CZ9802953A3 - Hmoľdinka pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakoľ i zařízení pro zavedení hmoľdinky do země - Google Patents

Hmoľdinka pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakoľ i zařízení pro zavedení hmoľdinky do země Download PDF

Info

Publication number
CZ9802953A3
CZ9802953A3 CZ19982953A CZ295398A CZ9802953A3 CZ 9802953 A3 CZ9802953 A3 CZ 9802953A3 CZ 19982953 A CZ19982953 A CZ 19982953A CZ 295398 A CZ295398 A CZ 295398A CZ 9802953 A3 CZ9802953 A3 CZ 9802953A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
dowel
ground
artificial
fibers
soil
Prior art date
Application number
CZ19982953A
Other languages
English (en)
Inventor
Rainer Fischer
Aaron Daly
Original Assignee
Fischerwerke Artur Fischer Gmbh & Co. Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fischerwerke Artur Fischer Gmbh & Co. Kg filed Critical Fischerwerke Artur Fischer Gmbh & Co. Kg
Publication of CZ9802953A3 publication Critical patent/CZ9802953A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C13/00Pavings or foundations specially adapted for playgrounds or sports grounds; Drainage, irrigation or heating of sports grounds
    • E01C13/08Surfaces simulating grass ; Grass-grown sports grounds
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C13/00Pavings or foundations specially adapted for playgrounds or sports grounds; Drainage, irrigation or heating of sports grounds
    • E01C13/08Surfaces simulating grass ; Grass-grown sports grounds
    • E01C2013/086Combination of synthetic and natural grass

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Floor Finish (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)

Description

HMOŽDINKA PRO ZAKOTVENÍ UMĚLÝCH VLÁKEN UMĚLÉHO TRÁVNÍKU DO ZEMĚ, JAKOŽ I ZAŘÍZENÍ PRO ZAVEDENÍ HMOŽDINKY DO ZEMĚ
Oblast techniky
Vynález se týká hmoždinky pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakož i zařízení pro zavedení hmoždinky do země.
Dosavadní stav techniky
Pro sázení umělých vláken, jako je umělý trávník, například na sportoviště je známo, že se svazky umělých vláken v prostřední oblasti společně zakroutí. V koncové oblasti nejsou vlákna společně zakroucena, tvoří svazek vláken. Používají se například polypropylenová vlákna, která jsou s výhodou nabarvena na zeleno. Přibližně v polovině se vlákna ve tvaru U složí k sobě a zatlačí se na společné místo asi 20 cm hluboko do země. Nezakroucené konce umělých vláken, tvořící trs, vytvářejí nad zemí vlastní umělý trávník. Mezi svazky umělých vláken se zaseje přirozený trávník, jehož kořeny v zemi ovinou svazky umělých vláken a přidrží svazky umělých vláken v zemi.
Na sportovištích s vytápěním trávníku je pro zasunutí svazků umělých vláken do země k dispozici hloubka jen asi cm. Tato hloubka nestačí k tomu, aby svazkům vláken poskytla dostatečnou pevnost v zemi.
72853 (72853a)
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je tedy poskytnout zakotvení umělých vláken umělého trávníku tak, aby měl umělý trávník dostatečnou pevnost i při omezené hloubce země.
Tento úkol je podle vynálezu vyřešen znaky nároků 1 a 5. Vynález poskytuje hmoždinku, do které jsou umělá vlákna navlečena podobně jako nit do jehly nebo vlna do háčkovací jehlice. Hmoždinka s umělými vlákny se zatlačí do země, přičemž jsou umělá vlákna složena dohromady do tvaru U. Přitom se místo přeložení k sobě nachází na hmoždince. Hmoždinka zakotvuje umělá vlákna také při omezené hloubce například 10 cm s dostatečnou pevností v zemi proti vytažení. Hodnoty pevnosti umělého trávníku v zemi jsou zvýšeny o několikanásobek i přes poloviční redukci hloubky vniknutí ve srovnání se svaky umělých vláken, které jsou do země zastrčeny bez hmoždinky. Hmoždinka také dodává pevnost přírodnímu trávníku, jehož kořeny ovíjí umělá vlákna zakotvená v zemi hmoždinkou. Další výhodou hmoždinky podle vynálezu je, že zakotvuje umělá vlákna v zemi s vysokou pevností již tehdy, když kořeny přírodního trávníku, nasetého kolem umělých vláken, v zemi ještě neovinuly umělá vlákna. Sportoviště je potom použitelné bezprostředně po vysazení umělého trávníku, každopádně pokud jde o umělý trávník a nikoliv přírodní trávník. Proto je sportoviště v každém případě použitelné dříve po vysazení umělého trávníku a vysetí přírodního trávníku, když je umělý trávník v zemi zakotven hmoždinkami podle vynálezu.
Pro navlečení umělých vláken vykazuje vytvoření vynálezu štěrbinu, průchozí otvor, očko, háček nebo podobně • · · ·
jako zařízení pro přichycení umělých vláken. Přitom je zařízení pro přichycení umělých vláken s výhodou na hmoždince uspořádáno tak, že při vyvíjení tahu na umělá vlákna umělá vlákna na hmoždinku nepůsobí žádným klopným momentem kolem příčné osy hmoždinky, aby se zamezilo otáčení hmoždinky zastrčené do země. Místo pro silové uchopení umělých vláken se proto nachází s výhodou podélně za polovinou hmoždinky.
Další vytvoření hmoždinky podle vynálezu vykazuje jeden nebo více prvků blokujících vytažení, například ve tvaru pružících rozpěrných prvků odstávajících šikmo dozadu a ven. Tyto prvky jsou při zatlačení rozpěrné hmoždinky do země tlačeny dovnitř a po zatlačení hmoždinky do země se rozepřou, přičemž vniknou do země a tím hmoždinku v zemi zakotví proti vytažení. Také je možné vytvořit hmoždinku se závitem, s výhodou s větší výškou závitu, nebo také s obíhajícími žebry, které tvarově hmoždinku zakotví v zemi.
S výhodou je hmoždinka opatřena zařízením pomocí kterého je uvolnitelné nasaditelná na zařízení pro zavedení hmoždinky do země. Takovéto zařízení může být například podélný otvor v hmoždince, kterým je nasaditelná na zařízení.
Zařízení podle vynálezu pro zavedení hmoždinky do země vykazuje trn, na který je například hmoždinka nasunutelná. Hmoždinka se po připevnění umělých vláken na hmoždinku a nasunutí hmoždinky na trn zatlačí s trnem do země. Připevnění umělých vláken na hmoždinku, nasazení hmoždinky na trn a vstrčení hmoždinky do země se může provádět ručně nebo strojově.
• · ··· · ·· · · «··
Při dalším vytvoření zařízení podle vynálezu pro zavádění hmoždinky do země přečnívá trn zařízení přes hmoždinku, která je na něj nasazena. To má tu výhodu, že trn v zemi předtvaruje otvor, a hmoždinka je proto při zastrkování do země namáhána nanejvýš nepatrně. Poškozením hmoždinky, vytvořené zejména z umělé hmoty, která by mohla být na újmu jejím zakotvovacím schopnostem, se zabrání zastrčením hmoždinky do země přes trn, který přečnívá hmoždinku.
Aby mohla být hmoždinka jednoduše posazena do země do předem stanovené hloubky, vykazuje zařízení podle vynálezu pro zavedeni hmoždinky do země zařízení pro stanovení popř. omezení hloubky vniknutí hmoždinky. To může být například stupnice na trnu, ze které je možno odečíst hloubku vniknutí. Pro omezení hloubky vniknutí může trn vykazovat rozšíření průměru ve tvaru kruhového schodu nebo na stranu odstávající zarážku.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude následně blíže objasněn na základě příkladů provedení zobrazených na výkresech, na kterých představuje obr. la-c, 2a-c dvě vytvoření hmoždinky podle vynálezu v bokorysu, čelním pohledu zepředu a v perspektivním znázornění;
obr. 3 schematický vertikální řez zemí s umělými vlákny zakotvenými podle vynálezu; a • · · obr. 4 perspektivní zobrazení zařízení podle vynálezu pro zastrkávání na něj uvolnitelně nasazené hmoždinky do země v perspektivním zobrazení.
Příklady provedení vynálezu
Hmoždinka 10 podle vynálezu, zobrazená na obrázcích la c, je určena pro zakotvování umělých vláken umělého trávníku do země. Hmoždinka 10 vykazuje krátké válcovité tělo 12 hmoždinky, které se kónicky zužuje do předního nebo zastrkávacího konce 14 s menším průměrem. Na jedné straně, odvrácené od zastrkávacího konce 14, rozšiřuje tělo 12 hmoždinky svůj průměr do kroužku 16 se zakulaceným přechodem. Od tohoto kroužku 16 odstávají šikmo dozadu a pryč od těla 12 hmoždinky čtyři rozpěrné prvky 18. uspořádané rozděleně po obvodu a vytvořené v jednom kuse s tělem 12 hmoždinky. Rozpěrné prvky 18 jsou elasticky pružné, při zatlačení hmoždinky 10 do země se zatlačí radiálně směrem dovnitř a po zatlačení se radiálně rozepřou do své původní polohy.
Pro připevnění umělých vláken, na obrázku 1 nezobrazených, je tělo 12 hmoždinky opatřeno příčnou štěrbinou 22 tvaru V, která je na zastrkávacím konci otevřená a zužuje se směrem k zadní části hmoždinky 12. Ve spodní části příčné štěrbiny 20 je vytvořen navlékací otvor 22, procházející napříč tělem 12 hmoždinky, který je na jednom místě svého obvodu rozevřen tak, že příčná štěrbina 22 bez přerušení přechází do navlékacího otvoru 22- Příčná štěrbina 20 a navlékací otvor 22 mají při bočním pohledu na hmoždinku 12 tvar podobný klíčové dírce s výřezem pro klíč • · tvaru V, který je tvořen příčným žlábkem 22 tvaru V.
Jako zařízení pro uvolnitelné nasazení na zařízení pro zavádění hmoždinky 10 do země, zobrazené na obrázku 4, které bude popsáno později, vykazuje tělo 12 hmoždinky průchozí podélný otvor 24 (obrázek lb) , který ústí v pravém úhlu do navlékacího otvoru 22 . Příklad provedeni hmoždinky 12 podle vynálezu, zobrazený na obrázcích, je hmoždinka 10 díl ze vstřikované umělé hmoty.
Na obrázcích 2a - c je znázorněno vytvoření hmoždinky 10 podle vynálezu obměněné oproti obrázkům la - c. Abychom se vyhnuli opakování, popíšeme nyní pouze rozdíly, v ostatním odkazujeme na vytvoření podle obrázků la - c. Pro stejné díly používáme stejné vztahové značky.
Hmoždinka 12, zobrazená na obrázcích 2a - c, vykazuje místo příčné štěrbiny 20 a navlékacího otvoru 22 navlékací třmínek 22- Navlékací třmínek 26 je vytvořen z jednoho kusu s tělem 12 hmoždinky a nachází se na opačné straně těla 12 hmoždinky, než zastrkávací konec 14.. Průchozí podélný otvor 24 prochází tělem 12 hmoždinky po celé její délce a nevybíhá ven do rozšiřující se příčné štěrbiny 22, což je případ hmoždinky 12, zobrazené na obrázcích la - c. Navlékací třmínek 22, odstávající od těla 12 hmoždinky dozadu, má tu výhodu, že při tahu vyvíjeném na umělá vlákna, na obrázcích 2a - c nezobrazená, provlečená navlékacím ouškem, nepůsobí na hmoždinku 10 žádný otáčivý moment, který by hmoždinku 12 otáčel kolem příčné osy, ale naopak takovýto tah, působící na umělá vlákna provlečená navlékacím třmínkem 22, hmoždinku 10 v její podélné orientaci stabilizuje.
Kromě toho vykazuje hmoždinka 12, zobrazená na obrázcích 2a - c, pouze dva rozpěrné prvky IQ.. V ostatním se obě hmoždinky 10. zobrazené na obrázcích la - c a na obrázcích 2a - c, shodují.
Na obrázku 3 je v náčrtu zobrazeno zakotvení umělých vláken pomocí hmoždinky 10 podle vynálezu. Umělý trávník vykazuje svazky o například šesti umělých vláknech, které jsou v prostřední oblasti 28 společně zakrouceny. Na koncích svazků 30 umělých vláken nejsou umělá vlákna společně zakroucena, ale tvoří trs 32 umělých vláken.
Uprostřed svazku 30 umělých vláken jsou společně zakroucená umělá vlákna 28 provlečena příčnou štěrbinou 2_Q do navlékacího otvoru 22 hmoždinky IQ, nebo je svazek QQ umělých vláken jedním koncem až do poloviny navlečen do navlékacího třmínku 26. Následně se každý svazek 30 umělých vláken zatlačí do země 34. hmoždinkou 10 napřed. Přitom se svazek 30 umělých vláken v prostřední části, kterou je navlečen do hmoždinky IQ, složí do tvaru U. Trsy 32 umělých vláken na koncích svazků 30 umělých vláken vyčnívají ze země 34 jako umělý trávník.
Elasticky pružné rozpěrné prvky 18 jsou při zatlačování hmoždinky 10 do země 34 stlačeny k sobě a po zastrčení se opět rozevřou, přičemž tímto způsobem zarazí a zakotví v zemi 34 hmoždinku 10 s na ní umístěným svazkem 30 umělých vláken. Hmoždinka 10 zabrání vytažení svazku 32 umělých vláken ze země 34 . Na obrázku 3 je vlevo znázorněna hmoždinka 10 zobrazená na obrázcích la - c, vpravo hmoždinka 10 zobrazená na obrázcích 2a - c.
Po zakotvení svazku 30 umělých vláken v zemi 34 pomocí hmoždinky 10 se mezi svazky 30 umělých vláken, tvořící umělý • · · trávník, vyseje přírodní trávník 36. Kořeny 22 přírodního trávníku 36 ovinou svazky 30 umělých vláken v zemi 24., čímž se zlepší za prvé pevnost svazků 30 umělých vláken a za druhé pevnost přírodního trávníku 36 v zemi 24.·
Obrázek 4 ukazuje zařízení 40 pro zavádění hmoždinky 10 podle vynálezu do země. Zařízení 40 vykazuje trn 42, jehož průměr je nepatrně menší než průměr těla 12 hmoždinky. Trn 42 se zužuje kruhovým schodem 44 do uložení 42, na nějž je nasazena svým podélným otvorem 24 hmoždinka 12· Uložení 42 vyčnívá dopředu přes hmoždinku 12, a je zakončena nasazovací špičkou 42- Svazek umělých vláken pro zakotvení s hmoždinkou 10 se navlečením do navlékacího otvoru 22 popř. navlékacího třmínku 26 (obrázky la - c, 2a - c) připevní na hmoždinku 12 před tím, než je hmoždinka 10 nasazena na uložení 42- Při nasazení hmoždinky 10 na uložení 46 trnu 42 je svazek umělých vláken a popř. navlékací třmínek 26 odtlačen ke straně. Kvůli přehlednosti znázornění není na obrázku 4 svazek umělých vláken zobrazen.
Na zadním konci se trn 42 zvětšuje kruhovým schodem 50. který ohraničuje hloubku zastrkování do země a tím stanovuje hloubku vniknutí hmoždinky 12· Hmoždinka 10 se svazkem vláken, který je do ní navlečen, nasazená na uložení 42, se pomocí zařízení 40 zasune do země. Následně se zařízení 42 vytáhne, kdežto hmoždinka 10 se svazkem 30 umělých vláken zůstane v zemi 14, jak je znázorněno na obrázku 3. Zasunutí hmoždinky 10 do země pomocí zařízení 40 může být provedeno manuálně nebo strojově.
Zastupuje:
Dr. Miloš Všetečka v.r.
• ·· · · ·· ·· ·· ··· · · · · · · · · ···· · · · · * · · • · ··· · ···· · · ’· · ··· ·· · * * · ··· ·· ·· ·· · · · ·
JUDr. Miloš Všetečka advokát
120 00 Praha 2, Hálkova 2

Claims (7)

1. Hmoždinka (10) pro zakotvení umělých vláken (28) umělého trávníku (32) do země (34), zahrnující tělo (12) hmoždinky, zasunutelné do země (34), vykazující zařízení (20, 22; 26) pro přichycení umělých vláken (28).
2. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačující se tím, že tělo (12) hmoždinky vykazuje štěrbinu (20), průchozí otvor (22), očko (26), háček nebo podobně jako zařízení pro přichycení umělých vláken (28).
3. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačující se tím, že hmoždinka (10) vykazuje prvek (18) blokující vytažení, který umožňuje zavedení hmoždinky (10) do země (34) a který hmoždinku (10) zakotvuje v zemi (34) proti vytažení ze země (34).
4. Hmoždinka podle nároku 1, vyznačující se tím, že hmoždinka (10) vykazuje zařízení (24) pro uvolnitelné nasazení na zařízení (40) pro zavedení hmoždinky (10) do země (34).
5. Zařízení pro zavedení hmoždinky (10) podle nároku 4 do země, vyznačující se tím, že zařízení (40) vykazuje trn (42) s uložením (46) pro uvolnitelné nasazení hmoždinky (10) na přední konec trnu (42).
6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že trn (42) přečnívá přes hmoždinku (10), nasazenou na jeho uložení (46).
16 72853(72853a) • · ···· · · · · · * ·· • · ··· · ···· ··· · · ··· · · · · · · ····· ·· ·· ·· · ·
7. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že zařízení (40) vykazuje zařízení (50) pro stanovení popř. omezení hloubky vniknutí hmoždinky (10) do země (34).
CZ19982953A 1997-09-16 1998-09-16 Hmoľdinka pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakoľ i zařízení pro zavedení hmoľdinky do země CZ9802953A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE29716703U DE29716703U1 (de) 1997-09-16 1997-09-16 Dübel zur Verankerung von Kunstfasern eines Kunstrasens im Boden sowie Vorrichtung zum Einbringen des Dübels in den Boden

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ9802953A3 true CZ9802953A3 (cs) 2002-10-16

Family

ID=8046121

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19982953A CZ9802953A3 (cs) 1997-09-16 1998-09-16 Hmoľdinka pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakoľ i zařízení pro zavedení hmoľdinky do země

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0906989A1 (cs)
CZ (1) CZ9802953A3 (cs)
DE (1) DE29716703U1 (cs)
HU (1) HUP9801891A2 (cs)
PL (1) PL328250A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2005003462A1 (en) * 2003-07-03 2005-01-13 Inventress B.V. Artifical grass capillary tubes

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1142224B (de) * 1961-01-17 1963-01-10 Artur Fischer Spreizduebel
US3801414A (en) * 1972-10-11 1974-04-02 W Chin Flexible plastic greenery simulating matting assembly
FR2349680A1 (fr) * 1976-04-26 1977-11-25 See Jacques Revetement de sol sportif, synthetique souple, permeable, correcteur de glissements et dilatations
DE7734162U1 (de) * 1977-11-08 1982-01-28 Fischer, Artur, Dr.H.C., 7244 Waldachtal Befestigungselement aus Kunststoff für dünne Platten o.dgl.
US4337283A (en) * 1980-09-11 1982-06-29 Haas Jr Frederick T Synthetic turf playing surface with resilient top-dressing
AT371019B (de) * 1981-08-19 1983-05-25 Woelfl Ilse Spielfeldmarkierung
DE8800186U1 (de) * 1988-01-11 1988-03-03 Kniesel, Ulrich, Bad Hall Bodenmarkierungselement
AT391626B (de) * 1988-04-25 1990-11-12 Kniesel Ulrich Vorrichtung zum versetzen von markierungsduebeln fuer bodenmarkierungen od. dgl.
US5049014A (en) * 1988-08-25 1991-09-17 Lemke Stuart H Fastener assembly
NL9002244A (nl) * 1990-10-16 1992-05-18 Desseaux H Tapijtfab Kunstgrasveld.
NZ244708A (en) * 1991-10-14 1995-11-27 Tapijtfabriek H Desseaux Nv Artificial grass inserter with at least one planting pin
AU675074B2 (en) * 1992-06-22 1997-01-23 Turf Stabilization Technologies, Inc. Improved surface for sports and other uses
JP3292897B2 (ja) * 1993-10-07 2002-06-17 大塚化学株式会社 人工芝生
FR2711926B1 (fr) * 1993-11-02 1996-01-26 Morisse Philippe Implant d'herbe synthétique pour la signalisation.
DE29509459U1 (de) * 1995-06-09 1995-10-12 Schneider, Kurt, 73540 Heubach Folien- und Vliesnagel

Also Published As

Publication number Publication date
DE29716703U1 (de) 1999-01-21
HUP9801891A2 (hu) 1999-03-29
HU9801891D0 (en) 1998-10-28
EP0906989A1 (de) 1999-04-07
PL328250A1 (en) 1999-03-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2709288B2 (ja) 縫糸を固定する装置
US9775599B2 (en) Knotless tissue fixation assembly
US5522844A (en) Suture anchor, suture anchor installation device and method for attaching a suture to a bone
US8702752B2 (en) Knotless anchor for surgical repair
EP2676612B1 (en) Tensionable knotless suture labral anchor
US5108431A (en) Ligament anchor
FR2490483A1 (fr) Implant chirurgical sous forme d'un clou et un necessaire pour implant chirurgical, comprenant un cordon flexible, un clou et un element d'ancrage
US8961561B2 (en) Surgical system including suture anchor and insertion device and method for using
US4706403A (en) Fishing bait applicator
AU2001269942A1 (en) Graft fixation using a screw or plug against suture or tissue
US3398477A (en) Fishhook live bait harness
CZ9802953A3 (cs) Hmoľdinka pro zakotvení umělých vláken umělého trávníku do země, jakoľ i zařízení pro zavedení hmoľdinky do země
US4907614A (en) Carrying attachments for umbrellas
CN111904501A (zh) 一种锚钉植入器
US3126847A (en) figure
KR20110032069A (ko) 씨줄 네트 고정용 말뚝 및 이를 이용한 씨줄 네트 시공 방법
US11185404B2 (en) Tenodesis anchor
EP3881772A2 (de) Knochenankerelement zum einbringen in einen knochen und/oder fixieren von gewebe an dem knochen, einbringer, knochenankersystem und verfahren zum konfektionieren eines knochenankersystems
KR101184564B1 (ko) 앵커체를 이용한 제거식 그라운드 앵커
KR20020002253A (ko) 시비기
CN112205188B (zh) 适用于边坡植物纤维毯中的扦插植物插种装置及插种方法
US3818534A (en) Brush
US20220354482A1 (en) Implantable suspension device, assembly device and method for assembling an implantable suspension device
CA2057111A1 (en) Apparatus and method for hanging fishing nets
GB2512995A (en) Bait Fixing device