensek a szomszédos fényforrásokat egymástól legalább rész35 ben árnyékolják.
A találmány szerinti fényvető egy célszerű kiviteli alakjában a külső csúcsok, a fényforrások helyét kijelölő belső és külső körvonal közötti távolságnak legalább a felét elérőén vannak elrendezve.
Különösen előnyös az a kiviteli alakja a találmány szerinti fényetőnek, amelynél a görbe vonalú szegmensek keresztmetszetben színuszgörbe alakú testekként vannak kiképezve, ahol célszerűen a színuszgörbe amplitúdója nagyobb a belső és külső körvonal távol45 ságinál és hullámhossza nagyobb két szomszédos fényforrás középpontjaközöttí távolságfelénél.
Ugyancsak előnyös a találmány szerinti fényvetőnek az a megvalósítása, amelynél a görbe vonalú szegmensek keresztmetszetben körevolvens alakú testek50 ként vannak kiképezve, ahol célszerűen a körevolvens alapkörének átmérője nagyobb a belső és a külső körvonal távolságánál.
A kisugárzott fény eloszlásának egyenletességét adott esetben javítani lehet, ha a találmány szerinti 55 fényvetőben a belső tükör tükröző felületének egy része diffúz felületként van kiképezve.
A találmány szerinti fényvető a kisugárzott fényt olyan, a célkitűzésnek megfelelő térbeli eloszlásban bocsátja ld, amikoris egy középponti tartományban a 60 megvilágítás intenzitása jóval nagyobb, mint a szom2
HU 204121 Β szédos tartományban, de éles árnyék nem alakul ki, vagyis a megvilágított objektum melletti részletek többé-kevésbé felismerhetők. A fényvető belső elemeinek hőterhelése szinte elhanyagolhatóan kicsivé válik, így az élettartam az ismert megoldásokhoz képest növekszik.
A találmány tárgyát a továbbiakban példakénti kiviteli alakok kapcsán, a csatolt rajzra hivatkozással ismertetjük részletesen. Arajzon az
1. ábra a találmány szerinti fényvető keresztmetszeti nézete, a
2. ábra az 1. ábrán bemutatott fényvető felülnézee, míg a
3. ábra a találmány szerinti fényvetőben alkalmazott belső tükör egy előnyös megvalósításának részlete felületnézetben.
A jelen találmány értelmében javasolt fényvető paraboloid vagy hasonló forgástest alakú 1 külső tükörrel és ennek belső terében elhelyezkedő részelemekkel van megvalósítva. Az 1 külső tükör tükröző felülete előtt képzeletbeli gyűrű alakban, tehát belső és külső körvonal között - a két körvonal középpontja egybeesik az 1 külső tükör szimmetriatengelyével - 2 fényforrások vannak középpontjaikkal szabályos sokszög csúcsainál elrendezve. A 2 fényforrásokat befogadó gyűrű külső körvonalán belül henger szimmetrikus testet alkotó 3 belső tükör helyezkedik el, amelynek szimmetriatengelye (hossztengelye) az 1 külső tükör szimmetriatengelyével egybeesik (1. és 2. ábra). A 3 belső tükör 4 és 5 görbe vonalú szegmensekből épül fel (3. ábra), amelyek 6 síkokra vonatkoztatva egymás tükörképei. A 6 síkok a 2 fényforrások közötti felezőpontot az 1 külső tükör középpontjával összekötő egyenessel és az 1 külső tükör szimmetriatengelyével meghatározott síkok. A 2 fényforrások középpontjain és az 1 külső tükör szimmetriatengelyén át hasonló módon 6’ síkok fektethetők le. A 3 belső tükör DN szimmetriájú, ahol N a 2 fényforrások számát jelenti, vagyis a 3 belső tükör olyan forgásszimmetriájú test, amelynél a 4 és 5 görbe vonalú szegmensek keresztmetszetét meghatározó síkbeli alakzatok N-szeres elforgatásával a 3 belső tükör keresztmetszete előállítható.
A találmány értelmében a 3 belső tükör olyan hengerszimmetrikus testet képez, amelyet 8 belső és 9 külső csúcsok jellemeznek. A 8 belső csúcsok a 6’ síkokban, a 9 külső csúcsok a 6 síkokban fekszenek, közöttük a 4 és 5 görbe vonalú szegmensek teremtenek kapcsolatot. Ez utóbbiak keresztmetszetét általában színuszgörbe vagy körevolvens határozza meg, de adott esetben parabolaevolvensvagymag' 'bbrendűmatematikai görbe evolvense is választható a keresztmetszet kialakításához. Igen célszerűnek bizonyult a színuszgörbe és a körevolvens alkalmazása.
A 8 belső csúcsok, mint az a 3. ábrán is látható, a 2 fényforrásokat befogadó képzeletbeli gyűrű belső körvonalán belül helyezkednek el, míg a 9 külső csúcsokat a belső körvonalon túl, általában a belső és a külső körvonal közötti távolság legalább felét elérő távolságon hozzuk létre, amivel lényegében az egymással szomszédos 2 fényforrásokat egymástól leárnyékoljuk.
Ha a 4 és 5 görbe vonalú szegmensek alakját (az 1 külső tükör szimmetriatengelyére merőleges metszetét) színuszgörbe határozza meg, a tapasztalat a legjobb eredményeket akkor mutatja, ha transzformált színuszgörbét alkalmazunk, amelyet 7 inflexiós pont jellemez és amplitúdója nagyobb, mint a belső és külső körvonal távolsága, vagyislényegében a 2 fényforrás jellemző átmérője, míg hullámhossza két szomszédos 2 fényforrás középpontja közötti távolság felénél nagyobb. A transzformált színuszgörbét általában a változó amplitúdó és/vagy hullámhossz jellemzi, ahol a változást az adott elrendezésnek megfelelően lehet megválasztani. Ha a 4 és 5 görbe vonalú szegmensek körevolvens alakúak, az alapkör átmérője célszerűen a 2 fényforrás jellemző átmérőjénél nagyobb.
A kísérleti tapasztalatok azt bizonyították, hogy a 3 belső tükör tükröző felületén célszerű lehet diffúz részletek kialakítása. Ez esetben a fényvető hatásfoka kis, de elfogadható mértékben csökken, míg a fényeloszlás még jobban közelíthető a kívánt alakú görbéhez, mint diffúz felületek alkalmazása nélkül.
A javasolt alakú hengerszimmetrikus 3 belső tükör beépítésével a fényvető működése során a 2 fényforrások emittált fényének mindössze 3-4%-a sugárzódik vissza a 2 fényforrásokba, ezért ez utóbbiak hőterhelése (túlmelegedése) lényegében megszűnik. Ezt az adatot a 3 belső tükör különböző alakjainál végzett vizsgálatok igazolták. Mivel a javasolt elrendezéssel elérhető, hogy a 2 fényforrások a termikus szempontokat figyelembe véve is optimális tartományban üzemeljenek, így a fényvető hatásfoka 15% körüli javulást mutat és ennek eredményeként a megvilágított objektumra jutó fényáram akár 30%-kal megnövelhető.

Claims (7)

  1. SZABADALMIIGÉNYPONTOK
    1. Fényvető belső tükör elrendezéssel és többtagú fényforrással, amelynek forgásszimmetrikus külső tükre (1) és a külső tükör (1) tükröző felülete előtt, vele koaxiális külső és belső körvonalak között szimmetrikusan elrendezett N fényforrásokat (2) befogadó külső körvonalon belül elhelyezkedő, keresztmetszetben típusú szimmetriát mutató, 2N számú görbevonalú szegmensből (4, 5) álló hengerszimmetrikus testként kialakított belső tükör (3) van, amelyen a belső körvonalon belül a fényforrások (2) középpontját és a külső tükör (1) szimmetriatengelyét összekötő egyeneseken fekvő belső csúcsok (8) vannak kiképezve, azzal jellemezve, hogy a belső tükör (3) a fényforrások (2) között a belső körvonalon fekvő sugarán külső csúcsokat (9) kijelölő görbe vonalú szegmensekkel (4,5) van kialakítva, ahol a görbe vonalú szegmensek (4,5) a szomszédos fényforrásokat (2) egymástól legalább részben árnyékolják.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti fényvezető, azzal jellemezve, hogy a külső csúcsok (9) a fényforrások (2) helyét kijelölő belső és külső körvonal közötti távolságnak legalább a felét elérőén vannak elrendezve.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti fényvető, azzal jellemezve, hogy a görbe vonalú szegmensek (4,5) ke3
    HU 204121 Β resztmetszetben szmuszgörbe alakú testekként vannak kiképezve.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti fényvető, azzal jellemezve, hogy a görbe vonalú szegmenseket (4,5) meghatározó színuszgörbe amplitúdója nagyobb a belső és kiil- 5 ső körvonal távolságánál és hullámhossza nagyobb két szomszédos fényforrás (2) középpontja közötti távolságfelénéL
  5. 5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti fényvető, azzal jellemezve, hogy a görbe vonalú szegmensek (4,5) ke- 10 resztmetszetben körevolvens alakú testekként vannak kiképezve.
  6. 6. Az5. igénypontszerintifényvető, azzal jellemezve, hqgyagörbevonalúszegmensefcet(4, ^meghatározó körevolvens alapkörének átmérője nagyobb a belső és a külső körvonal távolságánál
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti fényvető, azzal jellemezve, hogy a belső tükör (3) tükröző felületének egyrészediffúzfelületkéntvan kiképezve.
HU864254A 1986-10-13 1986-10-13 Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source HU204121B (en)

Priority Applications (8)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU864254A HU204121B (en) 1986-10-13 1986-10-13 Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source
DE8787308996T DE3771637D1 (de) 1986-10-13 1987-10-12 Beleuchtungsvorrichtung.
EP87308996A EP0264245B1 (en) 1986-10-13 1987-10-12 Lighting apparatus
ES87308996T ES2023910B3 (es) 1986-10-13 1987-10-12 Aparato iluminador
AU79583/87A AU600312B2 (en) 1986-10-13 1987-10-13 Lighting apparatus
JP62256448A JPS63164104A (ja) 1986-10-13 1987-10-13 照明装置
CN87107021A CN1013701B (zh) 1986-10-13 1987-10-13 照明装置
US07/357,366 US4965876A (en) 1986-10-13 1989-05-26 Lighting apparatus

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU864254A HU204121B (en) 1986-10-13 1986-10-13 Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT45763A HUT45763A (en) 1988-08-29
HU204121B true HU204121B (en) 1991-11-28

Family

ID=10967465

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU864254A HU204121B (en) 1986-10-13 1986-10-13 Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4965876A (hu)
EP (1) EP0264245B1 (hu)
JP (1) JPS63164104A (hu)
CN (1) CN1013701B (hu)
AU (1) AU600312B2 (hu)
DE (1) DE3771637D1 (hu)
ES (1) ES2023910B3 (hu)
HU (1) HU204121B (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2639683B1 (fr) * 1988-11-28 1991-03-08 Autorupteur Cie Nle Projecteur de lumiere
US5528720A (en) * 1992-03-23 1996-06-18 Minnesota Mining And Manufacturing Co. Tapered multilayer luminaire devices
US5303322A (en) * 1992-03-23 1994-04-12 Nioptics Corporation Tapered multilayer luminaire devices
US6002829A (en) * 1992-03-23 1999-12-14 Minnesota Mining And Manufacturing Company Luminaire device
WO1998016777A1 (en) * 1996-10-16 1998-04-23 Philips Electronics N.V. SIGNAL LAMP WITH LEDs
EP1264298B1 (en) 2000-03-06 2007-01-03 Teledyne Lighting and Display Products, Inc. Led light source with field-of-view-controlling optics
WO2001066997A2 (en) 2000-03-06 2001-09-13 Teledyne Lighting And Display Products, Inc. Lighting apparatus having quantum dot layer
US6696801B2 (en) 2000-04-07 2004-02-24 Nordson Corporation Microwave excited ultraviolet lamp system with improved lamp cooling
US6543911B1 (en) 2000-05-08 2003-04-08 Farlight Llc Highly efficient luminaire having optical transformer providing precalculated angular intensity distribution and method therefore
US8360615B2 (en) 2000-05-08 2013-01-29 Farlight, Llc LED light module for omnidirectional luminaire
US6637924B2 (en) 2000-11-15 2003-10-28 Teledyne Lighting And Display Products, Inc. Strip lighting apparatus and method
US6784603B2 (en) * 2001-07-20 2004-08-31 Teledyne Lighting And Display Products, Inc. Fluorescent lighting apparatus
US7118256B2 (en) * 2003-03-21 2006-10-10 Mitsubishi Jidosha Kogyo Kabushiki Kaisha Lighting device incorporating plasma lamp for vehicles
US6831419B1 (en) * 2003-06-02 2004-12-14 Nordson Corporation Exhaust system for a microwave excited ultraviolet lamp
US7802399B2 (en) * 2006-06-26 2010-09-28 Nancy Shelton Plant stand
US8783924B1 (en) * 2010-12-20 2014-07-22 Soundoff Signal, Inc. Wide angle illumination assembly and reflector therefor

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB282255A (en) * 1927-03-29 1927-12-22 Julius Patten Improvements in or relating to vehicle head lights
US1935729A (en) * 1931-03-27 1933-11-21 Gen Electric Beacon or searchlight
GB878534A (en) * 1959-10-27 1961-10-04 Schmidt Paul A discharge lamp assembly for three-phase electrical supplies
DE1227404B (de) * 1964-09-30 1966-10-27 Siemens Ag Grossschirmleuchte
US3264467A (en) * 1965-12-06 1966-08-02 Spectrolab Radiant energy collimating system
CH516155A (de) * 1970-03-25 1972-01-14 Original Hanau Quarzlampen Licht- und Wetterechtheitsprüfgerät
US4308573A (en) * 1978-06-12 1981-12-29 Esquire, Inc. Lamp fixture including diffused low angle reflective surfaces
US4651257A (en) * 1985-07-15 1987-03-17 American Sterilizer Company Multiple source lighting fixture
US4816694A (en) * 1985-08-15 1989-03-28 Sanders Associates, Inc. Radiation system

Also Published As

Publication number Publication date
CN87107021A (zh) 1988-04-20
EP0264245B1 (en) 1991-07-24
HUT45763A (en) 1988-08-29
CN1013701B (zh) 1991-08-28
JPS63164104A (ja) 1988-07-07
US4965876A (en) 1990-10-23
AU7958387A (en) 1988-04-14
DE3771637D1 (de) 1991-08-29
ES2023910B3 (es) 1992-02-16
AU600312B2 (en) 1990-08-09
EP0264245A3 (en) 1989-03-22
EP0264245A2 (en) 1988-04-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU204121B (en) Reflective internal mirror with arrangement and multi-section light source
CA1193645A (en) Reflector lamp
US5272408A (en) Lamp and reflector assembly
US5452186A (en) Light distribution system
US4646214A (en) Miniature coaxial lighting assembly
US5800051A (en) Medical lamp with multi-component projector unit
US5556191A (en) Electric reflector lamp
NL8603089A (nl) Verlichtingsarmatuur.
EP0584071A1 (en) Lamp and reflector assembly
US6102555A (en) Concave reflecting mirror for a light source
US5475571A (en) Ring Light collector
CA2188044C (en) Reflector incandescent lamp
JP6723316B2 (ja) 光パターンを調節可能なランプ
NL8105535A (nl) Reflektor.
US3886350A (en) Light projector apparatus for controlling profile of light projection
JPH0562651A (ja) ミラー付光源
US4777400A (en) Blown lamp bulb and electric lamp provided with such a bulb
US6080464A (en) Reflector for a radiating luminous source and use of the same
US5169230A (en) Lamp for producing light intensity uniformity
US5130910A (en) Reflective housing for increased luminance of fluorescent bulbs
US10107478B1 (en) Light assembly
GB2246854A (en) Lamps and reflectors
US4812957A (en) Optical system for uniform illumination of a plane surface
US6034473A (en) Lighting system and lamp with optimal filament placement
US5165784A (en) Adjustable photography light that maintains constant color temperature

Legal Events

Date Code Title Description
DGB9 Succession in title of applicant

Owner name: RIHMER,AUREL,HU

Owner name: RIHMER,EDIT,HU

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee