CZ53499A3 - Předehřívač vsázkového materiálu - Google Patents

Předehřívač vsázkového materiálu Download PDF

Info

Publication number
CZ53499A3
CZ53499A3 CZ99534A CZ53499A CZ53499A3 CZ 53499 A3 CZ53499 A3 CZ 53499A3 CZ 99534 A CZ99534 A CZ 99534A CZ 53499 A CZ53499 A CZ 53499A CZ 53499 A3 CZ53499 A3 CZ 53499A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
charging
shaft
support structure
retaining fingers
Prior art date
Application number
CZ99534A
Other languages
English (en)
Inventor
André Kremer
Ploetz Klaus Von
Original Assignee
Paul Wurth S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Paul Wurth S. A. filed Critical Paul Wurth S. A.
Publication of CZ53499A3 publication Critical patent/CZ53499A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21CPROCESSING OF PIG-IRON, e.g. REFINING, MANUFACTURE OF WROUGHT-IRON OR STEEL; TREATMENT IN MOLTEN STATE OF FERROUS ALLOYS
    • C21C5/00Manufacture of carbon-steel, e.g. plain mild steel, medium carbon steel or cast steel or stainless steel
    • C21C5/56Manufacture of steel by other methods
    • C21C5/562Manufacture of steel by other methods starting from scrap
    • C21C5/565Preheating of scrap
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27BFURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS IN GENERAL; OPEN SINTERING OR LIKE APPARATUS
    • F27B3/00Hearth-type furnaces, e.g. of reverberatory type; Tank furnaces
    • F27B3/10Details, accessories, or equipment peculiar to hearth-type furnaces
    • F27B3/18Arrangements of devices for charging
    • F27B3/183Charging of arc furnaces vertically through the roof, e.g. in three points
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27DDETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
    • F27D13/00Apparatus for preheating charges; Arrangements for preheating charges
    • F27D13/002Preheating scrap
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P10/00Technologies related to metal processing
    • Y02P10/20Recycling

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Furnace Details (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká předehřivače vsázkového materiálu pro metalurgická taviči zařízení, například pro obloukové pece.
Dosavadní stav techniky < Předehřívač vsázkového materiálu tohoto typu je popsán například v US-PS 5 153 894 (EP-A-0 385 434). Tento předehří4 ' vač obsahuje zavážecí šachtu, instalovanou nad tavícím kelímkem obloukové pece a propojenou vypouštěcím otvorem s vnitřním prostorem obloukové pece. Tato zavážecí šachta má nosnou konstrukci nezávislou na konstrukci tavícího kelímku a k této nosné konstrukci je také podobně uchycen horní kryt tavícího kelímku, takže tavící kelímek se může pohybovat samostatně a nezávisle na pohybech krytu nádoby se zavážecí šachtou. Ve spodní části zavážecí šachty jsou výkyvné uchyceny zadržovací prsty, uspořádané proti sobě, které se mohou naklápět směrem dolů pomocí ovládacího prvků z uzavírací polohy, ve které uzavírají propojovací otvor mezi zavážecí šachtou a vnitřním prostorem obloukové pece a zadržují vsázkový materiál uvnitř zavážecí šachty, do uvolňovací polohy, ve které uvolňují propojení zavážecí šachty výpustným otvorem s vnitřním prostorem obloukové pece, takže se vsázkový materiál, předehřátý v zavážecí šachtě odpadními plyny z tavícího procesu, může vypouštět do spodního tavícího kelímku. Zadržovací prsty jsou uchyceny na dvou vodorovných válcích, umístěných proti sobě a uložených otočně v zavážecí šachtě. Síly působící na zadr__ prshy^se _ vnášejí do _ zavážecí „šachty ^prostřednictvím vodorovných válců a odvádějí se přes podpěrnou konstrukci zavážecí šachty. Nárazové síly působící na zadržovací prsty při přivádění vsázkového materiálu do zavážecí šachty se redukují absorpčními prvky pro pohlcování nárazů, které jsou osazeny mezi válci a zavážecí šachtou.
···· ·® ·* ··
V US-PS 4 547 099 (WO-A-84/00947) je navrženo, aby zadržovací prsty byly upevněny individuálně k podpěrné konstrukci zavážecí šachty a na podpěrné konstrukci zavážecí šachty byly ve vstupních bodech na vstupu do zavážecí šachty upraveny ohebné podpory pro zadržovací prsty. Tyto ohebné podpory jsou určeny pro absorbování nárazových sil, působících na zadržovací prsty při přivádění vsázkového materiálu do zavážecí šachty.
V WO 95/04910 je navrženo použití kloubového a pákového mechanismu pro umožnění převádění nárazových sil přímo do podpěrné konstrukce zavážecí šachty použitím velkých tlumicích prvků pro tlumení nárazů.
U těchto popsaných předehřívačů vsázkového materiálu jsou nárazově síly a rázová napětí, působící na zadržovací prsty při přivádění vsázkového materiálu do zavážecí šachty, absorbovány výhradně podpěrnou konstrukcí zavážecí šachty. To vyžaduje vhodný konstrukční a statický návrh této podpěrné konstrukce, který výrazně zvyšuje pořizovací náklady konstrukce zavážecí šachty. Je třeba zdůraznit, že i redukované nárazové síly stále ještě představují značné zatížení podpěrné konstrukce še zavážecí šachtou a krytem pecní nádoby, což má negativní vlivná životnost zařízení.
Proto je základním úkolem vynálezu dosáhnout výrazného omezení zatížení podpěrné konstrukce zavážecí šachty, vyvolávaného nárazovými silami a napětími.
Podstata vynálezu _ ,
Tento úkol je vyřešen předehřívačem vsázkového materiálu podle vynálezu, jehož, podstata je vyjádřena znaky obsaženými ve význakové části patentového nároku 1. Předehřívač vsázkového materiálu podle vynálezu se odlišuje od známých předehřívačů vsázkového materiálu opatřením předehřívače rámem, ve
kterém je uchycena skupina zadržovacích prstů, přičemž rám je upevněn k podpěrné konstrukci zavážecí šachty takovým způsobem, že má volnost svislých pohybů a jestliže še zadržovací prsty nacházejí v uzavírací poloze, spočívají na podpěře, která je staticky nezávislá na podpěrné konstrukci zavážecí šachty pro přenos sil působících na zadržovací prsty. Nárazové síly, působící v podstatě ve svislém směru ná zadržovací prsty při přivádění vsázkového materiálu do zavážecí šachty, se tak přenášejí přes rám, který je pohyblivý ve svislém směru, do podpěrné konstrukce zavážecí šachty a do podpěry, která je staticky nezávislá na podpěrné konstrukci? zavážecí šachty, á již se nevnášejí do podpěrné konstrukce zavážecí šachty. Kromě toho uspořádání zadržovacích prstů do skupiny upevněné v rámu usnadňuje, demontáž zadržovacích prstů, které ták mohou být v případě potřeby rychleji a snadněji nahrazeny novými a tím se zkracuje doba přerušení provozu předehřívače.
Dalším:úkolem vynálezu bylo zvětšení využitelného .objemu zavážecí šachty. Tento problém je vyřešen předehřívačem vsázkového materiálu, opatřeným zavážecí šachtou pro příjem vsázkového materiálu, mající plnicí otvor ve své horní části a otevřenou do tavícího zařízení na svém spodním konci, přičemž ve spodní části zavážecí šachty jsou uchyceny zadržovací prsty, které se mohou sklonit dolů pomocí nejméně jednoho ovládacího prvku z uzavírací polohy, ve které uzavírají otvor- vyústěný do tavícího zařízení pro vsázkový materiál a. ve které zadržují vsázkový materiál v zavážecí šachtě, dó otevřené polohy, ve které se může vsázkový materiál vypustit “že 'závázečT šachty dotavícílio září zení 7”spřičemžsstytO· zádržovací prsty se mohou v každé své poloze navíc zvedat a spouštět vzhledem k zavážecí šachtě.
V zařízení tohoto typu mohou být zadržovací prsty umístěny ve své zadržovací poloze podstatně níže v zavážecí šachtě než tomu bylo u dosud známých předehřívačů vsázkového • ΦΦΦ φ» φφ ·· φφ • · · · · · · φ • · · · · · · ·············
φ. φ . φ φ φ · · φφφ φ φφ φφφφ ·· ·· materiálu. U těchto dosud známých předehřívačů vsázkového materiálu jsou zadržovací prsty umístěny v poměrně vysoké poloze, takže špičky zadržovacích prstů jsou po naplnění pece materiálem uloženy nad sloupcem vsázkového materiálu již v době, kdy sloupec vsázkového materiálu stále ještě zasahuje do zavážecí šachty a zadržovací prsty se mohou natočit z uvolňovací polohy do uzavírací polohy. U řešení podle vyná* lezu mohou být zadržovací prsty umístěny až na spodním konci zavážecí šachty, protože se mohou zvedat vzhledem k zavážecí ’ šachtě. Špičky zadržovacích prstů, které jsou po natočení do uvolňovací polohy stále ještě uloženy uvnitř sloupce vsázkového materiálu, se u řešení podle vynálezu zvednou nahoru a ven ze vsázkového materiálu, takže zadržovací prsty se opět mohou natočit do své uzavírací polohy. Zadržovací «prsty se následně opět spustí dolů a znovu zaujmou svoji normální polohu na spodním konci zavážecí šachty. U řešení podle vynálezu je využitelný prostor zavážecí’ šachty zvětšen díky umístění zadržovacích prstů ve velmi nízké normální poloze, takže zavážecí šachta se stejným využitelným objemem může mít menší dimenze než u dosud známých předehřívačů vsázkového materiálu nebo může mít při stejných rozměrech větší kapacitu než konvenční předehřívač vsázkového materiálu.
Ve výhodném provedení vynálezu se jednotlivé zadržovací prsty mohou natáčet v rámu, přičemž každý ^z jednotlivých zadržovacích, prstů má svůj vlastní pohon pro ovládání jejich natáčení z uzavírací polohy do uvolňovací polohy a zpět. Natáčivý pohon může například obsahovat hydraulický válec, „ který .je. uchycen na rámu a může natáčet zadržovací prsty prostřednictvím pákového a kloubového systému mezi dvěma polohami a zablokova.t je v příslušné koncové poloze.
V alternativním výhodném provedení, vynálezu se rám může natáčet v podpěrné konstrukci zavážecí šachty takovým způsobem, že v první poloze se zadržovací prsty nacházejí v uzaví• ••4
4« 4 4 ·· 4 4
44 4 4 4· 4 • 4 » 4 4 · 4 • · 4 4 444444
4*4 4 4 •4 *·** 44 4 4 račím stavu a v druhé poloze jsou natočeny do uvolňovací polohy. Toho je dosaženo například tím, že rám je uchycen svou horní' částí výkyvné na podpěrné konstrukci pomocí otočných čepů a v první poloze probíhá v podstatě svisle od otočných čepů směrem dolů. Zadržovací prsty jsou potom umístěny ve spodní části rámu, přičemž procházejí z boku otvorem ve stěně žavážecí šachty v.malém sklonu směrem dolů a ke středu zavážecí šachty, takže uzavírají spodní ústí žavážecí šachty. Jestliže je rám vykloněn svou spodní částí ze své první polohy do strany, zadržovací prsty otevřou spodní ústí zavážecí šachty a vsázkový materiál může klouzat do obloukové pece. Je třeba připomenout, že v tomto výhodném provedení vynálezu není třeba ovládat pohyb zadržovacích prstů individuálně, takže zadržovací prsty nevyžadují individuální pohony. Tím se pochopitelně dosaženo zřejmého zjednodušení celého zařízení, protože zadržovací ústrojí v tomto případě vyžaduje pouze jediný pohon. Kromě je toho osazování zadržovacích prstů do rámu podstatně jednodušší, takže zadržovací prsty se mohou například po větším opotřebeni snadno měnit za nové.
Jak bylo uvedeno v předchozí části, předehřívač vsázkového materiálu podle vynálezu je opatřen ústrojím pro zvedání rámu vzhledem k zavážecí šachtě. V takovém výhodném provedení vynálezu je rám výhodně uchycen ve spojovacím a vodicím článku na podpěrné konstrukci zavážecí šachty. Zvedací ústrojí obsahuje například hydraulický válec, který je uchycen výkyvné na podpěrné konstrukci zavážecí šachty a působí na rám například prostřednictvím pákové soustavy. V dalším výhodném provedení vynálezu je zvedací ústrojí tvořeno hydraulickými válci, upraveným pro zvedání krytu pece a současně zavážecí šachty. V tomto případě je předehřívač vsázkového materiálu opatřen speciálním uvolňovacím ústrojím, umožňujícím přepínání mezi provozními způsoby činnosti pohonu - zvedáním zavážecí šachty a krytu nebo zvedáním rámu.
Je nutno poznamenat, že třebaže rám spočívá na podpěrné konstrukci, jestliže je ve zvednuté poloze, zadržovací prsty jsou v tomto případě ve své uvolňovací poloze, ve které nemusí zadržovací prsty zachycovat nárazové síly a rámem nejsou do podpěrné konstrukce přenášeny žádné síly odvozené z uvedených nárazových sil. V průběhu plnění zavážecí šachty vsázkofc ‘ >
vým materiálem se zadržovací prsty nacházejí ve své spodní uzavírací poloze, ve které je rám uložen na svě samostatné podpěře, staticky nezávislé na dalších konstrukcích.
V ještě jiném výhodném provedení vynálezu obsahuje předehřívač vsázkového materiálu prostředky pro přeměnu zvedacího pohybu rámu na natáčecí pohyb rámu takovým způsobem, že zvedání rámu vzhledem k zavážecí šachtě současně vyvolává naklápěcí pohyb rámu z první polohy do druhé polohy. Tyto prostředky obsahují například vačkový převod s vačkovým prvkem upevněným trvale na podpěrné konstrukci a záběrovým prvkem uchyceným ve spodní oblasti rámu, vedeným po speciálně 'tvarované dráze na vačkovém prvku. -Tato dráha je zejména navržena tak, že po uvolnění z uzavírací polohy se rám v průběhu zvedání nejprve rychle odklání stranou a následně se vykyvuje znovu zpět do , svislé polohy, jestliže se přibližuje k nejvyššímu bodu své dráhy. V důsledku toho· se zadržovací prsty dostávají do uzavírací polohy ještě před zahájením opětného souštěcího pohybu rámu, takže rám se může spouštět do své normální polohy na spodním konci zavážecí šachty, aniž by špičky zadržovacích prstů znovu procházely sloupcem vsázkového materiálu.
Podpěra pro rám může být” v' prvním “ výhodném“ provedení“,· šetřícím prostor, tvořena tavícím zařízením. V tomto případě je rám podepřen přes otvor v krytu nádoby stěnou pecní nádoby á tím se svislé síly, vznikající při plnění zavážecí šachty, přenášejí stěnou nádoby do kyvné podpory pece. V alternativním provedéní je podpěra rámu tvořena samostatným podpěrným
4
4
4 4449 — 4 94
9· · · . « • · · 9
9·· 9 9 9
4
4 4 4 prvkem. V takovém případě je rám umístěn na jedné straně pecní nádoby a přenáší vznikající síly přímo do kyvné podpory pece nebo v případě potřeby přímo do základů pece.
Bez ohledu na typ konkrétního provedení podpěra obsahuje tlumič nárazů, takže všechny vyskytující se nárazy jsou tlumeny ještě před odvedením do kyvné podpory pece. V jiném výhodném provedení je rám opatřen tlumičem nárazů, pomocí kterého jsou zadržovací prsty udržovány ve svých potřebných relativních polohách vzhledem k rámu. Jestliže vsázkový materiál naráží na zadržovací prsty, vznikající síly se tlumí ještě před přenosem do rámu, takže zatížení podpory se redukuj e.
Přehled obrázků na výkresech '
Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů, provedení zobrazených na výkresech, kde znázorňují obr. 1 příčný řez obloukovou pecí s prvním příkladným provedením předehřívače, přičemž zadržovací prsty jsou zobrazeny v jejich uzavírací poloze, obr. 2 příčný řez obloukovou pecí z obr. 1, ale zadržovací prsty jsou v uvolňovací poloze, obr. 3 sled pohybů zadržovacích prstů zařízení z obr. 1 v průběhu natáčení z uzavírací polohy do uvolňovací ; polohy a zpět do uzavírací polohy, ' obr. 4 příčný řez obloukovou pecí s druhým příkladným provedením předehřívače vsázkového materiálu, jehož zadržovací prsty jsou zobrazeny v uzavírací poloze, obr. 5 příčný řez obloukovou pecí z obr. 4, jejíž zadržovací ...... prsty jsou v uvolňovací poloze, _ ,· obr. 6 sled pohybů zadržovacích prstů zařízení z obr. 4, zobrazených v uzavírací poloze, obr' /••svislý řez výhodným příkladným provedením podpěry rámu, obr. 8 čelní pohled na rám se'zavěšenými zadržovacími prsty, vedený na stranu peče opatřenou zavážecí šachtou, • · ··· obr. 9 svislý řez předehřívačem vsázkového materiálu, opatřeným výkyvným rámem, s výhodným příkladným provedením pohonného ústrojí pro naklápění rámu do uvolňovací polohy, obr. 10 pohledy na pohonné ústrojí pro ovládání naklápění rámu z obr. 9, znázorňující princip činnosti tohoto ústroj í, a obr. 11 zvětšený pohled na pohonné ústrojí z obr. 10a.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je schematicky zobrazen příčný řez obloukovou pecí 2. Oblouková pec 2 obsahuje v podstatě pecní nádobu 6, opatřenou ve své spodní oblasti žárovzdornou vyzdívkou 8, krytem 10 uzavírajícím pecní nádobu 6 na její horní straně a' .nejméně jednou elektrodou 12, jejíž spodní konec může být zaveden do pecní nádoby. 6 odpovídajícím otvorem v krytu 10. Pecní nádoba 6 spočívá obecně na rámu 11 pece, zobrazeném pouze částečně, takže oblouková pec 2. se může při vyprazdňování roztaveného kovu z pecní nádoby 6 naklánět pomocí kyvné podpěry nebo hydraulického válce.
Předehřívač 4 vsázkového materiálu obsahuje zavážecí šachtu 14 , která je umístěna nad pecní nádobou 6. tak, že se zavážecí šachtá 14 může pohybovat vůči pecní nádobě 6. Pro tento účel je zavážecí šachta 14 podepřena neznázorněnou podpěrnou konstrukci, . staticky nezávislou na pecní nádobě 6, na které je výhodně rovněž upevněn kryt 10 pecní nádoby 6. Je třeba připomenout, že zobrazená zavážecí šachta 14 je ve své. horní části mírně ro z š í řena,, _ aby se zvětši 1_ j e i ob j em. = __________
Zavážecí šachta 14 tvoří svým spůdním koncem ústí krytu . 'takže je propojena v vnitřním prostorem pecní nádoby 6.
Zadržovací ústrojí 16 zavážecího materiálu je umístěno v blízkosti tohoto ústí. Toto zadržovací ústrojí 16 obsahuje několik zadržovacích prstů 20, umístěných blízko sebe a s vů• · ·· ·* ·· ·· *· ·· · ····,···· — Q — ··«·· ···· · · 9 · · ♦ a ······· ··>«·· · · ' «·· · ······ ·4 ·· · lí mezi sebou, které procházejí bočním otvorem 22 zavážecí šachty 14 a zasahují do jejího vnitřního prostoru, jestliže jsou v uzavírací poloze. Zadržovací prsty 20 jsou zavedeny do zavážecí šachty 14 takovým způsobem, že probíhající ve směru ke středu pece a jsou v tomto směru mírně skloněny dolů. Podstatně kratší pomocné prsty 2 4 , které spolupůsobí s prvními zadržovacími prsty 20 pro zadržování vsázkového materiálu v zavážecí šachtě 14, jsou umístěny proti prvním zadržovacím prstům 20. V důsledku kratší délky pomocných prstů 24 jsou momenty přenášené do podpěrné konstrukce v průběhu plnění zavážecí šachty 14 mimořádně malé, takže pomocné prsty 24. jsou uloženy prostřednictvím běžných o.točných čepů 26 na zavážecí šachtě 14 a mohou se natáčet z uzavírací polohy, zobrazené na obr. 1, do uvolňovací polohy podle obr. 2.'Je třeba připomenout, že různou délkou zadržovacích prstů 20 a pomocných prstů 24 se zavážkový materiál nutí padat spíše ke středu ( pece, jestliže jsou také zadržovací prsty 20. v uvolňovací poloze. '
Podle vynálezu jsou zadržovací prsty 20 upevněny ve spodní oblasti rámu 28 , uloženého ve skříni 29 na straně přivrácené k zavážecí šachtě 14 takovým způsobem, že skříň 29 má volnost pohybu ve svislém směru. Pro tento účel je. rám 28 uchycen zejména ve své horní oblasti pomocí bočních otočných čepů .30. ve spojovacím článku, který je upevněn na podpěrné konstrukci zavážecí šachty 14. V uzavírací poloze, zobrazené na obr. 1, je rám 28 podepřen na své spodní straně na podpěře 32 spočívající zase na kyvné podpoře pece nebo na = základové konstrukci , obloukové pece 2,_________přičemž totc'Uložení je staticky nezávislé na podpěrné konstrukci zavážecí šachty
14. Rám 28 je tak oddělen od zavážecí šachty 14 a její podpěrné konstrukce takovým způsobem, že svislé nárazy padajícího materiálu se nepřenášejí do podpěrné konstrukce, ale přecházejí přímo do základových konstrukcí ^prostřednictvím podpěry 32.
• ···
·· ' · · 11‘. · · • · « · · · · · ·
Pro tlumení nárazů před jejich zavedením do základů je podpěra 32 ve výhodném příkladném provedení tvořena pevným podpěrným prvkem 34 a k němu upevněnou kyvnou podporou. 36 , na jejíž přední rameno dosedá rám 28. a jejíž zadní rameno je připojeno tlumicím pružinovým prvkem 38, tvořeným například pružinou, k ramenu 40 podpěrného prvku 34 takovým způsobem, že kyvná podpora 36 je v podstatě vodorovná. Kromě toho obsahuje také rám 28 druhé tlumicí prvky 42, kterými jsou zadržovací prsty 20 uloženy pružně ve svých relativních polohách vůči rámu 28. Všechny vznikající nárazy jsou v podstatě uťlu, měny tímto pružným tlumícím uložením jak zadržovacích prstů 20 v rámu 28 , tak také uložením rámu 28 na podpěře 3 2 , takže podpěra 3 2 je zatěžována menšími silami a v důsledku toho se její životnost prodlužuje.
' V příkladném provedení předehřívače 4. vsázkového materiálu, zobrazeném na obr. i, se mohou zadržovací prsty 20 při tlumení nárazů dopadajícího materiálu pouze mírně natáčet vzhledem k rámu 28. Aby se zadržovací prsty 20 natočily ven z ústí zavážecí šachty 14., j® rám 28 otočný ve spojovacím článku v tomto příkladném provedení takovým způsobem, žé může být ve své spodní oblasti, ve které jsou uchyceny zadržovací prsty 20 , vykloněn do strany. V důsledku toho se zadržovací prsty 20 skloní dolů a vysunou se z prostoru spodního ústí. Na obr. 2 je rám 28 odkloněn stranou a tím také jsou zadržovací prsty 20 natočeny do své uvolňovací polohy. Je třeba připomenout, že pomocné prsty 24 se natočí současně se sklopěním zadržovacích prstů 20 · do svých uvolňovacích poloh, „ --takže -ústí zavážecí šachty 14 se uvolní š zavážecí materiál může klouzat do pecní nádoby 6, přičemž zavážecí materiál je od počátku usměrňován ke středu pecní nádoby 6 delšími zadržovacími prsty 20, stále ještě vyčnívajícími do prostoru zavážecí šachty 14. ,
Rám'28 se následně zvedá vzhledem k zavážecí šachtě 14,
až se špičky zadržovacích prstů 20 dostanou nad povrch zavážecího materiálu. Zvedací ústrojí může obsahovat například hydraulický válec, který je upevněn jedním koncem na podpěrné konstrukci zavážecí šachty 14 a na svém druhém konci je uchycen k rámu 28. Celý sled pohybů rámu 28 a zadržovacích prstů 20 je zobrazen na obr. 3. Rám 28 je původně v uzavírací poloze, ve které je zablokován v podstatě ve svislé poloze, takže zadržovací prsty 20 vyčnívají do vnitřního, prostoru zavážecí šachty 14 a do blízkosti jejího spodního ústí (obr. 3a). Po uvolnění zablokování se spodní konec rámu 28 vyklání do strany působením tíhy zavážecího materiálu, zatěžujícího zadržovací prsty 20 (obr. 3b), což vede k tomu, že zadržovací prsty 20 se sklápějí dolů a současně se vysouvají ven ze zavážecí šachty 14. Rám 28 se potom vytáhne do zvednuté polohy (obr. 3c), ve které se volné konce zadržovacích 'prstů 20 dostanou nad horní povrchovou plochu zavážecího materiálu. Rám 28 se potom natočí zpět do své svislé polohy (obr. 3d.) a po spuštění do své spodní polohy (obr. 3e) je opět zajištěn v uzavírací .poloze (obr. 3f).
Je třeba poznamenat, že rám 28 v odkloněné uvolňovací poloze již nespočívá na podpěře 3 2 , ale je podepřen prostřednictvím zvedacího ústrojí na podpěrné konstrukci. Tato situace však nevede k nepřípustným zatížením podpěrné konstrukce, protože zadržovací prsty 20 nemohou přenášet do podpěrné konstrukce větší momenty. ,
Obr. 3 také zobrazuje výhodné zavěšení zadržovacích ,prstů 20 v rámu 2 8, které jamožňuje snadnou výměnu poškozených zadržovacích prstů 20. Zadržovací prsty 20 jsou otočně uchyceny na pevném ramenu 44 rámu 28 na svých zadních koncích, • vyčnívajících za zadní stranu rámu 28., takže přední konce zadržovacích prstů 20 se mohou natáčet ve svislém směru. Ve svých středních délkových úsecích uvnitř rámu 28 pak zadržovací prsty 20 nesou na obou svých stranách ložiskové čepy φφ • φ φ φ φ · φ · • φφ φί φφφφ • · · · φ ,φ ··· φφφ φφφ · · • Φ' φφφφ φφ . ·'·
46, pomocí kterých jsou zavěšeny na druhých tlumicích prvcích 42 s tlumicími pružinami, uchycených v rámu 28/. Toto ohebné pružné zavěšení zajišťuje, že nárazy působící na zadržovací prsty 20 jsou přenášeny do rámu 28 jen v tlumené formě.
Další výhodné příkladné provedení předehřívače zavážecího materiálu podle vynálezu je zobrazeno.na obr. 4 a 5 a bude popsáno v další části. V tomto příkladném provedení má každý ze zadržovacích prstů 20 svůj vlastní natáčecí pohon 50, kterým se ovládá natáčení zadržovacích prstů 20 z jejích uzavírací polohy do uvolňovací polohy. Pro tento účel nejsou zadržovací prsty 20 uchyceny, přímo na pevné rameno 44 rámu 28 na jejich - zadním konci, ale prostřednictvím kloubového a pákového mechanismu 52, ovládaného hydraulickým válcem 54 uchyceným na rámu 28. Ovládáním kloubového a pákového mechanismu 52 se naklání zadní konec zadržovacích prstů 20 nahoru, takže zadržovací prsty 20 uskutečňují natáčecí pohyb kolem ložiskových čepů 46. V důsledku toho se špičky zadržovacích prstů 20 mohou snížit dolů, takže ústí zavážecí šachty 14~se uvolní (obr. 5). Je zřejmé, že v tomto příkladu nemusí být rám 28 natáčecí, aby se zadržovací prsty 20 mohly natočit do svých uvolňovacích poloh.
Rám 28 se potom může zvedat jako tomu bylo v příkladu podle obr. 1 až.3, aby se přední konce zadržovacích prstů 20 dostaly nad povrch vsázkového materiálu. Úplný sled pohybů rámu 28 a zadržovacích prstů 20 je zobrazen na obr. 6. Zadržovací prsty 20 se nacházejí nejprve ve svých uzavíracích polohách, ve kterých jejich přední konce vyčnívají do vnitřního prostoru' zavážecí šachty 14 a uzavírají ústí této zavážecí šachty 14 (obr. 6a). Zablokování této polohy je zajištěno kloubovým a pákovým mechanismem 52, jehož, dvě páky leží v přímé linii, takže mezi pevným ramenem 44 a zadním koncem zadržovacích prstů 20 je vytvořeno tuhé spojení. Ovládáním hydraulického válce 54 se uvolní zádržovací prsty • fc • ···· ·· fcfc ·’·
20, které se pak mohou vykývnout dó své uvolňovací polohy (obr. 6b). V další fázi se rám 28 zvedne do své zvednuté polohy (obr. 6c), ve které se špičky zadržovacích prstů 20. nacházejí nad horní plochou vrstvy zavážecího materiálu. Uvolněním kloubového a pákového mechanismu 52, vyvolaným opětným uvedením hydraulického válce .54 do činnosti, se umožní zpětné natočení zadržovacích prstů 20 do jejich uzavírací polohy (obr. 6d) a dosáhne se jejich uzamknutí v této uzavírací poloze (obr. 6e). Rám 28 se potom spustí a přivede se do své normální spodní polohy, takže se opět může začít plnit zavážecí šachta 14 (obr. 6f).
Obr. 7 zobrazuje podobné zařízení jako obr. Ϊ. Na, rozdíl od obr. 1 však v tomto’ případě rám 28 nespočívá svým spodním koncem na základové konstrukci pece prostřednictvím samostatné podpěrné konstrukce, ale je ve své uzavírací poloze podepřen na stěnách pece. To znamená, že stěny obloukové pece 2. tvoří podpěru 32 a přenášejí nárazové síly do základové kon’ strukce. Protože kryt -10 pece -obecně překrý-vá-stěny .· obloukové pece 2, je třeba opatřit kryt 10 pece vložkou, ve které je upraven přenášecí prvek 56 pro přenos síly, který přenáší síly z rámu 28 do stěny obloukové pece 2, Přenášecí prvek 56 pro přenos síly je vytvořen zejména jako tlumicí prvek., který přenáší do pecní nádoby 6, nárazové síly jen v tlumené formě.
Obr. 8 znázorňuje čelní pohled na rám 28 zé strany zavážecí šachty 14. Pro zřetelnější zobrazeni'zavěšení zadržovacích prstů 20 jsou zde ještě zobrazeny v bočních částečných pohledech oba typy zavěšení. Boční otočné čepy 30 na obou bočních stranách v horní oblasti rámu 2 8, pomocí kterých je rám 28 zavěšen ve spojovacím článku na podpěrné konstrukci zavážecí šachty 14 a díky kterým s,e může pohybovat a vykyvo.vat, jsou viditelné v horní části. Rám 28 je opatřen ve své spodní části hřebenovými segmenty 58, vybíhajícími směrem dolů, které jsou od sebe odděleny vybráními 60.. V horní ···· oblasti vybrání 60 jsou na obou stranách hřebenových segmentů 58 upevněny druhé tlumicí prvky 42 s pružinami, ve kterých jsou zavěšeny zadržovací prsty 20, jak bylo popsáno v předchozí části. Každé vybrání 60 na boční straně pece riad zadržovacími prsty 20 je výhodně překryto krycí deskou 61, která chrání závěsné ústrojí proti nečistotám. V tomto příkladném provedení rámu 28 probíhají hřebenové segmenty 58 dolů mezi zadržovacími prsty 20 a jsou spojeny mezi sebou pro vyztužení rámu 28 na jeho Spodním konci pro vytvoření podpěrné plochy 6 2, dosedající na podpěru 32, jestliže, se rám 28 nachází ve své normální poloze.
Obr. 9 zobrazuje příčný řez předehřívačem vsázkového materiálu s výkyvným rámem a zvláště výhodným ovládacím ústrojím pro ovládání výkyvného a natáčivého pohybu rámu do uvolňovací polohy. Zavážecí šachta 14 je zavěšena společně s kytem 10 -pece na podpěrné konstrukci 64, která je staticky oddělena od obloukové pece 2 a která se může pohybovat vůči obloukové peci 2 pomocí vozíku' 66 pojízdného po~kolej nicích ' 68. Pro tento účel se zavážecí šachta 14 a kryt 10 pece nejprve zvednou hydraulickým válcem 70 , který je uchycen na vozíku 66 a který působí na obě strany podpěrné konstrukce 64 prostřednictvím příčných tyčí 72, a potom se odstraní do strany, takže se. uvolní horní otvor pecní nádoby 6. Po obou stranách zavážecí šachty 14 jsou umístěny dvě příčné tyče 72 takovým způsobem, že jejich konce přivrácené k zadržovacímu ústrojí 16 jsou ukončeny ze strany vedle rámu 28.
Pro umožnění vytvoření výhodného ovládacího a pohonného ústrojí pro zvedání a naklápění rámu 28 obsahuje každá příčna tyč 72 dvě paralelní příčné rozpěry, které jsou otočně uchyceny na podpěrné konstrukci 64 na straně zavážecí šachty 14, odvrácené od zadržovacího ústrojí 16.. Na konci dvou příčných rozpěr, obráceném k zadržovacímu ústrojí 16, je otočně uchycen vodicí prvek 74 tak, že se může pohybovat na bočních ···· • · · • · · ··· 999
stranách v pravém úhlu k 'rámu 28. Jestliže se má zavážecí šachta 14 společně s krytem 10 pece sejmout s obloukové pece 2 a odstranit, vloží se mezi vodicí prvek 74 a horní hranu skříně 29 , upevněné na podpěrné konstrukci 64 , uzamykací blok 76 (obr. 10a a 11), přenášející pohyb vodícího prvku 74. do podpěrné konstrukce 64. Ovládáním hydraulického válce 70 se každá příčná tyč 72 zvedá rovnoměrně na obou stranách, přičemž pohyb pístu válce směrem nahoru se přenáší do podpěrné konstrukce 64.·' Rám 28 v tomto případě zůstává uzamknut ve své uzavírací poloze a zvedá se společně s podpěrnou konstrukcí 64 zavážecí šachty 14.
Další konstrukce zadržovacího ústrojí 16 a princip činnosti pohonného ústrojí pro zvedání a naklánění rámu 28. jsou zobrazeny na obr. 10 a 11. Rám 28 je uchycen otočně pomocí dvou bočních otočných čepů 30 v ložiskových pouzdrech 78. Tato ložisková pouzdra 78 jsou zase svisle pohyblivá na podpěrné konstrukci 64., například prostřednictvím spojovacího článkového vedení. Jestliže je rám 2.8 v uzavírací poloze (obr. 10a a 11), je vodici prvek 74 upraven na každé straně s dostatečnou vůlí pod ložiskovým pouzdrem 78. V této poloze je rám 28 zajištěn proti naklápení uzámykacím mechanismem 79 (obr. 9). Tento mechanismus obsahuje na každé straně rámu 28 uzamykací vačku 80, která se natáčí na vodorovném otočném ložiskovém čepu 81 ve skříni 29 za rámem 28 (v pohledu ve směru naklánění) a která ve své uzamykací poloze tlačí na. vodicí kladku 82 uchycenou na boční straně rámu 28 a tím zamezuje naklonění rámu 28. Uzamykací vačka 80 je zajištěna proti otáčení ‘uzamykací tyčí 84, sestávající ze dvou vzpěr, spojených spolu otočně pomoci otočného čepu 86, z nichž jedna vzpěra je kloubově uchycena na páce nad ložiskovým čepem 81 na uzamykací vačce 80 a druhá vzpěra je uchycena v zadní části skříně 29. Jestliže je uzamykací vačka £0 ve své uzamykací poloze,.jsou obě vzpěry spojené otočným čepem 86 uloženy v jedné přímce a tvoří tak tuhé spojení mezi ft · · ··· 1 uzamykací vačkou 80 a skříní 29.
Pro zamezení natáčení obou vzpěr uzamykací tyče 84 vůči sobě v uzavírací poloze je otočný čep 86 výhodně opatřen do strany vystupujícím koncem, který je zajištěn v odpovídajícím vybrání 88 uzamykací páky 90 proti svislému pohybu směrem dolů, přičemž pohyb nahoru je omezen pákou 89 zatíženou pružinou, která je upevněna na uzamykací páce 90 a tlačí na boční vačku 102 na uzamykací tyči 84 . Uzamykací páka 90 je výhodně navržena jako výkyvná páka, která se může naklánět ve svislém směru na otočné spojce 92. na skříni 29. Uzamykací páka 90 je opatřena podlouhlou dírou 94., do které zasahuje vodicí otočný čep 96 vodícího prvku 74 svým koncem protilehlým vybrání 88. Tento vodicí otočný čep 96 zamezuje svým uspořádáním naklápění.uzamykací páky 90, protože vodicí prvek 74 se nemůže pohybovat vzhledem -k podpěrné konstrukci 64 a protože uzamykací blok 76 je uložen v uzamykací poloze na rámu 28.
Má-li se rám 28 vykývnout do uvolňovací polohy, uzamykací blok-76 se nejprve vyjme ze svého uložení mezi vodicím prvkem 74 a horní hranou skříně 29 (obr. 10b). To se může uskutečnit pomocí hydraulického válce 98 . kterým se uzamykací blok 76 vysune z jeho předchozí polohy do strany. Současně se podpěrná konstrukce 64 podepře nahoře druhým uzamykacím blokem 1Ó0 o kolejnice 68 . takže podpěrná konstrukce 64 je zajištěna proti naklápění. Při uvedení hydraulického válce 70 do činosti vykonává pouze vodicí prvek 7 4. pohyb směrem nahoru bez podpěrné konstrukce 64 , která se zvedá společně se zavážecí šachtou 14 . Výsledkem nahoru směřujícího pohybu vodícího prvku 74 je naklápění vodícího otočného čepu 96, který naklápí uzamykací páku 90 a otočný čep 86 se pak uvolní. Současně působí páka 89 . zatížená pružinou silou na boční vačku 102 umístěnou stranou od uzamykací tyče 84., takže otočný čep 86 se odkloní dolů a uzamknutí uzamykací vačky 80 se ·«»· ·· ·· ·· ·· • ·· ♦ · · · 9
9 · 9 · · · • · -9 9 999.999
9 9 9 9 •9 9999 99 99 tak zruší.
Rám 28 se potom odkloní stranou působením momentu síly vyvozované vsázkovým materiálem na zadržovací prsty 20 , a silou pružiny pružinového prvku 104 uchyceného na podpěrné konstrukci 64., přičemž vodicí kladka 82 natáčí uzamykací vačku 80. Vodicí kladka 82 se tak může natáčet dozadu a zachytit za vačkový, prvek 106, který vyvolá sklopení rámu 28 při jeho zvedáni. Uzamykací vačka 80 se následně vrátí do své uzamykací polohy pomocí druhého pružinového prvku 108 uchyceného na skříni 29 a uzamykací tyč 84 opět zaujme svoji blokovací polohu.
V této fázi se vodicí prvek -74 dále zvedá hydraulickým válcem 70 a. vodicí prvek 74 tlačí zdola proti pohyblivému ložiskovému pouzdru 78 a rám 28 se.zvedá (obr. 10c). Vodicí kladka 82 se vede podél vačkového prvku 106, takže rám 28 se opět naklápí na svém spodním konci a zaujme uvolňovací polohu. Jestliže rám 28 dosáhne své nejvyšší polohy, vodicí kladka 82 se uvolní od vačkového prvku 106 a rám 28 se pohybuje pomoci vodicí ·· kladky 110, která - je uchycena za rámem 28 v horní oblasti skříně 29 směrem k zavážecí šachtě 14 takovým způsobem, že vodicí kladka 82 dosedá na přední stranu vačkového prvku 106.
Vodicí prvek 74 se potom následně může opět spustit dolů pomocí hydraulického válce TO, přičemž ložiskové pouzdro 78 a rám 28 se pohybují směrem dolů do svých normálních poloh. Vačkový prvek 106 a uzamykací vačka 80 vyvolají současně vykývnutí rámu 28 zpět do jeho svislé polohy, ' takže vodicí kladka 8 2 se opět zachytí za uzamykací vačku 8j3. Je třeba připomenout, že jestliže vodicí prvek 74 se spustí dolů, Vódřcř ofóGňy^čěp^^^šě^^řóVněš^po^hýbuje^směřě-m dolů a klouže v podlouhlé díře 94 uzamykací páky 90 a tím natáčí Uzamykací páku 90 zpět do její uzamykací polohy.-Celé zadržovací ustrojí 16. je tak opět zablokováno a po vtlačení uzamykacího bloku 76 mezi vodicí prvek 74 a skříň 29 se může celá podpěrná konstrukce 64 zvedat hydraulickým válcem 70.

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Předehřívač (4) vsázkového materiálu pro předehřívání vsázkového materiálu pro metalurgické tavící zařízení (2), obsahující zavážecí šachtu (14) pro příjem vsázkového materiálu, mající ve své horní části plnicí otvor a tvořící na svém spodním konci vyprazdňovací otvor do tavícího, zařízení (2), podpěrnou konstrukci (64) pro podepření zavážecí šachty (14) nad tavícím zařízením (2), přičemž zavážecí šachta (14) je pohyblivá vzhledem k tavícímu zařízení (2), zadržovací prsty (20) ve spodní oblasti zavážecí šachty (14), pohyblivé pomocí nejméně jednoho ovládacího ústroji z uzavírací polohy, ve které alespoň částečně uzavírají vyprazdňovací otvor vyústěný do tavícího zařízení (2) pro zavážecí materiál a /udržují zavážecí materiál uvnitř zavážecí šachty (14), do uvolňovací polohy, ve které může zavážecí materiál vypadávat ze zavážecí šachty (14) do tavícího zařízení (2), v y z n á č u j í c í s e t í m , že k podpěrné'konstrukci (64) zavážecí šachty (14) je přiřazena svisle pohyblivá skupina zadržovacích prstů (20) .uchycená v rámu (28) spočívajícím na podpěře (32), jestliže jsou zadržovací prsty (20) v uzavírací poloze, pro přenos sil působících na zadržovací prsty (20), přičemž podpěra (32) je staticky nezávislá na podpěrné konstrukci (64) zavážecí šachty (14).
  2. 2. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároku 1,- v yz n a č u j í c í s e tím, že jednotlivé zadržovací prsty (20) je uchyceny výkyvné v rámu (28) a každý z nich má Svůj vlastní naklápěcí pohon (54, 52) pro jejich natáčení z uzavírací polohy do uvolňovací polohy a naopak.
  3. 3. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároku 1, v yz n a č u j í c í s e t í m , že rám (28) je výkyvný v podpěrné konstrukci (64) zavážecí šachty (14) tak, že v první • ·« ·
    ........ 579-·~?7 ········ * ·| • · · · · · · • · · ········ · · · · · ·· ···· ·· ·· poloze zadržovacích prstů (20) se nachází v uzavírací poloze . a v druhé poloze se nachází v uvolňovací poloze.
  4. 4. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 1 až 3, vyznačující se t í m , že 'obsahuje prostředky (70, 72) pro zvedání rámu (28) vůči zavážecí šachtě (14).
  5. 5. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároku 3 nebo
    4, vyznačující se t í m , že obsahuje prostředky (82, 106). pro přeměnu zvedacího pohybu rámu (28) na výkyvný pohyb rámu (28) tím, že zvedání rámu (28) vzhledem k zavážecí šachtě (14) vyvolává současně naklápěcí pohyb rámu (28) z první polohy do druhé polohy.
  6. 6. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároku 4 nebo
    5, v y z n a č u j í c í s ě t í m , že prostředky pro zvedání rámu (28) obsahují hydraulický.válec.
  7. 7. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 3 až 6, obsahující pohonné ústrojí (70) pro zvedání podpěrné konstrukce (64) zavážecí šachty (14) vzhledem k tavícímu zařízení (2), vyznačuj ící se tím , že obsahuje přepínací prostředky (76, 98, 100) pro přepínání pohonné síly pohonného ústrojí (70) mezi podpěrnou konstrukcí (64) a rámem (28), přičemž v první poloze přepínacích prostředků (76, 98,
    100) je podpěrná konstrukce (64) zvedána vzhledem k tavícímu zařízení (2) a v druhé poloze přepínacích prostředků (76,
    98, 100) je rám (28) zvedán vzhledem k podpěrné konstrukci (64 ) . . ..............._...... ·_.....J __ .1 .........
  8. 8. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 3 až 7, vyznačující se t í m , že obsahuje uzamykatí1 mechanismus (79) pro zablokování rámu (28) v jeho uzavírací poloze, přičemž: uzamykačí mechanismus (79) nelze odblokovat zvedáním rámu (28) vůči podpěrné konstrukci (64) ..
    ···· ·· • · · · ·
  9. 9 9 9 9 • 9 9 9 · • · · 9
    9 99 9999
    - 9. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 1 až 8, vyznačující se.tím,že obsahuje spojovací a vodicí článek pro vedení rámu (28) v podpěrné konstrukci (64) zavážecí šachty (14).
  10. 10. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 1 až 9, vyznačující se tím, že podpěra (32) rámu (28) je tvořena tavícím zařízením (2).
  11. 11. Předehřívač vsázkového materiálu podle nároků 1 až 9, vyznačuj ící se t í m , že podpěra (32) rámu (28) je tvořena samostatným podpěrným prvkem (34, 36).
  12. 12. Předehřívač vsázkového 11, v y z 'Π a č u jící se huje tlumiče (38, 56) nárazů.
  13. 13. Předehřívač vsázkového
    11, vy z na čuj' í c.....í ' s e tlumič (42) nárazů.
    materiálu podle nároků 1 až tím, že podpěra (32) obsamateriálu podle nároků 1 až t í m , že rám (28) obsahuje
CZ99534A 1996-08-20 1997-07-22 Předehřívač vsázkového materiálu CZ53499A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LU88807A LU88807A1 (de) 1996-08-20 1996-08-20 Chargiergutvorwaermer

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ53499A3 true CZ53499A3 (cs) 1999-10-13

Family

ID=19731621

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ99534A CZ53499A3 (cs) 1996-08-20 1997-07-22 Předehřívač vsázkového materiálu

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0944743A1 (cs)
CN (1) CN1228127A (cs)
AU (1) AU3770097A (cs)
BR (1) BR9711325A (cs)
CZ (1) CZ53499A3 (cs)
LU (1) LU88807A1 (cs)
WO (1) WO1998007889A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LU90051B1 (de) * 1997-04-11 1998-10-12 Wurth Paul Sa Vorrichtung zum Chargieren eines Chargiergutvorwaermers an einem Lichtbogenofen
LU90141B1 (de) * 1997-09-30 1999-03-31 Wurth Paul Sa Chargiergutvorwaermer
ITMI20051338A1 (it) * 2005-07-14 2007-01-15 Techint Spa Apparato per la combustione di gas in uscita da un forno per il preriscaldo di rottami in ingresso al forno stesso e relativo procedimento
DE102010041209A1 (de) * 2010-09-22 2012-03-22 Siemens Aktiengesellschaft Vorwärmvorrichtung für Stahlschrott und damit ausgestattetes metallurgisches Schmelzgefäß
DE102010049238A1 (de) * 2010-10-25 2012-04-26 Intracon Gmbh Schrott-Schubvorrichtung
CN105202907B (zh) * 2015-10-30 2017-09-29 中冶赛迪工程技术股份有限公司 废钢预热型电弧炉及改善侧壁加料电弧炉加热冷区的方法
DE102019126503A1 (de) * 2019-10-01 2021-04-01 Andres Gießereitechnik GmbH Metallurgische Schmelzeinrichtung sowie Verfahren zum Schmelzen eines Metalls

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3713369A1 (de) * 1987-04-21 1988-11-10 Kortec Ag Chargiergutvorwaermer zum vorwaermen von chargiergut eines metallurgischen schmelzaggregates
DE3936715A1 (de) * 1989-11-03 1991-05-08 Kortec Ag Verfahren zum einbringen von fliessfaehigen zuschlagsstoffen in ein metallurgisches gefaess und gefaess fuer dieses verfahren
JPH07190629A (ja) * 1993-04-15 1995-07-28 Ishikawajima Harima Heavy Ind Co Ltd スクラップ原料予熱装入装置
DE4326369A1 (de) * 1993-08-05 1995-02-09 Fuchs Systemtechnik Gmbh Chargiergutvorwärmer

Also Published As

Publication number Publication date
LU88807A1 (de) 1998-02-24
CN1228127A (zh) 1999-09-08
WO1998007889A1 (de) 1998-02-26
BR9711325A (pt) 1999-08-17
EP0944743A1 (de) 1999-09-29
AU3770097A (en) 1998-03-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1297450C (en) Lifting/tilting or tilting apparatus for emptying bins, in particulargarbage bins, into a collecting bin
CZ53499A3 (cs) Předehřívač vsázkového materiálu
AU2017203718B2 (en) Bucket for cable shovel
CA2157390C (en) Charge preheater
EP0928278B1 (en) Apparatus for inverting containers
US6092863A (en) Assembly for automatically opening the tailgate of a container
US6273667B2 (en) Apparatus for inverting containers
EP1327546B1 (en) Cabin with link type door
US4892185A (en) Automatic discharging trough for use in a weighing machine
EP0820941A1 (en) Lifting and tipping device for emptying refuse receptacles
CA2270580C (en) Wheelchair lift platform having internal gas spring deployment from stowage position
CN221070629U (zh) 一种底开式料斗
CN215478408U (zh) 一种料斗及给料皮带机
CN101224838A (zh) 新型摇台驱动装置
CN114809149A (zh) 铲斗及矿用挖掘机
GB2211166A (en) Tipping bins into a refuse collection vehicle
GB2104495A (en) Skips and flasks
CN116573558A (zh) 用于防止塔机倒塔的安全保护装置及塔机
CN117999395A (zh) 用于提升升降滑动元件的低磨损装配附件
WO2001045994A1 (en) Hopper discharge station
OA17360A (en) Bucket for cable shovel.
JPH04505783A (ja) 採掘鉱石移動装置
MXPA98009921A (en) Stowed platform wheelchair lifter
CS213673B1 (cs) Zařízení pro uložení a otočení ingotu zejména na ingotovém voze.

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic