CZ61693A3 - Method of reducing effect of a differential distortion of demodulated compound television signals and a receiver adapted for the reception and demodulation of the compound television signals - Google Patents

Method of reducing effect of a differential distortion of demodulated compound television signals and a receiver adapted for the reception and demodulation of the compound television signals Download PDF

Info

Publication number
CZ61693A3
CZ61693A3 CZ93616A CZ61693A CZ61693A3 CZ 61693 A3 CZ61693 A3 CZ 61693A3 CZ 93616 A CZ93616 A CZ 93616A CZ 61693 A CZ61693 A CZ 61693A CZ 61693 A3 CZ61693 A3 CZ 61693A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
signal
correction
test signal
level
distortion
Prior art date
Application number
CZ93616A
Other languages
English (en)
Inventor
Michael George Croll
Original Assignee
British Broadcasting Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by British Broadcasting Corp filed Critical British Broadcasting Corp
Publication of CZ61693A3 publication Critical patent/CZ61693A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals
    • H04N9/646Circuits for processing colour signals for image enhancement, e.g. vertical detail restoration, cross-colour elimination, contour correction, chrominance trapping filters
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N17/00Diagnosis, testing or measuring for television systems or their details
    • H04N17/02Diagnosis, testing or measuring for television systems or their details for colour television signals
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N5/00Details of television systems
    • H04N5/14Picture signal circuitry for video frequency region
    • H04N5/20Circuitry for controlling amplitude response
    • H04N5/205Circuitry for controlling amplitude response for correcting amplitude versus frequency characteristic
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N5/00Details of television systems
    • H04N5/14Picture signal circuitry for video frequency region
    • H04N5/21Circuitry for suppressing or minimising disturbance, e.g. moiré or halo
    • H04N5/211Ghost signal cancellation
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N9/00Details of colour television systems
    • H04N9/64Circuits for processing colour signals

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Testing, Inspecting, Measuring Of Stereoscopic Televisions And Televisions (AREA)
  • Television Systems (AREA)
  • Color Television Systems (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká oblasti systémů vysílání složených televizních signálů a zejména způsobu a zařízení pro snížení účinku diferenciálních zkreslení demodulováných vysílaných obrazových signálů.
Dosavadní stav techniky
Známým problémem systému PAL, NTSC a jiných podobných systémů vysílajících složený televizní signál je to, že vysílaný signál je často podroben amplitudovým nebo fázovým zkreslením. Tato zkreslení jsou obvykle vnášena do signálu jako výsledek modulace tohoto signálu na vysokofrekvenční nosný signál před vysíláním a demodulace přeneseného signálu v přijímači. Ke zkreslení obrazového signálu přispívá několik faktorů, které jsou ovlivněny průměrnou úrovní modulovaného nosiče signálu s tím výsledkem, že když nový signál je demodulován, stanou se zkreslení diferenciálními zkresleními, která se mění s průměrnou úrovní signálu.
Zatímco tato zkreslení se berou v úvahu při návrhu známých přijímačů složeného televizního signálu, při použití dekodérů se zpožďovací linkou a kontrolou sytosti barev v přijímačích systému PAL a při použití kontroly barevnosti a sytosti barev v přijímačích NTSC, umožňují tato měření pouze použití průměrné korekce. Pro zlepšení kvality signálu, který má být dopravován existujícími pozemními televizními systémy, a u nových televizních systémů, které používají způsoby vytváření složených kódovaných signálů, je zapotřebí vytvořit zlepšené přijímače, které by používaly přesnějších způsobů korekce zkreslení.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje způsob snižování účinku diferenciálního zkreslení demodulováných složených televizních signálů, podle vynálezu, jehož podstatou je, že sestává z kroků vysílání testovacího signálu v předem stanovených intervalech, přičemž testovací signál obsahuje komponentu v alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu, přijímání testovacího signálu v přijímači, přičemž přijímač je upraven pro provádění kroků měření zkreslení obrazového signálu v uvedené alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu, derivování požadované korekce v této úrovni signálu a aplikaci uvedené derivované požadované korekce na následující přijmuté obrazové signály v této úrovni signálu.
Podle vynálezu je rovněž upraven testovací signál pro použití u výše uvedeného způsobu, který sestává z jedné přímky složeného televizního signálu, který má identifikační část pro svoji identifikaci, že je testovacím signálem, a který má vysokofrekvenční komponenty v alespoň třech úrovních průměrného obrazového signálu.
Testovací signál může být vysílán neboli přenášen jednou za půlsnímek nebo po delší časový úsek s tím, že následující, testovací signály mají odstup několika sekund.
Způsob podle vynálezu může obsahovat krok měření amplitudového a fázového zkreslení řady úrovní průměrného testovacího signálu a derivaci korekce, která má být použita pro následující přijímané signály pro každé takové zkreslení při každé změřené úrovni průměrného obrazového signálu. Jsou-li tedy úrovně demodulovaného barevného rozdílu neboli chrominance podstatně sníženy při vyšších úrovních průměrného signálu (t.j. těsně u špičky bílé) zkreslením signálu při modulaci, přenosu a demodulaci, účinek těchto zkreslení může být korigován zvýšením zisku chrominance, když je úroveň signálu vysoká. Tyto korekce se s výhodou používají u signálu v jeho složené formě rovněž pro umožnění korekce úrovně vysokofrekvenčního jasu (obrazového detailu). Oprava může být derivována a aplikována na mnoho různých frekvencích pro zlepšení přesnosti korekce jasu.
Derivované korekce mohou být interpolovány nebo extrapolovány pro derivaci korekce, která má být použita u úrovní průměrného obrazového signálu jiných, než jsou úrovně komponent testovacího signálu.
S výhodou se korekce aplikují signály v těsné vzdálených úrovních hladké změny korekce, která přidává k vysílanému signálu.
na následné signálu pro neviditelná přijímané dosažení zkreslení
Výše uvedený úkol dále splňuje přijímač upravený pro příjem a demodulování složeného televizního signálu, podle vynálezu, jakož podstatou je, že sestává z detektoru pro zjišťování testovacího signálu vysílaného v předem stanovených intervalech, měřicího zařízení, upraveného pro stanovení úrovně diferenciálního amplitudového a/nebo fázového zkreslení přijímaného testovacího signálu v alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu a pro derivováni korekce potřebné pro zmenšení zkreslení při této úrovni nebo úrovních signálu, paměti připojené pro přijímání derivované požadované korekce nebo korekcí a zařízení pro zpracovávání signálů upravené pro aplikaci požadované korekce nebo korekcí na následné přijmuté televizní signály při úrovni nebo úrovních průměrného obrazového signálu, pro které byla korekce nebo byly korekce derivovány.
Přijímač je určen pro provádění derivace a aplikace korekcí neboli oprav způsobem výše popsaným. Zařízení může být včleněno do analogové nebo digitální soustavy obvodů, kde přijímač obsahuje vysokorychlostní počítač, přičemž určité operace zařízení mohou být začleněny do software.
Vynález se rovněž týká vysílacího systému, obsahujícího vysílač upravený pro modulování a vysílání složeného televizního signálu obsahujícího testovací signál, a alespoň jeden přijímač výše popsaného typu. V těchto vysílacích systémech mohou být diferenciální zkreslení vysílaných signálů korigována mnohem přesněji než u průměrných korekčních způsobů doposud známých a používaných.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje schematicky diagram stupňů korekční derivace a aplikace přijímače podle vynálezu, obr. 2A a 2B vhodné tvary testovacího signálu podle vynálezu a obr. 3 schematicky diagram stupňů přijímače z obr.l, včleněných do digitální soustavy obvodů.
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 2 jsou znázorněny dva vhodné tvary testovacích signálů podle vynálezu. Oba signály, používané pro korekci chyb barevného rozdílu neboli chrominance, mají tvar vysílaného přímkového signálu obsahujícího vysokofrekvenční komponenty, který může být měřen v alespoň třech různých úrovních průměrného obrazového signálu. První signál 10A, znázorněný na obr. 2A, je ve formě televizní přímkové funkce a druhý signál 10B, znázorněný na obr. 2B, je ve formě televizní schodovité funkce. Oba znázorněné signály jsou rozšířeny pomocnou nosnou vlnou.
Signály tohoto typu jsou snadno zjistitelné, přičemž se identifikují předřazeným chrominančním oddělováním 12, trvajícím alespoň 20 mikrosekund.
Soustava obvodů měřící zkreslení testovacího signálu a derivující korekce potřebné pro minimalizování svého účinku obsahuje paměť pro korekce pro umožnění jejich použití pro následující přijímané televizní signály. Jedná se tedy o případ, že testovací signál, který nastaví uložené korekce, potřebuje být přenášen pouze dostatečně často pro zajištění toho, aby neexistovalo patrné zpoždění při získávání dobrého obrazu poté, co televizní divák změnil kanál nebo poté, co došlo ke změně kvality přijímaného signálu jako výsledku změn dráhy signálu pro rozložení, přenos nebo příjem. I když tedy testovací signál může být vysílán jednou za půlsnímek, mohou být použity menší opakovači frekvence, jako jednou za sekundu nebo jednou za 10 sekund.
Soustava obvodů přijímače, která derivuje a provádí požadovanou korekci amplitudového a fázového zkreslení ovlivňujícího jednu frekvenci (barevnou pomocnou nosnou vlnu) signálu při různých úrovních obrazového signálu, je znázorněna na obr. 1.
Televizní vysílaný signál, obsahující v periodických intervalech testovací signál, je přijímán a demodulován obrazovým demodulátorem 20 přijímače. Demodulovaný signál 22. se přivádí do měřicího zařízení 24, které měří rozdíl mezi úrovní chrominance přijímaného (zkresleného) signálu a očekávanou úrovní chrominance přenášeného testovacího signálu a derivuje neboli odvodí korekci, která zminimalizuje účinek zkreslení. Derivované korekce 26 se potom uloží v paměti 28 v adresných paměťových místech 30 stanovených průměrnou úrovní jasu demodulováného signálu 22.· Průměrná úroveň jasu, a proto adresná paměťová místa 30 / jsou derivována průchodem demodulovaného signálu 22 vhodným dolnopropustným filtrem 32.
Pro zajištění toho, že v paměti 28 se ukládají pouze korekce derivované z přijmutého testovacího signálu, je upraven detektor 34 testovacího signálu. Když je přijmut testovací signál, označený jako takový předcházejícím chrominančním oddělováním 12 trvajícím 20 mikrosekund (obr.2), vytvoří detektor 34 zapisovací signál 36., který umožní zapsání derivovaných korekcí do paměti 28 pro dobu trvání testovacího signálu.
Uložené korekce se potom aplikují na další přijmuté televizní signály ovladatelným vyrovnávačem 38. Ovládání vyrovnávače 38 je možno provádět mnoha vytvořenými způsoby.
před přivedením do Interpolátor 40 dále aby byly použitelné
Uložené korekce procházejí vyrovnávače 38 interpolátorem 40. derivuje požadované korekce tak, u úrovní průměrného obrazového signálu, které jsou jiné, než ty, pro které měřicí zařízení 24 měřilo zkreslení testovacího signálu. Použití interpolátoru 40 umožňuje použití korekcí u těsně od sebe vzdálených úrovní průměrného obrazového signálu pro vytvoření hladké měniči korekce, která nepřidává k obrazovému signálu žádná viditelná přídavná zkreslení.
Detailnější provedení soustavy obvodů přijímače je znázorněno na obr.3. Ve znázorněné soustavě obvodů se měří zkreslení a derivují korekce z testovacího signálu z obr.2A (televizní přímkové funkce). Výstup z obrazového demodulátoru 20 přijímače je digitalizován analogově digitálním převodníkem 42: to umožňuje následující stanovení měřicích a korekčních stupňů pomocí známých digitálních operací, ačkoli je nutno uvést, že některé z těchto stupňů mohou být prováděny v analogových obvodech.
Digitalizovaný výstup z analogově digitálního převodníku 42 se přivádí do chrominančního demodulátoru 44. Tento chrominanční demodulátor 44. kterým by mohl být normální demodulátor přijímače, je znázorněn na obr.3 kvůli jasnosti jako zvláštní demodulátor.
Demodulované chrominanční komponenty U, V se přivádějí do měřicího zařízení 24.. Amplituda demodulovaného signálu se vypočítá programovacím propalovacím zařízením 24A (PROM) jako kořen součtu čtverců obou demodulovaných barevných komponent U, V. Fáze demodulovaného signálu se rovněž vypočítá v programovacím propalovacím zařízení 24P (PROM) jako inverzní poměr tangent obou demodulovaných barevných komponent U, V. Tato dvě měření 26A, 26P, která určují korekce, které mají být použity u následujícího přijímaného signálu, se potom uloží v pamětích 28A. 28P amplitudové a fázové korekce.
Jak již bylo popsáno, ukládají se korekce v adresních paměťových místech 30 derivovaných z průměrné úrovně jasu demodulovaného signálu dolnopropustným rovněž popsáno, mohou se tyto korekce když zapisovací signál 36 z detektoru 34 testovacího signálu indikuje přítomnost testovacího signálu.
filtrem 32. Jak bylo ukládat pouze tehdy,
Po interpolaci příslušnými amplitudovými a fázovými interpolátory 40A, 40P se korekce vedou do ovladatelného vyrovnávače 38.· Tento vyrovnávač 38 je nastavitelným příčným vyrovnávačem se signálovým vstupem 50 pro demodulovaný vysílaný obrazový signál- a zvláštním ovládacím symetrickým vstupem 52 a ovládacím nesymetrickým vstupem 54. Amplitudový korekční signál se přivádí do symetrického ovládacího vstupu 52: amplitudové korekce je dosaženo změnou velikosti koeficientů signálu symetricky kolem středu filtru. Fázový korekční signál se přivádí do nesymetrického ovládacího vstupu 54.: fázové korekce je dosaženo změnou velikosti koeficientů signálu nesymetricky kolem středu filtru.
Pro snížení citlivosti soustavy obvodů na poruchy, které mohou ovlivnit přijímaný testovací signál, je možno upravit průměrující obvody (neznázorněno) kolem korekčních pamětí 28A. 28P. Tyto průměrující obvody mohou provádět průmérování postupných testovacích signálů před měřením zkreslení nebo mohou zprůměrovat postupně derivované korekce pro danou úroveň průměrného obrazového signálu.
Je zřejmé, že je provedeno nové vytvoření přijímače televizních signálů, který obsahuje prostředky pro zlepšení kvality přijímaného televizního signálu, a který obsahuje širokou řadu výkonných obvodů. Podle vynálezu jsou upraveny prostředky pro zlepšení kvality, které nevyžadují podstatného zvýšení počtu obvodů přijímače.
Je nutno uvést, že kde přijímací zařízení obsahuje vysokorychlostní počítač, je možno způsob podle vynálezu začlenit do software. V tomto případě je možno schematické diagramy z obr. 1 a 3 považovat za vývojové diagramy představující stupně software provádějící dekódování a korekce.
Dekódovací a korekční obvody podle vynálezu mohou rovněž obsahovat prostředky pro korigování statických ztrát v přijímači pro kompenzování účinků vícenásobného přenosu, reakcí přijímače a/nebo vysílače a nízkofrekvenčních účinků rozladění.

Claims (25)

  1. PATENTOVÉ N Á R Ó KRY
    1. Způsob snižování účinku diferenciálního zkreslení demodulovaných složených televizních signálů, vyznačující se tím, že sestává z kroků vysílání testovacího signálu v předem stanovených intervalech, přičemž testovací signál obsahuje komponentu v alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu, přijímání testovacího signálu v přijímači, přičemž přijímač je upraven pro provádění kroků měření zkreslení obrazového signálu v uvedené alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu, derivování požadované korekce v této úrovni signálu a aplikaci uvedené derivované požadované korekce na následující přijmuté obrazové signály v této úrovni signálu.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že testovací signál obsahuje komponenty v alespoň třech úrovních průměrného obrazového signálu, a ve kterých se požadovaná korekce derivuje pro každou tuto úroveň.
  3. 3. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že změřené hodnoty zkreslení testovacího signálu se interpolují nebo extrapolují pro derivaci požadované korekce Úrovní signálu jiných, než úrovně průměrného obrazového signálu změřených komponent testovacího signálu.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že požadovaná derivovaná a aplikovaná korekce obsahuje korekci fázového a amplitudového zkreslení v demodulovaném televizním signálu.
  5. 5. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že požadovaná korekce se derivuje a aplikuje na několik různých frekvencí.
  6. 6. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že postupné testovací signály se ukládají a zprůměrují s předcházejícím testovacím signálem a požadovaná korekce se odvodí ze změřeného zkreslení zprůměrovaného testovacího signálu.
  7. 7. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že postupné derivované korekce pro danou úroveň průměrného obrazového signálu se zprůměrují a korekce následně aplikovaná na vysílané obrazové signály je průměrnou korekcí pro tuto úroveň průměrného obrazového signálu.
  8. 8. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že každá požadovaná korekce se aplikuje na obrazový signál v jeho složené formě.
  9. 9. Způsob podle nároku 2, vyznačující se tím, že úrovně průměrného obrazového signálu, na něž se aplikují požadované korekce, mají tak těsný odstup od sebe, že k signálu se nepřidávají žádná viditelná přídavná zkreslení.
  10. 10. Testovací signál pro použití u způsobu podle nároku 1, vyznačující se tím, že sestává z jedné přímky složeného televizního signálu, která má identifikační část pro svoje identifikování jako testovací signál, a která má vysokofrekvenční komponenty v alespoň třech úrovních průměrného obrazového signálu.
  11. 11. Testovací signál podle nároku 10, vyznačující se t í m, že obsahuje chrominanční oddělování předřazené jeho vysokofrekvenčním komponentám.
  12. 12. Testovací signál podle nároku 11, vyznačující se tím, že chrominanční oddělování trvá alespoň 20 mikrosekund.
  13. 13. Složený televizní signál, vyznačuj ící se t i m, že obsahuje, v předem stanovených intervalech, testovací signál podle nároku 10.
  14. 14. Přijímač upravený pro příjem a demodulování složeného televizního signálu, vyznačující se tím, že sestává z detektoru pro zjišťování testovacího signálu vysílaného v předem stanovených intervalech, měřicího zařízení, upraveného pro stanovení úrovně diferenciálního amplitudového a/nebo fázového zkreslení přijímaného testovacího signálu v alespoň jedné úrovni průměrného obrazového signálu a pro derivování korekce potřebné pro zmenšení zkreslení při této úrovni nebo úrovních signálu, paměti připojené pro přijímání derivované požadované korekce nebo korekcí a zařízení pro zpracovávání signálů upravené pro aplikaci požadované korekce nebo korekcí na následně přijmuté televizní signály při úrovni nebo úrovních průměrného obrazového signálu, pro které byla korekce nebo byly korekce derivovány.
  15. 15. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se tím, že zařízení pro zpracování signálů obsahuje interpolátor uspořádaný pro derivování požadované korekce úrovně průměrného obrazového signálu jiné, než je alespoň jedna úroveň průměrného obrazového signálu, ve které je zkreslení stanoveno . měřicím zařízením, přičemž odvozené požadované korekce jsou aplikovány na následující přijímané televizní signály zařízením pro zpracovávání signálů.
  16. 16. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se tím, že měřicí zařízení je upraveno pro určování úrovně zkreslení přijmutého testovacího signálu v alespoň třech úrovních průměrného obrazového signálu a pro stanovení požadované korekce pro tuto každou úroveň signálu.
  17. 17. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se t í m, že obsahuje analogově digitální převodník, pro průchod přijmutého testovacího signálu, ve kterém jsou začleněny v digitálních obvodech měřicí zařízení a paměť.
  18. 18. Zařízení podle nároku 17, vyznačující se t í m, že měřicí zařízení sestává z programovacího propalovacího zařízení.
  19. 19. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se t í m, že paměť je tvořena paměťovým zařízením pro ukládání derivované požadované korekce nebo korekcí v adresných paměťových místech určených průměrnou úrovní jasu přijmutého testovacího signálu.
  20. 20. Zařízení podle nároku 19,vyznačuj ící se t í m, že obsahuje alespoň jeden filtr pro průchod analogového testovacího signálu, pro derivování jeho úrovně jasu.
  21. 21. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se t í m, že dále obsahuje paměť upravenou pro ukládání přijímaného testovaného signálu, pro porovnání následně přijmutého testovacího signálu s uloženým testovacím signálem a pro derivování průměrného testovacího signálu z něho, přičemž měřicí zařízeni je upraveno pro určení úrovně zkreslení průměrného testovacího signálu.
  22. 22. Zařízení podle nároku 14, vyznačující se tím, dále obsahuje přídavnou paměť pro porovnávání následně derivované korekce dané úrovně průměrného obrazového signálu s uloženou úrovní průměrného obrazového signálu, přičemž zařízení pro zpracování signálů je upraveno pro aplikaci průměrné derivované korekce na následně přijmuté televizní signály.
  23. 23. Přijímač upravený pro příjem a demodulování složeného televizního signálu, vyznačující se tím, že obsahuje vysokorychlostní soustavu počítačových obvodů naprogramovaných pro ovlivňování korekce účinků diferenciálního zkreslení demodulovaného složeného televizního signálu způsobem podle nároku 1.
  24. 24. Složený televizní vysílač, vyznačuj ící se tím, že obsahuje prostředky pro modulování a vysílání složeného televizního signálu podle nároku 13.
  25. 25. Složený televizní vysílací systém, vyznačující se tím, že obsahuje vysílač podle nároku 24 a alespoň jeden přijímač podle nároku 14.
CZ93616A 1991-08-21 1993-04-09 Method of reducing effect of a differential distortion of demodulated compound television signals and a receiver adapted for the reception and demodulation of the compound television signals CZ61693A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9118057A GB2258969A (en) 1991-08-21 1991-08-21 Decoding of composite television signals
PCT/GB1992/001532 WO1993004563A1 (en) 1991-08-21 1992-08-20 Decoding of composite television signals

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ61693A3 true CZ61693A3 (en) 1993-11-17

Family

ID=10700317

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93616A CZ61693A3 (en) 1991-08-21 1993-04-09 Method of reducing effect of a differential distortion of demodulated compound television signals and a receiver adapted for the reception and demodulation of the compound television signals

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0558704A1 (cs)
JP (1) JPH06501832A (cs)
CN (1) CN1074073A (cs)
AU (1) AU2440292A (cs)
BG (1) BG97648A (cs)
BR (1) BR9205328A (cs)
CA (1) CA2094381A1 (cs)
CZ (1) CZ61693A3 (cs)
FI (1) FI931798A (cs)
GB (1) GB2258969A (cs)
HU (1) HUT64668A (cs)
NO (1) NO931440L (cs)
SK (1) SK34293A3 (cs)
WO (1) WO1993004563A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2429868B (en) * 2005-09-03 2010-11-10 Amulet Electronics Ltd Video display system
JP4968146B2 (ja) * 2008-03-31 2012-07-04 ソニー株式会社 放送信号受信機およびその受信制御方法、並びにic

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1050574B (it) * 1975-07-01 1981-03-20 Indesit Perfezionamenti di sistemi di televisione a colori
US4237486A (en) * 1978-11-09 1980-12-02 Comsonics, Inc. Compatible transmission of an encoded signal with a television
SU1184108A1 (ru) * 1981-11-11 1985-10-07 Nikolaj M Eremin Измеритель параметров телевизионного сигнала
GB2176669A (en) * 1985-06-05 1986-12-31 Philips Electronic Associated Digitising television signals
US4825379A (en) * 1986-08-29 1989-04-25 Tektronix, Inc. Method and apparatus for processing waveform records for jitter elimination prior to averaging in determining signal to noise ratio
EP0526913B1 (en) * 1987-09-25 1996-03-20 Nippon Hoso Kyokai Subrange-type A/D converter
US5136368A (en) * 1991-01-24 1992-08-04 The Grass Valley Group, Inc. Television signal decoder with improved architecture

Also Published As

Publication number Publication date
SK34293A3 (en) 1993-07-07
WO1993004563A1 (en) 1993-03-04
EP0558704A1 (en) 1993-09-08
HUT64668A (en) 1994-01-28
NO931440D0 (no) 1993-04-20
GB9118057D0 (en) 1991-10-09
CA2094381A1 (en) 1993-02-22
BG97648A (en) 1994-03-31
AU2440292A (en) 1993-03-16
FI931798A0 (fi) 1993-04-21
JPH06501832A (ja) 1994-02-24
HU9300945D0 (en) 1993-06-28
BR9205328A (pt) 1994-06-21
NO931440L (no) 1993-04-20
GB2258969A (en) 1993-02-24
CN1074073A (zh) 1993-07-07
FI931798A (fi) 1993-04-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4434438A (en) Low cost automatic equalizer
US6049361A (en) Automatic gain control circuit and method therefor
JPH08340359A (ja) ディジタル残留側波帯変調通信装置の位相検出方法及び位相トラッキングループ回路
US4424533A (en) Phase distortion detection circuitry for low cost automatic equalizer
EP0137830B1 (en) Dynamic noise reduction for video
CA1061889A (en) Automatic peaking apparatus
CA1180070A (en) Adaptive filter
CZ61693A3 (en) Method of reducing effect of a differential distortion of demodulated compound television signals and a receiver adapted for the reception and demodulation of the compound television signals
US4335396A (en) Automatic equalization system for television receiver
US4688096A (en) Demodulation phase error compensation circuitry as for an automatic deghosting system
JP2001502483A (ja) Vsbシステムにおいてシンクレベルを調整するための受信機
JP2000023055A (ja) Ntsc同一チャネル干渉を抑制するための適応形フィルタ回路を有するディジタルtv受信機
CN101287135B (zh) 彩色自动控制方法
US3988775A (en) Ghost signal suppressing device for television receiver set
US3673321A (en) Television reciever with a phase detector having dual phase determining and correcting networks
US4679208A (en) Equalization system tuning device which updates equalizer coefficients based on selected decision regions
EP1976110A1 (en) Circuit and method for processing an input signal
JP2002101144A (ja) ディジタル復調装置
KR100285434B1 (ko) 브이.에스.비 방식 수신기의 적응 위상추적장치 및 방법
EP0485024B1 (fr) Procédé et dispositif pour le réglage de niveau de signaux vidéo dans un appareil de réception de télévision
US4598315A (en) Signal processing apparatus and method of operating such apparatus
JP2662032B2 (ja) モデムを用いた通信方法
JPS5831668A (ja) 輪郭補正回路
JPS58221547A (ja) 受信信号再生装置
JPH01174008A (ja) 波形等化装置