CZ434498A3 - Dopravník - Google Patents

Dopravník Download PDF

Info

Publication number
CZ434498A3
CZ434498A3 CZ19984344A CZ434498A CZ434498A3 CZ 434498 A3 CZ434498 A3 CZ 434498A3 CZ 19984344 A CZ19984344 A CZ 19984344A CZ 434498 A CZ434498 A CZ 434498A CZ 434498 A3 CZ434498 A3 CZ 434498A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
carriage
carrier
contact surface
contact
conveyor
Prior art date
Application number
CZ19984344A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert H. Kubsik
Clayton C. Mcdonald
Original Assignee
Jervis B. Webb International Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jervis B. Webb International Company filed Critical Jervis B. Webb International Company
Priority to CZ19984344A priority Critical patent/CZ434498A3/cs
Publication of CZ434498A3 publication Critical patent/CZ434498A3/cs

Links

Landscapes

  • Escalators And Moving Walkways (AREA)

Abstract

Dopravník zahrnuje nosnou kolej, první unášeč (34), nesený na nosné koleji předním vozíkem (42) a zadním vozíkem (40), druhý unášeč (34) nesený na nosné koleji před prvním unášečem (34) předním vozíkem (42) a zadním vozíkem (40), přičemž každý z předních vozíků (42) zahrnuje přední kontaktní povrch (62) a přední nekontaktní povrch a každý ze zadních vozíků (40) zahrnuje zadní kontaktní povrch (64) a zadní nekontaktní povrch. Přední nekontaktní povrch předního vozíku (42) druhého unášeče (34) je oddálen od zadního nekontaktního povrchu zadního vozíku (40) prvního unášeče (34) o první vzdálenost, když přední kontaktní povrch (62) předního vozíku (42) druhého unášeče (34)je v kontaktu se zadním kontaktním povrchem (64) zadního vozíku (40) prvního unášeče (34). Dopravník dále zahrnuje přední nárazník (10) připojený k přednímu vozíku (42) druhého unášeče (34) a mající přední čelo (16) oddálené směrem dopředu od předního nekontaktního povrchu tohoto předního vozíku (42) o druhou vzdálenost a zadní nárazník (10) připojený k zadnímu vozíku (40) prvního unášeče (34) a mající zadní čelo (22) oddálené směrem dozadu od zadního nekontaktního povrchu tohoto zadního vozíku (40) o třetí vzdálenost, přičemž součet druhé a třetí vzdálenosti je větší než první vzdálenost.

Description

Předkládaný vynález se týká způsobu a zařízení pro snížení hluku způsobovaného unášeči vzájemně do sebe narážejícími v akumulační části dopravníkové linky, přičemž se vynález týká zejména způsobu a zařízení pro snížení hluku způsobovaného nárazy unášečů bez podstatné změny mezer mezi nosiči v akumulační větvi.
Dosavadní stav techniky
Hnané a volnoběžné dopravníky jsou dobře známé systémy sestavené z hnané dráhy a volnoběžné dráhy a dvojice vozíků, které mohou postupovat podél volnoběžné dráhy a nesou unášeč. Každý přední vozík v hnaném a volnoběžném systému zahrnuje unášeči část, která vystupuje směrem k hnané dráze a která může být zabírána tlačnou zarážkou nesenou pohybujícím se řetězem na hnané dráze. Když jsou tlačná zarážka a unášeči část v záběru, je vozík tlačen podél volnoběžné dráhy prostřednictvím pohybujícího se hnaného řetězu. Když je unášeči část zatažena nebo jinak uvolněna ze záběru s tlačnou zarážkou, vozík zastaví svůj pohyb.
Hnané a volnoběžné dopravníky často zahrnují akumulační větve nebo úseky, kde může být skladováno množství unášečů těsně vedle sebe nebo ve vzájemném kontaktu mimo dráhu hlavní části dopravníkového systému, dokud nejsou potřeba. Za účelem akumulace unášečů je potřebné uvolnit ze záběru unášeči části vozíků, nesoucí unášeče, a tlačné zarážky. To je obvykle dosaženo tím, že akumulační úsek dráhy je umístěn v jiné výšce, než hlavní část dráhy, takže unášeč směrovaný do této akumulační části se odsune dolů a pryč od tlačné zarážky, dokud nedojde do stacionárního stavu. Sklon musí být dostatečně strmý, aby se zajistilo, že unášeč se posune rychle od tlačné zarážky, aby se zabránilo zablokování, a aby se unášeči dodala dostatečně vysoká rychlost pro zajištění, že bude pokračovat podél akumulačního úseku dráhy, dokud nepřijde do kontaktu se zarážkou nebo jiným unášečem. Další unášeče mohou být akumulovány tímto způsobem, dokud není akumulační úsek dráhy plný. Ovšem, protože unášeče jsou kontinuálně odebírány z předního konce akumulačního úseku, mohou být nové unášeče kontinuálně akumulovány.
Vozíky a unášeče jsou vyráběny z oceli nebo podobných slitin, přičemž důsledkem je, že jsou poměrně těžké. Každá dvojice vozíků nese unášeč, který je rovněž velmi robustní a který může nést těžký obrobek v kterémkoliv daném okamžiku. Takové unášeče mají značné kinetické energie, když postupují podél akumulačního úseku dopravníkové dráhy, a tato energie musí být ztracena nebo odvedena, aby se unášeč zastavil. Protože unášeče a vozíky jsou vyrobeny z kovu, je značné množství energie z každé kolize mezi unášeči odváděno jako zvukové vlny, přičemž každý náraz vytváří relativně hlasitý hluk. Protože daná dopravníková linka může mít více akumulačních částí, je hluk vytvářený při akumulaci unášečů značný a častý. Tento hluk může být velmi nepříjemný komukoliv v provozu, ve kterém jsou tyto akumulační úseky použity, a na zaměstnance, kteří musí pracovat v těsné blízkosti těchto akumulačních úseků, může tento hluk mít nepříznivé zdravotní účinky.
Vysoké frekvence vytvářené tímto kontaktem kovu na kov mohou být zejména škodlivé pro sluch. Navíc vozíky často • · • · · · nejsou akumulovány v pravidelných intervalech. Zvuk každého následujícího nárazu se tak může stát určitým překvapením pro zaměstnance pracující v blízkosti. Zaměstnanec, který je rušen takovýmito náhlými hluky, může mít zhoršenou schopnost koncentrace na svoji práci. Z těchto důvodů již bylo učiněny pokusy pro snížení hluku vytvářeného při takovéto akumulaci. Běžné řešení je potáhnout kovové povrchy, které obvykle přicházejí do vzájemného kontaktu, gumou nebo podobným materiálem, který bude absorbovat náraz při kolizích. Ačkoliv to může snížit do určité míry problém spojený s hlukem, zvětšuje toto řešení zároveň rozestupy mezi sousedními unášeči v akumulační lince, zejména tehdy, když je použito dostatečně pružného materiálu pro snížení úrovně hluku o podstatnou velikost. Tyto zvětšené rozestupy mění umístění každého vozíku v akumulační lince, což představuje obtíže pro systémový řadič, který má sledovat unášeče. Navíc mohou tyto změněné rozestupy bránit unášečům ve správném vyrovnání s dalšími prvky dopravníkového systému, jako jsou vykládací plošiny umístěné podél akumulační dráhy. Navíc přidání těchto materiálů do již existujících systémů obvykle vyžaduje, aby vozíky byly modifikovány, aby mohly přijmout tlumící materiál. To je často značně nákladné. Bylo by tedy značně žádoucí snížit hluk vytvářený při akumulaci unášečů v dopravníkové lince bez nepříznivého ovlivnění rozestupů unášečů, přičemž by zároveň bylo výhodné, aby toto omezení hluku mohlo být použito na již existujících systémech bez rozsáhlé modifikace unášečů.
Je tedy primárním cílem předkládaného vynálezu navrhnout způsob a zařízení pro snížení hluku vytvářeného při nárazu dvou předmětů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je navrhnout způsob a zařízení pro snížení hluku vytvářeného při akumulaci unášečů v dopravníkové lince.
Ještě dalším cílem předkládaného vynálezu je navrhnout nárazník pro absorbování určité síly pohybujícího se unášeče, když narazí na další předmět.
Ještě dalším cílem předkládaného vynálezu je snížit hluk vytvářený při kolizích unášečů, aniž by přitom byly podstatně měněny rozestupy mezi unášeči.
Ještě dalším cílem předkládaného vynálezu je navrhnout způsob pro montáž nárazníků na dopravníkové unášeče, které snižují hluk vytvářený při akumulaci unášečů bez podstatného zvětšení rozestupů mezi unášeči v akumulační lince.
Podstata vynálezu
Shora uvedené a další problémy jsou vyřešeny prostřednictvím předkládaného vynálezu, který zahrnuje zlepšený dopravníkový unášeč mající množství pružných nárazníků upevněných k částem unášečů , které nepřicházejí do kontaktu s dalšími unášeči, když jsou unášeče akumulovány. Nárazníky jsou uspořádány tak, že se vzájemně dostanou do kontaktu před kontaktem kovových povrchů kolidujících unášečů. Nárazníky mohou být vyrobeny dostatečně velké, aby absorbovaly velkou část síly nárazu mezi unášeči, přičemž jejich umístění mimo obvykle do kontaktu přicházející povrchy jim brání v podstatném zvětšení rozestupů mezi unášeči v akumulační lince. Navíc jsou tyto nárazníky výhodně vyrobeny z poněkud pružného materiálu, takže zvuk vytvářený při jejich nárazu je tišší a má nižší frekvenci, než zvuk vytvářený • · • · · · nárazem kovu na kov. Bylo zjištěno, že hluk způsobovaný akumulací unášečů může být tímto způsobem snížen na přijatelnou úroveň, a že není nutné eliminovat zcela kontakt kovu na kov.
Ve výhodném provedení vynálezu jsou nárazníky vyrobeny z urethanu a mohou být zpětně nasazeny na již existující unášeče prostřednictvím jejich našroubování do otvorů na vozících, které jsou obvykle používány pro spojení nosné plošiny unášeče s vozíky. Nárazníky zahrnují připojovací část, která zapadá mezi dvě oddálené stěny na existujících vozících. V této připojovací části je vytvořeno vrtání, které je v zákrytu s existujícími vrtáními ve vozíku, přičemž skrz takto vyrovnané otvory je prostrčen šroub pro udržení nárazníku na místě. Nárazníky mohou rovněž zahrnovat hlavní část, jejíž velká část je umístěna nad nebo pod tělesem vozíku. Nárazníky jsou vyrobeny s takovými rozměry, že se mohou dostat do kontaktu před kontaktem jakýchkoli dalších částí vozíků a mohou absorbovat část energie nárazu. Upevněním těchto nárazníků k částem vozíků, které obvykle nepřicházejí do kontaktu může být dosaženo podstatného snížení hluku, aniž by byly nepříznivě ovlivněny rozestupy mezí vozíky.
Shora uvedené a další znaky předkládaného vynálezu budou zřejmější po pročtení a pochopení následujícího podrobného popisu výhodného provedení ve spojení s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l je perspektivní pohled na nárazník vozíku podle předkládaného vynálezu;
Obr.2 je pohled v bokorysu na množství unášečů v akumulační lince, vybavených nárazníky znázorněnými na obr. 1; a
Obr.3 je detailní pohled v bokorysu a v částečném řezu na dva z vozíků znázorněných na obr. 2.
Příkladv provedení vynálezu
Znázornění na výkresech jsou určena pouze pro ilustraci výhodného provedení předkládaného vynálezu a ne pro účely omezení tohoto vynálezu. Obr. 1 znázorňuje nárazník 10, mající hlavní část 12 se šířkou W1 a připojovací část 14 se šířkou W2, vytvořený z jednoho kusu materiálu, výhodně z urethanu. Hlavní část 12 zahrnuje směrem ven zakřivenou, přední kontaktní stěnu 16, paralelní boční stěny 18 paralelní horní a spodní stěny 20 a zadní stěnu 22 umístěnou v normálové rovině vzhledem k bočním stěnám 18 a šikmo vzhledem k přední stěně 16. Úhel zadní stěny 22 vzhledem k bočním stěnám 18 poskytuje každé z bočních stěn 18 lichoběžníkový tvar. Připojovací část 14 vyčnívá z centrální části zadní stěny 22 a zahrnuje horní stěnu 24 a paralelní spodní stěnu 26, které procházejí kontinuálně z horních a spodních stěn 20 hlavní části 12. Horní stěna zahrnuje slepou díru 28 umístěnou nad a procházející směrem k zadní stěně 22 hlavní části 12 . Připojovací část 14 dále zahrnuje paralelní boční stěny 30., kolmé vzhledem k horní stěně, a vrtání 32 procházející skrz připojovací část 14 mezi těmito bočními stěnami 30. Šířka W2 připojovací části 14 je menší než šířka W1 hlavní části 12 a tudíž úseky zadní stěny 22 hlavní části 12 vystupují na každé straně připojovací části 14.
• 4
44« · · · · • 4 4 4 4 4 4 4 4 44 4
4 4 4444 4 ·
4· 4444 44 44 44 44
Obr. 2 znázorňuje množství unášečů 34 zahrnujících nosné plošiny 36. zadní vozíky 40 a přední vozíky 42. Vozíky jsou vybaveny nárazníky 10 a jsou neseny pro valivý pohyb na koleji 4 4 . Přední a zadní vozíky 42 a 40 mají mnoho shodných částí a stejné vztahové značky budou použity pro označení částí společných oběma vozíkům. Jak je nejlépe patrné na obr. 3 z vozíků každý zahrnuje tělo 46, ke kterému jsou upevněny nápravy 48 nosných koleček pro držení nosných koleček 50 a ke kterým jsou upevněny nápravy 52 vodících koleček pro držení vodících koleček 54. Každý vozík 40, 42 dále zahrnuje paralelní vzájemně oddálené příruby 56 visící ze spodních stran vozíků pro nosné plošiny 3 6. Tyto příruby 56 každého vozíku jsou vzájemně oddálené o mezeru 57 a každá příruba 56 zahrnuje několik otvorů 58, které jsou v zákrytu s podobnými otvory v protilehlé přírubě 56 pro přijetí šroubu 59 pro upevnění nosných plošin 36 vozíků. Příruby 56 zahrnují přední a zadní konce 60., které nepřicházejí do kontaktu s dalšími vozíky, když jsou vozíky akumulovány v řadě.
Zadní vozík 42 zahrnuje křídlo 62., vystupující dozadu z horní části těla 4 6, a přední vozík 40 zahrnuje kontaktní stěnu 64 v horní části těla 4 6. Křídlo 62 a kontaktní stěna 64 jsou kontaktními částmi vozíků a jsou to právě tyto části vozíků, které se obvykle dostávají do kontaktu, když jsou unášeče akumulovány. Těla 46 vozíků, včetně křídla 62 a kontaktní stěny 64., jsou vyrobena z kovu a tudíž je vytvářen značný hluk, když tyto části vozíků spolu kolidují.
Nárazník 10 je upevněn k zadní části každého zadního vozíku 40 a k přední části každého předního vozíku 42 prostřednictvím nasunutí připojovací části 14 do mezery 57. mezi přírubami 56 tak, že vrtání 32 na nárazníku 10 je v
• · · · * ♦ · · Μ · · ·*·· · · · · · « « « · · « · · · · · 9 · 9 • · · 99 9 9 9 · 999 999
9 9 9 9 9 9 9 9
9 9 9 99 9 9 9 9 9 9 9 9 zákrytu s jedním z otvorů 58 na přírubách 56. Potom je skrz tyto zarovnané otvory prostrčen šroub 66, který je zajištěn k přírubě 56 matkou 68 . Nárazník 100 je držen na místě těsným usazením mezi vzájemně oddálenými přírubami 56 a také tlačnou silou kombinace matky 68 a šroubu 66. Náprava 52 vodících koleček, která zasahuje směrem dolů do mezery 57 je přijímána v slepé díře 28 v horní stěně 24 nárazníku 10 . Zadní stěna 22 nárazníku 10 je šikmá s úhlem doplňkovým vzhledem k úhlu konců 60, takže spodní stěny 20 a 26 nárazníku 10 jsou v zákrytu se spodní částí přírub 56 a přední stěna 16 nárazníku 10 je obecně kolmá ke koleji 44 . Vzdálenost mezi zadní stěnou 22 a přední stěnou 16 nárazníku 10 je volena tak, že, když nárazníky 10 dvou sousedních vozíků jsou v klidu a ve vzájemném kontaktu, jsou křídlo 62 a kontaktní stěna 64 odděleny o vzdálenost přibližně poloviny palce {přibližně 1,27 cm), zvláště výhodně o vzdálenost přibližně čtvrtiny palce (přibližně 0,635 cm), a v ideálním případě o vzdálenost přibližně osminy palce (přibližně 0,3175 cm).
Tento rozestup není dostatečný pro zabránění kontaktu mezi křídlem 62 a kontaktní stěnou £4, když jsou unášeče akumulovány. Namísto toho, když jeden unášeč přichází do kontaktu s dalším unášečem, přichází přední kontaktní stěna 16 nárazníku 10 na pohybujícím se vozíku do kontaktu s přední kontaktní stěnou 16 nárazníku 10 na stojícím vozíku a nárazníky 10 jsou stlačeny silou pohybujícího se unášeče, doku kontaktní stěna 64 nenarazí na křídlo 62., aby se unášeč zastavil. Náraz urethanových nárazníků 10 vzájemně jeden proti druhému vytváří méně hluku než náraz kovu proti kovu, protože velká část energie nárazu je absorbována prostřednictvím deformace urethanových těles, namísto toho, • « aby byla přeměněna na zvukové vlny. Vytvořený zvuk má rovněž nižší frekvenci a tudíž není tak pronikavý, jako zvuk nárazu kovu na kov. Stlačení nárazníků 10 absorbuje dostatečné množství energie, takže, když se křídlo 62 a kontaktní stěna 64 nakonec střetnou, postupuje kontaktní stěna 64 nižší rychlostí, než jakou by byla postupovala za nepřítomnosti nárazníků 10, a následně tento náraz vytváří mnohem měkčí zvuk. Po nárazu se urethanové nárazníky 10 vrátí do svých původních tvarů, které oddělují křídlo 62 od kontaktní stěny 64. Rozestupy mezi křídlem 62 a kontaktní stěnou 64 jsou ovšem poměrně malé, výhodně v řádu jedné osminy palce (přibližně 0,3175 cm) Osmý unášeč v akumulační lince, ve které jsou použity tyto nárazníky 10, bude posunut ze svého místa, například, pouze o jeden palec (přibližně 2,54 cm) ve srovnání s polohou osmého unášeče v řadě unášečů na akumulační lince, která nezahrnuje nárazníky 10. Toto malé zvětšení rozestupu neovlivňuje nepříznivě monitorování unášečů nebo řízení systému.
Předkládaný vynález byl popsán ve spojení s příkladným výhodným provedením, přičemž je zřejmé, že množství modifikací předkládaného nárazníku a unášeče bude zjevných osobám v oboru znalým po pročtení a pochopení předcházejícího popisu. Například by tak mohl být snadno pozměněn tvar nárazníku pro umožnění upevnění k vozíku s odlišnou konstrukcí a nárazníky by mohly být připevněny na jiná místa na vozících nebo dokonce na unášečích, aniž by byl překročen rozsah tohoto vynálezu. Všechny takové zjevné změny a modifikace jsou pokryty vynálezem v rozsahu, který je dán obsahem připojených patentových nároků.
Zastupuje :

Claims (19)

1. Dopravník zahrnující nosnou kolej, první unášeč nesený na nosné koleji předním vozíkem a zadním vozíkem, druhý unášeč nesený na nosné koleji před prvním unášečem předním vozíkem a zadním vozíkem, přičemž každý z předních vozíků zahrnuje přední kontaktní povrch a přední nekontaktní povrch a každý ze zadních vozíků zahrnuje zadní kontaktní povrch a zadní nekontaktní povrch, přední nekontaktní povrch předního vozíku druhého unášeče je oddálen od zadního nekontaktního povrchu zadního vozíku prvního unášeče o první vzdálenost, když přední kontaktní povrch předního vozíku druhého unášeče je v kontaktu se zadním kontaktním povrchem zadního vozíku prvního unášeče, vyznačující se tím, že zahrnuj e:
přední nárazník připojený k přednímu vozíku druhého unášeče a mající přední čelo oddálené směrem dopředu od předního nekontaktního povrchu tohoto předního vozíku o druhou vzdálenost; a zadní nárazník připojený k zadnímu vozíku prvního unášeče a mající zadní čelo oddálené směrem dozadu od zadního nekontaktního povrchu tohoto zadního vozíku o třetí vzdálenost;
přičemž součet druhé a třetí vzdálenosti je větší než první vzdálenost.
2. Dopravník podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedený součet je přibližně o polovinu palce (1,27 cm) větší než první vzdálenost.
• ftft· ftftft ftftft • · · * · · · · · · ♦ · • ft · ftft ftft · · ftftft··· ftftft ···· · · • ft ftftftft ftft ftft ftft ftft ačující se o čtvrtinu palce ačující se o osminu palce ačující se ačuŤící se
3. Dopravník podle nároku 1, v y z n tím, že uvedený součet je přibližně (0,635 cm) větší než první vzdálenost.
4. Dopravník podle nároku 1, v y z n tím, že uvedený součet je přibližně (0,3175 cm) větší než první vzdálenost.
5. Dopravník podle nároku 1, v y z n tím, že nárazníky jsou pružné.
6. Dopravník podle nároku 5, v y z n tím, že nárazníky jsou vytvořeny z urethanu.
7. Dopravník podle nároku 6, vyznačující se tím, že každý z uvedených nárazníků zahrnuje první čelo přizpůsobené povrchu vozíku.
8. Dopravník podle nároku 1, vyznačující se tím, že nárazníky jsou stlačitelné pro umožnění kontaktu mezi kontaktním povrchem předního vozíku druhého unášeče a kontaktním povrchem zadního vozíku prvního unášeče, když se druhý unášeč střetne s prvním unášečem.
9. Dopravník podle nároku 1,vyznačující se tím, že přední nárazník zahrnuje:
hlavní část mající horní stěnu, spodní stěnu oddálenou od a paralelní s horní stěnou, první a druhou paralelní boční stěny procházející mezi horní stěnou a spodní stěnou, přední stěnu procházející mezi bočními stěnami a horní a spodní stěnou, a zadní stěnu uloženou v normálové rovině k bočním stěnám a šikmou vzhledem k přední stěně; a připojovací část mající paralelní horní a spodní stěny kontinuální pokračující z horní stěny a spodní stěny hlavní
4 ·
4 4 4»
4 4 4 4
4 4· • 44
44 4444 ··· • 4· • 4 4 • 4 4
4 4 4 4 4
44 44 44 44 části, paralelní vzájemně oddálené boční stěny procházející mezi horní a spodní stěnou připojovací části a ze zadní stěny hlavní části, a vrtání procházející skrz připojovací část mezi bočními stěnami.
10. Dopravník podle nároku 9, vyznačující se tím, že přední a zadní nárazníky jsou vytvořeny z urethanu.
11. Způsob snížení hluku vytvářeného v dopravníkovém systému při akumulaci unášečů majících kontaktní a nekontaktní povrchy, při současném udržení těsných rozestupů mezi kontaktními povrchy unášečů, vyznačující se tím, že zahrnuje krok montáže nárazníků na nekontaktní povrchy unášečů, takže kontaktní povrchy sousedních unášečů přicházejí do kontaktu pouze po dosažení kontaktu uvedených nárazníků.
12. Způsob podle nároku 11, vyznačující se tím, že krok montáže nárazníků zahrnuje kroky vsunutí části nárazníku do prostoru na existujícím vozíku a prostrčení šroubu skrz existující otvor v uvedeném vozíku a otvor v uvedené části nárazníku.
13. Dopravník zahrnující nosnou kolej, a první vozík a druhý vozík nesené na této nosné koleji pro pohyb podél ní, vyznačující se tím, že vozíky každý zahrnují alespoň jeden kovový kontaktní povrch a alespoň jeden pružný kontaktní povrch uspořádané tak, že uvedené kovové kontaktní povrchy prvního a druhého vozíku přicházejí vzájemně do kontaktu pouze poté, co pružný kontaktní povrch druhého vozíku přišel do kontaktu s prvním vozíkem.
4 4 4 4
4 4 · ·
4 4
4 4
4 4 4·
4 4 · 4 4 · 4 ·· ···· ·· 44
14. Dopravník podle nároku 13, vyznačující se tím, že kovové kontaktní povrchy prvního a druhého vozíku jsou ve vzájemném záběru pouze poté, co pružný kontaktní povrch druhého vozíku přišel do kontaktu s pružným kontaktním povrchem prvního vozíku.
15. Dopravník podle nároku 13, vyznačující se tím, že uvedené nárazníky je možné montovat na již existující vozíky.
16. Dopravník zahrnující: nosnou kolej;
množství unášečů nesených na nosné koleji pro valivý pohyb podél této nosné koleje, přičemž každý unášeč zahrnuje přední a zadní kontaktní povrch a přední a zadní nekontaktní povrch;
akumulační kolej spojenou s nosnou kolejí pro akumulaci množství unášečů v těsně uloženém vztahu;
tlačnou zarážku pro selektivní tlačení unášečů na akumulační kolej;
vyznačující se tím, že zahrnuje: nárazníky připevněné k nekontaktním povrchům pro snížení rychlosti se kterou se kontaktní povrchy sousedních unášečů dostávají do kontaktu, když jsou unášeče akumulovány, přičemž tato nárazníky zahrnují:
hlavní část mající první šířku, přední kontaktní stěnu, a zadní stěnu, oddálenou od a šikmou vzhledem k přední kontaktní stěně, pro záběr s nekontaktními povrchy vozíků; a připojovací část integrálně vytvořenou s hlavní částí a mající druhou šířku menší než je první šířka, paralelní vzájemné oddálené boční stěny a vrtání spojující tyto boční stěny.
φ φ φ φ • φ φ ·φφ • φ φ φφ φφ ·· Φ·Φ φ< φφφ φ φ · φ · • · φφφφ φ · · φ *· ·<
17. Dopravník podle nároku 16, vyznačující se tím, že unášeče zahrnují vozíkové části a plošinové části.
18. Dopravník podle nároku 17, vyznačující se 5 tím, že kontaktní povrchy jsou umístěny na uvedených vozíkových částech.
19. Dopravník podle nároku 18, vyznačující se tím, že kontaktní povrchy jsou umístěny na uvedených ]_0 plošinových částech.
CZ19984344A 1998-12-29 1998-12-29 Dopravník CZ434498A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19984344A CZ434498A3 (cs) 1998-12-29 1998-12-29 Dopravník

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19984344A CZ434498A3 (cs) 1998-12-29 1998-12-29 Dopravník

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ434498A3 true CZ434498A3 (cs) 2000-09-13

Family

ID=5467977

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19984344A CZ434498A3 (cs) 1998-12-29 1998-12-29 Dopravník

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ434498A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2803462B2 (ja) チェーン使用の駆動装置
EP1465826B1 (en) Apparatus, arrangement and method for braking
CA2127956C (en) Conveying system having carrier unit with bumper and braking capabilities and method of shock free conveying
CZ434498A3 (cs) Dopravník
CA2341956C (en) Improved bumper carrier and support
US9745152B2 (en) Impact buffer
US6298790B1 (en) Accumulator mechanism for detaching trolleys from drive chains in power and free conveyor system
US6003443A (en) Method and apparatus for reducing noise generated by the accumulation of carriers in a conveyor system
EP1175529B1 (en) Sound abatement methods and conveyor trolleys
MXPA98010636A (en) Method and apparatus to reduce the generator noise the accumulation of vehicles in a transportable system
CA2269304A1 (en) Trolley assembly using a shock absorber trolley and method of use
CN214217228U (zh) 一种灭菌车防护装置
JP2803431B2 (ja) 移動体使用の搬送設備
US4508209A (en) Accessory attachment for conveyors
AU4070800A (en) Trolley assembly using a shock absorber trolley and method of use
CA1291960C (en) Power-and-free conveyor
RU98123469A (ru) Способ и устройство для снижения уровня шума (варианты), возникающего при накоплении грузоносителей в конвейерной системе
JPH05330621A (ja) コンベヤ用プッシャー付きチェン
MXPA01011244A (en) Sound abatement methods and conveyor trolleys

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic