HU181096B - Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére - Google Patents

Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére Download PDF

Info

Publication number
HU181096B
HU181096B HU88080A HU88080A HU181096B HU 181096 B HU181096 B HU 181096B HU 88080 A HU88080 A HU 88080A HU 88080 A HU88080 A HU 88080A HU 181096 B HU181096 B HU 181096B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
grain
hopper
sample
container
quality
Prior art date
Application number
HU88080A
Other languages
English (en)
Inventor
Nikolai A Kolonei
Alexandr S Levinson
Galina N Pavlova
Vladimir Y Tikhonov
Original Assignee
Krasnod Nii Pischevoi Promy
Krasnodrsky Politekhn I
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Krasnod Nii Pischevoi Promy, Krasnodrsky Politekhn I filed Critical Krasnod Nii Pischevoi Promy
Priority to HU88080A priority Critical patent/HU181096B/hu
Publication of HU181096B publication Critical patent/HU181096B/hu

Links

Landscapes

  • Sampling And Sample Adjustment (AREA)

Description

A találmány tárgya mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére, amelynek a szemesterményt hordozó tartálya, a tartálytól elválasztott, annak magasságában elmozgathatóan elhelyezett és kivezetéssel ellátott mintavevő készüléke, a kivezetéshez csatlakozó, a szemestermény mintáját befogadó felvevő bunkeré, a mintavevő készülékkel kapcsolt mintaosztója, továbbá a szemesterményt továbbító szalagos szállitóegysége van, és a mintaosztó kimeneti csonkjai mintaelemző készülékek tartóegységeivel vannak kapcsolatban. A találmány szerinti berendezés az élelmiszeriparban, a vegyiparban és általában az iparban mindenütt használható, ahol termékek, elsősorban szemestermények, szemcsés anyagok minőségének meghatározására van szükség. A találmány szerinti berendezés az üzembe leszállított termékek feldolgozás előtti minőségi átvételében, jellemzőinek meghatározásában alkalmazható különösen előnyösen.
Az iparban a minőségi átvételt számos tényező teheti szükségessé. Az élelmiszeriparban például a szállítóknak kifizetendő összegeket általában a minőségtől függően állapítják meg, a minőségi mutatók ismeretére pedig a megfelelő feldolgozási technológia megválasztásához is szükség van. A folyamatos minőségellenőrzés lépései általában a következők: mintavétel, a minta elszállítása az elemzés helyére, az elemzés előkészítése, az elemzés elvégzése és az elemzéssel nyert információk feldolgozása. Az így kapott információk alapján végzik el az elszámolást a szállítókkal, valamint meghatározzák a termék feldolgozásában követendő technológia legfontosabb paramétereit. A termék minőségének nem megfelelő ismerete, illetve a nem megfelelő meghatározása gaz5 dasági veszteségekhez vezet, hiszen az esetleges nagyobb ár kifizetése mellett a késztermék minősége a nem megfelelően választott technológia miatt jelentősen leromolhat.
Szemestermények, szemcsés anyagok minőségének folyamatos ellenőrzésére ismeretes egy olyan berendezés, amelynek a szemesterményt hordozó tartálya, a tartálytól elválasztott, annak magasságában elmozgathatóan elhelyezett és kivezetéssel eüáj tott mintavevő készüléke, a kivezetéshez csatlakozó, a szemestermény mintáját befogadó felvevő bunkeré, a mintavevő készülékkel kapcsolt mintaosztója, továbbá a szemesterményt továbbító szalagos szállitóegysége van. A felvevő bunker nedvességtar0 talom mérésére alkalmas berendezést és regisztráló egységet tartalmaz. A felvevő bunkerből továbbított szemesterményt a mintaosztó két részre választja szét és ezután két berendezés sor végzi el a minőségi ellenőrzést. Az első berendezéssor a szemestermény
S minőségének folyamatos vagy diszkrét orgonaleptikus meghatározására szolgál és küvettái, rostája, ürítő szelepe és tartálya a rostából kihulló kártevők összegyűjtésére van. A minőségi elemzést végző második berendezéssor a szemestermény napi átlag0 mintájának képzésére szolgál és a szemesterményt
-1181096 befogadó bunker beömlésével, a bunker telítésének vezérlését és ellenőrzését biztosító berendezéssel van összekötve. A bunker alatt a szemesterményt visszaszállító berendezés van elhelyezve, amely szállítószalag formájában van kialakítva.
Az ismert berendezés lehetővé teszi, hogy a szemesterményből automatikusan vegyünk mintát, és a mintát nedvességtartalomra valamint kártevők jelenlétére vonatkozó elemzéshez előkészítsük. A szemestermények esetében a kártevők jelenléte a legfontosabb minőségi mutató, mivel ennek alapján kell eldönteni a termény leszállított tételének átvételét, illetve elutasítását. Az ismert berendezésben azonban először a szemestermény nedvességtartalmának meghatározását végzik és csak azután vizsgálják a kártevők jelenlétét. Ha tehát kiderül, hogy a termény tétele a kártevők jelenléte miatt nem elfogadható, a nedvességtartalom elemzése feleslegessé válik, ezért annak elvégzése az átvételi műveleteket feleslegesen késlelteti. Ezen túlmenően a berendezésben egyidejűleg csak egyetlen terménytétel mintája lehet, ami a termelékenységet csökkenti.
Találmányunk célja olyan mérőrendszer létrehozása szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére, amelyben a szállítóegységet a szemestermények mozgatásának egy meghatározott szakaszán alakítjuk ki, és a szemestermények mintájának mozgatását automatizáljuk, hogy ily módon a szemestermény minőségének meghatározási időtartamát lerövidítsük és a meghatározás pontosságát javítsuk.
Találmányunk célját szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére szolgáló olyan mérőrendszer kidolgozásával érjük el, amelynek a szemesterményt hordozó tartálya, a tartálytól elválasztott, annak magasságában elmozgathatóan elhelyezett és kivezetéssel ellátott mintavevő készüléke, a kivezetéshez csatlakozó, a szemestermény mintáját befogadó felvevő bunkeré, a mintavevő készülékkel kapcsolt mintaosztója, továbbá a szemesterményt továbbító szalagos szállítóegysége van, és a mintaosztó kimeneti csonkjai mintaelemző készülékek tartóegységeivel vannak kapcsolatban, és a találmány szerint a szállítóegység, amelynek egyik vége a felvevő bunker kiömlésével kapcsolódik, irányváltó motorral ellátott hajtással van felszerelve, és az irányváltó motor a mintavevő készülékkel annak alsó helyzetéhez rendelt mutatón keresztül kapcsolatban van és a szállítóegység végeihez egyrészt a tartályba visszakerülő szemesterményt befogadó első bunker, másrészt a szemestermény átlagmintáját tartalmazó második bunker illeszkedik, míg a második bunker kiömlése a szemestermények mintaosztójához kapcsolódik és mérlegberendezéssel van összekötve, továbbá a mérlegberendezés a szállítóegység szalagjának haladási irányát meghatározó, az irányváltó motor vezérléséhez kapcsolódó, VAGY-kapu alapján felépített villamos kapcsolásban a VAGY-kapu egyik bemenetével van összekötve, míg a VAGY-kapu másik bemenetére a szemestermény károsodott voltát jelző egység kapcsolódik.
A továbbiakban a találmány tárgyát egy előnyös kiviteli példa alapján, a csatolt rajz kapcsán ismertetjük részletesen. A rajzon az ábra szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére szolgáló mérőrendszer funkcionális vázlata.
A találmány szerinti, szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére szolgáló mérőrendszer (ábra) szemesterményt, például zöldborsót hordozó 1 tartállyal van ellátva, amelyben az üzembe leszállított és feldolgozásra váró anyag van. Az 1 tartály magasságában elmozgathatóan 2 mintavevő készülék van elhelyezve. A 2 mintavevő készülék vákuumos berendezésként van kialakítva és alkotóelemei a következők: 3 mintavételi csövek, ezekhez illeszkedő 4 ütköző, a 4 ütközővel együttműködő 5 mutató. Az 5 mutató akkor lép működésbe, amikor a 2 mintavevő készülék az 1 tartály alsó szintjére ér. A 2 mintavevő készülék előnyös kialakítása olyan, hogy a 3 mintavételi csövek a rajzon nem látható villamos hajtás révén az 1 tartály magasságában, padlószintjétől egészen a felületéig mozgathatóak. A 3 mintavételi csövek 6 hajlékony csövek révén 7 körforgó légfúvó bemeneti csonkjaira csatlakoznak. A 7 körforgó légfúvóban a szemestermény, tehát a zöldborsó kiválik a légáramból. A 7 körforgó légfúvó szívócsonkokkal van ellátva és a szívócsonkok 8 vákuumforrásra vannak vezetve. Kimenetén 9 zárólemez van elhelyezve, amelyet 10 villamos motor működtet. A 2 mintavevő készülék alsó helyzetét jelző 5 mutató mozgatható kivitelű, és olyan átkapcsolóként van kialakítva, amely 11 vezetőlécre van felszerelve és az 1 tartályhoz rendelt 12 padlószint-mutatóval kapcsolódik.
A 7 körforgó légfúvó kimeneti csonkjai alatt felvevő 13 bunker van kialakítva, amelyben a 2 mintavevő készülékkel a szemesterményből vett nagy minta kerül. A 13 felvevő bunker alatt 14 szállítóegység egyik vége van elrendezve. A felvevő 13 bunkerből a szemestermény a 14 szállítóegységre jut, ahol vizuális ellenőrzése elvégezhető. A vizuális ellenőrzés célja annak megállapítása, hogy a szemesterményt, például zöldborsót betegségek, vagy kártevők nem károsították-e a megengedettnél nagyobb mértékben. A 14 szállítóegység felhasználható a feleslegesen vett mintamennyiségnek az 1 tartályba való visszaszállítására, ha a tételt károsodott volta miatt az üzem nem veszi át. A 14 szállítóegység mozgatására 15 irányváltó motor szolgál, amely a megfelelőnek ítélt tételből vett mintát második 16 bunkerbe szállítja átlagminta képzésére. A második 16 bunkernek 17 zárólemeze van, amelyet 18 villamos hajtás mozgat és amelynek révén a szemestermény 19 mintaosztóra vezethető. A 19 mintaosztó két részre osztja a tételt. Átlagminta képzésére a 20 mérlegberendezéssel mérlegelt pontosan meghatározott mennyiségű termény jut az egyik részre. A 20 mérlegberendezés kimenete a 14 szállítóegység 15 irányváltó motorjának mozgási irányát vezérlő kapcsoláson keresztül meghatározza a 14 szállítóegység szalagjának haladási irányát. A kapcsolás logikai 21 VAGY-kapu alapján épül fel.
A 14 szállítóegység másik vége alatt első 22 bunker van elrendezve, amelyből a szemestermény
-2181096 közvetlenül az 1 tartályba jut vissza. Ha az üzem a tételt megfelelő minőségűnek ismeri fel, a minta feleslege, míg ha az üzem a tételt nem veszi át, a teljes felvett minta a 22 bunkeren keresztül az 1 tartályba juttatható vissza. A 19 mintaosztó 23 kimeneti csonkokkal van ellátva, amelyek révén a szemestermény 24 és 25 tároló bunkerekbe vezethető. A 24 és 25 tároló bunkerekből a szemestermény, adott esetben a zöldborsó 26 és 27 elemző-készülékekbe kerül, amelyek a minőségi mutatók meghatározását végzik. A 26 elemző készülék például a zöldborsó érettségi fokának, a 27 elemző készülék pedig szemcsenagyság szerinti elosztásának meghatározására alkalmas. A 26 és 27 elemző-készülékekből származó információk 28 számolóegységbe vezethetők, amely az átvételre kerülő tételért járó vételárat határozza meg. A 21 VAGY-kapu második bemenete 29 nyomógombbal kapcsolódik. A 29 nyomógomb megnyomása olyan információt jelent, amely a zöldborsó károsodott voltáról tájékoztat, és a tétel átvételének megtagadását illetve azt jelenti, hogy a tételt a szállítónak vissza kell adni.
A szemestermények folyamatos minőségellenőrző rendszeréhez tartozó készülékek és berendezések lefújásához, az előző minták maradékainak eltávolításához 30 és 31 csővezetéket tartalmazó rendszer tartozik. A 30 és 31 csővezetékek végén egy-egy 32 fúvóka van.
A 30 csővezeték 32 fúvókái a szemestermény nagy mintáját befogadó 13 bunkerban, a szemestermény átlagmintáját gyűjtő második 16 bunkerban, valamint a 22 első bunkerban vannak. Egy 32 fúvóka van a 14 szállítóegység felett is. A 30 csővezetékekbe 33 vízforrásból lehet vizet juttatni, és a víz nyomását 34 elzáró szeleppel lehet növelni.
A 31 csővezetékek 32 fúvókái a szemestermény mintájának elosztását végző 19 mintaosztó belsejében, valamint a minőségellenőrzést végző 26 és 27 elemző-készülékek 24 és 25 tároló bunkerjeiben vannak. A 31 csővezetékek a 35 elzáró szelepen keresztül kaphatnak vizet.
Automatikus üzemeltetés esetében a 34 és 35 elzáró szelepek működtetésére a 20 mérlegberendezés kimenete 36 és 37 késleltető elemeken keresztül rendre a 34 és 35 elzáró szelephez csatlakozik. A második 16 bunker 17 zárólemezének nyitását a 34 elzáró szelep nyitott állapotában úgy előzzük meg, hogy a 20 mérlegberendezés kimenetét közvetlenül 38 logikai tiltóelem bemenetére vezetjük, aminek kimenete a második 16 bunkerhez tartozó 17 zárólemez 18 villamos hajtásának bemenetére csatlakozik. A 38 logikai tiltóelem inverz bemenete a 37 késleltető elem kimenetére van vezetve.
A szemestermények folyamatos minőségellenőrzésére szolgáló, találmány szerinti berendezés leírt változata zöldborsó minőségi átvételére alkalmas. Természetesen a 2 mintavevő készüléket megfelelő módon választva más szemestermények folyamatos minőségellenőrzése is elvégezhető a rendszerben. A konkrét szemesterménytől függően a 26 és 27 elemző-készülékek összeállítása, száma, jellemzői a szükségesnek megfelelően változtathatók.
A szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére szolgáló, találmány szerinti rendszer a következő módon üzemel.
Amikor a feldolgozó-üzembe zöldborsó szállítmány érkezik, azt a nyitott 1 tartályba töltik be. Mintavétel céljából a rajzon nem ábrázolt villamos motor bekapcsolása után a 2 mintavevő készülék vezérlése indul. A 2 mintavevő készülék a szemesterménybe merül, a 8 vákuumforrás a 3 mintavételi csövekre és a 7 körforgó légfúvóra csatlakozik. A 3 mintavételi cső a zöldborsó szemcséket az 1 tartályból a vákuum hatására a 6 hajlékony csövön, a mintavételi csövön keresztül felszívja és összegyűjti. A zöldborsó szemcsék a 7 körforgó légfúvóba jutnak, ahol jól összekeverednek. A 2 mintavevő készülék 5 mutatója mozgathatóan van kialakítva, a 11 vezetőlécen átkapcsoló helyezkedik el és 12 padlószint mutatóval van ellátva. Ily módon a 3 mintavételi csövek a padló érintésekor nem rongálódnak meg és egyúttal lehetőség van a mintába az 1 tartály padlójához közelebb fekvő szemcsék felszívására is. A 2 mintavevő készülék üzemeltetésének megkezdése előtt a kiszolgáló személyzet a 12 padlószint mutatót a kívánt magasságra állítja, ily módon biztosítva, hogy a 3 mintavételi csövek csak az 1 tartály padlójának közvetlen közelében álljanak meg.
Amikor a 3 mintavételi csövekhez mereven hozzáerősített 4 ütköző az 5 mutatón a 2 mintavevő készülék alsó helyzetét mutatja, a 2 mintavevő készülék rajzon nem ábrázolt villamos hajtása átkapcsol és a 8 vákuumforrás is lekapcsolódik. Egyidejűleg az 5 mutató jelének hatására a 14 szállítóegység 15 irányváltó motorja bekapcsolódik és a 10 villamos motor a 9 zárólemezt elhúzza, és ezzel a 7 körforgó légfúvó kimenő-nyílását nyitja. Az összegyűjtött zöldborsó szemcsék a felvevő 13 bunkerba esnek, és a működő 14 szállítóegység szalagjára egyenletes rétegben lezuhannak. Ekkor a 14 szállítóegvség szalagja balról jobbra mozog a rajz szerint.
A rendszert kiszolgáló személyzet feladata annak vizuális ellenőrzése, hogy a 14 szállítóegységen levő zöldborsó nem károsodott-e. Ha az a megállapítás, hogy a leszállított zöldborsót betegség, vagy kártevők jelenléte miatt nem lehet elfogadni, meg kell nyomni a 29 nyomógombot, amelynek kimeneti jele a logikai 21 VAGY-kapun keresztül a 15 villamos motor hajtásának átkapcsolását biztosítja. Ily módon a tételt nem fogadják el, a 14 szállítóegység fordított irányba kezd mozogni, a zöldborsó az első 22 bunkerba jut, ahonnan az 1 tartályba visszavezetődik.
Ha a vizuális ellenőrzés szerint a zöldborsó egészségi állapota megfelelő, a 29 nyomógomb benyomása felesleges és a zöldborsó szemcsék a 14 szállítóegységből a második 16 bunkerba jutnak. A második 16 bunkerban a zöldborsó átlagmintája a következő módon készül. Amikor a zöldborsóból vett minta egy előre meghatározott tömegnagyságot elér, a 20 mérlegberendezés megnyílik. A 20 mérlegberendezés jele a logikai 21 VAGY-kapu második bemenetére és a 14 szállítóegység 15 villamos motorját irányító vezérlő egységre jut. Az átlagminta képzésében már nem szükséges mintamennyiség az első 22 bunkerba visszajut és onnan az 1 tartályba. Egyidejűleg a 20 mérlegberendezés jele a 38 logikai tiltóelem direkt bemenetére jut és ezen keresztül a 3
-3181096 villamos hajtásra, amely a szemestermény átlagmintáját tároló második 16 bunker 17 zárólemezét nyitja. Dy módon a második 16 bunker 17 zárólemeze utat nyit a zöldborsó számára, és az a 19 mintaosztóra jut, ahol két részre oszlik. A két áram a 24 és 25 tároló bunkereken át a 26 és 27 elemzőkészülékekre jut, amelyek az adott esetben a zöldborsó érettségi fokának és szemcsenagyság szerinti eloszlásának meghatározására szolgálnak.
Az elemzés elvégzése után a 26 és 27 elemzőkészülékek információkat juttatnak a 28 számolóegységre, ahol egyrészt a leszállított anyag minőségének meghatározása szerint megállapítják a szálh'tónak kifizetendő összeget, másrészt pedig a megállapított tulajdonságok alapján a legmegfelelőbb feldolgozási technológiára vonatkozóan nyernek adatokat.
Az elvégzett elemzés után a zöldborsó minta maradványai visszamaradnak a felvevő 13 bunker, a második 16 bunker, az első 22 bunker, a 19 mintaosztó, a 24 és 25 tároló bunker falain, a 14 szállítóegység szalagjain. A visszamaradt szemcsék és levelek a zöldborsó következő mintájának minőségi meghatározását negatív módon befolyásolhatják. Ennek a befolyásnak az elkerülésére a találmány szerinti rendszerben 30 és 31 csővezetékeken víz vezethető be. A 33 vízforrásra csatlakoztatott 30 és 31 csővezetékek végén 32 fúvókák helyezhetők el.
A 34 elzáró szeleppel összekötött 30 csővezetékek azoknak az egységeknek a tisztítására használhatók, amelyek a szemestermény nagy mintájának vételére és a mintáknak az elemzéshez való előkészítésére szolgálnak (7 körforgó légfúvó, első 22 bunker, 14 szállítóegység, második 16 bunker). A 31 csővezeték 35 elzáró szeleppel van kapcsolatban és segítségével a 19 mintaosztó a 26 és 27 elemzőkészülékek és a 24 iUetve 25 tároló bunkerek tisztíthatok.
Amikor a rendszert automatizált üzemben alkalmazzuk a második 16 bunkerbe átlagmintát adagolva a rendszer egyes elemeinek munkájával összhangban a tisztítási műveletek elvégzésére a 20 mérlegberendezés a 36 és 37 késleltető elemek bemenetére juttat jelet, és a 36, 37 késleltető elemek kimenő jelei a 34 és 35 elzáró szelepeket működtetik.
A 36 késleltető elem megszólalása után, ha késleltetési ideje egyenlő a második 16 bunker kiürítéséhez és a 17 zárólemez lezárásához szükséges idővel, a 34 elzáró szelep oly módon nyit, hogy a víz az előzőleg említett egységek tisztítását végezheti.
A tisztítás befejezése után a 34 elzáró szelepet le kell zárni, és ekkor a 2 mintavevő készülék, a szemestermény nagy mintáját befogadó felvevő 13 bunker, a 14 szállítóegység, a szemestermény átlagmintáját befogadó második 16 bunker készen áll arra, hogy a zöldborsók következő tételének elemzését megkezdje, függetlenül attól, hogy az előző minta a 26 és 27 elemző-készülékeken a minőségi elemzés mely fázisában van.
A 37 késleltető elem késleltetési idejét arra a maximális időtartamra kell megválasztani, ami alatt a 26 és 27 elemző-készülékek a szemestermény mintájának elemzését elvégzik. A 37 késleltető elem 5 megszólalása után a 35 elzáró szelep nyílik, és a nyomás alatt levő viz a 31 csővezetéken keresztül a 19 mintaosztót, a 26 és 27 elemző-készülékeket, valamint a 24 és 25 tároló bunkereket tisztítja meg. Az előzőleg említett egységek Uszításakor a 17 10 zárólemeznek nem szabad megnyflnia. Ezt a 37 késleltető elem kimenő jelével működtetett 38 logikai tiltóelem biztosítja. A 37 késleltető elem jele a 38 logikai tiltóelem inverz bemenetére jut és ily módon a 35 elzáró szelep nyitott állapotában a 17 zárólemez nem nyitható.
A szemestermények folyamatos minőségellenőrzését végző rendszer találmány szerinti kialakítása lehetővé teszi, hogy átvételkor a szemestermények mintájának ellenőrzési idejét mintegy felére csök2o kentsük. A rendszer felhasználásával lehetővé válik az átvétel és a minőségi ellenőrzés folyamatának gyakorlatilag teljes automatizálása. Ezenkívül a találmány szerinti rendszer nagy előnye, hogy a folyamatos minőségmeghatározást a minőségre jellemző 25 értékek nagy pontosságú meghatározásával együtt végzi.

Claims (1)

  1. Szabadalmi igénypont:
    0 Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére, amelynek a szemesterményt hordozó tartálya, a tartálytól elválasztott, annak magasságában elmozgatbatóan elhelyezett és kivezetéssel ellátott mintavevő készüléke, a kiveze35 téshez csatlakozó, a szemestermény mintáját befogadó felvevő bunkeré, a mintavevő készülékkel kapcsolt mintaosztója, továbbá a szemesterményt továbbító szalagos szállítóegysége van és a mintaosztó kimeneti csonkjai mintaelemző készülékek tar40 tóegységeivel vannak kapcsolatban, azzal jellemezve, hogy a szállítóegység (14), amelynek egyik vége a felvevő bunker (13) kiömlésével kapcsolódik, irányváltó motorral (15) ellátott hajtással van felszerelve, és az irányváltó motor (15) a mintavevő készülékkel
    45 (2) annak alsó helyzetéhez rendelt mutatón (5) keresztül kapcsolatban van és a szálh'tóegység (14) végeihez egyrészt a tartályba (1) visszakerülő szemesterményt befogadó első bunker (22), másrészt a szemestermény átlagmintáját tartalmazó második bunker (16) illeszkedik, míg a második bunker (16) kiömlése a szemestermények mintaosztójához (19) kapcsolódik, és mérlegberendezéssel (20) van összekötve, továbbá a mérlegberendezés (20) szállítóegység (14) szalagjának haladási irányát meghatározó, az irányváltó motor (15) vezérléséhez kapcsolódó logikai VAGY-kapu (21) alapján felépített villamos kapcsolásban a VAGY-kapu (21) egyik bemenetével van összekötve, míg a VAGY-kapu (21) másik bemenetére a szemestermény károsodott voltát jelző egység kapcsolódik.
HU88080A 1980-04-11 1980-04-11 Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére HU181096B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU88080A HU181096B (hu) 1980-04-11 1980-04-11 Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU88080A HU181096B (hu) 1980-04-11 1980-04-11 Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU181096B true HU181096B (hu) 1983-05-30

Family

ID=10951848

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU88080A HU181096B (hu) 1980-04-11 1980-04-11 Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU181096B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ163994A3 (en) Transport system for transportation of samples to various working devices
CN215270539U (zh) 自动化烟叶检测分级系统
JPH06194276A (ja) 粉末品分析用試料の精秤分取装置
CN115676063A (zh) 一种用于粮食收购的质量检测系统
CA1331766C (en) Method and a system for handling sample materials, e.g. in mixing plants, for central analysis of the samples
EP1783488A1 (de) Vorrichtung zur Bestimmung der Qualität einer Getreideprobe
HU181096B (hu) Mérőrendszer szemestermények minőségének folyamatos ellenőrzésére
JP3657085B2 (ja) 穀粒の品質判別装置
CN115201429B (zh) 数字质检平台
JP3335871B2 (ja) 穀物処理方法及び穀物処理設備
KR200360367Y1 (ko) 자동선과설비
JP3328023B2 (ja) 穀物品質検定装置
JPH10180194A (ja) 乾燥調製貯蔵施設の荷受装置
JP4168199B2 (ja) 荷受穀物処理施設
JP3790515B2 (ja) 穀物検査装置
US5811699A (en) Method and a system for handling sample materials, e.g. in mixing plants, for central analysis of the samples
JP2017146310A (ja) サンプリング方法及びサンプリング装置
JP3306187B2 (ja) 穀物の容積重検定装置
KR100330421B1 (ko) 버킷 컨베이어
JP3763818B2 (ja) 穀物検査装置
JP2004085130A (ja) 穀物乾燥調製施設における荷受装置
EP0416002B1 (en) A method in the operation of mixing or processing plants, in which samples are taken from various supplies of material, and sampling means for use in that connection
JP3695083B2 (ja) 穀粒乾燥調整方法
JP3303317B2 (ja) 穀物調製装置
JP2002059087A (ja) 農産物処理設備における荷口管理システム

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628