HU194947B - Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts - Google Patents

Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts Download PDF

Info

Publication number
HU194947B
HU194947B HU392384A HU392384A HU194947B HU 194947 B HU194947 B HU 194947B HU 392384 A HU392384 A HU 392384A HU 392384 A HU392384 A HU 392384A HU 194947 B HU194947 B HU 194947B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
weight
magnesium
iron
alloy
pig iron
Prior art date
Application number
HU392384A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT38972A (en
Inventor
Istvan Pentek
Istvan Tamas
Arpad Mocsy
Original Assignee
Vasipari Kutato Fejleszto
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vasipari Kutato Fejleszto filed Critical Vasipari Kutato Fejleszto
Priority to HU392384A priority Critical patent/HU194947B/hu
Publication of HUT38972A publication Critical patent/HUT38972A/hu
Publication of HU194947B publication Critical patent/HU194947B/hu

Links

Landscapes

  • Refinement Of Pig-Iron, Manufacture Of Cast Iron, And Steel Manufacture Other Than In Revolving Furnaces (AREA)

Description

A találmány tárgya vasalapú olvadékok kéntartalmának csökkentésére alkalmas, magnéziumot, alumíniumot, szilíciumot és báriumot — mint főalkotókat — tartalmazó komplex ötvözet.
A minőségi acélgyártás megköveteli, hogy a nyersvas kéntartalma bizonyos határt ne lépjen túl és lehetőleg minél alacsonyabb legyen. A kén rontja az acél szívósságát, hidegalakíthatóságát, mélyhúzhatóságát, növeli a ridegtörési érzékenységét és melegrepedést okoz. Sok esetben 0,015 t%, sőt ez alatti kéntartalmat is megkívánnak a minőségi acélgyártásra szánt nyersvastól.
A nyersvas kéntartalmának csökkentésére a kohóban és a kohón kívül van lehetőség. A kohón kívüli kéntelenítés az előnyösebb, mert megköhhyíti a kohók üzemvitelét és javítja a nyersvasgyártás műszaki-gazdasági mutatóit. A salak bázicitása csökkenthető, ez kisebb koksz felhasználást és nagyobb teljesítményt biztosít. A kéntartalom viszont megnő, ezért szükséges a nyersvas kohón kívüli kéntelenítése.
A kohón kívüli nyersvas kéntelenítésére hagyományosan a szódát, az égetett meszet és a kalciumkarbidot használják. Mindhárom anyagot poralakú, aprószemcsés állapotban adagolják a folyékony nyersvasba, a kéntelenítés műveletét pedig Calling-rotorral, vagy üstkezelés esetén injektálással, illetve mechanikus keverőlapátos szerkezetekkel végzik. A hagyományos kéntelenítő anyagok közös hátránya a hosszú, 20-25 perces kezelési időtartam, a nagy fajlagos kezelőanyag-szükséglet (pl. 0,011% kéncsökkentéshez 3-4 kg/t égetett mészpor szükséges, valamint a kéntelenítés alatti jelentős füst és/vagy gázképződés, amely költséges munka- és balesetvédelmi berendezések létesítését és üzemeltetését igényli. A hagyományos kéntelenítő anyagok további hátránya, hogy kéncsökkentő hatásukat rendkívül befolyásolja a folyékony nyersvas hőmérséklete és mennyisége, valamint a szállítóüstbe csapolt nyersvas felületén úszó kohósalak összetétele és mennnyisége. Mindezekből következik, hogy ezekkel az anyagokkal a kéncsökkentés bizonytalan, a nyersvasak kezelése utáni kéntartalmak még azonos kiinduló kéntartalmak mellett is rendkívül szórnak.
Példaként említünk egy kohómüben égetett mész-szóda keverékekkel végzett kéntelenítést, ahol azonos kémiai összetételű, menynyiségű és hőmérsékletű nyersvas 0,050 t% kiinduló kéntartalma 10 kg/t keverék injektálásakor 0,010-0,030 t% határok közé csökkent, ami 40-80 % kéntelenítési hatásfoknak felel meg, tehát rendkívül ingadozó.
A nagy fajlagos anyagszükséglet, a körülményes kezelési technológia és a bizonytalan Kéntelenítési hatásfok megjavítására az utóbbi években a hagyományos kéntelenítő anyagokat egyre inkább magnézium alapú kéntelenítő anyagok váltják fel.
A magnézium és a folyékony nyersvasban oldott kén közötti reakció lefolyását a magnézium fizikai tulajdonságai, elsősorban kis forrpontja (1107°C) határozzák meg. A folyékony nyersvasban a magnézium gőz halmazállapotba kerül. A képződő gőzbuborékok parciális nyomása, valamint érintkezési felületük reakcióképessége mindvégig megmarad. E tulajdonságai miatt a magnézium előnyösebb az égetett mésznél és a kalciumkarbidnál, amelyek a nyersvas olvadékban szilárd halmazállapotban találhatók, és a szemcsék felületén kialakuló reakció zóna a kéntelenítés folyamatát gátolja. A magnézium felhasználás hatásfoka ezért sokszorosan meghaladja az égetett mészét és a kalciumkarbidét, fajlagos felhasználása 8-15ször kisebb azoknál.
A képződő magnézium-oxid és szulfid kis fajsúlya elősegíti az olvadékból való kiválásukat, különösen a magnézium gőzképződés időszakában.
A fémes magnézium a felsorolt tulajdonságai következtében képes a folyékony nyersvas nagyfokú kéntelenítésére, de alkalmazását a folyékony nyersvasba való adagolás nehézsége akadályozza.
A magnéziumtömb vagy cipó folyékony nyersvasba adagolására kidolgozott számos eljárás, mint pl. merülőharang használata, nem vezetett eredményre, mert a hirtelen fellépő magnézium gőzképződést nem lehetett irányítani, s ez tetemes magnézium-kiégést, a folyékony nyersvas fröccsenését, fény- és füstképződést okozott.
A magnézium gőzképződés hevességének csökkentésére, s egyben a nyersvas-kéntelenítő reakció időtartamának meghosszabítására szolgál a magnéziummal impregált koksz használata. A magnéziummal impregnált koksz 43 t% magnéziumot tartalmaz. 1-2 kg súlyú darabokból áll, amelyeket speciális kiképzésű tűzálló harangba töltve, bemerítik a folyékony nyersvasba. A nyersvasba merülő kokszdarabok pórusaiból a magnéziumgőzök az átmelegedés sebességétől függően folyamatosan távoznak, s így nyugodtabb Mg kigőzölgési reakció alakul ki, mivel az időegység alatt kisebb mennyiségben képződnek a magnéziumgőzök.
A magnéziummal impregnált koksz technológiai hátrányai a koksz rossz hővezetőképességéből adódó hosszú kezelési időtartam, amely a gyakorlatban 15-40 percet tesz ki, a tűzálló harang rövid élettartama, továbbá a kéntelenítési folyamat bizonytalansága, amely abból adódik, hogy a kokszdarabok átmelegedése s ezáltal a koksz pórusait kitöltő magnézium reakcióba lépése, tehát a vas-magnézium érintkezési felület a kéntelenítés során fordítottan arányos az idővel, így a magnézium gőzképződés kezdetben igen heves, majd fokozottan lassuló intenzitással megy végbe, s gyakran le is áll.
Ezért a magnéziummal impregnált koksz fajlagos felhasználása elég számottevő, pl.
-2194947
0,05-0,06 t% kiinduló kéntartalmú folyékony nyersvas 0,01 t% körüli végső kéntartalmának biztosítására 1,5-1,8 kg/t szükséges belőle. Ennek következtében a magnézium hasznosulási foka kicsi, 45-55 % közötti. Mivel a magnéziummal impregnált koksz világpiaci ára magas, az eljárás technológiai hátrányai és költségessége miatt csak korlátozott mértékben terjedt el.
A magnézium folamatos adagolását biztosító másik eljárás a granulált magnézium folyékony nyersvasba való injektálása. A kéntelenítő reagens 0,5-1,5 mm szemnagyságú magnézium granália, amelyet speciális eljárással állítanak elő. összetétele kb. 90 t% magnézium és 10 t% alkálifémsó keverék.
A granulált magnéziumot a kohászatban ismert injektáló szerkezetek bármelyikével adagolhatják a folyékony nyersvasba, hordozógázként nitrogén vagy száraz levegő használatos. Fajlagos felhasználása kisebb a magnéziummal impregnált kokszénál, pl. 0,050,06 t% kiinduló kéntartalmú folyékony nyersvas 0,01 t% körüli végső kéntartalmának biztosítására 0,8-1,0 kg/t szükséges belőle. A magnézium hasznosulási foka 40-70 % közötti.
Hátrányai a körülményes gyártástechnológia, amely tömeges méretű előállítását ma még nehezen teszi lehetővé, továbbá a nagy magnéziumtartalmat kisérő erőteljes vasfröccsenés, füst- és fényképződés, amely még folyamatos injektálás esetén is oly mértékben fellép, hogy a kéntelenítő kezelést csak 60-70 %-os üsttelítés mellett lehet lefolytani. Ez a kentelenítés műveletét technológiailag szétaprózza és a kohó-keverőcsarnok közötti nyersvas szállítás ütemességét megszakítja. Ezért ez a módszer tömeges nyersvas kéntelenítésére ma még nem terjedt el.
Űjabban magnéziumpor és égetett mészpor keverékét használják, amelyet a folyékony nyersvasba injektálnak (pl. a 3 998 625 sz. USA szabadalom). A magnéziumpor és az égetett mészpor keverék tömegaránya 1:7-10szeres. A módszer előnye a fuvatás alatti nyugodtabb vas-magnézium reakció, hátránya a nagy mennyiségű égetett mészhányad, amely az eljárást nehézkessé teszi, továbbá a salakmennyiséget rendkívül megnöveli. Ezenkívül a nagy mennyiségű mészpor használata költséges munka- és környezetvédelmi berendezések létesítését és üzemeltetését igényli.
A magnézium felhasználásának további új módja a magnézium, alumínium, szilícium főalkotókat tartalmazó ötvözet alkalmazása folyékony nyersvas kéntelenítésére (pl. a 171 849 sz. magyar szabadalom). Az ötvözetet 0,5-5,0 mm szemnagyságban injektálással juttatják a folyékony nyersvasba. Előnyei közé tartozik az egyszerű és biztonságos gyárthatóság, valamint a szabályozható adagolás, hátránya a közepes magnézium hasznosulás a kéntelenítés során.
A kéntartalom csökkentésére és a , kedvező nemfémes zárványok kiküszöbölésére olyan eljárásban, amikor a vasalapú olvadék szerkezetét kívánták modifikálni ötvözéssel annak érdekében, hogy szerkezete gömbgrafitossá váljék, a 2 034 900 ljsz. NSZK szabadalom leírása szerint a Ca-Si főötvözőket tartalmazó ötvözetben legfeljebb 10 tömeg% Mg tartalom mellett, nem kötelezően már alkalmaztak legfeljebb 12 tömeg% báriumot is, a kötelező ritkaföldfém jelentős mennyisége mellett; de a kéntartalom a tized t% nagyságrendben maradt.
Találmányunk lényege az a felismerés, hogy a magnéziumot, alumíniumot és szilíciumot tartalmazó ötvözethez 3,0-20,0 tömeg% báriumot ötvözve, a magnézium hasznosulási foka tovább növelhető nyersvas kéntelenítésénél.
A találmány tehát magnézium-, alumínium-, vas-, szilíciumalapú ötvözet vasalapú olvadékhoz, amely ötvözet 10-60 tömeg% magnéziumot, 0,5-50 tömeg% alumíniumot,
5-60 tömeg% szilíciumnak megfelelő ferroszilíciumot és 3,0-20,0 tömeg%-nak megfelelő bárium-szilicidet tartalmaz.
A találmány szerinti összetételű, magnéziumot, alumíniumot, szilíciumot és báriumot — mint főalkotókat — tartalmazó komplex kéntelenítő ötvözet használata vasalapú olvadékok kéntelenítésekor tehát azzal az előnnyel jár elsősorban, hogy a magnézium hasznosulás megnövekedése következményeként ugyanazon mennyiségű magnézium felhasználásával alacsonyabb kéntartalmakat kapunk, vagy ugyanazt a kéntelenítő hatást kevesebb magnézium felhasználásával érhetjük el.
A találmány szerinti ötvözet további előnye, hogy a magnézium és a bárium az ötvözetalkotók összeolvasztása során komplex MgBaSi és MgBaAl alakban stabil vegyületeket képez, ennek következtében az ötvözet gyártása védőgáz, pl. argon, vagy védő sótakaró használatát nem igényli. Az ötvözet a 171374 lajstromszámú magyar szabadalommal védett eljárással elektromos (indukciós vagy ellenállásfűtésű) kemencében állítható elő. Ugyanezen okból a lecsapolt ötvözet lehűlése, majd aprítása során sem lép fel a nagy magnéziumtartalmú ötvözetekre jellemző öngyulladás, ezért az ötvözet különleges védőberendezések nélkül egyszerűen és biztonságosan gyártható.
Az új ötvözet további előnye még, hogy a folyékony nyersvasba juttatásakor a magnézium-bárium végyületek bomlása időt vesz igénybe és hőfogyasztó endoterm reakcióként játszódik le, ezért a vasalapú olvadékban a magnézium gőzképződés és a bá'ium oldódás nagy térfogati eloszlásban, kés’eltetve indul meg. További következményeként a kéntelenítési reakciót kísérő zavarójelenségek, mint a vasfröccsenés, fény- és füstképződés elmarad, vagy jelentősen csökken,
-3194947 ennek következtében az üsttelítettség 80% fölé emelhető.
A találmány szerinti komplex ötvözetet célszerűen injektálással juttatják a vasalapú olvadékba. Hordozógázként nitrogén, száraz 5 levegő, argon vagy földgáz egyaránt használható. Az injektálás időtartama rövid, pl.
100 t folyékony nyérsvas kéntelenítésekor
5-10 percet tesz ki. A kéntelenítéshez szükséges ötvözetmennyiséget az ötvözet mag- 10 nézium és bárium tartalma határozza meg, kísérleteink szerint pl.(0,05-0,06 t% kiinduló kéntartalmú nyersvas 0,01 t% körüli kéntartalomra való csökkentésére 0,04-0,05 t% fém magnézium és 0,004-0,005 t% bárium 15 szükséges, ami 50% magnézium és 0,5 t% báriumtartalmú ötvözet esetén 0,08-0,10 t%, azaz 0,8-1,0 kg/t komplex ötvözet mennyiségnek felel meg.
Az ismertetésre kerülő példákban a kén- 20 tartalom csökkenés és a magnézium kihozatal jellemző értékeit a következő összefüggések alapján számítottuk:
Abszolút kéntartalom csökkenés:
ς,ο/ _ c 0/ ahol S*% a kiinduló kéntartalmat,
S„% a kéntelenítés utáni végső kéntaltalmat jelenti.
A kéntelenítés hatásfoka.
s*% — <1θθ%
Z>k/o
A magnézium hasznosulási foka:
0,76> (S*% — So%) Inno/
-Mg%--100/o ahol 0,76 a stöchiometriai állandó,
Mg% az adagolt magnézium mennyisége.
Találmányunkat közelebbről konkrétan az alábbi kiviteli példákon keresztül mutatjuk be:
1. példa öntőüstben 1320°C hőmérsékletű C= =4,08 tömeg%, Si=0,82 tömeg%, Mn= =0,56 tömeg%, P=0,046 tömeg% összetételű nyersvasat kéntelenítettünk 1,0 kg/t mennyiségű, 0,6-2,5 mm szemcsenagyságú hagyományos (Mg=39,6 tömeg%, Si=36,3 tömeg%, A1=12,8 tömeg%, Fe=ll,3 tömeg% összetételű) kéntelenítő ötvözettel és a találmány szerinti (Mg=39,5 tömeg%, Si= ==24,9 tömeg%, Al=12,6 tömeg%, Fe=l 1,4 tömeg%, Ba=ll,6 tömeg% összetételű) kéntelenítő ötvözettel, amikor is az alábbi eredményeket kaptuk az összehasonlító kísérlet során:
Megnevezés Hagyományos Találmány szeötvözet rínti ötvözet
A nyersvas-kéntattalom kéntelenítés előtt /Sfc %/ 0,046 tömeg% 0,046 tömeg%
A nyersvas-kéntartalom kéntelenítés után /S %/ V 0,018 tömeg% 0,010 tömeg%
Az abszolút kéntartalom csökkenés /S, % - S %/ k v 0,028 tömeg% 0,036 tötneg%
A kéntelenítés hatásfoka
S % - S 7,
---- 100/ 60,86% 78,26%
O, /0 k
A magnézium hasznosulási foka /0,76/S % - S %
-------£—7-------100/ 53,73% 69,27%
2. példa öntőüstben 1340°C hőmérsékletű C=4,01 tömeg%, Si=0,92 tömeg%, Mn=0,63 tömeg^. P=0,126 tömeg%, S=0,05 tömeg% összetételű nyersvasat kéntelenítettünk
3,5 kg/t mennyiségű, 0,6-2,5 mm szemcsenagyságú hagyományos (Mg= 10,26 tömeg%, 4
Si=60,14 tömeg%, Al=0,50 tömeg%, Fe= 60 =29,10 tömeg% összetételű) kéntelenítő ötvözettel és a találmány szerinti (Mg= 10,25 tömeg%, Si=59,93 tömeg%, Al=0,51 tömeg%,
Fe=9,30 tömeg%, Ba=20,01 tömeg% öszszetételű) kéntelenítő ötvözettel, amikor is 65 az alábbi eredményeket kaptuk az összehasonlító kísérlet során:
-4194947
Megnevezés
Hagyományos Találmány szeötvözet rinti ötvözet
A nyersvas-kéntartalom kéntelenítés előtt /S %/ 0,050 tömegé 0,050 tömeg%
K.
A nyersvas-kéntartalom kéntelenítés után /S %/ 0,020 tömeg% 0,010 tömeg%
Az abszolút kéntartalom csökkenés /S % - S %/ 0,030 tömeg% 0,040 tömeg%
K V
A kéntelenítés hatásfoka /S % - S % —--z—=-----100/ 60,00% 80,00%
Ű, Λ>
k
A magnézium hasznosulás! foka /0,76/S % - S %
-----------—-100/ 63,49% 84,73%
3. példa öntőüstben 1300°C hőmérsékletű C= =3,95 tömeg%, Si=0,98 tömeg%, Mn=0,61 tömeg%, P=0,122 tömeg%, S=0,06 tömeg% összetételű nyersvasat kéntelenítettünk 1 kg/t mennyiségű 0,6-2,5 mm szemcsenagyságú hagyományos (Mg=60,02 tömeg%,
Si==6,16 tömeg%, Al=32,43 tömeg%, Fe= =2,39 tőmeg% összetételű) kéntelenítő ötvözettel és a találmány szerinti (Mg=60,03 tömeg%, Si=9,24 tömeg%, Al=25,08 tömeg%, Fe=2,36 tömeg%, Ba=3,02 tömeg% öszszetételű) kéntelenítő ötvözettel, amikor is az alábbi eredményeket kaptuk:
Megnevezés
Hagyományos Találmány szeötvözet rinti ötvözet
A nyersvas-kéntartalom kéntelenítés előtt /S %/ 0,082 tömeg% 0,082 tömeg%
K
A nyersvas-kéntartalom kéntelenítés után /S %/ 0,051 tömeg 0,040 tömeg%
Az abszolút kéntartalom csökkenés /S % - S . %/ 0,031 tömeg% 0,042 tömeg%
K V
A kéntelenítés hatásfoka /S % - S %
----=----100/ 37,80% 51,22% bk Z
A magnézium hasznosulás! fo/0,76/S % - S %
-------£ _ϊ__.100/ 65,60% 88,97%
Mg % ’ ’
-5194947
A kísérletek során vasfröccsenés, fény- és füstképződés nem volt tapasztalható, az ötvözetek injektálását csupán a vasalapú olvadék fürdőmozgása kísérte.
A bemutatott példák eredményeiből kitűnik, hogy a találmány szerinti komplex ötvözeteknél a kéntelenítés hatásfoka a magnézium és a bárium tartalommal összefüggésben kiváló, a magnézium hasznosulás! foka 70-90% közötti és átlagosan 20-26 abszolút %-kal jobb, mint a hagyományos, mag10 nézium, alumínium, szilícium tartalmú kéntelenítő ötvözetek hasonló értékei.

Claims (1)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONT
    Magnéziumos kéntelenítő ötvözet vasalapú olvadékokhoz magnézium, alumínium, vas, szilícium alapon, azzal jellemezve, hogy az ötvözet 10-60 tömeg% magnéziumot, 0,5-50 tömeg% alumíniumot, 510 60 tömeg% szilíciumnak megfelelő ferroszilíciumot és 3,0-20,0 tömeg% báriumnak megfelelő bárium-szilicidet tartalmaz.
HU392384A 1984-10-19 1984-10-19 Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts HU194947B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU392384A HU194947B (en) 1984-10-19 1984-10-19 Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU392384A HU194947B (en) 1984-10-19 1984-10-19 Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT38972A HUT38972A (en) 1986-07-28
HU194947B true HU194947B (en) 1988-03-28

Family

ID=10966082

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU392384A HU194947B (en) 1984-10-19 1984-10-19 Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU194947B (hu)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103571997A (zh) * 2013-11-11 2014-02-12 攀钢集团研究院有限公司 镁基复合脱氧合金及炼钢脱氧方法
CN104087720A (zh) * 2014-07-16 2014-10-08 谢廷声 用于炼钢的铝基合金及制备方法

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103571997A (zh) * 2013-11-11 2014-02-12 攀钢集团研究院有限公司 镁基复合脱氧合金及炼钢脱氧方法
CN104087720A (zh) * 2014-07-16 2014-10-08 谢廷声 用于炼钢的铝基合金及制备方法

Also Published As

Publication number Publication date
HUT38972A (en) 1986-07-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU579275B2 (en) Magnesium calcium oxide composite
CN118240998A (zh) 铸铁孕育剂和生产铸铁孕育剂的方法
CA1110455A (en) Desulphurisation of metals
KR102410368B1 (ko) 주철 접종제 및 주철 접종제의 생성 방법
CN117344078A (zh) 铸铁孕育剂和制备铸铁孕育剂的方法
CN111742064A (zh) 铸铁孕育剂以及用于生产铸铁孕育剂的方法
US2750284A (en) Process for producing nodular graphite iron
CN111742065A (zh) 铸铁孕育剂以及用于生产铸铁孕育剂的方法
US3321304A (en) Materials for and methods of treating molten ferrous metals to produce nodular iron
US4227924A (en) Process for the production of vermicular cast iron
US2978320A (en) Method for producing a high strength ferrous metal
HU194947B (en) Desulphurizing alloy containing magnesium foriron r iron-base melts
US3336118A (en) Magnesium alloy for cast iron
US3328164A (en) Prealloy for the treatment of iron and steel melts
US2760859A (en) Metallurgical flux compositions
GB2039536A (en) Desulphurising molten metals
RU2456349C1 (ru) Способ внепечной обработки железоуглеродистого расплава
US4042377A (en) Method of and composition for the desulfurization of steel
US3954446A (en) Method of producing high duty cast iron
US3290142A (en) Process of preparing a reactive iron additive
SU1211299A1 (ru) Способ получени алюминиевого чугуна с компактным графитом
RU2125101C1 (ru) Комплексная добавка для внепечной обработки стали
SU1077929A1 (ru) Способ ввода легкоиспар ющихс модификаторов в жидкий чугун &#34;алазен
KR900004157B1 (ko) 구상화 흑연 주철의 제조방법
JP4414581B2 (ja) 鋳鉄の黒鉛球状化処理方法および鋳鉄の黒鉛球状化剤

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628