HU176837B - Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard - Google Patents
Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard Download PDFInfo
- Publication number
- HU176837B HU176837B HU79OA618A HUOA000618A HU176837B HU 176837 B HU176837 B HU 176837B HU 79OA618 A HU79OA618 A HU 79OA618A HU OA000618 A HUOA000618 A HU OA000618A HU 176837 B HU176837 B HU 176837B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- chamber
- neck portion
- ionization chamber
- aluminum
- wall
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H01—ELECTRIC ELEMENTS
- H01J—ELECTRIC DISCHARGE TUBES OR DISCHARGE LAMPS
- H01J47/00—Tubes for determining the presence, intensity, density or energy of radiation or particles
- H01J47/02—Ionisation chambers
- H01J47/022—Calibration thereof
-
- G—PHYSICS
- G01—MEASURING; TESTING
- G01T—MEASUREMENT OF NUCLEAR OR X-RADIATION
- G01T1/00—Measuring X-radiation, gamma radiation, corpuscular radiation, or cosmic radiation
- G01T1/02—Dosimeters
- G01T1/14—Electrostatic dosimeters
Landscapes
- Physics & Mathematics (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- General Physics & Mathematics (AREA)
- High Energy & Nuclear Physics (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Spectroscopy & Molecular Physics (AREA)
- Measurement Of Radiation (AREA)
Description
A találmány tárgya másodlagos dozimetriai etalonként alkalmazható ionizációs kamra, amellyel a foton sugárzás testszövetben elnyelt dózisa alapmérőeszközként meghatározható.
A találmány szerinti ionizációs kamra a zárt kamra- 5 falú, belső alumínium bevonattal ellátott ionizációs kamrákhoz tartozik, amelynek nyakrészét villamosán vezető anyagú védőgyűrű veszi körül.
Másodlagos dozimetriai etalonként a zárt falú normál légköri nyomáson működő ionizációs kamrák közül 10 csak tiszta grafitból készített falú, alumínium belső elektróddal ellátott szerkezeti megoldásokat alkalmaztak. Ennek oka az volt, hogy egyedül a grafit falanyag tudott olyan hosszúidejű térfogatstabilitást biztosítani, amely a másodlagos etalonok stabilitási követelményeit 15 ki tudta elégíteni.
A grafit falú ionizációs kamra nem alkalmas testszövetben, illetve az azt helyettesítő vízben az elnyelt dózis mérésére, mert hatásos rendszáma azokétól távol áll. Az ismert grafit falú kamra csak külön falvastagí- 20 tással tesz lehetővé széles energiatartományban, például 304 keV és 1,3 MeV közé eső tartományban mérést.
Ismertek már olyan kamrafal anyag keverékek, amelyek effektív rendszáma megegyezik az emberi lágy testszövetek, például zsír vagy izom effektív rendszámával, 25 és az ilyen anyagokat szövetekvivalenseknek nevezik. A szövetekvivalens falú ionizációs kamrákat sugárvédelmi vagy gyógyászati dózismérőkhöz használják. Az ilyen dózismérők hitelesítésére bonyolult eljárások alkalmazhatók, mert a szövetekvivalens falú eddig ismert 30 ionizációs kamrákból a másodlagos etalonok pontossági követelményeit kielégítő mérőműszert nem lehetett kialakítani.
A pontosság növelését különböző szempontok akadályozták. Ezek közül a legfontosabb akadályt az képezte, hogy a kamrafal hosszúidejű térfogatstabilitását az ismert falanyagok nem tudták biztosítani.
Hátrányként jelentkezett az is, hogy a mérés egyik feltételét jelentő elektroegyensúly csak viszonylag szűk energiatartományban jött létre, és széles energiatartomány átfogásához különböző faivastagságú ionizációs kamrákat kellett alkalmazni.
A mérés során változó mértékű hibát okozott az a jelenség is, amely a kamra nyakrészén a két elektród között villamos szigetelést biztosító szigetelő anyag felületén zajlott le. A levegő páratartalmától és hőmérsékletétől függően ezen szigetelő felületének villamos potenciálja különböző értéket vesz fel és ez az ionizációs kamra belső villamos terét eltorzítja. A torzítás mértéke idöés hőmérsékletfüggő és befolyásolja a belső elektród ionizációs áramát. Jóllehet ez a torzító hatás normái ionizációs kamránál elhanyagolható mértékű, másodlagos etalonoknál azonban kizáró tényező, mert alapmérőeszközöket változó nagyságú hibával nem lehet készíteni.
A korszerű dózismérők kialakításánál fontos annak a szempontnak a figyelembevétele is, hogy a besugárzási dózisra vonatkozó és levegő ionizáció mérésére visszavezethető röntgen R mértékegységet törölték a nemzetközi egységes Sí mértékrendszer elfogadott mértékegy ségei közül. Az elnyelt dózist gray (Gy) egységben kell mérni, és a dózismérő anyagának szövetekvivalensnek kell lennie, hogy sugárkölcsönhatás szempontjából megfeleljen annak az emberi testszövetnek, amelyben az elnyelt dózist mérni kell.
A találmány feladata olyan fenti típusú ionizációs kamra létrehozása, amely víz- vagy szövetekvivalens fallal rendelkezik és falanyagának hosszúidejű térfogatstabilitása lehetővé teszi az ionizációs kamra másodlagos etalonként való alkalmazását.
A találmány feladata ezenkívül olyan ionizációs kamra kialakítása, amely a 20 keV—1,3 MeV energiatartományban külön betételemek alkalmazása nélkül lehetővé teszi a dózismérés elvégzését, ugyanakkor kiküszöböli a kamraszigetelés felületén lejátszódó jelenségeknek a mérés pontosságára gyakorolt káros hatását.
A találmány azon a felismerésen alapul, hogy poliacetál (CH2O) anyagú kamrafal választásával a kitűzött feladat megoldható, ha a kamrafal belső felületén legfeljebb 0,04 mg/cm2 vastagságú tiszta alumínium bevonatot létesítünk, és a falanyag hatásos vastagságát (a mérési irányban mért vastagságát) legfeljebb 3 mm-re, célszerűen 2 mm-re választjuk.
A szövetekvivalencia biztosítása céljából a poliacetál falanyaghoz, melynek legalább 85 súlyszázalékot kell elérnie, megfelelő rendszámú adalék anyagokat keverünk. Adalékként legfeljebb 10 súlyszázalék alumíniumot, vagy egy alternatív megoldásnál alumíniumoxid (A12O3) és szén keverékét alkalmazhatjuk. Ez utóbbi esetben a szénhez képest az alumíniumoxid legfeljebb 20 súlyszázalék mennyiségben szerepelhet.
A poliacetál kitűnik nagy mechanikai stabilitásával, amely alkalmassá teszi kamrafal anyagként másodlagos etalon minőségű ionizációs kamra létesítésére.
A találmány szerint a kamra elektródjai szigetelésének a villamos teret torzító hatását azáltal küszöböljük ki, hogy a kamra belső alumínium bevonatát a nyakrészen is adott hosszban kiképezzük, és ezzel koaxiális helyzetben adott hosszban a kamra belső elektródját kivezetjük a kamratérből. A belső elektród folytatásaként még a nyakrész villamosán vezető bevont felületével szemközti szakaszon a belső elektródtól horony révén elválasztott villamosán vezető felületet képezünk ki, amelyet a védőgyűrűvel összekapcsolunk.
A kamraszigetelés legfeljebb a nyakrész belső bevonata és a védőgyűrűvel összekötött felület villamos terét képes módosítani, de ez a hatás a belső elektród ionizációs áramát nem befolyásolja.
A találmányt a továbbiakban kiviteli példák kapcsán, a rajz alapján ismertetjük részletesebben. A rajzon az 1. ábra a találmány szerinti ionizációs kamra egy kiviteli alakjának metszete, a 2. ábra az 1. ábrán vázolt ionizációs kamra nyakrészének nagyított metszeti képe, és a 3. és 4. ábrák ismert ionizációs kamra nyakrészének a 2. ábrához hasonló metszeti képe, amely a kamraszigetelés felületének erőtértorzító hatását szemlélteti.
Az 1. ábrán vázolt ionizációs kamrának hengeres palásttal rendelkező 1 kamrafala van, amelynek belső felületén vékony 2 alumínium bevonat van kialakítva. A kamra 3 nyakrésze villamosán vezető anyagú 4 védőgyűrűhöz csatlakozik, amelynek 5 vállrésze tömítetten illeszkedik a 3 nyakrész belső felületéhez. A 3 nyakrésznek a 2 alumínium bevonat alja és a 4 védőgyűrű vége közé eső 8 felülete a 2 alumínium bevonatot a földelt védőgyűrűtöl elszigeteli. A 4 védőgyürü belsejében villamosán szigetelő anyagú 6 rúd helyezkedik el. A 6 rúd felületén villamosán vezető anyagú 7 bevonat van kialakítva, amelynek alsó része a 4 védögyűrűvel érintkezik és hengeres felülete a 3 nyakrész belső felületével koaxiális elrendezésű. A 6 rúdon a 7 bevonat felett még a 3 nyakrész villamosán vezető felületű hengeres szakaszának középső tartományában körbefutó 9 horony van kialakítva, és a 9 horony felett a 6 rúd felületén kialakított fémbevonat az ionizációs kamra 10 belső elektródját képezi. A 10 belső elektródot a 9 horony a 7 bevonattól elszigeteli. A 6 rúd belsején 11 kivezető huzal vezet keresztül, amely a 10 belső elektróddal van összekötve és annak villamos csatlakoztatására szolgál.
A 2. ábrán a 3 nyakrész közvetlen környezetét nagyított ábrázolásban mutattuk meg, és itt jói megfigyelhető, hogy a 9 horony valóban a 3 nyakrész belső vezető felületének a középső részére esik, és ezen vezető felület a 6 rúdnak a 9 horony által elválasztott villamosán vezető hengeres felületeit koaxiálisán körülveszi.
Az 1. ábrán feltüntettük az ionizációs kamra villamos csatlakoztatását is. A külső elektródot képező 2 alumínium bevonat és a föld közé 12 feszültségforrás van kapcsolva, és a kamra áramát a földelt 4 védőgyűrű és a 10 belső elektród közé kapcsolt 13 pikoampermérő (Coulométer) méri.
A 3. és 4. ábrákon összehasonlítás céljából ismert védőgyűrüs ionizációs kamra lezárásnak szerkezeti kialakítását tüntettük fel. A kamra nyakrészét 14 szigetelő gyűrű képezi, amely 4a védőgyűrűhöz csatlakozik. A 6a rúd ennek belsején vonul végig és fémből készült lObelső elektródhoz csatlakozik, amelynek alsó széle a kamra alsó falával van egy vonalban. A kamrát középen alul a 14 szigetelő gyűrű homlok felülete és a 6a rúd homlokfelülete határolja, melyek között gyűrűalakú rés képződik.
Most ismét a találmány szerinti ionizációs kamrára hivatkozunk, amelynek működését a szerkezeti kialakítás mellett elsősorban a megfelelő falanyag megválasztása határozza meg.
A találmány felismerése szerint az 1 kamrafalat döntően poliacetál anyagból kell kialakítani. Az alkalmazott poliacetál falanyaghoz a megfelelő effektív rendszám és szövetekvivalencia biztosítása céljából fémtiszta alumíniumot vagy alumíniumoxid és szén keverékét lehet hozzákeverni. A keveréket finom őrlemény formájában egyenletesen kell a poliacetál granulátumhoz vagy fröccsanyaghoz hozzáadagolni. A poliacetált a kereskedelmi forgalomban „delrin” néven ismerik.
A víz effektív rendszámát például 93 súlyszázalék poliacetált és Ί súlyszázalék alumíniumot tartalmazó falanyaggal lehet megközelíteni. Ez a falanyag 7,69 effektív rendszámú.
Szövetekvivalencia biztosítható például 90 súly% poliacetált, 7 súly% szenet és 3% alumíniumoxidot tartalmazó kamrafal segítségével, amelynek effektív rendszáma 7,39.
Az 1 kamrafal vastagsága az ionizációs kamra érzékelési energiasávszélességével függ össze. Széles energiatartomány biztosítható 2—2,5 mm-es falvastagságok alkalmazásával. A választott kamrafal anyagától, falvastagságától és a mérési specifikációtól függően változtathatjuk a 2 alumínium bevonat vastagságát. Ezt a bevonatot ismert bevonatkészítési eljárásokkal egyenletes vastagságban kell a kamra belső falára felvinni, és a bevonat vastagsága legfeljebb 0,04 mg/cm2 lehet.
A stabil, külső hatásoktól független kamraműködés feltétele, hogy a kamra villamos erővonalképe a 2 alumínium bevonat és a 10 belső elektród között ne vál- 5 tozhasson. A 2. ábrán nagyítottan feltüntetett kamralezárás ezt a stabilitást biztosítja. Az ionizációs kamra villamos bekötési rajzából látható, hogy a 13 pikoampermérön eső feszültség elhanyagolhatóan kis értékű a 12 feszültségforrás feszültségéhez képest, ezért az egymástól 9 horonnyal elszigetelt 7 bevonat és 10 belső elektród az erővonalkép kialakítása szempontjából lényegében ekvipotenciális felületeknek tekinthető. A kamra 3 nyakrészének belső gvürűalakú légrésében homogén erővonaleloszlást láthatunk, ahol az erővonalak síkja a 9 horony síkjával párhuzamos, azaz a 9 horony jelenléte mezőtorzítást nem okoz. Ha a légnedvesség változása miatt a 3 nyakrész belső felületén a 2 alumínium bevonat és a 4 védögyűrü közötti szigetelő anyagú szakaszon a felületi vezetőképesség változik, akkor ez nem befolyásolhatja a 13 pikoampermérővel mérhető áramértékeket.
Ezzel szemben a 3. és 4. ábrán feltüntettük, hogy az ismert megoldásoknál a 14 szigetelő gyűrű homlokfelületén a légnedvesség változásának hatására a felületi vezetés is változhat, amely különböző mértékben torzítja a kamra belső villamos terét. A különböző torzítások a kamraáramban is jelentkeznek.
A találmány szerinti nyakrész kialakítás következtében az ionizációs kamra másodlagos etalonként alkalmazható, mert a kamra belső légterének nyomás- és nedvességtartalom változásai bizonytalan mérési hibát nem okozhatnak. A másodlagos etalonként való alkalmazhatóságot a poliacetál kamrafal nagy stabilitása, tartóssága és ellenállósága is lehetővé teszi.
Az alumínium bevonat és a kamrafal vastagságának helyes megválasztásával a találmány szerinti kamra mintegy 20 keV és 1,3 MeV közötti tartományban hiteles mérést biztosít.
A találmány szerinti ionizációs kamra szövetekvivalens jellege szövetekben vagy szövetekvivalens közegekben hitelesített elnyelt dózis méréseket tesz lehetővé.
Claims (4)
1. Másodlagos dozimetriai etalonként alkalmazható ionizációs kamra, amelynek zárt kamrafala, ennek belső felületén kialakított alumínium bevonata, belső elektródja és a kamrafal nyakrészét körülvevő villamosán vezető anyagú védőgyürűje van, azzal jellemezve, hogy legfeljebb 3 mm-es vastagságú szövet- vagy vízekvivalens kainrafala (1) van, amely legalább 85 súlyszázaiékban poliacetált, ezenkívül pedig adalékként alumíniumot, vagy alumíniumoxidot és szenet tartalmaz, és belső alumínium bevonatának (2) legfeljebb 0,04 mg/cm2 vastagsága van.
2. Az 1. igénypont szerinti ionizációs kamra kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kamrafal (1) legfeljebb 10 súlyszázalék alumínium adalékot tartalmaz.
3. Az 1. igénypont szerinti ionizációs kamra kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kamrafal (1) adalékként alumíniumoxidot és szenet tartalmaz, ahol az alumíniumoxid legfeljebb 20 súlyszázalék mennyiségű a szénhez képest.
4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti ionizációs kamra kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kamrának a védőgyűrű (4) tengelyével lényegében párhuzamos alkotójú nyakrésze (3) van, amelyen adott hosszban az alumínium bevonat (2) van kiképezve, és a belső elektród (10) tartó rúdja (6) a nyakrész (3) belsején vezet keresztül, és rajta a nyakrész (3) bevont belső szakaszának középső tartományában horony (9) van kialakítva, és a horonynak (9) a belső elektród (10) átellenes oldalán a rúd (6) külső felületén a belső elektródtól (10) elszigetelt és a védőgyűrűvel (4) összekapcsolt vezető bevonat (7) van kialakítva, amely a nyakrész (3) vezető szakaszának legalább a végéig ér.
2 rajz, 4 ábra
A kiadásért felel: a Közgazdasági áe Jogi Könyvkiadó igazgatója
81.1429.66-42 Alföldi Nyomda, Debrecen — Felelős vezető: Benkő István igazgató
176837 Nemzetközi osztályozás: H 01 J 39/28
1. ábra
6α
4.
ábra
Nemzetközi osztályozás: H 01 J 39/28
Priority Applications (4)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU79OA618A HU176837B (en) | 1979-03-12 | 1979-03-12 | Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard |
US06/128,528 US4300050A (en) | 1979-03-12 | 1980-03-10 | Secondary-standard ionization chamber, in particular for measuring the energy dose |
DE8080890032T DE3070664D1 (en) | 1979-03-12 | 1980-03-12 | Ionisation chamber usable as secondary standard for measuring the energy dose of x- and gamma radiation |
EP80890032A EP0030929B1 (de) | 1979-03-12 | 1980-03-12 | Sekundärstandard-Ionisationskammer, insbesondere zur Messung der Energiedosis |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU79OA618A HU176837B (en) | 1979-03-12 | 1979-03-12 | Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU176837B true HU176837B (en) | 1981-05-28 |
Family
ID=11000196
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU79OA618A HU176837B (en) | 1979-03-12 | 1979-03-12 | Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard |
Country Status (4)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4300050A (hu) |
EP (1) | EP0030929B1 (hu) |
DE (1) | DE3070664D1 (hu) |
HU (1) | HU176837B (hu) |
Families Citing this family (20)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
SE460019B (sv) * | 1987-07-21 | 1989-09-04 | Kjell Benny Westerlund | Maetanordning foer kontroll av straalfaelt fraan behandlingsmaskiner foer radioterapi |
GB8912812D0 (en) * | 1989-06-03 | 1989-07-19 | Nat Radiological Protection Bo | Radiation meter |
AT394456B (de) * | 1990-04-17 | 1992-04-10 | Oesterr Forsch Seibersdorf | Sekundaer-ionisationskammer zur messung von photonenstrahlung |
US5095217A (en) * | 1990-10-17 | 1992-03-10 | Wisconsin Alumni Research Foundation | Well-type ionization chamber radiation detector for calibration of radioactive sources |
US5120967A (en) * | 1991-01-25 | 1992-06-09 | The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Air Force | Apparatus for direct measurement of dose enhancement |
WO1997011389A1 (en) * | 1995-09-21 | 1997-03-27 | Koster, James, E. | Gamma ray detector |
US5635709A (en) * | 1995-10-12 | 1997-06-03 | Photoelectron Corporation | Method and apparatus for measuring radiation dose distribution |
US6608318B1 (en) * | 2000-07-31 | 2003-08-19 | Agilent Technologies, Inc. | Ionization chamber for reactive samples |
US7189975B2 (en) * | 2004-02-09 | 2007-03-13 | Standard Imaging, Inc. | Wire-free, dual-mode calibration instrument for high energy therapeutic radiation |
KR101188681B1 (ko) * | 2010-08-23 | 2012-10-09 | 한국수력원자력 주식회사 | 감마선 및 중성자를 구분하여 측정할 수 있는 방사선 검출 장치 |
CN102955166A (zh) * | 2011-08-19 | 2013-03-06 | 中国辐射防护研究院 | 利用钛材料进行电离室X、γ能量响应补偿的方法 |
CN102955165A (zh) * | 2011-08-19 | 2013-03-06 | 中国辐射防护研究院 | 利用铝材料进行电离室X、γ能量响应补偿的方法 |
CN103185892B (zh) * | 2011-12-29 | 2016-06-29 | 中国辐射防护研究院 | 利用尼龙材料进行电离室X、γ能量响应补偿的方法 |
TWI497102B (zh) * | 2012-10-31 | 2015-08-21 | Iner Aec Executive Yuan | 內建溫度感應器之空氣游離腔裝置 |
US9721772B2 (en) * | 2013-01-25 | 2017-08-01 | General Electric Company | Ion chamber enclosure material to increase gamma radiation sensitivity |
US9312109B2 (en) * | 2013-01-25 | 2016-04-12 | General Electric Company | High pressure ion chamber enclosure support mount |
FR3007848B1 (fr) * | 2013-07-01 | 2017-03-24 | Commissariat Energie Atomique | Dispositif de detection de neutrons |
FR3035516A1 (fr) * | 2015-04-24 | 2016-10-28 | Commissariat Energie Atomique | Canne de maintien d’un dispositif de detection spherique |
CN109459780B (zh) * | 2018-12-26 | 2024-09-06 | 中国原子能科学研究院 | 一种用于脉冲X、γ射线剂量测量的平板电离室 |
CN114464520B (zh) * | 2022-01-10 | 2024-07-02 | 中检普泰检验检测有限公司 | 一种用水箱校准电离室的方法 |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2536991A (en) * | 1945-09-18 | 1951-01-02 | Ernest O Wollan | Radiation detector |
US2683234A (en) * | 1952-08-27 | 1954-07-06 | Gen Electric | Ionization chamber |
DE1156514B (de) * | 1961-06-07 | 1963-10-31 | Vakutronik Veb | Empfindliche energie- und richtungsunabhaengige, mit Gasverstaerkung im Proportionalbereich arbeitende Ionisationskammer |
FR1360381A (fr) * | 1963-03-29 | 1964-05-08 | Commissariat Energie Atomique | Chambre d'ionisation |
BE664465A (hu) * | 1964-06-11 | 1900-01-01 | ||
FR87544E (fr) * | 1965-03-11 | 1966-06-24 | Commissariat Energie Atomique | Chambre d'ionisation |
GB1359322A (en) * | 1972-04-25 | 1974-07-10 | Secretary Trade Ind Brit | Radiation check sources |
US3898464A (en) * | 1972-07-07 | 1975-08-05 | Vln Corp | Ion chamber instrument |
-
1979
- 1979-03-12 HU HU79OA618A patent/HU176837B/hu not_active IP Right Cessation
-
1980
- 1980-03-10 US US06/128,528 patent/US4300050A/en not_active Expired - Lifetime
- 1980-03-12 EP EP80890032A patent/EP0030929B1/de not_active Expired
- 1980-03-12 DE DE8080890032T patent/DE3070664D1/de not_active Expired
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP0030929A1 (de) | 1981-06-24 |
US4300050A (en) | 1981-11-10 |
EP0030929B1 (de) | 1985-05-22 |
DE3070664D1 (en) | 1985-06-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU176837B (en) | Ionization chamber applicable as secondary dozimetric standard | |
US2683234A (en) | Ionization chamber | |
US20080023640A1 (en) | Penetration Ionization Chamber | |
US5508526A (en) | Dual entrance window ion chamber for measuring X-ray exposure | |
US5041730A (en) | Parallel plate ion chamber | |
Farmer | Condenser ionization chambers for measurement of X rays in body cavities: physical problems in their design | |
US20110095199A1 (en) | Method to measure current using parallel plate type ionization chamber with the design of guard electrode | |
US4562354A (en) | Apparatus for measuring beta-gamma radiation exposure | |
US4596932A (en) | Portable dosimeter | |
US2601637A (en) | Pocket ionization chamber | |
Ritz et al. | An ionization chamber for kilocurie source calibrations | |
US3122640A (en) | Method and apparatus for measuring the dosage of x-rays and gamma rays | |
US2927269A (en) | Voltmeter | |
TWI434313B (zh) | 球形電極空氣游離腔 | |
US3118064A (en) | New type of free air ionization chamber | |
US4135090A (en) | Liquid ionizing radiation detector | |
Gross et al. | Experimental determination of the absorbed dose from x-rays in tissue | |
US3205389A (en) | Adjustable constant current ionization device | |
US2748291A (en) | Portable dosimeter for radio-active radiation | |
Braestrup et al. | Cobalt-60 radiation measurements | |
Varma et al. | New’’wall‐less’’ionization chamber for air dose measurement | |
Morgan et al. | A Direct‐Reading Rate Meter for High‐Intensity Penetrating Radiation | |
US2677773A (en) | Electroscope | |
Laitano et al. | Comparison of the NIST and ENEA air kerma standards | |
Thorœus | A small ionisation chamber able to serve as a portable substitute for a standard chamber |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |