CZ36373U1 - Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod - Google Patents

Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod Download PDF

Info

Publication number
CZ36373U1
CZ36373U1 CZ202240233U CZ202240233U CZ36373U1 CZ 36373 U1 CZ36373 U1 CZ 36373U1 CZ 202240233 U CZ202240233 U CZ 202240233U CZ 202240233 U CZ202240233 U CZ 202240233U CZ 36373 U1 CZ36373 U1 CZ 36373U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tank
membrane
wastewater treatment
chemical reactor
wastewater
Prior art date
Application number
CZ202240233U
Other languages
English (en)
Inventor
Jana Křivánková
Jana Ing. Křivánková
Miroslav Maršík
Miroslav Ing. Maršík
Daniel VilĂ­m
Daniel Ing. Vilím
Jan Bindzar
Jan Ing. Bindzar
Original Assignee
Envi-Pur, S.R.O.
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Envi-Pur, S.R.O., Vysoká škola chemicko-technologická v Praze filed Critical Envi-Pur, S.R.O.
Priority to CZ202240233U priority Critical patent/CZ36373U1/cs
Publication of CZ36373U1 publication Critical patent/CZ36373U1/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F1/00Treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F1/72Treatment of water, waste water, or sewage by oxidation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F3/00Biological treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F3/02Aerobic processes
    • C02F3/06Aerobic processes using submerged filters
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02WCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO WASTEWATER TREATMENT OR WASTE MANAGEMENT
    • Y02W10/00Technologies for wastewater treatment
    • Y02W10/10Biological treatment of water, waste water, or sewage

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)

Description

Úřad průmyslového vlastnictví v zápisném řízení nezjišťuje, zda předmět užitného vzoru splňuje podmínky způsobilosti k ochraně podle § 1 zák. ě. 478/1992 Sb.
CZ 36373 UI
Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod
Oblast techniky
Technické řešení se obecně týká oblasti čištění odpadních vod, konkrétněji čištění vod prostřednictvím pokročilých oxidačních procesů (AOP) a membránové filtrace, ještě konkrétněji variabilní jednotky pro čištění odpadních vod kombinující AOP a membránový bioreaktor.
Dosavadní stav techniky
Čištění odpadních vod dle dosavadního stavu techniky zahrnuje různé procesy týkající se fyzikální i chemické úpravy odpadních vod, procesy separace a filtrace.
Pokročilé, moderní oxidační procesy (Advanced Oxidation Processes - AOP) jsou založeny na oxidaci polutantů pomocí radikálů generovaných přímo ve vodě za mírných podmínek, tedy za běžných teplot a tlaků. V souvislosti s AOP jsou nejčastěji zmiňovány hydroxylové radikály OH', které jsou se svým standardním oxidačně-redukčním (redoxním) potenciálem 2,8 V jedním z nej silnějších oxidačních činidel vůbec (vyšší hodnotu redoxního potenciálu vykazuje pouze fluor), ale nejsou jedinou reaktivní složkou. Během procesů mohou vznikat i jiné radikály, v posledních letech je zvýšená pozornost věnována např. radikálu síranovému SOf (standardní redoxní potenciál 2,5 V).
Díky malé selektivitě jsou hydroxylové radikály schopné atakovat celou škálu organických polutantů, a dokonce i některé polutanty anorganické. Je dobře zdokumentována účinnost různých AOP na řadu organohalogenů, aromatických sloučenin, pesticidů či tenzidů. Pokud jde o anorganické sloučeniny, byly pomocí AOP úspěšně oxidovány např. kyanidy, sulfidy nebo dusitany. Aplikace AOP se přitom neomezuje pouze na chemická individua, v experimentálním polo- i plnoprovozním měřítku AOP dokázaly významně snížit znečištění odpadních vod z řady průmyslových odvětví, těmi v literatuře pravděpodobně nejčastěji zmiňovanými jsou výroba textilu, buničiny a papíru - odvětví notoricky známá obsahem obtížně biologicky odbouratelných látek v odpadních vodách.
AOP jsou dále kombinovány s membránovými separačními technologiemi. V případě Fentonovy reakce se samozřejmě nabízí možnost spojení s koagulací, ale AOP byly úspěšně vyzkoušeny i v kombinaci s membránovou separací. Obecně je možné AOP a membránovou separaci zkombinovat několika způsoby:
Oxidace koncentrátu z membránové separace - toto uspořádání slouží zejména k zakoncentrování mikropolutantů pro zvýšení efektivity AOP.
Oxidace permeátu - AOP eliminuje polutanty, které prošly membránou. A naopak membránová separace odstraňuje látky (např. suspendované), které by snižovaly účinnost AOP, nebo dokonce zcela bránily jeho použití.
Oxidace vstupu na membránu - v tomto případě AOP cílí na látky, které by vedly k zanášení membrány. AOP a membránová separace mohou být zcela odděleny, nebo mohou probíhat paralelně v jednom zařízení. Zjednodušeně řečeno, oxidační činidla (radikály) jsou v přímém kontaktu s membránou. Byly např. popsány aplikace ozonu na keramické membrány, což vedlo ke zvýšení jejich permeability.
AOP je také vhodné používat v kombinaci s membránovými bioreaktory (MBR). MBR je ideální technologií pro odtok nezatížený nerozpuštěnými látkami, a tedy vhodný pro dočištění
- 1 CZ 36373 UI různými AOP, včetně fotochemických. Nicméně výzkum míří spíš na aplikaci AOP —> MBR, kde úkolem AOP je zvýšit biologickou rozložitelnost a snížit riziko zanášení membrány.
Byly publikovány výsledky úspěšných testů systému ozonizace —> MBR pro čištění odpadních vod ze zpracování ropných písků, přičemž hlavním požadavkem byl rozklad naftenových kyselin.
Při experimentech s odpadní vodou z farmaceutické výroby bylo zjištěno, že zařazení ozonizace recyklu do MBR bylo účinnější než ozonizace jako terciární čištění. Kombinace AOP - MBR se ukázala jako účinná i při čištění skládkových výluhů, odpadních vod z výroby buničiny a papíru, textilních výrob nebo odstranění zbytkových koncentrací léčiv.
Z hlediska vlivu AOP na fungování membrány v MBR, je zajímavé zjištění, že AOP (konkrétně Fentonova reakce a ozonizace) ovlivňovaly zeta-potenciál, tím velikost částic, což vedlo k lepší separaci na membráně a snížení jejího zanášení.
Přes existenci řady různých zařízení pro čištění odpadních vod existuje stále velká potřeba optimalizovat zařízení pro čištění odpadních vod, a to jak ve směru zvýšení jejich efektivity, tak ve směru jednoduchosti a variability instalace, aby byla podobná zařízení snadno instalovatelná a případně též upravitelná na různých lokalitách a v různých provozech.
Podstata technického řešení
Předložené technické řešení se týká variabilní jednotky pro čištění odpadních vod, která zahrnuje řídicí jednotku, jednu nebo více akumulačních nádrží surové odpadní vody propojených s chemickým reaktorem, který zahrnuje nádrž reaktoru osazenou míchadlem, přičemž nádrž chemického reaktoru je dále propojena s jednou nebo více zásobními nádržemi chemikálií osazenými dávkovacími čerpadly, přičemž nádrž reaktoru je dále propojena s nádrží přečištěné vody, která je osazena aeračními elementy, přičemž nádrž přečištěné vody je dále propojena s membránovým bioreaktorem, který zahrnuje nádrž s jedním nebo více membránovými moduly opatřenou dále alespoň jedním aeračním elementem, přičemž nádrž membránového bioreaktoru je dále propojena s nádrží permeátu.
Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod tedy obsahuje kromě řídicí jednotky tři hlavní technologické bloky:
a) blok akumulace surové odpadní vody, b) blok chemického reaktoru, a c) blok membránového bioreaktoru.
a) blok akumulace surové odpadní vody
Blok akumulace surové odpadní vody zahrnuje jednu nebo více akumulačních nádrží, do kterých jsou jímány surové odpadní vody, které jsou produkovány na lokalitě, kam je variabilní jednotka pro čištění odpadních vod instalována. Odpadní vody mohou zahrnovat produkty různých procesů - např. v rámci textilního průmyslu procesů barvení, protipožární úpravy, praní apod.
Typicky je akumulační nádrží IBC kontejner o velikosti 1 m3. Celkový počet kontejnerů závisí na velikosti provozu a může být adaptován jak před instalací variabilní jednotky, tak i po instalaci variabilní jednotky, pokud v průběhu čištění vyjde najevo potřeba zvýšit kapacitu akumulačních nádrží. Může být nainstalována pouze jedna akumulační nádrž, ale lze nainstalovat i výrazně vyšší počet akumulačních nádrží, například šest.
Jednotlivé akumulační nádrže surové odpadní vody jsou prostřednictvím spojek a hadic napojeny na čerpadlo surové odpadní vody. Čerpadlo surové odpadní vody může být společné pro několik
-2CZ 36373 UI akumulačních nádrží, alternativně může být více čerpadel, a to buď pro každou akumulační nádrž zvlášť, nebo pro několik nádrží dohromady.
V řídicím systému variabilní jednotky lze volit, jaký objem a z kterého kontejneru bude v danou chvíli čerpán prostřednictvím dalších hadic do chemického reaktoru.
b) blok chemického reaktoru
Technologický blok chemického reaktoru zahrnuje samotný chemický reaktor a navazující chemické hospodářství.
Chemický reaktor zahrnuje nádrž. Typickým příkladem použitelné nádrže je konická nádrž, jejíž pracovní objem je 0,5 m3. Objem se ale může samozřejmě upravit dle požadavků daného provozu.
Nádrž chemického reaktoru je osazena míchadlem pro zajištění homogenizace čerpané odpadní vody a chemických činidel.
Chemický reaktor může být v rámci jednoho výhodného provedení dále osazen rovněž hladinovým čidlem, pH sondou a sondou pro měření oxidačně-redukčního potenciálu.
V rámci dalšího výhodného provedení je nádrž reaktoru dále opatřena alespoň jedním vzorkovacím kohoutem pro odběr vzorků. Vzorkovací kohouty mohou být umístěny na různých úrovních a různých místech nádrže. Například z boku nádrže mohou být ve čtyřech výškách umístěny vzorkovací kohouty pro odběr vzorků vody. Další vzorkovací kohout může být umístěn v dolní části kónusu nádrže pro odběr vzorku kalu.
Nádrž chemického reaktoru je dále propojena se zásobními nádržemi chemikálií osazenými dávkovacími čerpadly, které představují chemické hospodářství reaktoru. Typicky se jedná o kyselinu, zásadu, peroxid vodíku, síran železnatý a síran železitý. Každá nádrž je osazena vlastním dávkovacím čerpadlem. Nádrž pro síran železnatý může být dále osazena míchadlem pro přípravu roztoku železnaté soli.
Odpadní voda natéká do chemického reaktoru z akumulačních nádrží. Po homogenizaci odpadní vody provedené mícháním jsou do nádržek nad chemickým reaktorem načerpány příslušné chemikálie (peroxid vodíku a síran železnatý), které jsou následně vypuštěny do chemického reaktoru a homogenize vány. V tomto kroku může probíhat i případná úprava pH na požadovanou hodnotu.
Po ukončení pokročilého oxidačního procesu (AOP) vzniklé vločky kalu sedimentují v kónickém dně, odkud mohou být pomocí odkalovacího ventilu odpuštěny, a to například do podnikové kanalizace. Přečištěná odpadní voda včetně malých vloček kalu, jejichž sedimentace by trvala neúměrně dlouho, je pak čerpána potrubím či hadicí do nádrže přečištěné vody.
Tato nádrž přečištěné vody je osazena aeračními elementy, které zajišťují dodatečnou oxidaci železnaté soli a případné vytékání zbytkového peroxidu a také homogenizaci obsahu.
c) blok membránového bioreaktoru
Membránový bioreaktor, tedy zařízení provádějící membránovou separaci kalů a nečistot, zahrnuje nádrž s membránovými moduly opatřenou aeračními elementy.
Počet aeračních elementů závisí na požadavcích provozu, použít lze například 2 či 4 diskové aerační elementy, které se umístí pod membránové moduly.
Na tento membránový bioreaktor navazují čerpadlo permeátu a nádrž permeátu. Dále mohou následovat také čerpadla zpětného proplachu a čerpadla, nádrže a potrubí chemického hospodářství pro zpětný proplach membrány.
-3 CZ 36373 UI
Nádrž s membránovými moduly může být dále osazena hladinovým čidlem a kyslíkovou sondou. Nádrž permeátu může být osazena hladinovým čidlem. Potrubí permeátu je výhodně osazeno pH sondou a tlakovým čidlem pro měření transmembránového tlaku a dále vzorkovacím kohoutem pro odběr vzorků.
Do nádrže s membránovými moduly je v časových intervalech čerpána přečištěná odpadní voda z nádrže přečištěné vody.
V nádrži s membránovými moduly mohou být použity například následující typy membránových modulů: ponorný podtlakový keramický membránový modul, ponorný podtlakový polymemí membránový modul. Velikost póru membrány může být 0,04 až 0,1 pm (typicky 0,04 pm v případě polymemích membrán, 0,1 pm v případě membrán keramických). Membránové moduly pracují v režimu cross-flow.
V nádrži může být obsaženo jeden i více membránových modulů. Počet modulů závisí na provozu a typicky se bude pohybovat mezi jedním až čtyřmi moduly.
Typicky může jít například o ponorný podtlakový membránový modul o ploše 3 až 5 m2.
Z nádrže s membránovými moduly je permeát čerpán do nádrže permeátu, odkud přepadem odtéká do podnikové kanalizace.
V rámci jednoho výhodného provedení je nádrž membránového reaktoru dále propojena s nádržemi chemikálií pro zpětný proplach. Část permeátu tak může být využívána pro zpětné praní membrán a pro chemické zpětné proplachy. Chemické zpětné proplachy se provádí chlornanem sodným (oxidační chemický proplach) anebo kyselinou citrónovou (kyselý chemický proplach), které j sou umístěny v nádržích, které j sou propoj ené čerpadly a potrubím s nádrží s membránovými moduly.
Odtah přebytečného kalu je prováděn manuálně.
Propojení všech jednotlivých komponent je zajištěno dle potřeby hadicemi či potrubím, připojenými příslušnými spojkami, a příslušnými čerpadly.
Variabilní jednotka dále zahrnuje řídicí jednotku, jejímž prostřednictvím je variabilní jednotka ovládána. Řídicí jednotku může tvořit počítač (procesor s paměťovým modulem), propojený s dotykovým displejem, který slouží pro ovládání jednotky. Řídicí jednotka aktivuje, z kterých akumulačních nádrží se čerpá, jaké množství a v jakém čase, a dále aktivuje průběžné zapojení jednotlivých čerpadel a dalších funkčních celků.
Pro jednoduchou instalaci i pro následnou zjednodušenou manipulaci je výhodné, pokud většina konstrukčních celků a funkčních segmentů technologie umístěna na rámech nebo paletách, což zvyšuje variabilitu i mobilitu následného uspořádání na lokalitě.
Příklady uskutečnění technického řešení
Rozumí se, že níže popsané příklady provedení technického řešení slouží pouze pro ilustraci a nemaj i za cíl omezit technické ře šení na tyto příklady. Odborník v daném oboru bude samozřej mě schopen za pomoci rutinního experimentování připravit ekvivalenty ke specifickým provedením technického řešení popsaným v tomto dokumentu. I tyto ekvivalenty jsou přitom zahrnuty do rozsahu ochrany vymezeného následujícími nároky na ochranu.
-4CZ 36373 UI
Příklad 1
Na lokalitě byla umístěna variabilní jednotka pro čištění odpadních vod obsahující čerpací stanici pro čerpání navezených vod v šesti nainstalovaných IBC kontejnerech o velikosti 1 m3, dále chemický reaktor, který představuje válcová nádrž s kónickým dnem o užitném objemu 500 1. Chemický reaktor byl osazen míchadlem a dále pH sondou, sondou pro měření oxidačněredukčního potenciálu, měřením teploty a hladiny v reaktoru a lopatkovým míchadlem. Do chemického reaktoru byly zaústěny vstřikovací ventily dávkovačích čerpadel chemikálií (kyselina, zásada) použitých pro jednotlivé reakce. Síran železnatý a peroxid vodíku byly nadávkovány do válcovitých nádobek umístěných nad chemickým reaktorem, odkud jsou najednou vypuštěny do reaktoru otevřením příslušného pneumatického ventilu.
Po úpravě byl obsah chemického reaktoru přepouštěn do nádrže přečištěné vody, která byla provzdušňována aeračními elementy. Z této nádrže byla voda postupně dávkována do nádrže membránového bioreaktoru o objemu 1,5 m3, kde dochází k biologickému odbourávání oxidovatelných látek. V membránové komoře nádrže bioreaktoru byl umístěn ponorný podtlakový keramický membránový modul o velikosti póru keramické membrány 0,1 pm, s plochou 3,6 m2. Pod ponorným modulem byly umístěny 4 diskové aerační elementy pro zajištění dostatečného provzdušnění reaktoru. Takto přečištěná voda prochází v membránovém bioreaktoru membránovou mikrofiltrací a dále se zadržuje v nádrži permeátu.
Potrubí za čerpadlem permeátu z bioreaktoru bylo osazeno pH sondou a průtokoměrem. Na potrubí permeátu byl měřen TMP (transmembránový tlak). Vzorkovací kohout byl umístěn za čerpadlem na potrubí permeátu.
Celá jednotka byla řízena řídicí jednotkou v podobě počítače přes ovládací panel s dotykovou obrazovkou a možností vzdáleného přístupu. Pro lepší manipulaci při nakládání, vykládání a instalaci byly konstrukční celky a funkční segmenty technologie umístěny na rámech nebo paletách.
Následně byly provedeny testy této kombinace pokročilých oxidačních procesů (AOP) a membránového bioreaktoru (MBR). Konkrétním oxidačním procesem používaným vdaném příkladu byla Fentonova oxidace využívající generace hydroxylových radikálů pomocí železnatých iontů (jejich zdrojem je síran železnatý) a peroxidu vodíku. Pro každou šarži odpadní vody byl proveden kádinkový test pro určení dávky peroxidu vodíku a síranu železnatého. Tímto procesem byly oxidovány i těžko rozložitelné látky vyskytující se na odtoku z textilního průmyslu včetně barviv. Pro biologickou rozložitelnost je nutná adaptace aktivovaného kalu na průmyslové odpadní vody. Bylo nutno dodávat mikronutrienty nebo splaškovou odpadní vodu. V tomto případě přidáváno 10 % splaškové vody a 90 % průmyslové odpadní vody.
Den pokusu CHSKcr vstup chemický reaktor pH permeát CHSKcr permeát Fe permeát
mg/1 - mg/1 mg/1
1 230
12 1 376 7,93 263 0,01
68 6 620 259
74 1 185 6,72 606
80 11 200 6,77 175 0,14
81 1 495 6,54 342 0,28
88 1 404 7,14 320 0,53
93 1 277 6,68 248 0,05
103 1 128 5,98 138 0,05
107 1 277 6,88 124 <0,05
110 3 442 6,5 133 0,01
-5CZ 36373 UI
Průmyslová využitelnost
Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod podle předloženého technického řešení je použitelná 5 pro čištění různých druhů obtížně biologicky čistitelných odpadních vod, které j sou j inými způsoby jen velmi obtížně čistíteIné - např. odpadních vod z textilního průmysl.
Díky zařízením využívajícím pokročilé oxidační procesy dochází k oxidaci těžko rozložitelných chemických látek obsažených v odpadní vodě, přičemž následuje dočištění na membránovém 10 biologickém reaktoru.
Použité řešení je vysoce variabilní a flexibilní, snadno transportovatelné a umožňuje rychlou adaptaci na konkrétní podmínky a charakter daných odpadních vod a jejich změny (včetně velikosti a konkrétního uspořádání jednotlivých komponent v dostupném prostoru), přičemž zabezpečuje 15 díky použití membrán vysokou efektivitu čištění, a tedy minimalizaci negativních vlivů na životní prostředí.

Claims (5)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod, vyznačující se tím, že zahrnuje řídicí jednotku, jednu nebo více akumulačních nádrží surové odpadní vody propojených s chemickým reaktorem, který zahrnuje nádrž osazenou míchadlem, přičemž nádrž chemického reaktoru je dále propojena s jednou nebo více zásobními nádržemi chemikálií osazenými dávkovacími čerpadly, a dále je nádrž chemického reaktoru propojena s nádrží přečištěné vody, která je osazena aeračními elementy, přičemž nádrž přečištěné vody je dále propojena s membránovým bioreaktorem, který zahrnuje nádrž s jedním nebo více membránovými moduly opatřenou dále alespoň jedním aeračním elementem, přičemž nádrž membránového bioreaktoru je dále propojena s nádrží permeátu.
  2. 2. Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod podle nároku 1, vyznačující se tím, že nádrž chemického reaktoru je dále osazena hladinovým čidlem, pH sondou a sondou pro měření oxidačněredukčního potenciálu.
  3. 3. Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že nádrž chemického reaktoru je dále opatřena alespoň jedním vzorkovacím kohoutem pro odběr vzorků.
  4. 4. Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že nádrž membránového reaktoru je dále propojena s nádržemi chemikálií pro zpětný proplach.
  5. 5. Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že nádrž membránového bioreaktoru a nádrž permeátu jsou propojeny potrubím, které je osazeno pH sondou, průtokoměrem a vzorkovacím kohoutem pro odběr vzorků.
CZ202240233U 2022-09-12 2022-09-12 Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod CZ36373U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202240233U CZ36373U1 (cs) 2022-09-12 2022-09-12 Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ202240233U CZ36373U1 (cs) 2022-09-12 2022-09-12 Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ36373U1 true CZ36373U1 (cs) 2022-09-23

Family

ID=83447617

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ202240233U CZ36373U1 (cs) 2022-09-12 2022-09-12 Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ36373U1 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8910799B2 (en) Integrated membrane system for distributed water treatment
RU2259959C2 (ru) Способ очистки водного раствора (варианты)
JP4212588B2 (ja) 排水処理装置および排水処理方法
JP5281693B2 (ja) 海上汚水処理
CA2481050C (en) Waste water treatment process for animal processing contaminant removal
KR20140114586A (ko) 고농도 오·폐수 처리용 처리조 및 이를 이용한 처리 시스템
AU2009200113A1 (en) Water purification
JP2010088759A (ja) 透析治療により生じた透析液排水を含む排水の処理方法
KR20160085101A (ko) 하수 우수 종합처리방법 및 이를 이용한 처리 시스템
KR101842450B1 (ko) 가압식 세라믹막을 이용한 연속 순환식 중수처리 시스템
KR101210536B1 (ko) 선박용 오수처리장치
KR20100089637A (ko) 막분리를 이용한 폐수처리 시스템
CN105800876A (zh) 农村污水一体化处理装置及处理方法
KR101036622B1 (ko) 선박의 오폐수 처리 장치
KR20090111188A (ko) 일체형 방류수 처리시스템 및 이를 이용한 방류수의처리방법
US11524913B2 (en) Waste water purification system
CZ36373U1 (cs) Variabilní jednotka pro čištění odpadních vod
KR100711259B1 (ko) 정화처리 장치
JP5947067B2 (ja) 排水処理システムおよび方法
CN109867412A (zh) 一种污水处理系统
CN211620294U (zh) 一种中药废水处理系统
CN107540136A (zh) 一种污水处理工艺及其系统
CN209024342U (zh) 一种工业废水中高浓度cod的连续式处理系统
CN208700838U (zh) 一种垃圾渗滤液处理系统
JP6944459B2 (ja) 酸化による廃水の処理方法及び装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20220923